J. K. Rowling: Harry Potter

Több
20 éve 3 hónapja #203919 Írta: krezike
krezike válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Cíja mindenki!
Neville-re visszatérve...nem azt mondta Dumbi,hogy Voldemort Harryt választotta....és az átokkal a kettejük élete összekapcsolódott...ergo,Neville nem lehet már a kiválasztott! Vagy vmi ilyesmki!Ez most elég zavaros,de remélem értit! 8O :arwen1:
Én egy kicsit félek a 6. könyvtől!az 5. is elég gyengusz lett...na de bízzunk benne!
paszi/pacsi evribádi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203910 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lin írta: Ez lenne a 6. könyv címe: Harry Potter and the Pillar of Storgé ?
Rowling oldalán találta valaki, nézzétek meg a www.mugglenet.com ot, írja részletesen, rögtön a nyitóoldalon.


Igen, de permí ennyire nem tud angolul... valaki nem akarja lefordítani? Legalább a lényeget... :roll: :idea:

Why the book 6 title is probably fake
Over the past 24 hours, over 2000 comments have been left regarding the possible title of Harry Potter and the Pillar of Storgé for book six. Some of you have made strong cases for why the title may be fabricated:
For one, "she" uses American punctuation instead of British punctuation on this sentence: The more clever Potter fans may recognize that the title relates directly to both 'Order of the Phoenix' and 'Chamber of Secrets.'

In Britain, the ending quotation mark should go inside the period. As I was reading her biography on her site today, I noticed that she punctuated things the "British way," which leads to the assumption that either she made a typo in her book 6 post (the same problem appears in the next paragraph, except with a comma rather than a period) or that an American typed it up for her.

The first assumption seems incorrect because it is unlikely that she would make the same mistake twice in a row. The second doesn't seem likely either, because she affirmed that she is indeed the one writing the things on her website, and I'm sure Lightmaker made some easy system allowing her to update, so she could do it herself. Another reason the second assumption does not seem probable - the title of the sixth book is classified information, and she wouldn't let just any staff member at Lightmaker type that up, because then it would leak in no time.

Also, why would Jo put that information anywhere on her site prior to when she wanted to release it? She is the master of secrecy, and you think she'd be able to wait until July 1 to put it on her site. Although it's not in an easy-to-access area, it seems very non-JKRish to do that.

It is a bit strange that she would include a difficult-to-pronounce word such as Storgé in the title of her book.

One more reason: The only way that some visitors can "hack" past the door is by downloading the file to their computer, and then opening it to find this link to a book with Latin characters on the pages. Once you open the file on your computer, you can modify it however you like, which includes modifying the text on the book.

Other reasons exist for why the title may be fabricated, these are just some.

Updates: A few more reasons...
1) When watching the video, the "help" tab disappears momentarily. While perusing her site, the "help" tab never disappears from the screen.
2) The Dark Mark (what Jo uses as a spoiler warning) is on the wrong side of the page. The Dark Mark should be on the page with the spoiler, and you then have to click on the Dark Mark to reveal the text. The Dark Mark then appears as a faded image underneath the text.
3) The font used for "Book 6" does not appear anywhere else on the site. Look at the words "Book" and "Biography" (on the main page) -- the B's don't match.
4) Although the text circulating the Internet said that the date on the post was July 1, a closer look at the video reveals that the date is "22.06.04" (June 22).
5) "The more clever Potter fans may recognize that the title relates..." The correct British spelling of "recognize" is "recognise."

Thanks to frodo328, Steve, Sofia and Padfoot for contributing.

Update #2: To show how easy it is to edit files from JKR's site, MuggleNetter "Some Guy" whipped up this fake image, which looks more realistic than the video posted two days ago.

Some of you have said that the aforementioned punctuation error should be deemed obsolete due to the fact that the error could have occurred when an American was re-typing Jo's words. However, MuggleNetter muggleb0rn has enhanced the image of the book (see it here), which shows that American punctuation was used.
Posted by Matthew on 06/26 | comments [1423] | send to friend | submit news


Viszont találtam egy olyan infót, hogy a 6. kötetben új mágiaügyi miniszter lesz!!!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203855 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Fiona írta: Én egyszer azt olvastam Pitonról, hogy a 7.-ik kötetben fel fogja magát áldozni Harryért. És állítólag kiderül, hogy azért utálta, mert ő is szerelmes volt Lilybe, és ki nem állhatta James-et mert elvette tőle Lilyt.

Ne rossz, mi?? :)


Bleeeh, ez a "mindenki szerelmes volt Lilybe" című műsor kezd NAGYON nyálas lenni. :quasi: Honnan szedik ezt az emberek..?! :D :D
Én remélem, hogy csak szimplán utálta James-t, és ennyi. :D

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203852 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Fiona írta: Én egyszer azt olvastam Pitonról, hogy a 7.-ik kötetben fel fogja magát áldozni Harryért. És állítólag kiderül, hogy azért utálta, mert ő is szerelmes volt Lilybe, és ki nem állhatta James-et mert elvette tőle Lilyt.


Na, neeeeee!!!!!!! 8O Ne má, most komolyan, neee!!!!
Ez annnnyira nem pitonos!!! :o Meg egyáltalán.......
És csak ne áldozza fel magát senkiért az egyik kedvenc szereplőm!!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203846 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én egyszer azt olvastam Pitonról, hogy a 7.-ik kötetben fel fogja magát áldozni Harryért. És állítólag kiderül, hogy azért utálta, mert ő is szerelmes volt Lilybe, és ki nem állhatta James-et mert elvette tőle Lilyt.

Ne rossz, mi?? :)

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203836 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Inczy írta: Viszont Pitont sztem tuti életben hagyja Rowling. Egyrészt, mert egy nagyon jól megformált karakter, másrészt nem úgy fog végződni, mint a mesék, hogy "aki Harryt bántota, az meghal, aki meg segítette, az életben marad"... Szal Piton marad sztem! :wink:


Piton egyértelműen életben marad, legalábbis a 7. kötetig biztosan. Pitonnal kapcsolatban *rengeteg* elvarratlan szál van: főként a kettős-ügynök szerep, de az egész Tekergők-história is (mert azért azt sem ismerjük részleteiben). Másrészt Harrynek még rá kell jönnie, hogy mennyire nem tud semmit Pitonról... ez lesz majd a nagy kinyilatkoztatás. :D

Rowlingnak sztem már előre elég rendesen ki kellett dolgoznia a történetet. Nyilatkozta is egyszer egy interjúban, hogy már a legelején vázlatosan megvolt mind a 7 kötet storyja, és aztán kezdte el egyenként kidolgozni.


Egyértelmű; az egyik legjobb példa erre az, hogy Hagrid az első kötetben Siriustól kéri kölcsön a motorját, tehát pl. Sirius karaktere már akkor megvolt, amikor Rowling a Bölcsek kövét megírta. :)

Rabyn írta: Áfi: akkor mért maradt ott a kérdőjel? ki lehetett volna radírozni


Rabyn, el tudod képzelni, ahogy egy minisztériumi dolgozó nekiesik egy radírgumival a kis üveggömbnek? :D Minek radírozták volna ki, egyszerűen odavésték mögé Harry nevét és kész. (Másrészt sztem ez azért van így hagyva, hogy az olvasó egyértelműen rájöjjön, hogy először nem volt biztos, h. kiről szól a jóslat. Ha nem lenne ott a kérdőjel, úgy tűnne, hogy kezdettől fogva biztos volt, hogy Harry az.)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203823 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Visszatérve Harry megérthetetlen cselekedeteire... Én is fogtam a fejem, miközben olvastam, hogy hogyan csinálhat ilyeneket. De aztán belegondoltam... Végülis legtöbbször stresszhelyzetben volt, nagy nyomás nehezedett rá, s nem egy tökéletes valaki, aki minden szituációban a megfelelő képpen reagál. Az már tényleg mese lenne, és nem egy létezhető személyiség, karakter.

Rowlingban ezt bírom nagyon: hogy nincs tökéletes happy end... ahogy az életben sincs. Siriusnak is ezért kellett meghalnia (bár ez nekem is fájó pont volt, és hetekig ezen keseregtem...). S ugyanígy, sztem a Weasley-k közül is meg fog egy halni, hisz ha beelgondoltok, ezt valamelyest már az 5. részben készíti elő (Mrs Weasley látomásai, félelmei stb). És tényleg sokan vannak, és kifejezetten pozitív karakterek (leszámítva Percyt). Remus életbenmaradásával kapcsolatos elmélettel egyetértek, tényleg ő az utolsó, aki "családi" szinten Harry mellett maradt.
Viszont Pitont sztem tuti életben hagyja Rowling. Egyrészt, mert egy nagyon jól megformált karakter, másrészt nem úgy fog végződni, mint a mesék, hogy "aki Harryt bántota, az meghal, aki meg segítette, az életben marad"... Szal Piton marad sztem! :wink:

Neville... Ez a másik: Rowling nagyon sok szálat szabadon hagy, bármi lehet még belőle. Ilyen pl Neville is. Ki tudja mi lesz belőle, mindenesetre akármilyen bénának tűnik, sok mindent rejthet magában! De a jóslat sztem egyértelmúen Harryre vonatkozik, és Harry is fogja megölni Voldit. Gondoljatok bele, ha más tenné, akkor egyből nem Harry volna az ünnepelt hős: márpedig ez az egy elem nem maradhat majd el a könyv végén. Persze sak akkor, ha Voldemort hal meg, és nem fordítva.

Rowlingnak sztem már előre elég rendesen ki kellett dolgoznia a történetet. Nyilatkozta is egyszer egy interjúban, hogy már a legelején vázlatosan megvolt mind a 7 kötet storyja, és aztán kezdte el egyenként kidolgozni. És ha engem kérdeztek, sztem már rég megírta mind a 7 kötetet, egyszerűen a pénz miatt nem adják ki.
Mondom, mostanában olvastam el újra néhány előző kötetet, meg az 5.-et, és csak ámultam, hogy mennyi utalás, meg "jóslat" van már a 3. kötetben az 5.-kel kapcs, és mennyi párhuzam, kapcsolat. Sok szál az 5.-ben fejeződik be. Na most, ha spontán ír, "ahogy jön", és amitn kész egy könyv, kiadja, akkor nem tudja ilyen pontosan és jól megcsinálni az utalásokat stb.
Sztem legalábbis... 8)

A színészek tényleg jók!! Bár Karkarov nem fiatalabb azért?! :roll: És Mordonnak túlságosan jóindulatú az arca... :wink: Bár tény, hogy eszméletlenül elmaszkírozzák a színészeket...
Aporpó, akkor mit tudtok a 4. filmváltozatáról: 1 vagy 2 filmben forgatják le?
A 6. kötetnek meg vmi olyasmi lesz a címe, hogy: Harry Potter és a zöld lángú fáklya, és a címben szereplő fáklya fénye elűzi a gonoszt, meg mittomén, valami hasonló. Még hónapokkal ezelőtt olvastam vhol...

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203809 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hmm taszítóbűbáj nincsen köztük.. van egyáltalán olyan?


Áfi: akkor mért maradt ott a kérdőjel? ki lehetett volna radírozni

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203806 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Eddig ennyit találtam:

Varázsigék:







Napfény, pitypang, kenderspárga, legyen ez a patkány sárga:Ezzel a ráolvasással próbálta Ron Makeszt sárgára színezni (hatástalan).

Lumos: A pálcából egy fénynyaláb tör el


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203804 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Még csak nem is biztos, hogy Harry az!

"S.P.J-tól A.P.W.B.D-nak
Sötét Nagyúr és(?) Harry Potter"


Ez van akönyve. Szal elvileg nem isbiztos, hogy Harryről szól jóslat!



Sztem nem szerepelt a cetlin az h. "Longbottom és Potter", a kérdőjel azért van, mert a cetlin valószínűleg csak ez állt Potterék halála előtt:

"S.P.J-tól A.P.W.B.D-nak
Sötét Nagyúr és (?)" :arrow: bizonytalan, hogy ki

Amíg Voldemort nem "választotta ki" valamelyik fiút azzal, hogy megpróbálta megölni, addig nem tudták, hogy melyik név kerül majd a kérdőjel helyére, Neville-é vagy Harry-é.
Miután V. megtámadta Harryt - tehát egyenrangúként jelölte meg - beteljesedett a jóslat, így rá tudták írni Harry nevét. A kérdőjelet valószínűleg azért hagyták ott, mert nem cserélték ki a cetlit, csak vki odaírta Harry nevét a kérdőjel mögé.
Ez azt jelenti, hogy ezzel a jóslat *most már* 100%-ig Harryről szól, tehát neki kell annak lennie, aki megöli V--ot vagy meghal.

Alatar írta: Mindenesetre lehet Neville is, amin eléggé meglepődnék. Azaz, hogy nem. Az ilyen elég egyértelmű, hogy a béna, ügyetlen öli meg a legerősebbet.


Ez a feladat sztem valóban egyértelműen Harryre vár, de ne írjátok le Neville-t -> sztem nagy szerepe lesz az eseményekben, ha megfigyelitek egyre ügyesebb és erősebb, sőt, minden valószínűséggel még inkább fejlődni fog az utolsó két kötetben, mivel saját magához illő pálcája lesz (!), miután az apjáé tönkrement a Misztériumügyi Főosztályon - tehét képes lesz kilépni az apja árnyékából. :)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203796 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Összes magyar Hp-s varázsigét

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203792 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Az összes varázsigét? Rabyn, abból elég sok van... :lol:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203779 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Valaki be tudná nekem írni az összes varázsigét?

Akkor mit keres ott az a kérdőjel??

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203774 Írta: Alatar
Alatar válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Még csak nem is biztos, hogy Harry az!

"S.P.J-tól A.P.W.B.D-nak
Sötét Nagyúr és(?) Harry Potter"


Ez van akönyve. Szal elvileg nem isbiztos, hogy Harryről szól jóslat!

Hát persze, hogy nem biztos, de mivel, hogy Voldemort már megjelölte ellenfelét, akit méltónak talál őhozzá, így egyre valószínűbb, hogy Harry lesz az.
Mindenesetre lehet Neville is, amin eléggé meglepődnék. Azaz, hogy nem. Az ilyen elég egyértelmű, hogy a béna, ügyetlen öli meg a legerősebbet.

SZIG

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203768 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Még csak nem is biztos, hogy Harry az!

"S.P.J-tól A.P.W.B.D-nak
Sötét Nagyúr és(?) Harry Potter"


Ez van akönyve. Szal elvileg nem isbiztos, hogy Harryről szól jóslat!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203755 Írta: Alatar
Alatar válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ancalima Anarórë írta: A cédulát cserélték ki, nem a két emberke jóslatát! Csak egy joslat volt. És eredetileg nyilván az állt rajta, h. Harry Potter vagy Neville Longbottom és Voldemort nagyúr és aztán ezt arra cserélték ki, hogy Harry Potter és Voldemort nagyúr.
Tehát nem a jóslatot cserélték ki, csak a cetlit a nevekkel. :wink:

(Egy jóslat van, de még sem semmisült meg a Minisztrériumban az az egy. Ugyanis van egy másolata.)
A címkén azelőtt Longbotton és Potter név szerepelt, csak azután cserélték ki Harry Potterre- miután őt megtámadta Voldemort.
Azért cserélték ki mert már megbizonyosodtak arról, kiről szól a jóslat.
Ennyi.

SZIG

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203734 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A cédulát cserélték ki, nem a két emberke jóslatát! Csak egy joslat volt. És eredetileg nyilván az állt rajta, h. Harry Potter vagy Neville Longbottom és Voldemort nagyúr és aztán ezt arra cserélték ki, hogy Harry Potter és Voldemort nagyúr.
Tehát nem a jóslatot cserélték ki, csak a cetlit a nevekkel. :wink:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203732 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ha már szóba kerültek a jóslatok.... Van itt valami, amit nagyon nem értek. Most vagy én vagyok teljesen hülye, vagy Rowling csúsztat...
Amikor a minisztériumban vannak Neville összetöri Harry próféciáját, legalábbis azt, amin Harry neve van. Aztán, amikor Dumbledore letisztázza a dolgokat, Harry megkérdezi, miért az ő neve volt a jóslaton és nem Nevillle-é. Erre Dumbledore azt mondja, hogy kicserélték a neveket (726. o.) Tehát akkor Neville a sajátját törte össze és Harryé még mindig a Minisztériumban van Neville nevén. Ezt Dumbledorenak miért nem esik le? Hiszen teljesen úgy beszél, mintha Harryé tört volna össze... /Vagy csak én zavarodtam bele?/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203720 Írta: smafu
smafu válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!
Bár ez a Tolkien.hu, úgy látom, eléggé kibontakozott a HP téma :D
Én is nagyon szeretem a könyveket, ha éppen olvasom, elég nehéz kockázat nélkül piszkálni. :twisted: Az ötödiket nem tudtam kivárni, elolvastam angolul, bár elég nehezen. (a MobiMouse és a kéttannyelvűbe járó bátyám segítettek :) ) A magyar változat elolvasása után kiderült, hogy jól megértettem a dolgokat. (bár Sirius halálát 3X olvastam át, de hát az magyarul is nehezen elfogadható :( )
Szerintem sok meglepetést fog tartani a hatodik rész, nem maradhat el a szokásos "most már ell kell mondanom neked Harry" beszélgetés Dumbledore irodájában. Pitonról is biztosan ki fog derülni pár dolog, és kíváncsi vagyok a Weasley-ikrek üzletének szerepére is. Kicsit morbidul hangzik, de elég nagy az a család ahhoz, hogy valaki meghaljon belőle.
Bill és Charly is közel vannak a tűzhöz. :?
Siriuskapott egy "kiskaput", szerintem is nagy az esély, hogy valahogy viszontlátják egymást.
A jóslat szerint vagy Voldemort,(kimondtam 8) ) vagy a kiválasztott meghal. " a sötét nagyúr egyenrangúként jelöli meg"-megtámadta Harryt kisbabaként, képességeinek egy része belé szállt-tehát hasonló képességekel rendelkeznek, egyenrangúak. Ha Rowling klasszikus krimit akar írni, akkor persze az történik, amire a legkevésbé számít az olvasó: Neville kinyírja Voldemortot. Ezt erősen kétlem, mert Neville nem éppen egyenrangú Voldemorttal.most jut eszembe, mi van, ha Neville nem is az, aminek látszik? Az első részben meg akarta állítani Harryéket, amikor a titkok kamrájához mentek. Mindezt a komolytalan háziverseny miatt?! Valamilyen szinten ő törte össze a jóslatot tartalmazó üvegcsét. Nagyon is sok szerepe van a történetben.Bármi megtörténhet :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203712 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Igen, ez a Nevill- es elmélet érdekes... :) Deee... :oops: Szóval szvsz Rowling több szerepet adott volna neki, ha ilyen nagy tervei lennének vele... :roll:
És Sirius még visszatérhet szellemként, nem azért, mert fél a haláltól, hanem mert tudja, hogy harrynek még szüksége van rá. :)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203604 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Nekem semmi épkézláb dolog nem jut eszembe a hatodik könnyvel kapcs. Az biztos, hogy Dursleyéknál fog kezdődni. De ezen kívűl?


Harry szélsőségesebb lesz... mármint mégjobban akar majd harcolni Voldi ellen, és talán keményebben fog reagálni Malfoy szekálásaira. Emellett erősödik a készülődés Voldi ellen, mert már tudják (és elhiszik), hogy visszatért. Az új SVK tanár szvsz Főnix-rendi lesz :) (lassan már Piton is megkaphatná azt a tantárgyat...) Akár erősödik a Harry-t körülvevő védőkör (ami ellen harcolni fog, és nagyon nem tetszik majd neki :) ). Most így hirtelen nekem ennyi tippem van :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203601 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Morgana:DDDD
Igen ha Piton megöli segítek neked:))
Érdekes, hogy az 5. könyvbe sokkal könnyebb volt tippelgetni.
Nekem semmi épkézláb dolog nem jut eszembe a hatodik könnyvel kapcs. Az biztos, hogy Dursleyéknál fog kezdődni. De ezen kívűl?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203598 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Morgana írta: Siriust sem bocsátom meg neki soha...
:evil:


Egyetértek.... De ugyanakkor ez tipikusan olyan, amit "kisakpu"ként szoktam emlegetni :) Nem magyarázta meg, mi az a függöny, csakhogy onnan nem lehet visszatérni... de mi van, ha mégis? Lehet, h csak az olvasókban akarja meghagyni ezt a hitet, de az is lehet, h tényleg vissza akarja hozni majd Siriust valahogy... legalábbis azzal, hogy az átlagnál kevésbé magyarázkodott annál a résznél, hogy nem indokolta meg elég pontosan a dolgot, ezt érte el... a kétséget és reményt, h visszatérhet... és a kiskaput magának, hogy visszahozhassan Siriust :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203597 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ha Rowling megöli Lupint vagy Pitont, személyesen fogom meggyilkolni - úgyis közel leszek hozzá...

Siriust sem bocsátom meg neki soha...
:evil:

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203596 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ford Prefect írta: De ez most tetszik. De nagyon :D Mert tulajdonképpen most nagyobb esélyét látom annak, hogy ez történik, mintha az történne, ami logikusnak tűnhet ezek után. Jaj, meg kéne tanulnom rendesen fogalmazni... Egyik barátnőm határozottan állítja, hogy a következő részekben Remus Lupin és Perselus Piton is meghal és erre ő ki is talált egy elméletet, ami alapján ez olyannyira logikusnak tűnt, hogy csak néztem... Na jó, ez már egy másik téma... :roll:


Hmm... végülis nincs kizárva :) Piton halálát én csak úgy tudnám elképzelni, h 1. Harry-t védi (vagy esetleg Hermione-t, akár Dumbledore-t (márha neki szüksége van védelemre :D )) 2. valamiért elkezdik Harryvel kevésbé utálni egymást (kicsi az esélye, de akár megtörténhet), és csak ezután hal meg. De hogy miért ezt a két lehetőséget tartom reálisnak? Nem történhet olyan halál ilyen fontos szereplőnél, hogy Harry ne érezzen hiányt utána.
Lupint részben logikus megölni, részben nem... Ha megfigyeljük, a történetek előrehaladásával Harrynek elvész a legtöbb támpontja (a 4. könyvben már alig repül, az 5. ben meg megtiltják neki, Dumbledore-ban elveszti a bizalmát az 5. könyvben, szintén az 5. könyvebn nincs mellette Hagrid, sőt, a 2. könyvebn is elviszik egy időre), és emiatt is lett megölve Sirius. És ugyanezen ok miatt meg lehetne ölni Lupint is. De ugyanakkor azért kéne életben maradnia, hogy legyen valaki, aki később Harry mellett van, aki segíthet neki. Dumbledore nem játszhatja el ezt a szerepet, MacGalagony sem, (Piton soha nem tenne ilyet :) ) tehát Lupinra hárul a feladat. És hozzávehetjük, hogy ő is szenvedett már eleget az életben, és ismeri is Harry szüleit... Szóval szerintem azért Lupinnak mégis megvan a túlélésre az esélye :D

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203593 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
ÁÁ Pitonnak még élnie kell, hisz ha meghal kit utál majd Harry? (Dracon kívűl)
Lupin már inkább meghalhat mint Piton. Neem szerintem a köv. könyvben megint valami diák fog meghalni, vagy valami új szereplő (pl Tonks..pedg őt imádom)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203592 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Léli (Deriana) írta: Rowling szereti a meglepetéseket, és szeret jól összekuszálni mindent, amit csak lehet. Szerintem bőven kitellik tőle, hogy végül mégis kiderül, h Neville a kiválasztott. Miért? Mert erre nem számít az olvasó.


Világéletemben utáltam, ha szóba jöttek a feltételezések, mert általában nem voltak reálisak és nekem nem tűnt logikusnak.
De ez most tetszik. De nagyon :D Mert tulajdonképpen most nagyobb esélyét látom annak, hogy ez történik, mintha az történne, ami logikusnak tűnhet ezek után. Jaj, meg kéne tanulnom rendesen fogalmazni... Egyik barátnőm határozottan állítja, hogy a következő részekben Remus Lupin és Perselus Piton is meghal és erre ő ki is talált egy elméletet, ami alapján ez olyannyira logikusnak tűnt, hogy csak néztem... Na jó, ez már egy másik téma... :roll:

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203590 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ford Prefect írta: Persze, Dumbledore ismeri a részleteket. A Mágiaügyi Minisztériumban van/volt a jóslat másolata, amiről az ötödik részben szó volt. Neville-re és Harry-re is ráillik a leírás, de mint kiderült évekkel ezelőtt, nem Neville az, hanem Harry. Harrynek kell meghalnia ahhoz, hogy Voldemort élhessen. Vagy éppen fordítva. Voldinak kell meghalnia, hogy Harry életben maradhasson.

De ezt nem állítom pontosan, mert csak egyszer olvastam az ötödik részt, és azt is Karácsonykor... :)


Rowling szereti a meglepetéseket, és szeret jól összekuszálni mindent, amit csak lehet. Szerintem bőven ki8tellik tőle, hogy végül mégis kiderül, h Neville a kiválasztott. Miért? Mert erre nem számít az olvasó. Dumbledore és Harry szépen beleélik magukat, h Harry a kiválasztott és kész (bár szvsz Dumbledore nem zárja ki a Neville-lehetőséget), és ezt elhitetik az olvasóval is. Így, ha a 7. könyvben 1. Neveille és Voldi kinyírják egymást 2. Neville nyírja ki Voldit... vagy ilyesmi, szóval az olvasó jól meg fog lepődni :) Én emiatt nyitott vagyok Neville-re is, hiszen szvsz nem lehet véletlen, hogy minden könyvben feltűnik név szerint, meg minden... ;)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203588 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Megaztán' nemcsak pálcával lehet ölni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #203584 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hűű, ez igaz... Akkor Rowling most bajban van. De emlékszel, a HP 3-ban a filmben Sirius tudott varázsolni másnak a pálcájával tökéletesen. Harry meg Hermionééval.
Akkor mi lenne, ha Harry egy másik pálcával támadna Voldemort ellen, hogy megölje?

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.250 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére