A csoportokról

Több
18 éve 5 hónapja #278514 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: A csoportokról
No igen csak nem találkoztam szinte senkivel azóta, de tudok legalább pár lelkes aktivistát.
Tehát a Kósza Kommandó iránt érdeklődő MTT tagok:

- Artemisz
- Melyanna
- Telcontar

Kérek további jelentkezőket!

A KK célja:
- legalább havi egy kirándulást tartani, amelynek keretében megismerkedünk a természet szépségeivel és élvezzük azt
- rábírni eltunyult tagtársainkat és barátainkat a mozgásra.

A KK többféle nehézségi fokozatra is szervez utat, hogy a kényelmesek és a vérkószák egyaránt megtalálják a számításukat. Utóbbiak részére a tavaszi Gerecse 50 teljesítménytúrára való felkészülés is a deklarált célok között van.

A KK szívesen vállalja továbbá bármely MTT rendezvény (értsd: tábor) vadonbéli programjainak lebonyolítását vagy felügyeletét, önálló többnapos kirándulások megszervezését (lásd a tavaszi várgesztesi mókák) ezen felül alkalmanként okosító előadásokat tarthatunk gyógynövényekről, természetről és más efféle finomságokról, ha erre mutatkozik igény, vagy csak összeülünk és megnézünk videón egy kedves természetfilmet (nulla nehézségű túra).

Ha esetleg a nagyon távoli jövőben ránkszakadna egy dél-afrikai gyémántbánya, búvárkiképzést is tarthatnánk tengeri gyakorlattal. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277937 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: A csoportokról
kószakommandó? jól hangzik. csak ha az lenne a feltétel, hogy legalább annyit tudjunk, mint Telcontar, akkor senki se kerülne be :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277931 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: A csoportokról

Jacopo Belbo írta: Én a magam részéről szeretném, ha lenne zeneszerzői munkacsoport, ami írhatna jópofa zenéket mindenféle színdarabokhoz, meg mittudomén. Esküszöm, még az elektronikus dolgok iránti vonzalmamat is félretenném, és írnék nagyon gyönyörű és széplélek Am-C-G szekvenciákat, csak tartok tőle, hogy nemigen lehetne összeszedni elég embert az ilyesmihez. :) )


No emberek, Jacopo jóvoltából zeneszerző-palánták kerestetenek. Itt várjuk a jelentkezéseket. (De persze Jacopot is meg lehet kereni közvetlenül is.)


Ring, majd még elválik, hogy felesleges-e. Én optimista vagyok. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277910 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: A csoportokról

Ringbearer írta: Brisa, bocsi, de sztem ez a téma már közgyűlésen is felesleges volt.
Akit érdekelt az elment Gomuncsra, vagy közgyűlésre...
de ez csak az én véleményem.


Szerintem nem felesleges, mert...

... Telcontar, ígértél egy Kósza Kommandó-hivatalos csoportindítást!!! 8)

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277903 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: A csoportokról

Leguanember írta:

Jacopo Belbo írta: (...) és írnék nagyon gyönyörű és széplélek Am-C-G szekvenciákat, csak tartok tőle, hogy nemigen lehetne összeszedni elég embert az ilyesmihez. :) )


Professzionális vagy.


OFF
:D :D :D
Bocsánat... :) )
ON

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277886 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: A csoportokról
Brisa, bocsi, de sztem ez a téma már közgyűlésen is felesleges volt.
Akit érdekelt az elment Gomuncsra, vagy közgyűlésre...
de ez csak az én véleményem.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277849 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: A csoportokról

Jacopo Belbo írta: Én a magam részéről szeretném, ha lenne zeneszerzői munkacsoport, ami írhatna jópofa zenéket mindenféle színdarabokhoz, meg mittudomén. Esküszöm, még az elektronikus dolgok iránti vonzalmamat is félretenném, és írnék nagyon gyönyörű és széplélek Am-C-G szekvenciákat, csak tartok tőle, hogy nemigen lehetne összeszedni elég embert az ilyesmihez. :) )


elektronikus munkacsoport? :P

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277825 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A csoportokról

Jacopo Belbo írta: (...) és írnék nagyon gyönyörű és széplélek Am-C-G szekvenciákat, csak tartok tőle, hogy nemigen lehetne összeszedni elég embert az ilyesmihez. :) )


Professzionális vagy.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277823 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: A csoportokról
Én a magam részéről szeretném, ha lenne zeneszerzői munkacsoport, ami írhatna jópofa zenéket mindenféle színdarabokhoz, meg mittudomén. Esküszöm, még az elektronikus dolgok iránti vonzalmamat is félretenném, és írnék nagyon gyönyörű és széplélek Am-C-G szekvenciákat, csak tartok tőle, hogy nemigen lehetne összeszedni elég embert az ilyesmihez. :) )

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277616 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: A csoportokról
Uff!

A vidéki (főleg szegedi) csoportok létrehozását én is erőteljesen támogatom.
Tehát most ismételten benyögöm felhívásomat, miszerint:

Aki szegedi, Szeged környéki, vagy ismer olyat, aki arra lakik, könyörgöm írjon nekem valami akármit, hogy tudjak róla, és elkezdhessem végre ténylegesen szervezni a Szegedi Tolkien Klubot!!!!!!!!!!!!

Tudom, hogy nem én vagyok az egyedüli Dél-alföldi emberke, és azt is tudom, hogy a környezetemben (olyanok, akik nem látogatják a fórumot) sokan vannak, akik nagyon érdeklődnek Tolkien és Középfölde iránt.

A közgyűlésen szóba került a tagság frissítése új tagok toborzásával. Szerintem a vidéki klubok, közösségek létrehozása nagyban segítené ezt. Sőt, ha új emberek vannak, akár még a régi előadásokat is el lehet nekik mondani, mert valószínűleg úgysem ismerik őket.

Beszóltam.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277561 Írta: Brisa
A csoportokról téma létrehozva Brisa által
A csoportokról a közgyűlésen beszélgettünk egy kicsit. Ennek összefoglalóját adnám itt közre.

Megállapítottuk, hogy egy év elteltével vannak olyan csoportok, melyek
:arrow: hivatalossá válásuk előtt is szépen működtek (pl. színjátszósok, versesek)
:arrow: hivatalos alakulásuk után igen aktívan működnek (pl. Infocsoport)
:arrow: működnek, de nem hivatalos formában (pl. a táncosok)
:arrow: hivatalosan is megalakultak, de csak időszakosan működnek (pl. Gyerekszoba, GOMUNCS)
:arrow: hivatalosan is megalakultak, de nem működnek (pl. a Humor Csoport és most éppen a Kórus)

Beszéltünk arról, hogy ez a csúnya "hivatalos" szó, mindössze az alábbiakat takarják:
:arrow: az, hogy bejelentik "hivatalosan" az adott csoport létét, mindössze arra jó, hogy tudjunk róluk, hogy számoljunk az igényeikkel (pl. anyagi támogatás az MTT-től, terembérlés, eszközök stb.)
:arrow: így egyszerűbb(nek tűnik) saját topikot, támogatást, segítséget stb. kérni
:arrow: a csoport koordinátorának ismeretében lehet tudni, h konkrétan kit kell megkeresni, ha valaki szeretne valamit a csoporttól.

Beszélgettünk arról, hogy a csoportok csak akkor működnek, ha vannak feladataik, és van legalább egy ember, aki képes arra, hogy az embereket munkára bírni. Vita alakult ki akörül, hogy mi a jó: ha csak a csoportok maguk találják ki a feladataikat (pl. mint Leguan a szemétszedést a GOMUNCS-ban); vagy maguk is kitalálják, de kaphatnak "felülről" is megbizatásokat (pl. rendezvények szervezőitől, a vezetőségtől stb.). A nézetkülönbséget az okozza, hogy az előbbi csoportba tartozók attól félnek, hogy a felülről adagolt feladatok ölik ki az emberekből, csoportokból a kreativitást, a kezdeményezőkészséget. Az utóbbiak viszont azzal érveltek, h a gyakorlatban a csoportok jól tudnak működni a készen kapott feladatokkal is.

A beszélgetés során megfogalmazódott egy bizonytalanság érzés is, miszerint: vajon ebben a közösségben mindenki megtalálja azt a tevékenységformát, ami hozzá legközelebb áll? Vagy vannak közöttünk olyan emberek, akiknek a fejében ott van egy-két jó ötlet, esetleg vágy egy olyan tevékenységre, amit még senki nem valósított meg itt, csak nem tudta/merte ezt felvetni?

Ha vannak ilyenek, akkor számukra (is) nyílt ez a topik. Itt mindenki elmondhatja, mit csinálna a legszívesebben az MTT-n belül. Reményeink szerint itt egymásra fognak találni a hasonló érdeklődésű emberek.
Hajrá! :D
(A vidéki kis csoportok megalakulását szeretném ezennel egy kicsit biztatni...)

A vezetőség szeretné támogatni a csak átmenetileg, egy-egy konkrét feladat miatt megalakuló csoportokat is. Tehát nem kell minden csoportnak évekig, évtizedekig működnie. :D

A már meglévő, ill. most alakuló csoportoknak:
:arrow: a vezetőségen belül az én feladatom a csoportokkal való foglalkozás
:arrow: tehát ha úgy érzitek, segítségre, információra vagy bármi másra van szükségetek, akkor forduljatok hozzám
:arrow: az olyan problémákkal, h "nem működik a csoportom" vagy "nem tudom felrázni az embereket", esetleg "a csoportnak égetően szüksége van erre és erre" jellegű dolgokkal is keressetek meg bátran
:arrow: arra kérnénk mindenkit, h lehetőleg ne szüntessen meg csoportot úgy, h azt a vezetőséggel vagy legalább velem nem beszélte meg, hátha mégis tudunk segíteni valahogy
:arrow: az egy évet áttekintve és a következtetéseket levonva, a jövőben:
- elegendő az én e-mail címemre ( brisa@tolkien.hu ) elektronikus formában elküldeni az alakulási papírt (amiben legyen valami leírás a célokról, a csoporttagokat soroljátok fel, kiemelve az 5 MTT-tagot, nevezzétek meg a koordinátort, és ha kértek saját topikot, akkor annak nevét is adjátok meg) :arrow: de azért lehetőleg csak valódi emberek nevével valódi (és ne fiktív) csoportot hozzatok létre, jó?
- nem követelmény a havi egy személyes találkozó, de javasolt. Dolgozunk azon, hogy helységet találjunk, akkor talán már könnyebben meg tud ez valósulni.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.200 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére