Melyik a legjobb fantasy film?

×

Szavazás: Melyik a legjobb fantasy film? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Excalibur
18 19.1%
Conan, a barbár
4 4.3%
Hegylakó
11 11.7%
Sárkányszív
19 20.2%
Támadás a Krull bolygó ellen
6 6.4%
Willow
11 11.7%
Dungeons & Dragons
3 3.2%
Xéna
4 4.3%
egyéb
18 19.1%
Szavazók száma: 13 ( amanibhavam, Rogue, boreger, Lord Maul, Sarah ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
21 éve 10 hónapja #62593 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
A Willow tulajdonképpen miről szól? Még egyszer sem tudtam végignézni a bemutatóját. :oops:

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61036 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Sil: Köszike! Én azt mindenképp megnézem.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60664 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Belelapoztam az egyik boltban a Cinemába, és mit látok? Június 22-én 19:50-kor lesz a Willow az RTL Klubon! Videókat készíteni! :)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60382 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Melyik Végtelen Történet? Ha jól számolom, 3 variációban láttam... :roll:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60309 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Én még nagyon kiskoromban láttam A Végtelen Történetet, de arra emlékszem, hogy nagyon tetszett (most sajna nem tudtam megnézni), és most olvasom könyvben. Ott is nagyon tetszik. :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60293 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
A Végtelen történetre szavaztam, mert már olvastam. Tetsze5t a könyv, bár némely része kicsit gyerekesen van megfogalmazva :? , de a történet maga nagyon kreatív, és nekem eszembe sem jutna ilyet írni. :roll:

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59311 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Kedves Mindenki, aki erre jár!

Valaki nem vette fel (vagy nincs meg) véletlenül a Végtelen Történetet vasárnap? Ha esetleg akadna valaki, akkor írna nekem egy privit vagy egy mailt?

Kösz-pusz!
Cicafül

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58572 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Jaj, Sil, hogy én mennyire imádtam azt a filmet! Köszi, hogy eszembe juttattad! :D
Az egy gyönyörű fantasy- legalábbis, ahogy 8 év távlatából vissza tudok emlékezni :roll:

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58509 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Nos ide sem írtam még! Szóval az itt felsoroltak közül tényleg az Excalibur volt a legjobb, de azt azért fájlalom, hogy Svin' kihagyta a Merlint! Hallottam már róla sokat pro és kontra, de nekem nagyon tetszett! Viszont amiről talán még nem esett szó (legalábbis az előző egy oldalban nem láttam), az a LEGENDA!!! Ismeri valaki? A GYU. mellett nagy kedvencem, nem is hasonlítanám össze a kettőt, mert nagyon mások!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58496 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Láttam egyszer egy egész jó fantasy filmet, ami itt nem szerepel. Magyarul talán Sólyomasszony lehetett a címe, de nem biztos. Arról szólt, hogy volt egy lovag meg a szerelme, akiket egy gonosz pap megátkozott. A nő nappal sólyommá változott, a férfi pedig éjjel farkas lett, így csak napkeltekor és napnyugtakor láthatták egymást egy-egy pillanatra.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58445 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Köszi,örök hálám,galad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58400 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Zsóf: Michael Ende írta és ha megtudod szerezni akkor feltétlenül olvasd el :!: :!: :!: Naon, naon yo :!: :!: (Amúgy ha nem sikerül megnézned mi úgyisfelvesszük és a suliban odadhatom!)

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58397 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Holnap lesz a Végtelen történet!
Utoljára kb. 5éves(?)korombam láttam!kívákcsi vagyok rá!(aztán mayd nem nézem meg... :cry: )
Nem tudja valaki,ki írta?

Hihi,láttam a Gyalog-galoppot!
Akkora baromság!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Ezzel csak azt akartam mondani,hogy szeretem az Excaliburt...

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58350 Írta: Lilah
Lilah válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Hi! 8)
Szerintem a VÉgtelen történet az egyik legjobb, de a Sárkányszív se rossz. meg az Excalibur se semmi. Szóval én e hármat javasolnám, azt rá bízom mindenkire hogy milyen sorrendben, mert én nem tudtam eldönteni. :) :idea:

Elen sila lúmenn omentilmo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58114 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
A Merlinben meg egy játékszer. Hát kimondottan az se volt. Az ő figurája ennél azért jóval árnyaltabb.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58112 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?

Esgal írta: Bocs,ha gonosznalk tűntem,viszont a Merlinben tényleg nem jó Morgana figurája.Olyan "lehetetlen" lett...de ez persze csak egy vélemény.


:lol: :lol:

Nem Te tűntél gonosznak, hanem Morgana az Excaliburban. És hát nem volt gonosz. És nekem emiatt nem tetszik a film.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58110 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Bocs,ha gonosznalk tűntem,viszont a Merlinben tényleg nem jó Morgana figurája.Olyan "lehetetlen" lett...de ez persze csak egy vélemény.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58108 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?

Esgal írta: Azon kívül viszont az Excalibur a legjobb film,amit láttam.Márpersze a GYU-n kívül,amit itt és most,asszem fölösleges dícsérnem.


Bár ahogy ott Morganát megcsinálták, az szörnyű! Nem volt gonosz :evil:

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58105 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Szerintem a listába felvehették volna a Merlint is--bár ahogy látom,itt alant emlegették már ezt egypáran.Annak a filmnek az egyetlen hibája volt a történeti hűtlenség.Pl.:ahogy ott Morganat megcsinálták,szörnyű.Azon kívül viszont az Excalibur a legjobb film,amit láttam.Márpersze a GYU-n kívül,amit itt és most,asszem fölösleges dícsérnem.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja - 21 éve 11 hónapja #57047 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Végtelen történet, május 20. 12:10, RTL Klub. Bár a filmváltozat nyomába sem ér a könyvnek, érdemes megnézni még egyszer.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56942 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Nekem is nagyon tetszett a Végtelen történet, de a film nem adta vissza a hangulatát. Xena.... :lol: Éljen a Sárkányszív!!!!!!!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56589 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Nagyon szeretem a Végtelen Történetet, de a film nem volt olyan jó!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56466 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Sötét Úr!

Ez az én avatarom! Nem tudnád kicserélni? Lécci...
____________________
'..összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király..'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56449 Írta: Molina
Molina válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Jól van. Mikdenki láthatja, hogy a lista nem teljes, mert ki vállalkozna az össze (vagy legalább csak a legtöbbek által kedvelt) fantasy-filmek fölsorolására. Azt hiszem, a legjobb, amit bárki tehet, hogy választ a listáról!
A Végtelen történet már kiskorom óta egyik imádottam. (éljen! éljen!) Az Excalibur se sokkal marad el mögötte. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56374 Írta: Gerion
Gerion válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Bár nem láttam mindet, de az Excalibur magasan kiemelkedik a többi közül.

Not thirsty am I for the blood of Redeemer of thy creed
My hunger can't be satisfied with the flesh of thy Nazarene

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56174 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Asszem az egyiknek "Merlin, a varázsló" volt a címe, vagy valami ilyesmi, -ez talán az ami volt- szal nem (csak) az Excaliburra koncentrált, inkább Merlin volt a középpontban. És kevésbé követte az eredeti legendát...

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56039 Írta: Mirabella
Mirabella válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Én csak azt szeretném kérdezni, hogy melyik Excalibur-ra gondoltatok? mert volt egy amerikai, és egy angol(azt hiszem) változat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55965 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
A D&D filmhez sajnos nem volt szerencsém, szerintem amúgy a Conan volt a felsoroltak között az ász- amúgy LotR über alles! A Conannál azé' vegyétek figyelembe, hogy régi film, nem is lehet benne szpesöl effektek garmada... A könyvben talán ez is jobb volt, de a film is jól visszaadta a "hybória-feeling"-et. :)
Egyébként nem is értem, hogy hogy kaphatott pl a Xena több voksot, mint a Conan- nevetséges, és egyáltalán nem hiteles film, elég gáz pl, hogy a kardokkal soha nem vágnak- csak a markolatát használják támadófelületnek... :?

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55739 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?

Háthien írta: Nekem nagyon tetszett a Gyu.-n kívül a 2001 és a 2010 Űrodisszeia, az Alien 2, ...

Kedves Háthien, vigyázz, mert épp összetévesztetted a fantasy-t és a sci-fi-t. Az általad hiányolt (említett) filmek az utóbbiba tartoznak (különösen az Űrodysszeiák), a fantasy más műfaj. Abban nagyon egyetértünk, hogy A.C. Clarke a sci-fi-ben hasonlóan kimagasló egyéniség, mint Tolkien a maga műfajában - ide viszont direkt nem írtam azt, hogy fantasy, mert szerintem fölötte áll :o ) Nem árt tudni, hogy A.C. Clarke is elsősorban tudós, és "másodsorban" író, tehát az összehasonlítás ilyen formában is megállja a helyét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55735 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Melyik a legjobb fantasy film?
Sziasztok!

Az a helyzet, hogy én még nem láttam jó fantasy filmet (na jó, olyat, amivel én elégedett lettem volna), a Gyűrűk Urán kívül, már amennyiben az fantasy. Ezért aztán nem is szavazok.

A Merlin képileg jó volt, de számomra a történet maga nagyon másképp fogalmazódik meg, mint egy másik műben, és bár pont abban olvastam aláírás bölcsességemet, amivel nagyon is egyet tudok érteni, mégse tudom elfogadni a film történet-megközelítését.

Az Excaliburral ugyanez a problémám.

A Végtelen történetről csak annyit mondanék, hogy olvastam is, egyike kedvenc könyveimnek, és olyan könyv, amiben a német nyelv szép . Nem volna helyes, ha úgy fogalmaznék, hogy a film viszont számomra nagy csalódás volt, mert a könyv olvasása után őszintén szólva nagyon meglepődtem volna, ha azt látom, hogy sikerült filmre vinni. Viszont pont emiatt a próbálkozás miatt féltem nagyon attól, hogy a Gyűrűk Urát is el fogják rontani. Nem is örültem neki, hogy megfilmesítik. Félve ültem be a moziba. És lássatok csodát. Pozitív csalódás! Igen ritkán van ilyenben részem.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.215 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére