Tolkien Tábor 2024

Ajánló

Több
13 éve 2 hónapja #393295 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ajánló
Wow, ezt hallgassátok meg:
Jónsi: Kolnidur
(Jónsi izlandi énekes, korábban a Sigur Rós nevű együttes frontembere volt.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #393244 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Ajánló
Eddig csak futólag olvastam bele, de a megszövegezés, a gondolatok és a külcsín is tetszik! Boldog születésnapot! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #393227 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Ajánló
Hadd írjam meg itt is, hogy megújult és ma megnyílt középföldés honlapom, az Északi Királyság. Mindenkinek szeretettel ajánlom!

www.arnor.extra.hu

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #393069 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ajánló

Olorin.papa írta: aiya!
Letöltöttem és megnéztem az uj Sherlock sorozatot, és elmondom, hogy nagyon tettszett. ;)
Nem beszélve róla, hogy leendő Bilbonk is játszik benne!

Pont ezt ajánlottam még augusztusban, lásd egy kicsit lejjebb. :D

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #393068 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Ajánló
aiya!
Letöltöttem és megnéztem az uj Sherlock sorozatot, és elmondom, hogy nagyon tettszett. ;)
Nem beszélve róla, hogy leendő Bilbonk is játszik benne!

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392312 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Ajánló
Elftársaim a lore-ban! A Wikipédián megalakult a Tolkien-műhely, amelyik a Tolkiennel és életművével kapcsolatos szócikkek gyarapítását, javítását és karbantartását tűzte ki célul. Jelenleg hárman vagyunk benne, ami szerintem elég kevés. Ha van olyan közöttetek, aki esetleg már ismeri a Wikipédiát belülről (Icke?), vagy szívesen részt venne a feladatban, azonkívül forrásokhoz is hozzáférése van, jöjjön és csatlakozzon!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #391979 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Ajánló
Kedveseim!

Mint már sokan tudjátok, tagja vagyok egy kortárs ír tánc társulatnak, méghozzá a Con-Fusion Dance-nek. Ezennel szeretettel meghívnálak benneteket első kétfelvonásos darabunk premierjére, szeptember 26.-ára a Stefánia palotába!

Sokan láttatok már írszteppet, talán már elegetek is van belőle, amit viszont mi csinálunk, az több ennél. Modern és kortárstáncos elemekkel ötvözött szteppkoreográfiákban adjuk át érzéseinket: a haragot, a csábítást, a félelmet, vagy éppen az unalmat. Széles zenei skálára dolgozunk, szól Muse, Dream Theater, Karib tenger kalózai és tradi ír zene is a táncok alatt. (természetesen nem egyszerre :D ) a csapatban van 3 európabajnok írtáncos is, szóval nem ilyen kis tinglitangli eltáncikálunkról van szó, hanem ez tényleg egy profi dolog.

nagyon örülnék ha el tudnátok jönni, jegyeket itt lehet venni , a délutáni előadásra 1200 Ft, az estire 1500 ill. 1900 Ft a jegy.

további infók még rólunk a confusiondance.hu -n

gyerteeeek! :)
milcike

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #391935 Írta: szablyaiskolaja
szablyaiskolaja válaszolt a következő témában: Ajánló
Ha kíváncsi vagy hogyan kell a kardot igaziból is forgatni,
és szeretnéd megtanulni, gyere el hozzánk és mi megtanítunk!

www. szablyaiskolaja.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391638 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Ajánló

Sil írta: Én egy sorozatot szeretnék ajánlani, a címe Sherlock, és bár még csak 3 db 90 perces epizódból áll, a BBC a sikerre tekintettel megrendelte a folytatást is. Ez egy modern korba áthelyezett Sherlock Holmes-történet, és egyszerűen zseniális. A szereposztás is kitűnő, mint azt a brit sorozatoknál megszokhattuk. Nézzétek meg, érdemes. ;)
Két cikk róla:
comment.blog.hu/2010/08/03/sherl ... ak_valamit
www.sorozatjunkie.hu/2010/08/01/ ... y-in-pink/


Nellas is írt róla egy elég jó kis cikket: www.sciencecaffe.com/?q=hu/sciencecaffe/...vak/ki-sherlock.html

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391622 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ajánló
Én egy sorozatot szeretnék ajánlani, a címe Sherlock, és bár még csak 3 db 90 perces epizódból áll, a BBC a sikerre tekintettel megrendelte a folytatást is. Ez egy modern korba áthelyezett Sherlock Holmes-történet, és egyszerűen zseniális. A szereposztás is kitűnő, mint azt a brit sorozatoknál megszokhattuk. Nézzétek meg, érdemes. ;)
Két cikk róla:
comment.blog.hu/2010/08/03/sherl ... ak_valamit
www.sorozatjunkie.hu/2010/08/01/ ... y-in-pink/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388914 Írta: Maverick
Maverick válaszolt a következő témában: Ajánló
Helly,

ajánlom figyelmetekbe a LocalHeroes & SzárnyatlanPegazus közös szervezésében
június 19-én(szombat) megrendezésre kerülő Mágus és DnD versenyeinket.
Helyszín: STeX HáZ
résztvétel: 1500 Ft/fő (mely magába foglal egy étkezést)
kezdés: Június 19. 9:00


információk például itt:
kszk.ktk.bme.hu/magus2010.php
avagy a Facebook-on SzárnyatlanPegazus csoportunk oldalán.
www.facebook.com/group.php?gid=127339970...7339970622507&ref=mf



Üdvözlettel:
BigFooT

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388616 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Ajánló
Oops! Csak most vettem észre, miután megláttam a könyvesboltban. Nagyon sajnálom, hogy nem voltam ott a bemutatón. :( Pedig az előző kötet bemutatója óta terveztem. Hát, akkor ezúton szeretném gratulációmat kifejezni nektek! :) Már meg is vettem. ;)

Oisin írta: Sziasztok!

Jó hír az ír mitológia iránt érdeklődőknek: féléves csúszás után végre megjelenik az az "ISTENEK ÉS HARCOSOK" c. kötetünk folytatása, a "CUCHULAIN, AZ ULSTERI HŐS", ami az ún. ulsteri ciklus történeteit tartalmazza - most először magyarul.

A kötet bemutatója a Millenárison lesz, Április 23-án Pénteken, a Könyvfesztiválon. Mindenkit szeretettel várok a magam és a többi fordító - Erdődi Gábor, Farkas Bíborka, Pongrácz Zsuzsanna (Elryn), Szabadkai Zsófia (Szofi), és Szalay Zsófia (Laurelen) nevében.

Üdv,
Sághi Csaba (Oisin)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388585 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Ajánló
Az út

De nem (csak) Viggo miatt (aki egyébként briliánsan játszik.)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 órája #388357 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Ajánló
A Költészet napjára kiírt Verses Csoport-pályázat eredménye, és a beküldött művek felkerültek! A versek a tolkien.hu felületén, az eredmények a fórum Verses topikjában találhatók – nézzétek meg jól!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 19 órája #388350 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Ajánló
Sziasztok!

Jó hír az ír mitológia iránt érdeklődőknek: féléves csúszás után végre megjelenik az az "ISTENEK ÉS HARCOSOK" c. kötetünk folytatása, a "CUCHULAIN, AZ ULSTERI HŐS", ami az ún. ulsteri ciklus történeteit tartalmazza - most először magyarul.

A kötet bemutatója a Millenárison lesz, Április 23-án Pénteken, a Könyvfesztiválon. Mindenkit szeretettel várok a magam és a többi fordító - Erdődi Gábor, Farkas Bíborka, Pongrácz Zsuzsanna (Elryn), Szabadkai Zsófia (Szofi), és Szalay Zsófia (Laurelen) nevében.



Üdv,
Sághi Csaba (Oisin)

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hete #388150 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Ajánló
Egy, a Költészet napjához kapcsolódó programajánlat:

2010. április 9-én 10 – 17 óráig a pomázi hévmegállóban Versmegálló címen lesz megemlékezés József Attiláról és a Költészet napjáról. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők, aki szeretne József Attila-verset mondani, hallgatni, vagy csak úgy ott lenni, és együtt ünnepelni más, verskedvelő emberekkel. A részleteket Szofitól lehet megtudni (elsősorban telefonon – ha nem találod a számát, fordulj hozzám priviben!). Gyertek!

Verses topic official spam! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #388018 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Ajánló
Sárkányvadászok
(Chasseurs de dragons / Dragon Hunters)
színes, magyarul beszélő, francia-német-luxemburgi animációs film, 80 perc, 2008

Nemrég láttam ezt az animációs filmet. Szerintem nagyon ott van a képi világa és hangulata, a történet meg átlagosan kedves.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #387702 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Ajánló
[center:1tv7ewj8]VERSPÁLYÁZAT
a Költészet napja tiszteletére
[/center:1tv7ewj8]

A feladat és a pályázati kiírás megtalálható a tolkien.hu címoldalán, pontosabban a Pályázat a Költészet Napja alkalmából című hírben. Várjuk a jelentkezéseket, jól!


Na tessék, én is beálltam a hivatalból spammolók közé... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #387452 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Ajánló
Hobbit-ház: joannagoddard.blogspot.com/2010/01/hobbit-house.html (sorry, ha volt már)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387405 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Ajánló
Filmajánló Írország szerelmeseinek:

SZÖKŐHÉV (Leap Year)

A történet maga nem olyan nagy szám, de amúgy aranyos és vicces. A táj viszont lenyűgöző! Akár csak ezért is érdemes megnézni. Tényleg! :)

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387360 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ajánló

zs.gothpunk írta: Clash of the Titans (trailer):



Különösen ajánlom a Kard és Mágia csapatomnak. Hangulatban ott van és reméljük, egyszer ők is hasonló szabású kalandokban vesznek majd részt. ^^

Ó, én már nagyon várom ezt a filmet, az eredetijét kölyökként nagyon szerettem! 8-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387356 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Ajánló
Carnivals: www.boston.com/bigpicture/2010/02/carnival_2010.html - lehet gyűjtögetni a jelmez-ötleteket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386791 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Ajánló
Clash of the Titans (trailer):


Különösen ajánlom a Kard és Mágia csapatomnak. Hangulatban ott van és reméljük, egyszer ők is hasonló szabású kalandokban vesznek majd részt. ^^

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #386131 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Ajánló
6 lord of the rings characters who totally dropped ball: www.cracked.com/article/237_6-lord-rings...otally-dropped-ball/ :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385767 Írta: zs.gothpunk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385718 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Ajánló

Tünde írta: Sajna nagyon ritkán veszek könyvet. Nem telik. Csak úgy első látásra ebbe beleszerettem, aki teheti vegye meg! Nekem nagyon tetszik: www.libri.hu/kiemelt/joanne-harris-runaj...paign=read&p_id=6457


Én épp ezt olvasom! :) És nagyon jó! :)
(csak megjegyzésként:az összes Joanne Harris könyv nagyon klassz! :) )

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385669 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Ajánló
Sajna nagyon ritkán veszek könyvet. Nem telik. Csak úgy első látásra ebbe beleszerettem, aki teheti vegye meg! Nekem nagyon tetszik: www.libri.hu/kiemelt/joanne-harris-runaj...paign=read&p_id=6457

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #384816 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Ajánló
Assassin's Creed II: Lineage videó:
(14:12)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384424 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Ajánló
Kedves mindenki!

Othello, e!

Időről-időre velem ;)

Várok mindenkit szeretettel!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384137 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Ajánló
Mindenki figyelmébe szeretném ajánlani az alábbi előadást, amelyet EBBEN AZ ÉVADBAN JÁTSZANAK UTOLJÁRA! Nem érdemes kihagyni! :-) - Akinek eszébe ötlött már akár az, hogy ő hogyan foganhatott, vagy az, hogy majd milyen lesz, ha ő várja a gyermekét, annak különösen javaslom, hogy jöjjön el.

Levél egy meg nem született gyermekhez

Oriana Fallaci művét színpadra alkalmazta és rendezte: Bicskei Kiss László

A Nő szerepében: Hartai Laura

az RS9 Színházban
(Bp. VII., Rumbach Sebestyén u. 9.)

2009. szeptember 30-án este 7 órakor


Jegyek elővételben rendelhetők a
06-20-384-6658
06-30-248-3756
telefonszámokon, és az Interneten
fonixmuhely@gmail.com
Jegyár: 1.500.- Ft

"Mi közünk lehet nekünk itt, ma, egy hetvenes évekbeli, abortuszviták idején született olasz regényhez? Mi közöm nekem, negyvennyolc éves, heteroszexuális, gyermektelen férfinak rendezőként egy terhes nő monológjához? Mi köze lehet Önnek, kedves Nézőnk a Főnix előadásához, mikor odakint ragyog a nap, de erre is egyre kevesebb időnk jut észrevenni, nemhogy színház, szórakozás?!

Hát éppen ez az. Hogy most már nem csak „a nemzetközi helyzet fokozódik”, de a hazai is. Hogy mintha már a puszta létünket, s nem csak a jólétünket támadná a világ. Hogy önmagunk s szűk családunk fenntartásán kívül ne is nagyon jusson idő, energia másra. Legfeljebb egy-egy jó kis röhögséges-harcos-b…-ós filmre a tévében. De tényleg csak ennyi volnék? És Ön? És Te? És mi?

Könyvtárnyi a szakirodalma, miért vagyunk évente kisvárosnyi honfitársunkkal kevesebben. Miért félünk a gyerekvállalás felelősségétől. Miért, hogyan, mivel fenyegeti ez az egyre szikárodó világ a jövő nemzedékét. És ha nem elégít ki a szórakozóhelyek bulikultúrája, szinte sehol nem találok választ arra, miért érdemes élni. Szülni, nemzeni, vállalni.

Vagy talán mégis. Ha néhanap látok egy jó Ember tragédiája előadást, nem olyat, ahol az ember tragédiája a pondróság, a tehetetlenség, hanem ahol az Ember öntudatára ébred, s így vállalja a Létet, tágabb mellkassal jövök ki a színházból. Azzal a tudattal, hogy mégis érdemes élni. Átvitt értelemben minden jó színházi előadás üzenete ez.

Szívből remélem, hogy a Levél… előadásain ezt a tükröt tudjuk Nézőink elé tartani.

„Most már értem. Megértettem. Megszületni azt jelenti, hogy az ember boldog, szabad, jó legyen. Megszületni azt jelenti, hogy harcolhatunk a boldogság, a szabadság, a jóság nevében. Megszületni azt jelenti, hogy kipróbáljuk magunkat, hogy tudjunk, felfedezzünk, kitaláljunk dolgokat. Megszületni azt jelenti, hogy ne haljunk meg.”

Szeretettel ajánlom kedves nézőink figyelmébe az előadást.

Bicskei Kiss László
az előadás rendezője
a Magyar Kultúra Lovagja"

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.495 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére