J. K. Rowling: Harry Potter

Több
20 éve 2 hónapja #210605 Írta: Fennasiel
Fennasiel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Aiya a HP topicban!

Igen Hungarian... ;)

Itt a fejezetcímek vannak kínaira, japánra, és vietnámira fordítva:
Klikk

érdekes a Hungarian....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
20 éve 2 hónapja #210483 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Ja, és még valami. Az eredetiben is magyar az a sárkány, amivel Harry megküzd a próbán?


Igen. "Hungarian Horntail" kb Magyar szarvas/agancs-farkú ha jól fordítom. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210481 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Egyetértek Brisaval, szerintem sem volt semmiféle féltestvér vagy ilyesmi. Az apja meg a nagyszülők haltak meg. Bár már elég rég olvastam... :?
A filmre nagyon kiváncsi vagyok, remélem nem szúrják el... De hogy hogy megint rendező váltás lesz?! lennie kell 3 órának a filmnek, hogy minden rendesen benne legyen...

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210476 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Brisa írta: ...melyik fejezetben is van erről szó?


Rögtön a legeslegelején... :) Amúgy ez a mondat akkor úgy látszik elkerülte a figyelmemet: "Fél évszázada megmagyarázhatatlan, borzalmas dolog történt ott..." Ebből már nyilvánvaló, h. csak a nagyszülőkről lehet szó...

Ja, és még valami. Az eredetiben is magyar az a sárkány, amivel Harry megküzd a próbán?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210454 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

Esgal írta: Ez úgy néz ki, h abban a házban lakik az idősebb Denem, a felesége, a fiuk (na ez az arc Voldi faterja, jelenleg elvált, ill. özvegy), és ide állít be a srác gyilkolászni.


Na várjunk csak, akkor ki az ifjú Denem akit holtan találtak?
Voldi faterjának egy olyan fiatal öccse?

Morgana írta: Én mindig úgy értettem, hogy az az idősebb Denem új házassága, új, 100% mugli felesége és az új nászból való gyerek - ergo Voldemort féltestvére.


Nekem úgy rémlik, hogy szó sem esett arról, hogy Voldemort apja újranősült volna, arról meg pláne nem, hogy született volna egy második gyereke is. (De ha igen, akkor talán megvan a félvér herceg. :D )

Szerintem egyértelmű, hogy Voldemort nagyszülei és apja volt a házban, és ők lettek legyilkolászva.

(Celebrum, melyik fejezetben is van erről szó?)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210432 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Köszi szépen :D :D :D :D

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210426 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Gyémánt: gportal.hu/portal/csillagosegbol ... george.jpg ezzel az eggyel tudtam hirtelen segíteni...

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210368 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ha van fanficetek, rajzotok vagy akármitek, ami (főleg) Pitonnal kapcsolatos, küldjétek el a szeretjuk_pitont@freemail.hu címre, mert indítottam a barátnőmmel egy Alan Rickman - Piton oldalt a www.piton.atw.hu címen!
Még munka alatt áll, mert várom a sztorikat!!! :D :D :D :D Jöhet akármilyen!

Ja, és ki tudna nekem linket Weasley ikrek képekhez?

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210347 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
én meg azt hogy magát ölte meg :P

de télleg mikor ezt olvastam (hét alkalommal), épp semmi sem merült fel bennem ezzel kapcs... :roll:

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210345 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Voldemort nem a saját apját ölte meg?? Én azt hittem, hogy megölte a nagyszüleit meg a saját apját.


Én meg azt, hogy a saját apját, az apja új feleségét és a féltestvérét.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210342 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Voldemort nem a saját apját ölte meg?? Én azt hittem, hogy megölte a nagyszüleit meg a saját apját.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210295 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ranamarth írta: Még jó,hogy mindennek legalább két értelme van!


Vagy több...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210292 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Még jó,hogy mindennek legalább két értelme van!

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210291 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Morgana írta: Én mindig úgy értettem, hogy az az idősebb Denem új házassága, új, 100% mugli felesége és az új nászból való gyerek - ergo Voldemort féltestvére.


Én is így értettem... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210289 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én mindig úgy értettem, hogy az az idősebb Denem új házassága, új, 100% mugli felesége és az új nászból való gyerek - ergo Voldemort féltestvére.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210278 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Esgal írta: Ez úgy néz ki, h abban a házban lakik az idősebb Denem, a felesége, a fiuk (na ez az arc Voldi faterja, jelenleg elvált, ill. özvegy), és ide állít be a srác gyilkolászni.


Na várjunk csak, akkor ki az ifjú Denem akit holtan találtak?
Voldi faterjának egy olyan fiatal öccse?

Cerebrum: Annyit elárulok, hogy erről egy szó sem lesz az 5.ben...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #210066 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

E. Eia Ayna írta: Szerintem véletlenül. Ahogy a Severus Snape-ből is csak véletlenül lehet kirakni a Perseus Evans-t... 8)


viszont ennek semmi köze sem lesz, és szó se fog róla esni a könyvekben, mivel az angolban nem Perselusnak hívják...hanem Severusnak...

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209882 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ezt a dolgot Tom Denem családjával kapcsolatban én sem értettem eddig. Kösz Esgal :)

Cerebrum írta: Amúgy ez a 4. rész hogyhogy ilyen hosszú? Csak szimplán ilyen, vagy volt rá az írónak valami magyarázata?

így sikerült :wink: Úgy nyilatkozott, ha jól emlékszem, hogy a 6. majd rövidebb lesz, a 7. pedig megint hosszabb.

Cerebrum írta: És a moziverzióról lehet már tudni valamit?

rendezője: Mike Newell moziba kerül 2005, ha jól emlékszem tél, de ebben nem vagyok biztos.

Cerebrum írta: (Már előre félek, h. mennyi minden fog kimaradni a filmből, ha a könyv ilyen hosszú...)

eredetileg azt hiszem 2 filmet akartak csinálni belőle, de aztán mégsem. Ha már a 3.-ból ennyi minden kimaradt, nem tudom a 4. résznél hogy fogják megoldani :roll:

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209880 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ez úgy néz ki, h abban a házban lakik az idősebb Denem, a felesége, a fiuk (na ez az arc Voldi faterja, jelenleg elvált, ill. özvegy), és ide állít be a srác gyilkolászni.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209847 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
No, megint itt vagyok a naív kérdéseimmel... :) Szóval kiolvastam a 4. részt is, és van egy dolog, amit nem értek. A könyv elején ugye azt olvashatjuk, h. Tom Denem (azaz Voldemort) és szülei rejtélyes módon haltak meg a villájukban, valaki vagy valami halálra rémítette őket vacsorázás közben... Később azonban Voldemort azt meséli Harrynek, h. az apja, mikor megtudta h. boszorkány, elhagyta az anyját, aki belehalt a szülésbe, ő (azaz Voldemort) pedig árvaházba került...

Most akkor hogy van ez? Vagy az ötödikből majd kiderülnek még részletek? (Ha igen, akkor ne áruljátok el... :) )

Amúgy ez a 4. rész hogyhogy ilyen hosszú? Csak szimplán ilyen, vagy volt rá az írónak valami magyarázata?

És a moziverzióról lehet már tudni valamit? Pl. h. mikor kerül a mozikba, ki rendezi, ilyesmiket... (Már előre félek, h. mennyi minden fog kimaradni a filmből, ha a könyv ilyen hosszú...)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209726 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dínchamion írta: Galadh, megtennéd, hogy törlöd a topikból ArtemisEntreri (azóta "It mindenki paraszt?") összes hozzászólását. Én már a saját topikomban megtettem, és mivel a bannolását már kezdeményeztem, ennyi terhet vegyünk le a modok válláról. :)

(És persze ezt is töröld. ;) )

Köszi.

Galadh, nem, ne "vegyétek le a terhet a vállunkról". Ne töröld még.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209615 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
2 hírem is van számotokra:
Állítólag Miranda Ricsardson fogja játszani Rita Skeeter-t.
forrás: www.the-leaky-cauldron.org
Jo ( ő "mondta, hogy hívjuk így ) 3. gyermekét várja,aki valamikor a jövő évben jön a világra. Gratula neki :hello:
forrás: www.jkrowling.com

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209505 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Galadh, megtennéd, hogy törlöd a topikból ArtemisEntreri (azóta "It mindenki paraszt?") összes hozzászólását. Én már a saját topikomban megtettem, és mivel a bannolását már kezdeményeztem, ennyi terhet vegyünk le a modok válláról. :)

(És persze ezt is töröld. ;) )

Köszi.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209501 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Tudom, hogy nem ide tartozik, mármint teoriákhoz, de muszály elmondanom :D Ma megnéztem a Titkok Kamráját, végig. De az utolsó hangig. Nem tudom, hogy ti láttátok-e, de a legvégén mikor már minden szponzort leírtak, jön egy kis rész: az Abszol úton varázslok mennek be a Czikornya és Patzába(asszem így kell írni :lol: ), és a kirakaton egy új könyv van kirakva... A címlapon Lochart gúsba kötve nyöszörög és nevet... 8) De a cím az ász: "Who I am?"
Ezen egy sort röhögtem :lol:
Egyébként nem biztos, hogy mindenképpen a "jó" oldalról lesz a fél vér herceg. Lehetne ennyiből Malfoy is, akár, vagy... egy régi Mardekáros. Vagy esetleg Voldemort régi halott rokona. Nem tudom. Vagy vannak bizotos tippek, hogy melyik "oldalról" lesz az a herceg?

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209453 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
ha már így rám lett pirítva, akkor legyen egy kis ON is :D : Rowling honlapján van új Poll,lehet szavazni!
más: most néztem meg újra Titkok kamráját, hátha támad valami ötletem, de nem jött be. Most nekiállok a könyvnek :wink:
új, jó információs oldal a 6. könyvről: www.halfbloodprince.info

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209443 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Kicsit OFF itt a kérdésed, mivel az említett sorotatban szvsz egy színész neve Tom Denem, itt pedig a HP könyvekben szereplő karakterről esett szó. (egyébként én láttam :itscool: ) Alan Rickmannel foglalkozó oldalak:
www.imdb.com/name/nm0000614/
www.alan-rickman.com
www.cybamuse.com/movieThemes/actors/arickman/index2.htm
alanrickman-fans.com

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209438 Írta: Barom Ír
Barom Ír válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!

Látta innen valaki az Őfelsége kapitány (Hornblower) című filmet? Csak mert jáccik benne Tom Denem. :?: Amúgy tudtok jó oldalakat Alan Rickman-ről?

Üdv:Én

Ha valaki valamiben hisz és feltette rá az életét is azt ne csak sikerhelyzetben vállalja!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209432 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem a témához vág, de kérlek titeket segítsetek!
Keresek olyan weblapot, ahol megtalálom a Mardekárosok kviddics csapatának a fotóit. Tom, hogy furi kérés, de ha tud valaki ilyet akkor kérem írjon. :D
Ja! És ha lehet még akkori csapat, mikor Harry másodéves volt.

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209368 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
akkor Tom Denem lett volna a Félvér Herceg. Most nem. Nem lehet sem Harry, sem Voldemort (akit akárhogy is nézunk, Tom Denem).
na.

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209365 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy Tom Denem az, különben miért akarta volna Rowling ezt a cmet adni a Titkok Kamrájának?

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.283 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére