Andustar - Előkészületek

Több
18 éve 9 hónapja #265850 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Én is szavazok Anglachel képére, arra amin a nagy fa van. (Első sor első v. harmadik. Amelyik könnyebben megvalósítható.)

Induló: én vmi szép zenét szeretnék szép szöveggel, szóval inkább a komolyabbra szavazok, de semmi jó ötlet elől nem zárkózom el.

Más: gyöngyöt is szívesen fűzök.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265846 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Csak a forma. A zászlón a címer lesz, vagy valami ilyesmi.

Tünde szöveg: :D Akkor jössz velünk zenélni :D Még dobolni senki sem dobol

Na írd be az ötleteidet. Majd arra is szavazunk.

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265841 Írta: BlackRainbow/Lebi
BlackRainbow/Lebi válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Szavazok Anglachel képére ami az első sorban van és a fa van középen
A címer dolog nem egészen világos:

negyedik pont: Zászló
images.tolkienworld.free.fr/john ... ngband.jpg
ezen a képen, leghátul rohan egy alak. Na, ilyen formájú lesz a zászlónk, csak a tetején ezüst szalag lesz, és a címerünk lesz rajta.

A zászlóhóz csak forma fog kelleni v. az az arany oroszlán és korona is rajta lesz :?: (az ugye a címerünk ami a polón is lesz?)

Ankalimon írta:
beteg zene+komoly szöveg, vagy komoly zene szürreális szöveg
várjuk a szövegjavaslatokat meg a zeneötleteket

Ja, és felmerült még, hogy esetleg ezt a verset énekelnénk/mondanánk, meg mellé talán valami kis magyarított, vicces verziót (szal magyarítsátok, ha van ötletetek):

Nem lehetne beteg zene és beteg szöveg?
Öhhmmmm......Feltétlen muszály nekünk tündéül énekelnünk?Én magyarul se tudok
Én is költöttem indulóterveket csak v. túl csatadalosak v. túl ódásak v. túl rövidek....

Ille / Lórien írta:
Addig is egy további ötlet: a tavalyi táborban több csapatnak volt valamilyen nyaklánca / medálja / karkötője stb., amit akkor is tudott viselni, ha éppen nem a csapatpólóban volt. Mi is csinálhatnánk ilyesmit. Lényeg, hogy a csapatra vagy annak a színére jellemző legyen.

Van egy ismerősöm aki tűzzománcozik és egy csomó szép nyakláncot meg ilyesmiket tud csinálni.Abból egy nyalánc tök szép lenne. Csak az vele a baki hogy csak előre lehetne megcsinálni és arra már nincs idő.

Köcöntelek a valóság civatagában
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265830 Írta: Míriel
Míriel válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Százezer üdvözlet!

Nos, most duplán bepótolok minden hozzászólást, amit eddig elmulasztottam.

Tessék:

Címer: Anglachel címere sztem nagyon szép, mármint első sor első, az a kétféle lila nagyon megdobja, és jól is mutatna a szürke pólón.

Gyöngy: mondjátok, mit szeretnétek, és megcsinálom :)

Pentagramma: eredetileg "Salamon pecsétje" volt, igen, a történelmi Salamon királyé, igen, a bibliai Bölcs Salamon bácsié, aztán torzult tovább. Hogy ebből hogy lett sátánista jelkép, nem tudom, eredetileg földszimbólum. A folklorista profom csókoltatja wiccáékat: de most ne menjünk bele a boszorkányság kultúrtörténetébe, amúgy sem passzolnak oda wiccáék :P

Mobilos téma: vmit írni kéne a lefedettségről is, a mobilszolgáltatók állandóan ezzel gizdulnak (aztán mégsem működik a teflon sehol :/)

Zászlófestés: Olosta – a szatén anyag vezetékneve selyem. Szóval a selyemszatén selyem  Csak totálisan műszálas a dolog. Tehát ha mondjuk selyemfestéket veszünk, az is megfogja 

Nellas, le a kalappal a zászló előtt, de most komolyan! Sztem nekünk lesz a legszebb zászlónk 

Jah, és szívesen táncolok v. tanítok táncot az előadásra, feltéve, ha benne foglaltatik abba a négy napba, amin ott leszek.

Amúgy pedig az ezüst szép szín, majdnem olyan szép, mint a fekete.

Ha gondoljátok, veszek ezüst krepp-papírt, sokat, meg valami másik hozzá illőt, és abból csináljuk meg a jelmezeket. Az első táborban a tündéknél így oldottam meg a "tüncujjakat" (értsd: tölcsérujj).

Úgy érzem, tele van a szám földdel.
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265821 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Endelír írta: Hú, választottam egy avatar képet! Volt egy sajátom is, csak azt nem tudom, hogyan lehet betenni... MSN-em nincs (otthon internetem sincs, nem otthonról szoktam netezni).
Egyébként fehér pólót hozzak a táborba, amit ott megfestünk... Egy szürkém is van, de úgy tudom, az előző táborban fehéret festettek.
Ti tudjátok, hogy hol lehet kapni A Gyűrű keresését? A kiadók meg a könyvkereskedések nem forgalmazzák... Kéne. :?:


8) Ez jó kérdés. Tavaly még dugig voltak a Mammut libri polcai vele. De én mintha még idén is láttam volna vagy tizenötöt májusban a Duna Plaza Alexandra boltjában. De jobb ha odatelefonálsz elötte.

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265818 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
És még annyi, hogy az én címereim közül az elsö sorból a harmadik lett kiválasztva (fával a közepén).

És amikor nagyban magyaráztam, hogy hogy lehetne jobban megcsinálni, azt meg is csináltam ma reggel + tegnap este. Az az elsö sor elsö ;)

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265814 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Anc írta: ...negyedik pont: Zászló
images.tolkienworld.free.fr/john ... ngband.jpg
ezen a képen, leghátul rohan egy alak...


Vagyis pontosabban a fal mellett áll egy tünde. És annak az arany zászlója ;)

És még annyi felmerült, hogy az El Condor Pasa c. dalnak a dallamára énekeljünk fel valamit.

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #265790 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Megvolt az msn- tali, erre jutottunk: (önkéntes összefoglaló, teljességgel mindenki háta mögött)

első pont: pólók, ezzel kapcsolatban lásd Patiszon hsz-ét eggyel lejjebb...

második pont: címer, itt szavaztunk, tehát a két választási lehetőség:
photobucket.com/albums/a224/Ammanas/?action=view ¤t=thEarendil-Andustar-4.bmp (Anglachel terve, az első az első sorban)
vagy
img.photobucket.com/albums/v69/O ... dustar.jpg (Olostáé) Ennek a színei ilyenek lennének:

Olosta msn-en írta: a fa alatt 5 sáv barna, de más-más barna; a kép közepéig meg kék, a közepétől fölfele szintén kék, de sötétebb (azért barna 5 sáv, mert az a szárazföld, középig meg azért kék, mert az a tenger) (följebb meg az ég van) a mallornfa arany-koronájával meg egybeépítettem a naplementét...

Eddig Anglachel vezet, de szavazzatok ti is!

Harmadik pont: Csapatinduló
A kérdés az, hogy

Ankalimon írta: beteg zene+komoly szöveg, vagy komoly zene szürreális szöveg
várjuk a szövegjavaslatokat meg a zeneötleteket

Ja, és felmerült még, hogy esetleg ezt a verset énekelnénk/mondanánk, meg mellé talán valami kis magyarított, vicces verziót (szal magyarítsátok, ha van ötletetek):

Markirya költemény

Men cenuva fánë cirya
métima hrestallo círa,
i fairi nécë
ringa súmaryassë
ve maiwi yaimië?

Man tiruva fána cirya
wilwarin wilwa,
ëar-celumessen
rámainen elvië
ëar falastala,
winga hlápula
rámar sisílala,
cálë fifírula?

Ja, és esetleg az El Condor Pasa zenéjére csinálhatnánk valamit. (itt lehet belehallgatni: www.buy.com/retail/product.asp?s ... &loc=18250 )

negyedik pont: Zászló
images.tolkienworld.free.fr/john ... ngband.jpg
ezen a képen, hátul, a falnál áll egy tünde. Na, ilyen formájú lesz a zászlónk, csak a tetején ezüst szalag lesz, és a címerünk lesz rajta sárkány meg a korona helyett. Ezüst selyemből lesz, Patiszon megveszi, majd hozzatok pénzt a táborba kifizetni.

Ha nem nekem kellett volna összefoglalót írni, akkor bocs, csak épp ráértem, de ha valamit rosszul tudok, javítsatok ki... :)


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #265769 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
FIGYELEM, FIGYELEM!!! - Egy kis változás

Aki szeretne szürke pólót magának, de nincs lehetősége stb-je, hogy megvegye, én megveszem neki!!!
500 Ft-ért a Tescoban 100% pamutból és 15% viszkózból készült pólót vennék.
(1ébként ilyenje lesz Ankalimonnak és Anglachelnek is.)

Jelentkezési határidő: Szerda este 8 óra. Ha lehet, ide, a fórumra írjátok, mert itt találom meg. Köszönöm!

Ha vki netán a határidő után kapná meg eme bejegyzést, annak:
Csütörtök du. 4 óráig írjon smst, vagy hívjon a 0620-5259-199 -es számon!
(Toma: íme a számom!)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265761 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Nellas írta:

Ille / Lórien írta: Addig is egy további ötlet: a tavalyi táborban több csapatnak volt valamilyen nyaklánca / medálja / karkötője stb., amit akkor is tudott viselni, ha éppen nem a csapatpólóban volt. Mi is csinálhatnánk ilyesmit. Lényeg, hogy a csapatra vagy annak a színére jellemző legyen.


Ez nagyon jó ötlet szvsz. Mondjuk fűzhetnénk gyöngyből valamit (biztos van ezüst)... Ki tud szépen gyöngyöt fűzni?


Hogy szépen-e azt majd eltödönthetitek, de az bizti, hogy valamennyire értek a gyöngyözéshez (mondjuk nem annyiram, mint Niko).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265759 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Ille / Lórien írta: Addig is egy további ötlet: a tavalyi táborban több csapatnak volt valamilyen nyaklánca / medálja / karkötője stb., amit akkor is tudott viselni, ha éppen nem a csapatpólóban volt. Mi is csinálhatnánk ilyesmit. Lényeg, hogy a csapatra vagy annak a színére jellemző legyen.


Ez nagyon jó ötlet szvsz. Mondjuk fűzhetnénk gyöngyből valamit (biztos van ezüst)... Ki tud szépen gyöngyöt fűzni?

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265753 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Most akkor melyik Mallorn fásra gondoltok?

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265740 Írta: Endelír
Endelír válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Jeeeeeeeee!
Ünnepélyesen megválasztottam a NEVEM!
Általában bandolerot szoktam megadni, de nem tudtam, hogy ennek ekkora jelentősége lesz még.
Úgyhogy a nevem Endelír!
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265738 Írta: Endelír
Endelír válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Hú, választottam egy avatar képet! Volt egy sajátom is, csak azt nem tudom, hogyan lehet betenni... MSN-em nincs (otthon internetem sincs, nem otthonról szoktam netezni).
Egyébként fehér pólót hozzak a táborba, amit ott megfestünk... Egy szürkém is van, de úgy tudom, az előző táborban fehéret festettek.
Ti tudjátok, hogy hol lehet kapni A Gyűrű keresését? A kiadók meg a könyvkereskedések nem forgalmazzák... Kéne. :?:
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265730 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Sajnos, az msn-megbeszélésen nem tudok részt venni, mert nincs msn-em, a letöltéséhez meg nem igazán értek, de majd számoljatok be a fejleményekről.

Addig is egy további ötlet: a tavalyi táborban több csapatnak volt valamilyen nyaklánca / medálja / karkötője stb., amit akkor is tudott viselni, ha éppen nem a csapatpólóban volt. Mi is csinálhatnánk ilyesmit. Lényeg, hogy a csapatra vagy annak a színére jellemző legyen.

Ancalima: szerintem nem annyira bonyolult azt a fát lerajzolni. Ügyesek vagyunk, meg tudjuk csinálni. :wink:

Ja, és a címert én a póló elejére tenném, nem a hátuljára. Meg jó lenne ráírni tengwákkal, hogy Andustar.

Hát, egyelőre ennyi. Üdv mindenkinek.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265683 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Én jövök, csak akiket elfelejtettem felvenni azokat kérem, vegyenek fel msn-re...
Nekem is az a fás tecc nagyonnagyon, de ha mi csináljuk... az... nem lenne túl bonyolult? Mmint... Öööö... CSak úgy kérdezem... :D


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265627 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
GYerekek jöjjetek mesn re holnap este vagy jelezzen vissza hogy ki jön mert 3 emberrel rohadtul nem lehet kalkulálni ez így nem állapot.

A saját érdeketekben!

NEm én fogok gürcölni.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265616 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
ne haragudjatok, nekem ez a hét nagyon húzós ergó dolgozok.. mint nagyon. és nem tudok így tervezgetni, de látom van ötlet bőven :) gart és csak így tovább

...
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265605 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Toma gazda írta: avagy Andustarné Pehely!


Hm? :?:

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #265601 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Anglachel/Gurthang írta: Még csináltam párat (nagyjából azelött, hogy ezt olvastam volna (: ), de ezek alapján nemhinném hogy megfelel...

Atért felrakom:

Csomó béna lett. Csak úgy rajzolgattam. De valami ötletet talán lehet belöle szedni


Nekem az első sorban a harmadik tetszik a legjobban. Az a mallorn fa gyönyörű. Én arra szavazok. :P

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265517 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Achtung! Holnap KEdden este 19:30 kor msn en egy afféle virtuális csapattalit tartunk kérem aki tud jöjjön el rá és feltétlenül jelezze hogy tud e jönni avagy sem!

az én msn címem: toma_gazda@hotmail.com


jelezzen vissza feltétlenül mindenki!!

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265495 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Nellas írta: Szerintem az Anglachel által legutóbb felrakott címerek közül lehetne az első sor második eleme. Az nagyon szép.

Mit szóltok ehhez: a pólóra hátra raknánk a címert, előre pedig csak felirnánk a bal felső sarokba, hogy ANDUSTAR vagy tengwákkal, vagy simán.


avagy Andustarné Pehely!

én szavzok olostáéra

és kedden nekem megfelel az időpont

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265494 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Na, végre feltöltöttek az elemeim. :D

Itt van a kép.

Ezen van csillag, mallornfa, tenger, meg lenyugvó nap (a fa mögött, egyben a lombkoronájával).
Megpróbáltam olyanra csinálni, mint amilyenek a tolkieni címerek is (kicsit amolyan Beren-Haleth keverék lett asszem :lol: ).
Mivel tüncbarátok vagyunk, és Ankalimon írta, hogy

Ankalimon írta: Végül nem zárható ki, hogy a legerősebb tünde hagyományokkal rendelkező családoknak vagy tartományoknak erősebb tünde kötődésű címerei is lehettek (mondjuk hasonlóak, mint az első kori adán házak tünde formájú, ám a középpontosan szimmetrikus, nonfiguratív tünde heraldikának ellentmondó jelképei).


ezért csináltam ilyenre (ez függőlegesen szimetrikus, mint az emberek címerei általában).

Eredetiben sokkal szebbek a színei, csak hát a digigép így fotózta le (szkennerem nincs).
A tenger (felétől lefele a barna részig, ami a szárazföld lenne) minden esetre világosabb kék, mint az ég (felétől felfele), és középre haladva átmegy kicsit ilyen narancsos-pirosas sárgába (ahogy ugye a nap tükröződik a vízen). A napot meg egybeépítettem a mallornfa koronájával, és a törzse szürke (ezüst-szürke, ha tetszik -- ha jól emlékszem, ezüst volt a mallornok törzse, de javítsatok ki, ha nem).
A fa fölött meg van egy csillag. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265441 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Szerintem az Anglachel által legutóbb felrakott címerek közül lehetne az első sor második eleme. Az nagyon szép.

Mit szóltok ehhez: a pólóra hátra raknánk a címert, előre pedig csak felirnánk a bal felső sarokba, hogy ANDUSTAR vagy tengwákkal, vagy simán.

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265437 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Na, én is összedobtam egy lehetséges címertet. Pár óra és be is linkelem, csak a digifényképezőben most csöppet lemerültek az elemek, és föl kell tölteni. :?

Kedden megpróbálok lenni MSN-en, de ha nem lesz gépem, akkor ugye én sem leszek fönt. Szal majd kiderül. [size=9:3rkgu3uv](Beteg a gépem, szervízbe kell vinni, de elvileg kedden délután már visszakapom.)[/size]

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265427 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Valami ilyesmire gondoltál, csak nem ilyen pajzs alakban?

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265426 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Még csináltam párat (nagyjából azelött, hogy ezt olvastam volna (: ), de ezek alapján nemhinném hogy megfelel...

Atért felrakom:

Csomó béna lett. Csak úgy rajzolgattam. De valami ötletet talán lehet belöle szedni

Akkor ha jól értem egy teljesen egyszínü címer lesz, és ezüstel egyvalami rárajzolva? Valami ami Andustarra a legjellemzöbb? Na de akkor az most fa, vagy a hajók, vagy a lenyugvó nap?

[size=9:2m2j7wvb]Egyébként több köze van szvsz Andustarnak Earendilhez mint a többi népnek, mert Andúnie urai is Earendil leszármazottai[/size]

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265401 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek
Akkor most egy hosszabb hozzászólás következik:


Sajnálom, hogy a tegnapi találkozóra ilyen kevesen tudtunk eljönni. Mivel az eddigi hozzászólások alapján is úgy tűnik, hogy van mit megbeszélnünk kedden (2005. július 19-én) 19.30 órakor szervezünk egy MSN Messenger megbeszélést. Az én azonosítóm a Messengeren: fuzessyt@axelero.hu - ezt keressétek. Akinek nincs MSN azonosítója (Messenger fiókja) az csináljon addig egyet és töltse le a Messenger programot (messenger.msn.com). Az egyszerűség kedvéért azt javaslom mindenkinek, hogy engem vegyen fel a partner listájára, és én meg fogom hívni a beszélgetésbe, ha látom, hogy on-line van. (A dolog akkor fog működni, ha a beszélgetés valamely résztvevője látja az újonnan bekapcsolódni kívánó állapotát és meghívja őt a beszélgetésbe...)

Arra szeretnék kérni minden csapat tagot, hogy jelezze, részt tud-e venni a beszélgetésben.

Ha valaki esetleg nem ismerné, az elérhetőségeim: ankalimon@tolkien.hu; 70/3896786.



A kérdések, amikről érdemes lenne dönteni a tábor előtt:


1. Csapat jellege
A csapatnak ki kellene találni olyan szokásokat, vonásokat, amelyek valamilyen módon jellemzőek lehetnek a nyugati tartomány (Andustar népére). Az e területen élők legjellemzőbb tulajdonsága, hogy ők ápolják a legszorosabb barátságot Tol Eressea tündéivel, sok ajándékot kapnak tőlük, és gyakran hallgatják, meséiket, történeteiket. Azt is tudjuk, hogy Númenor történetében később e nyugati tartomány volt a Hűségesek legfőbb erőssége, miközben a sziget többi része megtagadta a valák és a tündék hagyományát. Ebből következően vélhetően sok bölcsességet tanultak a tündéktől.
Númenorban a közemberek andúni, a nemesek sindarin nyelven beszéltek, de a tudomány és az irodalom elterjedt, napi használatú nyelve volt a quenya. A tünde nyelvek ismerete nyilvánvalóan Andustaron volt a legerősebb.
Kellene valamilyen visszatérő szertartást is rendezni (jó lehetőség erre minden este megünnepelni a lenyugvó napot a Valák és a bölcsességhozó halhatatlan tündék tiszteletére.)

2. csapatruha
Mint mondtam a csapat színe a szürke/ezüst. Ezen nem lehet változtatni... Mivel egyéb ötlet eddig nem érkezett, javaslom, hogy mindenki vegyen egy középszürke pólót, amit majd ezüst textilfestékkel élénken kidekorálunk (meg persze rátesszük a címerünket is).

3. címer és zászló
A címer fontos, mivel a csapatzászlóra és a pólóra is ennek kellene kerülni. Az eddigi címertervek mindegyike jó, de egyik sem tökéletes. Mint mondtam térképrészletet a középföldi heraldikában nem használtak (és a történelemből ismertben sem). Anglachel címerterve nagyon szép, ám túlságosan hasonlít Earendil címerére, márpedig Andustarnak nem volt jobban köze Earendilhez mint Númenor bármelyik másik területének. Cala címerterve is nagyon jó, de nem igazán felel meg sem a tünde, sem az emberi heraldikai szabályoknak. A címerrel kapcsolatban két dolgot kellene eldönteni: mit ábrázoljon és milyen heraldikai szabályoknak feleljen meg.
Az ábrázolásnak mindenképpen valami csak erre a területre jellemző dologban kell kifejeződni: innen látható a tengerben lenyugvó nap, mint az Örök Nyugat jelképe, csak itt nő Mallorn-fa egész Númenorban (Lórienbe is innen kerül majd később), ide érkeznek meg a tündék fehér hajói Eresseáról, és úgy tűnik viszonylag sok előkelő származású nemesi család él itt (innen származik Erendisnek, Aldarion király feleségének édesapja, aki a Beor ház késő leszármazottja, illetve egy itteni nemesúr, Elatan veszi feleségül a Tar-Elendil király lányát, és utódaik viselik az egyik legnagyobb öröklött nemesi méltóságot Númenorban: Andúnie Urai lesznek).
A númenoriak heraldikai szabályai tekintetében a legbiztosabb kiindulópontot az arnori és gondori menekültek címereijelenthetik. Ez alapján a címerek egyszerűek: egy alapszínen egyszínű (általában fehér/ezüst) ábra látható, amely valamilyen jellemző élőlényt, vagy eszközt (fa, hattyú, hajó, stb.) ábrázol. A magas rangú nemesi és királyi címerek, vagy országrészek címerei tartalmazhatnak esetleg még más kiegészítő elemeket (korona, csillag), ám ezek is ugyanazon színűek, mint a főalak. Ez a heraldikai hagyomány talán Tuor révén a gondolini címertanból származott, ahol hasonló elvek alapján készültek a házak jelképei.

Ha númenori jelképrendszerről a professzor hagytékában közvetlen utalásokat nem is találunk, a diszítőművészetükről több Tolkien-rajz is fennmaradt. Ezek általában nagyon összetett és nagyon színes geometrikus formákat ábrázolnak. Van két textilminta (falikárpit?, szőnyeg?):
www.tolkien.hu/mtttabor2005/kover2m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/kover3m.jpg
És egy csempe:
www.tolkien.hu/mtttabor2005/kover1.jpg

Emellett van még egy sor egyszerű diszítőelem, amelyeket a professzor rajzolgatott, és amelyeket néhány utalás alapján illetve kronológiai okokból szintén númenori motívumnak gondolunk:

www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern10m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern11m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern12.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern13.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern14.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern15.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern16m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern17m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern18m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern19m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern1m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern2m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern3.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern5.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern7m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern8m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern9.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/Untitled-17.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/Untitled-18.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/Untitled-20.jpg


Van néhány fa és virág ábrázolás, amelyet a fentiekhez hasonló okoból szintén a númenori hagyományhoz szoktak kötni:
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern4m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern6m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/tree1m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/tree2m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/tree3m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/treem.jpg

Külön érdekesség az a amotívum, amely Tolkien kommentárja szerint a Kalandozók Ligája kapitányának sisakját ábrázolja:
www.tolkien.hu/mtttabor2005/karma3.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/karma4.jpg



Végül nem zárható ki, hogy a legerősebb tünde hagyományokkal rendelkező családoknak vagy tartományoknak erősebb tünde kötődésű címerei is lehettek (mondjuk hasonlóak, mint az első kori adán házak tünde formájú, ám a középpontosan szimmetrikus, nonfiguratív tünde heraldikának ellentmondó jelképei).


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265290 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Ille / Lórien írta:

Cala írta: nekem is tetszene, de szürkét kaptunk, és fekete az inkább orkos lenne.. nem? meg főleg hogy a fény felé fordulunk.. ebből lesz a szürke ;) :D
lehet bele így is feketét vinni.. nem?


Szerintem nyugodtan vihetünk bele feketét, de ne túl sokat, és még tehetnénk hozzá egy kis sárgát is a fény felé fordulás miatt. Persze, csak ha jól nézne ki.


Öööö... Sárga?! Na tölem kenjétek össze magatokat, csak ne hangoztassátok hogy honan jöttetek :D

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265243 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Andustar - Előkészületek

Patiszon írta: És milyen pólót? :)
Gondolunk rátok, hát persze :)


Jah... szürkét :D

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.229 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére