Zene

Több
17 éve 10 hónapja #304379 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Zene
Ej... győri vagyok, de jelenleg Pesten (egyemista)...
Hmm... valahogy sejtettem, hogy bajok lesznek a zenészek Mo.-i elhelyezkedésével...
Ennek ellenére megoldhatónak tartod, hogy ha sokan összegyűlünk, akkor találkozót tartunk egy-két alkalommal, amikor közösen próbálunk?
(személyre szabott kottákat majd küldök mindenkinek, ha kiderül, hányan jövünk össze, és az alapján újra átdologztam a kiválasztott darabokat... aztán mindenki begyakorolja, összejövünk, és próbálunk)
[size=9:1qzu6xmn](bár gondolom, majd a találkozó helyszínével és időpontjával is lesznek problémák)[/size]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304378 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Zene

Kar'sa írta: Örömmel fogadok mindenféle vonós emberkéket (cselló, hegedű, nagybögő, brácsa, [size=9:pvlu7jb4]neadjisten egy fiddle-ös ember idevetődik meg pláne[/size])
hárfajátékosnak rém örülnék (kelta hárfa előnyben),
egy, vagy esetleg két fuvolista is nagyon jó lenne, ha meg piccolón játszik valaki, hát az is fantasztikus lenne
és nem vetnék meg klarinétost és/vagy fagottjátékost sem,
meg egy basszusgitáros,
egy vibrafonon, vagy marimbafonon, vagy bármi már chromofon hangszeren játszó ember is jó lenne (csőharang előnyben)
és végül egy nálamnál *kicsit* jobb zongorista sem ártana

Szóval, ha bárki aki a fenti hangszerek egyikén játszik, és kedvet érez ahhoz, hogy a LEP-en játszon valamit a zenéim közül, és hajlandó lenne egy-két alkalommal összejönni gyakorolni, az jelentkezzen, nagyon örömmel fogadok mindenkit...

Jó lenne, ha ezt minél előbb jelezni tudná, aki hajlandó lenne, hogy egyeztetni lehessen, meg hogy átírhassam őket a megfelelő hangszerekre


Egy kis kiegészítés: klasszikus gitárjátékot tanult emberek, és klasszikus (lehetőleg tenor, vagy alt) szaxofonon játszóak is elkelnének :) Igaz, nem használtam egyik darabban sem ezeket a hangszereket, de hasznosítani tudnám... :) Főleg a gitárt esetlegesen hárfa helyett


Hol laksz???
Csakmert ha adsz pikolót, tudok rajta játszani; ha meg csak simán fuvola kell az van.Nem az enyém, de a jogos tulajdonosa nem tudja használni, szóval ha nem vagy messze Debrecentől, akkor szólj és már ott is vagyok.

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304359 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Zene
Örömmel fogadok mindenféle vonós emberkéket (cselló, hegedű, nagybögő, brácsa, [size=9:1ulum513]neadjisten egy fiddle-ös ember idevetődik meg pláne[/size])
hárfajátékosnak rém örülnék (kelta hárfa előnyben),
egy, vagy esetleg két fuvolista is nagyon jó lenne, ha meg piccolón játszik valaki, hát az is fantasztikus lenne
és nem vetnék meg klarinétost és/vagy fagottjátékost sem,
meg egy basszusgitáros,
egy vibrafonon, vagy marimbafonon, vagy bármi már chromofon hangszeren játszó ember is jó lenne (csőharang előnyben)
és végül egy nálamnál *kicsit* jobb zongorista sem ártana

Szóval, ha bárki aki a fenti hangszerek egyikén játszik, és kedvet érez ahhoz, hogy a LEP-en játszon valamit a zenéim közül, és hajlandó lenne egy-két alkalommal összejönni gyakorolni, az jelentkezzen, nagyon örömmel fogadok mindenkit...

Jó lenne, ha ezt minél előbb jelezni tudná, aki hajlandó lenne, hogy egyeztetni lehessen, meg hogy átírhassam őket a megfelelő hangszerekre


Egy kis kiegészítés: klasszikus gitárjátékot tanult emberek, és klasszikus (lehetőleg tenor, vagy alt) szaxofonon játszóak is elkelnének :) Igaz, nem használtam egyik darabban sem ezeket a hangszereket, de hasznosítani tudnám... :) Főleg a gitárt esetlegesen hárfa helyett

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja - 17 éve 10 hónapja #304348 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Zene
Felhívás!

Zenészeket keresünk, h Kar'sa művei közül előadnánk párat.

Illetve, ha van még ember, aki szívesen adna/adatna elő saját, Tolkienhez valahogyan (témájában, szellemiségében) köthető zenét, az jelentkezzen ;)
bátran. aztán meglátjuk, h milyen lehetőségeink vannak.

uff
gillz

u.i.: hehhe, a megírt zenét tényleg nem megzenésítik, hanem előadják... mik vannak :roll: :P [/i]

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302618 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Zene
Emberkék, gyertek le zenélni Tatára! Kint van a főoldalon, onnan elérhetők a részletek!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja - 17 éve 11 hónapja #302617 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Zene
enya.tricon.hu/karsa/
Itt a violinkulcsra kattintva sok új zenét lehet meghallgatni, bár sok közülük elég rövid, de vannak hosszabbak is...
Az oldal többi része nem nagyon működik, csak egy kérés miatt raktam fel egy korábbi honlaptervezetem egy részét, hogy streaming formátumban is hallgatni lehessen, és ne kelljen letölteni...
Aki továbbra is tölteni akar: enya.tricon.hu/karsa/index.php

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302282 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Zene
Köszönöm mindenkinek aki nem küldött el a fenébe;felfogtam értem gyakorlom.
KÖSZÖNÖM!

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302155 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Zene
Jah, közben hosszas kutakodással találtam a neten pár hangszerboltot, amiben van hangolókulcs, úgyhogy remekül alakulnak a dolgok, köszönöm :)

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302153 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Zene
Hangszerboltban. Vagy kölcsönbe kell?
Utóbbi esetben zongorahangolótól.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302148 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Zene
Van valakinek ötlete arra, hogy hol tudnék szerezni egy zongora hangolókulcsot?

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302139 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Zene
Hehe, Jacopoé az univerzális megoldás. Amúgy sem árt gyakorolni a barrét...

Alaphang az, ami az akkord nevében van- a nagybetű. Azt a hangot kell pengetni a mély húrokon, ahol lefogod, értelemszerűen. Van olyan, ahogy Kincső is mondta, hogy van az alaphangnál mélyebb pengethető hang, pl. a C dúrnál a G az E6-os húron. Vagy D-dúrban az üres A. Ezt váltott basszusnál pengetik külön, pl. C-G, C-G vagy D-A-D-A... de hallani is lehet.
A lényeg, hogy piros, fájdalmas és kemény legyen az ujjbegyed és görcsöljön a jobb kezed.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302138 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Zene
Vagy játssz mindent barréban, az megfelelő út az ujjgörcshöz, illetve a rocksztársághoz :D

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302123 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene

Raia Aiwart írta:

Leguanember írta:
Ergo a basszussal van gond: hüvelykujjal pengesd az adott akkord alaphangját az első három húron (E, A, D)!


Lehetne ezt is szájbarágósan?
Mert nem tudom megfogalmazni, mit nem értek rajta, csak...
(Az alaphangot mind a 3 húron, vagy csak az amit egyébként is oda fogok...Ugysemtudomnormálisanleírni gyáádehülyevagyok! :oops: )

Hát, ami az adott akkord alaphangja... és az melyik, ugye? :mrgreen: Tudod alapból az akkorban meg van adva, h. mely húrokat kell megpendíteni... pl. ugye a D-nél csak a felső 4-et... no, minden akkordnál az az alaphang vagy másnéven basszus, ami a legmélyebb de még pengetni kell. :wink: (De ha tévedek majd okosabbak kijavítanak... :) )

[size=9:33fmk5lj]Tegnap voltam megint gitárórán, mert beindult a haladó tanfolyam 8) [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302119 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Zene

Leguanember írta:
Ergo a basszussal van gond: hüvelykujjal pengesd az adott akkord alaphangját az első három húron (E, A, D)!


Lehetne ezt is szájbarágósan?
Mert nem tudom megfogalmazni, mit nem értek rajta, csak...
(Az alaphangot mind a 3 húron, vagy csak az amit egyébként is oda fogok...Ugysemtudomnormálisanleírni gyáádehülyevagyok! :oops: )

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302063 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Zene

Kar'sa írta: Van egy új darabkám, bár tudom, hogy a Zene topic nem csak erről szól...
Címe még nincs: itt van ==> 24

Húú, ez nekem nagyon tetszik. Én olyan címet adnék neki, hogy baljós előérzet, vagy valami ilyesmi. Valami aggasztó dolog közeledését érzem benne. :)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302050 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Zene
Van egy új darabkám, bár tudom, hogy a Zene topic nem csak erről szól...
Címe még nincs: itt van ==> 24

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #301925 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Zene

Raia Aiwart írta: Ehh...Lennem még némi kínom az akkordokkal-pengetéssel:
mikor azt írják, hogy játszak basszust aztán le-föl-le, az mitet jelent? (nem a le-föl-le részével van gondom. :D )
Jah, és fojtani hogy kell?

Ha nagyon egyértelmű és csak én vagyok ilyen ostoba, akkor bocs, de azért írjátok le légy'szi'!


Üdv!

Ergo a basszussal van gond: hüvelykujjal pengesd az adott akkord alaphangját az első három húron (E, A, D)!
Aztán lehúzod, fel, megint le.

A fojtás annyi, hogy tenyérrel, minden ujjal vagy a kinyújtott hüvelykkel rácsapsz a húrokra egy ütem alatt, ezzel tompítod a hangot, zörej lesz belőle. Próbáld ki: le-föl-fojt-föl.

Hajrá!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #301917 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Zene
Én vagyok csak ilyen ostoba, vagy mások sem értik a kérdést? :hein:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #301891 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Zene
Ehh...Lennem még némi kínom az akkordokkal-pengetéssel:
mikor azt írják, hogy játszak basszust aztán le-föl-le, az mitet jelent? (nem a le-föl-le részével van gondom. :D )
Jah, és fojtani hogy kell?

Ha nagyon egyértelmű és csak én vagyok ilyen ostoba, akkor bocs, de azért írjátok le légy'szi'!

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #301644 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Zene
Szervusztok!

Ajánlom figyelmetekbe a Középfölde Fesztivál programpályázatát!
A pályázat megtalálható az MTT Aldeonban és a főoldalon.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 napja #301351 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Zene
Köszi a tippeket, egy bibi van: debreceni vagyok... Bár már ott tartok, h Pestre is szívesen felmennék értük. :D

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 napja #301349 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Zene

Grion írta: Bocsánat hogy ez most kicsit nem a témához kapcsolódik, de azért mégis: Nem tud valaki olyan boltot, könyvtárat, netes oldalt, vagy bármit, ahol JÓ zongorakották vannak? Természetesen könnyűzenei, és főleg Queen, meg Beatles.... :lol:


Szerintem ugorj be először a Liszt Ferenc Zeneműboltba (a Liszt Ferenc térnél van, legalábbis két éve még ott volt, az Oktogontól mintegy másfél percre, az Írok Boltja környékén), ott van egy polc ilyesmiknek, ha ott nem találod meg, akkor menj el a Rózsavölgyibe (ez vhol a Vörösmarty tér környékén található, nem emlékszem, pontosan hol, de www.rozsavolgyi.hu ). Ők elvileg mindenféle netről összevadászott külföldi kottákat is be tudnak hozni, persze jó k drágán, én a minap 12K-t hagytam ott... :P

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 napja #301346 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Zene
Bocsánat hogy ez most kicsit nem a témához kapcsolódik, de azért mégis: Nem tud valaki olyan boltot, könyvtárat, netes oldalt, vagy bármit, ahol JÓ zongorakották vannak? Természetesen könnyűzenei, és főleg Queen, meg Beatles.... :lol:

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 napja #301332 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Zene
Már nagyon régen megfordult a fejekben egy gitáros kiskurzus létrehozása. Úgy tudom, egyszer, talán kétszer is sikerült összehozni találkozót. Kincső tud erről mesélni.

Részemről a tavalyi nyári táborban fogalmazódott meg ilyen igény, egészen pontosan az, hogy tarthatnék egy gitárápolási és -hangolási háromalkalmas tanfolyamot. Siralmasan néztek ki a hangszerek, amiket láttam, és korántsem attól, hogy régiek vagy sokat használtak...
Sajnos azóta sincs egy szabad hónapom erre. Jó lenne, ha tavasszal összejönne. Meglátjuk.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 napja #301317 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Zene
köszi leguanember! én kb. 3/4 éve tanulok gitározni, és ez új. legalább is a második fele. KÖSZI!!!

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 napja #301306 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Zene
Köszönöm szépen! (Szeretem ha valaki szájbarágósan magyaráz, legalább biztosan megértem. Nem nehéz a felfogásom, csak ha szakszavak is vannak a mondatban az a biztos ha túl van magyarázva.)

Jah, amúgy sikára magamtól is "ráéreztem", ahogy te mondottad volt, a többit pedig nagy örömmel olvastam, merthogy így sehhhol a világon (najó, interneten) nincs leírva egészbe.
Szóval átmásoltam,kinyomtattam, próbálgatom...

Majd ha valahol még nagyon gondom lesz, megpróbálom érthetően leírni.
Kösz' mindenkinek!

(Amúgy tolkien.hu-s önképzőkör? OK! Nehéz lesz, megmondhatom...Legalábbis ha engem is kell képezni. 8) )

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 napja #301287 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Zene
Hú, micsoda kis képzőkör van itt alakulóban!

Raia, írhatok rengeteg pengetést (jól írtad). Kétféle megközelítést szoktak tanítani (tkp könnyű és klasszikus gitárzenéhez): KÖNNYŰ A sika az a pengetés, mikor minden ujjaddal egyszerre pengetsz, társaságban (tábortűznél) ez a szokásos játékmód. Azt hiszem magát a sika szót a Muszty-Dobai gitártanár-gitáriskola szerzőpáros alkotta, de ez nem biztos.A sika ritmusainál a hangsúly a fontos, hogy hova esik, a többi az adalék, ami kiemel egyes hangokat, vagy más hangszínt ad az egésznek. Ezeket lehallgatni, vagy ellesni lehet inkább, de önképző módszerrrel is ráérzel egy idő után. Szokták esetleg basszusra és lehúzásokra osztani. Ebből a szemszögből az alábbiak számítanak bontásnak(felbontja az akkordokat, külön pengetve a hangokat).

KLASSZIKUS A pengetős kéz ujjait így szokás megadni, spanyolul: pulgar - hüvelykujj (p), indice - mutatóujj (i), medio - középső ujj (m), anular - gyűrűsujj (a), azaz p i m a. Kisujj az nem penget külön a klasszikus gitárban. A basszus általában a "p"(DUH!), "i" a G-húron, "m" a H-n, "a" az E6-on. Ez az alaphelyzet, különben az akkordtól/hangoktól függ, hogy épp melyik ujjad szabad, vagy épp melyik húr...
Innen nézve a sikaszerűségeket lehúzásnak hívják, kottában is cikcakkos szárú nyíllal jelölik az egymás fölé írt akkordhangok mellett. Általában csak a dallam végén van belőle egy-egy.
Egyszerű pengetések(amelyeket sikában is játszhatsz persze, tá a basszus hüvelykkel, ti-re lehúzod):

4/4:
tá-tá-tá-tá, p-i-m-a, egy-két-há-négy
tá-ti-ti-tá-ti-ti, p-ima(egyszerre)-ima, p-ima-ima
tá-szün-tá-tá, p---i-m ez ugyanaz mint az előző, csak fele tempóban
minden nyolcadra: p-i-m-a-m-i-m-a, egy-...-hét-nyolc

3/4, 6/8:
tá-tá-tá, p-i-m vagy p-m-a
tá-ti-ti-ti-ti-tá-ti-ti-ti-ti, p-i-m-a-m
minden nyolcadra: p-i-m-a-m-i, egy-...-öt-hat

2/4:
tá-tá, p-ima, egy-két
tá-ti-ti, p-i-m

Teendők: Tedd rá a húrokra az ujjad, emeld ki a csuklódat, hogy az ujjaid merőlegesek legyenek a gitárra teljes hosszukban. Üsd a lábaddal a ritmust. Próbáld az ujjaiddal követni. Bocs, ha kissé szájbarágós lett.
Sok sikert!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 napja #301240 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Zene
Jacopo: Soroljam, hogy mi nem tudja lejátszani? :lol: Vagy a gépünk hüje vagy én vagyok...
Mindegy, megoldom.

De:
Sorolnátok nekem pár pengetési fajtát vagy ritmust vagy minek írjam hogy magyarul hangozzon...Mindegy, szóval kéne na.
Meg ha melléjük lehetne írni hogy milyen ütemmutatóhoz melyik javasolt, illetvehát meylik "való"...

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 napja #301202 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Zene
Raia: sztem ogg vorbist mostanra már kábé minden tud lejátszani (például a winampban alapból van vorbis input plugin), szóval keep on trying, just keep on trying 'till the end of time :) )

egyébként igen, az már jó, ha egymáshoz képest tiszták, az A hang szabványos frekvenciája az utóbbi száz évben úgyis baromi sok fluktuációt mutatott :D

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 napja #301171 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Zene
Ugye azis jó, ha a hangok csak egymáshoz képest tiszták? Mert másik hangszerrel ugysem fogok együtt játszani...
Bár érdekes lenne ha egyszerre tudnék fuvolázni és gitározni.
Egy csernobili emberke alapíthatna zenkart...tök buli lenne. :twisted: (Gyúúúdegonoszvagyok szégyellemmagam.)

Egyik osztálytársamasszongya: van neki fuvolája, de nem használja, ott porosodik a sarokban.Mondom milyen: hát Yamaha...Majdnem falnak mentem, egy olyan hangszer kb. másfél millió forint...ááá...

Úgyhogy hirtelen két hangszeren is gyakorlok. Tanulás helyett, persze. De nem baj, ez majd csak akkor lesz nehéz, ha lesz jövőre 3 fakultációm. :D

Kar'sa, Jacopo : Köszi hogy fáradtatok az A hangokkal!
Bár Jacopo: ogg kiterjesztésű file-t én még életemben nem láttam:Mi a maszatos fenével nyissam meg? Írhatsz programot is, vagy internetcímet, bármit...Köszönöm előre.

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.690 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére