A HOBBIT

Több
12 éve 7 hónapja #404638 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Az a német színész, aki A GyU-ban Gandalf szinkronhangja volt, azóta meghalt, így neki új német szinkronhangja lesz A Hobbitban. A többiek elvileg A GyU-s színészek lesznek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404634 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Meglepően jó ez a német szinkron. Pedig már készültem hogy röhögök egy jót, azok után, hogy némely film vagy sorozat esetén milyen az adott karakterhez abszolúte nem illő szinkronhangokat szoktak választani a németek...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404631 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Viccesek a törp nevek, de az egész így német hangzással! :D

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404630 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sil írta: Remélem, a törpök dala magyarul is lesz olyan hatásos, mint az angol és a német verzióban...


Remélem, leszinkronizálták a dalt magyarra az előzetes kedvéért... :roll: (Nem vagyok benne egészen biztos.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404629 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Németországban január 19-én debütál a szinkronos előzetes. Vajon nálunk mikor mutatják be?

Kíváncsi vagyok, melyik szövegváltozatunk lett befutó.

Kicsit csúsztak, de már fent van YouTube-on a német előzetes:
www.herr-der-ringe-film.de/v3/de ... _81728.php
Remélem, a törpök dala magyarul is lesz olyan hatásos, mint az angol és a német verzióban...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404614 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Smaug kinézetén még dolgoznak, de klassz lesz:
www.mtv.com/news/articles/1677361/hobbit...ug-andy-serkis.jhtml

A videó régiókódolás nélkül:
deareje.tumblr.com/post/16001593 ... ch-playing

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404611 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404605 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Németországban január 19-én debütál a szinkronos előzetes. Vajon nálunk mikor mutatják be?

Kíváncsi vagyok, melyik szövegváltozatunk lett befutó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lumi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #404585 Írta: Lumi
Lumi válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sil írta: Új kép Bilbóról :o :
herocomplex.latimes.com/2012/01/ ... n-freeman/


nicee

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404581 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Új kép Bilbóról :o :
herocomplex.latimes.com/2012/01/ ... n-freeman/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
12 éve 7 hónapja #404574 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sil írta: Hmm, úgy tűnik, megint némi kavarás van a forgatás időbeosztásával: Benedict ugyanis nem Új-Zélandra repült, hanem Los Angelesbe Star Treket forgatni. Állítólag ingázni fog a két forgatás közt pár naponként. (Bár Smaug nem olyan nagy szerep, hogy emiatt csússzon a forgatás...)

Hát ez így elmondás alapján nem lehet túl jó, és egyik produkciónak sem tesz jót...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404573 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Namarie írta: Nem inkább olyasféle alakot ölthetett fel, mint a lidércek? Azaz a páncél csak azért van, hogy a "senmmi voltának alakja legyen"?

Mármint mikor? Númenor után még szerintem igazi testi alakot öltött:

Ám Sauronnak nem volt halandó teste, s bár elveszítette azt az alakját, amelyben oly sok gonoszat cselekedett, s többé soha nem tudott emberi szemnek tetsző alakot ölteni, szelleme fölemelkedett a mélyből, s mint a tengerre boruló árnyék és fekete felhő, visszatért Középföldére, Mordorba, mert az volt az otthona. Ott ismét elfoglalta Barad-dúr erős várát, s ott lakozott sötéten és csöndben, amíg új alakot nem készített magának, a láthatóvá tett gonoszság és gyűlölet képét, és Sauron, az iszonyatos tekintetét kevesen tudták elviselni.

A Gyűrű elvesztésekor:

Sauron akkor egy időre legyőzetett, odahagyta testét, s a szelleme elmenekült, és távoli helyeken bujkált, s hosszú éveken át nem öltött ismét látható alakot.

És ezután, ez nem tudom, hogy van eredetiben, és mennyire pontos fordítás, és főleg mennyire valódi fizikai testre gondol, de Gandalf azt mondja Elrondnak, miután járt Dol Guldurban:

Maga Sauron az, aki ismét testet öltött, s gyorsan növekszik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404572 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Metaflora írta:

Olorin.papa írta: Valahol olvastam, hogy numenori kudarca után már nem tudott rendes alakot ölteni, csak valami féle szellem alakot. vagy mi :roll:

A númenori kudarca után még kénytelen volt valamilyen testi alakot ölteni, hogy levághassák a kezéről a Gyűrűt :P (amúgy csak emberi szemnek tetsző alakot nem tudott ölteni onnantól kezdve)


Nem inkább olyasféle alakot ölthetett fel, mint a lidércek? Azaz a páncél csak azért van, hogy a "senmmi voltának alakja legyen"?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404571 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Hmm, úgy tűnik, megint némi kavarás van a forgatás időbeosztásával: Benedict ugyanis nem Új-Zélandra repült, hanem Los Angelesbe Star Treket forgatni. Állítólag ingázni fog a két forgatás közt pár naponként. (Bár Smaug nem olyan nagy szerep, hogy emiatt csússzon a forgatás...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404562 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Olorin.papa írta: Valahol olvastam, hogy numenori kudarca után már nem tudott rendes alakot ölteni, csak valami féle szellem alakot. vagy mi :roll:

A númenori kudarca után még kénytelen volt valamilyen testi alakot ölteni, hogy levághassák a kezéről a Gyűrűt :P (amúgy csak emberi szemnek tetsző alakot nem tudott ölteni onnantól kezdve)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404559 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta:

Namarie írta: Igen, és itt jön képbe, hogy Tolkien melyik művét vesszük figyelembe ennél a kérdésnél. Mert a Hobbit valóban nem írja, hogy nem tudott testi alakot ölteni, de más művekben ez szerepel.

És hogy PJ ezt figyelembe vezi, csak egyet jelenthet: rendesen olvassa Tolkien műveit. :)


A Gyűrűk Urában sem írja.


Valahol olvastam, hogy numenori kudarca után már nem tudott rendes alakot ölteni, csak valami féle szellem alakot. vagy mi :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404558 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Namarie írta: Igen, és itt jön képbe, hogy Tolkien melyik művét vesszük figyelembe ennél a kérdésnél. Mert a Hobbit valóban nem írja, hogy nem tudott testi alakot ölteni, de más művekben ez szerepel.

És hogy PJ ezt figyelembe vezi, csak egyet jelenthet: rendesen olvassa Tolkien műveit. :)


A Gyűrűk Urában sem írja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404554 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta:

Felagund írta: Öööö...

Sauron mióta tudott rendes testi alakot ölteni a Gyűrű nélkül? :shock: :? :roll:


Hát, a könyv nem írja, hogy nem tudott, de PJ a filmjeiben már lefektette, hogy nem tud, így én max. valami halovány szellemalakot vagy suttogást tudnék elképzelni A Hobbitban, semmi többet.
És B.C. eddig mindig azt mondta, hogy csak a hangot adja a Feketemágushoz, ellentétben Smauggal, akit el is fog játszani. :)

Sil: Én bízom benne! Elvileg mostanra már képbe kellett jönnie. ;)



Igen, és itt jön képbe, hogy Tolkien melyik művét vesszük figyelembe ennél a kérdésnél. Mert a Hobbit valóban nem írja, hogy nem tudott testi alakot ölteni, de más művekben ez szerepel.

És hogy PJ ezt figyelembe vezi, csak egyet jelenthet: rendesen olvassa Tolkien műveit. :)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404535 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A LEP-en levetítésre került az öt produkciós videó magyar felirattal. Ebből kettő Moreliniel munkáját dicséri, háromért pedig én vagyok felelősségre vonható (köszönet a segítségért Morganának!). Ezeket hamarosan elkezdem feltölteni egyesével YouTube-ra (mármint az általam készítetteket, a másik kettő már fent van), és berakom ide a linkeket.


- Első produkciós videó magyar felirattal (Moreliniel):
hobbitfilm.wordpress.com/2011/08/27/a-ho...e-magyar-felirattal/
- Második produkciós videó magyar felirattal (Gandalf):

- Harmadik produkciós videó magyar felirattal (Moreliniel):
hobbitfilm.wordpress.com/2011/07/25/a-ho...3-magyar-felirattal/
- Negyedik produkciós videó magyar felirattal (Gandalf):

- Ötödik produkciós videó magyar felirattal (Morgana és Gandalf):

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404533 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Egy kis kep a forgatas alatt: onceuponahobbit.tumblr.com/post/ ... od-and-ian

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #404519 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Felagund írta: Öööö...

Sauron mióta tudott rendes testi alakot ölteni a Gyűrű nélkül? :shock: :? :roll:


Hát, a könyv nem írja, hogy nem tudott, de PJ a filmjeiben már lefektette, hogy nem tud, így én max. valami halovány szellemalakot vagy suttogást tudnék elképzelni A Hobbitban, semmi többet.
És B.C. eddig mindig azt mondta, hogy csak a hangot adja a Feketemágushoz, ellentétben Smauggal, akit el is fog játszani. :)

Sil: Én bízom benne! Elvileg mostanra már képbe kellett jönnie. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #404518 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Benedict pedig szerintem nem ismeri a forgatókönyvet és a sztorit sem... :roll:

A Hobbit könyvbeli sztoriját ismeri, többször elmondta, hogy gyerekkorában az apja a Hobbitot olvasta fel neki esti meseként, és el is játszotta neki a szereplőket. Az interjú augusztusi, amikor még a Sherlockot forgatták javában, nyilván akkor még nem jutott el odáig, hogy újraolvassa a könyvet, azért nem emlékezett konkrét nevekre. De ami késik, nem múlik, ő rendkívül alapos szokott lenni a felkészülés során.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #404517 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Öööö...

Sauron mióta tudott rendes testi alakot ölteni a Gyűrű nélkül? :shock: :? :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #404509 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sil írta: Új kép a Hobbitból, 7. lap:
mediagallery.usatoday.com/12+mov ... 2012/G3175


Közvetlen link a képhez:
i.usatoday.net/life/gallery/2012/l120106...it-pg-horizontal.jpg

Egy új Peter Jackson interjú:
www.news.com.au/entertainment/movies/ext...frfmvr-1226237254918

Benedict pedig szerintem nem ismeri a forgatókönyvet és a sztorit sem... :roll:
:SPOILER ON:
Ha a Feketemágust beletennék az Öt Sereg Csatájába, akkor nyilván nem csak a hangjára lenne szükség, hanem ott is motion capture ruházhatna. És még a csata nevét sem tudta pontosan megmondani.
:SPOILER OFF:

És végül egy hazai jó hír:
szivárogtatás

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #404505 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Új kép a Hobbitból, 7. lap:
mediagallery.usatoday.com/12+mov ... 2012/G3175

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #404501 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nocsak, az első megerősítése annak, hogy Benedict lesz a Necromancer hangja (magától az érintettől), plusz némi spekuláció, hogy hogyan is bukkanhat fel a Hobbitban a Necromancer (spoiler!):
www.empireonline.com/news/story.asp?NID=32799

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #404493 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sil írta: Off: aki követi a Sherlockot, és azon belül szokta olvasgatni John blogját, az egyik bejegyzésben megemlíti, hogy pár hetet Új-Zélandon töltött, meglátogatta egy régi barátját... :lol: :mrgreen:
www.johnwatsonblog.co.uk/blog/01may


Igen, ezen én is röhögtem. :lol:

Bár a valóságban Martin pont akkor volt Új-Zélandon, amikor a blogja alapján Watson Angliában, és akkor volt Martin Angliában, amikor Watson Új-Zélandon. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #404492 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Off: aki követi a Sherlockot, és azon belül szokta olvasgatni John blogját, az egyik bejegyzésben megemlíti, hogy pár hetet Új-Zélandon töltött, meglátogatta egy régi barátját... :lol: :mrgreen:
www.johnwatsonblog.co.uk/blog/01may

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #404481 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta:

Ulmo írta: Akkor meg lehetne kérni a Fórum Hungary-t, hogy eszükbe ne jusson "Babó"-nak fordítani a film címét? ;)


Nem szükséges, nem annak fogják! ;) De egyelőre ennél többet tényleg nem merek leírni. A lényeg, hogy megtörtént a kapcsolatfelvétel.


Ez mindenképpen jó hír. Kíváncsi leszek, ki fordítja majd a szöveget.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.609 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére