Könyvmegjelenések

Több
11 éve 3 hónapja #407889 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések


Infó A szilmarilok felülvizsgálatáról:

Ankalimon Facebook-on írta: "Most éppen az utolsó, eddig még nem szerkesztett kötet, A szilmarilok szövegének felülvizsgálata zajlik - ez vélhetően február elejéig eltart. Utána elkezdjük az összes eddigi kötetben kialakított terminológia utóellenőrzését, illetve az egyes kötetek keresztellenőrzését, és felállítjuk a teljesnek nevezhető, és ebben a formában publikálható terminológiai szószedetet.
Szerintem ez a munka el fog tartani egy-két hónapig. Remélhetőleg nyárra befejezzük.
"

Utána futhatnak még néhány kört a magyar kiadókkal és az angol jogtulajdonossal is, hogy felderítsék, pontosan milyen jogi keretek között és milyen formában történhetne meg az Egységes Magyar Tolkien Terminológiai Jegyzék nyilvánosságra hozása...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #407786 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Sötét Úr írta: Egy igazi germán oroszlántól ez nem is csoda, az akkor is király, ha csak helytartó.
Akiről te beszélsz, az viszont Ecthelion. ;) (Nem echte Löwe, vagy hát szóval... rossz helyre írtad a "h"-t.)


Az csak azért van, mert azt is elnyomták benne! Feltűnt később, hogy A GyU-ban másképp volt írva. ;)

Gandalf írta: No, akkor el is kezdhetjük ezeket összeszedni a Pontatlanságok-topicba. ;)


Hát akkor amiket még találok benne, majd kigyűjtöm szép lassan, és beírom ide. De én, mivel nem ismerem az eredetiket, ezért csak az ilyenekre tudok figyelni, a fordítási hibákra nem.

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #407782 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
No, akkor el is kezdhetjük ezeket összeszedni a Pontatlanságok-topicba. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #407781 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Egy igazi germán oroszlántól ez nem is csoda, az akkor is király, ha csak helytartó.
Akiről te beszélsz, az viszont Ecthelion. ;) (Nem echte Löwe, vagy hát szóval... rossz helyre írtad a "h"-t.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407668 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Tevildo írta: Egyébként a "Befejezetlen regék" sem úszta meg sajtóhubák nélkül:

pl:
"A drúadanok" c. fejezetben a "drû" sok esetben "drű"-re változott.


Nem csak sajtóhibák nélkül: a Névmagyarázatban Thorongil címszó alatt pl. II. Echtelion király van írva helytartó helyett. Ez csak úgy megütötte a szemem, mikor ma belelapoztam.

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407662 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Kérdés:

a Ciceró tud róla, hogy milyen "szépséghibák" merültek fel a kritikai "Hobbit"-tal kapcsolatban? Azaz: Lehet számítani rá, hogy lesz valamikor a távoli jövőben javított kiadás?

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407661 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Egyébként a "Befejezetlen regék" sem úszta meg sajtóhubák nélkül:

pl:
"A drúadanok" c. fejezetben a "drû" sok esetben "drű"-re változott.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407634 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Bookline-on meg pl mind a kettő rendelhető.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407633 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407631 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Grondir írta: A Középfölde Atlasza és a Középfölde életre kel című műveknek terveznek 1-2 éven belüli újra megjelenést? Erről lehet tudni valamit?


A Középfölde Atlaszába itt-ott néha még bele lehet futni... a minap a Köki Terminál Librijében láttam néhány példányt.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407630 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
A Középfölde Atlasza és a Középfölde életre kel című műveknek terveznek 1-2 éven belüli újra megjelenést? Erről lehet tudni valamit?

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
11 éve 4 hónapja #407623 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Gandalf írta: És tényleg! :)

www.facebook.com/photo.php?fbid=56155851...5519186130149&type=1

Jó vastag, majdnem 800 oldal. De az ára ehhez képest baráti.


Ugye? Mondtam, hogy a Mikulás hozta... :D

Ma láttam is az Alexandra polcain (Károly körút). Szép kiadás lett. Jól mutat a polcon a többi fekete mellett. :lájk:

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407621 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407618 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Gandalf írta:

Tevildo írta: Már meg is jelent a "Befejezetlen regék"!

Bár csak 10-ére ígérték, már ma megjelent (nyílván a Mikulás hozta). Így kell ezt kérem! :lájk:


Már boltokban is láttad, vagy csak a zinternet mondja?


A zinternet szólt, hogy megjött az előrendelt példányom. ;)

Holnap elmegyek érte, addigra már szerintem a polcokon is ott lesz.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407617 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Tevildo írta: Már meg is jelent a "Befejezetlen regék"!

Bár csak 10-ére ígérték, már ma megjelent (nyílván a Mikulás hozta). Így kell ezt kérem! :lájk:


Már boltokban is láttad, vagy csak a zinternet mondja?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407616 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Már meg is jelent a "Befejezetlen regék"!

Bár csak 10-ére ígérték, már ma megjelent (nyílván a Mikulás hozta). Így kell ezt kérem! :lájk:

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407595 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Ma délelőtt megvettem, és már át is lapoztam a "Hobbit művészetét". Nagyon szép és igényes kiadvány! A képek kiváló felbontású, gyönyörű reprodukciók, amiket igazi élvezet nézegetni. A könyv nagyalakú, magasabb a "kritikai" Hobbitnál is. (Komoly gondba is kerültem miatta, most lehet, hogy át kell költöztetnem a Tolkien-gyűjteményem egy másik polcra. :D )

Egy apró kis hiba azért feltűnt: 10. old. a szövegben egy "Hobbiton" lefordítatlanul maradt valahogy ("Hobbitfalva" helyett). De ez legyen vele a legnagyobb gond. Meg a mérete. :lol:

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407550 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Az Európa jelezte Facebook-on, hogy a nyomda elkészült A hobbit művészetével, jövő héten már a boltokba kerülhet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
11 éve 4 hónapja #407537 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

thorin2 írta: itt szerintetek meg lehet még venni: konyv-ujsag.zsibvasar.hu/regeny/fantasy/...i-kotet-4893272.html

Azt írja, hogy lejárt, viszont nem fogyott el.


próba, cseresznye. A helyedben írnék az eladónak, hogy aktuális-e még az ajánlat.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407530 Írta: Balin
Balin válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
itt szerintetek meg lehet még venni: konyv-ujsag.zsibvasar.hu/regeny/fantasy/...i-kotet-4893272.html

Azt írja, hogy lejárt, viszont nem fogyott el.

"Ködlő hegyeken túl,
mély barlangon, tág üregen túl..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407528 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

thorin2 írta: Bocsánat, hogy most másról kérdezek, de nem tudja valaki, hol lehet megvenni a király visszatér-t árkádia 1990-es kiadásban (külön) :?:

Az a helyzet, hogy egy kipakolásnál előkerült ebből a kiadásból az 1.-2. rész és szeretnénk megvenni hozzá a 3.-at.


Tapasztalatom szerint régebbi kiadású GyU-kötetek ritkán fordulnak elő antikváriumokban. Az antikvarium.hu-n nem is találni semmit. De azért érdemes körbejárni pár antikváriumot: hátha. Illetve aukciós és aprós oldalakat (vatera, használt.hu, stb.)

De nem sok reményt fűznék hozzá.

Esetleg még itt lehetne előjegyeztetni:
www.szellemlovas.hu/wb_fantasy/i ... ilter_id=0

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407526 Írta: Balin
Balin válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Bocsánat, hogy most másról kérdezek, de nem tudja valaki, hol lehet megvenni a király visszatér-t árkádia 1990-es kiadásban (külön) :?:

Az a helyzet, hogy egy kipakolásnál előkerült ebből a kiadásból az 1.-2. rész és szeretnénk megvenni hozzá a 3.-at.

"Ködlő hegyeken túl,
mély barlangon, tág üregen túl..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407524 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Köszönjük szépen az összefoglalót!
:)

Mi változott és mi nem?

- A hobbit 2012-es őszi kiadásai (az újabb "fekete, kemény borítós", és a "puha fedelű, filmplakátos borítós" is) javított kiadások, sőt, másodjára javítottak (a 2006-os eredeti fordítást először 2011-ben, majd 2012-ben javította az Európa, egyrészt önszorgalomból, másrészt néhány javaslatunkat megfogadva).
- A J.R.R. Tolkien meséi tudtunkkal ugyanazokat a változatokat tartalmazhatja a mese-fordításoknak, mint a korábbi kiadásaik. (Valaki megerősítené vagy megcáfolná?)
- A Befejezetlen regék tulajdonképpen A Gyűrű keresésének a javított, terminológiailag átdolgozott változata, az eredeti fordítást az MTT szaklektorálta és módosította Ankalimon vezetésével.
- A hobbit művészete egy teljesen új kiadvány, eddig még nem jelent meg magyarul. Egy MTT-s fordította (Bonácz Ági) és egy MTT-s lektorálta (Ankalimon).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407523 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Tevildo írta: Az Európa a "Gyűrű keresése" kötetet adja ki eredeti címén (nem új fordítás!)

Nem új fordítás, de MTT-módra javított szöveg, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407521 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Hát akkor összefoglalom a legutóbbi és a küszöbön álló megjelenéseket:

A "Hobbit" jelenleg két aktuális kiadásban is kapható a Gy. Horvát László féle fordításban:

Keménytáblás:

www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=725642

Puhatáblás:

www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=726154

Mindkét könyv jelenleg 40%-os akcióban az Alexandránál!

"Tolkien meséi" a Partvonalnál jelentek meg, Alan Lee illusztrációival:


www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=725844

Tartalom:
Kóborló és a varázsló
A sonkádi Egyed gazda
A woottoni kovácsmester
A levél

Az Európa a "Gyűrű keresése" kötetet adja ki eredeti címén (nem új fordítás!)


www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=726836

Elvileg december második hetére várható.

valamit: Tolkien illusztrációi a Hobbit"-hoz egy szép tanulmánykötetben:


www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=726262

A hét végén már meg is jelenhet, ha hihetünk a megadott dátumnak.

Illetve, valamikor 2013-ban a Cartaphilus kiadja a "Letters of Father Christmas kötetecskét.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #407519 Írta: Gandalf
Könyvmegjelenések téma létrehozva Gandalf által
Hogy ne a Pontatlanságok... és a Kérdések topicokban offoljunk arról, milyen könyvmegjelenések várhatóak. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.208 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére