Tolkien Tábor 2024

Ajánló

Több
5 éve 2 hete #412997 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ajánló
Az Újtestamentumtól a Nyugatvégi Piros Könyvön át Shakespeare összes művéig – avagy honnantól művészet a másolás? Interjú Hári Istvánnal:
www.parokia.hu/v/a-keziras-ereje/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #412384 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ajánló
Benedict Cumberbatch rajongóinak figyelmébe ajánlom, hogy a legújabb filmjének, a The Imitation Game-nek lesz holnap este egy zártkörű vetítése a Zsidó Filmfesztiválon a Művész Moziban, itt lehet rá jegyeket nyerni (ilyenkor sajnálom, hogy nem vagyok fent Facebook-on, mert egyébként februárban mutatják csak be nálunk...):
www.facebook.com/zsido.filmfesztival/pho...527923522228/?type=1

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #408859 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ajánló


Figyelmetekbe ajánlunk egy Tolkien-témájú élő szerepjáték rendezvényt. Ezt ugyan hivatalosan nem az MTT szervezi (bár néhány emtétéseknek is van némi köze hozzá), de érdekes lehet mindenkinek, aki szereti Középfölde világát, illetve a LARP/LMORPG típusú élő szerepjátékokat:

kozepfoldehetvege.tk/
www.facebook.com/KozepfoldeHetvege


Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #408769 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Ajánló
Nem éppen jókor reklámozom egy kedves barátnőm kézzel készített ékszereit, tekintettel a jelenleg zajló, MTT szempontból irreleváns hirdetések által kirobbantott FB-vitára, de a hölgyeket mindig érdeklik az ékszerek, úgyhogy bátorkodom mégis ajánlani.
Enikő bármiféle alapanyagból képes ékszert varázsolni: gyöngy, toll, bőr, drót, fa, fém vagy akár textil. Elsősorban erdőtündés, zöld, természetet idéző ékszereket készít, bátran variál a formákkal, szívesen fogad egyedi kéréseket is.

www.facebook.com/nibirudesign
nibiru-ekszerek.blogspot.hu/

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406891 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ajánló
Októberben újra Frankenstein az Urániában:
opera.urania-nf.hu/?p=943
Szegeden pedig holnap:
www.belvarosimozi.hu/program/frankenstein

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406433 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Ajánló
Hali!

Egy szíjgyártó-nyerges barátném készít bőrből egyedi szandálokat, szerintem sok MTT-s tetszését elnyernék, így ajánlom nektek a blogját: taltosparipa.blogspot.hu/
Nem dolgozik drágán, egy pár szandált 8 E Ft körül szokott vállalni, ennél sokkal olcsóbban meg boltban sem kapni.

Szóval ajánlom mindenki figyelmébe :)

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Alaver
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #406297 Írta: Alaver
Alaver válaszolt a következő témában: Ajánló
MTT-közeli mozizás (nem hivatalos): THE DARK KNIGHT RISES
Helyszín: Corvin mozi
Ideje: 2012. augusztus 1., szerda, 18:45
Jegy ára: 1050 huf
Találka a bejárat mellett (leginkább az '56-os műemléknél). "Kajcsit"/"üdcsit" hozhattok táskában is, nem szokták megnézni.
Ha tudtok, jelezzetek fészbúkon, az MTT csoportban posztolt eseményben is, ha jöttök! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Alaver
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #406296 Írta: Alaver
Alaver válaszolt a következő témában: Ajánló

Sil írta: A nagy érdeklődésre tekintettel még két előadás lesz a Frankensteinből:
www.origo.hu/filmklub/20120625-d ... jonny.html


Köszi, asszem megvan a hétfői programom, ha még lesz jegy. :)

Gandalf: 3500 monetáris fundamentumért megkaptam A hobbit és a Szilmarilok műveket is (még régi kiadásban sem voltak meg, shame on me). :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #406028 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ajánló
"Az Európa Könyvkiadó könyveit 40% kedvezménnyel vásárolhatja meg webáruházunkban július 16-án, hétfőn 8 órától július 20-án, pénteken 24 óráig. Az akció a készlet erejéig tart."

"A gyűrűk ura trilógia szerzőjének (J. R. R. Tolkien) lebilincselően izgalmas fantasyregényei tökéletes kikapcsolódást jelenthetnek a nyári vakáció alatt..."

www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi...konyvmaraton_2012_27

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #405918 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Ajánló
Ehh, nem az a tipikus "strandkönyv" pedig :P :D (persze "könnyű olvasmány" - Hermione módra...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #405916 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ajánló
A Hobbit szövegkritikai kiadása (Ciceró) most augusztus 14-ig a "Strandkönyvek" akció keretén belül 30%-kal olcsóbban megvásárolható a Librinél!

www.libri.hu/akciok/strandkonyvek.html

:idea:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #405914 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ajánló

Kincső (Thilanna) írta: Te aztán rajongó vagy :)
Mi Metával 9-ére foglaltunk most.

Gondolkodtam a másik két előadáson is (vagy legalább a 30-ain még, mert azt a verziót preferálom, amiben Benedict a Creature), de vonatjeggyel együtt sajnos már elég húzós lenne...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #405913 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Ajánló

Sil írta: Mind a kettőre, egész pontosan 9-én és 16-án. :)


Te aztán rajongó vagy :)
Mi Metával 9-ére foglaltunk most.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #405906 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ajánló

Metaflora írta:

Sil írta: Nézzétek meg, ha tehetitek, én tavaly és idén is megnéztem Prágában (és erre is foglaltam gyorsan), ez valami egészen rendkívüli.

Melyikre mész?

Mind a kettőre, egész pontosan 9-én és 16-án. :)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #405894 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Ajánló

Sil írta: Nézzétek meg, ha tehetitek, én tavaly és idén is megnéztem Prágában (és erre is foglaltam gyorsan), ez valami egészen rendkívüli.

Melyikre mész?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #405892 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ajánló
A nagy érdeklődésre tekintettel még két előadás lesz a Frankensteinből:
www.origo.hu/filmklub/20120625-d ... jonny.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #405844 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ajánló
Az Urániában leadják végre nálunk is a Frankenstein c. darabot Danny Boyle rendezésében, Benedict Cumberbatch és Jonny Lee Miller főszereplésével, méghozzá mindkét verziót. :) (A londoni National Theatre NT Live nevű programjának keretében tavaly élő közvetítés volt világszerte számos moziban róla, idén pedig a nagy sikerre tekintettel megismétlik. Nem a szokásos egykamerás, statikus színházi felvételről van szó, ez tényleg nagy élmény. A két főszereplő előadásonként felváltva játszotta Victor Frankenstein és a Teremtmény szerepét, az alakításaikért idén mindketten, megosztva megkapták az Olivier Awards és az Evening Standard Theatre Awards legjobb színésznek járó díjait.)
www.urania-nf.hu/rendezvenynapta ... nstein.php
Nézzétek meg, ha tehetitek, én tavaly és idén is megnéztem Prágában (és erre is foglaltam gyorsan), ez valami egészen rendkívüli.

"Slowly I learnt the ways of humans: how to ruin, how to hate, how to debase, how to humiliate. And at the feet of my master I learnt the highest of human skills, the skill no other creature owns: I finally learnt how to lie."

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Alaver
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #405791 Írta: Alaver
Alaver válaszolt a következő témában: Ajánló
Ezer hála! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #405775 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ajánló

Alaver írta: Gandalf, ha találsz viszonylag olcsó, bővített verziós kiszerelést a filmekből, kérlek linkeld be!
Alaver (Imi)


Sajnos a bővített változatok ára Magyarországon alig-alig ment lejjebb az elmúlt években, így mindig azt kell figyelni, hol van éppen ideiglenes akció, kedvezményes vásárlási lehetőség, vagy végkiárusítás. Én is úgy szereztem be a magamét, hogy online folyton figyeltem az árváltozásokat, és lecsaptam 15 ezer forintért a teljes bővített trilógiát (12 lemez), amikor egy ideig a DVDfutar.hu-n akciósan lehetett megrendelni.

Ehhez képest a moziverziók most már tartósan olcsó áron megvehetőek, főleg, amióta a kétlemezes kiadás mellett van extrák nélküli egylemezes verzió is.

Mindenesetre ha belefutok újabb akciókba (pláne a bővített változatok kapcsán), akkor szólok! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Alaver
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #405772 Írta: Alaver
Alaver válaszolt a következő témában: Ajánló
Gandalf, ha találsz viszonylag olcsó, bővített verziós kiszerelést a filmekből, kérlek linkeld be!
Alaver (Imi)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #405763 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ajánló
Akinek nem lenne még meg:

Az Alexandrában 999 Ft-ért vásárolható meg A Gyűrűk Ura eredeti moziváltozatának mindhárom, egylemezes (extrák nélküli) DVD-kiadása!

www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi...urce=movie_gyurukura

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403758 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ajánló
A Sherlock c. sorozat ma 22:00-tól kezdődik az AXN-en magyarul. ;)
Egyébként is zseniális sorozat, de a főszereplői, Benedict Cumberbatch és Martin Freeman fognak a Hobbitban is szerepelni.

Szerk.: az AXN Player-re is felkerült az első epizód:
hu.axn.com/videos/sherlock/sherlock-101

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398317 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Ajánló
Csak szeretném (örömmel) jelenteni, hogy honlapom, az Északi Királyság saját domaint kapott, ezentúl a
www.arnor.hu
címen érhető el (a korábbin is bejön).

A honlap egyébként nemrég teljesen megújult és bővült, szeretettel ajánlom mindenkinek.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398066 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Ajánló

Sötét Úr írta: Csak az nem megy a fejembe, hogy találtál rá erre....


Reggel megyek suliban, nézem faliújságot a folyosón, van-e valami érdekes. Hát nézem, katasztrófa gyakorlat, mondom nem lehet rossz, elolvasom. Akkor láttam, hogy Tolkien, stb. Hogy ezt a fiatalok ismerik, és figyelmeztessék szüleiket, hogy nem kell pánikba esni, mert nem valódi helyszínek, stb. Hát akkorát röhögtem. :lol: :D
Aztán rákerestem neten is, hogy mi van. :D

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398058 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Ajánló
Nafene... Ez nem semmi. :lájk:

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398042 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Ajánló
Ha ezt a Professzor megérte volna, most forogna a sírjában! :) Csak az nem megy a fejembe, hogy találtál rá erre....

:lájk:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398040 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Ajánló
Nem tudom, hova illene a legjobban, de ide teszem ajánlva mindenkinek! :D
Országos katasztrófariasztást ad ki a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság 2011. május 18-án (szerdán). És igen lesz itt Tolkien is. ;)

Ez nagyon LOL! :lájk:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #397345 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Ajánló
Sziasztok!

Szerintem már nem sokan emlékeztek rám, de régebben sokat jártam erre a fórumra. Most azért írok, mert szeretném veletek megosztani, hogy hamarosan megjelenik az első regényem, a Fénytörés. Soha nem készülhetett volna el ez a könyv, ha nem ismerem meg Tolkien munkásságát, rengeteget köszönhetek neki.
Itt találhattok róla egy rövid ismertetőt, valamint az oldalamon még bele is olvashattok!

Szeretettel ajánlom minden fantasy kedvelőnek, mivel a regény is a fantasy iránti szeretetből született! Remélem, tetszeni fog!

Bounce

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #395882 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Ajánló
Elnézést, ha nem ide való, de szívügyemről van szó...

A Vámbéry Ármin Keleti Szabadegyetem írta: Kedves Barátaink!

2012. januárjában lesz 10 éves a Vámbéry Ármin Keleti Szabadegyetem, amely

[c]a 2011/2012 tanév EGYIPTOLÓGIA oktatására felvételt hirdet.[/c]

  • az ötéves képzésben 15 fő jelentkezővel indítunk kezdő évfolyamot
  • folytatjuk középhaladó- és haladó képzésünket
    (így azok is csatlakozhatnak, akik 1-2 évet [jegyzet="családi- vagy egyéb okokból":2u0m2h8l]kihagytak[/jegyzet:2u0m2h8l])
  • újraindítjuk a Szikomor Alapítvány művészettörténet-szakkörét
    (általános- és középiskolás diákok, valamint kívülálló érdeklődők számára)

Kérünk Benneteket, hogy felhívásunkat a lehető [jegyzet="iwiw-en, facebook-on, saját körlevéllistáitokon, stb.":2u0m2h8l]legtöbb módon[/jegyzet:2u0m2h8l] terjesszétek,
mert ebben az évben nem áll módunkban újsághirdetéseket feladni.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Pécsi Ági és a Vámbéry-s Lányok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393359 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Ajánló

Sötét Úr a beszélgetős topikban írta:

Sötét Úr a fotós topikban írta: Segítséget szeretnék kérni tőled: jelöltem egy képemet a Panoramión hónap képének. Ha van Panoramio vagy Gmail regisztrációd*, légyszi nézd meg a képet, és jelöld meg kedvencként, és/vagy jelezd, hogy tetszik! Ha még kommenteled is, akkor - ha jól értelmezem a szabályokat - még többet nyom a latban. Légyszi szavazz rá! :) Köszönöm szépen!

*A Panoramióba Gmail-es névvel és jelszóval is be lehet lépni.

Bocs a spamért, és légyszi szavazz rá! :)

De tényleg... :) Lécci...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.498 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére