J. K. Rowling: Harry Potter

Több
20 éve 3 hónapja #200512 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Idril Celebrindal. írta: Piton - még mindig ő a khirály! Hehe még mindig tecc a cucca, kicsit Mátrix-fíling de az nem baj:) Szvsz nagyon jó pasi! (Persze lehet h az emberek többsége ezt azért nem mondaná rá...)


Osztozni kényszerülsz, szerintem is jó pasi:-) (A barátnőmmel örökké erről vitatkozunk, egyszerűen képtelenség meggyőzni - bár amióta rájött, hogy Rickman volt a Die Hard-ban a főgonosz, kezd elbizonytalanodni 8) )

Idril Celebrindal. írta: Szvsz az én patrónusom nazgul-alakú lenne... :D =


Hmm, érdekes választás... Nem az ellenkező hatást érné el véletlenül? :wink:



Ezekután rém kíváncsi vagyok a következő filmre, főleg a rendezőcsere miatt - érdekes lesz egy jó darkos darab után megnézni valamit, ami elvileg még annál is sötétebb, viszont a Négy esküvő és egy temetés rendezője csinálta... Főleg úgy, hogy azt nyilatkozta, hogy "elfogadható" filmet akar forgatni :?

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200493 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Idril Celebrindal./Fenrir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Asztráltestként megjelenő szellemek???!!!! A cikkíró vajon ugyanazt a filmet nézte amit mindenki más? Na mindegy a film mindenképpen NAGYON JÓ! Teccik a mexikói rendező (a nevét még nem sikerült megjegyeznem de jó úton vagyok;)= ) felfogása, bár tényleg kihagyott pár dolgot amit szvsz nem kellett volna (pl. Tekergők-térképe meglehetősen kidolgozatlan elem pedig szvsz naon fontos)
Csak pár dolog:
Lupin - a színész nevét nem tudom de sikerült elérnie h a karaktert a filmben is annyira imádjam mint a könyvben. Szerintem elég beteges lett a külseje ahhoz h megjelenítsen egy ilyen szenvedéssel teli figurát és tényleg jók a karmolások az arcán.
Daniel Radcliffe - mondhat mindenki amit akar szerintem a gyerek egy tehetség, legalábbis a patrónus-bűbájt nagyon meggyőzően használja és a bosszúvágy is nagyon megy neki, a dühös könnyekről már nem is beszélve :) = És ha ilyen szépen fejlődik tovább igazán helyes pasi lesz belőle (bár filmben valahogy jobb a haja mint a valóságban:)= )
Black - én valami Aragorn-fílingű pasit vártam de a színész annyira jó volt h kinézetbeli hiányosságait hamar elfeledtette, igazad van Léli, a kacaj a hippogriff hátán tényleg félelmetes!
Rupert Grint - Egyszerűen imádom a grimaszait és a vörös szemöldökét! Nagyon jó színész lesz belőle legalább olyan tehetséges mint Radcliffe.
Piton - még mindig ő a khirály! Hehe még mindig tecc a cucca, kicsit Mátrix-fíling de az nem baj:) Szvsz nagyon jó pasi! (Persze lehet h az emberek többsége ezt azért nem mondaná rá...)
Csikócsőr - NEKEM KELL EGY ILYEN OTTHONRA!!! Imádtam!
Nagyon megfogott a film képi világa, mesés mégis valószerű. Az ember eltudta hinni (az előző két résszel ellentétben) h ez a valóságban is megtörténhet... A dementorok pedig... Pont ilyennek képzeltem őket! Csodásak!
"Röviden" ennyi mindenesetre már várom a negyedik részt remélem abból nem fognak fontos dolgokat kihagyni... A 3. részt 10.-én néztem meg a családommal, a 12 éves hugommal azóta folyton varázslópárbajosdit játszunk meg azt üvöltözzük Radcliffe-stílusban h "Expecto Patronum!!!" :) = Szvsz az én patrónusom nazgul-alakú lenne... :D =

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200484 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ezt feltétlenül meg kell osztanom veletek!

HP3 leírásban a Szegedi Estben:

"ezek az asztráltestként megjelenő szellemek" :arrow: a dementorok


Könyörgöm, mondja nekem valaki, hogy csak a cikkíró... khm, igényel szemüveget...!

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200472 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nos, Én is láttam a filmet szóval akkor most egy rövid vélemény:
Tetszik:
:arrow: Ron (Rupert Grint) ->szvsz nagyon nagyot alakított :mrgreen:
:arrow: a dementorok :itscool:
:arrow: Sirius -> bár szerintem kicsit öreg a színész, de a jelleme tökéletes
:arrow: Lupin -> ugyanezt tudom mondani: külső: :down: belső: :up:
:arrow: Piton (Alan Rickman) még mindíg tökéletes :D

Nem tetszik:
:arrow: nem elég kielégítő a film...lehetne hosszabb is
:arrow: a vérfarkas..hát nem olyan rossz,csak nem ilyennek képzeltem
:arrow: Malfoy karaktere ->szvsz nem ennyire beszari

Hát kb. ennyi.De összességében tetszett a film, még tuti megnézem párszor.

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200459 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ery mester írta:

[size=9:1b0015nw]Ja igen, mégegyszer leszögezem, hogy azt a bizonyos Csikócsőr jelenetet nem, hangsúlyozom nem az AVE szponzorálta![/size]


nem-e?
:D :D :D :D

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200456 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nos én is írhatnék hosszú oldalakat a véleményemről, de nem teszem. Részint azért mert már megírták előttem. Így most csak annyit írok, hogy egyetértek Lélivel, kivéve a következőt:

A Lupint megformáló színésszel szemben nincsenek fentartásaim (de mint tudjuk ez szubjektív izlésítélet).

Kiegészítés: a Kóbor Grimbusz is jó lett, bár az a fej ott az elején... :roll:


[size=9:uevbphek]Ja igen, mégegyszer leszögezem, hogy azt a bizonyos Csikócsőr jelenetet nem, hangsúlyozom nem az AVE szponzorálta![/size]

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200455 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Léli (Deriana) írta:

Áfonya írta: Hiányzott:
- Sirius betörése a Griffendél-toronyba!! Amikor "megtámadja" Ront a késsel - az egyik legjobb jelenet, és nagyon reméltem, hogy benne lesz. :cry:


szvsz nem illett volna a filmbe. Már a könyvben is kicsit kilóg, h Sirius csak úgy elrohan, csak mert "észreveszik". A diákok hívtak volna tanárt, persze, de addig egy csomó ideje maradt volna megkeresni azt a patkány és elhúzni onnan. Szvsz azért vették ki, mert Sirius a valóságban nem menekült volna el olyan gyorsan...


Sztem azért hagyták ki, mert akkor kellett volna még egy tízperces "Neville elhagyja a jelszólistát "-jelenet + az egész felfordulás a hálóteremben - lehet, h. nem tartották annyira lényegesnek. (Sztem igenis lényeges, de mindegy.)
Siriusnak sok ideje lett volna megkeresni Makeszt? Nem hiszem. Csöndben akarta elintézni a dolgot, de Ron bekavart, mert felébredt. :D Siriusnál nincsen pálca - ergó elvileg a harmadévesek is hatástalanná tudják tenni! Plusz, ha csak nem késeli meg az összes gyereket + az egész tantestületet, akkor pálca nélkül kb. öt perc alatt elkapták volna. Még épp időben menekült el, mielőtt Ron magához térhetett volna az ijedtségből. :)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200451 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Üdv!

No, én is mondok pár szót, de ez még csak félértékelés lesz, még meg kell néznem 1-2szer, h rendesen megmaradjon bennem a film.

Áfonya írta: Hiányzott:
- Sirius betörése a Griffendél-toronyba!! Amikor "megtámadja" Ront a késsel - az egyik legjobb jelenet, és nagyon reméltem, hogy benne lesz. :cry:


szvsz nem illett volna a filmbe. Már a könyvben is kicsit kilóg, h Sirius csak úgy elrohan, csak mert "észreveszik". A diákok hívtak volna tanárt, persze, de addig egy csomó ideje maradt volna megkeresni azt a patkány és elhúzni onnan. Szvsz azért vették ki, mert Sirius a valóságban nem menekült volna el olyan gyorsan...

Node, a film.

Sirius RÚLZ. Amikor először képeken megláttam, nem tetszett, de a film megmutatta, h mégis ő az :) A jelleme szerintem fenomenális, Szellemszállásal, Harry magáhozhívásával, a vérfarkasos párviadallal, és a Csikócsőrös repüléssel együtt (az a nevetés félelmetes (amikor még 3-an ülnek Csikócsőrön)).

Lupin... :roll: Nehéz döntés. A jelleme szerintem igazán klassz lett, szinte tökéletes :) , de a megjelenése nem az igazi. Ha jól emlékszem, betegeskedőnek lett leírva, olyan személy, akiről mindig látszik, h nincs jó passzban. Számomra ez soványságot jelentett volna... Egy nagyon jó van a megjelenésében, az arcán lévő két hatalmas karmolás. No, azok kellenek bele :)

A fogadós szvsz inkább nevettséges, mint "hasznos". Ő nagyon nem olyan, mint amilyen a könyvben volt... szóval vele nem vagyok megelégedve. De a Foltozott üst úgy önmagában nagyon jó :) lebegő kancsó és takarítás rúlz :)

Csikócsőr gyönyörű lett, sőt, kellően jellemdús is :) Új Dumbledore elfogadható, de az előző jobb volt. Most tök úgy néz ki, mintha az előző év óta lebetegedett volna... És tényleg hiányzik a végéről a megszokott Dumbledore-magyarázat. Jah, és Sir Cadogan RÚLZ :D Kár, h neml ett szerepe, de hogy folyton ott ugrál a háttérben, az valami félelmetesen jó :D 8) Jaigen, Sirius farkasként szerintem gyönyörű lett! Olyan ééééédes :) )) Vérfarkasról nem tudok mit mondani, szvsz túl nagy. Legalábbis az egyik könyvben (asszem pont a 3.ban) Lupin azt mondja, h azért volt jó, h Sirius farkas volt, James meg szarvas, mert így ketten teljesen kordában tudták tartani, ha kellett. Na de könyörgöm, akkor hogy intézhette el ilyen eccerően Siriust???? (még akkor is, ha egyedül volt)

Ami nagyon hiányzik, az nekem is a Tekergők Térképének magyarázata. És az igenis a rendező (és a forg.könyvíró) hibája, hogy Harry nem kérdez rá! Pedig két alkalommal is feltűnhetett volna neki! Először amikor elkobozta, az üres pergamenlapot térképnek nevezi, másodszor, amikor a végén használta! Ez nagy hiba, nem csak történetmesélésben, de a filmben, mint filmben is.

Piton 8) Ő még mindig Rúlz :D még mindig a kedvenc tanár a suliban :D És télleg, az a pillanat, amikor a gyerekeket védi a vérfarkastól, az gyönyörű! Egyszerűen azért, mert olyan nem-Pitonos. Abban benne van a tanár (aki hű Dumbledorhoz), a megszégyenített gyerek (akit majdnem megtámadott ugyan ez a vérfarkas), és az ember, aki előbb cselekszik (védelmez gyerekeket!), mint gondolkozna. És főként nincs benne az a pitonos felsőbbrendűség és Harry-utálat. Szóval az a jelenet az nagyon kellett bele :) imádom :)

Ja, meg Sirius reakciója az éppen átváltozó Lupinra. Hú, na az is tökéletes. A gyerekkori barát szenvedése előhozza az igazi (régi) bajtársiasságot és kedvességet, sajnálatot és szeretetet, amit mind kiűzött belőle Azkaban. Szóval Siriusnak még egy jópont :)

És mielőtt elfelejtem, Roxfort Kapuja :lol: Kissé túlzás volt, szvsz, bár meg kell hagyni, látványos :) Mondjuk úgy, hogy érdekes :D

No, többet majd talán, ha megint megnéztem, most abbafejezem :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200440 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Liliana írta:

Kincső írta: Miért Lilyről beszél amikor Jamesről kéne?


Ennél a résznél tényleg elkezdett borsozni a hátam; az a hang ahogy mondja:"your mother was there for me when few were..." Gondoltam hogy rosz az aki rosszra gondol.Sajna rá kellett jönnöm hogy ez direkt volt a forgatókönyvíró részér


Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200435 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Amikor a saját háta mögött áll, akkor megjegyzi, hogy így néz ki a hajam hátulról?

Ja ami nekem nagyon jól lejött, hogy egy fogható varázsló világot hozott vissza a film. Amikor a Griffendél toronyban játszanak a srácok, meg úgy általában. Mintha télleg létezne!

Ami még nagyon bejött, az az amikor és ahogyan Piton megvédi Harryéket, az annyira őszínte volt! Eszembe se jutott, hogy Piton hogy kerül oda mikor neki eszméletlennek kellenne lennie.)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200432 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
[quote="Kincs

Cameron Duncan Lives!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200421 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ja, tényleg a seprű...
én arra gondoltam, amikor azt mondta, hogy "Csíny letudva!" és jön a stáblista.
a vége amikor Harry feje elmosódik az tök horrorisztikus :D

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja - 20 éve 3 hónapja #200416 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ringbearer írta: De a vége nagyon frappáns volt :wink:


Kíváncsi lennék, Sirius mit kapott Csikócsőrtől, amikor kitépte a tollát... :lol: :D
Csikócsőr is jó fej állat ám, Hagrid simán lebehemótozza, Sirius kitépi a tollát, ezekre semmi reakció - de Draco egyet beszól, és máris kap a jóból - most akkor mi van? :D :D :D

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200413 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Összeségében szvsz jobb, mint az első kettő, ezt leszögezném.
Nekem az nem tetszett, hogy túl sok volt az átvezetés, ettől egy kicsit tagolt lett. Meg a moziban is egy csomó helyen röhögtek, amikor abszolút nem olyan rész volt, de megértem őket, mert egy kicsit olyan mintha paródia lenne(pl. Tom a kocsmáros)

A Zene fantasztikus, nekem is nagyon tetszett!
Nekem még az Ikrek ökörségei nagyon hiányoznak! :D
Ron nekem túl pancserra lett formálva, de azért aranyos. :wink:
Lupin-t játszó színészt pedig nem tudtam elfogadni Lupinnak, mert a Sárkányszívben egy tök gonosz szerepet játszott nagyon jól...
Sirius Black nekem egy sokkal testesebb ember, de Gary Oldmann sem rossz.
Malfoy nem elég gonosz. pancsernek van beállítva amikor azért ő gonoszabb.
Hát igen, hiányzott Dumbledore a végéről, meg kik a Tekergők...
Úgy általában hiányzott belőle valami, ami folytonossá tette volna.

A Kóbor Grimbusz az nagyon nagy volt!!
Fúriafűz rúúlz 8)
Patrónus nagyon jóó
meg vannak benne képek amik nagyon jók.
De a vége nagyon frappáns volt :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja - 20 éve 3 hónapja #200409 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
No, hát akkor én is leírnám szerény véleményemet + egy kis elemzést :D a filmről...

Spoileeeeeeres. Aki nem látta még, ne olvasson. :)

Összeségében: jó. :D Nem kiváló, de sokkal érettebb, és ügyesebben megvalósított, mint az előző kettő. Ami a legjobb változatás szerintem, az az, hogy a Roxfort végre nem úgy néz ki, mint valami Disney-mesekastély, ahol szájtátva figyelik a csodálatos eseményeket, hanem látszik, hogy a varázslóvilág egy másik, teljesen extrém társadalom, aminek ugyanúgy megvannak a szabályai és a dinamikája, mint a miénknek, és a varázslat *természetes*. Nem külön esemény, mint az előző két filmben, hanem szerves része az életnek. A *legjobb* változtatás szerintem. 8)

Ami tetszett:
- vizualitás -> évszakok változása, az Idő folyamatos jelenléte (a rengeteg óra, a halk tiktakkolás az Időnyerő-jelenet alatt), a kameramozgások, a szándékosan feszültségkeltő jelenetek -> sokkal-sokkal sötétebbb hangulatú, mint az előző két film! És SZÍNES. Látszik, hogy mexikói a rendező, le se tagadhatná a kissé szürreális, latinos, Dali-szerű megjelenítést. 8)
- humor! -> vééégre. :itscool: Ez nagyon hiányzott az eddigiekből, azok az apró mulatságos dolgok, amik olyan élvezhetővé teszik a könyvet. Itt ezek nagyon jól megjelentek -> a griffendéles fiúk a hálóban, az állandó harc a Szörnyek könyvével, "You tell those spiders, Ron!". stb. :D
- ZENE! -> végre *hallatszik*. :D Ez no további comment. Zseniális. (John Williams ruuuulz!)

Ami nem:
- túl gyors a történetkezelés. Nagyon sok fontos dolog kimarad -> kik voltak a Tekergők? Mi a kapcsolatuk Pitonnal? Miért szarvas a patrónus? Honnan tudta Sirius, hogy Peter a Roxfortban van? Az egész kutya-macska-patkány sztorivonal hiányzik. (Úgy néz ki mintha Csámpás csak azért üldözné Makeszt, mert a macska utálja a patkányokat! :?) Ezt plusz tíz percben, vagy egy flashbacckel meg lehetett volna oldani. Sőt, még a szokásos "Dumbledore mindent megmagyaráz" trükköt is be lehetett volna vetni. NAGY hiba.

- túl pörgős. Nincsenek lassú, "beszélgetős" jelenetek, amik előrevinnék a történetet (pl. Harry/Hermione/Ron-féle közös elmélkedések), az egész film egy dolog felé kulminál: ez pedig Sirius Black. Ez a film tényleg az azkabani fogolyról szól, és túl kevéssé arról, hogy Harry (+Ron és Hermione) hogyan élik meg ezt a helyzetet. Kár, hogy a sztori itt fontosabb, mint a karakterek, akik kicsit elsikkadnak emiatt.

Érdekes, hogy mekkora különbséget jelent, hogy nem Harry szemszögéből látjuk az eseményeket, mint a könyvben. Ezt persze filmen nehéz megoldani, ezért gondolom, hogy a Főnix Rendjét pl. ilyen szempontból biztosan nem lehet jól megfilmesíteni, hiszen az 90%-ban Harry belső konfliktusáról szól.

Szereplők:
- Sirius, Sirius, Sirius. Vagyis inkább: Oldman, Oldman, Oldman. Zseniális.
Veszélyes, épp csak kellően zakkant - a Szellemszállásos jelenetet egymaga elviszi. Amikor szinte megrészegül a bosszúvágytól, az valami hihetetlen. ("Come out, Peter! Come out and play!!!") Utána pedig 180 fokos fordulat, ahogy kissé szégyellősen megkérdezi Harryt, hogy szeretne-e vele lakni. :D

Hogy túl őrült a könyvbeli Siriushoz képest? Szerintem:
1.) 12 év Azkaban után kb. ilyen lehet az ember :quasi:
2.) Sirius valójában egy extrém, nyugtalan, iszonyúan meggondolatlan és felelőtlen (!) (lsd. Főnix Rendje) ember, bármennyire is igyekszik jó keresztapa lenni. Ez a szélsőséges jellem a filmben jól látszik. (Bár ez csak az én véleményem Siriusról - és ne tessék félreérteni, imádon, az egyik kedvenc szereplőm. :D)

- Lupin. 8) Na jóóó, amikor kiderült, hogy Thewlis fogja játszani, én is dobtam egy hátast a székről, de most azt kell mondanom, hogy engem meggyőzött. :D Nem teljesen az "én" Lupinom, de pluszt ad a karakternek, és jelentős pluszt -> mégpedig azt, hogy Lupin *erős*, hogy egyedül bírja cipelni azt a terhet, hogy megbélyegzett és kitaszított. Siriust így jobban kiegészíti. A ruhái, a gramofon és a jazz, a egész viselkedése teljesen passzol, a rendező olyan különc, visszavonult háborús hősnek állítja be - ez egy kissé más oldala a karakternek, de alapjában véve Lupin. :D

Kincső írta: De Lupinnak egy szelíd, halk szavú és mégis határozott, sokat megélt és a cselekedeteivel elismerést kivívó embernek kellene lennie.


Lupin szerintem nem szent. Figyelmes, igazságos, és jó tanár, de vannak csúnya húzásai (-> a szeme se rebben, amikor Jamesék Pitont kínozzák a Főnixben, itt eltitkolja Dumbledore elől hogy Sirius animágus, azt is, hogy tud a térképről, és egy szó nélkül segített volna kinyírni Pettigrew-t, plusz! annak ellenére, hogy prefektus, benne volt a Tekergők Térképének elkészítésében, ami azért egy elég kétségbevonható eredetű tárgy - kb. olyan mint Denem naplója. :roll:)

Nekem konkrétan tetszett, amikor Lupin emelt hangon beszélt Harryvel, mert Harry azt a leszúrást megérdemelte, és a könyvben én mindig úgy éreztem, hogy sokal *keményebb* szidást is érdemelne.

- Harry/Ron/Hermione: fejlődnek. :) Még mindig Rupert a legjobb színész sztem, de Daniel is nagyon feljött most. Hermione filmbeli karakterével kissé gondjaim vannak - túl sok a "girl-power"... az igazi Hermione sose tenne megjegyzést a hajára, nem venne fel rózsaszín pulcsit, nem bírná félkézzel felemelni Harryt, és nem azért verné orrba Malfoyt, mert éppen .. köhmm.. rossz napja van. :D
No dehát ez már a XXI. század, és a tinilányoknak kell vmi kúl csajszi a filmbe. :D
A hármas dinamikája összeségében jó, de kellett volna több könyvszerű közös jelenet. (Elméletgyártások a klubhelyiségben pl. :D)

Egyéb kedvencek: Malfoy, ikrek, hippi Dumbledore :D, Kóbor Grimbusz személyzet. 8)

Jó jelenetek:
- Lupin átváltozása 8O
- Szellemszállás, úgy ahogy van (-> van egy zseniális pillanat, amikor úgy tűnik, hogy Sirius és Lupin tényleg összesküvők, és mindketten Harryt akarják megölni - miután Lupin bevallja, hogy vérfarkas, és lassan, mosolyogva megindul a gyerekek felé, Sirius pedig ott vigyorog a háttérben - na az *félelmetes*. 8))
- Trelawney unblokk
- mumus
- Csikőcsőr-túra a tó felett :D

Nem kellett volna:
- Hermione+Harry+Fúriafűz tízperces csatározása
- Csikócsőr vs. Lupin
- Hermione magánakciói

Hiányzott:
- Sirius betörése a Griffendél-toronyba!! Amikor "megtámadja" Ront a késsel - az egyik legjobb jelenet, és nagyon reméltem, hogy benne lesz. :cry:

Az én véleményem az, hogy a HP sosem lesz igazán jó film addig, amíg hollywoodiak a producerek, amíg elsősorban a gyerekközönséget tartják szem előtt, és amíg valami beteg rendező nem csinál belőle egy teljesen elvont művészfilmet (Tim Burton? :mrgreen: ). Cuaron már egy fokkal továbblép a "felnőttesebb" és sokkolóbb hatás felé - főként az egyértelműen szexualizált jelentekkel (sorry, de egy csomó van benne, nézzétek meg :D ), de még mindig nem az igazi. (én nem is lesz valószínűleg... :D ) Ja, és a hetedik könyv/film legyen véres thriller, ahol mindenki meghal (igaz Dodie? :lol: ), de főleg Harry. 8)

Oké, befogtam. :D

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200395 Írta: Khamul Lieutenant
Khamul Lieutenant válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mondjuk a vérfarkas engem tisztára a Jelek-beli UFO-ra emlékeztetett, ettől minden volt, csak nem félelmetes...
Ami viszont pozitív volt számomra a filmben (többek között), hogy nem igazolódott be a félelmem, vagyis a dementorok nem hasonlítottak egyáltalán a Nazgulokra. Ezt jól megoldották. :up:
Színészi teljesítmény tekintetében hatalmasat fejlődött az első rész óta.
És igazán szórakoztató... :lol: Ron: Spiders... spiders everywhere... I don't wanna tapdancing... :lol: :lol: :lol:

- All those moments will be lost in time, like tears in the rain. Time to die. -

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200384 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Üdvözletem!

Mindenki a vérfarkason akad fenn :) Na, egy kis ismeretterjesztés.
Piton is elmondja a filmben ("394. oldal!" :lol: ): az angol szó "werewolf" két tagból tevődik össze. Az angolszász "were" szó "ember"-t jelent, a "wolf" pedig (egyértelműen) farkast. Tehát az angol "werewolf" szó gyakori fordítása, a vérfarkas, mondhatni meglehetősen pontatlan. A szó szerinti emberfarkas fordítás már csak azért is találóbb, mert a legtöbb mitológia és legenda nem farkas formájúnak írja le az e típusú alakváltókat, hanem ember és farkas keverékének. Márpedig annak egészen korrekt volt a filmbeli jószág. Persze, bele lehet kötni ebbe-abba, de aránylag használható dögöt kotyvasztottak.
:)

[size=9:3osqa35b]Úgy éljek, hogy Lamorak vagy egy másik nyelvmániás idetéved és elküld az anyámba... :twisted: :lol: [/size]

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200380 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ford Prefect írta: Igaz, hogy szvsz semmi köze a könyvhez

Ha jól emlékszem, az előző részekkel meg főleg az volt a bajuk a népekhez, hogy túlságosan hasonlított a könyvhöz. :) (Hiába, a fanoknak semmi nem elég jó ;) )

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200369 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ford Prefect írta: De szerintem jó volt, még ha nem is egyezett a könyvvel... Kár volt kihagyni egy jópár kulcsjelenetet... Azokat sajnáltam.


Na igen... pl ottvan Cadogan és a jelenet amiben neki is szerepe van nekem nagyon hiányzott, meg még egy pár dolog amire emlékeztem és tüntetően eltért a könyvtől.(elég rég olvastam) ugyanis néhány megoldás nem hozta át a könyv fontos részleteit, és teljesen igaza van Rabynnak, igy csak az ért meg néhány dolgot teljesen aki olvasta a könyvet. igazi könyvfeldolgozás.. de hát itt is mint sok esetben a könyv az alap ;) Lupinnal nem voltam soha elégedett, de végülis sikerült megbarátkoznom vele, igaz a külseje továbbra sem tetszik. sztem, nézhetett volna ki kicsit jobban is csaqkúgy mint Sirius... bár Gary Oldman jól játszott, de akkor sem igy képzeltem :P :P
a vérfarkas meg.. no comment.. viszont a dementorok meg a hippogriff meglepően jók lettek :D a főszereplők meg egyre jobbak :D szóval nekem összességében tetszett ;) és a zene rulz :mrgreen:

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200360 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Na hazaértem

Nekem tetszett! Bár én azt vettem észre, hogy ez a film azoknak készült akik OLAVSTÁK A KÖNYVET!! Inkább képek voltak a filmből:) de azért tetszett:) a vérfarkas borzasztóan el lett szúrva, ahogy szerintem Lupin is. Sirius olyan mintha részeg lenne.. De azért nem rossz:)
Rosszabbat vártam de jó lett a film)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200349 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én ma néztem meg a filmet egy klassz kis csapattal, és egész jó kis filmet csináltak belőle. Igaz, hogy szvsz semmi köze a könyvhez, meg néhány dolgon azért rendesen felháborodtam, de nem volt rossz.
A vérfarkas persze borzalmas volt. Nem volt szőre, és két lábon állt... Aki látta, tudja mit éltem át... Jájj... Nyekk...
De szerintem jó volt, még ha nem is egyezett a könyvvel... Kár volt kihagyni egy jópár kulcsjelenetet... Azokat sajnáltam.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200341 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Laurelen írta: ja, igen egy apróság nem rulz: miért etetik a hipogriffet görénnnyel!!!!tiszta vérfürdő!



Nólindir tudja???? Szegénynek nagy sokk lehet. És persze minden más TG-nek. :) :D :twisted: tudom, gonosz vagyok......

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200337 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nekem tetszett, bár megnéztem volna belőle egy maratoni mondjuk 10 órás verziót amiben az egész könyv benne van! :D

ja, igen egy apróság nem rulz: miért etetik a hipogriffet görénnnyel!!!!tiszta vérfürdő!

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200329 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Morgana írta: Lupin nagyon nem olyan, amilyennek én elképzeltem, de nyugodjatok meg, ragyogó színész játssza - és nagyon jól. Alapvetően nem változtattak rajta.


:( :( :(
Szvsz nagyon nem lett jó. Az egész karakter egyáltalán nem Lupinos. A kinézettel nem vitatkozom, mert mindenki máshogy képzeli el. De Lupinnak egy szelíd, halk szavú és mégis határozott, sokat megélt és a cselekedeteivel elismerést kivívó embernek kellene lennie. Míg a filmben... (Na jó aki még nem látta és nem akarja előre tudni ne olvassa tovább...

...kapásból az volt az első gondolatom az svk órán, hogy miért beszél ilyen hangosan? Meg minek kellett teljesen átírni a jeleneteit? Miért Lilyről beszél amikor Jamesről kéne? :roll: Miért lövik le a poént azzal hogy Harry meglátja Peter Pettigrew nevét? Egyáltalán miért úgy hallgatja ki a beszélgetést? Ahogy mellettem Mírrand és Icke találóan megjegyezte: McGalagony nem ilyen fecsegős... És annyira az utolsó pillanatra akarták hagyni, hogy Sirius mégis ártatlan, hogy szvsz túl őrültre vették... sz'al úgy értem, hogy Sirius mégiscsak egy nagy mágus volt, egy "értelmiségi", vagy hogy mondjam, és a könyvben nem ennyire eszelős a Szellemszálláson... Meg tényleg kár hogy egy csomó szvsz fontos jelenet kimaradt... Na mindegy. Talán egy hajszállal jobb volt az előző kettőnél, de nem tetszett. Az egész filmsorozatnak rettentően pénz-szaga van, szóval nem jó filmet akarnak csinálni a könyvből, hanem ilyen néven akarják eladni. Filmnek jó, de akkor adjanak neki más címet, ha ennyire köze nincs a könyvhöz...

A fentiek szigorúan magánvélemény, kéretik így kezelni. Tiszteletben tartom ha valakinek tetszik. De pl. a GyU mindhárom részét még sokszor szívesen megnézem, de ez nem annyira jó hogy érdemes legyen rá. :roll:

Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200288 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Olyan régen voltam itt hogy már azt is elfelejtettem hogy mikor lesz a premier M.O-n (hogy ezt az országot nem is említsem), egészen tegnap délelöttig amikor látom hogy hirdeti az újság.
Na akkor elkezdtem ugrálni örömömben ugyanis a hivatalos oldalon vmi 31-ét jelöltek meg bemutatónak felénk. Rábeszéltem apám hogy még az délután menjünk és megtörtént a csoda:
El

Cameron Duncan Lives!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200258 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
OFF: Szerintetek mik a túlélési esélyeim ha MTTs pólóban megyek?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200253 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ringbearer írta: Drizzt: agatha is jön, vettem neki jegyet. nem tom mellénk szól e mert a nő nem tudta megmondani... max majd én ülök külön.


Akkor minek van ott ?
Amúgymeg talán el tudnánk cserélni valakivel akkor is, ha nem oda szól

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200204 Írta: Peredhil/Phoenix
Peredhil/Phoenix válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ery írta: Rabyn: Hóborc nincs benne, sem Sir Cadogan (csak a háttérben)


Na éppen ez a baj, az egészben.
Pikáns ízt adott a történetnek ez a szellemecske. 8) :wink:

Peredhil - Thor

"Eladom az Internet teljes másolatát 5689 db DVD-n (vagy 2 DVD-n pornó nélkül)."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200194 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Lupin nagyon nem olyan, amilyennek én elképzeltem, de nyugodjatok meg, ragyogó színész játssza - és nagyon jól. Alapvetően nem változtattak rajta.

Ne feledjétek: ez adaptáció, nem a saját fantáziátok filmje :)

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200158 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kincső írta: Nincs Cadogan? :(
Remélem Lupint nem rontják el, mert akkor rossz lesz... :dead: És nem írják át nagyon... bár ilyen rövid időbe kétségeim vannak, hogy hogy fér bele kellően sok dolog... :roll: na majd holnap meglátjuk. :wink:


Cadogant én is sajnálom. Itt már azért van serepe, meg jó kis figura...

Lupinnal én egyelőre nem barátkoztam meg. Lehet, h a filmben jól fog játszani a színész, de számomra cseppet sem lupinos a kinézete... :? De Siriussal már kezdek megbarátkozni (elsőre ő sem tetszett) :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.409 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére