A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 8 hónapja #92065 Írta: Mike
Mike válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Én még nem tom mikor nézem meg, de már nagyon kiváncsi vagyok rá. Igaz már a netről leszedtem és jó minőségben, de először mindenképpen moziban akarom megnézni. Az a kérdésem, hogy szerintetek elsőre feliratosan vagy szinkronizáltan érdemes megnézni?
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92059 Írta: Morlhach
Morlhach válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hello mindenki!
Új ember vagyok,majd ide is fogok járni,most csak benéztem.
Én holnapután nézem meg a filmet kemény 1100 ftért utolsó előtti sorban a Győr Plazaban.
Ha vki győri és ott lesz,akkor nézzen hátra :D
Sesy egyébként tudod,ki vagyok?:)

Na üdv! 8)

"Nem halott az,mi fekszik örökkön,a Halál sem ér át végtelen időkön..." /Necronomicon/
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92054 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
jaj-jaj, a fele hozzászólásokat nem olvastam el, rettegve, h megtudok vmit. mamám! nekem még nem is bizt, h a hétvégén egyáltalán megtom nézni... teljesen fel vagyok tőle villanyozódva! jajajjajjjajajajajajaja :cry: csak jöjjön össze a hétvége, legalább... plíííz...
Faramir esetében teljesen félek.
Éoében nemtom mit gondoljak /majd fogok! :twisted: /
Szillszakállt naon várom!
Gollamban bizt vagyok, h fantasztikó lesz / :cooljump: /
hmmm.... annnnnnnnnnnnnnnnnyira várom!

n8n returns
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92050 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
És semmi ellentét nincs közöttük, sőt! Szóval nem értem... :roll: (Nekem meggyőződésem, hogy Denethorral és Boromirral szemben Faramir elfogadta a királyt, sőt várta is a visszatérését. :roll: )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92047 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
De az oan hülyeség, hogy nem lehetett nemesebb Aragornál. A könyvben is teljesen máshogy voltak nemesek.

Remélem a RotK-ban fognak szerepelni még az entek...

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92044 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Az a legrosszabb, hogy teljesen készületlenül éri az embert [size=9:7m23e2zj](akinek még nem mondták el)[/size]. "Most megmutatja Gondor kapitánya, hogy mennyit ér"-nél (v. vmi ilyesmi :roll: ) még álmomban sem jutott volna ez a fordulat eszembe... :? :( :x De leállítom magamat mert különben mindenki megőrül. :) Azért a film nagyon jó. :!: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92036 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Kincső írta: Annún a neve :wink: , de ott miután elfogják Gollamot, megtudja tőle, hogy a Gyűrűről van szó, és Frodóék minden rábeszélése ellenére kijelenti: "A Gyűrű Gondorba megy." [size=9:1pkzz3ql](Na ennél a mondatnál én majdnem megőrültem. :rmad2: :look: :evil: )[/size]


Annál a résznél én is elég mérges lettem... Faramirból sugárzott a rosszindulat. Rosszabb volt mint Boromir amikor megksíértette a Gyűrű.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92015 Írta: Nici
Nici válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Bah holnap 16:00 és megkezdődik számomra is amire már egy rohadt hosszú éve várok, vagyis a 2-t rész!!! Ha majd láttam én is kritizálok meg ujjongok ha kell :) )) megbeszéltük azokkal akikkel nézzem , hogy a film végén jár a taps és a stáblista alatt az éneklés :) ) akkor holnap! Már alig vááárom!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92007 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Csavargó: Nagyon nem értünk egyet Faramirral kapcsolatban, persze ez nem baj... :roll: :look: Nekem Faramir a kedvencem a könyvben, ezért elfogult vagyok, de: Tolkien őt úgy képzelte el, hogy ellent tud állni a gyűrű kísértésének, és komolyabb, "szelídebb" ( :arrow: értsd: nem olyan harcias), jaj, nem tudom elmagyarázni. :? :roll: Most nem ez a lényeg. (" A lényeg az, Frodó..." :) ) Szóval a lényeg, hogy ha Tolkien őt így teremtette meg, akkor senkinek sincs joga a szöges ellentétére átírni. :evil: :rmad2: :roll: És mit gondolsz, hova jutott volna Gondor és Rohan, ha minden ember szíve olyan könnyen befolyásolható volna? :shake: :confused2:

ipszilon: Faramir elviszi Frodóékat a "vízeséses izére", aminek amúgy Henneth Annún a neve :wink: , de ott miután elfogják Gollamot, megtudja tőle, hogy a Gyűrűről van szó, és Frodóék minden rábeszélése ellenére kijelenti: "A Gyűrű Gondorba megy." [size=9:1vutm65k](Na ennél a mondatnál én majdnem megőrültem. :rmad2: :look: :evil: )[/size] Ezek után elcipeli őket Osgiliathba, és onnan küldi végül őket vissza. :shake: :(
És igen, Haldír pontosan az a tünde, és a filmban elmegy Helm-szurdokba egy csapat tünde íjásszal. :wink: :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92005 Írta: Algieba Markab
Algieba Markab válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Letudtam a második részt.
Hááát, az első jobban tetszett.
Gandalf lenyomja a balrogot, az nagyon látványos.
Szilszakáll meglátja Vasudvart körül kivágott erdőt és hívja az enteket, az a legmeghatóbb, akko elsírtam egy-két könnyet.
Meghal Haldír. Ő hozza az elf íjászokat és megöli két ork. Szegény...
Kb. 2000 ember lenyom 10.000 orkot a Helmnél... Sehol sincsenek a félig már fa entek... Pedig az a könyvben nagyon látványos volt!!! Ahogy elindul a Fangorn!
Vannak benne Gimli poénok.
Legolas szuper édi, cuki, ari meg ami kell a hölgy nézőnek.
Stb, később.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91995 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Én honap nézem!!!
Irok majd beszámolo!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91976 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Na most aztán tök irigyke lettem!Ti már láttátok és én nem és ez szörnyű...
Én is csak a hétvégén fogom megnézni...hajjj :cry:

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91947 Írta: ipszilon
ipszilon válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Khmmm.... Haldír meghal? az nem az a tünde, aki Lothlorienben van? Amúgy ha nem szóltok a Faramirós izélésről, nekem fel sem tűnt volna. Már elég régen olvastam. De fariék nem vmi olyan helyre viszik őket, ahol ilyen vízesések vannak, és vmi hegyben laknak. én tökre így emléxem. már csak 47 óra. egy óra a szobámban számol vissza, hogy mennyi van még. olyan jó reggel felkelni és látni, hogy már mennyivel kevesebb van. na ez off volt. cső

Domb? Hm... igen, ezaz, bár elég elhamarkodott szó olyasmire, ami azóta itt áll, mióta a világ ezen része alakot öltött.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91934 Írta: shark
shark válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nem tudom, hogy bírom kis Szombat 10 óráig :dance:

üdv a fogadóban!
pajkosponi.bixerver.hu
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91924 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Írtam már egy kis "kritikát" szóval nem szeretném ismételni magan, csak annyit tennék hozzá, hogy azt ne feledjük el mikor "összecsapott" jelenetekről beszélünk, hogy egy normál mozi manapság 2 órás! A TTT ehhez képest már így 3 órásra sikeredett és mi lett volna ha minden a lehető legapróbb részletekig ki lett volna dolgozva! Én ugyan szivesen elücsörögtem volna a moziba és néztem volna a filmet akár 96 órán keresztül is de sajna a közönség nem csak hozzáértő rajongókból áll leginkább. Én azért tartom ezt a filmet így a lehető legjobbnak mert az az ember aki nem olvasta a könyvet így megérti a történetet. PJ szerintem azért tett meg egy csomó változtatást, hogy az ilyen laikus nézők is értsék azt, ami a sorok mögött húzódik, amit csak érezni lehet közben. Haldírra szerintem mindenképp szükség volt Helmben, mert csak így lehetett ábrázolni a tündék halandóságát is. Arwenre is szükség van, mert így látta az ember, hogy milyen akadályokba ütközik egy ilyen "szokatlan" szerelem. Faramír pedig egy ember és szvsz nagyon helyes, hogy PJ nem versenyezteti őt nemességben Aragornal, hanem megmutatja amit már az első részben Elrond is hangsúlyozott: " az emberek szíve könnyen csábul" nekem a könyvben amúgyis túl tisztának tűnt Faramír Boromír után, ezzel is hagsúlyozva, hogy milyen kis "patkány" volt is a tesója. Nekem így jobban tetszett Faramír jelleme.
Éowyn sose volt túl szimpatikus. ezt a film se változtatta meg. Helm csodálatos volt, és szvsz nem a győzelem olt ott a fontos, hanem az, hogy a legnagyobb nehézségek elől sem futottak el a védők. Rohan jó volt így , zöldebbeen sokkal egészségesebbnek hatott volna az ország, pedig ekkor már nemcsak belülről pusztítja Gríma, hanem külső támadások is rombolják!
Nagyon hosszúra sikeredett boccccsssss!

Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91874 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
:nono: Cöcö... Azért ilyen agyament dolgokat ne képzeljünk el! Éowyn frankón ott figyel majd a csatában :mrgreen:

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91866 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Mentem, láttam, megnézném még néhányszor...
Ami nadjon teccett: Gollam-Szméagol, a Frodó-vonal úgy, ahogy van, és a ZENE!
azért néha elgondolkoztam, MILYEN könyvet olvasott a forgatókönyvíró: Aragorn + varg conflict érdekes volt, és azt is furcsállottam, hogy mintha Aragorn kicsit megingott volna Éowyn miatt: nem volt olyan határozottan elutasító, mint a könyvben. Az entekrôl elég keveset lehetett megtudni, pedig ôket nagyon szeretem...
Az Aragorn-Théoden rivalizálás nagyon jó, különösen, mikor Théoden figyelmezteti A.-t, hogy azért még nem király... A háború pedig IGAZI háború lett, minden borzalmával együtt: számomra teljesen hiteles.
Még látnom kell néhányszor, hogy minden apró finomságot felfogjak belôle, de így elsôre is: NAGGGGYON JÓÓÓÓÓ!

Jól sejtem, hogy a 3. részben az "álruhás harcos" Arwen lesz, nem Éowyn?

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91858 Írta: Amilgade
Amilgade válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Jajjjjj!! Már alig bírok a fenekemen ülni!! Ma 16.30-től látni fogom a filmet! :hello:
Bocsi az off-ért, de annyira fel vagyok dobva!!! :oops:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91856 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Teljesen felvillanyozódtam a hírektől! A hugom itt sikítozik mellettem, hogy mégis benne maradt a kedvence részei közül nyulpaprikás meg a "Helm szurdoki verseny" :D :bounce: :hello:
Még 17.30-ig kell kibírnom valahogy de nem tudom hogyan :D :bounce: :bounce: :bounce:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91851 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sesy Olórea: Való igaz, Arwen csatajelenetei nem nyerték meg PJ-t, meg mintha mondott volna olyasmit is, hogy rájött, biztosan meglincselik, ha bennehagyja.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91849 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A tízes skálán tizest adnék a filmnek. Az első résznél sokkal jobb volt, a változtatásoknál csak Faramir jelleme volt zavaró (na meg Legolas szörfözése a pajzsán).
Sokat gondolkodtam rajta, hogy hogyan fogják megoldani a második rész elejét – de erre nem gondoltam! Fantasztikus! És a három külön folyó történet is jól lett öszekapcsolva, bár Trufáék és az entek nagyon keveset szerepeltek.
Legjobban a Frodó-Samu-Gollam hármas tetszett, és meglepett, hogy ilyen apró részleteket, mint a nyúlpaprikás a kolompérral, meg a róluk szóló regék is bekerültek a filmbe. Gollam vitája önmagával kicsit furcsa volt, de tényleg nagyon Gollamos, a két hobbit meg pont olyan volt, mint a könyvben. Amikor Frodó küzdeni próbált a Gyűrű hatalma ellen, az csúcs volt... Faramir szörnyű volt, teljesen más jelleme lett, mint amilyen a könyvben volt, igaz, hogy a végén elengedte Frodóékat, de őt nem kísértette volna meg úgy a Gyűrű, mint Boromirt, és ez lényeges volt.
Trufa és Pippin kellőképpen megkomolyodott. Az entek elég furák voltak a hosszú lábaikkal, én kicsit vaskosabbnak képzeltem őket, persze nem lett volna jobb, ha egy olyan lényt neveznek ki entnek, mint amilyen a rajzfilmbe van :) .
Vasudvard lerombolása tetszett, csak az is mintha össze lett volna csapva kicsit.
Kissé érdekes volt, hogy Gimliből lett – a paródiát idézve:) – a vicces fickó, de nagyon aranyosan volt törpös. És, hogy a Helm szurdoki csatában versenyzett Legolassal, az nagyon jó volt, jó, hogy nem hagyták ki.
Gandalf ördögűzése Meduseldben elég fura volt, és az is, hogy Théoden utána hogy megváltozott. Egyébként Éowynban kellemesen csalódtam, sokkal jobb volt mint Arwen. (Amúgy nem úgy volt, hogy Arwen is ott lesz a csatában? Vagy annyira rossz volt, hogy nem tették bele?). A Helm szurdoki csata élvezhető volt, csak a végét mintha összecsapták volna ennek is, pedig előtte az egész csata nagyon részletes és kidolgozott volt az egész.
A film vége volt a legjobb (mint ahogy az előzőnek is:), és már nem sajnálom annyira, hogy a Banyapók csak a harmadik részben lesz, mert így is jó nyitott lett. Ha nem olvastam volna a könyvet, akkor nem tudom, hogy bírnám ki ezt az egy évet, míg megtudom, ki volt az a „she”, akiről Gollam beszélt:).
Mindent összevetve a film csodálatos alkotás, a színészek egy-két kivétellel jók, a zene tökéletes, a történet jó komor. :)

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91838 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Látom nagyon beindultatok.
Én szombaton nézem meg és akkor már jönni is fogok. Addig nem olvasom az élmény beszámolókat. :wink:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91810 Írta: hedge_hog
hedge_hog válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Peter Jackson két cameoja mindenkinek megvolt, vagy csak a vájtabb szeműeknek? ;-)

The first man to throw a stone at the orks coming up the bridge in the Helms-Deep scene is Peter Jackson.
Peter Jackson turns in a cameo as one of the men running toward the camera after Saruman's big speech.


~ Une lumi
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91807 Írta: Tybald
Tybald válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

varda írta: Éowyn teljesen jó szerintem. Sem nem túl öreg, sem nem túl fiatal. szép is és harcias is. És nem túlozták el a szerepét, de háttérbe se szorult.

Ő volt a kellemes meglepetés számomra - kivéve a kissé butácskának tűnő így készült-beli szereplését, bár ott lehet a fordítás/szinkron a ludas - , nagyon jól játszott , teljesen hiteles volt! :cooljump: (és ráadásul gyönyörű azokkal a rakoncátlan fürtökkel és szeplőkkel :oops: )

Ez a város olyan mint én: Nincs benne semmi biztató
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91805 Írta: Tybald
Tybald válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Nerwen! írta: Sztem először mki el lesz ájulva h naon jó meg minden, aztán késöbb jön ki a kritika (legalábbis nálam így lesz) :D

Bizony, ebben igazad van.
Nekem már vannak hibának is nevezhető dolgok amik így utólag, a film hatása alól kikerülve eszembe jutnak, de úgy gondolom, hogy egy ekkora filmben szinte elkerülhetetlen, hogy ne legyenek hibák.
Egyszerüen annyira komplex az egész, hogy aki benne van annak - gondolom én - nins elég tere egy kicsit "távolabbról megszemlélni" mi is az amit alkot(ott)
Valahogy úgy vagyok vele, hogy a hibáival együtt is szerethető és tartalmas film.

Ez a város olyan mint én: Nincs benne semmi biztató
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91804 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hello
Nem rég értem haza, de még mindig le vagyok blokkolva.
A film fantasztikus volt!!! Egész úton hazafelé azt hajtogattam, hogy nagyon jó lett, és hogy még rengetegszer látni akarom.
Gollam remekül sikerült, mert élethű volt. A csatajelenetek kemények voltak. Frodót iszonyatosan sajnáltam, amiért ennyire a hatalmába kerítette a Gyűrű, és Samu is elkeseredett volt, na meg bizalmatlan Gollammal. Faramírtól tartottam, hogy Ő majd kersztbetesz Frodóéknak, de végül tudta mi a dolga. Szilszakáll és Trufáék jelenetei is nagyon tetszettek. Gandalf és Aragornék pedig igazán hősiesek voltak. Szerintem Arwen egy megfelelő darabot kapott a történetből. Se túl sokat se túl keveset.
Őszintén, egy jelenetnél eléggé meghatódtam, de utána már Frodóék megint bolondoztak, viszont a veszély nem fogja elkerülni Őket.
De, nem is írok többet, illetve nem írom le a kedvenc részeimet, nem lövöm le a poént.
Annyira nagyon jó volt :D

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91780 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Kötözködős hangulatom van :evil2: :evil3:
Ragoran: Nem kell minden poénnak szánt beírást félreérteni, akár szándékosan teszed, akár alapból...
ipszilon: Én ugráltam meg üvöltöztem :roll: , ha láttam egy-egy új részletet így az elmúlt napokban, leírtam én is, meg Algieba Markab is, hogy hogyan érdemes nézni, ha nem akarsz borzasztó nagyot csalódni. Más tészta a könyv és a film. Az meg már fárasztó, hogy 6 részes, egyenként 3-4 órás mozikat emlegetnek egyesek, ennél azért kezeljük ésszerűbben, illetve rugalmasabban a dolgot :nono:
Lehet meg- és kibeszélni a változtatásokat, tetszett, nem tetszett véleményt mondani, stb, de ne fikázzuk PJ-t, beleőrült volna, ha több millió rajongó fantáziáját kell vászonra vinnie, így hát maradt az őáltala elképzelt Középföldénél, nem kevés sikerrel, mint látható-hallható az egész világon. 8, azaz nyolc évet szánt rá az életéből, emeljünk kalapot ez emberfeletti cselekedet előtt :pimp: 8) ! Szvsz megérjük még a következő feldolgozást, de azt hiszem, Jackson trilógiája mindig is "a klasszikus" marad számunkra, nem tudom, hova lehet fokozni még a csatákat, a nagy nézéseket :wink: . Az ötlött fel bennem, hogy hátha a remake-ben már -mint egy virtuális valóság részeként, szereplőjeként-élvezhetjük Tolkien opusát. Az lenne aztán a nagy falat :sleepy: !

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91767 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Köszi, Brisa, megnyugtattál. Azt hiszem nem olvastam el figyelmesen a hozzászólásokat :roll:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91766 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Sesy Olórea írta: Aragorn megcsalja Arwent...? Mmint tényleg lesz köztük vmi, nem ugy mint a könyvben? Öcsém, ez már durva...

Már előre félek, h mien lesz Faramir...


Na-na. Ki mondott olyat, hogy Aragorn megcsalná Arwent? Semmi ilyen nem lesz a filmben. Csak egy kissé eltértek a könyvtől PJ-ék egy-két dologban. :roll:

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91754 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Én úgy hllottam hogy Éowyn jobb lesz mint Liv.Bár mndjuk véleményt csak holnap mondhatok,azért MÉG MINDÍG bízom Mirben.Lehet hogy ez már csak 1 napig tart...

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.815 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére