Mordor - Orkok

Több
21 éve 8 hónapja #95736 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95692 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Utólagosan szerkesztheted a jobb felső szerkeszt gombra kattintva!
Az ork tündéül yrch(?)!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95688 Írta: undúmiel
undúmiel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Bocsi Móriát akartam írni!!! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95686 Írta: undúmiel
undúmiel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Ragoran írta: Eredetiben nem tudom,de a Filmben azt mondják,hogy az uruk-hai-ok lidércek-orkok keverékei
De sztem a goblin=ork v a goblin vmien alfaja az orknak... :roll:

Szerintem a goblin a tünde neve az orknak, mert csak Legolas nevezi így őket Mórában!!!! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95134 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Akkor uruk-hai=ork+félork v ember? És ezt hogy sikerült összehoznia.. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95123 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ha nagyon az orkokhoz akarjuk sorolni, a"goblin-men" talán a félorkokra utal :roll: Biztos kellett valamennyi emberi vér, hogy az orkok elviseljék a napfényt.
Morgoth egyébként megrontott jópár embert még az ébredés időszakában, de nem külsőleg. Ő csak a lelkükre borított sötétséget, ettől lettek gonoszok, kivéve az edánok Három Házát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95101 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Igazad van, a nolda tényleg gnome. :!: Rosszul emlékeztem. Így jár akinek nincs mindíg a táskájában a Book of Lost Tales. :) Szóval goblin-men? És ez vajon mi lehet? Szerintem nemigen lehet orkfajta, mert akkor szintén félne a nappali fénytől, tehát nem lenne értelme a keresztezésnek. Én mégiscsak valami gonosz emberfajtára gyanakszom, olyan emberekre, akik eltorzultak és valamelyest hasonlatossá lettek az orkokhoz. Talán Melkor vagy Sauron embereket is megrontott, nem csak tündéket. Bár ez persze csak feltételezés.

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95084 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Oisin írta: Pár oldallal ezelőtt volt szó arról, hogy vajon az orkok meg a goblin-ok azonosak-e. Én affelé hajlok, hogy a Babó goblin-jai és a GYU orkjai azonosak, de óvakodnék az általánosítástól. Tudtátok pld. hogy Tolkien eredetileg (a BoLT-ben) a noldákat nevezte goblinoknak??? Mondjuk a filmben ennek ellenére szerintem tévedés, hogy Szarumán az orkok és a goblin-ok keresztezéséből hozza létre az uruk-hai fajt. Szerintem igenis orkok és emberek keverékéről van szó. Nem tudja valaki, hogy van az angol eredetiben?

Oisin


Az eredetiben így hangzik: "Saruman crossed the orcs with goblin men"
Két megjegyzés:
A Book of Lost Tales a noldákat "gnomes" néven említi, ami nem azonos a goblinokkal!
Az angol Hobbit bevezetőjében szerepel, hogy az "orc" név a hobbitok nyelvén jlöli ezeket a lényeket, a "goblin" név az ork angol fordítása.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95037 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Eredetiben nem tudom,de a Filmben azt mondják,hogy az uruk-hai-ok lidércek-orkok keverékei
De sztem a goblin=ork v a goblin vmien alfaja az orknak... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #94781 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Pár oldallal ezelőtt volt szó arról, hogy vajon az orkok meg a goblin-ok azonosak-e. Én affelé hajlok, hogy a Babó goblin-jai és a GYU orkjai azonosak, de óvakodnék az általánosítástól. Tudtátok pld. hogy Tolkien eredetileg (a BoLT-ben) a noldákat nevezte goblinoknak??? Mondjuk a filmben ennek ellenére szerintem tévedés, hogy Szarumán az orkok és a goblin-ok keresztezéséből hozza létre az uruk-hai fajt. Szerintem igenis orkok és emberek keverékéről van szó. Nem tudja valaki, hogy van az angol eredetiben?

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #92690 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
birefi: :lol:
Hát ja! Bár az ember se kérdezik,hogy evolúciós csúcs vagy?? Aztán szavazunk... :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #91916 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A baj az, hogy mivel Tolkien nem igazán foglalkozott az evolúció kérdésével, sőt tudtommal nem is igazán hitt benne, ezért senki se szólt az orkoknak erről a dologról.
Eru meg ugye tiszta lapot teremtett, úgyhogy az orkok is úgy jártak, mint az összes többi nem ember.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez a hálátlan ember, (aki állítólag még almát is lopott. :) ) utána kitalálta ezt az evolúció dolgot, csak hogy betegyen Erunak, vagy hogy mulattassa.
De mivel mikor kitalálták már nem voltak orkok. Így bajosan hívhatók az orkok az evolúció csúcsának.
De tartok töle, hogy ez a szimpla dolog, túl bonyolult Wannabe ork, barátunknak, aki kétségtelenül nem öregbíti az emberek hírnevét, mint evolúciós csúcs.

(Más elméletek szerint egyes őrülteknek ez eszükbe jutott. S ilyen alapon akarták megsarcolni a tündéket, habár társaik valszeg simán megideologizált rablást láttak a dologba, már ha tudták volna mi az az ideológia. Az ötlet nem terjedt el nagyon, mert a tündék csak nyílvesszőkkel honorálták. :) )
(Végezetül kérdezzük meg goblinoid interjú alanyunk:
-Szerinted te Evolúciós csúcs vagy?
-Azt a csúcsot nem ismerem. Pedig én 2 csúcsot is ismerek, ló csúcs, Fel csúcs, Al csúcs, Görbe csúcs.
-De hisz ez 4, mindegy inkább azt mondja meg hallott-e az evolúcióról.
-Nem olyat még nem ettem.
:twisted: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #91709 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Rago:akkor naon jól csinálják!

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #91707 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

varda írta: És akkor hol vannak most az orkok????? Vagy azóta visszafejlődünk?


Rejtőzködnek!! :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #91692 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
És akkor hol vannak most az orkok????? Vagy azóta visszafejlődünk?

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #91686 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Kraal írta: Szerintem az orkok jelentik az evolúció csúcspontját!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:


Hát ezt a kérdést még nem sokan elemezték!!! Szal neki lehet állni vizsgálni! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #91449 Írta: Kraal
Kraal válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Szerintem az orkok jelentik az evolúció csúcspontját!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #86332 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
kriszana:Hát igen..mondjuk egy sivár lecsupaszított táj is lehet szép, pl. sötétben, holdfényben... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #86263 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
tényleg gyönyörű képek vannak Mordorról...messziről

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #86174 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Azért gondolom nem minden része ilyen :? ...

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #86151 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Milyen szép lehetett mielött "megrontották"...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #86147 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Sose hittem volna, hogy Mordor ilyen szép... :roll:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #86110 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Éowyn-nazg:
img.www.tolkienonline.com/galler ... cal_10.jpg
Mordor:/sztem tök jó/
img.www.tolkienonline.com/galler ... /matte.jpg
Orkok:
img.www.tolkienonline.com/galler ... 10510a.jpg
nazgul-rajz:
img.www.tolkienonline.com/galler ... cf2a7b.jpg
Háttér:
img.www.tolkienonline.com/galler ... _enemy.jpg
Futó nazg /a Filmből/
img.www.tolkienonline.com/galler ... circle.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #83034 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
hali, sziasztok
tudom,hogy szarumán nem Mordorban munkálkodott, de itt van néhány klassz kép, pá

kep.tar.hu/suni_a_padlasrol/inde ... eginnum=60
kep.tar.hu/suni_a_padlasrol/inde ... id=1519588

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #82379 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Akkor az ekhósok olyan jelentéktelen,kis nép akik csak piszkálódnak???
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #82136 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Tolkien a belcoth-okat meg az ekhósokat a Gyűrű Keresésében említette. A keletlakók ezen törzsei több alkalommal is megtámadták Gondort még a Gyűrűháború előtt. (és persze közben is :cross: , csak a GyU-ban nincsenek törzs szerint megnevezve...)

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #81997 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nyello:most már bejönnek!
Vic: :lol:
Hador:tudom h***e vagyok, de nem értem! Milyen ekhósok?? és kik???
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #81744 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

de lehetnek az ekhósok is.

Szerintem meg inkább a belkóthok (vagy belcoth-ok?). :wink:
Á, nem is, a keletlakókat én inkább lovasnomádoknak képzeltem el, nem ilyen karókkal felfegyverzett lincselő tömegnek...

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #81662 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Csütörtökön Halloween. Itt az ideje, hogy mindenki beszerezzen egy ilyen ork maszkot magának - ezzel aztán valóban lehet riogatni a jónépet...

klikk ide

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #78222 Írta: Nyello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.698 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére