Tolkien Tábor 2024

Melyik a kedvenced a nem könyvből adaptált jelenetek közt?

×

Szavazás: Melyik a kedvenced a nem könyvből adaptált jelenetek közt? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Trufa és Pippin tüzijátéka Bilbó születésnapján
18 14.2%
Arwen menekülése Frodóval a nazgúlok elől
12 9.4%
Arwen és Aragorn Völgyzugolyban (FotR)
1 0.8%
Gandalf és Szarumán párbaja
6 4.7%
Boromir kardozni tanítja Trufát és Pippint
33 26%
Aragorn és Lurtz párbaja
5 3.9%
Szarumán kiűzése Théodenből
7 5.5%
Samu balesete a Fekete Kapunál
5 3.9%
A farkaslovasok támadás
3 2.4%
Arwen és Aragorn Völgyzugolyban (TTT)
7 5.5%
A Helm szurdoki csata extra jelenetei
23 18.1%
Frodóék osgiliathi kitérője
7 5.5%
Szavazók száma: 38 ( Tuilinneth, Meldryn, Böszi, Ery, Olorin.papa ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
9 éve 8 hónapja #412183 Írta: Boromir31
Én Trufa és Pippin tűzijátékára szavaztam. :cheer: De szerintem az is jó volt, amikor Boromir kardozni tanítja őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108626 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir

Mya Leeroy írta:

Idril Celebrindal. írta: Nekem nagyon tetszett Gandalfék párbaja, mert mindig a Star Wars jut róla eszembe és az a kedvenc filmem (a GYU után :wink: )


Nekem Gandalf és Szauron páérbajáról jut eszembe a HP: mikor felrepíti Gandalfot SZ. a tetőre, akkor pont olyan, mintha Virngardium Leviozázna!


Nahát ez eddig eszembe se jutott, de most hogy mondod van benne vmi... azért szarumánnak jobban megy mint Ron Weasleynek... :wink:

Minerva: hehe... :D :lol:

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108111 Írta: Minerva

kriszana írta: De mutasson nekem valaki egyetleg egy olyan részt bármeliyk Tolkien könyvben, ahol le van írva, hogy a tündéknek hegyes fülük volt :?: S ha mutat ilyet valaki, akkor leborulok nagyásga elo´´tt és elismerem, hogy tévedtem. De én ilyet sehol nem olvastam :roll:


"Csend volt a teremben, csak a tündék hegyezték a fülüket." :D (Elrond tanácsa) :wink:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108084 Írta: Nefadar
Elrond gondoltam, hogy lesz a RotK-ban, mert még össze is kell házasodniuk.
Akkor is kár, hogy a moziból kihagyták őket

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107709 Írta: Leguanember
Nef: És Elladant és Elrohirt sem hagyták ki, bár a moziból igen, a Fotr bővítettben ott állnak a húguk mellett, mikor indul a szövetség...

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #107661 Írta: Elrond

Nefadar írta: És azt hogy fogják megoldani, hogy Aragorn és Arwen újra találkoznak, hisz Arwent az apja elküldte Szürkerévbe. (De akkor Elrond meg mért nem ment vele :?: )

Én még azt sajnáltam, hogy Elladant és Elrohirt kihagyták a filmből...


Arwen lesz a ROTK-ban!

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107406 Írta: Nefadar
És azt hogy fogják megoldani, hogy Aragorn és Arwen újra találkoznak, hisz Arwent az apja elküldte Szürkerévbe. (De akkor Elrond meg mért nem ment vele :?: )

Én még azt sajnáltam, hogy Elladant és Elrohirt kihagyták a filmből...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107225 Írta: hódica

Ragoran írta:

hódica írta: Szerintem sem v.mi "életszerű" az a smárolás. Kötve hiszem, hogy a tündék így fejezik ki a szerelmüket... :? :roll:



Végülis erre sincs Tolkien "által" utalás...vagy?


Én sem emlékszem, hogy lenne, de v.hogy én nem úgy képzelem el őket, hogy smárolnak, miután az első randi után hazakísérte a tündefiú a tündelányt... :? mondjuk a FotR-es jelenet még tetszett, annyi belefér(sz.tem) :roll: :)

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107184 Írta: Barahir
Azon viszont csodálkozom, hogy a völgyzugolyi kis idill nem igazán jön be senkinek, pedig szép a jelenet ! Én speciel azt hiszem hogy Osgiliathra nem szavaznék sosem... mikor a filmet először láttam, nagyon, nagyon nem tetszett !

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107182 Írta: Barahir
Nehéz volt a választás, de én végül Szarumán kiűzését választottam. Az egész TTT-ben szerintem ez volt az egyik legzseniálisabb jelenet. Csak úgy süt a feszültség már a zenéből is, és ahogy a végén Szarumán pofára esik.... na meg ahogy Théoden megfiatalodik.... csodás

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107139 Írta: Mya Leeroy

Idril Celebrindal. írta: Nekem nagyon tetszett Gandalfék párbaja, mert mindig a Star Wars jut róla eszembe és az a kedvenc filmem (a GYU után :wink: )


Nekem Gandalf és Szauron páérbajáról jut eszembe a HP: mikor felrepíti Gandalfot SZ. a tetőre, akkor pont olyan, mintha Virngardium Leviozázna!

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107134 Írta: Ragoran

Idril Celebrindal. írta: Nekem nagyon tetszett Gandalfék párbaja, mert mindig a Star Wars jut róla eszembe és az a kedvenc filmem (a GYU után :wink: )


Gondolom sokaknak meg épp ezért nem tetszett :roll: Lehet,hogy ez zavarta őket.Engem nem befolyásolt az SW,mert a GyU után láttam.ON

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107038 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Nekem nagyon tetszett Gandalfék párbaja, mert mindig a Star Wars jut róla eszembe és az a kedvenc filmem (a GYU után :wink: )

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #106642 Írta: Ragoran

hódica írta: Szerintem sem v.mi "életszerű" az a smárolás. Kötve hiszem, hogy a tündék így fejezik ki a szerelmüket... :? :roll:



Végülis erre sincs Tolkien "által" utalás...vagy?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #106614 Írta: hódica
Szerintem sem v.mi "életszerű" az a smárolás. Kötve hiszem, hogy a tündék így fejezik ki a szerelmüket... :? :roll:
A tündeserek nekem tetszett.Igaz, hogy semmi köze a könyvhöz, nem is illik a tündékhet, de valahogy akkor is jó lett.Mindig végigfut a hátamon a hideg :wink: :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #106585 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #106572 Írta: kriszana

Nefadar írta: Szerintem is nagyon jó volt a tündék bevolnulása Helmbe. :D

Valóban jó volt, de csak pusztán filmes szempontból. Mert a könyvben Tolkien sehol nem írja, hogy a tündék így vonultak fel, így tisztelegtek, és hogy egyáltalán így álltak fel seregbe.
S ráadásul - eredetileg nem is vonulnak be a Helm szurdokba.... :wink:
mint ahogy arról sincs szó Tolkien egyik könyvében sem,hogy a tündéknek hegyes fülük lett volna. A hobbitoknak Igen! De mutasson nekem valaki egyetleg egy olyan részt bármeliyk Tolkien könyvben, ahol le van írva, hogy a tündéknek hegyes fülük volt :?: S ha mutat ilyet valaki, akkor leborulok nagyásga előtt és elismerem, hogy tévedtem. De én ilyet sehol nem olvastam :roll:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #106509 Írta: Nefadar
Szerintem is nagyon jó volt a tündék bevolnulása Helmbe. :D

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #106501 Írta: Namarie
A Helm-szurdokra szavaztam. Nekem ott a legjobban tündék bevonulása tetszett és amit Theoden mond, amikor Gamling beöltözteti.Szerintem gyönyörű, ahogy a fény ráhullik, és maga a vers is.


Khamúl: ne feledd, hogy tünde-lóról van szó, és regényben is hangsúlyozódik, hogy csak a fehér ló tudja ott és akkor megmenteni Frodót, pedig egyedül ül a nyeregben.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #104697 Írta: Khamul
Nekem nem tetszett, mert azok a nazgulok nem olyan topák, hogy az előttük ugrándozó lovast ne tudnák elkapni. Látványos volt, és szép, de hülyeség, mint a legtöbb filmes nazgul-jelenet általában.

"És kilencet a halandó emberek kaptak,
kik mindenek fölött hatalomra vágynak."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103990 Írta: Nornorë
egyetértek Esticsillaggal ,Arwen és Frodó menekülése a nazgulok elől tényleg nagyon jó, a zene alatta meg ahogy a kamera távolról veszi őket ,egyszerűen fantasztikus...

" The path of excess leads to tower of wisdom. " / Blake /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103671 Írta: Esticsillag
Soha sem felejtem el azt a képet , amikor Arwen menekül Frodóval, és a víz, a folyó úgy hömpölyög, mintha vadlovak vágtatnának. Szerintem fantasztikus...Amilyen erő, de mégis gyengédség sugárzik a vízből...
Nagyon tetszik.

"Ó ég szele, állítsd meg ott a kék egen
oly gyönyörü, hadd látom mert ellebeg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103652 Írta: Nefadar
Gandalf: nekem személyszerint a FotRban jobban tetszett Aragorn és Arwen jelenete, valahogy megindítobb és szebb volt, mint a TTT-ben.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103197 Írta: Adelard
Rago: Dehogy sértődöm, tudom hogy sok mindenkinek teccet! :)

Gandalf írta: Nem értem, hogy az Arwen és Aragorn jelenetek miért tetszettek mindenkinek jobban a TTT-ben, mint a FOTR-ban...
Az a szemérmes csók a hídon sokkal szebb volt, mint az a hosszas smárolás a házban...


És én is tökéletesen 1et értek!

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103148 Írta: Ragoran
Ulmo:Akkor én kevertem(megint 1x)és magamal rántottam cegény elrondot!! Bocsesz! :oops:

Gandalfal 100%ig 1etértek! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103063 Írta: Elrond
Ulmo: Ezt én is tudtam, azt hittem, hogy Rago a csata utánra gondol.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103041 Írta: nephilim
Hódica! Nem gyönyörű tündék, hanem robottündék :lol: . Úgy mozogtak, mint a SW episode 1-ban a droidok :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102954 Írta: Ulmo
Gandalf: egyetértek, de hát Arwent valahol szerepeltetni kellet :roll: Ezek az Arwenes részek nekem valahogy mindig kimaradnak a TTT-ből :)

Rago, Elrond: ti valamit nagyon kevertek. Kürtvár védelméhez sem tündék, sem dúnadánok nem csatlakoznak. Azok a bizonyos dúnadánok a a Kürtvárból Edorasba vezető úton érik utol Aragornt, az ostrom UTÁN.
A tündék a Helm-szurdokban szerintem is tök feleslegesek voltak, de mivel 300 védő nem tarthat ki 10000 uruk-hai orkkal szemben, valahogy meg kellett oldani a helyzetet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102952 Írta: Gandalf
Nem értem, hogy az Arwen és Aragorn jelenetek miért tetszettek mindenkinek jobban a TTT-ben, mint a FOTR-ban...
Az a szemérmes csók a hídon sokkal szebb volt, mint az a hosszas smárolás a házban...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102916 Írta: Elrond

Ragoran írta: Adelard:A Könyvben is jön a tünde csapat,csak Haldír nélkül és sztem deirekt jó volt,hogy "belekeverték"de ez csak 1vélamény,nem +sértődni!!
Boromiros kardozás RULZ!! :wink: :bounce:


Nem tündék, hanem dúnadánok jönnek, kiegészülve Elrond két fiával.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.260 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére