J. K. Rowling: Harry Potter

Több
20 éve 2 hónapja #205286 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Már tényleg kezdem azt hinni, hogy parancsotok van rá, nehogy észrevegyétek a hozzászólásaimat :?

Dae/siss írta: És ha Hagrid az? Végül is anyukája óriásnő, az apukájáról meg tudtommal nem lehet többet tudni, mint hogy fiacskája 12 éves korában már kényelmesen ücsörgött annak vállán...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205271 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én majd elkezdem ha lesz rá időm:)

Egyébként Dumbledor is lehet. Esetleg Griffendél.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205268 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én 14-szer olvastam a második kötetet, amikor vártam a negyediket. Ennek ellenére biztos vannak benne olyan részek, amik elkerülték a figyelmemet. Csak most jaj meg nyüssz meg morr, mert unalmas lesz tizenötödszörre is átrágni. De sebaj, Rowlingért mindent... :P PP

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205267 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Áá ezt már egyszer eljátszottaRowling. De nem kizárt.
(elolvasom holnap a második kötetet és beírom a tippeket. mindenkitű)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205265 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Lockhart? Hááát ő tényleg nem lehet...
Colin? Róla viszont jobban el tudom képzelni. Bár sok jelentősége nincs a második kötetben. Rohangál a gépével állandóan...

Na és mi van azzal, amit Dobby is csinált? Harry kérdezte tőle, hogy Voldemort keze van-e a dologban. Tudjátok, a kötet legelején, amikor Dobby nem engedi vissza Roxfortba. Dobby a kérdésre rázza a fejét, jelezvén: nem Voldemort. De mégiscsak ő volt, Dobby pedig kifogásnak azt találta, hogy Tom Denem okozta az egészet, nem Voldemort. Mert hogy a kettő két különböző személy.

Mi van ha Tom Denem az? (És nem Voldemort...) Elvégre félvér. És herceg.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205264 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ha Voldemort és Harry ki van zárva. nézzük sorra a második könyv szereplőit akik ott fontosak.

A weasleyk NEM lehetnek hiszen ők aranyvérűek.
Gilderoy kizárva
Colin háát..
Dobby meg manó..

szvsz valaki a tanárok közül lesz, mondjuk Piton:) (dejo lenne istenem:)
Vagy mi van ha nem élő ember? Pl egy SZELLEM, vagy egy Élőlény (mint egy kentaúr)

Egyébként harry meg fog halni:) Ja és én mondtam,hogy szerintem meg van írva mind a hét kötet.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205262 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Dehát világosan megmondta, hogy hét rész lesz. Itt valami félreértés van...
Egyébként nem tudom, hogy van ez, de a negyedik kötet megjelenése előtt, még jó régen azt nyilatkozta, hogy nagyon sajnálja, de Harryt megöli a hét rész végén, mert nem akarja tovább folytatni a történetet. Több interjúban állította ezt biztosan. Ebből nem tudom, mennyi igaz, mert nagyon régi a hír, de akkor ez mindenki számára elfogadott tény volt, de valamiért kikopott... Rowling meg össze-vissza nyilatkozik mindenféle baromságot, szerintem már azt se tudja, hogy mit beszél. Egyszer azt mondja, hogy meghal xy, másnap már azt, hogy nem, dehogy hal meg, mert még szükség van rá.
Nem tudom már ki mondta itt a fórumon, hogy szerinte már előre meg van írva a hét kötet, csak ezt nem akarják nagydobra verni. Elnézést, amiért a nevét elfelejtettem, de szerintem igaza van. Ebben lehet valami.
Szóval Rowling meg össze akar zavarni mindenkit a hülye interjúival. Folyton önmagát cáfolja meg.
Affene és már megint késő van és lehet, hogy megint hülyeségeket beszélek... Bár én mindig... :roll:

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #205261 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

gilloth írta:

Gyöngyszem írta: J. K. megígérte, hogy még a könyv megjelenése előtt nyilvánosságra hoz majd jó pár részletet az utolsó résszel kapcsolatban. A sikerkönyvek írója szerint utolsó rész megértéséhez célszerű újraolvasni a második könyvet, a Titkok kamráját. Hiszen a 'Kamra' döntő fontosságú lesz a hatodik egyben befejező részben. (ananova alapján ma.h )"


A hatodik lesz a befejező rész?? :cry: :( :cry:

perme szomorú :cry:

Nem. Mondom, az a cikk nagyon félre van fordítva, így teljesen más lett a jelentése, Rowling ilyeneket nem mondott. Az igaz, hogy fog még elejteni utalásokat a 6. könyvvel kapcsolatban (az ajtó kis fog nyílni még többször), és azt is mondta, hogy a Titkok Kamrájában vannak utalások a történet befejezésére, de nem olyan sok, mint a 6. részben lesz majd. A 6. könyv kulcsjelenetei közül voltak olyanok is, amik eredetileg a Titkok Kamrájában szerepeltek volna az eredeti tervek szerint, de aztán rájött, hogy ezeknek az infóknak a 6. könyvben a helye.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
20 éve 2 hónapja #205247 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Gyöngyszem írta: J. K. megígérte, hogy még a könyv megjelenése előtt nyilvánosságra hoz majd jó pár részletet az utolsó résszel kapcsolatban. A sikerkönyvek írója szerint utolsó rész megértéséhez célszerű újraolvasni a második könyvet, a Titkok kamráját. Hiszen a 'Kamra' döntő fontosságú lesz a hatodik egyben befejező részben. (ananova alapján ma.h )"


A hatodik lesz a befejező rész?? :cry: :( :cry:

perme szomorú :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205226 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Creevey sárvérű .... mint ezt megtudhatjuk... a Baziliszkus őt is megtámadta.... de amugy jogos, jogos a 2. konyvbol én is eloszor rá gondoltam ;)

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205209 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Igazatok van. Jó el hiszem hogy az lesz a címe.

De hol tesz említést Rowling a Félvér Hercegről? Egyszer viszont említ a könyv valami negyedvért...

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205196 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Colin Creeve? Neeem... Tudom... :lol: Az apja mugli tejesember, ezt tudjuk, még lehet félvér is... :?


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205189 Írta: Alatar
Alatar válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Erre már feledtébb kíváncsi vagyok tényleg.
Második könyv? Hm... Gildroy kizárva :)
Crack és Monstro is, meg a Baziliszkusz. Jaaa. Pont most jut eszembe.
Emberek! A Harry után loholó kis srác. Na az lesz az.
Bizony őrá is rátámadott a Baziliszkus és bizony valahol ott lesz a kutya elásva én azt mondom :)
Ha így lesz gondoljatok rám:)

SZIG

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205167 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sil és mindenki: mielőtt még megkérdeznétek, a Dark Arts oldalárol szedtem le ezeket..... h mennyire megbízhatóak az már nem az én hibám...

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205166 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Gyöngyszem, bár az Ananovát nem olvastam, ez a hír nekem nagyon úgy tűnik, hogy az eredeti angol nyelvű szövegek erősen torzított, rosszul lefordított változata. Rowling nem akarta megváltoztatni a címet HP and the Pillar of Storgé-ra (mellesleg Storgé Oszlopa lenne ez magyarul, szóval ebből is látszik a fordítás minősége... :roll: ), az is a hamis címek egyike volt.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205163 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
És ha Hagrid az? Végül is anyukája óriásnő, az apukájáról meg tudtommal nem lehet többet tudni, mint hogy fiacskája 12 éves korában már kényelmesen ücsörgött annak vállán...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205160 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
hoztam nektek híreket:

"A félrevezető címek után, az író úgy látja, hogy a hatodik könyv címe teljesen eredeti, hiszen már a második részben is említés esett a félvér hercegről.

Az író azt is elmesélte, hogy sokszor vádolják félrevezető címekkel, ezért az utolsó pillanatban elhatározta, hogy megváltoztatja az utolsó könyv címét A Storge pillár-ra. Rowling elmondta, hogy a Félvér herceg sem Voldemort-ra sem Harry-re nem utalt volna.

J. K. megígérte, hogy még a könyv megjelenése előtt nyilvánosságra hoz majd jó pár részletet az utolsó résszel kapcsolatban. A sikerkönyvek írója szerint utolsó rész megértéséhez célszerű újraolvasni a második könyvet, a Titkok kamráját. Hiszen a 'Kamra' döntő fontosságú lesz a hatodik egyben befejező részben. (ananova alapján ma.hu)
"

meg h JKR eredetileg a félvér herceg címet a 2. könyvnek szerette volna adni....most már kivi vok ki lesz az..

a 2. részben esett említés róla? (hmm...akkor az elsőben és a többiben nem,?) ujraolvasom akkor a 2.at...

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205153 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Kár ezen vitatkozni.

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205142 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Merlin/Ankhes: szép és jó dolog találgatni, meg véleményezni is lehet (tetszik/nem tetszik szintjén), de azzal vitatkozni, ami már BIZTOS , szvsz nem kéne. ;) Az információ olyannyira hivatalos, hogy nyugodtan tényként lehet kezelni. Ez már nem egyéni véleményezés kérdése. Nem voltam túl lila? ;)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205129 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
De Rowling azt mondja, hogy igen... :wink: (én neki hiszek... :lol: )


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205119 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintem nem az lesz a címe.

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205115 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Merlin/Ankhes írta:

Áfonya írta:

Merlin/Ankhes írta: Szerintem nem Félvér Herceg lesz az ötödik kötet címe.


Hja, igaz, az ötödik kötet címe a Főnix Rendje. :)


Elírtm, bocs, a hatodik kötet-et akartam írni.


Hűű, okay, sztem az lesz a címe, hogy Harry Potter és a Kivételesen Kínos Kamaszkori Kalandok... vagy vmi ilyesmi... :lol: 8)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205113 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Merlin/Ankhes írta: Szerintem nem Félvér Herceg lesz az ötödik kötet címe.

Nem hatodikat akartál mondani? :P Egyébként Rowling szerint az lesz, és szvsz neki kissé nagyobb beleszólása van a dologba, mivelhogy ő írja, nem te... :wink:
(Egyébként a "J.K. Rowling hivatalos oldaláról származó hivatalos infó" kifejezésből melyik szót nem érted? :P )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205112 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Áfonya írta:

Merlin/Ankhes írta: Szerintem nem Félvér Herceg lesz az ötödik kötet címe.


Hja, igaz, az ötödik kötet címe a Főnix Rendje. :)


Elírtm, bocs, a hatodik kötet-et akartam írni.

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205109 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Merlin/Ankhes írta: Szerintem nem Félvér Herceg lesz az ötödik kötet címe.


Hja, igaz, az ötödik kötet címe a Főnix Rendje. :)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205107 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintem nem Félvér Herceg lesz az ötödik kötet címe.

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205106 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Draco NEM félvér. Csak nézd meg a családfáát. Nem... 8)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205105 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Akkor viszont Lucius sem lehet, mivel ha Lucius nem aranyvérű, akkor Draco sem az.

Akkor viszont... nem hinném, hogy Ron. Piton sem sztem.

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205104 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dae/siss írta:

Merlin/Ankhes írta: Lefordítaná valaki angolra a Félvér Herceg-et?


Halfblood Prince. ;)

Inkább Lucius Malfoy... :clown:


Harry Potter and the Halfblood Prince
:-)

Nem hinném, hogy új szereplő jönne. Szerintem Draco a Félvér Herceg - márha tényleg ez lesz a címe a hatodik könyvnek.

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205102 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azoknak, akik nem szeretnek visszaolvasni 1 OLDALT... :tongue:

Áfonya írta: No, gyerekek, lehet ujjongani, visítani, szitkozódni, vagy csalódottnak lenni... a 6. kötet címe...

Tírarammm...

HARRY POTTER AND THE HALF BLOOD PRINCE

... azaz HP és a Félvér Herceg.

Hmmm. Hát. Bevallom, én valami izgisebbre számítottam, de amíg a könyv jó, addig lehet a címe felőlem akármi. (De azért... *herceg*? Mikor volt szó a HP-ben valaha is hercegekről? :hein:)

Lehet találgatni, hogy kire utal, de Rowling kijelentette, hogy SEM Harryt, SEM Voldemortot nem takarja a cím.

Forrás: www.jkrowling.com


Draco aranyvérű, sztem megütné a guta, ha kiderülne, hogy ő az. :D

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.351 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére