Frodó (Elijah Wood)

Több
22 éve 6 hónapja #50338 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Nem akarok kötözködni, de muszáj itt probálgatni a szines irást, meg egyéb ilyen dolgokat? :?

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50337 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
mit kell beállítani, hogy színesen tudjak írni??? :?:
,mert én rákattintok a pirosra,de mégse lesz piros :(

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50336 Írta: manó
manó válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Jól van akkor jóslat volt! Nem érdekel. Rossz kedvem van :x A videótékák meg megrohadhatnak :evil: Na én megyek moziba!
Sziasztok!!!!

...összeforr a törött szablya,s koronás lesz a király.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50335 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Szerintem viszont igenis jóslat volt! Mert hát mondta is hogy Nem láthatok előrre szóval gondolom hogy megjósolta

Egy álmodozó tünde, magyarul: Maya

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50334 Írta: Martin Solayr
Martin Solayr válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Na én megyek, sziasztok! 8) pop.lap.hu

Martin Solayr

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50333 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Szerintem igenis jóslat volt. Mert lehet, hogy Samu a nagy bánat közepette megjegyezte az összes nevet amit felsorolt, de Rozinak pont olyan sorrendben születtek olyan nemű gyerekei! Akkor miért ne lehetett volna ez egy jóslat? :)

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50331 Írta: Martin Solayr
Martin Solayr válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Mano! Had legyen a kék az enyém! :roll:

Martin Solayr

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50330 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
manó: akkor mi???
szerinted Samu gyorsan elkőkapta a jegyzetfüzetét és a tollát és elkezdte írni a neveket??? :?:

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50328 Írta: manó
manó válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Szerintem egyáltalán nem jóslat volt.

...összeforr a törött szablya,s koronás lesz a király.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50326 Írta: manó
manó válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Már sikerült regisztrálnom.A fórumba.Egyébként meg igenis jól áll a kék :!:

...összeforr a törött szablya,s koronás lesz a király.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50325 Írta: manó
manó válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Sziasztok! Látom most Frodó a téma.Ezekhez nem nagyon tudok hozzászólni :? Na majd várok :!:

...összeforr a törött szablya,s koronás lesz a király.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50324 Írta: Martin Solayr
Martin Solayr válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Mano! :arrow: Az IM-Chatre gondoldsz? Ott van a sulim szobálya (17 Hosok suli).
És kérlek ne használd a kéket, nem áll neked jól!

Martin Solayr

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50323 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
sziasztok!!! :D

szia nyulhopsz!
igazad van az előbbiben, amit leírál, amikor olvastam én is gondolkoztam rajta, hogy most Frodo előre megjósolta Samunak, vagy Samu csak ezeket a neveket adta a gyerekeknek, mert F így akarta?
de szerintem inkább jóslat volt!

tudom,hogy ez nem ide tartozik, de te jössz a talikra ugye , nyulhopsz :?:
nem tudom pontosan ,hogy hol találkozunk a MSZ-en!

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50322 Írta: Martin Solayr
Martin Solayr válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Nyulhopsz! Szerintem csak Frodo visszament az időben, Gandalf segítségével, és elmondta, ezzel is növelve a "királyságát" 8) De melyik férfi nem szereti a testi közelséget? :twisted:

Martin Solayr

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50321 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Most nem azért, de ez az uj fórum szörnyű... együtt van ez a két topic, nem tudok normálisan visszaolvasni, és tök sokat kell mászkálni! :cry:
Na mindegy, akkor most inkább csak ennyi... bocs az offtopicért!

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50320 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Itt vagyok kénytelen egy párhuzammal élni, igyekszem a lehető legkevésbé off lenni, de nagyon ide vág.
Frodó ugye azért lesz Gyűrűhordozó, mert nincs hatalma és nincs is benne hatalomvágy. A Gyűrű alig tud vele mit kezdeni. (A Gyűrű hatalmát mutatja, hogy ez az ALIG is kishíján megöli, és bár végül nem sikerül neki, de lelkileg egy életre megnyomorítja Frodót.) Az ilyen intelligen ereklyék ellen egyetlen védelem létezik: ha nincs támadási felületük. Na és itt jön a párhuzam (Gandalf, te már biztosan sejted, hogy miről lesz szó): Ez pontosan olyan, mint R.A. Salvatore Crenshinibonja (kristályszilánk). Két lény tud neki ellenállni: Az egyik az, akiben semmi hatalomvágy nincs, aki látta, hogy mire képes az öncélú hatalom és nem kívánja eszközként a saját kezébe. A másik az, aki meg van róla győződve, hogy ő már megszerezte a legnagyobb hatalmat, amit az ő pozíciójában meg lehet, aki úgy érzi, hogy neki már semmit sem adhat az ereklye, mert amire nem terjed ki a hatalma, arra nincs is szüksége.
Szerintem a Gyűrű is ilyen lények kezében szív a legnagyobbat. Az első kategória ugyebár Frodó - bár ő még nem látta korábban saját szemével az öncélú hatalom visszásságait, mint Salvatore hőse. A másik kategória viszont szerintem egy tünde lenne. De még Galadriel sem elég öreg és elég öntelt hozzá. Mert szerintem az önteltség fegyver lehet a Gyűrű és a hasonló ereklyék ellen. Az önteltség egy bizonyos formája, mely azt mondja, hogy már nincs szükségem semmire és senkire.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50318 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Erről a megérzéses témáról eszembe jutott, hogy Frodó megjósolja Samu gyerekeinek a nevét. Mondjuk lehet, hogy Samu jól megjegyezte ezeket magának, és ez alapján adott nevet a piciknek... :D
...De akkor Frodó ráhibázott, hogy mikor lesz fiú, mikor meg lány?
Várjunk, megkeresem...
,,...És azonkívül a tied Rozi és Elanor; aztán jön egy Frodó-gyerek, aztán egy Rozi-lány, aztán egy Trufa, aztán Aranyfürt, aztán Pippin; s talán még több is, akit én nem látok előre.''
Jóslat...?
És ennyire jött be:
1423 - Frodó
1425 - Rózsa (=Rozi)
1427 - Trufa
1429 - Pippin
1431 - Aranyfürt
Annyi a hiba, hogy felcserélődött Aranyfürt és Pippin.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50275 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Kicsit el lett túlozva az a dolog, hogy Frodó áll az egyik oldalon, tündeszerű tulajdonságaival, míg másik oldalon az összes többi hobbit. Mindenki a Megyében és a Megyén kívül különböző személyiség, Frodó kicsit talán különcebb, de szerintem mégsem annyira, mint utazgató bácsikája vagy csónakázó rokonai - legalábbis eredetileg. Mindenkit, aki kicsit más, mint az egy-egy vidéken megszokott átlag, különösnek tartanak. Frodó és Bilbó, meg minden különc ezt vállalta. A Gyűrű ehhez nem sok tulajdonságot rakhatott, hiszen a hobbitokra egyébként is kevésbé hatásos. (Persze Gollam esete különleges, főleg az ő eredeti természete és a Gyűrű megszerzésésnek körülményei miatt.) Legalábbis nem nagyon derül ki, mennyit adott a Gyűrű, és mennyi az eredeti tulajdonság, de ez nem is igazán lényeges. Frodónak ez a sorsa, a gyűrűadta és saját tulajdonságai egyaránt hozzá tartoznak, a részét képezik, nem választhatók külön.

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50266 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Kérdés, hogy ez mennyire a Gyűrű hatása, s menyire Frodó adottsága...

''Nem látja az a csillagot,
ki először nem veszi észre,
hogy ezüstből van mindahány,
s váratlanul lángba borul tán
mint virág - egy ősi dal hallatán...''


(Mythopoeia)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50262 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Miután megszúrták a morgul-tőrrel, Frodó sokkal érzékenyebbé válik. Bár Középfölde lakói nincsenek annyira elszakadva a természettől mint mi, és jobban megéreznek dolgokat - pl. mikor Gimli mondja, hogy nem hall mást, csak a fák és a kövek éjszakai beszélgetését, vagy mikor Frodó megálmodta, hogy Gandalfot fogva tartják -, megérzéseikre hallgatnak is - mint mikor Gandalf kiválasztja, merre menjenek Móriában. Ezen felül lett Frodó még inkább nyitottabb a spirituális dolgokra.
Mikor elindul, örül a társaknak, de nem számít rá, hogy végig el fogják őt kísérni, akárcsak a Szövetség tagjai, kiket Elrond külön figyelmeztet is, hogy nem kötelesek kísérni Frodót, de ha gondolják, tegyék meg. (Bocs a pongyola fogalmazásért. :) ) Az elején bele sem gondol, micsoda óriási a feladat, amit magára vállal, később viszont tudja, hogy magányos lesz a küldetése során. De ezt ugyanúgy elfogadja, mint minden nehézséget, bajt, ami felmerül útközben, (pl. mikor nem biztos, hogy valaha is ép lesz a karja, nem kesereg magán, hanem elfogadja a helyzetet.)

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50260 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Manó mit nem tudsz!? Vagy mit nem értesz az im-en!? Segítsek?

Egy álmodozó tünde, magyarul: Maya

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50255 Írta: manó
manó válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Ó nem tudom regisztrálni magamat az IM neten :( És nem értek semmit abból amit Lij mondott :cry: . Na jó csak egy kicsit :P

...összeforr a törött szablya,s koronás lesz a király.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50254 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Frodó tulajdonképpen úgy indult el, hogy ő nemigen tér majd vissza. Képes lett volna feláldoznia magát a világért....
De szerencsére ő sem sejthetett pontosan mindent. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50252 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Én legszívesebben hobbit lennék. Olyan édesek. Na meg aztán enni is szeretek...

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50250 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Én legszívesebben hobbit lennék. Olyan édesek. Na meg aztán enni is szeretek...

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50249 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
"Valahogy mindennel így van: szinte mindent megsejt előre, de biztosan mindíg csak az utolsó pillanatban tudja."

Éppen most olvasom újra a TTT-t, és ott például, amikor Samu aggódik az étel meg a lembas miatt, hogy ugye nem lesz elég nekik, Frodó már akkor azt mondja, hogy szerencséjük van, ha Mordorig kitart, meg hogy csak annyi kell, amiből el tudnak odáig menni - Samuban ekkor még nem fogalmazódik meg az, hogy esetleg nem fognak tudni visszajönni, de Frodó mintha már érezné, hogy a biztos végzetükbe mennek (az más kérdés, hogy nem így alakult, de hát az csak a szerencsén múlott...) És
megérzi azt is, hogy Gollam a hasznukra lesz.
Na jó, nem tudom mennyire voltam értelemes, de legalább produkáltam vmit... :lol:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50248 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Én legszívesebben hobbit lennék. Olyan édesek. Na meg aztán enni is szeretek...

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50245 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Nah, csinálltam egy Frdó&Samu-s topicot ai im neten! akit érdekel a téma kérem írjon oda!

Egy álmodozó tünde, magyarul: Maya

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50241 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Olyan szépeket mond!
Jaj, én meg már megint azon kapom rajta magam, hogy bilibe lóg a kezem... :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #50240 Írta: Athelas

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.343 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére