A Gyűrűk

Több
21 éve 7 hónapja #97450 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Sorel írta: Számomra továbbra sem teljesen világos: azzal, hogy Szauron megalkotta a gy?r?t, és belehelyezte a hatalmát, azzal a hatalma elvált t?le. Ezért kellett visszaszereznie. Mi lett volna, ha nem készit gy?r?t? El sem veszthette volna ...


Viszont a Gwaith-i Mírdainban, Eregionban a tündekovácsok a gyürük készítésével megnövelték hatalmukat, jelentösen. Kellett egy olyan, akkora hatalmú gyürü, amely uralja mindet.
És a megnövekedett erejü tündék + a Númenorból menekült emberek ereje a biztos gyözelmet kétségessé tette, így egyenként kellett leszámolnia velük...vagy legalábbis megpróbálni...
Persze az sem kizárt, hogy az összes gyürü kovácsolása a tervének a része volt. Így csapdába ejthette volna a tündéket. Hiszen Allatarként ö is résztvett a gyürük készítésében - kivéve a Hármat, ugye :wink: .

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97447 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

tunde írta: Igaz,hogy a tünde gyűrűk közül egy Gandalfnál van? Vagy én hallottam valamit félre? :?:


Nem, nem hallottad félre: A Három egyike, Narya, a Tüz Gyürüje nála van - ö Cirdantól kapta, amikor megérkezett Szürkerévbe.

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97446 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Számomra továbbra sem teljesen világos: azzal, hogy Szauron megalkotta a gyűrűt, és belehelyezte a hatalmát, azzal a hatalma elvált tőle. Ezért kellett visszaszereznie. Mi lett volna, ha nem készit gyűrűt? El sem veszthette volna ...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97443 Írta: tunderegi
tunderegi válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Igaz,hogy a tünde gyűrűk közül egy Gandalfnál van? Vagy én hallottam valamit félre? :?:

Life is a mystery.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97441 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Persze a Black Book fan-fic., és így nem kánon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97417 Írta: Edicius
Edicius válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Khamul: A Nazgulok ismert nevei a Black Book of Ardában: Daene, Kyolla, Allua, Elhe, és Naure.

Deep down below I'm so far away...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97227 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szauront elég nehéz elpusztítani. Númenor pusztulását is túlélte. A gyűrűvel pont az a része pusztulhatott el, amivel mindig vissza tudott jönni.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97196 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Dínchamion!

Dínchamion írta: :arrow: a Gyűrűbe kovácsolta életerejének nagy részét (pl. ezért nem tudták Gil-Galadék elpusztítani sem teljesen)
:arrow: mivel testi alakját elpusztították, nem tudott fizikai formát ölteni, és gyakorlatilag csak a Gyűrű ereje kötötte Középföldére


Köszönöm válaszodat! Nem kötözködni akarok, de a fenti idézetből számomra nem tűnik egyértelműnek, hogy Szauron végleg elpusztult volna. Ha életereje nagy része volt a Gyűrűben, akkor a maradék részével mi van?

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97163 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
ismeretlen, legalábbis tudtommal


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97161 Írta: Khamul
Khamul válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Mindent amit tudtok a Kilencről legyetek szívesek írjátok meg ide. pl.: anyag, felirat, ékkő, viselőjük neve...
Kösz!

"És kilencet a halandó emberek kaptak,
kik mindenek fölött hatalomra vágynak."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97119 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
meg aztán a Valák legalább annyira hasonlítanak, mondjuk, a Valhalla isteneire, vagy akár az olymposziakra, mint angyalokra


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97095 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Dín: A Silmarillion egyértelműen azt írja, hogy a tündék munkáit Szauron irányította (Of the Rings of Power and the Third Age, harmadik nagy bekezdés). A Hármat az ő segítsége nélkül készítették, de a Silmarillion sehol sem említi, hogy Szauron bármit tanult volna a tündéktől a gyűrűkészítés terén. Ha van olyan idézet, ami a te verziódat támasztja alá, mutasd fel, mert én nem találtam.

Ami a bukott isten/bukott angyal kérdést illeti... Elismerem, hogy Judeo-Keresztény szemszögből az utóbbi pontosabbnak tűnik. Ugyanakkor viszont az általad is említett topicban Amani és Birefi épp most szólaltak meg, hogy miért lehet isteneknek is nevezni Nyugat Urait.

A törp-gyűrűk: úgy tudom, négyet semmisítettek meg a sárkányok, hármat pedig Szauron megszerzett magának. Elrond tanácsában Glóin beszámol arról, hogy Szauron a Hétből hármat ígért a törpöknek, ha azok segítenek megtalálni az Egy Gyűrűt. Valószínűleg nem adta volna őket át, vagy ha igen, akkor is hamarosan visszakerültek volna hozzá, de feltételezhetjük, hogy mint minden nagy csalónál és szemfényvesztőnél, az ő szavaiban is ott volt az igazság magja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97081 Írta: Edicius
Edicius válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Üdv!
A gyűrűkkel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
A Szilmarilokban olvasható, hogy a három megmentett tündegyűrű, a Narya, Nenya, Vilya, a Tűz a Víz, és a Lég gyűrűi. A Gyűrűk Urában viszont Galadriel gyűrűje a Fény gyűrűjének van írva, és mintha Elrond gyűrűje is másképp lett volna megnevezve...
Rosszul emlékszem, vagy tényleg más a gyűrűk elnevezése a két műben?
Előre is köszi.

Deep down below I'm so far away...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97079 Írta: Edicius
Edicius válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Üdv!
A gyűrűkkel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
A Szilmarilokban olvasható, hogy a három megmentett tündegyűrű, a Narya, Nenya, Vilya, a Tűz a Víz, és a Lég gyűrűi. A Gyűrűk Urában viszont Galadriel gyűrűje a Fény gyűrűjének van írva, és mintha Elrond gyűrűje is másképp lett volna megnevezve...
Rosszul emlékszem, vagy tényleg más a gyűrűk elnevezése a két műben?
Előre is köszi.

Deep down below I'm so far away...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97070 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Dín: Hát az anyaguk, szimbolikájuk (ha van) meg ilyesmik... :oops:

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97057 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Még valami: Antares, ne a filmet vedd alapul az ilyen kérdésekhez... :wink:

Antares írta: ...amibe beleönti minden vágyát és gonosz tudását, hogy uralkodhasson a többi fölött...


Ez egy roppant fennkölt és poétikus szöveg a film (és a felirat/szinkron) alkotóitól, de a könyvben ilyesmiről nincs szó! Illetve van, de sokkal bonyolultabb dologról van szó, és meg lehet ezt fogalmazni kevésbé színpadiasan is... :?

Barazkibil írta: Az Egy Gyűrűt Szauron kifejezetten arra a célra készítette, hogy annak erejével megszerezze a hatalmat a többi felett. Nem volt nehéz dolga, hiszen a Kilencenek és a Hétnek az elkészítésében ő maga is részt vett, a Hármat meg azzal a tudással készítették a tündék, amit ő tanított nekik. Amúgy meg Szauron egy (igaz kisebb hatalmú) bukott isten, talán ez is nyom valamennyit a latban.


Ez így nem teljesen igaz, ha jól tudom... A Kilencnek és a Hétnek az elkészítésében valóban részt vett, a Hármat szintén a tündék készítették, és Szauron tőlük tanult...!! Éppen azért férkőzött be közéjük (Númenor bukása után, a megalázkodás/behódolás színlelésével), hogy kitanulja a mesterségüket, és elkészíthesse az Egy Gyűrűt.

A másik bajom: Szauron nem "bukott isten"... Már a Mitológia, vallás, filozófia... topicban is ment a vita az ilyesfajta analógiák meghúzásáról, de szerintem NEM isten, mint ahogy a valák sem istenek. Ha már mindenáron ilyesfajta hasonlat kell, akkor inkább "bukott angyal", de ez is pocsék...

Kérdés:

Engem a Hét törp-gyűrű sorsa érdekelne. Az Egy Gyűrűét ugye ismerjük, a Kilencről szintén tudunk, a Három helye pedig úgyszintén ismert. De Elrond Tanácsában Gandalf azt mondja, hogy a Hét közül mindegyik vagy megkerült, vagy elpusztították. Egyről tudunk, amit a törpök őriznek. Nekem rémlik valami, hogy egyet Móriába vitt Balin, egyet pedig a sárkány pusztított el... És a többi? Szauronnál van? Nekem valami lyesmi ködlik fel az emlékezés homályos kútjából... (pfű, milyen költői vagyok máma... *szipp*) :)

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97049 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Antares írta: Hogy van az, hogy Szauron, aki elvileg halhatatlan, készít egy gyűrűt, amibe beleönti minden vágyát és gonosz tudását, hogy uralkodhasson a többi fölött, de ha az általa készített gyűrűt megsemmisítik, akkor ő is meghal? Ez csak nekem furcsa?


Azért semmisül meg Szauron, mert:

:arrow: a Gyűrűbe kovácsolta életerejének nagy részét (pl. ezért nem tudták Gil-Galadék elpusztítani sem teljesen)
:arrow: mivel testi alakját elpusztították, nem tudott fizikai formát ölteni, és gyakorlatilag csak a Gyűrű ereje kötötte Középföldére

Amúgy pedig Szauron halhatatlansága elég kérdéses, legalábbis nekem. Ugyanis ő is egy maia (ahogy pl. az istarok is), valamikor Manwe szolgálója, de nem tudom, hogy elpusztíthatatlan lenne... De ezt talán jobb lenne a Mitológia, vallás, filozófia...topicban megtárgyalni... Itt offban csak annyit, hogy ha a balrog tényleg maia, akkor a maiák halhatatlanok, de elpusztíthatók (ez csak elsőre paradoxon), akárcsak a tündék...

Eglarcarien: mire gondolsz pontosan?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97034 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Van egy kérdésem, amit abban a reményben írok ebbe a topicba, hogy itt találhatóak a legkompetensebb személyek ebben a témában:

Hogy van az, hogy Szauron, aki elvileg halhatatlan, készít egy gyűrűt, amibe beleönti minden vágyát és gonosz tudását, hogy uralkodhasson a többi fölött, de ha az általa készített gyűrűt megsemmisítik, akkor ő is meghal? Ez csak nekem furcsa? Bocs, ha ez Nektek triviális, de én bizony nem értem... :oops:

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96504 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Barazkibil kössz a hasonlatot, tökéletes volt :wink:

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96467 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Aiya!

Ki mit tud/gondol a Kilenc Gyűrűről? (Azon kívül, h köves, és kik kapták+miért.) Mert az egyik haveromat ez nagyon érdekli, de én már nem tudtam neki mit mondani, mikor a Kilenc PONTOS kinézetéről faggatott...

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96464 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ery:Kössz az infot ismételten!Ami az elhangzást illeti...nem rég járkálok a fórumon és ezt az oldalt is nem rég találtam meg! :wink:

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96104 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

hobbit írta: Egy valamit nem értek. Az az ominózus egy gyűrű mitől volt több mint társai? Ha a tündéknek voltak hatalom gyűrűjei hogyhogy mégis legyőzték őket?


Az Egy Gyűrűt Szauron kifejezetten arra a célra készítette, hogy annak erejével megszerezze a hatalmat a többi felett. Nem volt nehéz dolga, hiszen a Kilencenek és a Hétnek az elkészítésében ő maga is részt vett, a Hármat meg azzal a tudással készítették a tündék, amit ő tanított nekik. Amúgy meg Szauron egy (igaz kisebb hatalmú) bukott isten, talán ez is nyom valamennyit a latban.

Nem tudom, mire utalsz azzal, hogy a "tündéket legyőzték". Amikor a tündék rájöttek, hogy Szauron becsapta őket és a Háromra fáj a foga, gyorsan szövetségre léptek az emberekkel és megtámadták Szauront, le is győzték. Amúgy attól, hogy van egy gyűrűd, még nem válsz legyőzhetetlenné, hiszen a Hatalom Gyűrűit (legalábbis a Hármat és a Hetet) nem uralkodásra készítették, hanem a világ sebeinek begyógyítására (3), illetve nagy kincsek összegyűjtésére (7).

Fogd fel így a dolgot: hiába van egy hiper-szuper, csúcstechnológiás traktorod, nem fogsz vele legyőzni egy tankot, még akkor sem, ha az egy ócska, 50 éves típus, ugyanis a traktor nem harci, hanem mezőgazdasági jármű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96059 Írta: tunderegi
tunderegi válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Mae Govannen Mellon! Ha hibás a helyesírás, sorry! Még nem tudok profin tündéül. A gyűrűről annyit, hogy én karácsonyra megcsináltattam a lányomnak egy ötvös barátommal. A vésést is sikerült megoldani. A gyűrű gyönyörű lett, a gyerek meg nagyon örült. Ha valakit érdekel, keressen meg! :oops:

Life is a mystery.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96058 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Egy valamit nem értek. Az az ominózus egy gyűrű mitől volt több mint társai? Ha a tündéknek voltak hatalom gyűrűjei hogyhogy mégis legyőzték őket?

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #94419 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A Gwaith-i Mírdain-ban a tündekovácsok pontosan meg nem határozott számú Hatalomgyürüt készítettek (És hogy hány "próbadarabot", arról pedig senki sem tud). Ezekböl került 9 az emberekhez, 7 a törpökhöz. Szauron valószínüleg ezek megszerzése miatt támadta meg Eregiont, és pusztította el.
A Hármat Celebrimbor készítette. Ezt sohasem érintette a Sötét Úr. A Három leghatalmasabb elda kapta öket - Galadriel, Gil-Galad, és Círdan. Gil-Galad Elrondra bízta az övét(Vilya) az Utolsó Szövetség megkötésekor, Círdan pedig Gandalfnak adta az általa hordottat.(Narya).
A törpök esetében annyit tudok segíteni, hogy pontosan JRRT egyedül Thraint nevezte meg, mint egy Gyürü birtokosat - töle azonban elvették Dol Guldur tömlöcében. A törpök hét kincsénak alapja valószinüleg egy-egy Gyürü volt.
A kilencek esetében talán két birtokos neve ismert - Khamul, a keleti az egyik, a másik nem jut éppen eszembe, bocs :oops: - + a Angmar fejedelméé - neki sem ismert a neve.

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #94416 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A Hét, amely a törpök jussa, vissza került Szauronhoz. A Kilencröl és az Egyröl tudunk. Ezek az egy pusztulásával hatalmukat veszítették. A Három is elveszítette hatalma nagy részét és nyugatra távozott. A hét és a Kilenc neveiröl semmit sem tudok.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #94413 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Layla:
A törpök 7 gyűrűt kaptak, az emberek 9-et.
A tündék 3-at csináltaak maguknak (nevüket lásd lentebb). Szauroné volt az Egy Gyűrű.
Ez összesen 20.
Namost az emberekből lettek a nazgúlok. A fő nazgúl Angmar királya a Boszorkányúr volt.
A törp gyűrűk egy része megsemmisült, másik részüket Szauron visszavette, mert a törpöket nem tudta szolgáivá tenni.
A törpgyűrűk tulajdonosai ismeretlenek egy kivételével.
Az utolsó törpgyűrű tulajdonosa Thrór, aki átadta fiának Thráinnak akit Szauron szolgái elfogtak és erőszakkal vették el tőle a gyűrűt Dol Guldurban (Bakacsinerdő déli csücske.
A törp és embergyűrűk neve ismeretlen.
(De ez is elhangzott itt már párszor)

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #94409 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
És a Hatalom Gyűrűi 20db volt nem?És azok hova lettek?Nevük ?Gazdájuk?

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #94046 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Narya, Nenya és Vilya


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #94035 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Üdv! Bocs a kérdésért, de megkérdezte tőlem valaki, hogy mi a gyűrűk eredeti neve. Mi a gyűrűk neve? Mármint a három tündegyűrű neve?

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.634 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére