Ha Frodónak fia született volna, szerinted milyen nevet kap?

×

Szavazás: Ha Frodónak fia született volna, szerinted milyen nevet kap? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Zsákos Gandalf
4 4%
Zsákos Aragorn
7 6.9%
Zsákos Legolas
2 2%
Zsákos Boromir
4 4%
Zsákos Gimli
3 3%
Zsákos Trufa
3 3%
Zsákos Samu
34 33.7%
Zsákos Szméagol
12 11.9%
Zsákos Elrond
3 3%
Zsákos Faramir
8 7.9%
Zsákos Bilbó
19 18.8%
Zsákos Frodó
2 2%
Szavazók száma: 7 ( Dimdaliel, Mamusz, Toma gazda, Liriel, Morgoth ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
20 éve 7 hónapja #139336 Írta: Elza Eldaniella
Én a Samura szavaztam, az látszik a leglogikusabbnak.
De ha azt figyelembe vesszük, hogy a hobbitoknak egy szakjtóra való gyerekük van akkor a sorrend szerintem ez lett volna:
Samu, Bilbó, Gandalf, Aragorn, Trufa, Pippin.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138706 Írta: Barahir
A lányának pedig biztos virágnevet adott volna. Hiszen ő javasolta az Elanort.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138705 Írta: Barahir

Barahir írta:

Aldarion írta: Szerintem, ha tiszteletről van szó akkor csak Faramir Jöhet szóba. A Zsákos Gandalf túl idétlen.


Ezt miből gondolod? Bilbóhoz, Aragornhoz legalább akkora tisztelet fűzi...
Samuhoz a hála...
/bár az is igaz, hogy a Gandalf név egy hobbitnak... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138704 Írta: Barahir

Aldarion írta: Szerintem, ha tiszteletről van szó akkor csak Faramir Jöhet szóba. A Zsákos Gandalf túl idétlen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138703 Írta: Barahir
Sztem tutira Samunak nevezné el. :pippin7: Bármi történt, neki köszönheti a legtöbbet, mindenét rá is hagyta. A Bilbó csak második lenne.

A Szméagol és Legolas mégcsak szóba sem jöhet! MÁn mér nevezné Szméagolnak?? az csak a sötétségre és Gollamra :gollum2: emlékeztetné, akárhányszor a kis lurkóra néz...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138697 Írta: Scatha
Zsákos Gimli a király!! :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138693 Írta: Aldarion
Szerintem, ha tiszteletről van szó akkor csak Faramir Jöhet szóba. A Zsákos Gandalf túl idétlen.

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138564 Írta: Adelard
Én Samura szavaztam, mert igaz h Gandalfot nagyon tisztelte meg egyebek de sztem a gandalf nem hobbithoz illő név.. :roll: viszont a Bilbó is nagyon valószinű. A második gyerekét biztos annak nevezte volna :)
Ha meg lánya születik, akkor sztem tuti h Niphredil ;) Ez jó gondolat volt, Nimashilin! :)

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138023 Írta: Legolin
Zsákos Megye....áááááá....Szuper ötlet! :itscool:
De szerintem akkor is a Bilbó a legreálisabb (ha ebben a topicban vmi egyáltalán annak nevezhető :P )

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137930 Írta: Brisa
No, megkérdeztem Tolkient. Csalódni fogtok. Kissé régi módi a Mester... :roll:

Szóval azt mondta, hogy a Gyűrűháború után letelepedett volna a Megyében és csak hosszú idő múlva nősült volna meg, miután legalább egy kicsit kiheverte a "dolgokat". És a kiválasztott egy viszonylag hétköznapi hobbitleány lett volna, már amennyire egy Tuk hétköznapi hobbit lehet...

Hát ez van.

Aztán rákérdeztem a csini tünde fülekre... azt látnotok kellett volna... tökre kiakadt. Így: :rmad2: . Csipőre tett kézzel, vörösödő fejjel kérdezte, hogy mi bajunk a csini hobbit fülekkel? Én mondtam, hogy végül is semmi. Erre Tolkien: "Na azért. Az újra egyesülő fajok utódai tehát pontosan 166 centik lesznek és csini hobbit fülük lesz." És ezzel lezártnak tekintette a témát...

Asszem legközelebb óvatosabban fogok fogalmazni. A végén még leharapja a fejemet...

:mrgreen:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137857 Írta: Kincső
[size=9:qtmyjixg]

Erda niire (Area) írta: ...szívemből szóltál!!!


Erről eszembe jutott a tábori TTT-felirat... :roll: :D 8O :? :wink: [/size]

Brisa írta: De mivel jó haverságban vagyok Tolkiennal, legközelebb megkérdezem.


Mondom én, hogy Mennyei Riporter2. :wink: Szegény Karinthy forog a sírjában. :wink: De a válaszra én is kíváncsi vagyok. :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137812 Írta: Ringil
Ha az érzelgős oldalam veszem elő,akkor a szeretet mindenek felett :arrow: Zsákos Samu :wink:

"Minden ember a Holdhoz hasonló;túlsó homályos oldalát senkinek sem mutatja meg"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137791 Írta: Rabyn
Zsákos megye )))))))))))))))))))))))))))))))))))))
ez nagyon ott volt-))
hegyes fülű 166 cm emberek göndör hajjal! wooow

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137724 Írta: Sil

Szméagol írta: Én Aragornra szavaztam... Hogy miért? A Gyűrűk Ura- A Gyűrű Szövetsége, 2. könyv, 1. fejezet Találkozások, 305.o., 7. bekezdés legalábbis az enyémben. Remélem megtaláljátok. :D

Hát, az enyémben nem így vannak az oldalszámok... :cry: Ez a "drága a szívemnek..." rész akar lenni? :roll: :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137695 Írta: Ronat/Szméagol
Sziasztok!

Ennél meghökkentőbb kérdést még nem pipáltam... :) Én Aragornra szavaztam... Hogy miért? A Gyűrűk Ura- A Gyűrű Szövetsége, 2. könyv, 1. fejezet Találkozások, 305.o., 7. bekezdés legalábbis az enyémben. Remélem megtaláljátok. :D
Szerintem Szméagolról csúf emlékei vannak és különben is... Szerintem elég "elszállt " gyermeke lenne (legalábbis a hobbitokhoz képest) és ahhoz nem illene a "földben áskáló, turkáló" név... :roll:

Ha lánya született volna hozzáment volna Samu Frodó nevű fiához, mert szerelmes lett volna az apjába, de azért ezt mégsem tehette volna meg. Na jó most csak magamból indultam ki... 8)
Akár fiú, akár lány nagyon szép lett volna, ha Samu valamelyik gyerekéhez megy hozzá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137597 Írta: Ringbearer
Szerintem az első gyermekének Bilbó lett volna a neve,
és a 2. fiának Samut.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137555 Írta: Gandalf
Frodónak, ha fia lett volna, biztos Zsákos Megye lenne a neve, annyiszor hallhatta ezt a két szót együtt... :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137495 Írta: Brisa

Legolin/Laiqalasse írta: Brisa, erről nem mondott semmit neked Tolkien? :P


Izé, erről elfelejtettem megkérdezni. :oops: (Alyr, okos fiú vagy. *fejsimogató emotikon*) De mivel jó haverságban vagyok Tolkiennal, legközelebb megkérdezem.

Area: Hmmm... csini hegyes fül... ez tetszik...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137426 Írta: Erda niire (Area)
Brisa: szívemből szóltál!!! :mrgreen: Nagyon jó történet lett! És ha mára hobbit és az ember kereztezve lett volna, akkor egy tünde ment volna hozzá, és mindenkinek csini hegyes füle lenne. :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137390 Írta: Rabyn
Váváv és mivan ha iker gyerekei lesznek? :twisted:
Akkor lehet Trufa meg Pippin, vagy Faramir meg Boromir vagy Szarumán meg Gandalf :twisted: :twisted:

Ha meg lányai akkor lehetett volna Arwen is-)) (jujmáá)
Egyébként tényleg jöhetnek még ilyen kérdések nekem nagyon tetszik))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137323 Írta: Legolin
Tényleg jó kérdés, amit Alyr feltett Frodó leendő feleségével kapcsolatban.
(Ismerek néhány biztos jelentkezőt :twisted: )
Én nem hiszem, hogy egy hobbitlány szóba jöhetett volna...egy tünde is elég furcsa lenne, bár szerintem "stílusban" mindenképpen ők illenek a legjobban, és végülis Frodó elég tündés volt...
(Elképzelek egy törp-asszonyt :evil2: )
Brisa, erről nem mondott semmit neked Tolkien? :P

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #137194 Írta: Lalaith Scarlett
Bilbóra szavaztam, mert az iránta érzett szeretetből talán úgy hívná... még Samu és Gandalf is reális lenne.. :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #137187 Írta: Estel Adániel
Szerintem is Szméagolnak nevezte volna (Vagy inkább "trahaldnak"? - eredeti nyugori nyelven, ugyebár... ;) )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #137183 Írta: Meleth_lin
Mae govannen!

Alyr:hozzászólásod aljára írt kérdésed NAGYON JÓ kérdés :!: :!: :!:
Brisa: igazad van. :wink: nem rossz ötlet a két fajt keresztezni...

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #137181 Írta: Alyr Arkhon
Szerintem Gyűrűcske lett volna, de ez nem szerepelt a felsoroltak között. Estleg Zsákos Drágaság...

A lánynál ugyanez, csak a becézés lett volna kicsit más.

De felmerül a kérdés, ami egyáltalán nem másodlagos, hogy: Kitől lett volna Frodónak gyermeke????

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #137086 Írta: Kincső

Sil írta: Én Faramirra szavaztam, épp a tisztelet miatt... :roll:


Egyetértünk [size=9:3ayza3h2](ebben is)[/size]... :wink: Én a Gandalf, a Bilbó és a Faramir között gondolkoztam, de a Gandalf szvsz egy hobbitnak nem túl jó név; a Bilbót pedig azzal zártam ki, hogy mivel az összes felsorolt közül őt ismerte kb. a leghosszabb ideig, ráadásul végig idősként, fura lenne egy pici babát így nevezni... :roll: :)

Brisa írta: Nektek nem mondta el mindezt Tolkien? 8O


Te vagy a Mennyei Riporter2. ? :wink: :D Vagy emlékszel előző életedből? :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #137064 Írta: Legolin

Brisa írta:

Legolin/Laiqalasse írta: Egyetértek, tényleg nagyon jó ez a szavazás, és legyen még több! :hello:


Jól gondoljátok meg, mit kértek. Ugyanis Svin cifrábbnál-cifrább kérdések kitalálásával tölti üres perceit. Ez lett a kedvenc hobbija. :mrgreen: [size=9:2b174f0y](Én meg emiatt kerülök majd a bolondokházába...)[/size]


Jó hobbi, nyugodtan folytathatja... :itscool:

:boromir1:

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #137045 Írta: Brisa
Jinx, ha nem tudnád, Frodónak az Isaura volt a kedvence. Ha Gollam nem harapta volna le az ujjáról a Gyűrűt (akarom írni: a kezéről az Gyűrűs ujját... :roll: ), azzal kiváltotta volna a gonosz rabszolgatartótól. És ugye nem mindegy, hogy Esmeralda vagy Isaura... :evil3:


Meleth_lin/Telperien írta: Mae govannen!

Brisa: Teljesen igazad van, szerintem is inkább lánya lett volna először. (Bár ezt nem lehetett volna előre eldönteni...)


Nono, nem először. Frodónak csak egyetlen egy gyermeke született volna, aki történetesen női nem táborát gazdagította volna. Idővel hozzáment volna Aragorn fiához (hogy is hívják?), és így újra egyesült volna két, régen elszakadt emberfaj. És így most mindenki kiegyensúlyozottan 166 centi lenne, mint én. :biggrin2:

Nektek nem mondta el mindezt Tolkien? 8O

[size=9:1j2c1ym7]Úgyhogy ez egy nagyon elhibázott szavazós-kérdés, Kedves. :wink: [/size]

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[size=9:1j2c1ym7]Remélem mindenki kiélvezte a szóismétlések gyönyöreit. :mrgreen: [/size]

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #137016 Írta: jinx

Brisa írta: Én nem szavazok. Mert Frodónak lánya lett volna és nem fia! :tongue: :tongue: :tongue:


...és Esmeraldának nevezte volna a kedvenc sorozata után :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136860 Írta: Meleth_lin
Mae govannen!

Brisa: Teljesen igazad van, szerintem is inkább lánya lett volna először. (Bár ezt nem lehetett volna előre eldönteni...)

Nimashilin: a Niphredil név nem rossz ötlet, de ha lánya lett volna szerintem Galadrielnek nevezte volna...pont a(z annyiszor említett) tisztelet miatt.

Area: egyetértek a listáddal, de szerintem Trufa vagy Pippin nevét nem adta volna az első fiának, mert eleve nem tudta volna eldönteni, hogy melyik legyen a kettő közül, meg, ha "baráti okokból" (hülyén hangzik) adta volna az ő nevüket, akkor már inkább Samu.

Elrond, Legolas, Gimli, Boromir, Faramir: ezek eleve nem jöhetnek szóba. (Jó jó, Faramir neve, mert tisztelte meg stb, de Gandalf nevét is tiszteletből adná, és akkor már inkább Gandalf szerintem.)

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.260 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére