A Gyűrűk

Több
21 éve 5 hónapja #114453 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Rándzsa írta: Szmélagol írta:

A törpök hét Gyűrűjét a Törpök Hét Atyja kapta.



Nem tudja ezt valaki megkeresni??? :?: :?: :roll:


Te nem tudod megkeresni??


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114436 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Sziasztok!

OFF :!: :? :

amanibhavam írta: History of Middle-Earth

akkor fog megjelenni, amikor valaki lefordítja, és akad egy kiadó, aki hajlandó kiadni a feltehető anyagi bukás fényében


Miből gondolod, hogy anyagi bukás lenne belőle. El tudod képzelni, hogy hány angol tudatlan ember vágyik rá... (Vagy csak magamból indulok ki?)
És a Letters?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114421 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Rándzsa írta: Szmélagol írta:

A törpök hét Gyűrűjét a Törpök Hét Atyja kapta.



Nem tudja ezt valaki megkeresni??? :?: :?: :roll:


Csak Durinra emléxem én is... :roll:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114418 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szmélagol írta:

A törpök hét Gyűrűjét a Törpök Hét Atyja kapta.



Nem tudja ezt valaki megkeresni??? :?: :?: :roll:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114243 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Cerebrum írta: Mi az a HoME? :oops:

History of Middle-Earth. 12 kötetes sorozat, aminek magyarul csak az első két kötete, az Elveszett Mesék Könyve jelent meg.
Folytatni nem valószínű, hogy mostanában fogják, mert hát ugye először is ki kéne adni újra az Elveszett Meséket :wink: , aztán a következő kötet a Lays of Beleriand (Beleriandi Regék) lenne, amiben ugye ott a Narn i Hín Húrin meg a Leithian-ének (= Beren és Lúthien), amik elég hosszú, alliteráló, nagyon nehéz nyelvezetű, ráadásul töredékes versek. Erre fordítót találni... :cry:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114241 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ahá! Köszi! :wink: Így már O.K.! Csak így még nem láttam rövidítve...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114240 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
History of Middle-Earth

akkor fog megjelenni, amikor valaki lefordítja, és akad egy kiadó, aki hajlandó kiadni a feltehető anyagi bukás fényében


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114238 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
HoME = History of Middle-Earth

Egy könyvsorozat, ami Középfölde történelmét tartalmazza (ugye?)
Amy: :) :) ez jó volt :D

Namarië!
Thaur

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114226 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Mi az a HoME? :oops:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114212 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Sziasztok!

A törpök hét Gyűrűjét a Törpök Hét Atyja kapta.
Akiket név szerint a HoME valamelyik utobbi (vagy a legutolsó) kötetében említenek. De ebben sajna én buta vagyok. [size=9:3u2642xw]Mikor jelenik meg magyarul a HoME?[/size] :bawling:

Amani: Segítenél?
Ez az utóbbi nagyon jó volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114140 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
hát kapott ugye a hét törp: Tudor, Vidor...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114130 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én úgy tudom III. Durin kapott egyet.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113935 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én is névre gondoltam....

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113934 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Azt hiszem, konkrétan csak annyit lehet tudni, hogy a törpök hét nagy kincstára mind egy-egy gyűrű hatalmán alapszik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113905 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Jó, de úgy konkrétan... Névre...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113764 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
a törpök (benne van a Gyűrű-versben, ugye)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113744 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Azt tudjátok, hogy kik kapták a Hetet? Lehet, hogy írta Tolkien, de már elfelejtettem... :oops:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113572 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Cerebrum írta: A FOTR (film) elején akkor gondolom Círdan és Gil-Galad látható Galadriel mellett...

Bizony ám. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113469 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ery írta: Eredetileg Galadriel, Círdan és Gil Galad. De Círdan Gandalfnak adta, Gil Galad pedig a csata előtt Elrondnak adta a gyűrűjét.

[size=9:2ammci1h]Régi téma[/size]


A FOTR (film) elején akkor gondolom Círdan és Gil-Galad látható Galadriel mellett...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113372 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Eredetileg Galadriel, Círdan és Gil Galad. De Círdan Gandalfnak adta, Gil Galad pedig a csata előtt Elrondnak adta a gyűrűjét.

[size=9:3ckix56y]Régi téma[/size]

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113371 Írta: Luinglín
Luinglín válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
:!: Tudja valaki, hogy kik kapták a Három Gyűrűt :?:

"Ha a partról sirályrikoltozást hallasz, vadonán nyugvó szív többé nem maradhatsz."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110420 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Emberek! Lehetne befejezni az offolást? :? A topic az utolsó (fél) oldalon mindenről szólt, csak a Gyűrűkről nem... Ez baj.

Ha nincs téma, akkor ne írjatok ide. Van Beszélgetős topic, Nyelvek és írások, satöbbi... :!:

Köszi:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110417 Írta: Dúedhel
Dúedhel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nem tudom van e köztetek békéscsabai, de ha érdekli, és nem hallotta még: a Centerben, a mozival szembeni ékszerboltban kapható olyan ezüst gyürü, amire valami buta feanori betükkel vagy mivel valami "ash nazg"mit-tudom-én-mi van írva, :)
Tök jó, vettem is egyet gyorsan.

amanibhavam:Suilad Meldonya!

Dúedhel

"A harang értünk szól
Üres lelkünk temploma..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108005 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Cerebrum írta: De ez mintha nem nagyon működne, vagy csak én vagyok ilyen bénabéla? :roll:


Nekem bejön az oldal... A szótárt meg le kell tölteni, na meglátjuk mi lesz belőle, remélem műxik! :wink:

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106787 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
De ez mintha nem nagyon működne, vagy csak én vagyok ilyen bénabéla? :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106728 Írta: Ilsa
Ilsa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én csak a Sindarin Dictionary Projectet tudom:
www.jrrvf.com/%7Ehisweloke/sindar/
---
Ainariel Tinúviel :goldberry1:

http://www.smiliemania.de/smilie.php?smile_ID=813 Ainariel Tinúviel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106698 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szióka!

Nem tudtok esetleg valami jó oldalt, ahol van tündéről magyarra meg fordítva forditó progi???

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106559 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ahogy mondod drágaszágom! :D :gollum1:

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106541 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
ez sindarin

Bocsásd meg nekünk a mi vétkeinket, barátom.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106533 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Cerebrum írta: Díheno ammen i úgerth vin, mellon nin. :wink:


?! Lehet hogy itt valaki nagyon perfekt Quenya, vagy fejből tudja Tolkien minden művét, de tekintettel lehetnének szegénykékre, akik csak félig tudják... :cry:
Vagyis ez itt mit is jelent?...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.628 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére