Andustar - Előkészületek

Több
18 éve 8 hónapja #264318 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Cala írta: numenore.net/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=15

hmm.. én ezt találtam.. csak nem megvalósítható.. a címerekben nem vagyok jártas..

ja a legfelső Andustar-feliratos kép..


Aham, pontosan erre gondoltam.
Látszik, hogy alig van saját gondolatom. :lol:

Ankalimon írta: Szintén jó lenne ha mindenki elmondaná, hogy milyen "előadóművészi" (szinpadi szerepek, ének, zene tánc, stb...). Akinek ilyen nincs annak van még két hete megtanulja... :twisted:


Hú, az első mondat mintha nem lenne befejezve... :roll:
Na mindegy, ha előadóművészi hajlamokra céloztál drága Ankalimon, akkor jelzem, hogy négy éven át tagja voltam a volt középsulim színjátszó csoportjának. Szép nem vagyok, ezért főszerepet majd ne osszatok rám :P , de mondjuk ilyen rendezési, meg mellékszereplős meg ilyesmi dolgokat szívesen csinálhatok az előadásunkban (persze, ha Ti is beleegyeztek). Énekelni tudok, de ahogy volt magyartanárom mondta: "az én hangom olyan, hogy először betölti a termet, aztán kiüríti" :mrgreen: Zenélni viszont nem tudok. Táncolni meg szeretek, de nem tudok (mámint ilyen kafa ír ugri-bugri-tüncös-táncost -- nem is vagyok olyan alkat). DE tudok ördögbotozni!!! Bár, ez azt hiszem nem nagoyn fog kelleni a tábor "hivatalos" részében. :?
Ennyit az önreklámból.

Ankalimon írta: Emellett jó lenne egyszer találkozni is a tábor előtt. Mit szólnátok a következő hétvégéhez (mondjuk 16-án szombaton?)


Ez nagyon jó ötlet, de én sajnos nem tudok menni. Két okból is: a hét elején megyek Pestre, és ahhoz túl messze lakok, hogy egy héten kétszer is utazzak; másrészt meg aznap bulizunk itthon a haverokkal, és ez már hónapok óta le van fixálva.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264270 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
numenore.net/modules.php?name=Se ... e&artid=15

hmm.. én ezt találtam.. csak nem megvalósítható.. a címerekben nem vagyok jártas..

ja a legfelső Andustar-feliratos kép..

...
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264267 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Hmmm..... mi lenne, ha egy olyan "címerünk" lenne, hogy egy hajó, szép naaaaaagy vitorlával, amin rajta van Earendil címere? Vagy ez nem elég eredeti?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264266 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
:bawling:
Mostakkormivaaan??? :(
Ne Númenor legyen a zászlón?? Hajó? Csillag (ami nem nagyon látszana az ezüstön), vagy mi? Pedig már elkezdtem a szigetet csinálni... :?
Najó, nem kétségbeesek tovább, tessék megnyugtatni hamar.

Amúgy csak jelezném, hogy a címer a zászlón nagyon jó lenne, csak én azt nem tudom megcsinálni. :roll: De, ha valaki nagyon aranyos ember szeretné, megcsinálhatná textilfestékkel egy másik zászlóra. Erura, hát nekünk lesz két-három zászlónk. :D A színdarabhoz legalább lesz sok cuccos, díszlet, meg ilyenek!! :D

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264263 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
huh.. most be lettem sózva :D :D
tökjó lenne valami különlegeset összehozni, és az hogy szebbek leszünk, mint tavaly.. csomóan nem is voltak és ez már egy másik csapat.. "másik élet" naaaaaaaa.. embereeeek hozzunk össze valamit.. :) :D :roll: :wink: :D

...
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264261 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Ankalimon írta: Idén is van csapatöltözet, de nem kell feltétlenül polónak lenni. Bármilyen egyéb felsőruházati ruhadarab (nadrág, ing, köpeny, mente, suba , stb...)


Tökjó-tökjó!!! Nekünk van itthon subánk! De úgysem viszem el. :twisted:
Mer' nagy, meg nehéz, meg most egy kicsit koszos, meg nem fogom szürkére/ezüstre festeni, mert családi örökség. :D

Na, valami mindenkinek megfelelő csapatmegkülönböztető, izé dolgot akarunk magunknak?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264258 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Ankalimon írta:

Olosta (Aelalin) írta: Zászló kell?
Megint lesz csapatpóló?
Ha lesz, hogyan oldjuk meg (helyben festős, előre elkészíttetős, esetleg előre kinyomtatós helyben rávasalós megoldással)?

A csapat színe a szürke/ezüst.

Idén is van csapatöltözet, de nem kell feltétlenül polónak lenni. Bármilyen egyéb felsőruházati ruhadarab (nadrág, ing, köpeny, mente, suba, stb...)


na.. ez tökjó.. akkor össze lehetne ügyködni mást.. sztem tökjó lenne, ha nem póló lenne ha nem mittomén valami más.. köpeny? (((vagy ing? :roll: :? :) )))

szupiszupiszupi.. :D

...
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264248 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Ez tömör volt! (:

Jelkép: az ötágú csillag azért lenne jó, mert az nem egy térkép, de mégis hasonlít Númenorra. Meneltarmát nem kéne belerakni, mert nem Andustar-on van. Na ügyködök egy másikat.

Mi lenne, ha összeügyködnénk Earendil, meg Númenor címerét? Mert végülis logikus, hogy Andustar urai Earendil leszármazottai [size=9:ehgzp3dd](ezzel a többi alacsonyabb rendü csapat nem dicsekedhet :D )[/size], és Andustar Númenor része.

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264245 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
A zászló ügyben szeretném jelezni, hogy tisztán mint egyik csapattag szólok hozzá, vagyis ez csak vélemény:
Sem a tündék, sem az emberek nem nagyon használtak térképet jelképként.
Númenor ismert jelképei: a Meneltarma hegy, Earendil csillaga, az Annúminasi jogar és hajók minden mennyiségben. Mint tündebarátok nyugodtan használhatunk direktebb tünde jelképeket: csillagok, tünde címer motívumok, stb...

Javaslom, hogy MINDENKI olvassa el A GYÜ függelék, a Szilmarilok és A Gyűrű keresése megfelelő fejezetét. Azok is akik olvasták már - ismétlésképpen. Szintén érdekes lehet a Középfölde Atlasza illetve a Martinez könyv másodkorral foglalkozó fejezetei.
Ha valakinek valamelyik hiányzik, írjon privit, mgpróbálok segíteni... ;)



A csapatinduló, öltözék, csapatjelképek és minden más ügyében ötleteljetek tovább. Minél több az ötlet, annál jobb lesz az eredmény.

Minden jelmez, kellék, hangszer aláfestő zene, stb.. hasznos lehet - gyűjtsük össze ki mit tud hozni.

Szintén jó lenne ha mindenki elmondaná, hogy milyen "előadóművészi" (szinpadi szerepek, ének, zene tánc, stb...). Akinek ilyen nincs annak van még két hete megtanulja... :twisted:

Emellett jó lenne egyszer találkozni is a tábor előtt. Mit szólnátok a következő hétvégéhez (mondjuk 16-án szombaton?)


Most ennyit egy szuszra... Valószínűleg csak kedden fogok tudni legközelebb jelentkezni.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264244 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Olosta (Aelalin) írta: Zászló kell?
Milyen kell, ha kell (úgy értem volt Andustarnak címere, vagy nekünk kell alkotni valamit)?

Megint lesz csapatpóló?
Ha lesz, hogyan oldjuk meg (helyben festős, előre elkészíttetős, esetleg előre kinyomtatós helyben rávasalós megoldással)?

Előadás megint lesz?
Ha lesz, milyen témájú (Númenoron belül kell, gondolom, de ez nem túl nagy téma - asszem)?

Egyenlőre ennyi. :)


Kell csapatzászló. Nyílván valami Númenori jellegű dolog erőteljes tünde beütéssel.

A csapat színe a szürke/ezüst.

Idén is van csapatöltözet, de nem kell feltétlenül polónak lenni. Bármilyen egyéb felsőruházati ruhadarab (nadrág, ing, köpeny, mente, suba, stb...)

Lesz előadás. Nyílván lesz köze Númenor és az első kor történetéhez, és valamilyen módon kötődni fog Andustar jellegéhez, illetve a cspat profiljához. A témát azonban csak a helyszínen tudjuk meg.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264243 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Aiya Elendili!


Mélységesen röstellem, hogy mindezidáig nem tudtam részt venni a lelkesítően intenzív kommunikációban, de éppen Amszterdamban vagyok egy konferencián. Hétfőn este érek haza, utána minden online és offline módon elérhető leszek.
Most van egy fél órám nézni a NET-et, megpróbálok mindent elolvasni, amit eddig írtatok, és reagálni a fontosabbakra.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264122 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Srácok sok lúd disznót győz, de ő azért még ért is hozzá :)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264096 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Anglachel/Gurthang írta: Természetesen mi nagyon bölcs emberek vagyunk.


:mrgreen: Naná!

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264080 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
nem akartam ilyen keményen fogalmazni, de igen.. meg rám :D

...
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264060 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Szerintem gondolhatnánk a többi csoportra is. [size=9:174xs3s8]Mármint akik nem bölcsek, mint mi[/size]:D

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264045 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Nellas írta: Valami okos emberke megmondhatná, hogy jól írtam-é a tengwákat, mert quenya írásmód szerint így kell, és ha jól tudom, Númenorban quenyát használtak.


Én nem vagyok szerintem okos emberke, de az 'st' -re én nem ezt a tengwát használnám. A t hurokkal talán jó lenne, de itt is Ankalimoné lenne az utolsó szó :)
És köszönjük, hogy magadra vállaltad eme nemes feladatot ;)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264031 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Nellas írta: Cala, ezt nem igazán értem :oops: . Miért írjam kétszer fel, hogy Andustar? :wink: Egyszer is megértik. :D


hát szerintem azért, hogy az egyszerűbb bölcs emberek is megértsék.. :D meg szép lenne szerintem rajta.. :? [size=9:1ow0ijj4](engem senki sem ért bazz :( )[/size]

...
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264008 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Természetesen mi nagyon bölcs emberek vagyunk.

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #264004 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Numenorban nem csak a nagyon bolcs emberek hasznalnak quenyat :?: A tobbiek meg sindat es adunit.

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #263991 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Örülök, hogy tetszik. Nem, nem lesz üres, mert a sziget is, meg a feliratok is nagyobbak lesznek, mint a vázlaton látszik.

Valami okos emberke megmondhatná, hogy jól írtam-é a tengwákat, mert quenya írásmód szerint így kell, és ha jól tudom, Númenorban quenyát használtak.

Cala, ezt nem igazán értem :oops: . Miért írjam kétszer fel, hogy Andustar? :wink: Egyszer is megértik. :D

Ma délután veszem meg az anyagot, meg az összes kelléket, szóval nagyon remélem, hogy tényleg ezüstök leszünk.

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #263960 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Ulmo írta: AnKalimon kb egy hétig Hollandiában van, de ha lesz ideje, biztos bekukkant ide.

Cala: kicsit megszerkesztettem azt a kilométer hosszú linket, amit beraktál :)

Szolgálati belekotyogás vége :)


Köszönöm, Ulmo.. Ne haragudjon senki, de nem értek az ilyenekhez.. ahhoz, hogy hogy is kell ijet csinálni.. :oops: :D

...
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #263959 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Olosta (Aelalin) írta: Elküldte nekem Nellas a zászlótervét, amit ki is tettem a netre, ezen a linken megtekinthetitek.

Egy-két kommentár hozzá (Nellas):
:arrow: ezüst színű szatén anyagból lenne,
:arrow: zöld selyem szigettel, szegéllyel és tengwákkal,
:arrow: arany színű cérnával hímzett csillaggal,
:arrow: az "Andustar" tengwa felírat pedig félköríves lenne, nem ilyen egyenes (Nellas: az andustart biztos, hogy így írják tengwákkal?).


Egy-két javaslat hozzá (Olosta):
:arrow: nem lenne egyszerűbb, ha inkább textilfestékkel lenne ráfestve a sziget, meg a tengwák?
:arrow: ha textilfestékkel nyomulnánk, akkor asszem a szatén nem lenne a legmegfelelőbb hozzá (lehet, hogy nem fogja be a festék), inkább valami kevésbé .... hmm..... izé.... anyagból kéne csinálni (selyem?)


szerintem ha meg tudja (meg tudod) csinálni, akkor tökjó, és akkor textilfestéket ne.. szerintem :roll: mégiscsak emberek vagyunk.. Andustart esetleg rendes szép betűkkel is fel lehet írni: a tengwák fölé? hm? nem nagy dolog? Nellas meg tudnád csinálni esetleg..?
ahogy olvasom és látom, úgy ez csodálatos lenne.... hm.. esetleg ha bevetjük a textilfestéket mégis, és nem szatén meg mittomén, akkor lehet az üresebb részeken még diszíteni, szép vonalakkal meg mittomén.. (én szívesen segítenék benne.. :wink: :roll: )

uhh most nem tudok többet írni.. szerintem nagyon jó és nagyon jól haladunk.. ha ez lesz a zászló.. és nincs nagyon Andustar-címer, akkor szerintem pólóra is jó lesz ;) tökjó!

...
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #263928 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Hát, izé, kicsit üres nem? :roll:

Úgy amúgy jó, de még valamit azért kéne bele rakni szvsz.
Ami jellemzö Andustar-ra. (mi jellemzö Andustar-ra?)
Tündebarátság, vagy mi?

Most nem ugrik be, bocs, de Andúnie volt a tündék kikötöje, vagy Eldalonde? És Ondosto az még hozzánk tartozik, vagy az már Forostar?

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #263907 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Elküldte nekem Nellas a zászlótervét, amit ki is tettem a netre, ezen a linken megtekinthetitek.

Egy-két kommentár hozzá (Nellas):
:arrow: ezüst színű szatén anyagból lenne,
:arrow: zöld selyem szigettel, szegéllyel és tengwákkal,
:arrow: arany színű cérnával hímzett csillaggal,
:arrow: az "Andustar" tengwa felírat pedig félköríves lenne, nem ilyen egyenes (Nellas: az andustart biztos, hogy így írják tengwákkal?).


Egy-két javaslat hozzá (Olosta):
:arrow: nem lenne egyszerűbb, ha inkább textilfestékkel lenne ráfestve a sziget, meg a tengwák?
:arrow: ha textilfestékkel nyomulnánk, akkor asszem a szatén nem lenne a legmegfelelőbb hozzá (lehet, hogy nem fogja be a festék), inkább valami kevésbé .... hmm..... izé.... anyagból kéne csinálni (selyem?)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #263882 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Na én írok Andustar indulót/himnuszt. Ha esetleg valakinek van valami ötlete szövegügyileg az írjon...
Egyáltalán mit lehet szöveg-ügyileg összehozni Andustarrol?

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #263833 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Nem mondom, szép link...

[size=9:sjtkfnlt](én az enyémre akkor is rajzolok Vodafone reklámot...)[/size]

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #263825 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
AnKalimon kb egy hétig Hollandiában van, de ha lesz ideje, biztos bekukkant ide.

Cala: kicsit megszerkesztettem azt a kilométer hosszú linket, amit beraktál :)

Szolgálati belekotyogás vége :)
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #263798 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Ez a kép itt is fönt van, az oldalon:
www.tolkien.hu/galeria.php?mode=view&img=3264&from=120&mnu=110
Egy númenori csempét, vagy mi a szösztöt ábrázol, és Tolkien bácsi rajzolta. :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #263795 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
hát itt találtam valami Númenoros dolgot.. lejjebb..
KLIKK IDE
ehh :D

...
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #263790 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
nyugi Olosta.. én sem értem :D

amúgymeg.. én nem vagyok valami jó történelemből, de ha többet tudnék ő Andustarságáról.. vagyis mirólunk vagy mi akkor dolgoznék én is ki egy címert, amit ide felraknék.. mert szeretek ilyeneket csinálni, de azt csak úgy vakon nem lehet..

Andustar hívja Ankalimon-t! Ankalimon jelentkezz! :D :D a hűűűűűű nép. na..

...
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.247 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére