Lerakat és leltárkönyv

Több
14 éve 2 hónapja #390330 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Lerakat és leltárkönyv
FONTOS KÉRDÉS:

- a héten megyek gyöngy- outletbe, begpróbálok szerezni kásagyöngyöt. bordón kívül keressek más színt?

- Kármin, fekete ls bronz textilfestéken kívül kell más?

- mennyi drótot kérjek? Aki mondta, h tud hozni, az miből és mennyit tud hozni? Pontosan milyen fajta drótból mennyi kell?

- Hozzatok díszes brosst vagy csatot, a köpenyhez!
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #390309 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Lerakat és leltárkönyv
Lamy, megoldjuk. Bár ha én csinálom, akkor nem feltétlen jársz jól..

Nos, Suhatag népének találtam egy igen csinos kis ládácskát, amibven tarthatjuk majd összeharácsolt vagyonkánkat, valamint a hely díszítéséhez és az őrségnek fel tudok ajánlani két törplámpást. (az az ikeás, hordozható mécsestartó)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #390039 Írta: Lamy
Lamy válaszolt a következő témában: Lerakat és leltárkönyv
Gondolom mivel a köpenyek és ékszerek a tábor első felében készülnek majd el, amiben nem leszek ott (hétfő délután / este jövök), megkérhetek valakit csoki ellenében, hogy elkészítse az enyémeket is? :szépennéz:
:nagyonszépennéz:
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #390017 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lerakat és leltárkönyv

Eruntale/Hanna írta: Mennyi anyag kell sacc/kábé egy köpenyhez? :szabászati analfabéta:

Alapvetően kétféle verzió van:
- téglalap alapú (némileg lekerekített sarkokkal), amikor az anyag szélessége = a köpeny szélessége, a hosszát meg lehet variálni, táborban általában ezt használjuk, mert kevesebb anyag kell hozzá és könnyebb beszegni.
- félkör alapú, ebből 2x olyan hosszú kell, mint amilyen széles az anyag. A köpeny hosszát meg behatárolja az anyag szélessége ennél a verziónál (és a nyakkivágás meg a szegés miatt is lejön még belőle). Ez elöl is zártabb, mint a másik verzió, ilyenem volt Live-on (csak az sötétkék), meg tavaly amit Dodiee csinált mesterdarabként, az is ilyen volt.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #390015 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Lerakat és leltárkönyv
Én egy méterszer másfél méter anyagot vettem még ősszel a Live előtt, hátha kelleni fog, használtam is belőle keveset, és még mindig kitelik egy rám való köpeny belőle. (mondjuk kicsi vagyok, 160 centis.)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #390010 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Lerakat és leltárkönyv
Mennyi anyag kell sacc/kábé egy köpenyhez? :szabászati analfabéta:
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389967 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Lerakat és leltárkönyv

Náda írta: Nekem van Olostától drót, viszont mivel nagyon ritkán használom így majdnem az egész megvan. Ha gondoljátok szívesen felajánlom a nép javára :D


szintúgy én is a már említett drót. (izé, ha megtalálom, de csak megvan)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389950 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Lerakat és leltárkönyv

Sil írta: - A zászló lehet ugyanabból az anyagból, mint a köpeny, ha nem túl ballonos (az nem jó, ha taszítja a vizet, ha festeni akarunk rá). Sötét alapon egyébként általában jobban mutatnak a címerek, de ha drappot akartok, legyen az.
- Textilfestéket vettem bordót és kármint (keveréshez), de nyilván nem lesz elég. És mindenképp kéne valami fémes szín is mellé, bronz vagy arany, olyat nem kaptam.
- Drótból mindhárom vastagság kell: vastag az alaphoz, a közepes rátekerni, és olyan vékony, ami átmegy a gyöngyökön. Meg lehetne kérdezni esetleg Olostát, mert fogunk drótozni a kézműves rendben, és tavaly is rengeteg drótot vitt (az apukája villanyszerelő, úgyhogy ipari mennyiségben van neki).


Nekem van Olostától drót, viszont mivel nagyon ritkán használom így majdnem az egész megvan. Ha gondoljátok szívesen felajánlom a nép javára :D

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389936 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lerakat és leltárkönyv
- A zászló lehet ugyanabból az anyagból, mint a köpeny, ha nem túl ballonos (az nem jó, ha taszítja a vizet, ha festeni akarunk rá). Sötét alapon egyébként általában jobban mutatnak a címerek, de ha drappot akartok, legyen az.
- Textilfestéket vettem bordót és kármint (keveréshez), de nyilván nem lesz elég. És mindenképp kéne valami fémes szín is mellé, bronz vagy arany, olyat nem kaptam.
- Drótból mindhárom vastagság kell: vastag az alaphoz, a közepes rátekerni, és olyan vékony, ami átmegy a gyöngyökön. Meg lehetne kérdezni esetleg Olostát, mert fogunk drótozni a kézműves rendben, és tavaly is rengeteg drótot vitt (az apukája villanyszerelő, úgyhogy ipari mennyiségben van neki).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389934 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Lerakat és leltárkönyv
Akkor ezek szerint eddig felmerülő anyagigény:

- köpenynek való anyag
- bordó kásagyöngy
- közepes vastagságú rézdrót
- zászlónak való anyag
- gondolom sook textilfeték, bordóban
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389907 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Lerakat és leltárkönyv
ha befér tíznapi cucc mellé, és nem félted nagyon, nosza! akár ki is tehetjük a népünk gyűléshelyére, és akkor ott fog világítani felettünk az értelem fénye :)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389900 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Lerakat és leltárkönyv
A nagypapám garázsában találtam egy régi lámpást.Tökéletes állapotban van, és szerintem suhatagos. Hozzam le, vagy sem? :)

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389851 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Lerakat és leltárkönyv
igen! Hátha idén is musicalt adunk elő :D
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389834 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Lerakat és leltárkönyv
Hmm, igaz, táncos rendben leszek, de ha szeretnétek, és szükség lesz rá, akkor viszem a fuvolát ;) ha kezembe adtok egy kottát (feltéve persze, hogy violinkulcsban van :P ) akkor azt valszeg el tudom játszani... :) szal vigyem?

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389755 Írta: Eruntale/Hanna
Lerakat és leltárkönyv téma létrehozva Eruntale/Hanna által
Ide írhatjuk az összes felmerülő anyagigényt, különleges óhajt, és a hozz/ne hozz jellegű hozzászólásokat, hogy máshol szabadon cseveghessünk, de a lényegi információ könnyen áttekinthető legyen.

Valamint ha van hangszered/ díszfegyvered/ jelmezed, amit magaddal hoznál, azt itt jelezheted.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.151 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére