MTT Születésnap 2008

Több
15 éve 9 hónapja #360548 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
ha szavazni kell, akkor katlan... mi van ha valaki nem akar fenn aludni... onnan hazamehet, későnjövő kijöhet, stb, stb

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #360546 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Az időpontban legyetek biztosak, ez marad, nem változik már, 20 ember asztalverése esetén se - ezt pedig azért merem ilyen biztosan kijelenteni, mert szinte biztos vagyok benne, hogy ez az új dátum sokkal több embernek jó, mint nem. A helyszín valóban nem biztos még, eddig a hagyományos tábortüzes hely, és Kő-hegy vannak versenyben, de befuthat még versenyző, ha adtok ötletet - én intenzíven keresgélek. Előbbi előnye, hogy nagyon közel van, így az úttal nincs gond, utóbbié viszont, hogy ott van egy turistaház a hegytetőn, így ha valakinek a sátornál komfortosabb szállás kéne éjjelre, az meg van oldva. Itt szeretném megjegyezni, hogy mivel foglalni e kettő hely közül egyiket sem kell, ezért a népakaratnak még igen nagy súlya van - tehát ne fogjátok vissza magatokat a véleménymondás terén.

Kincső: kösz, hogy tartottad a frontot, valóban kissé akadozott a nethozzáférésem mostanság, chello sucks, de ez off.

Rabyn: a csobánkai ügylet le volt foglalva, általam, mélben. Foglalót nem fizettünk, de a hely megvolt. Nem vagyok annyira felelőtlen, hogy ezt az utolsó pillanatra hagyjam, úgyhogy bízz bennem, még akkor is, ha ez a dolog már tárgytalan ;)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #360486 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
szvsz a tábortüzezős helyszín nagyon jó, mert nincs is messze, könnyebb hazajutni és főleg nem kell szállásért fizetni, és ez sokaknál kardinális kérdés, hogy mennyibe kerül egy tali... én is amondó vagyok, hogy maradjunk ennél.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #360477 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Akkor Kőhegy?ott is van szállás.Csak tisztázzuk, nekem mind1, nem én leszek az aki kötekedik, Esgált tökéletesem megértem és helyesen cselekszik.Majd 1 héttel később ünneplem meg az uccsó előtti évemet :lol: .Csak minél többen gyertek , ünnepeljük már meg, hogy létrejött valami ebben a kis országban egy ember jóvoltából ami szebbé teheti életünket, csak ez a lényeg.(És, h legyen egy közös önfelett 7végénk)Nem hiszem el, h akinek ez fontos nem tudja megoldani, én vizsgám előtti nap képes voltam LEP-ezni és megbuktam másnap (később +lett), de nem bántam, uhogy alkalmazkodjunk 1 picit!A helyszínt tisztázzuk pls!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #360474 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Kincső: az egy dolog, hogy ebben a percben éppen szabad lehet a szállás, de TUDOM mert szerveztem már nem egy ottalvós-t, hogy illik lefoglalni előtte legalább egy hónappal, de minimum két-három héttel. Tavaly a tábort már októberben vagy mikor lefoglaltuk és még így is volt gondunk.

Szóval szerintem mindenki legyen olyan drága és nyugodjon bele, hogy változott az időpont. Legközelebb majd tessék észbekapni időben, hogy jaaa születésnap is leeesz hűűű akkor előezetesen jelentkezzünk mán, hogymegyünk... Az előző évi születésnapok is hasonló okok miatt buktak el...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #360473 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Nekem sem jó az új időpont, de úgy látom, most már mindegy. :( (Perpill úgy tűnik, hogy kénytelen leszek dolgozni a Múzeumok Éjszakáján. Tudom, váltsak melóhelyet. :) ) A helyszín meg tökmindegy, csak jó társaság legyen. :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360433 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Amennyiben 2 napon belül nem veri itt az asztalt min. 20 ember hogy ők mindenképp 13-15-én és Csobánkára terveztek menni, szerintem tuti nem változik, hiszen jelenleg a 21-e az érvényes vezetőségi döntés ;) :idea:
(t.i. addig nem lehetne véglegesen lefoglalni a szállást, míg nem tudnánk biztosan a 20 embert, mert foglaló kell - és Rabyn, Esgal hétfőn azt mondta h. elvben szabad az időpont, hiszen természetesen beszélt már velük, szóval ne rontsd az ex-szervezőtársad hitelét attól hogy Neked ki kellett szállni a projektből ;) )

Esgal írta: Elmodom, mért lett eltolva: mert elég sok embertől hallottam különféle csatornákon, hogy (...) nem jó nekik


De egyébként én csak azért vauzok itt bele mert mint titkár feladatomnak érzem a kommunikációt (és Esgal egyelőre nincs neten, de majd biztos lesz, tegnap is volt :) ), de csak a vezetőségin eldöntötteket tudom mondani, a projekt viszont a szervező döntési jogköre ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360432 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Nekem tökmindegy, de mihamarabb derüljön ki, mert van egy másik program, amit úgy kell szervezzek és többünket érint. Úgyhogy időpontért :szépennéz:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360429 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Attila: a 21-ei hétvégén NEM kell szállást fizetni mivel fent töltjük az egész éjszakát a hegyen.

Szerintem nyugodjatok bele, hogy 21.-én lesz a születésnap mivel Csobánkára valsz. már lefoglalták a helyet. Ergo nem is tudnánk már odamenni mert legalább egy hónappal korábban szokás szállást foglalni...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360427 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Én az előző variációra (13-15)-re voksolnék, mivel lesz zeneiskolai évzáró, és játszok rajta ami pedig 20-án lesz, így a 13-15 időben jobb lett volna. Ami a szállást illeti egyiket sem tudom, hogy mennyibe kerül, mivel még nem voltam MTT szülinapon.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360420 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
nekem is ez a megoldás tetszik, mert csak így van esélye, hogy eljutok. úgyhogy én is erre szvazok és remélem így marad.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360416 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Én tiszta szívemből örülök a 21-i hétvégének és a tábortüzezésnek is! Végre el tudok menni! :cooljump: Nagyon remélem, hogy ez így marad.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360402 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Elmodom, mért lett eltolva: mert elég sok embertől hallottam különféle csatornákon, hogy pont azért nem jó nekik, mert vizsgaidőszak van, és akkortájt elég sokaknak még tanulni kell. Mivel 21-22 kicsit később van, ezért talán többen el tudnak szabadulni már akkor.

A helyszín hasonló okokból változott: elég sokan jelezték, hogy nem lenne pénzük arra, hogy akár pár ezer forintot is kiadjanak szállásra, meg kajára, meg ilyesmire, hiszen közel van időben a Tábor is, és mindenki inkább arra kuporgat. Én is szerettem volna egy jó ki hosszúhétvégés talit, ahol lesz minden (nem csak póker, sőt ;) ), de eddig úgy tűnt, nem nagyon van ember, aki ezekkel a feltételekkel eljött volna.

Természetesen tisztában voltam vele, hogy lesz olyan, akinek ez az új időpont rosszabb, mint az előző, de sajnos - akárcsak a farsangnál, ha visszaemlékeztek - nem lehet mindenkinek a kedvére tenni, mindig lesz valaki, akinek kevésbé megfelelő az egyik, mint a másik.

Az új koncepciót a fentiek függvényében úgy akartam megcsinálni, hogy a lehető legkevesebb költségbe kelljen vernünk magunkat (mind az MTT, mind az egyes emberek részéről), és hogy minél inkább népszerű időpontban legyen. Mivel a Líthas mindig is eleve vonzott átlag 20-25 embert (ellentétben az MTT születésnapjával), ezért ésszerűnek tűnt a kettőt összevonni.

Próbálok úgy ügyködni, hogy azért egy szimpla tábortüzezésnél tartalmasabb legyen ez a hétvége, úgyhogy egyelőre még nem kell elsiratni ;) ötleteket és véleményeket bármikor szívesen fogadok, hogy a legnaprakészebben szolgálhassam ki az igényeket. Ennek fényében is buzdítom az idelátogatókat, szóljanak hozzá, rajzolódjon ki pontosabb kép, mit gondoltok: a változtatás jobb, vagy az eredeti?

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360390 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Csak mint a tegnapi vezetőségi résztvevője mondom tájékoztatásul, hogy ha valóban vannak is érdeklődők (ami jó lenne), sajnos ezt nem nagyon jelezték a szervezők felé, így attól tartottunk hogy nem jönne össze megfelelő ember időben (főleg mivel ahogy Sil is írta, az utóbbi években az MTT szülinap nem vonzott tömegeket...), rizikóra pedig nem lehet lefoglalni a szállást. Gondoltunk a szavazásra, de nem lenne rá elég idő... Hogy a kéréseitek függvényében hogy dönt, az Esgal dolga, addig is ha van még olyan, aki nagyon szívesen menne 13-15-én Csobánkára, pláne ha az új időpont nem jó neki, akkor szerintem visítson hangosan és főleg VILLÁMGYORSAN, mert ha tényleg tömeges az érdeklődés, akkor az már sokat nyomhat a latban, gondolom én! ;)

[size=9:1h3h1h0o](Magam részéről tegnap óta rájöttem, h. 21-én max. pár órára tudok lenézni, igaz h. az előző hétvégén is csak szombat estétől érek rá. :P )[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360375 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Én is jobban örültem volna egy többnapos ottalvósnak, mert ennél a távolságnál annak több értelme van, mint hogy megyek-tábortűz-hazajövök. Speciel ez a Csobánka egy köpésre van Pesttől, ahogy elnézem, kb mint Kő-hegy.
De természetesen (a formájától függetlenül) így is megyek, hacsak nem jön közbe valami, mint ahogy ott voltam anno Királyréten és Szegeden is, meg akkor is, amikor csak egy velencei strandolásból állt az egész. (De légyszi, idén legyen a póker mellett valami más, alternatív program is, ne úgy, mint tavaly.)
Egyébként abban igaza van Esgalnak, hogy nagyon nehéz megmozgatni a népet egy többnapos leutazós talira (úgy tűnik, idén még a szervezőtársakat is, ami új rekord), az előző pár évben is gondok voltak a születésnapon való részvétellel.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja - 15 éve 10 hónapja #360364 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
sziasztok! igazából az van, hogy mi nagyon készültünk erre a 13-14-15ös szülinapra...programokat is úgy szerveztük, és nagyon nem jó ez a 21-22, és nem csak azért, mert nekünk nem jó, hanem azért is, mert 2 nap semmire sem elég. fél nap elmegy az utazással, ott leszünk egy éjszakát és már utazhatunk is vissza...nemtudom az ilyen foglalásokkal hogy álltok, de meg lehetne előbb kérdezni az embereket, akiknek kedvük van jönni, mert sztem nem csak mi ketten vagyunk úgy, hogy több napot szeretnénk együtt tölteni az mttvel...és ráadásul ez a 13-15ig egy hétvége, akkor pedig nincs vizsga...
remélem nincs még semmi letisztázva...nem szeretnénk ezt is kihagyni, és ahogy láttam, eddig még senki sem mondta, hogy szuperjó lenne ...
és azt nem lehetne megoldani, hogy 20-21-22-re terjesztenénk ki az időpontot?...akkor talán el tudnánk úgy menni, hogy 22-én reggel hazamennénk...
előre is köszi, ha figyelembe veszitek a kérésünket!

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360360 Írta: Orsi_
Orsi_ válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
hát én személy szerint a csobánkainak örültem volna jobban... mert 21-22 nekem nem nagyon jó... nem lehetne erről szavazást indítani, mert ha jól értettem, még nincs semmi biztos? vagy Csobánka már mindenképpen ugrott? azért még reménykedem... mert a tavaszira sem tudtam elmenni(akkor nővérem szülinapját ünnepeltük, ebbe meg az enyém esne bele...), erre már nagyon vártam. hát egy kicsit elszomorodtam... :( és sztem (bár én még nem vettem részt mtt szülinapon) egy egyéjszakás dolog kevés... én többet is ,,kibírnék"és korábbi tapasztalatok alapján, a végén mindenki sajnálkozik, hogy maradna még egy napot... :D ez csak az én véleményem... úgyis a többség dönt, majd meglátjuk.

A szeretet fény a vakoknak, hang a némáknak, dal a süketeknek.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360349 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008

Celebrom írta: Akkor ez nem is Csobánkán lesz?Kár.Akkor?Köhegy?:)

Ha Kőhegyen lesz akkor most szeretnék megkérni valakit, hogy jöjjön ki elém a Délihez, vagy ahonna indul, mert tavaly ez nem nagyon ment. :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360340 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Nem, sajnos nem Csobánkán - a többség nem nagyon preferálná a többnapos-leutazóst, és így meg nagyon nem éri meg, és rizikós is oda menni. Kő-hegy rajta van a listán, de még nem biztos semmi. Időben szólni fogok, ha kiderül ;)


És egy update:

Némi pontosítás a Klippályázathoz:

A téma az MTT legyen. Vagy ahhoz közeli, a szórakoztatás jegyében. Ez elég tág fogalom, és annak is szántuk ;) pont azért, hogy sokminden beleférjen. Nem akarunk gátat szabni a belőletek most minden bizonnyal sugárban előtörő kreativitásnak :D
Ami a formátumot illeti, bármilyen formátum, ami egy MediaPlayerrel, vagy hasonlóval lejátszható (pontos kiterjesztéseket is írok majd), illetőleg hasznos lenne, ha a végeredményt fel lehetne lőni a jutyúbra, hogy mindenki lássa.

Ha van még további kérés/kérdés, priviben, bagolypostzán, akárhogy, tegyétek fel nekem, és további pontosításokat is eszközölök.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360325 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Akkor ez nem is Csobánkán lesz?Kár.Akkor?Köhegy?:)

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360318 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Jaj de jó!
Sokkal jobban preferálom, mint a csobánkás leutazós verziót!

(Bár én még valszeg 20.-a körül is vizsgázni fogok. :( )

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #360313 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Nahátkéremszépen.

Nem reprezentatív, és legkevésbé se széles körű közvéleméynkutatás, és (ir)releváns véleméynek meghallgatása után a következő határozatot hoztuk.

MTT szülinappal kapcsolatosan határozott változások lépnek érvénybe.

Az eseményt összekötjük Líthassal, azaz Szentivánéjjel, így tehát sacc két napos lesz: egy tábortüzes-bográcsozós szombat, meg az arra következő éjszaka, vasárnap meg, ameddig maradni akartok. Ez konkrétan a következőt jelenti:

Időpont: 2008. 06. 21-22.
Hely: ez még nem tisztázott, valahol nem túl messze, erdőszélen, tűzrakóhellyel, varázslattal.
Befizetendő pénz: minimális összeg, hogy Te is hozzájárulj a bográcsban fővő jóságokhoz - olyan párszáz, perkopf.

Reményeim szerint így azokra is nagyobb eséllyel számíthatunk, akik vizsgáznak, illetve azokra is, akik nem feltétlenül tudnak efféle rendezvényre mostanság nagyobb összeget áldozni.

További szolgálati közleméyn, hogy Rabyn és mogy, kik tettestársaim lettek volna a szervezésben, egyéb elfoglaltságaik miatt visszamondták a szervezést - ezt csak azért mondom, hogy ne zaklassátok őket infokért, a továbbiakban nem sokkal fognak többet tudni nálatok.

És ezennel hirdetem meg a Naagy MTT Klippályázatot is. Ennek határideje: június 20-a. Ha igaz, ott helyben, a Líthas-Szülinapon meg is tudjuk majd nézni, a közönség szavaz.
Kategóriák:
fényképes-mozgóképes
komoly-vicces

és ezek kombinációi, valamint egyéb.
A kész pályaműveket a pillenpaty 'kukac' gmail 'pont' com címre várom.

Nézzétek majd folyamatosan a vonatkozó topikot (ezt, la), kerülnek majd fel infok, ajánlott nem lemaradni! :)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
15 éve 11 hónapja #358372 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: MTT Születésnap 2008
Ugyan nem igazán szeretek olyasmit beírni hogy "valami valahol valamikor lesz, és lesz valamilyen", egészen pontos infókkal meg még nem szolgálhatok, de úgy vélem, azért illik ide firkantani valamit.
Tehát.

A valószínűsíthető hely: Csobánka
A valószínűsíthető idő: 2008. június 13-14-15. Azaz péntek délutántól vasárnap reggelig.
Bárki jöhet, még a nem-MTT-tagok is (mottónk: egy születésnapot nem csak a családtagok, de a barátok is megünnepelhetnek, nem?), de ők többet fizetnek. Sorry, ez van.
Pénzről még beszélünk, egyelőre kalkulálás alatt. Az biztos viszont, hogy egy napra is lehet jönni, meg mindenfélre konstrukciók lesznek. Az viszont biztos, hogy ha valaki leadja a jelentkezését (nyilván amikortól lehet), az automatikus fizetési kötelezettséget is takar majd, tehát senki ne kerüljön kényelmetlen helyzetbe emiatt, ezzel kell számolni.

A várható programok: minden, amivel egy egyszeri ember jó érezheti magát, a kirándulástól a punnyadáson keresztül a pókerig.
Lesz bográcsolás is, egy nagy közös mindenképp, ekkor ünneplünk és koccintunk a társaság születésére, azaz már arra, hogy majdnem kezd iskolaköteles lenni.

A kaja központilag megoldott lesz, valószínűleg úgy, hogy ti beleadtok, mi bevásárlunk, és abból mindenki ízlése szerint fogyaszt. Lesz olyan konstrukció, hogy aki msáhogy akarja megoldani, az ebbe nem ad bele. Van konyha, tehát aki egyénileg főzne, annak minden lehetősége adott lesz erre. De ez még képlékeny, nehogy bárki elkezdjen félni, hogy ő mást akar, csigalom, nyugavér, megoldjuk :) konstruktív ötleteket nyugodtan elhelyezhettek a topikban ezzel meg mással kapcsolatban is, itt a hozzászólásom felett. Lehet ötletelni is, hogy mit akartok csinálni, hátha komolyabb szervezést igényel, mint mondjuk egy pókerparti, és akkor készülünk extrán jó programokkal.

Továbbá, a kreatív emberek most kezdhetik betárazni a vindózmúvimékert, és hasonlókat, ugyanis ezennel kihirdetem a Nagy MTT Klippályázatot. A feladat: csinálni kéne klippet, fénykép vagy mozgókép alapanyagból, ami az mttről szól. Műfaji, tartalmi megkötés nincs, a pályamunkákat a helyben összeverődött közönség üdvrivalgással, kalapdobálással zsűrizi, az nyer, aki előbb. A díj egyelőre meglepetés, és nagyon egyedi lesz :) szóval, hajrá! Részleteket erről is később, de már el lehet kezdeni agyalni.

Végezetül pedig valóban, ahogy Gandalf lentebb írta, a programszervezésben Rabyn, a logisztikai-pénzügyi melóban pedig Mogy lesz majd segítségemre, úgyhogy kérdéses ügyekben felhatalmazom őket ezennel a válaszadásra, titeket meg arra, hogy elfgoadjátok, amit tőlük hallotok :)

Elég-e? Kérdés-e? Ezzel a sok karakterrel ugye nem ígértem semmit, de azt viszont kiválóan be is tudom majd tartani :)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
15 éve 11 hónapja #358332 Írta: Gandalf
MTT Születésnap 2008 téma létrehozva Gandalf által
Főszervező: Esgal
Logisztika: mogy
Programfelelős: Rabyn

Részleteket majd ők mesélnek. :wink:
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.191 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére