Vélemények a honlapról és a fórumról

Több
17 éve 2 hete #342259 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról

Attila írta: Már megbocsáss de a 10 ember a közel 3100 fórumozóból akik közül úgy 7-en szimpatizálnak icke írásával az nem igazán mérvadó...


Magyarán téged marhára nem érdekel, hogy ki mit mond, a lényeg, hogy neked tetszik amit alkottál.
Mégis kinek írsz? Magadnak vagy a TolkienHU olvasóközönségének?
Bocs, szóltam...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342255 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról

Attila írta: Már megbocsáss de a 10 ember a közel 3100 fórumozóból akik közül úgy 7-en szimpatizálnak icke írásával az nem igazán mérvadó... és még csak többségnek sem mondható... :wink:
És Randír és székesfehérvári...bocs kimaradtál


Már a kezdete óta olvasom ezt a vitát-bár nem annak indult, de azzá kerekedett-és, bár nem vagyok sem moderátor, sem admin,de nagyon kezdem unni ami itt folyik! :evil: Vitatkoztok, de foganatja nincs a dolognak!

Attila! Icke(és utánna még számos ember hangot adott a negatívumokkal kapcsolatban) kritizálta az írásodat, és a kritikán-legyen az pozitív vagy negatív- illik legalább elgondolkodni. Ami jó, azt eredeti állapotában meg kell hagyni, de ami rossz, azt javítani kell. És nem felhúzva az orrunkat duzzogni és elvonulni, majd pedig vitatkozni. Mondhatnám úgy is, hogy besértődni és nem csinálni semmit. Mert most azt teszed.
Kérlek, javítsd a hibákat, itt senki nem akar neked rosszat.Ha javítanád az írásodat (értsd: formáznád, összetett mondatokat alkotnál, jobban átnéznéd, netalántán fölolvasnád hangosan hangsúlyozva),méginkább emelnéd az oldal fényét!

Ezen kérlek ne sértődj meg, hanem végre tegyél valamit. Előre is köszönöm.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342254 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
És én pölö nem olvaosm a főoldal cikkeit.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342252 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Igen, Olosta.
Mellesleg afelől semmi kétség nem lehet, hogy valóban rengeteg stilisztikai és helyesírási hiba van a cikkben. Ez nem vita tárgya. Ez sajnálatos tény.

(meg persze megemlíteném, hogy a 3100 fórumozó közül aligha aktív mindenki, és akkor a többszörös regelésekről se feledkezzünk meg...)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342251 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról

Attila írta: Már megbocsáss de a 10 ember a közel 3100 fórumozóból akik közül úgy 7-en szimpatizálnak icke írásával az nem igazán mérvadó... és még csak többségnek sem mondható... :wink:
És Randír és székesfehérvári...bocs kimaradtál


Már megbocsáss, de te most azt várod, hogy mindenki egyenként beírja ide, vagy neked privibe, vagy kárhogy, hogy javítsd ki azt a cikket?!
Én is egyet értek ickével. Tessék, így már 8-an vagyunk!

Magyar órán szoktatok fogalmazást írni? Akkor is így írod a mondatokat? A tanárod még nem szólt érte?
Írj sokat, gyakorolj, de fogadd meg a tanácsokat (még ha neked nem tetsző formában is érkezik), és akkor fejlődni fogsz, és egyre kevesebb kritikát kapsz majd.

És arra is gondolhatnál, hogy nem csak az a 3100 fórumozó olvassa a főoldalon szereplő írásokat, hanem azok is, akik csak úgy az oldalra vetődnek. Nem fogja mindenki egyenként elmondani a véleményét neked.
Én ha egy negatív kritikát hallok valami alkotásommal kapcsolatban, akkor megvizsgálom, hogy jogos-e, és ha igen, akkor próbálok javítani rajta. Neked már többen mondták, hogy szerkeszd át, nem értem, mért nyakaskodsz még mindig.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342250 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról

Attila írta: Már megbocsáss de a 10 ember a közel 3100 fórumozóból akik közül úgy 7-en szimpatizálnak icke írásával az nem igazán mérvadó... és még csak többségnek sem mondható... :wink:
És Randír és székesfehérvári...bocs kimaradtál

Tehetünk ki szavazást... :P


btw nagyon OFFosodunk...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342249 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Már megbocsáss de a 10 ember a közel 3100 fórumozóból akik közül úgy 7-en szimpatizálnak icke írásával az nem igazán mérvadó... és még csak többségnek sem mondható... :wink:
És Randír és székesfehérvári...bocs kimaradtál

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342245 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról

Snuffles írta: És ezek mégis kicsodák? Áfit ismerem, Stara is leőbukkan olykor, de a többiek... Vagy csak én vagyok tájékozatlan, főleg, ha régi forumozó az illető.


OFF
Én is Szfvári vagyok.
On

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342244 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Szerintem baromi felesleges a szavakon lovagolni. A lényeg hogy az emberek többsége egyetért icke észrevételével, szerintem innentől kezdve csak a szavakon lovagolunk.
A kritikát el kell tudni fogadni.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342242 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
És ezek mégis kicsodák? Áfit ismerem, Stara is leőbukkan olykor, de a többiek... Vagy csak én vagyok tájékozatlan, főleg, ha régi forumozó az illető.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342239 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról

Kar'sa írta: comment: érdekes, hogy Attila, Balázs és Ivett is székesfehérvári...

És még a fórumon úgy 10 ember székesfehérvári. :wink: Itt az a 10 ember + (azokat nem soroltam fel akik ilyeneket írtak be, hogy: itt is ott is. stb.)
Neiya, Lukács Miklós, Eirien, Gilraen, Dúnadán, Máté-fiam, Stara, Arquen, Líriel, Coldarrow1100.
Ja, és ha jól sejtem Áfonya is székesfehérvári... :wink:
Meg még egy csomóan.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342221 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Sajnos ickével kell együttértenem, Attila. Nem igazán szoktam a feltöltött cikkeket olvasgatni, úgyhogy nem tudom, a többi hogy áll, lehet - biztos -, hogy akadnak rosszabbak is.

Sajnos a punktációs hiányok általánosan jellemzőek az irományra, valamint sokszor zavaró az, hogy nagyon egy összetett mondatba kívánkozó egyszerű mondatok tőmondatok formájában szerepelnek. (pl.: "A kis Ian nagy tehetséget mutatott a színjátszás iránt és a szülei is támogatták, akik azt szerették volna, ha Ian felnőttként Shakespeare darabokban játszhasson. Így beíratták a helyi iskolai amatőr színjátszó körbe." /speciel abban sem vagyok biztos, hogy az utolsó mondatnak van-e így egyáltalán értelme/ )
És bezony, még itt van a magyartalanság problémája is. Hogy lásd, mi a probléma - mert könnyen lehet, olyan dolgokról van szó, amik neked fel sem tűnnek igazán -, íme néhány példa: "Azért az is egy jó pont lehetett a királynőnél...", vagy "...ő alakíthatta III. Richárd szerepét", avagy "a J.R.R.Tolkien: A Gyűrűk Ura című könyvből", "ami idén fog kerülni a hazai mozikba".
Végül pedig néha egyáltalán nem érthető, hogy mit is akartál kihozni egy-egy mondatból: e.g. "Igyekezett az összes színdarabban részt venni munkája meghozta gyümölcsét."

És most nekem lehet esni, és le lehet harapni a fejemet... :roll:


[size=9:3r268sce]comment: érdekes, hogy Attila, Balázs és Ivett is székesfehérvári...[/size]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342201 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Azoknak, akik nem iskolában tanulták a tömegkommunikáció csínját-bínját, mint mondjuk icke, azt tudom javasolni, hogy először wikipedia szócikkek szerkesztésével próbálkozzanak. Ott írásuk valódi minőségével arányos lesz a szöveg fogadtatása, nem úgy mint ezen a fórumon, ahol a legélesebb kritika is ilyen mézesmázos, mint az ickéé.

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342195 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Üdvözletem!

No. 1. Mérvadót írtam, nem névadót. Ég és föld.
No. 2. Érteni sajnos értettem, csak nem vehető figyelembe.
Vagy legyek még direktebb és konkrétabb?

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342193 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Icke lehet, hogy nem tudod névadonak tekinteni de legalább elmondtam a véleményem de lehet, hogy még más értheti :D

A nemes tetteket nem hűvös bölcsességgel kell megítélni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342179 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Üdvözletem!

Fio írta: icke: a szarvashibát, meg kikérem magamnak! :D

:D
Kérd ki a magyar nyelvtől, ne tőlem :D

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete - 17 éve 2 hete #342177 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Sőt, mivelhogy a tartalom tényleg eléggé összeszedett, a javítás se igényelne különösebb fogalmazási és stilisztikai bravúrt, mint a - gyakorta előforduló - kötőszavakkal kezdődő mondatoknak az őket megelőző mondatokkal egy-egy közös összetett mondatokká gyúrását - néminemű változatosságra való törekvéssel persze ;) ; ilyenténképpen igencsak javasolni tudom az "újratördelést", hiszen semmi vesztenivalód nincsen, nyernivalód viszont annál több: mint tudjuk, a gyakorlat teszi a mestert, és hozza meg az önbizalmat is, úgyhogy ne hagyd, hogy a kezdeti kudarcok letörjék a lelkesedésedet! (:arrow: huh, na, ez például egy elég hosszú többszörösen összetett mondat lett, mégse túl magyartalan - reményeim szerint... de azért ne ez legyen a mérce... :) )
Egyszóval nosza, kezdj neki minél hamarabb! :deal:

[size=9:26kqzlmz]OFF:
Szarvashibák? :D Likvidálni! :mrgreen: [/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342175 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Attila: Minden rossz szándék nélkül mondom, tényleg vannak benne elég "magyartalan" mondatok. A tartalom jó, kítűnően bemutatja a színész pályáját, ehhez gratulálok is. ;) De nyelvtanilag kicsit még nézd át. Tessék kihasználni a magyar nyelvnek a "furfangjait". ;)

icke: a szarvashibát, meg kikérem magamnak! :D

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342170 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Üdvözletem!

Ne haragudj, de a hozzászólásod szövegezése nyomán a véleményedet nem tudom mérvadónak tekinteni...
/OFF

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342167 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Érő és Becsület!!
Nem szeretnék beleszölni a vitákba mert jobban szeretnék kimaradni ebből de ezt nem hagyhatom szeritem az Attila fogalamazása jó de az ickének is lehet valamiben igaza van de szeritem akkor is az Attla fogalamazása jó és aki felteszi az sem hibás ebben de lehat, hogy az igaz, hogy van rövidités!
De elég a vita tárgyából és mindenkinek igaza van bizonyos mértékig mérve :wink:

Balázs

A nemes tetteket nem hűvös bölcsességgel kell megítélni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342165 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Üdvözletem!

Na, sorjában. Rend a lelke mindennek. (Disclaimer: alábbiakban továbbra sincs jelentősége az inkriminált írás szerzője személyének.)

Ivett írta: Miért kell lekritizálnod ,és bírálnod más munkáját?

Azért, hogy kijavítsa, illetve, hogy a továbbiakban színvonalasabb munkákat készítsen.

Ivett írta: Szerintem nincs igazad, nagyon jó lett:átfogó,és jól bemutatja Sir Ian életét!!!

Ha megfigyelted, a tartalommal semmi problémám nem volt, kifogásaim kizárólag formai jellegűek voltak. A kettő között (jelen esetben) nincs összefüggés. Kérlek, disztingválj.

Ivett írta: Mit szólnál ha a te munkádra is ilyeneket írnának?

Megvizsgálnám az író észrevételeit, és javítanám a felfedezett hibákat, amennyiben jogosak.

Ivett írta: Nem hiszem hogy nagyszerű érzés lenne, és ráadásul akivel eddig beszéltem ,mindenkinek nagyon tetszett!

Nem azért írtam, hogy a szerző jól érezze magát, hanem, hogy a továbbiakban kevesebb hasonló szarvashibát kövessen el, és emelhesse írásai színvonalát.

Ivett írta: Sőt, én nagyon örülök, hogy egyre több írás van fenn az oldalon!Te is lehetnél ilyen állásponton!

Akkor leszek ilyen állásponton, ha a felkerülő írások formai és tartalmi szempontból egyaránt megütnek egy bizonyos nívót. Az általam kritizált írás formai szempontból semmiképp nem volt (számomra) elfogadható szinten.

Attila írta: Érdekes...másnak semmifle problémája nem volt ezzel az írással, még ha formailag (állítólag)hibák is voltak benne.
És ameddig ebben az írásban a moderátorok, adminok illetve az illetékesek nem találnak hibát addig nem látom értelmét annak, hogy ez kijavításra kerüljön és, hogy ne küldhessek feltöltésre való írásokat amelyekkel gazdagíthatjuk/gazdagíthatom és színesebbé tehetem/tehetjük az oldalt és a fórumot.

Nem biztos, hogy senkinek nem volt problémája, talán csak senki nem adott neki hangot.
Az adminisztrátorok és moderátorok alapesetben (részben a szerzői jogok miatt, részben, mert kisebb gondjuk is nagyobb ennél) nem piszkálnak bele a feltöltött írásokba. Nyilvánvaló, hogy nincs erre minden írás esetén energiájuk, pont ezért fordultam elsősorban a tartalmat feltöltő felhasználókhoz.
Rólad esetlegesen fennálló személyes véleményemtől teljesen függetlenül úgy vélem, hogy nyugodtan küldhetsz anyagot a főoldalra úgy te, mint bárki más, amennyiben, mint fent is írtam, a mű "formai és tartalmi szempontból egyaránt megüt" egy szintet. Ez az írás az első szempontot nem teljesítette.

Ami pedig a kritikám stílusát illeti, direkt nagyon visszafogottan fogalmaztam, ugyanis tisztában vagyok az interneten helyesírásra nem hajlandó és/vagy képtelen emberek érzékenységével, amikor ezen hibájukra valaki felhívja a figyelmet. Sok ilyen felhasználó található mostanában ezen a fórumon is, de amíg valaki csak az itt zajló kommunikációban képtelen használni a magyar nyelvet, az csupán őt minősíti. Viszont ha a Tolkien HU-ra kerülnek ki a magyartalan, összeszedetlen, megfogalmazatlan írások, az kifelé zajló, hivatalos kommunikációnak tekinthető, és mint ilyen, az MTT-ről állít ki szegénységi bizonyítványt. Én pusztán annyit kérek, hogy legalább a Társaságot ne járassa le az, aki valamiért nem érzi magához méltónak a magyar nyelv tisztességes használatát.
Uff, beszóltam.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342122 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Attila: bár icke kritika-stílusa nem túl átlagos meg kellemetes, általában érdemes megfogadni a tanácsát. Emelkedj felül a hangnemen és lásd meg az építő kritikát.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete - 17 éve 2 hete #342121 Írta: James
James válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Attila: McKellen vagy Mckellen? Nem mindegy. :) Szerintem is idegesítőek a túl rövid mondatok és kifejezetten magyartalan, de a tartalma tetszik (mármint az első öt mondat, mert tovább nem voltam hajlandó olvasni. :roll: ) De ebből itt ne kerekedjen vita, kérlek a jövőben legyél igényesebb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342112 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról

Milendoria írta: a kritika nem a tartalmat, hanem a formát bírálta, ha kicsit élesebb hangnemben is, de jogosan...
a megoldás nem az, hogy elkezdünk egymásra mutogatni, vagy elkeseredve és megszeppenve elvonulni, hanem megpróbáljuk kijavítani a hibát... ennyire egyszerű.


Érdekes...másnak semmifle problémája nem volt ezzel az írással, még ha formailag (állítólag)hibák is voltak benne.
És ameddig ebben az írásban a moderátorok, adminok illetve az illetékesek nem találnak hibát addig nem látom értelmét annak, hogy ez kijavításra kerüljön és, hogy ne küldhessek feltöltésre való írásokat amelyekkel gazdagíthatjuk/gazdagíthatom és színesebbé tehetem/tehetjük az oldalt és a fórumot.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342108 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
a kritika nem a tartalmat, hanem a formát bírálta, ha kicsit élesebb hangnemben is, de jogosan...
a megoldás nem az, hogy elkezdünk egymásra mutogatni, vagy elkeseredve és megszeppenve elvonulni, hanem megpróbáljuk kijavítani a hibát... ennyire egyszerű.

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342107 Írta: Ivett
Ivett válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Kedves icke!
Miért kell lekritizálnod ,és bírálnod más munkáját?Szerintem nincs igazad, nagyon jó lett:átfogó,és jól bemutatja Sir Ian életét!!!Mit szólnál ha a te munkádra is ilyeneket írnának?Nem hiszem hogy nagyszerű érzés lenne, és ráadásul akivel eddig beszéltem ,mindenkinek nagyon tetszett!!Senki nem mondott ilyeneket.Sőt, én nagyon örülök, hogy egyre több írás van fenn az oldalon!Te is lehetnél ilyen állásponton! :? :cry: :( :x

/Olykor mindnyájunkat elfog a kétségbeesés, s ha legyőzzük, akkor jövünk rá, hogy milyen erősek is vagyunk valójában./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #342102 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról

icke írta: Üdvözletem!

Minden rosszindulat nélkül kérném, hogy bárki is tölt fel anyagot a Tolkien HU-ra (illetve bárki is engedélyezi azt), figyeljen már oda arra, hogy írása az (alapesetnek tekintett) magyar nyelvre legalább nyomokban emlékeztessen. Akárki is volt ezen opusz szerzője, lett volna mit kimazsolázni a műből. (Gondolok itt a mellékmondatok határáról hiányzó vesszőkre, a szintaktikailag egységet alkotó elemek külön mondatba rendezésére, valamint a magyar fülnek oly kedves összetett mondatok alkalmazásának szinte teljes hiányára.)
Ha már Magyarországon szinte egyértelműen hozzánk kötik Tolkien nevét, akkor a szabadon értelmezett "noblesse oblige" szellemében igyekezzünk adni a kulturált megjelenésre és megnyilvánulásra, különösen az egyik legjelentősebb kommunikációs csatornánk esetében.

Update: á, látom már, ki írta. Nos, ez a fentieken részemről nem változtat.

icke


:( :cry:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #341975 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Üdvözletem!

Minden rosszindulat nélkül kérném, hogy bárki is tölt fel anyagot a Tolkien HU-ra (illetve bárki is engedélyezi azt), figyeljen már oda arra, hogy írása az (alapesetnek tekintett) magyar nyelvre legalább nyomokban emlékeztessen. Akárki is volt ezen opusz szerzője, lett volna mit kimazsolázni a műből. (Gondolok itt a mellékmondatok határáról hiányzó vesszőkre, a szintaktikailag egységet alkotó elemek külön mondatba rendezésére, valamint a magyar fülnek oly kedves összetett mondatok alkalmazásának szinte teljes hiányára.)
Ha már Magyarországon szinte egyértelműen hozzánk kötik Tolkien nevét, akkor a szabadon értelmezett "noblesse oblige" szellemében igyekezzünk adni a kulturált megjelenésre és megnyilvánulásra, különösen az egyik legjelentősebb kommunikációs csatornánk esetében.

Update: á, látom már, ki írta. Nos, ez a fentieken részemről nem változtat.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339694 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról
Nem látok a szememtől :oops: :oops:

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335811 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Vélemények a honlapról és a fórumról

Encsi írta: .. khm, attól tartokén nem ismerem.. :'( Pedig szntem poén lenne a topic

Kérlek. Három hozzászólással lentebb idéztem.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.532 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére