Galadriel (Cate Blanchett)

Több
21 éve 1 hónapja #135059 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Elfikém, szerintem Lórien olyanannyira félresikerült, hogy újra akartam forgatni, ezért is kerestetik az új Galadriel... de ha akarod, olvass vissza, megtalálod a részleteket... persze nem komolyan, de a végére annyira belementünk a témába, hogy már erre is gondoltam... és rajzoltam egy Elanort és egy mallorn-levelet, aranyszínűt, ahogy elképzelem, de tovább nem foglalkoztam az üggyel...
önmagában nagyon jó, nekem különösen tetszik a tünde kultúra, meg a motívumok, csak ez nem Lórien... és nem Völgyzugoly

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135018 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Thaurwathiwen írta:

elf írta: Miért, Ti mit változtatnátok Lothlorienen?
ok, akkor ezt a Cate-dolgot télleg haggyuk, meg a tömeget meg mindent... 8) :lol:

én semmit, talán tennék bele, több Orophint, Celebornt, Thandronent, Rumilt és Haldírt :D najó befejezem, komolyan..... semmit
Cate-témát jobb ha hagyjátok úgysem fogjátok meggyőzni egymást ;) (másrészt még egymásnak estek) :evil3:

Nah, végre valaki, akinek szintén nincs baja Lothloriennel :lol: ...
Amúgy a Cate-témát már lezártuk :wink:

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135010 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

elf írta: Miért, Ti mit változtatnátok Lothlorienen?
ok, akkor ezt a Cate-dolgot télleg haggyuk, meg a tömeget meg mindent... 8) :lol:

én semmit, talán tennék bele, több Orophint, Celebornt, Thandronent, Rumilt és Haldírt :D najó befejezem, komolyan..... semmit
Cate-témát jobb ha hagyjátok úgysem fogjátok meggyőzni egymást ;) (másrészt még egymásnak estek) :evil3:

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135009 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

7thSon írta:

elf írta: Miért, Ti mit változtatnátok Lothlorienen?

Ha nem érted, mi a bajunk a filmbeli Lóriennel, olvasd el még1x a könyvből, utána nézd meg a filmet, és döntsd el, hogy Lórien sikerült-e. Mert szerintünk nem.

Hát végülis szerintem az volt benne egyedül rossz, hogy elég rövidre vették, és így nem lehetett annyira kihangsúlyozni a szépségét, titokzatosságát. De azért számomra így is elég yoo lett, szal úgy különösebb bajom nincs vele, mint egyes más jelenetekkel...

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135004 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

elf írta: Miért, Ti mit változtatnátok Lothlorienen?

Ha nem érted, mi a bajunk a filmbeli Lóriennel, olvasd el még1x a könyvből, utána nézd meg a filmet, és döntsd el, hogy Lórien sikerült-e. Mert szerintünk nem.

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134989 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Miért, Ti mit változtatnátok Lothlorienen?

ok, akkor ezt a Cate-dolgot télleg haggyuk, meg a tömeget meg mindent... 8) :lol:

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134978 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

lázadó írta: de hogy Lórien borzalmas, az tuti...

A borzalmas kicsit gyenge szó rá... :D

elf írta: Csak még annyit a tömeg után való menésről...

Hát én biztos nem megyek az itteni tömeg alapján, mer szerintük Cate a tökély... :D
Poént félretéve, én elfogadom azok véleményét, akik Cate-et szépségnek tartják, de azt hiszem, megérteni sohasem fogom tudni őket (sajnos).

[size=9:2x4gs5g0]Nem tudom, lehet, az is belejátszik, hogy én Cate-et pasiként is nézem... na mindegy, télleg mellőzni kéne már ezt a dolgot, már így is ezerszeresen túl van tárgyalva... Mindenesetre ha mégis találnék Galadrielnek valót, első dolgom lesz itt megmutatni![/size]

Na most már télleg lelövöm magam... :D

God bless ya & Up the Irons!!!

"7thSon"

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134950 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Lázadócska jelenti Lalaithnek: "abszurd feltételezés", helló, helló, olvastad te, amit odaírtam?... én is jónak beszélek...
nem a tömeg után kell menni, erről szó sincs, csak arról, hogy nem árt figyelembe venni, hogy vannak, és nem tetszett nekik... most vagy szegényes a fantáziájuk, vagy Galadriel médsem volt olyan meggyőző...
nem hiszem egyégként, hogy Tolkien tényleg olyan emberfelettinek képzelte, a képein is minden olyan megfogható valóságként van ábrázolva, lehet, hogy csak mi éltük bele olyan nagyon magunkat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134944 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Lázadócskám( :twisted: ), tökéletes Galadriel hol lenne :?: Ő egy emberfeletti lény, a szépségét senkisem tükrözheti elég jól... :roll:
Magával Lóriennel én se voltam megelégedve...
Igazad van Elf, hogy nem a tömeg véleménye számít, miért hallgatnánk olyanokra, akik csak a szereplők miatt nézik meg a filmet, és fogalmuk sincs az egészről :?: (mert a többség ilyen... :( )

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134941 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ok, talán tényleg messzire mentünk már ezzel a vitával :roll: ...
Mindenesetre én elfogadom a másik véleményét, és tisztelem, szal gond egy szál se, remélem Ti is így vagytok vele :lol:
Csak még annyit a tömeg után való menésről :roll: ..., hogy engem például igenis, hogy rohadtul nem érdekel a másik véleménye. Mármint a tömegé. Akit külön kikérdezek, azé jó, hogy érdekel, különben nem kérdeztem vóna meg... :wink: De nem kell, hogy valaki feltétlenül a tömeg után menjen, mert akkor ebből már az lenne, hogy divatból nem tetszik neki Cate, mert annyi mindenkinek nem jön be /ezt persze nem mondtam, szal nehogy kitörjön a botrány, mert gondolom ez nem így van :roll: /

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134933 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Nagyon el fognak fajulni a dolgok,mindjárt megölitek egymást mert v.kinek tetszik Galadriel v.kinek nem.Cate szépségén azért nem érdemes vitánzi mert (mint azt már elmondták egy páran) mindenkinek más izlése van.valakinek bejön valakinek nem!
Cate tehetségét pedig szerintem senki nem vonhatja kétségbe csak a GYU alapján.Azt a Galadrielt amit PJ akart nagyon jól eljátszotta.És lehet hogy a könyvbelit is eljátszotta volna,de ezt már nem tudhatjuk meg...

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134929 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Elfikém, csak azért mondtam, hogy vannak hibái, mert annyira áradozol róla, hogy az már fáj... és különben meg honnan tudjátok, hogy nem létezik valahol eldugva egy tökéletes Galadriel, aki jobb mint Cate... persze ez csak abszurd feltételezés
és ha 7thSonnak nem tetszik, akkor nem tetszik, kész... fölösleges arról vitázni, kinek jön be, kinek nem, ezen nem lehet változtatni
de hogy Lórien borzalmas, az tuti... nekem meg az a fura, ha valakinek bejön az ottani hangulat... és igen is számít a tömeg, mert ők vannak többen, és egyesek még hülyének is néznek a GyU miatt, tudok rá bőven példát... a film hagy némi kívánnivalót maga után, de azért nem olyan jó azt hallgatni, hogy egyesek mit mondanak róla, mennyire nem érthető... és hogy Galadriel gonosz boszorka, és nem szép... mert ezt mondja a tömeg, na...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134914 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

elf írta:

Vilya írta: Egy elmaradhatatlan Galadriel mosoly! :twisted: :wink:

felettébb örömömre vált volna, ha megnézhetem, de sajnálatosmód nem gyütt be... :?
arról a helyről nem lehet linkelni :x ...

Lehet, csak :arrow: Cél mentése más néven :wink:


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134911 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Vilya írta: Egy elmaradhatatlan Galadriel mosoly! :twisted: :wink:

felettébb örömömre vált volna, ha megnézhetem, de sajnálatosmód nem gyütt be... :?
arról a helyről nem lehet linkelni :x ...

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134908 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134906 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Vilya írta: Szerintem minden embernek más az ízlése. Senkinek nem tetszhet ugyanaz, mindenki másnak más más jönbe. Ha mindenkinek csak egy valaki tetszene az elég furán nézne ki, vagy ha mindenki úgy öltözne. Ha mindenkinek tetszen Cate, akkor nagyon egyhangú lenne minden. Sokaknak tetszik PJ féle Galadriel, de másoknak nem, mint például 7thSon-nak. Nem hiszem, hogy ő lenne az egyetlen, akinek nem tetszik Cate. :roll:
[size=9:x4sqlvat]/Ha tévedek, akkor javítsatok ki./[/size]

Persze, ez így van, csak hát akkor írja le, hogy miért és ha értelmes, elfogadható választ ad, én azt egy percig sem vonom kétségbe. Eszemben sincs ráerőltetni az akaratomat, [size=9:x4sqlvat]ha ez esetleg megfordult valakinek a fejében[/size] :roll: :) ))

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134905 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Galadriel Arwennel
Galadriel Celebornnal

[size=9:2ktz15lp]Ezeket valaki Xp-vel csinálta és elég rossz minőségüek[/size] :roll:


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134900 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Szerintem minden embernek más az ízlése. Senkinek nem tetszhet ugyanaz, mindenki másnak más más jönbe. Ha mindenkinek csak egy valaki tetszene az elég furán nézne ki, vagy ha mindenki úgy öltözne. Ha mindenkinek tetszen Cate, akkor nagyon egyhangú lenne minden. Sokaknak tetszik PJ féle Galadriel, de másoknak nem, mint például 7thSon-nak. Nem hiszem, hogy ő lenne az egyetlen, akinek nem tetszik Cate. :roll:
[size=9:p7pl9ofw]/Ha tévedek, akkor javítsatok ki./[/size]


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134896 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

7thSon írta: Ha észrevetted, én is azt mondom, hogy a filmbeli Galadriel elsősorban PJ miatt lett olyan, amilyen.

:arrow: Igen, észrevettem... :roll: , viszont azt is észrevettem - lehet, hogy rosszul :roll: -, hogy Te nem csak PJ-t hibáztatod Galadriel félresikerült jelleme miatt, hanem Cate-et is, a rondasága... :? stb. miatt...

7thSon írta: Számomra aza teljesen érthetetlen, hogy szerintetek szép. Szerintetek mi szép benne? Én semmi szépet nem találok benne. Számomra egyszerűen teljesen taszító hatással van. Nehéz ezt elmondani, ez nagyon szubjektív.

:arrow: Hogy szerintünk miért szép? Hát a többiek nevében nem beszélek, de szerintem az a nő egyszerűen gyönyörű. Kezdve az alakjától, az arcáig szerintem minden tökéletes rajta. A hangja is tökre illik hozzá, és az egész kisugárzása, a haja, a megjelenése, az intelligens, kultúrált viselkedése és minden, amit csak el tudsz képzelni, szerintem annyira szép az a nő, szal nem értem hogy lehet valakire taszító hatással, komolyan, ez számomra nagyon kínai... :?

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134889 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

elf írta: Az is igaz, hogy Galadriel jelleme a filmben kicsit félresikerült, és erre csak azt tudom mondani, amit Arwenre is elmondtam a Liv Tyler topicban: hogy erről nem ők tehetnek! Ők eljátszották a rájuk szabott szerepet a tőlük telhető legjobban. Az, hogy nem könyvhű az a szerep, PJ hibája, nem az övé. Attól még ő jó színésznő, de ha egyszer átírták a szerepét a könyhöz képest, akkor most mit tegyünk? :wink:

Ha észrevetted, én is azt mondom, hogy a filmbeli Galadriel elsősorban PJ miatt lett olyan, amilyen.

elf írta: És szerinted mi csúnya Cate-en, mert ez most már tényleg kifejezetten érdekelne. :?

Számomra aza teljesen érthetetlen, hogy szerintetek szép. Szerintetek mi szép benne? Én semmi szépet nem találok benne. Számomra egyszerűen teljesen taszító hatással van. Nehéz ezt elmondani, ez nagyon szubjektív.

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134873 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Cate nem a tökéletes Galadriel, erről szó sincs. Mivel tökéletes csak a könyvben létezik. Viszont nekünk, egyszerű földi halandóknak, Cate volt a lehető legjobb választás. :wink:
A gyűrű megkísértése szerintemis jó lett volna, ha nem tunningolják fel a modern technikával... :wink: .
Én pl. sokszor 1-2 jelenet miatt szeretek meg színészeket. Pl. mikor Jamie Lee Curtis élethűen kiborul és földhözvágja magát a Halhatatlan szerelemben, vagy amikor Vivien Leigh az Elfújta a szélben megfogadja, hogyha kell, akár lop-csal, de nem fog többet éhezni... Szerintem Cate-nél is egy ilyen "tehetséges" jelenet volt ez.... :roll: :)

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134869 Írta: Lyana
Lyana válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Sziasztok!

Lalaith Scarlett, jó, hogy más is úgy gondolkodik róla mint én. :D
Én sajna még nem láttam egyik filmjét sem a GyU-n kívül, de érdekelnének. Lehet, hogy rászánom magam és meglátogatok egy Video Tékát.

elf: Van valami abban, amit írtál, talán tényleg azért volt olyan kómás! Megyek is és megnézem a filmet! Bár tény, hogy a többiek is elég erdekessen festettek, gandalf halála után.

7thson: akkor megnyugodtam. :wink:

"A tűzből parázs lesz - majd az is kialszik,
De, ha lehunyod a szemed, a fényét újra látni fogod..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134864 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
lázadó: ezt én soha nem mondtam, hogy Cate-nek nincsenek hibái. Ahogy senki sem, így persze, hogy ő sem tökéletes. Ő is ember, mint mindenki más, ez egyértelmű, hogy vannak hibái. Én csak azt mondtam, hogy szerintem nála jobbat nem találunk. És nem akkora méretűek a hibái, hogy keresni kéne helyette valakit.

Lyana: talán az első jelenetnél azért volt olyan 'kómás', mert akkor "halt meg" Gandalf, és figyeld csak meg, hogy akkor nem csak ő vág olyan fejet, hanem a szövetség tagjai is - mármint Móriában, mert ők ott tudják meg :roll: -.

Én már évekkel a film előtt olvastam a könyvet és az én saját, elképzelt Galadrielem nagyvonalakban megközelíti Cate-et. :wink:
Szerintem is nagyon sokatmondó a mosolya. Akkor a lexebb, mikor Samre mosolyog, szerintem. Bár már elég régen láttam a FOTRt, a TTTben meg ugye kb. fél percet kapott... :?

7thSon: mindenekelőtt én is javaslom, amit Scarlett írt, hogy nézd meg pár filmjét - ha eddig még nem tetted meg -!
Mellesleg nem azért nem olvastam vissza, mert lusta vagyok, "elég érdekes logikád van, ha ezt következtetted ki";), egyszerűen csak még nem volt időm, de vissza akartam olvasni, de most már mind1, megtetted helyettem:))...
A Gyűrű kísértős részről annyit, hogy valahol már egyszer leírtam itt, hogy szerintem aki azt a jelenetet el tudja játszani - mivel az szerintem a legáthatóbb jelenete Galadrielnek -, akkor arra joggal mondhatjuk, hogy tökéletes Galadriel /természetesen kisebb hibákkal, csak hogy lázadó örüljön :roll: /... igaz, hogy sok volt abban a jelenetben a modern technikából, de azért egy "beképzelt kis csitri színésznő" /Scarlett, ugye még csak véletlenül se arra gondolsz, akire én :roll: .../ nem tudta volna így eljátszani, ebben remélem azért egyetértünk.
Az is igaz, hogy Galadriel jelleme a filmben kicsit félresikerült, és erre csak azt tudom mondani, amit Arwenre is elmondtam a Liv Tyler topicban: hogy erről nem ők tehetnek! Ők eljátszották a rájuk szabott szerepet a tőlük telhető legjobban. Az, hogy nem könyvhű az a szerep, PJ hibája, nem az övé. Attól még ő jó színésznő, de ha egyszer átírták a szerepét a könyhöz képest, akkor most mit tegyünk? :wink:
És szerinted mi csúnya Cate-en, mert ez most már tényleg kifejezetten érdekelne. :?
Nem tudom, nekem a Lothlórienes rész eléggé bejött, nincs vele úgy külünösebben semmi gondom.
Szerintem még ez a PJ-féle Gladriel sem annyira veszendő, ahogy írtad. Azért annyira nem vészes, nem 'elbaltázott', hogy mást kéne a helyére keresni. Attól még, hogy ez a PJ által elképzelt Galadriel, ha van egy kis fantáziád, akkor meg tudod formázni a saját Galadrieledet is Cate-tel. ;)
"...az egyszerű ember, aki csak a moziban látta a filmet, ezt nem így éli meg." :arrow: Most biztos én vagyok paranoiás, de mintha már megint a tömegről lenne szó... :roll: ... Kit érdekel, hogy az 'egyszerű ember :roll: ' hogy ítéli meg??? :?: Az a lényeg, hogy Te hogy ítéled meg.
Ezt, hogy Cate miért is olyan "bűnranda" nagyon szeretném, ha kifejtenéd. Pontosan mi teszi ilyenné?

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134841 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
lyana: értem a poént! :D

lázadó: mondom, egyik barátom egész jó lenne Galadrielnek, de nincs róla fényképem.

elf: elég érdekes logikád van, ha ezt következteted ki... szó nincs erről!
Ha lusta vagy visszakeresni, hát én megteszem.

7thSon írta: Cate-et egyáltalán nem tudom elképzelni mint tündét, pedig ő a füleket is megkapta.

Galadriel a könyvben egy töb ezeréves, bölcs, gyönyörű tündekirálynő, aki menedéket ad a szövetségnek, segíti őket, ajándékokat ad nekik, legyőzi a Gyűrű kísértését (ez a filmben is benne van, de ott a gyűrűs részt elrontották, és a feloldás teljesen hangúlytalan) tehát egyértelműen pozitív figura. A filmből pedig az jön le, hogy egy "gonosz tünde-boszorkány", aki Lórienben tartja a szövetséget, vájklál mindenkinek az agyában, elzöldül, és egész végig hihetetlenül lenéző pillantásokat vet a többiekre. A filmből nem derül ki egyértelműen, hogy Galadriel a jó vagy a rossz oldalon áll-e. Rám ilyen hatással van a könyv és a film. Szerinted ez a kettő ugyanolyan? Mert szerintem nem.

Itt nem arról van szó, hogy utálom Cate-t, hanem arról, hogy nem teccett a PJ-féle Galadriel, és nem tartom szépnek Cate-et. Ha megfigyeltétek, sohasem szidtam, csak azt mondtam, hogy szerintem csúnya. A tehetségét sohasem vontam kétségbe.

Az egy dolog, hogy tehetséges színész, de nagyon csúnya, és nincs benne semmi nőiesség.

Én is előbb láttam a filmet, mint olvastam a könyvet, bennem mégsem Cate maradt meg Galadrielként. Már első nézéskor feltűnt, hogy csúnya, de ezt nem ragozom tovább, mert már leírtam, és nem akarom magam ismételni. Első nézéskor nem fogott meg Lórien, a könyv olvasásakor viszont a kedvencem lett, és amikor a könyv után újra megnéztem a filmet, majd elsírtam magam, hogy miért kellett ezt így elrontani.

...a tehetség ebben a filmben sajnos nem sokat jelent, mert hiába nagyon nagy tehetség Cate Blanchett (ezt én sohasem tagadtam), az egész PJ rendezése, az ő Galadriel-képe került a vászonra, és ez a PJ-féle Galadriel Cate minden tehetsége ellenére el lett baltázva. Az jött ki, hogy Galadriel egy "gonosz tünde boszorkány". A bővítettben ezt valamelyest ellensúlyozták, de az egyszerű ember, aki csak a moziban látta a filmet, ezt nem így éli meg. A másik meg, hogy Cate bűnranda. Mikor megjelent a Két toronyban, komolyan, úgy nézett ki, mint egy kifehérített múmia. Komolyan, a filmbeli Celebornt nem értem. Hogy lehet annyi ezer évet egy ilyen csúnya nő mellett leélni? (Jó, talán humornak ez egy kicsit erős.)

...hát szerintem Cate-nek abszolút nincs galadrieles kisugárzása... inkább olyan élőhalott kisugárzása van néha...

A könyvben Galadriel volt a kedvencem, szinte teljesen belezúgtam (pont mint Gimli), ezért vagyok annyira kiakadva, hogy lehetett ilyen ronda színésznővel eljátszatni.


Ezek kiragadások eddigi hozzászólásaimból, és nagyjából átfogják, hogy mit gondolok erről a témáról.
Bocsi, hogy ismételnem kellett a véleményem, de ez van, ha sok a lusta. :D

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134835 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Lyana:egyetértek, nekemis egyre jobban tetszik a Cate-féle Galadriel :wink: A könyvben olvasáskor nekemis mindig a film képei ugrottak be...
7thson, láttad még valamelyik filmjét :?: Én a Rossz álmokat, a Banditákat, a Tehetséges Mr. Ripleyt, és az
ELIZABETHET :arrow: nézd meg, ha még nem láttad, mennyire jól és hitelesen játszotta Erzsébet királynőt IS... :roll:
Cate mint ember is szimpatikus, intellinges, nincs elszállva magától mint a beképzelt kis csitri "színésznők", pedig ezerszer többet ér náluk... :roll: :wink:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134822 Írta: Lyana
Lyana válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Sziasztok!

Hát elf én a te pártodon állok, én is imádom őt. 98% megfelel a dolgoknak, de tényleg nem mindennek. Amikor először láttam a filmet és benne Galadrielt az első kérdésem az volt, "Ki ez a kómás nő?"
Azóta már rengetegszer láttam. És minnél töbet látom őt annál jobban meg vagyok elégedve vele, mint színésznővel. Bár néha kicsit még mindig fura, milyen kómás az első színre lépésénél.

Amikor a könyvet olvastam, valahogy másnak képzeltem egy kicsit, de önkénytelenül felderengtek bennem a film képei, mert sajna én a film hatására olvastam a könyvet. Így nekem, nincs saját, konkrét elképzelésem Galadrielről.

De ennek ellenére akkoris azt mondom, szép nő, a valóságban, pedig a legszebbek közé tarozik.
A mosolya, pedig nagyon szép, érdekes.

És, hogy egy kicsit idegesítsem 7thson-t:
Galadriel mosolya

Bár ezt szerintem már mind ismeritek.

És azért ne harapd le a fejem 7thson. Csak poén, hogy idegesíteni akarlak! :lol:
És nagyon kiváncsi vagyok, kit találsz majd.

"A tűzből parázs lesz - majd az is kialszik,
De, ha lehunyod a szemed, a fényét újra látni fogod..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134810 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
nem, azért nem tökéletes... bár már annyiszor leírtam, nincs vele bajom, sok kitételnek megfelel, de nem mindnek... csak nem tok jobbat...
én egész mást csodálok P.J.-ben, de ez nem tartozik ide, az se, mit nem csodálok... de Lórient elrontotta, nekem Haldír sem jön be annyira, Legolas az egyetlen tökéletes tünde választás, na meg Elrond se rossz döntés
elf (!), szerintem próbáld egy kicsit nézni a másik oldalt is, azokat, akik nem szeretik, és látni fogod, hogy nem tökéletes... persze ettől még lehet jó valami, semmi sem tökéletes... de érdemes úgy elvakultnak lenni, ha tisztában vagy a hibákkal is, úgy már igen, úgy lehet igazán rajongani... valakit a hibákkal együtt bírni... de mi lesz már azzal az új Galadriellel? van valami eredmény, esetleg részeredmény? ... nem sürgetek, csak érdeklődöm...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134803 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Elég sokszor leírtam már, most lusta vagyok visszakeresni. A keresgélés közben legalább jobban megismered az álláspontom! :wink:
Ha Cate a tökéletes Galadriel, áruld el, miért nem jön be annyi embernek?

...köcce :? ...

nah yoo. szal Te ezexerint azért nem birod Cate-et, mert olyan sok embernek nem jön be? Tudom, ezt nem mondtad, de valahogy én ezt következtettem ki, mivel ezt az egy érvet hoztad fel Cate untökéletességére... 8)
Csak mert ha mindig a tömeg után mész, akkor nem sok minden fog tetszeni.

Nézd meg légyszíves ezeket a képeket:
www.fantasyplanet.cz/gfx/picture ... 3_27_7.jpg

a mosolyáról, ami annyira nem tetszik:
www.fantasyplanet.cz/gfx/picture ... _27_40.jpg
www.fantasyplanet.cz/gfx/picture ... _26_11.jpg
www.fantasyplanet.cz/gfx/picture ... _25_37.jpg
www.fantasyplanet.cz/gfx/picture ... 3_25_3.jpg

Elég általános képek, tudom, biztos már mindet láttad előtte, de most figyeld meg egy kicsit jobban. A vonásait, a tekintetét, a szemeit!..., a mozdulatainak egy pillanatát... szerintem annyira gyönyörű, és kellemes jelenség ez a nő, hogy ennél tutira nem találsz jobb Galadrielt. Ő aztán tényleg igazi fény az éjszakában.
Nem tudom láttál-e vele már interjúkat, felteszem igen. Ott is láthatod, hogy mennyire hihetetlenül intelligens, gyönyörű és kedves. Egyszerűen fel nem fogom, miért találod szükségesnek, hogy mást tegyenek a helyére. Tudod ezt csodálom PJben a legjobban, hogy ilyen tökéletes szereplőket talált mindenkire, nem csak Galadrielre, hanem mindenkire!!

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134800 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

elf írta: Nem értem mi bajod Cate-tel. Ha már ezt valahol előbb kifejtetted, le tudnád írni kb. hanyadik oldalon keressem?
Egyébként tisztelem a kitartóságod, de már most szólok, hogy feleslegesen keresed, mert Cate a tökéletes Galadriel;)

Elég sokszor leírtam már, most lusta vagyok visszakeresni. A keresgélés közben legalább jobban megismered az álláspontom! :wink:
Ha Cate a tökéletes Galadriel, áruld el, miért nem jön be annyi embernek?

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134767 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

7thSon írta: Üdv!
A Cate Blanchett-féle Galadriel pedig így mégannyira sem jön be. Amikor nevet, az pedig kész katasztrófa! Szóval a kibővített FotR engem csak arról győzött meg, hogy Cate mennyire nem alkalmas Galadrielnek :arrow: még mindig keresem a Galadrielnek valót!

Nem értem mi bajod Cate-tel. Ha már ezt valahol előbb kifejtetted, le tudnád írni kb. hanyadik oldalon keressem?
Egyébként tisztelem a kitartóságod, de már most szólok, hogy feleslegesen keresed, mert Cate a tökéletes Galadriel;)

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.572 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére