Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!

Több
15 éve 9 hónapja #365235 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
óóó... Szerencse fel, szerencse le... *dúdol* Nekem mindig szívem csücske volt ez a bányász-himnusz, amióta ismerem :) támogatva, de kicsit azértát kéne írni, és nem csak lenyúlni a szöveget...talán... bár én most kreativitási mélyponton vagyok.

Kulcsot nemtom, majd kérek a nagyitól.

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365221 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Újfent én (lassan aktívabb leszek, mint ő) :P

Szerencse fel, szerencse le!
Ilyen a bányász élete.
Váratlan vész rohanja meg,
Mint bérctetőn a fergeteg.

Nem kincs után sóvárgom én,
Bányász kislányt, óhajtok én.
Bányász kislányt óhajt szívem,
Ki szívében bányász legyen!

Refr:
S hogyha majd a föld ölében
Végóránkat éljük,
Isten kezében életünk,
Ő megsegít reméljük!
Te kisleány ne bánkódjál,
Bányásznak halni szép halál,
Egekbe szállani fel, fel!
Szerencse fel!

notaskonyv.zsx.hu/index.php?nota ... sz_himnusz

a legalsó
www.freeweb.hu/kpkorus/kpk-magyar/muvek.html


A kulcsot csak úgy ígérem, hogy ha arra járok veszek. Nem tudom merre visz az utam, egyenlőre nem úgy néz ki, hogy bemegyek a városba a héten.

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365200 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
MELYIK bányászinduló? Kapásból ismerek hármat!!!

Kedves Tünde! Nem vennél nekem is egy ilyen kulcsot? Nem muszáj, hogy Remzyével egyformát, sőt! Odaadnám érte a pénzt a fiadnak, de a héten olyan hülye műszakban dolgozom, hogy nem lesz időm elmenni kulcsot venni :(

Előre is hálás köszönet!

ui: az a bélésselyem sztem a Thingol-kendők maradéka, rém vacak, nem javaslom, hogy hordjuk!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365166 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Itt az anyja:
Virtuális csapattagságot köszi :lol: Nem pofázok majd, csak ha előrelendít valamit.

Saslik recept by zacsis:
Végy dupla alufóliát kb 40 centiméterest 2 rétegben. (fontos, mert különben kiszakad)
A kiskukták vágják kb 2x2 cm kockákra az alábbiakat 10 főre kb (ha nagyobbra vágjátok, nehezebben sül meg): krumpli 4 kg, disznócomb 2 kg, szalonna 1/2 kg, gomba 1 kg, vöröshagyma karikára 20 közepes szem, szárazkolbász karikára 3 szál, vegáknak a hús helyett mehet még cukkini, vagy ami van, de zsiradék arra is kelleni fog, tehát nekik kell akkor olaj!!!

Ha mindez kész, akkor a fóliára alulra menjen a kolbász, rá a krumpli és az összes többi, a tetejére pedig a szalonna. Fontos, mert ahogy olvad, úgy lesz zsírban tocsogó minden és úgy sül át. Tetejére az egyszerűség kedvéért elég a steak fűszerkeverék és mehet is a sütőbe. Minél több kisebb zacsit csináltok, annál hamarabb fő/sül át. Jól hajtogassátok be a zacsikat és gondoskodjatok előre valami munkáskesztyűről, amivel kiveszitek a parázsról.
Tehát inkább egy embernek 2 kisadag, mint egy nagy.

Parázsra kell tenni nem tűzre, tehát valaki jóelőre gondoskodjon nagyon sok parázsról :lol:

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365164 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Remzymama: örülök neked és megtisztelő figyelmednek :D köszönöm a tippet a kulcsról és az indulóról, utánanézek :) a receptet is elfogadom, ha elküldöd :) egyébként, épp mert Remzy itt van, gondoltam is, hogy téged meg adimot esetleg beveszünk tiszteletbeli csapattagnak - ha már nem tudtok jönni, amit részemről sajnálok. Úgyhogy olvass nyugodtan! :)

Orsie: a raktárban többféle szürke anyag is van. Én a bélésselymet nem javaslom, mert műszál, mint az állat, ergo, muszály beszegni, semmi nedvességet nem szív be, tehát fejre, nyakra, csuklóra is kényelmetlen, valamint nehéz rá festeni. viszont kedden megyek dorwwal raktárba, halászok nektek jóféle vásznat, vagy ilyesmit, ami még kényelmes is, ha hordaná valaki :)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365129 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Sziasztok Amnitörpök! (amnéziás törp rúlz)

Itt az anyja :lol:
Bocs a belepofért, olvasgatlak titeket mert azt mondta az nekem jó lesz, meg különben is kíváncsi vagyok rátok :) (ha már nem megyek ennyit lopok belőletek) és megígérte, hogy beírja, de nem tette.
Mister Minitben 390 forintért vettem díszes fejű kulcsot neki. Olyan cirádás és sötétszürkeszerű színű. Olyan régies mindettől. Szerintem tökéletesen megfelel. Kb 5 cm. Nem is nehéz nyakban lógva.
Lógásra meg javaslom a bőrt, azt vetessetek közösből, ha lehet, kb 120 forint egy. Csapatszinten sem drága.

Indulót is mondtam neki: Bányászinduló, a szövegre meg a dallamra keressetek rá youtubon és zeneszöveg.hu-n. Az az eredeti Erdélyi bányászhimnusz :wink:

Kaja: ha kell a tavalyi zacsis rablóhús receptje elküldöm nektek.

Szerencse fel!!!

Pussz mindenkinek

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365101 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
törpírás jó! :up:

raktári leltárban van több méternyi ezüst színű bélésselyem anyag. az jó nekünk a csapatkendőhöz?

kulcsot igyekszem szerezni, ha mégse menne, akkor szólok.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365067 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Remzy, Lamy: ezen ne vesszünk össze (deviantörp, ez tetszik :D ), ez olyan dolog, amit majd helyben is eldönthetünk.

Tirion: oks, vettem.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365050 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Esgal, megköszöném azt a kulcs-t, mert próbáltam intézkedni itthon hátha, de nem jött össze:)=

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365044 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
én mé rajzolgassak mást mint a többiek ? felvetettem egy ötletet vagy meglesz szavazva vagy nem -____-

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365038 Írta: Lamy
Lamy válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Remzy: én nem ragaszkodom baltákhoz, te rajzolhatsz majd kulcsjeleket és akkor lehetsz deviantörp. ;) =
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365022 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Nem ragaszkodom hozzá, mert ne ezzel cseteljük már tele a topikot ;) elég annak szólnia, aki jönne. Fakultatív ;) egyébként én sem megyek, azt hiszem.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364953 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Azt is jelezni kell hogy ha valaki nem akar menni a kirándulásra?:)=

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364946 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
icke: köszönjük :)

Csapatnévre alternatíva még senkinél nem született?

Egyébként pedig egy technikai kérdés és programajánló: az erdőjáró rend egésznapos kirándulást szervez az egyik napon (azt hiszem, ez talán a második rendi nap, de nem biztos), és ha jól értettem, erre bárki mehet. Körkérdésem hát, hogy ki az, aki velük tart, ugyanis nekik előre kell hidegcsomagot igényelnünk. Ha most valaki igent mond rá, azt le lehet mondani még ott helyben is akár, de akkor aznap az inkriminált kirándulókaját fogja enni a táborban is.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364939 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!

Lamy írta: Jaja: mondjuk az átlagszöveg mehetne baltákkal, a rejtettebb, szakrálisabb jellegű szövegek pedig kulccsal. ;) =


jajne ennyire ne kavarjunk könyörgöm .. akkor legyen balta felejtsük a kulcsot ha ennyire ragaszkodtok a baltához, egy szotse szotlam

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364936 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Üdvözletem!

Az általános örömködés közben azért jelzem, hogy ne nekem hálálkodjatok, nem én vagyok az ötletgazda, és a kidolgozásban is maximum ötven százalék az én érdemem :) =
Viszont, hogy ne kelljen kézzel másolgatnia az érdeklődőknek, viszek a táborba minden csapattag számára egy nyomtatott példányt az alább linkelt cuccból; variálni akár a helyszínen is lehet.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364934 Írta: Lamy
Lamy válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Jaja: mondjuk az átlagszöveg mehetne baltákkal, a rejtettebb, szakrálisabb jellegű szövegek pedig kulccsal. ;) =
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364908 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
ugy néznek ki mintha a reptéren használt zászlokat lengetné valaki :D DD amugy teljesen jo maga a rendszer, kulcsra meg tényleg csak azért gondoltam mert ha már kulcsos nép vagyunk akkor ... :P de tényleg semmiböl nemáll kulcsokat rajzolni balta hejett :D

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364883 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!

Esgal írta: icke: Ez nagyon jó!!! Tetszik, magam részéről támogatom, pláne, hogy ezek a kvázibalták szerintem emlékeztetnek a nyers, még ki nem reszelt kulcsokra is - ha van az írónak érkezése ilyen cikornyát alkotni, lehet ez a díszítés is :)


Zsííííííííííííííííííííííííííííír! :agree:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364846 Írta: Ági
Ági válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Nekem is nagyon tetszik. Jó ötlet volt. :)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364843 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Elder: fenn vagy a listán ;)

icke: Ez nagyon jó!!! Tetszik, magam részéről támogatom, pláne, hogy ezek a kvázibalták szerintem emlékeztetnek a nyers, még ki nem reszelt kulcsokra is - ha van az írónak érkezése ilyen cikornyát alkotni, lehet ez a díszítés is :) Többiek?

Update:

Sil küldött egy linket a törpnyelvről. Ha valakit nagyon érdekel, és szeretne vele óberkodni...

www.uib.no/people/hnohf/khuzdul.htm

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364819 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Üdvözletem!

Bizony, nemsokára jön a kissé hevenyészett jelrendszer, nekiesem az Illustratornak, aztán lesz, ami lesz - tessék néha visszanézni, nem akarok floodolni, úgyhogy majd ezt a hozzászólást frissítem :) = (Mellékesen és előre: a baltafejeket kulcsfejekkel helyettesíteni nem túl nagy ügy, ha utólag úgy gondolja a nép, csak egy kisebb technikai elintézendő.)
Na, ez itt az első skiccünk: balták.
Némely infók róla. Nyelvészetileg úgy alappal, mint háttérrel kevéssé rendelkező, múltjára és eredeti írásrendszerére nem emlékező földmélyi népek számára kifejlesztett alfabétum, mely huszonnégy jelből áll, és (célirányos megalkotása révén) képes a magyar nyelv hangrendszerét grafikusan, bár nem túl magas színvonalon kódolni. Az egy fejjel rendelkező jelek a magánhangzókat, a kettős fejűek a mássalhangzókat jelölik; ez alól kivétel a "j" hangot jelölő egyfejű jel, erről később. Hosszú magánhangzókat a rendszer nem különböztet meg, tehát pl. "i"-t és "í"-t ugyanazon jellel fejezzük ki, kontextusfüggően értelmezendő. A "j" jel önmagában állva "j" mássalhangzóként funkcionál, bizonyos mássalhangzók után azonban lágyító értékkel bír, és palatelizálja az illető mássalhangzót. Példa: "g"+"j"="gy", a két jel egyszerűen egymás után írandó, és együtt kiolvasandó. Ugyanezen minta szerint működik a magyar nyelvben kettős vagy hármas betűvel jelölt hangok írása is: "d"+"z"="dz", "z"+"s"="zs", stb., kivétel: "ly", melyet hangértékének megfelelően a "j" jellel írunk át. Ugyanígy történik a magyar ábécében idegen betűkkel jelölt hangok ("q", "w" "x", "y") átírása is, a szóbeli helyükön kapott hangértéküknek megfelelő jelekkel.
A táblázatban csak a jelek alapvető formája jelenik meg, tényleges használatukkor díszítésük, minőségibb vagy mívesebb kidolgozásuk természetesen szokás.
Hangsúlyoznám, hogy ez egy szűk óra alatt létrehozott rendszer, és az emocionális kötődés ellenére nem lesz sértődés, ha valaki jobbat talál ki, sőt, az ennek javítására tett külső kísérletektől se zárkóznak el az alkotók :) =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364810 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Be tudsz szerezni nekem is egy kulcsot. :cooljump:
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364795 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
icke, Lamy: :bounce: :up: :hello: :cheers:
Kíváncsi vagyok! Várjuk! :)

Színek: ok, ha a legtöbbeknek a fehér nem jó, akkor szerzek világosszürke anyagot kendőnek. Ezen nem veszünk össze :)

Snuff, tirion: Én hozok nektek kulcsot - nem állítom, hogy valami nagyon különleges lesz, de hozok. Más is szóljon, ha nagyon nem megy!

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364792 Írta: Lamy
Lamy válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Huh, most alkottunk icketörppel fellelkesedésből egy fejszékből álló írásrendszert. Szerintem estére be is tudjuk már linkelni, és akkor meg lehet nézni, ki mit szól hozzá, vagy mire lehet(-e) használni. Persze nem muszáj.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364782 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
tudom, fenomenális vagyok :3

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364765 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!

Remzy írta: és milenne hamár kulcsos törpök vagyunk akkor valami kulcs jelek lennének ? :P különbözö fejü markolatu alaku kulcsok ;)

ez nekem tetszik :D

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364738 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
és milenne hamár kulcsos törpök vagyunk akkor valami kulcs jelek lennének ? :P különbözö fejü markolatu alaku kulcsok ;)
énekelni tuti nemfogok, hangom katasztrofa nemis vágyok rá :D

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364736 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Szóval végigolvastam a dolgokat. :) =
A színeknél az ezüstot támogatom. A kulcsot azt nem tudom miként fogom megoldani, de megpróbálok konzultálni jóanyámmal. A jelekhez meg, milenne ha mindenből vennék egypárat, már amikből felsoroltatok, és akkor meg van a kompromisszum, és a kecske is jóllakot:)=, Vagy ez így túl bonyolult?
Az énekléses dologért én személy szerint nem vagyok oda (igaz jártam általános alsóba 4 évet énekzene tagozatra, de az sok is volt:)=).
Kaja meg mindegy számomra, azt rátok bízom, úgyis megfogom enni ha éhes vagyok...

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364701 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Törpartizánok - ellenállunk a Homálynak!
Cirill betűk: tanultam oroszul egy ideig, ha tényleg ide lyukadnánk ki, segíthetek, van néhány jópofa bötűjük, egyiptomi jöhet, de ahhoz nem én értek, a kínai-japán jelektől viszont engem ráz ki a hideg, úgyhogy szerintem itt nem nagyon lesz kompromisszum :D De a baltajelek szimpatikusak.
Ezüst helyett fehér: én is inkább szeretnék ezüstöt (nagyon szépen szeretném), ha lehet. :)
Kulcsok: ajaj. Esgal, kölcsönkérnék tőled egyet, mert nem tudom telefonon asszisztálni édesanyámat, hogy hol találja meg az ilyen kacatjaimat, úgyhogy nem tudok sajnos kulcsot vinni.
Danolászásban benne vagyok, iskolai énekkarban öt évig nyifogtam, voltam alt, mezzo és szoprán is, úgyhogy ha elmúlik a köhögésem, még az is lehet, hogy beszállok a kamarazenekarba :)

"Well, I'm back."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.243 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére