J. K. Rowling: Harry Potter

Több
20 éve 3 hónapja #207012 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Filmre (ha könyv alapján készült) soha nem szabad hagyatkozni/hivatkozni, mert az csak egy adaptáció, a könyv egy bizonyos lenyomata, ráadásul a fehér foltokat kifesti saját magának. Ilyen pl. a pálcannélkül-varázslás, meg a Lilly-Lupin "szál", megmás. Perpill inkább nem mondok véleményt a pálcanélküli mágiára, de majd megteszem. (de azért gondolljátok meg, Siriust Harry (egy gyerek!) pálcával sakkban tudta tartani...)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #207000 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
szerintem Ron tuti nem herceg... egyrész mert aranyvérű (tudtommal), másrészt pedig van egy csomó bátyja, és ők vinnék az örörkséget.... :wink:
a kézmágiához csak annyit, hogy a filmben Lupin kinyitott egy egész ládát pálca nélkül! :) De én a filmre nem alapoznék... :?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206995 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Akkor már inkább a Weasley-család régi Ford Angliájára szavazok. ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206974 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
na bocsánat, hogy közbeszólok meg megenn itt rontom a levegőt, és hogy már megint ehhez térek vissza, de:

egyik este -félálomban- azon gondolkodtam ki is lesz az a Félvér Herceg.... a második könyv -megemlített és kisebb szerepet kapott- szereplőin járt az eszem mikor beugrott hogy....

nos hogy mik támasztják alá ez elgondolásomat:
- JKR azt mondta, még lesz szerepe a későbi könyvekben
- nem volt tul nagy szerepe
- én eltudnám képzelni hercegként.... :P

hogy miért nem lehetne:

- Hát, nem hiszem hogy félvér bár kitudja (szvsz a Félvér Herceg embert takar...) bár lehet, hogy acromantula- és pók szülőktől származik....

nos igen, aki eddig még nem tudná én Aragog-ra gondoltam, ami nem tul valoszinu, csak egy ötlet volt...

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206968 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ahogy én értettem, a mágiának sokféle változata van. Egyesekhez (például az "ösztönös" varázsláshoz, amit a képzetlen varázslók is produkálhatnak, ha nagyon félnek/dühösek) nem kell pálca, vagy varázsige sem. Ha emlékeztek, Winkyvel kapcsolatban előkerül, hogy a Sötét Jegy megidézéséhez például kell pálca--ha ezt külön megemlítik, akkor nyilván nem magától értetődő. Szerintem az animágusság lényege sem az, hogy valaki állattá tud változni (ez még önmagában egyszerű ön-átváltoztatás lenne csak, amit igaz, hogy félsikerrel, de Krum is megtesz), hanem hogy pálca nélkül tudja ezt megtenni.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206947 Írta: Alatar
Alatar válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Biztos van bennük (vagy csak az erősebb tulajdonságu mágusokban) valami olyan is ami pl a házimanókban, akik -mint köztudott- nem használnak pálcát.

SZIG

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206893 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Vajon pálca nélkül is tudnak varázsolni?


A 3. filmben Dumbledore egy egész gyertyát el tudott oltani és meg tudott gyújtani pálca nélkül... :D

Bizonyos tulajdonságaikat kétségkívül tudják használni, de hogy igazán varázsolni...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206880 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Angwen írta: Hát, ami azt illeti, szegény Neville nem sokat látta a szüleit varázsolni... :( ;)

:oops: Tényleg! De a nagyanyját meg a nagybátyját igen!

A varázsige nélküli varázslásról: (magamnak ellentmondva) lehet, hogy mégse tudnak a leggyakorlottabbak se végrehajtani egy varázslatot, csak úgy, hogy gondolnak rá? Mert nekem gyanús volt, amikor a minisztériumban párbajoztak, hogy "pörgött a kezükben a pálca", szerintem ez csak afféle költői túlzás, és használtak azért Dumbledore-ék is varázsigéket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206870 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Supersonica írta: Én úgy hallottam, hogy karácsonykor vagy 2005 elején fog megjelenni a hatodik rész (aztán az a kérdés, hogy magyarul mikor jelenik meg...)


Aha... az ötödikről is az lett mondva, hogy még 2002-ben megjelenik...
Aztán mi lett belőle? 2003 decembere... dd:
Perme már beletörődött, hogy megint éveket kell várnia... d:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206862 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Vajon pálca nélkül is tudnak varázsolni?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206857 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

Panda írta:

Alyr Arkhon írta: A varázslatok sebességéről: Az 5. kötetben valami olyasmit ír a vége felé amikor Siriusék a minisztériumban csatáznak, hogy szinte pörgött a kezükben a pálca. Szvsz egy "szint" (nem szerepjátékos szint) fölött nem muszáj mindig kimondani a varázsszót a varázslathoz.

Lehet jobban tudni egy varázslatot és rosszabbul? És annyira jól is, hogy ki se kelljen mondani a varázsigét?... Akkor ez már hasonlít arra, amit a Merlin c. filmben Morgana magyarázott Merlinnek, hogy vannak a varázsigés, a kézmozdulatra történő és a gondolattal végrehajtott varázslatok.

Dumbledore pl egész ritkán mond varázsszavakat, és Mrs Weasley is egy pálcasuhintással hámoz krumplit.
A varázsszó szvsz ahhoz kell hogy a tudat elhiggye h tud varázsolni, és segíti a koncentrációt. Miután ez már nem szükséges, el lehet hagyni.


De azért, sztem néha még képzett varázslóknál is fontos a varázsige, ugyanis Hermione életét az 5. kötetben pl. az mentette meg, h elnémitotta a halálfalót aki ráfogta a pálcáját. utána , mikor meggyógyitják, le is van írva, h az átoknak még ez a gyengített, varázsige nélküli változata is milyen súlyosan megsebesítette Hermionét, és h rengeteg gyógyszert kellett szednie mire felépült.

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206732 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Panda írta: Ez csak a muglicsaládban felnőtt gyerekeknél lehet gond, mert aki látta a szüleit varázsolni, az valószínűleg bele se gondol, hogy ez nem lehetséges. Hacsak nem Nevilleről van szó! :lol:

Hát, ami azt illeti, szegény Neville nem sokat látta a szüleit varázsolni... :( ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206698 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Erda niire (Area) írta: apropó, mikor jön ki a következő rész? Még idén, vagy ne is álmodjak róla... (tudtommal meg van írva mind a 7 könyv)


Egyenlőre még a múlt héten hozta a hatodik címét nyilvánosságra Rowling :roll:

Én úgy hallottam, hogy karácsonykor vagy 2005 elején fog megjelenni a hatodik rész (aztán az a kérdés, hogy magyarul mikor jelenik meg...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206631 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Neville sem gondol bele, csak feledékeny, de nem ostoba...

Az aranyvérű varázslók számára gondolom a koncentráció miatt kell, esetleg bonyolult varázslatoknál.

Úgy értettem, Neville nem igazán bízik a képességeiben, ezért neki tuti kell a varázsige még sokáig.

A varázspálca?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206630 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Panda írta:

Alyr Arkhon írta: De sokkal előbb is, elvégre ha egy magunkfajta mugli a kezébe fog egy varázspálcát nem fog tudni varázsolni, amíg el nem hiszi, hogy meg tudja csinálni. Mindig lesz benne egy gondolat, ami megmarad muglinak és szkeptikusnak. ezt kell legyőzni.

Ez csak a muglicsaládban felnőtt gyerekeknél lehet gond, mert aki látta a szüleit varázsolni, az valószínűleg bele se gondol, hogy ez nem lehetséges. Hacsak nem Nevilleről van szó! :lol:


Neville sem gondol bele, csak feledékeny, de nem ostoba...

Az aranyvérű varázslók számára gondolom a koncentráció miatt kell, esetleg bonyolult varázslatoknál.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206627 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: De sokkal előbb is, elvégre ha egy magunkfajta mugli a kezébe fog egy varázspálcát nem fog tudni varázsolni, amíg el nem hiszi, hogy meg tudja csinálni. Mindig lesz benne egy gondolat, ami megmarad muglinak és szkeptikusnak. ezt kell legyőzni.

Ez csak a muglicsaládban felnőtt gyerekeknél lehet gond, mert aki látta a szüleit varázsolni, az valószínűleg bele se gondol, hogy ez nem lehetséges. Hacsak nem Nevilleről van szó! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206626 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Panda írta:

Alyr Arkhon írta: A varázsszó szvsz ahhoz kell hogy a tudat elhiggye h tud varázsolni, és segíti a koncentrációt. Miután ez már nem szükséges, el lehet hagyni.

Az tényleg segíthet, ha elhiszi, hogy meg tudja csinálni a varázslatot... Pl amikor Harry látta magát amint megidézi a patrónust.


De sokkal előbb is, elvégre ha egy magunkfajta mugli a kezébe fog egy varázspálcát nem fog tudni varázsolni, amíg el nem hiszi, hogy meg tudja csinálni. Mindig lesz benne egy gondolat, ami megmarad muglinak és szkeptikusnak. ezt kell legyőzni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206624 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: A varázsszó szvsz ahhoz kell hogy a tudat elhiggye h tud varázsolni, és segíti a koncentrációt. Miután ez már nem szükséges, el lehet hagyni.

Az tényleg segíthet, ha elhiszi, hogy meg tudja csinálni a varázslatot... Pl amikor Harry látta magát amint megidézi a patrónust.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206622 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Panda írta:

Alyr Arkhon írta: A varázslatok sebességéről: Az 5. kötetben valami olyasmit ír a vége felé amikor Siriusék a minisztériumban csatáznak, hogy szinte pörgött a kezükben a pálca. Szvsz egy "szint" (nem szerepjátékos szint) fölött nem muszáj mindig kimondani a varázsszót a varázslathoz.

Lehet jobban tudni egy varázslatot és rosszabbul? És annyira jól is, hogy ki se kelljen mondani a varázsigét?... Akkor ez már hasonlít arra, amit a Merlin c. filmben Morgana magyarázott Merlinnek, hogy vannak a varázsigés, a kézmozdulatra történő és a gondolattal végrehajtott varázslatok.

A pálcák: szerintem az csak Ollivandernél megy olyan elit módon, hogy a pálca választja a gazdáját, nem mindenki ott veszi. Biztos van másik bolt is, ahol a varázsló választja a pálcát és ott olcsóbb is.


Dumbledore pl egész ritkán mond varázsszavakat, és Mrs Weasley is egy pálcasuhintással hámoz krumplit.
A varázsszó szvsz ahhoz kell hogy a tudat elhiggye h tud varázsolni, és segíti a koncentrációt. Miután ez már nem szükséges, el lehet hagyni.

Nem tudom. De a varázslók szokták egymás pálcáját is használni, azzal max az lehet a baj h néha rakoncátlan...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206620 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: A varázslatok sebességéről: Az 5. kötetben valami olyasmit ír a vége felé amikor Siriusék a minisztériumban csatáznak, hogy szinte pörgött a kezükben a pálca. Szvsz egy "szint" (nem szerepjátékos szint) fölött nem muszáj mindig kimondani a varázsszót a varázslathoz.

Lehet jobban tudni egy varázslatot és rosszabbul? És annyira jól is, hogy ki se kelljen mondani a varázsigét?... Akkor ez már hasonlít arra, amit a Merlin c. filmben Morgana magyarázott Merlinnek, hogy vannak a varázsigés, a kézmozdulatra történő és a gondolattal végrehajtott varázslatok.

A pálcák: szerintem az csak Ollivandernél megy olyan elit módon, hogy a pálca választja a gazdáját, nem mindenki ott veszi. Biztos van másik bolt is, ahol a varázsló választja a pálcát és ott olcsóbb is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206607 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Silmeriel írta: Bocs, hogy kicsit kitérek a hatodik könyv téma elől, de lenne egy kérdésem..
Ugye ollivander azt mondja, hogy a pálca választja a varázslót..ennek ellenére pár oldallal előrébb Draco közli, hogy az anyja elment pálcáért..akkor ez most hogy van???? :wink: mert akármennyire hasonlít is az anyjára mondjuk, akkor sem lehet egyforma a pálcájuk..lásd Harry kiköpött James, Jamesnak mégis mahagónipálcája volt, Harrynek meg magyal.....


Szvsz annyit mond, h Draco Malfoynak kellene pálca, mire a megfelelő kiugrik a dobozból...

Ron meg asszem valamelyik bátyja régi pálcáját használta...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206606 Írta: Silmeriel
Silmeriel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Bocs, hogy kicsit kitérek a hatodik könyv téma elől, de lenne egy kérdésem..
Ugye ollivander azt mondja, hogy a pálca választja a varázslót..ennek ellenére pár oldallal előrébb Draco közli, hogy az anyja elment pálcáért..akkor ez most hogy van???? :wink: mert akármennyire hasonlít is az anyjára mondjuk, akkor sem lehet egyforma a pálcájuk..lásd Harry kiköpött James, Jamesnak mégis mahagónipálcája volt, Harrynek meg magyal.....

"Volnék dalnok az időnek hajnalán
megállok a nyugatra nyíló kapu előtt"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206545 Írta: Alatar
Alatar válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Lehet, hogy egy szellem a félvér, és mondjuk a szellemek új sereget képezve szembeszállnak Voldemorttal.
Bár nem tudom.
Mindenesetre kíváncsi vagyok.

SZIG

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206447 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
azért én még találgatnék.. Szerintem Dean Thomas. mintha Rowling asszony oldalán szerepelne, hogy eredetileg nagyobb szerepet szánt neki, csak Neville kedvéért hanyagolta. (legalább is én így értettem, de az angoltudásom nem túl stabil)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206444 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Te én nem kötnék bele Galadhba de tényleg!!!
Mért baj, hogy találgatunk?

Akkor mást remélem nem esztek meg érte de szerintem érdemes beszélgetni róla. Egy novelláról lenne szó, ez volt az első fanfic amit olvastam. és szerintem jó lenne ról abeszélni.

www.darkarts.hu/fanfic/vegyes/winter1.htm

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206417 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
apropó, mikor jön ki a következő rész? Még idén, vagy ne is álmodjak róla... (tudtommal meg van írva mind a 7 könyv)

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206390 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Na elolvastam újra a másodikat.

Tippjeim: Piton, FFcink, Hoborc, a fejveszett futam egyik szelleme, vagy valamelyik másik szellem, de esetleg előkerülhet mardekár egy másik leszármazottja is. estetleg maga mardekár.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206377 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
7 kötet lesz ez 100%, a félvér herceg pedig se nem Voldemort, se nem Harry. Ezt Rowling "mondta", rajta van a honlapján.

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206368 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

ArtemisEntreri írta:

Gwathmir írta: Sziasztok!
Lenne hozzátok egy kérdésem. Minap olvastam a neten, hogy a hatodik és egyben utolsó könyvben ez meg az lesz, várhatólag. Na most akkor én vagyok a hülye, vagy tényleg úgy van, hogy a diákok Roxfortban 7 évig maradnak. Ezek szerint Harry meghal? Mert akkor azért nincs 7. részés nem tudja folytatni a sulit. Vagy letartózatatják, vagy mi? A másik meg az, hogy mire utal a cím. Olvastam párszor a másodikat, és az írónő azt nyilatkozta, hogy a félvér herceg valahogyan szerepelt a másodok könyvben. Én nem vettem észre. Felvilágosítana engem valaki? :lol:


Szerintem a félvér herceg voldemort. Amúgy meg honnan vetted hogy a 6. az uccsó? Rowling azt nyilatkozta, hogy kilenc rész lesz. Ezt az ő szájából hallottam.


Kilenc? Hol nyilatkozta ezt?

Voldemort? Nem túl nyilvánvaló ez?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #206367 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Gwathmir: A hír, hogy a hatodik lesz az utolsó, csak pletyka. Pár oldallal előbb tárgyaltuk. Amúgy a legtöbb ilyet nem érdemes elhinni, viszont azt olvastam, hogy ami a jkrowling.com-on van, az az írónő saját kinyilatkoztatása, szóval az 100 %.
A félvér hercegre szvsz csak utalásszinten történik említés, ha ezt Rowling adukártyának szánja, nem fogja reflektorfényben nyomatni, úgy nem ütne akkorát. Valszeg egy huszadik mellékszereplő, vagy egy olyan utalás főszereplőre, amit a későbbi következmények ismerete nélkül talán észre sem veszel. Habár, az se biztos, h utal rá, ahogy kivettem a szövegből, mintha azt mondta volna, hogy csak megjeleníti.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.257 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére