Előkészületek

Több
15 éve 2 hónapja #380783 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Előkészületek
Roppantul de hipernagyon válogatós vagyok, szóval nem az én ízlésem a mérvadó, de csak mint egy a sok közül szavazat: én a felsorolt kajákból leginkább semmit sem szeretek, max. a sima (vagyis nem bab) gulyást, és abszolút meg vagyok elégedve a batyuzás-nyársazás verzióval.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380773 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Előkészületek
Khm.. ÉN NEM SZERETEM A HALAT!
(egy korábbi felvetésre :) )

Chilli meg nagyon jó, a bab a barátunk. Bud Spencer is ezt eszi, nem a Pufin lekvárt!!
(Mert csak az ad erőt és minden lebíró akaratot)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380759 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Előkészületek
Nem baj,a noldáknak is néha újítaniuk kell ;)
Szerintem nagyon finom lehet,bár persze itt nem csak az én véleményem számít! :)
Egyéb ötletek,mellette és ellenérvek? :rolleyes:

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380755 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Előkészületek

Chili con carne

Hozzávalók: 50 dkg darált marhahús, 2 konzerv vörös bab, 1 nagy fej vöröshagyma, 3 nagy paradicsom, 1 kis fej zellergumó, 2 szál sárgarépa, 2 szál petrezselyemgyökér, 1-2 chilipaprika (elhagyható), olaj, só, bors, pirospaprika, chilipor
Elkészítés: Forró olajban megpirítom a darálthúst, hozzáadom a kockára vágott hagymát, kissé tovább pirítom, majd meghintem chiliporral, sóval, borssal és pirospaprikával. Beleke-verem a kockára vágott zellergumót, sárgarépát és petrezselyemgyökeret. Hozzáadom a babot és elkeverem. A paradicsomot leforrázom, és a héját lehúzom. Negyedekre vágom, és ezt is beleteszem. Lassú tűzön kb. 1 órát főzöm. Aki csípősen szereti, főzhet bele 1-2 chilipaprikát is. Tálaláskor rizst vagy friss kenyeret adok hozzá vörösborral.

Tegyük hozzá, nem egy nolda kaja:) Bár ha azt is figyelembe vesszük, hogy Fingon Nagykirályunk csípős hangulatban lehet, mivel zöldséggyalázó orkok vagdalására készül, tán bemelegítésképp apríthat a konyhában, a zöldséget majd mi tisztogatjuk, az a mi dolgunk s ha a csatából visszatérve ég még a láng melegítünk neki egy kis maradékot :)
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380750 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Előkészületek

Finwe írta: Nekem a kedvencem amit nemrég csináltam, chili con carne, bár nem tudom anyagilag hogy jönne ki, mert sok zöldséget szoktak tenni hozzá, de isteni íze van:)

hmmm,imádok a sok zöldséget! :D én támogatom! :D
bár itt: www.spicy.hu/node/1981 rengeteg féle fajtáját találtam...te melyikre gondoltál?

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380739 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Előkészületek
Nekem a kedvencem amit nemrég csináltam, chili con carne, bár nem tudom anyagilag hogy jönne ki, mert sok zöldséget szoktak tenni hozzá, de isteni íze van:)
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380738 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Előkészületek
Ugye vannak a hagyományos tábori bogrács ételek: paprikás krumpli,lecsó,talán még a babgulyás is ide mondható.
De van még:halászlé(amit én nem ajánlok,mivel nem szeretem :P ),chilis bab,pörkölt(annyi féle van hogy csak nah :D ),karfiolpörkölt(az egész karfiolból,hagymából,paprikából és sóból áll-vegetáriánusok előnyben),borsos tokány...több most nem jut eszembe.
Valakinek még ötlete? :D

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380736 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Előkészületek
chilis bab? nem rossz, habár itthon már sikerült párszor elszúrni :D de nyilván a személyes tehetség az oka :D
a sima és megszokott gulyás se rossz szerintem, én akkor ettem a legjobbat amikor táborban csináltuk :)

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380733 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Előkészületek
Finwe: Nagyon szep lett! :)

A fozesen mar gondolkodtunk, de meg nem volt semmifele megegyezes semmirol, otleteket varok! Viszek nemzetsegi bogracsot, no meg bogracslabat, csak hogy iden talan ne batyuzzunk, mert (szemelyes velemeny) en mar unom. De meg meggyozhettek, hogy megse unom annyira. :)

Felmerult a chilis bab otlete is... Hmhm (olasz billentyuzeten hirtelen nem talalom a kerdojelet, ehh)

No, gasztro-otleteljetek! :D

puszi

argh
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380729 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Előkészületek
Finwe:nem rossz,sőt tetszetős :D
Amarellith néni,szeretném megkérdezni hogy tudtommal lesz egy olyan nap,amikor főzni fogunk.Evvel mi a helyzet?És mit szándékoznánk főzni/sütni hogyha lesz ilyen nap?

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380649 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Előkészületek
Üdv Nolda testvéreim!

Fingon nagykirály kivel Fingolfin révén már évszázadok óta ismeretségben vagyok évekkel ezelőtt megkért, hogy
fessek egy zászlót népünknek, ám mivel idő közben jóformán csak daloltam s amikor nem volt mit orkokkal hadakoztam csak most készült el a zászló. Ím itt van:
kavalkadok.atw.hu/fingon.jpg
Na hogyan tetszik?
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380489 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Előkészületek

Aeglos írta:

Dindae írta: a címer az ilyen mandala jellegű, vagy öö, milyen szabályok vannak (ha vannak) formára vonatkozólag (az ilyen információk szeretnek kihullani a fejemből...)? Lehet, sőt mi több, érzem, hogy engem is el fog kapni a kreativitás (amint vége a vizsgaidőszaknak). :D

tolkien.hu/index.php?option=com_ ... Itemid=230 :)
És kör alakúban állapodtunk meg, mivel Amarellith nő, és a női címer kör.
A népcsoport címere oldalára állítot négyzet, de szerintem 20 embernek a vezető címere is megteszi. Nagyobb csoportosulásoknak volt négyzetük, ha jól tudom.

Igen, de a Családi Címerek nem feltétlenül kör alakúak, sőt! Azoknak szerintem legyen másmilyen jellege/alakja. Dínc, tervezhetsz akár Nemzetségi Címert, amire azok a szabályok vonatkoznak, amiket Aeglos linkelt be, de talán nagyobb szükség van a Családiakra, ami szabadabb, a Tolkien-i hagyományokkal mindenképpen harmonizáló, de nem feltétlenül azokon nyugvó, 3 db. összekapcsolódó címer.

Hajrá a vizsgaidőszakkal! :rolleyes:

argh
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380484 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Előkészületek

Dindae írta: a címer az ilyen mandala jellegű, vagy öö, milyen szabályok vannak (ha vannak) formára vonatkozólag (az ilyen információk szeretnek kihullani a fejemből...)? Lehet, sőt mi több, érzem, hogy engem is el fog kapni a kreativitás (amint vége a vizsgaidőszaknak). :D

tolkien.hu/index.php?option=com_ ... Itemid=230 :)
És kör alakúban állapodtunk meg, mivel Amarellith nő, és a női címer kör.
A népcsoport címere oldalára állítot négyzet, de szerintem 20 embernek a vezető címere is megteszi. Nagyobb csoportosulásoknak volt négyzetük, ha jól tudom.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380480 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Előkészületek
a címer az ilyen mandala jellegű, vagy öö, milyen szabályok vannak (ha vannak) formára vonatkozólag (az ilyen információk szeretnek kihullani a fejemből...)? Lehet, sőt mi több, érzem, hogy engem is el fog kapni a kreativitás (amint vége a vizsgaidőszaknak). :D

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380470 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Előkészületek
Aeglos, Náda: nekem tetszik. Mármint a kék alapú zöld-türkiz csigák, ezüst vonallal. :)

argh
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380445 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Előkészületek
Szerintem jó ötlet Aeglos,szerintem sem muszáj itt nagyon ragaszkodni a nemzetségi színhez...
Azon ötleteltem(bár lehet hogy használhatatlan :D ) hogy mindegyik csiga színében legyen kék,mint fő szín,és akkor mellé mondjuk jönne a zöld,türkiz és egy harmadik szín.Azért hogy ezüst is legyen benne ahogy a csiga háza megy fölfele van egy ív féleség rajta,egy "elválasztó vonal".Nah az a vonalat/csíkot/ívet ezüsttel húzhatnánk meg.Így akkor különböző lenne a családoké,de azért mégis egységes a nemzetséghez.
Hmm? :D
Julcsi::D

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380444 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Előkészületek
Szerintem a csigához amúgy használhatunk más színt is, mint a nemzetségi színeink. Csak a címerben életbevágó, hogy más színeket ne keverjünk bele. Úgy gondolom, hogy az alapszín mindenképpen kék-ezüst legyen, de kiegészíthetjük mondjuk zölddel vagy türkizzel. Az olyan tengert-idéző is ráadásul. :) Mit szóltok hozzá?

Beteszek ide is egy listát, hogy kik vagyunk a nemzetségben:

Julcsi
Ryana
Rodarth
Aeglos
Adelard
Elder
Zsolt
Panna
Fruzsi
Metaflora
Finwe
Náda
Remzy
Vewy
Andariel
Ákos
Áfi
Niobé
Reni
Dindae
Dreamer
Ami
Alew

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380443 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Előkészületek

Náda írta: (Ui.:200. hozzászólás :D tudom nem olyan nagy snassz,de nekem igen :D )

Ne viccelj Náda, a 200 igenis sok, nekem a nickneves kavarok és a fórum-elérés problémája miatt ez a NEGYEDIK :D .

argh
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380441 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Előkészületek
Drága Vezérünk!
Ezeket kitalálni,összerakni nem lehetett könnyű,így csak gratulálni tudok a jobbnál jobb ötletek miatt :D
A zászló nagyon tetszik,a csigaházas nyaklánc ötlet nagyon jó!
A Családoknak majd megpróbálok összedobni valamiféle címert,bár nem vagyok valami tehetséges rajzból,de ötleteim vannak,már csak meg kell őket valósítani ;)
Aeglosnak már üzentem hogy segítek neki a beszegésben.
Hirtelen ennyi :D

(Ui.:200. hozzászólás :D tudom nem olyan nagy snassz,de nekem igen :D )

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380417 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Előkészületek
Kedves Fingon Nemzetség!

(Látjátok, az informatika ármányait legyőzve végre sikerült a saját felhasználói nevemmel belépni a nemzetségi topic-ba. Éljen!)

Még jó két hét van a táborig, de már sok ötlet gyűlt össze, és még sokat kell együtt kitalálnunk. Igyekeztem ezeket pontokba szedni az alábbiakban. Sok kreativitásra, humorra és inspirációra számítok Tőletek, bezony ám... ;)

1) Nemzetség, Zászló

Fingon Nagykirály színei a kék és az ezüst voltak - ennek megfelelően a mi nemzetségünk is ezekkel a színekkel szerepel. A kék több árnyalata, az ezüst, a fekete és a fehér jelentik a mi világunkat. A nemzetségi zászlót is ezekben az színekben képzeljük el, például így:

.

Ez egy Gil-Galad zászló, úgyhogy a rajta lévő címert természetesen a saját nemzetségünk címerével cseréljük fel. E címer pedig legyen egyelőre meglepetés! :)

Ha valaki talál szebb zászlómintát, vagy más ötlete van, mindenképp ossza meg velünk, hiszen még semmi sincs eldöntve!

2) Családok, Családi Címerek

Fingon Nemzetsége három családból áll, a név után a magyar jelentés található a zárójelben:
Gillith (Csillagpor) - vezetője Ryana
Aduial (Alkonyat) - vezetője Rodarth
Loslinn (Hóének) - vezetője Aeglos

Ahogy már e-mailben is jeleztük, a családbeosztás úgy történik, hogy minden táborozó küld egy e-mailt az mtttabor-kukac-tolkien.hu címre 3 névvel, akivel szeretne egy családba kerülni. Ha kifejezetten egy adott családban lennél szívesen, akkor jelöld meg a családvezetőt is e nevek között! Nagyon fontos, hogy aki június 28. 15.00 h előtt nem jelzi a szándékait, az lemarad a választási lehetőségről!

A három családnak lesz külön-külön Családi Címere. A tündék, amint írják, a "Csillagok Népe", ezért arra gondoltunk, a három családnak három ehhez kapcsolódó jele lesz:

Gillith - Csillag
Aduial - Nap
Loslinn - Hold


A Családi Címerek tervezésénél mindenképp számítunk Rátok, leendő Családtagokra. Ha kedvet érzel a rajzoláshoz, festéshez, nosza, várjuk a Nap-Hold-Csillag családok három címerét szkennelt változatban ide a fórumba! Ha nem tudod megoldani a szkennelést, hozd el a munkád táborba, lehet, hogy majd ott dől el, hogy melyik címerterv tetszik a legtöbb nemzetségtagnak. (Fontos, hogy a színezésnél tartsátok észben, hogy a fenti színek a csapatszíneink, így sajnos például nem lehetnek pirosak a Családi Címerek...)

3) Nemzetségpóló

Már sokszor írtuk, hogy semmiképpen se felejtsetek el egy fehér pólót hozni a táborba! Ezt a pólót együtt kékre fogjuk batikolni, hogy mindenkinek nagyjából egységes árnyalat legyen a végeredmény. Utána közösen festjük rá a Nemzetségi Címert. Vigyázzatok, hogy milyet vásároltok, mert legszebben a pamut anyagot fogja meg a festék, valamint a ráncos, bordázott pólóra nem lehet festeni, mert lepereg!

A nemzetségpóló hátára festhetünk akár Családi Címert, sőt, ha van kedvetek, nevet is (mint valami középföldei focicsapat?!)...

4) Tündeköpeny

A tünde nem igazi tünde, ha nincsen tündeköpenye. Nagyon szép (nem csak az én véleményem, egybehangzóan állítják mások is!) sötétkék anyagot vettünk, amiből ezek a köpenyek készülni fognak. Mivel sokan vagyunk, mindenképpen segítenetek kell a köpenyanyagok (kb. 1m x 1,5m) beszegésében.

Aeglos felvetette a másik topicban, hogy július 5-én nemzetségi találkozót tart, amin sajnos én (családi nyaralás miatt) nem tudok jelen lenni. Azonban ez alkalommal a lelkes jelentkezőknek kiosztana néhány beszegendő köpenyt, hogy táborban már ne kelljen a varrógép felé görnyedve húzni az időt, hanem elkészüljünk mindennel az első napra.

Tudjátok, azt is írtam már, hogy ne feledjetek köpenyösszefogó tűt hozni! Ha valakinek ötlete sincs, honnan kérhetne kölcsön egyet, írjon nekem, valahogy megoldjuk! ;)

Arra is gondoltunk, hogy egyszerűbb, egy színsémás Családi Címerek esetén, kivágott mintán keresztül festékszóróval ráfújhatnánk ezeket a címereket a köpeny hátuljára. Ez esetben a pólónk lenne közös nemzetségi, a köpeny pedig kinek-kinek családja szerint díszítve. Mit szóltok?

5) Ulmo Csigaháza

A Tündék Népének legfőbb szerelme a Tenger, s legfőbb gyámolítójuk Ulmo, aki a Tengerek Ura. Ezekben a nehéz időkben egyre többet fordulnak a tündék Hozzá, bölcs tanácsáért és okos szaváért. Ezt jelképezi a nemzetségünk nyakában lógó csigaház is. Mikor óvatosan a füledhez teszed, ha jól figyelsz, kihallod Ulmo halkan susogó intését, s mindig megfelelően fogsz cselekedni.

A csigaházakat már összegyűjtöttük Nektek, még tisztán és fehéren várják a tábort. Mindenki kézhez kap majd egyet, amiből mindenkor, mikor szükséges, meghallgathatja Ulmo szavát. A fehér csigaház szép, azonban a kék-ezüst csigaház (szerintünk) még szebb lesz, úgyhogy közösen kifestjük majd őket. Ki-ki a sajátját saját ízlése szerint.

Esetleg festhetjük őket családi színekben, pl. az egyik család ezüst alapon kék mintával, a másik kék alapon ezüsttel, a harmadik pedig fekete alapon kék-ezüsttel...? A döntés a Tietek.

Várom az ötleteket, javaslatokat, kritikákat és spontán agyviharokat!

Julcsi

argh
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380171 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Előkészületek
Nolda Testvéreim!

Levelet kaptam ma Nemzetségünk vezetőjétől, melyet mindannyiunknak írt, ím, olvassátok Ti is:

" írta: Üdv Néktek, büszke noldák!

Hadd köszöntselek Benneteket e sötét és vészterhes időkben is örömmel s bizakodással levelemben. Messzi földről írom e sorokat, s a küldemény útját súlyos akadályok és veszélyek gátolják – de tudom, ha megkésve is, de végül elér majd Benneteket.

Amarellith vagyok, Nagykirályunk kegyelméből vezetőtök és gyámolítótok e nehéz háborúban. Alig két hét, s együtt ütünk majd tábort dicső seregeink nyomában haladva, Őket kezünk munkájával, homlokunk verítékével, és szívünk erejével segítve a nemes küzdelemben, melyet értünk vívnak a Világ Fekete Ellensége, Morgoth erői ellen.

Hiszem, hogy Urunk, Fingon Nagykirály, minden noldák ura, ki bátorságában, bölcsességében és erejében Atyjához hasonlatos, s rokona és szövetségese, Maedhros király végül győzelemre viszi ügyünket, s valóban megtisztítja Beleriandot az ezerarcú Gonosz minden hatalmától és az ő csúf teremtményeitől.

Nolda Testvéreim! Ha hűen szolgáljuk Urunkat e bajban és vészben is, mely békés világunkat most mindenünnen fenyegeti, s ha más népekkel összefogva úgy vívjuk meg e háborút, ahogy Népünkhöz méltó, meglássátok, elérkezik még a Béke ideje földjeinkre! S harcosainkat kísérve véssétek jól eszetekbe: a mi fegyverünk, mely nem az íj és a pajzs, hanem a dal, a vers, a tánc, az alkotás vagy az ízek gyönyörűsége, épp olyan fontos e hadjáratban, mint azok a fegyverek, melyek a gonosz életeket kioltják. Vigyázzuk hát óvón birodalmunk remekeit, művészetünk minden titkos csínját-bínját, hogyha egy nap majd eljön egy új, szabad világ, azok való pompájukban virágozhassanak tovább!

Készüljetek Testvéreim, ez a hadjárat a miénk is! Alig több, mint egy tucatszor kel fel és nyugszik le a Nap, és találkozunk Aerrion-béli táborunkban! Nagykirályunk kék-ezüst lobogója alatt távozott a csatamezőre, s mi e színekben várjuk Őt vissza a dicső győzelem után.

Hozzátok Magatokkal legnemesebb hófehér ingeteket, felöltőtöket, melyet majd Népünk dicsőségére együtt festünk királykékre, s címerünkkel díszítjük. Igen vigyázzatok, mert redőzött, bordázott kelmére nehéz festeni!

Hozzátok el továbbá Házatok legszebb brosstűjét, mellyel tábori köpönyegeteket összefoghatjátok majd! Ha korotok még ifjú és nolda ékkövekkel még sosem kovácsoltattatok melltűt, kérjetek kölcsönbe egyet családotok idősebb tagjaitól.



Ne feledjétek, együtt, összefogásban erősebbek vagyunk a Sötétségnél! Amíg pedig mind összegyűlünk, éberen vigyázzatok Magatok körül, mert a Gonosznak sok alakja van, s habár nyelve édes, beszéde hamis.

Fingon Nagykirály nevében:
Amarellith


War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #379906 Írta: Ulmo
Előkészületek téma létrehozva Ulmo által
2009-es évi tábor topicja
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfJulcsi_Alew
Oldalmegjelenítési idő: 0.186 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére