MTT vezetőség jelölés 2005

Több
18 éve 11 hónapja - 18 éve 10 hónapja #255903 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
*refreshed*

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255888 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Köszönöm a bizalmat és a jelöléseket mind az FB, mind a Vezetőségi tag posztra. Mindkettőt elfogadom, aztán majd lesz valahogy.

Személyes adatok:
=Kaszás Péter, Brandir
=25 éves
=Informatikus

Közösségi szerepvállalás:
=-2001. nyarától figyelem a Tolkien.hu-t, 2002. május 2-a óta regisztrált olvasóként.
=Az MTT és a Kreatív Szekció néhány, a Középfölde fórum legtöbb topikját olvasom, de hozzászólások tekintetében nem vagyok aktív. Általában akad valaki, aki a véleményemhez hasonlót fogalmaz meg, ezért csak akkor szólok hozzá, ha valamivel nem értek egyet. Persze így nem mindig derül ki az álláspontom, és az ellenvélemények túlsúlyba kerülnek a megnyilvánulásaimban, ez azonban csak a látszat :D
=Az MTT-s rendezvények nagy részén jelen voltam.
=A Gyerekszoba tagja vagyok, ami a nyári rendezvények közeledtével új erőre kap. GoMunCs szimpatizáns.

Tolkien Tanulmányok:
=A magyarul megjelent Tolkien által írt, Középföldéhez kapcsolódó könyvek nagy részét olvastam: Szil, GyU, Babó, A Gyűrű keresése, Elveszett mesék könyve
=Tudományos előadást tolkieni témában még nem tartottam.
=Ismeretterjesztő előadást még csak gyerekeknek tartottam a FSzEK Sárkányos Gyerekkönyvtárának különböző rendezvényein. Elsősorban a különböző fajokról, lényekről, összehasonlítva népmesékkel, más regényekkel.
=Publikációm nem jelent meg.
=Fordításban nem vettem részt.

MTT tevékenység:
=Az első közgyűlés óta vagyok tag, kb. 30 hónapja
=Felügyelő Bizottsági tag 2004. tavasza óta.
=Az első LEP-en még csak segítőként, a 2004-es, 2005-ös Születésnapon egyre több feladattal szervezőként vettem részt. 2004-es Farsang, 2003-as és 2004-es Tábor (szervező), Művészetek Völgye 2004. (szervező)
=Jelentősebb, nem rendezvényszervezéshez kapcsolódó tevékenység: demoralizálás

Vezetői tapasztalat:
=Gyermekprogramok vezetésében, szervezésében vettem részt a FSzEK Sárkányos Gyerekkönyvtárában.

Egyéb:
Az MTT számomra egy Tolkiennel foglalkozó kulturális egyesület, ha úgy tetszik „tudományos, ismeretterjesztő társaság, avagy kreatív alkotóműhely”. Természetesen nekem is fontosabb a baráti közösség, ami az idők folyamán kialakult, de ha ezt tekintjük elsődlegesnek, vagy csak összemossuk a kettőt, egy kicsi, hangulatos, bájosan mosolygó gittegylet lesz belőlünk. Ami ugyan nem lenne borzalmas jövőkép, de ezzel nemsokára megszűnne az MTT (és most ahhoz választunk vezetőséget vagy mit).
Amit szeretnék, és amiből mind a közösség, mind a társaság a legtöbbet profitálná szerintem, az a tudományos és kreatív alkotókörök fejlesztése, működésük támogatása. Ezen belül is főleg a tudományos műhelyek támogatására van nagy szükség (hiszen a művészeti csoportok már éledeznek). A társaság tagjai fiatalok, zömmel tanulók, akik – ebben az oly sokszor emlegetett – biztonságos térben olyan (kommunikációs, alkotói, vezetői) készségekre, tapasztalatokra tehetnek szert, amire máshol egyszerűen nincs, vagy csak gyötrelmesen lenne lehetőségük.

A társaság informálásáról:
A döntő problémát az egyes projecteken belüli információhiány szokta jelenteni, ami munkastádiumban még nem tartozik a nagyobb nyilvánosságra. Ennek egyek legfőbb oka, hogy ezek az infók napról napra változnak, változhatnak, és csak kavarodás lenne a továbbadásukból. Ezzel nem akarom a Gandalf által említett problémát bagatelizálni, hiszen a már publikus hírek tekintetében a tagság rosszul vagy dezinformáltságával mindenki csak veszít. A probléma történetét és megoldásának tervét Brisa említette. Személy szerint nem félek annyira ettől a dologtól, mert ha itt egy hír szárnyra kel, az viharos sebességgel bejárja az egész közösséget.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja - 18 éve 11 hónapja #255833 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Bemutatkozás

Személyes adatok:Molnár Gyula (Ery), 31 (hamarosan 32) éves középiskolai tanár.

Közösségi szerepvállalás:
Viszonylag korán taltám rá az akkor még zöld fórumra, 2001 nyarán. Ott az első bejegyzésem 2001 szeptember környékén látható. A mostani fórumra 2002 április 8-án regisztráltam magam.
A topikok döntő részét látogatom (nemcsak moderátori mivoltom miatt). Sűrűn látogatottak: Humor, Színjátszás, Hadtudományok ill. a Középfölde blokkon belül majdhogynem mindegyik.
Tagja vagyok a Humor- a Színjátszó- és az Info csoportnak valamint a frissen alakult HNE-nek.
MTT-s rendezvények: No ebből volt jópár. LEP2004, LEP2005 (jobbára a szinpadon), Farsang2004, Farsang2005, Tábor2004 mint a Beor csapat bölcse, Várgesztes2004, Musical est2004, Művészetek völgye2004 stb... A Tolkien Klub rendezvényeit is sűrűn látogatom.

Tolkien tanulmányok:
A három alapművön kívül: A gyűrű keresése, Elveszett mesék könyve I-II., HoME 10, HoME12
Előadás: Az idei TK májusi összejövetelén

MTT tevékenység:
Az MTT-nek 2003 májusa óta vagyok tagja.
A 2004-es tábor szervezésében vettem részt, mint a Beor csapat bölcse.
Site Moderator a fórumon

Vezetői tapasztalat:
Tanár vagyok :)

Egyéb:
Célom a meglevő tagság megerősítése, a jobb tájékoztatás (Info csoportos tagságom erre garancia).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255745 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005

Rayan írta: Kedves tőletek, köszi. De mintha ez a jelölőbizottság feladata lenne. Bár mi csak örülünk, ha helyettünk dolgoztok - majd az elnökség helyett is hoztok döntéseket?

Az észrevételetek jogos. A továbbiak során csak abban az esetben nyújtunk Nektek segítséget, amennyiben erre igényt fogtok tartani.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255582 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Kedves tőletek, köszi. De mintha ez a jelölőbizottság feladata lenne. Bár mi csak örülünk, ha helyettünk dolgoztok - majd az elnökség helyett is hoztok döntéseket?

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255520 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005

Angwen írta:

InfoCsoport írta: Eddigi összesítés:


Elnöki posztra jelöltek:
Lamorak (Nagy Gergely) *
Ankalimon (Füzessy Tamás) *

Bocsánat, de itt én értettem félre valamit, vagy valaki más? Nem azt írta Ankalimon, hogy nem vállalja? :?:


Köszönjük, javítva! :oops:
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255517 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005

InfoCsoport írta: Eddigi összesítés:


Elnöki posztra jelöltek:
Lamorak (Nagy Gergely) *
Ankalimon (Füzessy Tamás) *

Bocsánat, de itt én értettem félre valamit, vagy valaki más? Nem azt írta Ankalimon, hogy nem vállalja? :?:

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja - 18 éve 11 hónapja #255516 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Eddigi összesítés:


Elnöki posztra jelöltek:
Lamorak (Nagy Gergely) *

Elnökhelyettesi posztra jelöltek:
Lamorak (Nagy Gergely) *
Ankalimon (Füzessy Tamás) *


Elnökségi tagságra jelöltek:
Ery (Molnár Gyula)
Brisa (Sándor Éva)
Laurelen (Szalay Zsófia)
Angwen (Ürmössy Zsuzsanna)
Ankalimon (Füzessy Tamás) *
Brandir (Kaszás Péter)
Morgana (Sándor Anna)
Lamorak (Nagy Gergely) *
Kriszana (Kovács Krisztina Anna)
Gumipók (Királyházi Csaba)

Felügyelőbizottsági tagságra jelöltek:
Telcontar (Krieger Tamás)
Brandír (Kaszás Péter)
Fin (Veréczi Gabriella)
Ulmo (Tallián Balázs)
Ery (Molnár Gyula)
Gandalf (Barna Bálint) *
Kriszana (Kovács Krisztina Anna)
Laurelen (Szalay Zsófia)
Angwen (Ürmössy Zsuzsanna)

A *-gal jelöltek már küldtek bemutatkozást, a többiek még adósak ezzel! Sokan nem jelezték még, elvállalják-e, tegyék meg időben!

Várjuk a tagság véleményét a jelöltekről!
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255165 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Kicsik és Nagyok,

nagy örömmel jelentem be, hogy a tavaszi, tisztújító közgyűlés időpontja

MÁJUS 21. !

Részletek később.

Addig pirossal karikázzátok be a kalendáriumotokban ezt a napot, mert a piros jó szín, a közgyűlés pedig fontos.

Minden jót!
M

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255020 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Tisztelettel köszönöm a jelölést a felügyelő bizottsági az elnökhelyettesi és az elnökségi tag pozicióba is. Az elnökségi tag jelölést és a felügyelő bizottsági jelölést is köszönettel elfogadom.
Az elnökhelyettesi jelölést (külön köszönettel azok számára akik erre jelöltek) azonban nem tudom elfogadni.
Pár napon belül közzéteszem bemutatkozásomat (mihelyst az érettségik körüli izgalmak alábbhagynak)

Saját jelöltjeim nincsenek, tekintve, hogy őket korábban már mások jelölték.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254959 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Nagyon örülök, hogy eddig is terítéken volt a dolog a vezetőségben, hogy próbálkoztak egyesek megoldásokkal, s vannak ezügyben tervek is.

Ezért is szeretném, ha az újrajelöltek beszámolnának ezekről a tapasztalataikról és elképzeléseikről! :wink: Kíváncsi vagyok rájuk!

Tanulságos lenne mindenki számára.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254951 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Gandalf, mióta az MTT létezik a legnagyobb problémát az információáramlás nehézkessége okozza. Nem újkeletű ez a probléma. Aki vett már részt szervezői munkában, az tapasztalhatta a saját bőrén. A három év során voltak ilyen-olyan jellegű megoldási kísérletek inkább kevesebb sikerrel, mint többel. Tehát a vezetőség tud a problémáról, beszéltünk is róla, de inkább olyan formában, hogy a következő elnökségnek mire érdemes figyelnie, milyen tapaszatalataink gyűltek fel stb. Például nem véletlenül javasoljuk azt, hogy az új vezetőségben külön ember foglalkozzon a tájékoztatással:

Tájékoztatás és PR (Az MTT hagyományos és elektronikus médiában való szereplésének szervezése, a nyilvánosság és a tagság folyamatos tájékoztatása, a szervezet saját kiadványának és internetes megjelenésének felügyelete)


Összességében elmondható az is, hogy nagyon bízunk az InfoCsoportban, és lelkesen támogatjuk a munkájukat. :wink:

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254841 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Esetleg az eddigi vezetőségi tagok közül az újrajelöltek beszámolhatnának arról is, konkrétan mennyit tettek meg a tagok tájékoztatásáért, az információáramlás zökkenőmentességéért, a kavarások elkerüléséért!

Tudni szeretném, ki az, aki elzárva az elefánttornyában dolgozik, s nem törődik azzal, a mezei tagok miről értesülnek és miről nem, illetve ki volt az, aki végig folytatott párbeszédet a tagsággal.

Nem érdekel, ki hány tanulmányt írt, hány éve tag, melyik topicokat kedveli és hány könyvet olvasott. Nem ezek a szempontok alapján fogok dönteni. A vezetőségi tapasztalat is csak akkor számít, ha van intenzív kommunikáció a tagság és a vezetőség között.

Győzzetek meg arról, hogy érdemes Titeket újraválasztani, különben nem teszem meg!
Az új jelöltek meg vázolják elképzeléseiket a fentiek kapcsán, világítsanak rá a problémák megoldására, mi az, amit másképpen tennének!

Elég volt a vezetőségi tevékenység elszigeteltségéből! Elég abból, hogy hatalmas az összevisszaság, a tagok még a legalapvetőbb dolgaikkal sincsenek tisztában!

A jelöltek mutassanak fel alternatívát, vázoljanak fel koncepciókat, s ne az eddig elért eredményekre hivatkozzanak csak!
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254690 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Hát először is köszönöm szépen a jelölést az elnökségi tag és a felügyelőbizottsági tag pozicióba is. Az elnökségi jelölést köszönettel és tisztelettel elfogadom, a felügyelő bizottsági pozíciót alkotó ember lévén sajnos úgy gondolom nem tudnám kellő hatékonysággal végezni, tehát nem fogadom el.
A napokban én is készülök a többiekéhez hasonló bemutatkozó értekezéssel.
Kicsit hiányérzetem van, hogy annó az alakuló ülésen lezajlottakkal ellentétben, ennél a jelölő eljárásnál nincs alkalmam sem vizipisztollyal fröcskölni, se papírrepülőt eregetni a tagság feje fölött. Azért örülök, hogy eme hiányosságok mellett is(vagy épp azért) alkalmasnak tartanak páran a pozícióra ::::)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253921 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Nagyon köszönöm és igen megtisztelő a két jelölés de nem fogadhatom el. A jövőben nem kívánok semmilyen vezetőségi szerepet betölteni a Magyar Tolkien Társaságban. Néhány emberrel ezt már megbeszéltem. A többiek pedig legalább emlékeztettek a valóságra.

"Kane o Keizai Suru"
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253808 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Lentebb olvastam, hogy Artemisz és Gandalf is jelölt engem felügyelőbizottsági tagnak (vajon miért? O__o). Sajnálattal közlöm, hogy nem fogadom el. Bár nagyon megtisztelő, nem tartom magam elég alkalmasnak a feladatra, időm nincs, nem volt, nem lesz, arról nem beszélve, hogy felfüggesztett tag vagyok több ezer forintra rúgó tagdíjhátralékom miatt - ilyen ember szvsz ne menjen felügyelőbizottságba. Abonyi Barbara/Esgal voltam. :)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253723 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Bemutatkozásom (FB tagsághoz)

Személyes adatok: Barna Bálint (Gandalf), 23 és fél éves, egyetemista (ötödéves történelem szakon és másodéves kommunikáció szakon).

Közösségi szerepvállalás:
Annak idején a formálódó magyarországi Tolkien-közösség egyik meghatározó alakja voltam, első az összes fórumon, részt vettem az MTT létresegítésében, alapító tag (habár az alakulóülésen személyesen nem tudtam részt venni) vagyok. A Tolkien.HU Fórumán a legaktívabb, legtöbb hozzászólással rendelkezők közé tartozom, három topicnak is vagyok gazdája, szerkesztője a Tolkien.HU MTT-s híreinek, valamint a Völgyzugoly nevű nagy múltú honlap Ura (erről később részletesen). Bár a talikra ritkán járok, a hivatalos rendezvényeken ott vagyok, s folyamatosan figyelemmel kísérem a közösség és részeinek alakulását kezdetektől fogva. Neten általában elérhető vagyok MSN-en. Alapítója és csoportkoordinátora vagyok az Információs Munkacsoportnak (InfoCsoport), s alapítótagja az OFF-munkacsoportnak ( :wink: :twisted: ). Voltam Tolkien Klubon vitavezető, az egyik álláspont képviselője és a játék során csapatvezető is. Részt vettem a Móriai gixer című színdarab létrejöttében és szerepeltem is benne. Néha szervezek össznépi MTT-s teaházi talikat. És bárki, bármikor fordulhatott és fordulhat hozzám lelki gondjaival, jó hallgató vagyok! ;)

Tolkien tanulmányok:
Összefoglalók Tolkien életéről, egyéniségéről, munkásságáról, műveinek utóéletéről, műveinek listájáról, rádiós riportot is készítettem Hargittai Henrikkel Tolkienről, kisebb írásokat fordítottam is (filmcikkek, interjúk), készítettem részletes névmutatót szereplőkről, Középfölde népeiről, nyelveiről, történelméről, stb. ismertetőt, gyűjtöttem anyagot Tolkienről a legkülönbözőbb helyekről, elkészítettem A babó és A GyU közötti fordítási eltéréseket (fel is lesz használva az idén megjelenő új Hobbithoz), lektoráltam kalózfeliratot az első film bővített változatához. Ezek nagy része Völgyzugolyon található, mely az egyik legelső magyar Tolkien honlap.
Olvastam az összes magyarul megjelent Tolkien-könyvet, angolul A GyU-t, a The History of The Lord of the Rings 4 kötetét, a The Tolkien Reader-t, németül a Hobbit-képregényt és a kvízkönyvet. És láttam mind a 3 filmet mindkét változatban. :) (Rajzfilmek eddig kimaradtak.) Régóta szorgalmazom egy fordítói kerekasztal összehívását, hogy meginduljon a magyar fordítások egységesítése.

MTT tevékenység:
Létresegítése a szervezetnek, rendezvényeken közreműködés, InfoCsoport, konzultáció egyes vezetőségi tagokkal, TK-kon aktív résztvétel, konferenciákon résztvétel, Tolkien.HU-n eseménynaptár, MTT-s hírek, koordinállás az MTT és a Károlis Tolkien Estek között, kapcsolattartás más honlapokkal, meg ezeken kívül mindenbe belekóstolok egy picit, komolyabb elmélyülés nélkül.
Az MTT megalakulása óta próbálnak engem rábeszélni arra, hogy vállaljak tagságot a vezetőségben, de ehhez még nem érzem magam elég felkészültnek. A felügyelőbizottság az InfoCsoport mellett jó iskola lenne erre, szeretnék szervezeti kommunikációs tapasztalatokat is szerezni, s megismerni a vezetőség munkáját, hogy majd a jövőben én is részt vehessek benne. Természetesen elsősorban a hatékonyság növelése érdekében szeretnék tevékenykedni minden területen.

Vezetői tapasztalat:
InfoCsoport koordinállása, gimnáziumi tanári gyakorlat (ez annak számít?), vita levezetése TK-n. Nem túl sok, ezért szeretnék újabb lehetőségeket kipróbálni.

Egyéb:
Szeretném, ha konkrét kérdésekkel ostromolnátok az elképzeléseimmel kapcsolatban, mert itt úgysem tudnám pontba szedni mindet. Így is jó hosszú ez a bemutatkozás, kíváncsi avgyok, egyáltalán hányan olvassák figyelmesen végig. :lol:
Nyitott, töprengő, érdeklődő és figyelmes alkat vagyok, érzékeny és lelkiismeretes, szerintem együtt tudnék működni szinte mindenkivel az MTT-ből, ha közös feladatokról van szó. Várom a kritikákat, akár személyeseket is! ;) Ne kíméljetek! :twisted:
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253584 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Bemutatkozás

Személyes adatok
Füzessy Tamás, Ankalimon
34 éves
informatikus, üzletágigazgató

Közösségi szerepvállalás
2002. június 26. óta vagyok a fórumon, elsősorban a Középfölde és az MTT topikokban vagyok (voltam) aktív.
MTT rendezvények, amelyeken részt vettem: [size=9:2pli0jp6]Kőhegyi Tábor, Szegedi Tábor, Sci-Fi Nap, Átjáró nap, LEP 2003, LEP 2004, LEP 2005, Velemi Tábor 2003, Velemi Tábor 2004, Tolkien Tudományos Konferencia 2003., Tolkien Tudományos Konferencia 2004, Tolkien Tudományos Konferencia 2005, Várgesztes 2003, Várgesztes 2004, Várgesztes 2005, MTT Farsang 2003, MTT Farsang 2004, MTT Farsang 2005, Musical Est 2004, Művészetek Völgye 2004, Tolkien Klub foglalkozások 2003, 2004, 2005, Pécs Nagy Nyári Találkozó 2004, Győri Tali 2005.[/size]
-Külső támogatója vagyok a Gomuncs csoporrtnak és egyik reménybeli alapítója a HNE csoportnak

Tolkien tanulmányok
Amiket olvastam:
[size=9:2pli0jp6]A babó; A Gyűrűk Ura; The Letters of J.R.R. Tolkien; The Road Goes Ever On; A szilmarilok; A Gyűrű keresése; Pictures by J.R.R. Tolkien; Az elveszett mesék könyve; The Lays of Beleriand; The Shaping of Middle-earth;The Return of the Shadow; The Treason of Isengard; The War of the Ring; Sauron Defeated; A sonkádi Egyed Gazda; A gy


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253556 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Először is köszönöm azoknak, akik az MTT új vezetőségének különböző posztjaira, köztük az elnökire engem is jelöltek. Telcontar hozzászólása elgondolkodtatott, de az a helyzet, hogy hosszas megfontolás után sem hiszem, hogy kontrollra szorulnék. Azt gondolom, hogy a képességeim, a megszilárdult értékrendem és a felhalmozott tapasztalataim alapján önállóan tudom intézni saját ügyeimet, és alkalmasnak tartom magam arra, hogy bármilyen közösség vagy szervezet életében meghatározó, vezető szerepet töltsek be. Az elnöki jelölést azonban mégsem fogadhatom el: Nekem személyes meggyőződésem, hogy az MTT vezetőségébe azoknak az embereknek kell kerülniük, akik a legtöbbet tettek a Társaságért és akiknek gondolatait, szavait és legfőképpen a cselekedeteit leginkább áthatja a FELELŐSSÉG ennek a formációnak a kibontakozásáért és hosszú távú fennmaradásáért - és az elnöknek még közölük is ki kell tünnie. Márpedig a mai MTT össze nem vethető módon a legtöbbet azoknak köszönheti, akik annak idején 3 évvel ezelőtt kitalálták és megalapították, és ezzel utat biztosítottak, hogy mindaz a fejlődés végbemenjen, amelynek azóta tanúi lehettünk.
A fenti megfontolások alapján a Társaság szervezői/alapítói közül, Batti utódjaként az elnöki pozícióra jómagam is Lamorakot tartom legalkalmasabbnak, én is az ő megválasztását támogatom.


Viszont tisztelettel elfogadom a jelölést az "elnökségi tag" és az "elnökhelyettes" pozíciókra.




Akkor én is jelölnék:

elnökségi tag:
Gumipók (Királyházi Csaba)
Kriszana (Kovács Krisztina Anna)

Felügyelőbizottsági tag:
Laurelen (Szalay Zsófia)
Angwen (Ürmössy Zsuzsanna)
[size=9:fwr9thzd](őket elnökségi tagságra is jelölném, ha ezt nem tették volna meg mások helyettem)[/size]

A jelöltek méltatását én csak akkor tenném meg, ha már hivatalosan is elfogadták a jelölést.



Füzessy Tamás (Ankalimon), Budapest


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253550 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005

Gandalf írta: Holnap írok ilyen bemutatkozásos cuccot, oks? Ugyanezek a szempontok alapján, mint az elnökségnél?

Igen..
Hisz sokkal egyszerűbb összehasonlítani embereket, ha adott szempontok is a segítségünkre szolgálnak, pláne ha azok saját gondolatok.

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253544 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Oh, kiegészíteném a listámat, mert csak az elnökségbe jelöltem, de most a többi posztra is jelölök:

Elnök: Lamorak (Nagy Gergely)
Elnökhelyettes: Ankalimon (Füzessy Tamás), Ery (Molnár Gyula)

FB: Esgal (Abonyi Barbara), Telcontar (Krieger Tamás), Kriszana (Kovács Krisztina Anna)

És Brisa kérésére elfogadom a felügyelő bizottságba történt jelölésemet. (A vezetőségbe továbbra se jelöljetek engem, az túl nagy falat lenne!)

Holnap írok ilyen bemutatkozásos cuccot, oks? Ugyanezek a szempontok alapján, mint az elnökségnél?
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja - 18 éve 11 hónapja #253539 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Az én (Sándor Éva, Budapest) jelöltjeim:

Elnök:
Lamorak (Nagy Gergely)

Elnökhelyettes:
Füzessy Tamás (Ankalimon)
Lamorak (Nagy Gergely)

Elnökségi tagok:
Lamorak (Nagy Gergely)
Rózsa (Vass Rózsa)
Kriszana (Kovács Krisztina Anna)
Füzessy Tamás (Ankalimon)
Kaszás Péter (Brandir)
Molnár Gyula (Ery)
Krieger Tamás (Telcontar)
Gumipók (Királyházi Csaba)

Felügyelő bizottság:
Gandalf (Barna Bálint)
Fin (Veréczi Gabriella)
Ulmo (Tallián Balázs)
Ery (Molnár Gyula)
Gumipók (Királyházi Csaba)

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253478 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Nagy Gergely (Lamorak)

28 éves vagyok, a Szegedi Tudományegyetem Angol-amerikai Intézetének tudományos segédmunkatársa

Közösségi szerepvállalás

Fórum tagság kezdete: 2005. ápr. 2. (előtte a zöld fórumon 2001. aug. 14-től)
Aktív topikok: Tolkien Tanulmányok, Versek, Star Wars, alkalmanként egyéb
MTT rendezvények, résztvevőként: szinte mindegyik
MTT csoport tagság/szimpatizáns: Verses, Értelmezés (alakulóban), Tudományos (alakulóban)

Tolkien tanulmányok

Olvasott Tolkien-művek: a HoME utolsó kötetei és nyelvi írások kivételével minden
Nyilvános tudományos előadások:
* 'Tolkien: források, hagyományok, kritika' (ELTE szemináriumi alkalom)
* 'The Great Chain of Reading: (Inter)Textual Relations and the Technique of Mythopoesis in the Túrin Story'; (36th International Congress on Medieval Studies (Western Michigan University, Kalamazoo, MI)) (2001. máj.)
* 'Saving the Myths: the Recreation of Mythology in Plato and Tolkien' (37th International Congress on Medieval Studies (Western Michigan University, Kalamazoo, MI)) (2002. máj.)
* 'Tolkien-kritika, Tolkien-kritikák' (MTT alakuló konferencia, 2002. júl. 15.)
* 'Sauron and the Sign: From Mythological Sign to Mythological Subject' (HUSSE 6 (Hungarian Society for the Study of English) konferencia (Debreceni Tudományegyetem)) (2003. dec.)
* 'Miért a szilmarilok? A szilmarilok központi szerepe a Tolkien-korpuszban' ('J. R. R. Tolkien a tudományterületek között: párhuzamok, szövegek, használatok' (Szegedi Tudományegyetem, MTA Szegedi Bizottság Modern Filológiai Munkabizottsága) (2003. febr.)
* 'The Meta-Ways to Make a Book: Bilbo's Authorial Stances in Tolkien' (38th International Congress on Medieval Studies (Western Michigan University, Kalamazoo, MI)) (2003. máj.)
* 'Szövegek és olvasók: reprezentáció és interpretáció Tolkien kultúrafikciójában' ('J. R. R. Tolkien: nyelv, hagyomány, értelmezés'; (Pécs, Pécsi Tudományegyetem, Magyar Tolkien Társaság)) (2004. ápr.)
* 'The Medievalist('s) Fiction: Textuality and Historicity as Aspects of Tolkien's Medievalist Cultural Theory in a Postmodernist Context' (39th International Congress on Medieval Studies (Western Michigan University, Kalamazoo, MI)) (2004. máj.)
* 'Old Poems: Fictitious Poetic Traditions in Tolkien's Fiction of Culture' (HUSSE 7 (Hungarian Society for the Study of English) konferencia (Veszprém, Veszprémi Egyetem)) (2005. jan.)
* 'Mi a Tolkien-szöveg?' ('J. R. R. Tolkien és a szöveg: jelentés és forrásai' (Szegedi Tudományegyetem, Magyar Tolkien Társaság) (2005. ápr.)

Nyilvános ismeretterjesztő előadások:
* 'Tolkien élete és művei' (LEP, Bp, Corvin Mozi, 2003. jan.)
* 'Tolkien (élete és) művei' (Szeged, Juhász Gyula Műv. Ház, 2003.)
* 'Szövegek és szerzők' (Károli Gáspár Ref. Egyetem, Tolkien Nap, 2003. ősz)
* 'Tolkien és a középkori irodalomtörténet' (Tolkien Klub, 2004. tavasz)
* 'Tolkien élete és művei' (Sziget 2004, Bp, 2004. aug.)
* 'Tolkien és a középkori irodalom' (LEP 3, Bp, Marczibányi tér, 2005. jan.)
* 'Tolkien és az angolszász kultúra' (Ui.)

Publikációk:
* 'The Adapted Text: The Lost Poetry of Beleriand' Tolkien Studies 1 (2004): 21-41.
* 'Szövegek és szerzők: szó, szöveg és reprezentáció Tolkiennél' Lassi Laurië 3.1 (2004): 10-12.
* 'Saving the Myths: the Recreation of Mythology in Plato and Tolkien' In: Jane Chance, szerk. J. R. R. Tolkien and the Emergence of Myth (Lexington: University Press of Kentucky, 2004): 81-100.
* 'Samu és a szilmarilok' Lassi Laurië 2.2 (2003): 8-10.
* 'A sárkányok megkérdőjelezhetetlen ténye: interjú Michael D. C. Drout-tal' Ui.
* 'Galadriel haja és Ariadné fonala: avagy miért érdekes a szövegvariáns' Lassi Laurië 2.1 (2003): 6-7.
* 'That Fantastic Century. The Tolkien Phenomenon, Tolkien Criticism, and Tom Shippey's J.R.R. Tolkien: Author of the Century' The Anachronist (2002): 327-38.
* 'The Great Chain of Reading: (Inter)Textual Relations and the Technique of Mythopoesis in the Túrin Story' In: Jane Chance, szerk. Tolkien the Medievalist (London: Routledge, 2002): 239-58.
* 'Tolkien Szekundér Bibliográfia' Interneten elérhető a volgyzugoly.uw.hu/konyvtar/secbib.doc címen
* 'The Medievalist('s) Fiction: Textuality and Historicity as Aspects of Tolkien's Medievalist Cultural Theory in a Postmodernist Context' In: Jane Chance and Alfred Siewers, szerk. Tolkien's Modern Middle Ages (The New Middle Ages, New York: Palgrave Macmillan, megjelenés előtt)
* Recenzió: Tom Shippey, The Road to Middle-earth. Harmadik, bővített kiadás. Tolkien Studies 2 (2005) (megjelenés előtt)
* 'J. R. R. Tolkien tudományos munkája: az író és a kritikus' In: J. R. R. Tolkien, Szörnyek és ítészek (Szeged: Szukits, mergjelenés előtt)

Tolkien-művek/ tolkieni témájú művek fordítása/lektorálása:
* Lin Carter: A Gyűrűk Ura világa [A Look Behind the Lord of the Rings] (Szeged: Szukits, 2005): szaklektorálás
* J. R. R. Tolkien: Beowulf: szörnyek és ítészek és egyéb írások. (Szeged: Szukits, megjelenik 2005-ben): szaklektorálás
* J. R. R. Tolkien: 'A tündérmesékről' In: Beowulf: szörnyek és ítészek és egyéb írások. (Szeged: Szukits, megjelenik 2005-ben): fordítás
* Jude Fisher: A Gyűrűk Ura: A Király visszatér. Képes útmutató. (Szeged: Szukits--Alexandra, 2003): szaklektorálás
* Jude Fisher: A Gyűrűk Ura: A Két Torony. Képes útmutató. (Szeged: Szukits--Alexandra, 2003): szaklektorálás
* A Gyűrűk Ura: A két torony (New Line Cinema, 2002): szakértő
* A Gyűrűk Ura: A király visszatér (New Line Cinema, 2003; bővített verzió 2004): szakértő

Egyéb: a Tolkien at Kalamazoo csoport alapító tagja (Jane Chance-szel, Verlyn Fliegerrel és másokkal), a Tolkien Studies szerkesztőbizottságának tagja


MTT tevékenység

MTT tagság kezdete: 2002. júl. 16.
Funkció: elnökhelyettes (tudományos ügyek)
MTT rendezvények szervezése:
* MTT alakuló konferencia (2002. júl.): főszervező
* LEP1 (2003. jan.): a tudományos blokk szervezője
* 'J. R. R. Tolkien a tudományterületek között: párhuzamok, szövegek, használatok' (Szegedi Tudományegyetem, MTA Szegedi Bizottság Modern Filológiai Munkabizottsága) (2003. febr.): főszervező
* LEP2 (2004. jan.): az előadások és a kerekasztal-beszélgetések szervezője
* 'J. R. R. Tolkien: nyelv, hagyomány, értelmezés' (Pécs, Pécsi Tudományegyetem, Magyar Tolkien Társaság)) (2004. ápr.): szervező (Fazekas Gergellyel és Stemler Miklóssal)
* Jane Chance budapesti vendégelőadása (Tolkien Klub) (Károli Gáspár Ref. Egyetem, 2004. ápr.)
* MTT születésnap, Szeged (2004. jún.): szervező (Benei Fédrával)
* MTT nyári tábor, Velem (2004. júl.): a Toll Rendjének vezetése (Szabadkai Zsófiával)
* 'J. R. R. Tolkien és a szöveg: jelentés és forrásai' (Szegedi Tudományegyetem, Magyar Tolkien Társaság) (2005. ápr.): főszervező

Jelentősebb, nem rendezvényszervezéshez kapcsolódó tevékenység: tudományos konzultáció, pályázatírás, kapcsolattartás, közösség

Vezetői tapasztalat

MTT-n kívüli egyesületben, ifjúsági vagy társadalmi szervezetben vezetői/szervezői tevékenységet: nincs

Egyéb
Olyan vagyok, mint egy állat.
Továbbra is azt gondolom, hogy az MTT feladata a magyarországi, Tolkiennel kapcsolatos tevékenységek (legyenek azok tudományos kutatás, népszerűsítés, könyvkiadás vagy -lektorálás, ill. kreatív, közösségi tevékenységek) összefogása, ennek folytatásaként a Tolkien iránti érdeklődés életben tartása, értékeinek bevitele a köztudatba.
Elsősorban azonban azt hiszem, az MTT nem tudományos, ismeretterjesztő társaság, avagy kreatív alkotóműhely, hanem egy (baráti) közösség (amely természetesen kisebb közösségekre és csoportokra tagolódik), amelyet a Tolkien iránti érdeklődés mellett a személyes kapcsolatok is összefognak. Az MTT minden tevékenysége valójában ebben a keretben kezdődik, még ha 'kifelé irányulóként' túl is megy rajta. A kifelé és befelé irányuló tevékenységek egyensúlya fontos, mert semmilyen eredmény nem mehet a közösség fenntartásának rovására.
Fontosnak tartom a tudományos munka és közösség bővülését, eredményeinek megismertetését. Támogatom a kreatív tevékenységek aktív(abb) gyakorlását és bemutatását (aktívabb kreatív csoportok, felolvasások, kiállítások).

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253434 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005

Ulmo írta: Nagyon szeretném megköszönni mindenkinek, aki bármilyen pozícióban gondolt rám.
Sajnos jelenleg úgy néz ki a helyzetem, hogy az elkövetkezendő időben a munkámra és a tanulmányaimra kell több időt fordítanom. Így a társaság életében nem tudok az elvárható szinten vezetőként közreműködni.
Ezért a jelöléseket sajnos nem tudom elfogadni.

A Fórumon természetesen jelen leszek, és a technikai vonalat fogom erősíteni, amennyiben a következő vezetőség is megbíz.


Ezért nem jelöltem Ulmot. :(

Felügyelőbizottsági tagságra jelöltjeim:


Krieger Tamás ( Telcontar )
Kaszás Péter ( Brandír )
Abonyi Barbara ( Esgal )


továbbra is Kirschner Viktória, azaz Artemisz

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253386 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Felügyelő Bizottságba szeretném jelölni:

Krieger Tamást, Telcontart.

Kovács Krisztina Anna, kriszana vagyok

(egyúttal szeretém megköszönni Gandalfnak a jelölést. Igazán megtisztelő)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253375 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Frissítettem a lenti listát. A továbbiakban azon jelöltek nevei, akik nem fogadták el a jelölésüket, törlésre kerülnek. Így kialakulhat a végleges jelölőlista.

Ezúton is szeretnék megkérni minden jövőbeni jelölőt, hogy tekintse át ezt a topicot, mielőtt leadja a voksát, elkerülendő, hogy a jelölésüket el nem fogadókra érkezzenek szavazatok. Amennyiben ez megtörténik, természetesen érvénytelen a jelölés.


Üdvözlettel:
egyik topicgazda

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253373 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Módosítottam a "nyilatkozatomat" az Előd-féle struktúrának megfelelően.

A jelölőbizottságot kérem, hogy vegye figyelembe: én csak az elnöki tagságra fogadtam el a jelölésemet, az elnökhelyettesire nem.

És egy kis emlékeztető: nemcsak új vezetőséget, de új felügyelő bizottságot is választunk. Jelöljetek erre a posztra is!

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253371 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Kedves minden MTT-tag,

mindenkinek köszönöm szépen a jelölést, minden posztra és minden indoklással. Sajnos az Előd által feltett struktúrában pillanatnyilag nem tudok bemutatkozni (a hét során ez is meglesz), csak röviden szeretnék hozzászólni, egyrészt megköszönni mindenkinek, másrészt azt bejelenteni (ezúton hivatalosan), hogy sok-sok gondolkodás és magammal-másokkal beszélgetés után úgy döntöttem, köszönettel elfogadom az elnöki jelölést.

Telcontarnak persze teljesen igaza van abban, h az elnöki feladatkör pesti jelenlétet igényel; akik ismernek, tudják, h az utóbbi évben pontosan ebben az irányban is született döntés a magánéletemben, ezért ha minden jól megy, legkésőbb szeptembertől Pesten lesz a székhelyem (bár Szegedre heti néhány, mondjuk két napban le fogok járni tanítani).

Továbbra is buzdítok viszont mindenkit a további jelölésekre; minél tágabb a spektrum, minél többek véleményét tudjuk meg, annál hatékonyabban és körültekintőbben tudunk dönteni.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253357 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Mivel fontos, hogy a jelöltek olyan információkat adjanak magukról, ami alapján összemérhetőek egymással, azaz a többi jelöltel, megkérnénk a jelölést elfogadó jelölteket, hogy a bemutatkozásuk szerkezetét a következő formátumban legyenek szívesek a köz tüdtára adni.

<table border=0 style="background:black;color:#ffb005;padding: 1em 2em; margin: 2em 4em;border-bottom:solid;border-right:solid;"><tr><td colspan=2 align=center style="font-size:180%; color:black;background:#ffb005;">

név, nicknév</td></tr></tr><tr><td> :arrow: Személyes adatok</td><td>

életkor, elfoglaltság (iskola, munkahely/foglalkozás)

</td></tr><td> :arrow: Közösségi szerepvállalás</td><td>

-Tolkien.hu fórum tagság kezdete
-Mely Tolkien.hu topikokban vagy aktív
-Mely MTT rendezvényeken vettél részt résztvevőként
-Melyik MTT csoportnak vagy a tagja/szimpatizánsa

</td></tr><td> :arrow: Tolkien tanulmányok</td><td>

-Mely Tolkien műveket olvastad már
-Milyen nyilvános tudományos előadásokat tartottál valamilyen tolkieni témában (rendezvény megnevezése, előadás címe)
-Milyen nyilvános ismeretterjesztő előadásokat tartottál valamilyen tolkieni témában (rendezvény megnevezése, előadás címe)
-Milyen Tolkien témájú írásod, publikációd jelent meg valamilyen újságban, könyvben, kiadványban vagy nyilvános web oldalon
-Milyen Tolkien művek, vagy tolkieni témájú művek fordításában vettél részt

</td></tr><td> :arrow: MTT tevékenység</td><td>

-MTT tagság kezdete (Mennyi ideje vagy tag)
-Milyen funkciót töltöttél be az MTT vezetőségében
-Mely MTT rendezvények szervezésében vettél részt és mi volt a szereped a szervezésben
-Milyen jelentősebb, nem rendezvényszervezéshez kapcsolódó tevékenységét végeztél az MTT keretében

</td></tr><td> :arrow: Vezetői tapasztalat</td><td>

-Milyen az MTT-n kívüli egyesületben, ifjúsági vagy társadalmi szervezetben végeztél valamilyen vezetői/szervezői tevékenységet

</td></tr><td> :arrow: Egyéb</td><td>

-Minden ami a fenti listába nem tartozik bele, és fontosnak tartod tudatni ezt a többiekkel

</td></tr></table>

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #253340 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: MTT vezetőség jelölés 2005
Nagyon szeretném megköszönni mindenkinek, aki bármilyen pozícióban gondolt rám.
Sajnos jelenleg úgy néz ki a helyzetem, hogy az elkövetkezendő időben a munkámra és a tanulmányaimra kell több időt fordítanom. Így a társaság életében nem tudok az elvárható szinten vezetőként közreműködni.
Ezért a jelöléseket sajnos nem tudom elfogadni.

A Fórumon természetesen jelen leszek, és a technikai vonalat fogom erősíteni, amennyiben a következő vezetőség is megbíz.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.216 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére