Elrond (Hugo Weaving)

Több
19 éve 10 hónapja #224421 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
na de akkor velük miért nem beszélgetett, ugyanúgy, mint Arwennel? Őtőlük is meg kell válni, ki tudja, meddig, és találkozhatnak-e még? Tényleg, találkozhatnak még?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224419 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Pass over the Sea with him, tehát vele együtt, egy időben ugyanazon a hajón, egy kabinban, stb :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224413 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Eruntale írta: Szerintetek elrond milyen sorsot szánt Arwennek? Mármint akadt-e Középföldén olyan tünde, akit méltónak talált volna a lánya kezére?


Feltétlenül. De: szerintem akkor engedélyezte volna aházasságot, ha végre nyugalom van- a férfi és Arwen érdekében is.
Amúgy valamiért Glorfindelt tudom Arwen férjéül elképzelni, ha tündét keresünk

Más: a "vele együtt való eltávozás" az feltétlenül azt jelenti, hogy azonos időben, vagy csak azt, hogy éppúgy, mint Elrond?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224397 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Nincs még hivatalos fordítás, de a szöveg nagyjából annyit tesz:

"Ezek a gyermekek háromnegyedrészt tündék voltak, de a sors, amit születésükkor kiszabtak rájuk az volt, hogy a tündék életét élhetik, míg apjuk Középföldén marad; de ha elhagyja azt, választaniuk kell, hogy eltávoznak vele a Tengeren túlra, vagy halandóvá válnak, ha itt maradnak."

Kb ennyi

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224394 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Felagund írta: Sil: nem nagyon tudom máshova írni, de elég sokszor volt probléma Elrond fiainak a sorsa. A már ismert véleményemet alátámasztja ez a kis részlet, amit nemrég találtam.

Tolkien: The Peoples Of Middle-Earth című könyvének The Tale Of Years Of The Third Age című fejezetében a 234-235. oldalon írta: "These children were three parts of Elven race, but the doom spoken at their birth was that they should live even as the Elves so long as their father remained in Middle-Earth; but if he departed they should have the choice either to pass over the Sea with him, or to become mortal, if they remain behind.


Pennir i Rodyn! :D


Ez ugyan megint az én személyes műveletlenségemből fakadó probléma, de... Nem lehetne magyarul...? :oops:
Csak egyszer-kétszer, hogy én is értsek valamit...

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224381 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Sil: nem nagyon tudom máshova írni, de elég sokszor volt probléma Elrond fiainak a sorsa. A már ismert véleményemet alátámasztja ez a kis részlet, amit nemrég találtam.

Tolkien: The Peoples Of Middle-Earth című könyvének The Tale Of Years Of The Third Age című fejezetében a 234-235. oldalon írta: "These children were three parts of Elven race, but the doom spoken at their birth was that they should live even as the Elves so long as their father remained in Middle-Earth; but if he departed they should have the choice either to pass over the Sea with him, or to become mortal, if they remain behind.


Pennir i Rodyn! :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224375 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Szerintem volt ideje ezen gondolkodni...
Nem hiszem, hogy olyan önző lett volna, mint Thingol...
Úgyhogy biztos akadt volna olyan Tünde, akire rábólintott volna.

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224352 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Szerintetek elrond milyen sorsot szánt Arwennek? Mármint akadt-e Középföldén olyan tünde, akit méltónak talált volna a lánya kezére?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222862 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Oooooáhh!
Hogy én erről megfeledkeztem! :evil:
Kösz, Cicus! :P

BOLDOG ELROND-TANÁCSA NAPOT NOLDÁK, SINDÁK ÉS EGYÉB SZABAD NÉP! :hello:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222852 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Boldog Elrond Tanácsa napot, drágáim!! :dance: :hello: :dance:

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222542 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Sil írta: Hugo szavaz (vadiúj, 9-én készült képek): katt ide


Szép nagy már a fiacskája. És tiszta anyja, de a szemét, meg a SZEMÖLDÖKÉT hálégnek elörökölte az apjától!!! :P

Tisztára olyan neki, mint a City's Edge-ben Hugoé! *olvad*


Sil írta: A pletykák szerint Hugo is szerepelni fog a Nicole Kidman, Russell Crowe és Geoffrey Rush főszereplésével készülő Eucalyptus c. új ausztrál filmben. A filmet Jocelyn Moorhouse rendezi (a Proof rendezőnője).
katt ide

:eek2:

MICSODAAA?!!
Nagyobb sztárparádé lesz ez a film akkor, mint a Trója! De tökjó! :hello: :bounce: :bounce:
Alig várom!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222470 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
A pletykák szerint Hugo is szerepelni fog a Nicole Kidman, Russell Crowe és Geoffrey Rush főszereplésével készülő Eucalyptus c. új ausztrál filmben. A filmet Jocelyn Moorhouse rendezi (a Proof rendezőnője).
katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222339 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Az éretlen Elrond-ot inkább az irodalmi vénám mondaja velem, szeretem a karakterfejlődést (vagyis ált-ban az a kedvencem egy-egy könyvben/filmben)

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222267 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Nem is! Tökjól megfogalmaztad! Egyetértek! :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222217 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Szerintem Elrond az őrzést választotta- őrizni azokat az értékeket, amit a tündék képviselnek és teremtettek meg. Elros a halandósággal inkább a teremtő ideát (ezt nem tudom jobban megfogalmazni) választotta- az újat, az ismeretlent.
Arwen döntése ezért is fájhatott neki- látnia kellett, hogy mindaz, amit eddig óvott hogyan halványul el, és végül a saját lánya nem kér belőlük.

( azon a mondaton, hogy búcsújuk az idők végezetéig szól, én mindig bőgök..)

[size=9:2nf34uc7]na, jó zavaros dolgokat hadoválok itt össze, bocsi..[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222213 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Gondolom, sejted, hogy ebben nem értek egyet veled... Szerintem Elrond semmivel sem volt éretlenebb Elrosnál, és a haláltól sem félt. [size=9:21oartci](Egyébként is, sokkal könnyebb gyorsan meghalni, mint hogy végignézd, ahogy sorban elveszítesz mindenkit, akit szerettél...)[/size] Egyszerűen csak teljesen különbözött a természetük: szó szerint ég és föld. De épp kiegészítették egymást, szóval nem lehetett könnyű az elválás. Elrond tipikusan az a csendes, szemlélődő fajta, és ő leginkább tudásra vágyott (aminek a megszerzéséhez egy élet kevés). Szvsz természetes, hogy a tündéket választotta, hiszen lélekben sokkal közelebb állt hozzájuk.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222204 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Én valamikor beraktam a testvére szemszögéből egy novellát (ami sajna én csak fordítottam). De valahogy mindig is úgy képzelem, hogy ki igazán bölcs, azt nem szédíti meg a tündék halhatatlansága, s ha választhatna, inkább a halandó életet választaná, hisz ez kiút a világból, amire minden tünde is vágyik.
:arrow: Én ezzel az érvvel gondolom azt, hogy Elrond fiatalon kissé éretlenebb lehetett Elrosnál, vagy talán félt a haláltól, s ezért ragaszkodott a halhatatlansághoz. Ellenben szerintem legalább annyira az is részt játszott a döntésében, hogy szerette a tündéket - Gil galadod teszem azt. De ez a két testvér kapcsolata szempontjából nem annyira érdekes.
Így szerintem a testvére halálát talán még kissé értelmetlennek is találhatta, míg Arwennél hiába tudta, hogy egy legalább olyan jó útat választ mint a tündéké, ott azért fájhatott nagyon, mert a lányáról volt szó.

Numenoron viszont egészen biztos nagyon felháborodhatott (talán mondta is nekik), de nem hallgattak rá.

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221807 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Nem tudom, gondolkodatok-e már azon, hogy Elrond két valakit biztosan elveszít, mert a halandó éltetet választja: a testvérét és a lányát.

Szerinetetk ez elsőt hogy élhette meg, és vajon mit gondolhatott, amikor látta, hogy a testvére által uralt Númenor hogy fajul el? Vajon felsejlett-e benne, hogy a lánya áldozata bizonyos értelemben hiábavaló, hiszen Arwen egyéni boldogsága már nem fogja Középfölde népeinek megmenekülését jelenti?

(Gondolok itt Elwingre és Earendilre).

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221803 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Hoppá! :eek2:

Nézzétek, mit leltem!

www.sydneytheatre.com.au/
:arrow: www.sydneytheatre.com.au/perform ... 25&cID=625
De kár, hogy már vége! :cry:

Ez meg egy tökjó lexikonoldal:

pedia.nodeworks.com/

:P

/me-nek most örül a feje!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221621 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Sil írta: Hugo szavaz (vadiúj, 9-én készült képek):
katt ide
katt ide
katt ide


Hááát... :roll:
Alakja az még mindig ilyen: :itscool:
De az arca nekem valahogy jobban tetszik Elrondként... :lol:
Biztos a szakáll teszi 8)

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221617 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Hugo szavaz (vadiúj, 9-én készült képek):
katt ide
katt ide
katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221410 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Sil írta: Mutattam már, milyen skinem van a Winamp-hoz? :wink:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... ndskin.jpg



Jaj! Kicsi szívem!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221259 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Mutattam már, milyen skinem van a Winamp-hoz? :wink:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... ndskin.jpg

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220935 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Sil írta: Ja, és azt még nem is mondtam, hogy a The Old Man...-ért jelölték megint AFI-díjra (bár ezúttal mellékszereplőként). :wink:


Ja, az az a fogdokibácsis cucc?! :P :twisted:

Jahaaj, abban naggyon édes volt! Mint egy török janicsár azzal a szakállkával! Szeressüük! :D

Igen, igen, szurk-szurk neki, hogy megint nyerje meg! HUGO IS THE BEST!!!! :up:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220907 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Artemisz (Erenya) írta: Milyen új film? 8O

Hát a Little Fish, amiben Cate Blanchett a főszereplő... De persze forgatják már a Time Breaker-t is (ez a Jackie Chan-film, de ebben kisebb szerepe lesz csak, szvsz)... Ja, és azt még nem is mondtam, hogy a The Old Man...-ért jelölték megint AFI-díjra (bár ezúttal mellékszereplőként). :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220906 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Sil írta: Vadiúj (tegnapi) kép Hugo-ról, egy kávézóban:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... ugonew.jpg
Még mindig megvan a szakálla, pedig a Hedda Gablernek vége, és elkezdődött az új filmjének a forgatása... :cry:


Milyen új film? 8O

Naa, azért így se rossz annyira! :P

És milyen nagy már a fia! 8O

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220904 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Vadiúj (tegnapi) kép Hugo-ról, egy kávézóban:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... ugonew.jpg
Még mindig megvan a szakálla, pedig a Hedda Gablernek vége, és elkezdődött az új filmjének a forgatása... :cry:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220355 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Nem tudom, hogy láttátok-e már, de ha nem akkor itt van:

www.warofthering.net/photoforum/ ... ig&cat=502

www.warofthering.net/photoforum/ ... ig&cat=502

:D :D

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220246 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Csele írta: A,úgy ezt nem raktad már be egy poszterként, amit egy lány kidekorált kis szívecskékkel??

De igen, csak az egy poszter sarka volt, ez meg valamilyen naptárból van szkennelve.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220245 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Sil írta: www.warofthering.net/photoforum/showphoto.php?photo=6094

csöp-csöröp csöp-csöröp

A,úgy ezt nem raktad már be egy poszterként, amit egy lány kidekorált kis szívecskékkel??

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.646 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére