Versek

Több
13 éve 8 hónapja #393063 Írta: Elemmíriel Gilluin
Elemmíriel Gilluin válaszolt a következő témában: Versek
Hahó, remélem olvassa még valaki (vagy Estel visz laptopot :P ). Egyenlőre most álltam neki idehaza ebédet főzni, meg még van néminemű teendőm, de majd valamikor tervezem beesni a Piafba. Előreláthatólag 5 körül. Cue pedig mégsokkalkésőbb (ha tart addig, akkor olyan fél8 tájban) tud csatlakozni.
(Viszek mesét^^ Cue meg verset - ha el nem felejti...)

"Ha majd felnövök,
azon leszek, hogy senki
ne vegye észre."

/N.B.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #393053 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Ardenis: erre jó orvosság, hogyha az ember kicsit vár a megír és átdolgozás között (az, hogy mennyit, az nagyon változó, függ az írótól és a szövegtől egyaránt): némi idő elteltével tisztább fejjel tud ránézni a szövegre, és joban látja, hogy mit érdemes megőrizni, mit átírni, mit kidobni.
de én nem eészen ilyesmire gondoltam, inkább arra, amikor valamilyen "céllal" írsz: tudod, hogy kb. mit szeretnél kifejezni, de nem találod mindig a megfelelő szavakat, és ezért szenvedsz a kinemmondott gondolattól, aztán meg szenvedsz a nem-találó szöveggel.
ennek az ellentéte nálam annak a könnyedsége, amikor nem érdekel, hogy mi sül ki belőle, csak írom azt, ami eszembe jut és szép. nagyon jó érzés, de egy "komolyan vett", másoknak szánt szövegnél általában csak az elején működik, mikor a kezdőlökéssel elkészül az első vázlat. néha még akkor se:)

mert lehet úgy írni, hogy megvannak a szavak, fordulatok, és ebből nő ki a szöveg; meg lehet úgy, hogy megvan a gondolat, a tartalom, és ehhez keresed meg a jó megfogalmazást. alkat meg téma kérdése, hogy kinek melyik a könnyebb.

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #393049 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Versek
Mau: hát, igen, az biztos, hogy engem nagyon hátráltatott az ( a második variáció kidolgozásakor), hogy minél többet igyekeztem megőrizni az elsőből. És mivel az eredetiben rengetegféle ritmuskép volt zanzásítva,nagyon ki kellett bővíteni a szöveget ahhoz, hogy ezeknek teret adjak. Sok helyen emiatt az átdolgozás utáni szöveg már nem pontosan azt mondja,mint az eredti, túl magyarázós lett, túl versszerűtlen...(nem tudom van-e ilyen szó.. :) .)
Ahogy most megint visszaolvastam egyre kevésbé tetszik, nagyon sok benne a fölösleges beszéd.

A sotrörésekről: Igen én is olvastam azt a dalt-mesét, és nekem is furcsa volt a szavankénti tördelés. Általában olvasok én itt mindent, verset, meg a másnak írt kritikát, aztán próbálom megjegyezni magamnak, és később hasznosítani... :)
(én például itt változtattam:

"Lábadon táncol az
éjszaka elvadult,
Mámoros angyala."
Ez így nézet ki az átírás utáni 1. verzióban, és úgy döntöttem, hogy kicsit folyamatosabbá teszi (arról nem is beszélve, hogy értelmesebbé) ha egybe írom le az elejét.
"Lábadon táncol az éjszaka elvadult,
Mámoros angyala."

A második 2 verszaknál például nem éreztem ennyire szükségszerűnek, de az egyesség kedvéért ott is átírtam...)

Acho: egyik kedvencem az a vers, gyönyörű, és egy ismerősöm még meg is zenésítette, úgyhogy pici korom óta esti mese után/helyett énekelték a szüleim...
Weöres Sándor egy zseni volt. (Akinek esetleg ismeretlen ( ha látogatja még hozzám hasonló dilettáns a fórumot):Bolero:

(az aláfestő zene szerintem nagyon zavaró, de még így is megéri meghallgatni. Sokszor.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #393027 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Hahó:)

Ardenis: Nem azért írtam, hogy bökjem a csőrödet. :) Főleg mivel a laza csuklómozdulat ebben a formában egyáltalán nem igaz: sztem legalább egy órát szórakoztam a szöveggel plusz hozzászólással. Ami, azt tekintve, hogy elég komoly kiindulópontom volt formailag és tartalmilag is, szerintem elég sok idő.
persze a laza csuklómozdulatság annyiban találó, hogy mivel nekem nem fűződött különösebb érdekem a szöveghez – ez alatt azt értem, hogy nem szívügyem, hogy erről a hangulatról-képről-bármiről szóljon egy vers, ezért sokkal könnyedebben álltam hozzá, mint a saját szövegeimhez, vagyis hagytam, hogy a végére az jöjjön ki, ami akar, a legkisebb ellenállást követve (ami ebben az esetben a ritmusba illeszkedés alapján működött: ami beleillett a ritmusba, jól hangzott és valamennyire odaillett, [így eben a sorrendben, szóval valószínűleg az eredeti koncepció durva sérülése árán]). )

Nem tudom, vsz a ritmus vagy hallatszik, vagy nem. Ha hallatszik, hallatszik, ha nem, akkor vagy nem elég konzisztens, vagy nincs különösebb jelentősége a szöveg szempontjából. A sortörések segíthetnek kiemelni egy eleve találó ritmust, de ez csak segítség, jobbá nem teszi a szöveget, és ha nem illik hozzá, akkor akár igen zavaró is lehet. Lásd néhány hete / egy-két hónapja volt itt egy kis dal-mesécske, amit többen egész alaposan megvizsgáltunk, és annál pl. a szinte szavankénti sortörés (ami szaggatottságot sugallna) nemigen illett a tünctáncos-kerek formához, és azok a pontok, ahol megbicsaklott a ritmus, nekem emiatt kifejezetten fájdalmasak voltak: a gyakori sortörések szinte minden szót kihangsúlyoztak, és ezért a döccenések sokkal jobban érvényesültek.

SÚ: most szombaton. holnap fel is hívom a Piafot.

Szóval most szombaton 13órától tali a Piafban (Bp. I. Fő utca 25.)
Kb. egy és negyed kettő között a Batyin fogok várni, ha kések, akkor a Piafba megyek rögtön.
Új számom van (nullahat húsz kettőkilencvenöt nyolcvannégy negyvenöt), de a régi harmincas is él még.

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #393020 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Mau: mikor is versestalunk?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #393014 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek

Ringbearer írta: van egy vers, amit régóta szeretnék veletek megosztani, mert szerintem gyönyörű

Tényleg szép... :) Tőle nekem nagy kedvencem a Parikajancsi szerenádja, a maga egyszerűségével is zseniális (szerintem). Gondolom sokan ismeritek, aki netán mégsem, annak íme .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #393006 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Versek
Sziasztok!

Épp Weöres első kötetéből írom a szakdolgozatomat (Hideg van), és van egy vers, amit régóta szeretnék veletek megosztani, mert szerintem gyönyörű.

Weöres Sándor
Halotti maszk
Cukor voltam,
fölolvadtam az alkony tejében
- ne mondjátok, hogy nem vagyok.
Egyik szobából a másikba léptem,
színes szobából
a színek nélküli szobába,
formák közül a sugarak közé.

A fénynek fordult az arcom azelőtt,
hátam árnyéka ingott a falon.
Most fény vagyok
és hogyha elémállsz
sugárba fonom az arcod
és hátad árnyékát a falra vetem.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #392932 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Versek
Mau: hümm-Nem, nem ismerem a Quimbit annyira...Nem is hallottam még ezt a számot...
Nem tudom, hogy fogom-e tudni használni a kivonatod... Mondjuk iszonyat jó lett!!! Nagyon tetszik, és kicsit böki is a csőröm, hogy gyanúm szerint kb. fél percedbe, és pár laza csuklómozdulatodba került... :) :)
Az érdekes,hogy a 3-4 vsz nem annyira szöveghű, és jobban is tetszik mint ami szöveghű...
Azt viszont nem tudom, hogy ebből mi a tanulság számomra... :)

(sortörések: nem tudom, hogy nekem szólt-e, hogy rossz szöveget nem lehet sortöréssel menteni. Ha igen, akkor hadd védekezzek: amikor azon póbálok változtatni, akkor van már valami ritmus, ami kimondva valamennyire hallatszik, de írásban jobban kiemelhető esetleg, ha változtatok a szöveg szerkezetén, sortörésén. Ez persze inkább csak elméleti védekezés, mert soha nem írtam még ritmikailag olyan öszetett verset, amiből csak a sortörés változtatása hiányzana. Nem tudom mennyire érthető ez így.
Ha nem nekem szólt, akkor meg mindegy, mert- természetesen ;) -igazad van!)

Kolontári népköltés: aúú... Kicsit mintha halvány iróniát éreznek keresztülsejleni:)---Nekem tetszett, de ennél sokkal használhatóbbat én nem tudok mondani róla. Majd az okosok próbálkozzanak!!!
Mindenestre köszönöm, hogy foglalkoztál vele! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #392930 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
SÚ: na ez most nem esett le....
(arra gondolsz, hogy kicsit furán néz ki meg néha bunkó, cserébe elmegy a sivatagban is? :D )

A b u n k ó szót miért szórja ki a fórum? nem vagyunk lineáris médiaszolgáltató..... (elnézést, csak ez most tényleg szíven ütött. ez még csak messze "csúnya" szó sem. mégis akkor miért? váááá.)

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #392929 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
[off]Teve = open source ló :D [/off]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #392926 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Lehet hogy most ilyen ópenszósz patkány színében fogok feltűnni, de nem baj, ha megpróbálok kihozni az aladdinodból valami ritmikailag összeszedettebb változatot? (Utólag átolvasva messze nem mondanám használható változatnak, mert a végén sokkal kevésbé lett szöveghű, mint szerettem volna, de hátha segít a szöveggel való további munkában. Vagy ha ahhoz van kedved, akár folytathatod vagy felhasználhatod ezt a nézőpontot is.)

Vége a napnak,
megy le nyugatnak
csillaga

Árnyak szűk sora
kergeti mind tova,
majd haza

Kocsmák bolondja,
zokogva bolyong a
vén arab

Szívem bezárva,
ő nekem a lámpa
s én a rab

Ezt a verziót vetem alapul:

Vége a napnak, csillaga
lemegy nyugatnak
Kesze- kusza árnyak
sora sírva űzi tova
Ingó lábamon
fut az éjszaka
mámoros angyala
Nélküle itt hagy
az életem álma
Nélküle minden
Jaj, nagyon fájna.
Palackba zárt szellem,
csupa báj és kellem a gin
Elmegy és elszalad itt hagy
és itt marad nélküle a kín

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #392925 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
A dal szerintem annyiban dal, hogy nem muszáj működnie a dallama, intonációja stb. nélkül. A versnek igen.
DE
(és ezt ilyen pofátlanul ordítva kiemelem, mert vsz nagyonnagyon fontos)
a közhiedelemmel ellentétben a vers SEM írásbeli műfaj! Egy rossz [nem hatásos] szöveget (szövegrészt) nem lehet megmenteni sortörésekkel! (Hűha, egymás után két felkiáltó mondat, mi van ma velem, szegény elméleti költővel? :D )

Az olyan költemény (legyen az formailag vers vagy sem), ami elmondott szövegként nem szép, nem hatásos, az valószínűleg nem jó. Persze mint minden tendencia alól, valószínűleg ez alól is lehet kivételeket találni gondolom (nekem most nem jut eszembe egy sem, de ez betudható hiányos irodalmi műveltségemnek), ettől még a legtöbbre igaz. A képverseknél a versnek nem kell feltétlenül jónak lennie ahhoz, hogy az egész képvers jó (hatásos, szerethető stb.) legyen. minél nagyobb hangsúlyt kap a tipográfia vagy szépírás, ez annál inkább így van (pl. az arabírásos kalligramokat anélkül is művészinek érezzük, hogy akárcsak ki tudnánk őket betűzni. ez a Kínai templomra mondjuk nem feltétlenül igaz, azt a jó szöveg teszi művészivé, és a megjelenés csak némi hozzáadott értéket képvisel).

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja - 13 éve 8 hónapja #392924 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
ti milyen nevet adnátok egy mese-regény (vagy amolyan ezeregyéjszaka-szerűen többszintű meseciklus)-típusú szöveg főhősének, akinek a története aránylag felismerhetően követi Jane Goodall életét? (aki nem ismerné: JG az a néni, aki a hetvenes években felfedezte, hogy "a majmok is emberek", és több szempontból is igen tanulságos meg izgalmas élete meg személyisége van) Természetesen a kérdés azért éderkes, mert olyan név kellene, ami _magyarul_ működik. A keresztnévre találtam egy jót: Janka -- ha akarom, magyarul van, ha akarom nem, emlékeztet a modellre és vsz nem hangzik rosszul.

(régóta böki a csőrömet, hogy az a néni annyira archetipikus figura lehetne [különösebben durva valóságtorzítás nélkül is] egészen aktuálisan fontos témák és gondolatok mitizáláshoz, hogy kellene belőle csinálni valami ilyen kultúr-ikont; úgyhogy elképzelhető, hogy írok néhány rövidebb mesés szöveget róla [illetve hát a belőle készült alakról])

Ardenis:
még nem olvastam át a szövegedet. Annyi, hogy a "kocsmaszagú Aladdin" szókacsolatról egy Quimby-szám jut eszembe, aminek az egyik sora ez: Lábtörlőmön üldögél Aladdin. | Kezit csókolom, madame Heroin. Nem tudom, ez mennyire szándékos.

Btw. még mindig várok visszajelzést a mondókaszerűségemre:)

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)
Utolsó szerkesztés: 13 éve 8 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #392922 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Versek
Na, hát szerintem most kb. egy órát dolgoztam vele.
Módszer: először kopogás, majd miután rájöttem, hogy annyira szétesett a ritmus, hogy úgy nem látom át, szépen fogtam magam, és minden sor mellé elkezdtem leírogatni, hogy tá-ti-ti-stb... Lehet, hogy kicsit faramuci emiatt a ritmus még mindig, (valahogy nem tűnik 100%osnak ez a módszer), illetve nem nagyon sikerült egyszerű képletett se használjak...Van még mit fejlődni.
Elv: meglódul, mégjobban megsiet, megtorpan, zaklatott lesz.
aztán még 2szer ugyanez. (Kicsit ahogy egy részeg ember jár...)

Továbbá: Minden vszak végén van két sor, amit egész nyugodtan ki lehet hagyni, mert kilóg. Kihagyjam? Szerintem hozzátesz a vers jelentéséhez, de, ha zavarónak ítéltetik, kiveszem...

Amikor (ideiglenesen) befejeztnek találtam, behívtam Édesapám, és megkérdeztem, szerinte melyik a jobb. Gyakorlatilag gondolkodás nélkül rávágta, hogy az első...
ok:ugyanazt sokkal egyszerűbben mondja el (és amennyire én tudom, az tényleg előnye a versnek, ha tömör. Különösen a kortárs költészet legalábbis valamennyire törekszik a tömöríteni, kivonatot készíteni...)

Miután több napot érleltem, és most kb. 1 órát nyúztam ezt a verset, hogy kicsit szerkezetileg korrektebb legyen, megkapom, hogy nem volt értelme... :D :D
Na mind1, kíváncsi vagyok, hogy tényleg felesleges volt-e...

Kocsmaszagú Aladdin
Vége a napnak, csillaga
lemegy nyugatnak
Kesze- kusza árnyak
sora sírva űzi tova
Ingó lábamon
fut az éjszaka
mámoros angyala
Nélküle itt hagy
az életem álma
Nélküle minden
Jaj, nagyon fájna.
Palackba zárt szellem,
csupa báj és kellem a gin
Elmegy és elszalad itt hagy
és itt marad nélküle a kín

Aladdin
Vége a napnak,
Áldoz nyugatnak.
Lábadon táncol az éjszaka elvadult,
Mámoros angyala.
A gin.
S árnyak kusza sora,
Sírva hajtja tova!

Zárva palackba,
S kéjes a szellem.
Bája és kelleme elmegy, ha engeded,
Nem fogja két kezed
A dzsinn
Menjünk valahova,
Járjunk ide-oda!

Jaj csak megvárna
Palackod lelke
Elfut és elszalad, itt hagy és itt marad.
Nélküle mindened
A kín.
Add nekem kezedet,
Játszunk gyerekeket!

Szóval? Jobb lett valamivel? :oops:

(bocsánat a hosszú kommentért...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #392916 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Kincső: ez egy egészen takaros szabadvers. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #392915 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Versek
toleranciaparadoxon

én megértem azt
hogy te másképp gondolod
de nagyon nehéz megértenem
hogy te nem is próbálod elfogadni
nemhogy azt hogy én másképp gondolom
de azt sem hogy én megértem
hogy te másképp gondolod



(nemtom mi ez, de kibújt a fejemből és azt mondta hogy írjam le, meg írjam be ide is. :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #392913 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Éppen a részegség-motívumhoz megfelelőnek tartanék egy összetettebb ritmust, amiről csak az ismétlődésekor tűnik fel, hogy ritmus (pontosabban, hogy szabályszerűség van benne). Mondjuk az első két sor + első sor újra + Nélküle itt hagy / az életem álma / Nélküle minden / jaj, nagyon fájna! ritmusa, majd ez a képlet még egyszer. De ez már a maximum hosszúságú képlet (még így sem biztos, hogy kifut).

Én sem igazán tudom, hogy mi a vers és a dal közötti különbség, de szerintem az, hogy a dalnál a verszene ritmikai eszközei alá vannak vetve a dallam zenei eszközeinek, így azok nem annyira erősek. Például a dallam ritmusa meghatározza a szövegét, míg a dallam ritmusát a dallam intonációja is befolyásolhatja. Ha ezzel túlzásba esik az ember, akkor súlyos prozódiai hibát ejt, mint a Himnusz elején az "ÍÍÍÍÍÍssss-t'n áldd meg" – viszont a hosszú szótagok hosszát a hajlítások, stb. nyújthatják, és a zenei hangsúly is elnyomhatja a szövegi hangsúlyt. A versben meg nem. De, hangsúlyozom, ez a személyes megfigyelésből rögtönzött vélemény, lehet, hogy a szakértők most fogják a fejüket. ;)


(Szóval kieresztetted a gint a palackból? ;) :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #392910 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Versek
ööö... Először is, köszönöm szépen a fáradozást!:D
A ginn... Az gin akart lenni, de nem véletlenül lett ginn, picit rá akart játszani a Dzsinnre...Az eredeti verzióban egyébként csak ginként szerepelt, mikor ide beillesztettem, kipróbáltam, hogy jobb-e 2 n-el, és csak mikor elküldtem a hozzászólást, akkor láttam, hogy úgy maradt. Szóval szerintem gin marad és kész.

Azt sajnos nem tudom, hogy mi a különbség a dal és a vers között... :oops: De ha jól értettem, válasszak viszonylag egyszerű, többször ismétlésre kerülő ritmusképletet, igaz?

Aztán....Pont az a baj, hogy nincsen igazi ritmusa ( vagy legalábbis nekem is ez a bajom...) Próbáltam játszani/javítani a sortöréssel ( egyáltalán nem biztos, hogy az változtat bármin is, mostanában valahogy úgy érzem, hogy az javít, de lehet, hogy ez csak valami fura megszállotság nálam:D). Igazából nem nagyon tudom, hogy melyik ritmus részletet vigyem tovább, melyik jó eléggé...
De tényleg köszönöm szépen most épp próbálgatom, és lehet, hogy menni fog az igazítás:D...( talán a közepéhez, de az elejének a dobogását meg nem szeretném elhagyni... Viszont az is igaz, hogy a részegséghez nem feltétlenül kapcsolható ez a dobogós lendület :)
Hehe, ez a hozzászólás épp olyan keszekusza és zavaros mint a vers... Na, sebaj, dolgozom vele, aztán meglátjuk...
Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #392909 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Ami a ritmust illeti, annyira kusza lett (számomra – lehet, hogy csak nem találtam rá?), hogy egyetlen javaslatom van: kopogj! A kiválasztott ritmust kopogd ki az asztalon, és arra igazítsd a verset. Viszont, ilyen rövid versben ne válts lehetőleg ritmust, és gondold meg azt is, hogy ha a ritmusképlet a vers időtartamához képest hosszú, akkor az már nem vers, hanem dal lesz. Ami nem baj, csak nem egészen ugyanaz a kettő. (Őőő... lehet, hogy ez elég kusza lett. Kifejtsem?)

Amúgy szép kis darab, helyenként megcsillan benne valami dobogás ("fut az éjszaka / mámoros angyala", "nélküle itt hagy/ az életem álma / Nélküle minden / jaj, nagyon fájna!", valamint a kezdő [és egybe írt] sorpár, így elsőre), érdemes a jobb kidolgozásra! Viszont, mi akar lenni a "ginn"? Ha a palackba zárt szellem, akkor az magyar nyelven "dzsinn", ha viszont "spirit in the bottle", akkor "djinn", viszont ha ez a "spirit" lepárlás eredménye, akkor "gin". Jelen állapotában tétova tipónak tűnik a tárgyunk (csak hogy alliteráljak egy kicsit), de el lehet játszani a koncepcióval, hátha hasznos is lesz belőle! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #392898 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Versek
Rég jártam erre hangosan, általában szemlélődök:)....

Kicsit esetleg segítenétek ezt vhogy ritmusilag igazítani?

Újkori Aladdin
Vége a napnak, a csillaga
lemegy nyugatnak
Kesze- kusza árnyak
sora sírva űzi tova
Ingó lábaimon
fut az éjszaka
mámoros angyala
Nélküle itt hagy
az életem álma
Nélküle minden
jaj, nagyon fájna!
Palackba zárt szellem,
csupa báj és kellem a ginn
Reggelre elmegy és elszalad
itt hagy és itt marad
nélküle a kín.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #392885 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Első reakció: :lol: Cooool! (Mocsok gátszakadás, még a jó kis Babi nénit is megrongálta...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #392877 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Ez itten régóta böki a csőrömet. Most van belőle egy elsővázlat, amit megosztok, örülnék neki, ha szétszednétek és ha jobbá kell tenni, akkor segítenétek benne.

Juli néni, Kati néni,
nem megy messzi sehova
minden ott van a kisboltban,
vendég lesz ma, lakoma.

Pista bátya a kocsmába
(nem szól érte Jehova)
addig hat sört magába tölt
körben ül a doboza.

Pulykaragu, tepsi, alu
abba sose sül oda,
már jószagu a fél falu,
mindjárt kész a vacsora.

Kész az étel, nem kis tétel,
Idő sincs, hogy megegyék:
fenn a tóban halkan fortyan
a bauxitfőzelék.

(kolontári népköltés)

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #392825 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Versek
Én végzek itten a hegyen egy óra múlva, úgyhogy odaérek nagyjából két órán belül. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #392823 Írta: Aydin
Aydin válaszolt a következő témában: Versek
Én iskola miatt nem tudok menni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #392822 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Délelőtt be kell mennem dógozni, de aztán jövök!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #392809 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Hahók!

Szombaton déltől ismért tali a Piafban (I. Fő utca 25., a Batthiánytól nem messze).
Gyertek!

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #392799 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Bennem sem volt semmi ilyesmi. :) Puszta helyeslés. Nem tudom, hogy az önrím olcsóbb-e, annak gyakrabban tudatos a használata, persze ettől függetlenül helytelen (Oké oké, nem mindig, csak általában). Azért, lehet, hogy igazad van. Piacra kéne dobni, hogy kiderüljön. 3 db önrím egy százas.... :D

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #392790 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Szerintem az önrím occsóbb! ;) És tényleg nem volt most egy rossz szavad se, amit írtam, általánosságban írtam, és mindenféle rosszindulat vagy bántó szándék nélkül.
-'-%-,-{@

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #392781 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Szerintem a ragrím a lehető legolcsóbb megoldás. Viszont aláírom, hogy van, ahol megállja a helyét. Most sem volt egy rossz szavam se. ;)

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #392778 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Arlith nagyon érzékeny a ragrímekre (helyesen), de néha a ragrím hangulatfestő eszköz, amely ebben a dologban helyén is lehet (ha mértékkel alkalmazod). Általában tompít, lassít, melankolikussá tesz, ha kellő körültekintéssel, eszközként használják.

Egyébként nem csak Arlith lelkes erre a kezdeményre. Ebben nagyon sok van! Majdnem neki is ugrottam átírni, annyira adja a rímet és a ritmust egy-két helyen, ahogy belevágsz - vidd is végig! Foglalkozz ezzel a verssel, lehet, hogy csak évek múltán érik be igazán, de csiszolni való gyöngyszem.

Amúgy a sebeivel bizony Arlithnak igaza van. De mind gyógyítható.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.817 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére