Kvíz játék

Több
21 éve 2 hete #138937 Írta: Sauron
Sauron válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Nagyon jo a kvizjatek. Gratula csak igy tovabb. Szerintem ezek a hibak, hianyossagok az elso par napban tok normalisak. Amugy szerintem is jo lenne szetvalasztani a kerdeseket (ha lesz eleg) nehezseg es forras szerint. Van egy ket kulonosen alattomos kerdes, bar kedvencem meg nincs. Az mondjuk kulonosen gonosz volt, hogy: Mi volt Frodo eredeti neve? (vagy valami ilyesmi) Ha jol tudom a valasz csak a magyarul meg sem jelent History of Middle-earth sorozat 6. koteteben talalhato meg. Aki nem tud angolul az ezt honnan tudja? That was naughty!!!

'It is not for you, Saruman! I will send for it at once. Do you understand? Say just that!'

:sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138812 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Üdv!

Helyesírásilag még mindig van benne hiba. Amire most felfigyeltem:
"Hányadik születésnapját ünnepelte volna legutóbb Tolkin?"
"Mit jelent Elassar király..." (nem írom ki)

Ja, és valameik nap 3-szor játszottam egymás után [size=9:3qjlj4qp](beismerem, max 17 kérdésig jutottam)[/size], mégis nem egy olyan kérdés volt, amit mindháromszor megkaptam!

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138699 Írta: Hattori Hanzo
Hattori Hanzo válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Sil írta: Ez ugyan vitatható kérdés, de ha jobban megnézed, nem úgy szól, hogy a végére (összesen) hányan halnak meg, hanem hogy a végén hány... :roll:


Ó, köszi!! Annyit rágódtam ezen. Most már nem halok meg hülyén! :D

<a href=http://www.informatikaerettsegi.hu>informatika érettségi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138683 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
De egyiket se fogadta el! se a 4-et se a 3at se a 2őt.. egynél viszont többen halnak meg!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138668 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Sil írta: A Babóban nincs megnevezve a Sasok Ura, így nem biztos, hogy azonos Gwaihirral. Sőt, az Encyclopedia of Arda szerint a Lord of Eagles / King of Eagles cím csak Thorondorral kapcsolatban fordul elő Tolkien írásaiban, Gwaihirral kapcsolatban konkrétan sehol nem hangzik ez el. :wink: Így aztán én azt mondom, hogy az x+2 érvényes válasz. Maga Gandalf is mondja a végén: "x+1-szer repítettél engem, Gwaihir barátom...", "De x+2 az igazság..." :roll:


Hát ez nem szép, szvsz nem nagyon lehet más Gwaihiron kívül a Sasok Ura akkortájt... :roll: :? Na mindegy, köszi! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138664 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Ez ugyan vitatható kérdés, de ha jobban megnézed, nem úgy szól, hogy a végére (összesen) hányan halnak meg, hanem hogy a végén hány... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138662 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
A babos kérdésekhez. Hányan haltak meg a babo végére (törpök) Se a 4et se a 3at nem fogadja el!! (ezen kivül 2 és 1 a válasz)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138661 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék
A Babóban nincs megnevezve a Sasok Ura, így nem biztos, hogy azonos Gwaihirral. Sőt, az Encyclopedia of Arda szerint a Lord of Eagles / King of Eagles cím csak Thorondorral kapcsolatban fordul elő Tolkien írásaiban, Gwaihirral kapcsolatban konkrétan sehol nem hangzik ez el. :wink: Így aztán én azt mondom, hogy az x+2 érvényes válasz. Maga Gandalf is mondja a végén: "x+1-szer repítettél engem, Gwaihir barátom...", "De x+2 az igazság..." :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138656 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Van egy ilyen kérdés, hogy "hányszor repült Gandalf Gwaihiron?" Nem fogadja el, ami szvsz jó, mert ugye a Babóban x [size=9:313wl6od](farkaslovasok)[/size], a GyU-ban x+2 alkalommal, és nem fogadja el az x+3-at! :roll: [size=9:313wl6od](Direkt írtam így, hogy ne mondjam el a megoldást.)[/size] Vagy én vagyok a nagyon hülye? :roll: :?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138645 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Rabyn írta: jo én is tudtam mert tippeltem... de ez akkor is görény kérdés. Ja igen és van egy olyan hogy hányan érintették meg a gyűrűt.. Nem fogadja el a 7et 8at ezen kivül szerepel még a 10 és a 11.. (és tudtommal 9en érinttték meg)


Van egy hasonló kérdés, ott szerepel a 9 és asszem elfogadja... :roll:
De ez így tényleg fura, hogy vannak nagyon hasonló kérdések, pl. én még a beindulás előtt feltöltöttem egy kérdést, hogy mit jelent J.R.R. Tolkien nevében a J.R.R., és kiderült, hogy van egy olyan, hogy mi J.R.R. Tolkien teljes neve... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138642 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
jo én is tudtam mert tippeltem... de ez akkor is görény kérdés. Ja igen és van egy olyan hogy hányan érintették meg a gyűrűt.. Nem fogadja el a 7et 8at ezen kivül szerepel még a 10 és a 11.. (és tudtommal 9en érinttték meg)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138639 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Végülis a Liptelasse-t nem olyan nehéz kitalálni, az azért elég köztudott bizonyos újságcímekből, hogy lassi=levél :arrow: csak egy válaszban szerepel a levél szó... :wink:
[size=9:5effm4sh]/Az a legjobb, amikor megtalálom a jó választ (szerencsével vagy próbálgatással), de fogalmam sincs, hogy mi/ki a kérdésben szereplő dolog/személy... :oops: :roll: :) /[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138624 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Rabyn írta: Mit jelent ez a quenya név: Liptelasse?
Svin ezt hol a rákban olvashattam? mert én nem emlékszem rá seholse

Lipte cseppet jelent, lasse levelet, amúgy fogalmam sincs... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138617 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Mit jelent ez a quenya név: Liptelasse?
Svin ezt hol a rákban olvashattam? mert én nem emlékszem rá seholse

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138577 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Sil írta:

Alyr Arkhon írta: Például, a ki mondta: "Van mi arany bár nem fénylik..." kérdésnél helyes válasznak az van elfogadva aki biztosan NEm mondta...
legalábis tudomásom szerint...

Na igen, szerintem se... Azt a kettőt, aki mondta/írta, azt meg nem fogadja el... :roll:


Ezt mar javitottam azota.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138576 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Alyr Arkhon írta: Például, a ki mondta: "Van mi arany bár nem fénylik..." kérdésnél helyes válasznak az van elfogadva aki biztosan NEm mondta...
legalábis tudomásom szerint...

Na igen, szerintem se... Azt a kettőt, aki mondta/írta, azt meg nem fogadja el... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138575 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Rabyn írta: Gyerekek ki írta be azt a kérdést, hogy mikor kezdték az első forgatási napot? Elég elvetemült dolog volt-) :twisted:
Ja és mégvalami.. KÖNYRÖGÖM NYELVI KÉRDÉSEKET NE TEGYETEK MÁR FEL NEM MINDENKINEK VAN IDEJE MEGTANULNI QVENÁNYUL MEG A TÖBB NYELVEN!


Az a bizonyos kerdes sokkal brutalisabb volt, ugyanis 4 egymast koveto nap volt megjelolve eredetileg... ;)

Jelenleg nincsenek nyelvi kerdesek szandekosan. Ami van az a konyv nyujtotta ismeretekre alapoz, hogy mit jelent az Elassar, stb... az szerintem nem nyelvi kerdes.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138573 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Gyerekek ki írta be azt a kérdést, hogy mikor kezdték az első forgatási napot? Elég elvetemült dolog volt-) :twisted:
Ja és mégvalami.. KÖNYRÖGÖM NYELVI KÉRDÉSEKET NE TEGYETEK MÁR FEL NEM MINDENKINEK VAN IDEJE MEGTANULNI QVENÁNYUL MEG A TÖBB NYELVEN!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138572 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kvíz játék

svindler írta:

Nefadar írta: Ezzel még nem találkoztam, de még több olyan is van aminek ugyanaz a kérdés és a válasz, egyszer elfogadja jónak a választ máskor pedig nem...


Ilyenre irjatok konkret peldat! Sajna nincs idegzetem vegignezni megint mind a 400 kerdest...


Svin rendben, akkor ezentúl kiírom őket és elküldöm priviben vagy mailben az ilyen kérdéseket.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138571 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Rabyn írta: És ki az az Azog? (jézudom el kell olvasni ujra a Babót).

Inkább, a Gy.U. függelékét ( lásd:III.Durin népe ).

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138570 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Nefadar írta: Ezzel még nem találkoztam, de még több olyan is van aminek ugyanaz a kérdés és a válasz, egyszer elfogadja jónak a választ máskor pedig nem...


Ilyenre irjatok konkret peldat! Sajna nincs idegzetem vegignezni megint mind a 400 kerdest...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138566 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
És ki az az Azog? (jézudom el kell olvasni ujra a Babót...)

alyr: annál a kérdésnél nekem is azt hoza jo válasznak aki nem lehetett

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138565 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Ezzel még nem találkoztam, de még több olyan is van aminek ugyanaz a kérdés és a válasz, egyszer elfogadja jónak a választ máskor pedig nem...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138563 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Nefadar írta: Meg van egy-két olyan kérdés is aminek nem is az a jó megoldása aminek kéne lennie... :?


Például, a ki mondta: "Van mi arany bár nem fénylik..." kérdésnél helyes válasznak az van elfogadva aki biztosan NEm mondta...
legalábis tudomásom szerint...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138551 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Rabyn írta: Ki a rák az a bolg s hol olvashattam rola??

Bolg Azog fia, és a Babóban.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138550 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Meg van egy-két olyan kérdés is aminek nem is az a jó megoldása aminek kéne lennie... :?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138548 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Ki a rák az a bolg s hol olvashattam rola??
Svinnem lehetne valahogy kategrizálni a kérdéseket? Legalább azt irjátok hogy mibe szerepelt mert aztsetudom ki volt az..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138526 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Hamarosan elerjuk a 400 kerdest :D
Eddig 4300 jatekot inditottatok a kvizen :)
Koszi mindenkinek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138516 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Gratulálok Svin, nagyon jó a Kviz! :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138507 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Ja, hogy nyugori nyelven... :roll:

Most gyorsan játszottam 3-at, de nem adta be ezt a kérdést. :cry: (Egyszer a kíváncsiságom fog majd a sírba vinni... :wink: ) Kissé fáradt vagyok most hozzá, folyton félrenyomtam, úgyhogy 58000 lett a legjobb... :oops: De most tényleg van pár durvább kérdés is, pl. Nimphelos (na, az csak igen távolról rémlett)... El kéne már olvasnom újra a Szilmarilokat...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.522 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére