Mordor - Orkok

Több
22 éve 4 hónapja #54509 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Egyáltalán az orkoknak van gyerekkoruk v. úgy keletkeznek, mint a filmben az uruk-hai???
_____________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Ragoran

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54008 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nagy marhaság,hogy ha egy ork nem orkrk közt nő fel,akkor tünde lesz?
Vagy valami hasonló :oops:
Mert mondjuk eléggé annak tűnik,jobbat mondok,az is. 8)
Csak tegnap emiatt nem tudtam aludni :)
Mert ha visszafelé igaz volt... :roll:
Ne nézzetek ANNYIRA butának...tudom,hogy ők már szépen ki lettek tenyésztve :roll:
csak felvetettem... :?
:?:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53899 Írta: nazgúl
nazgúl válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Visszavonom az előző kijelentésemet. Az öcsém feltett egy igen egyszerű kérdést ezzel a témával kapcs-ban, és miután szétröhögtem magam, rá kellett jönnöm, hogy marahságokat írtam. :D

"El tudsz képzelni egy orkot énekelve szökdécselni a napfényes, virágos mezőn???" :mrgreen:

Azoktól a nazgúloktól a hátam borsódzik. Rád néznek, a vesédbe látnak, s te csak állsz ott, mint a hülye...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53679 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Képzeljétek az osztálytársam azt
álmódta, hogy 60 fiú ork jött au osztályba,
és voilt közöttük deszkás, meg ilyesmi! 8O :D
És a végére kiderült, hogy egész normálisak :)

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53321 Írta: nazgúl
nazgúl válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Most lehet, hogy hülyeséget mondok, de szerintem az orkok ugyanolyan teremtmények, mint mondjuk a törpök, tündék, hobbitok. Ugyanúgy szervezett közösségekben élnek, civilizáltak. Szerintem alapban nem gonoszak, a GYU-ban csak azért azok, mert Szauront szolgálják, és miután ő gonosz, az orkok is azok. (Bár azt meg kell hagyni, hogy az orkoknak valóban elég "nehéz természete van" :? .) Gyakran összekapnak a zsákmányon, és viszályok adódnak a két külön területről érkezett orkok között. (Ez valahogy emlékeztet engem egy másik fajra. Hmm... melyikre is? Ja, igggen! Az emberre!) De a Babóban még egy szervezett nép tagjai, akik meg akarják bosszulni Uruk halálát. (Bár nekem ez az ork-goblin probléma mindig is tisztázatlan volt. Mintha azt olvastam volna, hogy az "ork" elnevezést a hobbitok használták a goblinokra (?) )

Azoktól a nazgúloktól a hátam borsódzik. Rád néznek, a vesédbe látnak, s te csak állsz ott, mint a hülye...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53317 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
ÉN IS! :(

Ha az orkok biz. fokig tündék,akkor az ork-gyerekek megszületésükkor jók?vagy már akkor is...romlottak?
Vagy az orkok nem rosszak,csak nehéz a természetük :?: :roll:
Vagy csak félelemből gonoszkodnak??? :?
/ez a jó-rossz dolog is olyan relatív!!!

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53270 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Tolkien A Gyűrűk Ura után néhány évvel elkezdte írni Az új Homály című könyvét, de (mint sok mást) félbe hagyta és elkeveredett a jegyzetei között. Ezt nagyon sajnálom :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53263 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Szervusztok!

A Szem. Így emlegetik. Sokkal kísértetiesebb Egy Szem a látás jelképe.
Szauron a palantírja nélkül is lát. Akarattal. Ezért nagy dolog, hogy Frodó HA felhúzta a Gyűrűt le is tudta venni, és gyakorta egészen meg is állta.
Belegondoltatok, hogy ehhez mekkora Akarat kell?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53174 Írta: Telella
Telella válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Na és ez az Egy hogy néz igy ki? Az se jobb! :lol:

Nagy célhoz hosszan vezet az út.

Telella

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53158 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Hogy nézne már ki két szem, ahogy mindenféle kapocs nélkül lebeg? :roll: :lol:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53128 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Kérdés: A Szem.. Hát ugye Szauron nem tud testet ölteni, de akkor mért csak egy Szem van? Mért nem kettő??
________________
'...összueforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Ragoran

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52787 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Szauron Melkor (vagy ahogy később nevezték, Morgoth) hadnagya volt, a kezdettől fogva létezett, mint a többi ainu, és ő volt a leghatalmasabb maia azok közül, akik őt szolgálták... de az Első Kor végén, amikor a valák legyőzték Melkort, és kizárták az Időtlen Űrbe, a világ falain túlra, ahonnan nem tud többé visszatérni a való és létező Világba, csak akaratával tudja irányítani szolgáit, Szauron maradt a "főgonosz" Középföldén, bár továbbra is Melkor volt a "legfelsőbb gonosz hatalom", és Szauron maga is a Mindenek Urának nevezte, amikor Ar-Pharazónnak beszélt róla... (bár azt ő is tudta, hogy Eru Ilúvatar az Egyetlen, aki valóban mindenek fölött áll.)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52784 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az Óidőkben Sauron Melkor, a Hatalmas, a Valák legnagyobbika jobbkeze és főkapitánya volt, az ő akaratát teljesítette. Melkor legyőzetett és kivettetett a Külső Semmibe, így Sauron magára maradt; de hogy Melkornak kívülről van-e bármi hatalma a világra? ezt nem tudom


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52773 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Elég rég nem járt itt senki, úgyhogy lenne egy klérdésem Szauronnal kapcsolatban. Hát ugyebár Ő volt Középföldén a főgonosz, de Őt ki irányitotta? vagy ő már a legfelső hatalom volt??
______________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Ragoran

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #50883 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ja, a maiák pedig eredetileg a valák szolgái és segítői voltak, velük egy rendből valók,csak csekélyebbek és velük együtt születtek Eru Ilúvatar gondolataiból, még a világ kezdete előtt...és csak néhányan álltak át Melkorhoz.

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #50880 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Bár nem vagyok sem Tolkien- sem Mordor-szakértő, ez a kérdés ennek hiányában is megválaszolhatónak tűnik... :) A GYU-ban szereplő balrog egy késői "túlélő" az óidőkből, amely korszakról a könyvben csak utalások vannak, de teljes egészében a Szilmarillokban írta meg Tolkien a történetét... A balrogok egyébként a maiák közé tartoztak, akik Melkor szolgálatába álltak az idők kezdetén. Valaraukáknak, lángostoroknak is hívták őket, vagy a hatalom démonainak. " A szívük tűzből volt, ám sötétségbe burkolództak, s rémület járt előttük;" (Szilmarilok, III.fejezet)
Amíg Melkort magát le nem győzték végleg, az első kor végén, az Izzó Harag Háborújában, sok háborúban részt vettek, Gothmog volt aZ uruk, őt Tuor győzte le, még Gondolin elestekor, a többi balrog mind a már emített végső csatában pusztult el, néhányuk kivételével, "akik elmenekültek, és megközelíthetetlen tárnákban rejtőztek el a föld gyökereinél". Egyikük ezek szerint Kazad-dhúm (Mória) mélyén, de a törpök felébresztették, ám ez már a GYU-ban is olvasható...

Érdemes elolvasnod neked is a Szilmarilokat, ha sikerül hozzájutnod egy példányhoz, hihetetlen távlatokat nyújt. még a GYU-hoz képest is. És nem utolsósorban az egész előtörténet, kezdve a világ teremtésétől egészen a Gyűrűháború végéig, és a tündék elhajózásáig le van benne írva...

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #50762 Írta: Fillam
Fillam válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Sziasztok!
Én új vagyok, épp most olvastam ki a Gyűrűk ura trilógiát, de a Balrog nagyon megmaradt bennem. Ki lehet ő, mi lehet ő, honnan származik, milyen tetteket vitt végbe, mi a története???
Úgyhogy ha van itt valaki, aki Tolkien, illetve Mordor szakértő, akkor válaszoljon nekem legyen szíves!

Kösz!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #78 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Mordorral és az Orkokkal kapcsolatos témák

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #34251 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Jó kérdés!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #34250 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
megtalaltam: Melkor nem adhatott sajat eletet semminek a lazadasa miatt...de akkor hogy lettek a trollok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #34249 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Morgana: nem mintha kotozkodni szeretnek (de hat megis:)))), de telejsen pontosan nem letrehoztak az orkokat, hanem az elfogott, megkinzott tundekbol lettek az orkok a trollokat viszont tenyleg igy mondja: letrehoztak..ugyanakkor a szilmarilokban az vagyon irva, hogy Morgoth letrehozni nem tudott uj teremtmenyt...akkor hogy is van ez? mar en sem ertem...es akkor a torpoket hogy teremthette Aule?<br> Mar en sem ertem....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #34248 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az a nagy ork egy troll volt, egészen más teremtmény. Az idők hajnalán az orkokat a tündék megcsúfolása végett (is) hozták létre, a trollok az entek görbe tükrei.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #34247 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
de az is elég izé volt amikor a nagyorknak logott a lába közt amikor barátaink Balin maradványainál voltak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #34246 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nyitottatok egy 'Teremtmények' topicot, de az abban közlendőket itt is éppúgy el lehet mondani, ezért a másikat töröltem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #34245 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Hát nem aranyosak???<br> megyek.tanulni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #34244 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ja!Ojan izmosak mint 6 gorilla!Mekkora fejük volt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #34243 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
IGEEEN! Tök jók voltak az Uruk-Hai orkok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #34242 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Rajongjunk az Orkokért!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #34240 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Hihi:-)<br> nézem az oldalt<br> Az a Szem...nem semmi...<br> Ork-rajongó lettem?<br> :-(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #34241 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.652 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére