BESZÉLGETŐS topic

Több
17 éve 2 hete #343244 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ezért kell mindig a nevet nézni. :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343243 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A két ugyanolyan avatarról azt hittem, norbikk írt kétszer :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343242 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én valószínű kapcsolgatni fogom a 2 között, kár hogy nincs PIP a tv-men, és Szávaynak meg nagyon örülök ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343240 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én szoktam nézni.
Bár lehet, hogy ma éjjel US Open döntő lesz helyette.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343231 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem nagyon van TVnk, de nagyon nincs is rá szükségünk... :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343230 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szokta valaki nézni a Heti Hetest? :D
Vagy egyedül vagyok vele? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343211 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nesi írta:

Nessa írta: Köszönöm a válaszokat :) remélem nem lesz komoly gond, mert anélkül is éppen elég bonyolult jelenleg minden.

Hogyhogy, valami baj van, hogy minden olyan bonyolult? 8O :( :|

Dehogy, baj az nincs. Csak bonyolult az élet. de pont azt szeretem benne :wink:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343208 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nessa írta: Köszönöm a válaszokat :) remélem nem lesz komoly gond, mert anélkül is éppen elég bonyolult jelenleg minden.

Hogyhogy, valami baj van, hogy minden olyan bonyolult? 8O :( :|

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343197 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Köszönöm a válaszokat :) remélem nem lesz komoly gond, mert anélkül is éppen elég bonyolult jelenleg minden.

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343195 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Liliom írta: Erről eszembe jutott Daniel Keyes Az ötödik Sally című regénye. Érdekes olvasmány, pont erről van szó benne.

Elég durva könyv, néhány éve olvastam, érdekes és izgalmas, egyébként ajánlom mindenkinek. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343194 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Felagund írta: Szélsőséges esetekben akár több személyiség is élhet az emberben (ha jól tudom hét volt az eddigi rekord :D ), ezek egyike-másika tudhat is a másikról. Általában van egy "vezérszemélyiség", amelyik leggyakrabban előfordul és adott esetben el is nyomhat másikakat, de ez sem általános.

Hát, kb ennyi így hirtelen :D


Erről eszembe jutott Daniel Keyes Az ötödik Sally című regénye. Érdekes olvasmány, pont erről van szó benne.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343193 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nessa írta: Öhm 'kissé' eltérek a témától, de ezt muszáj megkérdeznem és nem tudom máshol:
a tudathasadás és a skizofrénia két külön dolog, avagy sem? Ha külön, akkor melyiknek mi lenne a 'lényege'?
valaki esetleg ért az ilyesmihez? én nemigazán de fontos lenne tudnom :oops:


A tudathasadást és a skizofréniát általában szinonímaként szokták használni, de az ezek alatt értett skizofrénia és az ún disszociatív személyiségzavar teljesen más.

A skizofrénia (a görög schizos hasadás'-t jelent) nem olyan értelemben tudathasadás, hogy a tudat hasad szét, netán több személyiség válik le az eredendő egyből. Itt a tudat és a külső valóság között történik hasadás, így a skizofrének hangokat hallanak, téveszméik vannak, és ezeket tökéletesen valóságosnak tartják. Emellé még betársulnak olyn tünetek, mint a paranoia, vagy az érzelmi élet elszegényedése. Egyszerűbb/enyhébb esetben a skizofrénia csak rohamoban jelentkezik, és közöttük az illető (ha korlátozottan is, de) beszámítható, normális életvitelre képes. Rosszabb esetben, hát... :roll:

A disszociatív szeélyiségzavar során valóban a személyiség hasad több részre. Ez általában valamiféle traumatikus élményt követően alakul ki, pszichológusok ezt úgy magyarázzák, hogy az illető igyekszik leválasztani a kellemetlen élményt a szmélyiségéről, és ez olyan jól sikerül, hogy az egy külön alszemélyiségeet alakít ki, aki aztán akár dominánssá is válhat (gyönyörű példa Gollam esete ;) ).
Szélsőséges esetekben akár több személyiség is élhet az emberben (ha jól tudom hét volt az eddigi rekord :D ), ezek egyike-másika tudhat is a másikról. Általában van egy "vezérszemélyiség", amelyik leggyakrabban előfordul és adott esetben el is nyomhat másikakat, de ez sem általános.

Hát, kb ennyi így hirtelen :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343168 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Acho írta:

Snuffles írta: Remélem, megoldódik.

Én is! :wink:

Remélem én is a legjobbakat!

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343167 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Remélem, megoldódik.

Én is! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343164 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tapasztalataim alapján ez lehet Alzheimer-kór, részegség, baleset (részleges amnéziát okozhatnak egyes agyterületeken történt behatások), tudathasadás.
És talán tapasztaltabb és tanultabb fórumozók még más dolgokat is fel tudnak sorolni, még a legvalószínűbbet is meg tudják mondani, az egy jó nyom, amelyen elindulhatsz. :)
Remélem, megoldódik.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343162 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
És az szerintetek mi lehet, hogy megyünk az utcán, majd az illető emberke úgy néz, mint akinek valami fura, vagy épp most ébredt fel. majd megkérdezi, hogy mit csináltunk az elmúlt pár percben, mert nem emlékszik? Nem először fordul elő, és eléggé ijesztő. Meg 2 percig folyamatosan őt néztem és nem vette észre. nem hallotta hogy szólok hozzá. és ő is mindig mondja hogy ha valami furát mondd vagy tesz, akkor az a másik énje volt. ez mi? lehet, hogy csak én reagálom túl a helyzetet, de időnként tényleg félelmetes :oops: :cry:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343160 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Az gáz. Nem tudom, hogy ehhez doki kell, vagy pszichológus/pszichiáter (sose tudtam, melyik melyik... :) ), de valami szakembernek látni kéne... :? A "Magasfeszültség" című filmben is skizofrénia vagy vmi hasonló fordul elő... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343159 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A skizofrénia annyiban kapcsolódik a tudathasadáshoz, hogy a tudathasadásos emberek legtöbbször skizofrének is, de fordítva nem igaz. Nagyon magas százalékban vannak skizofrén vagy legalábbis skizoid tüneteket mutató emberek a világon, ez majdnem tíz százalék, ha jól tudom (javítsatok ha nem jó, én se vagyok biztos benne :) ).
Sajnos skizofréneket ismerek személyesen is. Szerencsére a hozzám legközelebb álló már évek óta tünetmentes :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343158 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem. A legjobb barátom viselkedik furcsán. és nagyon féltem őt :(

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343156 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nincs mit. de ugye nem magadon észlelsz tüneteket...? :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343155 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Acho: köszönöm. azt hiszem még elleszek egy darabig ezzel a kérdéssel...az biztos, hogy amivel nekem dolgom van az nem skizofrénia. viszont továbbra sem tudom, hogy micsoda.

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343154 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Idézet a wikiről:

A tudathasadás egy pontatlan, köznapi kifejezés, melyet egyaránt használnak a skizofrénia, és a disszociatív személyiségzavar (többszörös személyiség) tünetegyüttesének jelölésére.


A kérdésről olvashatsz még itt .

ui.: 1111... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343153 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Öhm 'kissé' eltérek a témától, de ezt muszáj megkérdeznem és nem tudom máshol:
a tudathasadás és a skizofrénia két külön dolog, avagy sem? Ha külön, akkor melyiknek mi lenne a 'lényege'?
valaki esetleg ért az ilyesmihez? én nemigazán de fontos lenne tudnom :oops:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343149 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Például beletört volna a foga, és nem tudta volna leharapni Frodó ujját :D
De ha sikerült volna egészben lenyelni... nem tudom... az olyan Carcharoth-szerű lett volna.

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343148 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Erről most az jutott eszembe, hogy minden máshogy alakult volna, ha Gollam is megeszi az ő Drágaszágát... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343146 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Akkor ő lett az

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343145 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
De megeszem, mert finooom... A Drágaszágomat csak én ehetem meeg!! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343141 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
XD :D
Aranyoos :D
Cunya hobbit, nem eszi meg a dráágaszáágomat...

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343139 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
*elképzeli Nesit amint egy süti morzsáit simogatva sóhajtja: drágaszágom....

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #343138 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
... Még nem :D Pedig már rég megette az összeset :) (Mellesleg nagyon finom volt, mert én is megkóstoltam... :P )
Majd én leszek Gollam :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.472 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére