Mordor - Orkok

Több
20 éve 7 hónapja #170881 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Barazkibil írta: Erről volt egy vita tavaly... itt az összefoglaló:

Az Uruk-hai orkokat (másnéven Urukokat) Szauron tenyésztette ki még többszáz évvel azelőtt, hogy Szarumán egyáltalán megtelepedett volna Vasudvardban, ezt a Függelékek egyértelműen leírják. Amit Szarumán a könyben valóban kifejlesztett, az egyfajta ork-ember keverék, amelyekből Bríben is felbukkan egy még a történet elején. Amikor Fangorn az orkok és emberek keresztezéséről töpreng (TÖPRENG!!! És nem határozottan állítja amit mond!), akkor ezekről a félorkokról beszél és nem az urukokról.


Igen, a félorkokat azt hiszem manó-embereknek mondják, Trufáék is említik hogy sokat láttak belőlük amikor Szarumán hadai kivonultak, és emlékeztette őket a délről jött emberre aki lovat lopott és Páfrány Pockónál húzta meg magát.

Szarumán egyszerűen átvette a Szauron féle licenszt, mivel - gondolom - az urukok gyorsan kész vannak és gyorsan be is vethetőek. (azt hiszem - de könnyen lehet, hogy rosszul emlékszem - a vasudvardiakat hívják uruk-hai orkoknak, a mordoriak egyszerűen mordori fekete urukok. )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170815 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Jól gondolod.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170809 Írta: nagymanitu
nagymanitu válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Jól gondolom, hogy a kedvenc balrogjaim maiák? Vagy ez csak az én agyrémem? :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170743 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Aldarion írta: Úgyemléxem Szarumán tenyésztette ki az Uruk-hai fajt. :roll: Gandalf sem tudta hogyan. A könyvben Szarumán nem is akart Szauronhoz csatlakozni, hanem saját hatalmat akart felállítani. A könyvben legtöbbször az a "tipp" hangzik el az Uruk-hai tenyésztési módszeréről, hogy az orkokat kerezteszte emberekkel. :roll: Gandalf még dühöngött is, hogy milyen aljas tett volt ez Szauron részéről. :twisted:

Lehet hogy nem akart csatlakozni, de kapcsolatban állt vele, és Szauron mégiscsak felhasználta a saját céljaira.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170679 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Erről volt egy vita tavaly... itt az összefoglaló:

Az Uruk-hai orkokat (másnéven Urukokat) Szauron tenyésztette ki még többszáz évvel azelőtt, hogy Szarumán egyáltalán megtelepedett volna Vasudvardban, ezt a Függelékek egyértelműen leírják. Amit Szarumán a könyben valóban kifejlesztett, az egyfajta ork-ember keverék, amelyekből Bríben is felbukkan egy még a történet elején. Amikor Fangorn az orkok és emberek keresztezéséről töpreng (TÖPRENG!!! És nem határozottan állítja amit mond!), akkor ezekről a félorkokról beszél és nem az urukokról.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170594 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A könyvben ha jól emlékszem kétszer hangzik el, hogy Szarumán az orkokat az emberekkel keresztezte. Egyszer Szilszakáll mondja a hobbitoknak, egyszer meg Gamling Aragornéknak...

Egyébként a filmen (a TTT-ban) jól láttam, hogy mikor a "születő" uruk-hai orkokról lehúzzák azt a burkot (vagy mit), akkor az egyiknek nincsen arca? Az egy torzszülött lenne? Egy félresikerült keresztezés eredménye?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170587 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Úgyemléxem Szarumán tenyésztette ki az Uruk-hai fajt. :roll: Gandalf sem tudta hogyan. A könyvben Szarumán nem is akart Szauronhoz csatlakozni, hanem saját hatalmat akart felállítani. A könyvben legtöbbször az a "tipp" hangzik el az Uruk-hai tenyésztési módszeréről, hogy az orkokat kerezteszte emberekkel. :roll: Gandalf még dühöngött is, hogy milyen aljas tett volt ez Szauron részéről. :twisted:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170499 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta: Úgy konkrétan nem egészen értem, mi a kérdésed...

Melkor nem halt meg.
Szauront és Szarumánt holmi maffiához hasonlítani elhamarkodott és roppantul pontatlan lenne.

Középföldén a Gyűrűk Ura idejében (azaz a Harmadkor végén) Szauron a Sötét Úr és minden gonoszt magához vonz, és ő parancsol az orkoknak, legalábbis a mordori és dol gulduri orkoknak, meg akit még el tud érni.
Az orkokat Melkor tenyésztette, Szauron és Szarumán csak továbbfejlesztette.
Már csak azért sem úgy megy mint a maffia, mert egyrészt ez hadsereg, másrészt Szauron személyes hatalma bármely halandóé felett áll.

Akik a Sötétséget szolgálják, mind Szauron szolgái vagy az ő befolyása alatt állnak...

Szauron miben fejlesztette tovább az orkokat?
Sőt! Engem a film kivsit meglepett... Nekem az az érzésem volt amíg nem láttam, sz'al, amíg csak olvastam, h Szauron tenyésztette ki az Uruk-haiokat, és csak "kölcsönadta" (?) Szarumánnak, és Szarumánnak... Szóval bonyolult. De h Szauron tenyésztette ki őket. Ez a könyvben most hogy volt? Engem a film rádöbbentett, hogy nagyon sokmindent félreolvastam...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170348 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Úgy konkrétan nem egészen értem, mi a kérdésed...

Melkor nem halt meg.
Szauront és Szarumánt holmi maffiához hasonlítani elhamarkodott és roppantul pontatlan lenne.

Középföldén a Gyűrűk Ura idejében (azaz a Harmadkor végén) Szauron a Sötét Úr és minden gonoszt magához vonz, és ő parancsol az orkoknak, legalábbis a mordori és dol gulduri orkoknak, meg akit még el tud érni.
Az orkokat Melkor tenyésztette, Szauron és Szarumán csak továbbfejlesztette.
Már csak azért sem úgy megy mint a maffia, mert egyrészt ez hadsereg, másrészt Szauron személyes hatalma bármely halandóé felett áll.

Akik a Sötétséget szolgálják, mind Szauron szolgái vagy az ő befolyása alatt állnak...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170347 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
*Khm...*

De attól engem még felvilágosíthatna valaki.
Nagyon-nagy kérés!?

(Kösz a bíztatást?), megpróbálom minnél hamarabb elolvasni a könyvet-könyveket.

A Szilmarilokat, és a Gyűrű Keresését majd csak utána. :twisted:

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170344 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Vanilia írta: Mordor->Orkok
Hm, mivel én még csak az első könyv->második részénél tartok, nem nagyon tudom, mi az. (Persze láttam filmen) Vagy jobban mondva: Kik azok? Mert az én első tippem, hogy Szauron szolgái...
Vagy Szarumáné?
De nem úgy van, hogy aki megteremti őket, (Melkor, Szauron, Szarumán), azok lesznek az uruk? :?
Vagy, csak egy, hatalmas úr van? Mert szerintem ez hihetetlen lenne.
Legfeljebb úgy, mint a maffiánál:
Az alkalmazottnak van ura, és az alkalmazott alkalmazottjának az ura az alkalmazott :!:
De végülis mindenki-valamiylen szinten- a Sötétséget szolgálja, nem?
Vagy ez túl szűklátókörű kifejezés?
Szauron, -és Szarumán idejében, (vagyis a Gyűrűk Ura thrilógia szerint most), Melkor már meghalt.
De kérdem Én:
Miért nem fognak össze, mármint az összes ember, (vagy ainu, stb...)
akik a Sötétséget szolgálják? Mert, véleményem szerint, akkor újra a Sötétség uralkodna a Megyében, és mindenhol, vagyis Szarumán,-és Szauron. Vagy csak Szauron, végülis ő a fő-fő főmaffia, nem? :D


Szerintem olvasd végig a Könyvet (a függelékkel együtt) és aztán gyere vissza...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170341 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Mordor->Orkok
Hm, mivel én még csak az első könyv->második részénél tartok, nem nagyon tudom, mi az. (Persze láttam filmen) Vagy jobban mondva: Kik azok? Mert az én első tippem, hogy Szauron szolgái...
Vagy Szarumáné?
De nem úgy van, hogy aki megteremti őket, (Melkor, Szauron, Szarumán), azok lesznek az uruk? :?
Vagy, csak egy, hatalmas úr van? Mert szerintem ez hihetetlen lenne.
Legfeljebb úgy, mint a maffiánál:
Az alkalmazottnak van ura, és az alkalmazott alkalmazottjának az ura az alkalmazott :!:
De végülis mindenki-valamiylen szinten- a Sötétséget szolgálja, nem?
Vagy ez túl szűklátókörű kifejezés?
Szauron, -és Szarumán idejében, (vagyis a Gyűrűk Ura thrilógia szerint most), Melkor már meghalt.
De kérdem Én:
Miért nem fognak össze, mármint az összes ember, (vagy ainu, stb...)
akik a Sötétséget szolgálják? Mert, véleményem szerint, akkor újra a Sötétség uralkodna a Megyében, és mindenhol, vagyis Szarumán,-és Szauron. Vagy csak Szauron, végülis ő a fő-fő főmaffia, nem? :D

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170292 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Barazkibil írta: Emlékezetem szerint az orkok a gondori embereket nevezik tarknak.


Egyetértek, az angol verzióban meg van magyarázva elvileg, hogy a tark az gondori ember...
Gondolom régről való név, amikor még a gondoriak voltak erősebbek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170234 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Emlékezetem szerint az orkok a gondori embereket nevezik tarknak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170230 Írta: Nimrais
Nimrais válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Sziasztok!

A kövekezőt kérdezném:

Kik/Mik azok a tark-ok?
A kédés csupán annyiban kapcsolódik Mordorhozés az orkokhoz,hogy mikor Cirith Ungol tornyában van Samu,akkor hallja Sagrat és Snaga párbeszédét ,amiben Snaga megemlíti hogy lépcsőn egy tünde harcossal találkozott vagy lehet hogy akár egy tark-kal is....
Bocs ha már valaki feltette ezt a kérdést...
a választ előre is köszi.

"Legkülömb ember, aki bátor.
S csak egy külömb van: aki bátrabb."
-A tűz csiholója-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170115 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Mind a goblinok mind az orkok mitológiai lények, szvsz nem Tolkien találta ki őket, legalábbis a nevüket nem.
Lehet hogy a GyUban a goblin az orkok egyik megnevezése, de nem biztos, elég tág teret hagynak a definícióknak (ahogy az "elfek" is)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169822 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Hát én nem ismerem a Hp-t
de én kizártnak tartom hogy innen koppintotta volna a koboldjait
(az orkokat megkínoták s így lettek olyanok amilynek)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169782 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Üdv mindenkinek

Rájöttem valamire:
A hobbitok néha goblinoknak hívják az orkokat. A Harry Potterben is vannak goblinok ( a magyar fordításban koboldok) és a filmben hasonlítanak az orkokra. Van egy füzetem, amin egy ilyen HP-kobold van (és ezért 3x annyiba került, mint egy normális füzet...) és ki lehet nézni belőle, hogy ork. Csak egy picikével tisztább és olyan "háziasított".

Szóljatok,ha ezt nem én fedeztem fel elsőként!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159252 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nefadar írta: Líviusz: szerintem egészen biztos, hogy igen, Szauronnak elég nagy volt a hatalma még akkor is ha testet nem tudott ölteni


Tudott testet ölteni is.
Mi több, öltött is, csak a filmben nem...
(Gandalf így tudta leleplezni)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159236 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Angolul tudóknak egy nagyon jól összerakott összefoglaló Tolkiennak az orkok eredetéről valló felfogásának változásáról. (konklúzió: bármi igaz lehet és az ellenkezője is :-D )

www.thetolkienwiki.org/wiki.cgi? ... __of__Orcs


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159216 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Líviusz: szerintem egészen biztos, hogy igen, Szauronnak elég nagy volt a hatalma még akkor is ha testet nem tudott ölteni

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158123 Írta: Líviusz
Líviusz válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158105 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Líviusz írta: Igazatok van de elméletben ez lett volna a biztonságosabb.

Szerintem.


Szerintem nem...

Egy sas eléggé feltűnő ott ahol csak nazgulok repkednek...
Ezenkívül nem tudom, hogy bírja a Fekete Lehelletet...

Másrészről Szauronnak is volt némi hatalma, gondolom villámot vagy hasonlót ki tudott volna csalni magából...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158097 Írta: Líviusz
Líviusz válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Igazatok van de elméletben ez lett volna a biztonságosabb.

Szerintem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157977 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Líviusz írta: Igazatok van de:
Egy Maia igazán gondolhatott volna erre.(Magyarán szólva nem kellett volna elbíznia magát.)
Gandalf vagy Elrond vagy akár a Tanács is megkérhette volna a sasokat, hogy vigyék el Frodót. Legfeljebb kizárták volna Boromirt!


Az, hogy valaki egy halhatatlan szellem, nem feltétlenül egyenlő a végtelen bölcsességgel. Mindegyik csak a maga mértékének megfelelően részesült Ilúvatar elméjéből.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157957 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Ulmo írta:

Líviusz írta: Igazatok van de:
Egy Maia igazán gondolhatott volna erre.(Magyarán szólva nem kellett volna elbíznia magát.)
Gandalf vagy Elrond vagy akár a Tanács is megkérhette volna a sasokat, hogy vigyék el Frodót. Legfeljebb kizárták volna Boromirt!


Gonoszokra nem nagyon jellemző a bölcsesség. És Szauron az általános emberi gyarlóságból indult ki ("biztos használni fogják a Gyűrűt") ezért nem gondolt arra, hogy valaki el akarná pusztítani.


Ezenkívül beépített a Gyűrűbe egy jól működő önvédelmi mechanizmust melynek hatására a Gyűrű lesz a Drágaság...
Fene gondolt volna egy kertészre... ;)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157864 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Líviusz írta: Igazatok van de:
Egy Maia igazán gondolhatott volna erre.(Magyarán szólva nem kellett volna elbíznia magát.)
Gandalf vagy Elrond vagy akár a Tanács is megkérhette volna a sasokat, hogy vigyék el Frodót. Legfeljebb kizárták volna Boromirt!


Gonoszokra nem nagyon jellemző a bölcsesség. És Szauron az általános emberi gyarlóságból indult ki ("biztos használni fogják a Gyűrűt") ezért nem gondolt arra, hogy valaki el akarná pusztítani.

A sasok nem Gandalf és Elrond segédcsapatai, akik bármikor bevethetők. AZ ő fajtájuk független mindenkitől. Gwaihir jó kapcsolatban volt Gandalffal, ezért segített neki. Gandalf pedig nem élt vissza a sasok jóindulatával.
Mellesleg Frodónak lehetőleg titokban kellett Mordorba jutnia. Egy sas Mordor fölött pedig több, mint feltűnő :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157823 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Líviusz írta: Igaz is meg nem is. Szerintem.
Lehetett volna úgy repülni, hogy Szauron nem veszi észre. Mármint a szolgái. Vagy nagyon magasan, vagy kerülőúton.

Másik variáció: Több száz sasra felültetni embereket vagy hobbitokat vagy mindegy. És elindulni a Végzet-hegye felé.


És honnan szedsz több száz sast?
Hogyan képezed ki az embereket Szauron tudta nélkül?

Szauron mindent lát... Mordoron belül legalábbis.
Ha tudott csinálni Homályt akkor mást is tud...
például elhív Északról egy pár kedves sárkányt...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157812 Írta: Líviusz
Líviusz válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Igaz is meg nem is. Szerintem.
Lehetett volna úgy repülni, hogy Szauron nem veszi észre. Mármint a szolgái. Vagy nagyon magasan, vagy kerülőúton.

Másik variáció: Több száz sasra felültetni embereket vagy hobbitokat vagy mindegy. És elindulni a Végzet-hegye felé.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157783 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Líviusz írta: Igazatok van de:
Egy Maia igazán gondolhatott volna erre.(Magyarán szólva nem kellett volna elbíznia magát.)
Gandalf vagy Elrond vagy akár a Tanács is megkérhette volna a sasokat, hogy vigyék el Frodót. Legfeljebb kizárták volna Boromirt!


persze aztán légicsatázhatott volna a nazgulokkal.
Arról nem is beszélve, hogy vsz feltűnt volna Szauronnak a dolog...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.648 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére