Lothlórien - Tündék

Több
18 éve 6 hónapja #286223 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
No, a Nyelvek és írásokban offá fajult kérdések...

Felagund írta:
Noredhel (Voronwë) írta:
Eol kissé törvénytelenül járt el...


Ez tévedés. Sajnos Eol nagyon is szabályosan járt el (ezért nem ölethette meg Curufin és Turgon csak úgy), maximum az íratlan udvariassági szabályokat nem tartotta be...

XJaniX: a tündék esetében _egyetlen_ testvérházasságról sem tudunk


Végül is hogy néz ki a tündéknél a házassági szertartás? Megegyeznek, megtörténik a nászéjszaka, és azzal házasok? Mert ugye Curufin ki is akadt, hogy nőt rabolni, fizetség nélkül nem ildomos... (A kis jólnevelt... nolda leányokat rabolni nem lehet. De nekik sinda leányt minden további nélkül...) Vagy kell vki, aki összeadja őket, mondjuk a nemzetségfő vagy a király?
Meg végül is Aredhel nem tiltakozott... annyira.

(Nem kell ahhoz testvérházasság, hogy szegény kis naivak egymásba szeressenek, mert nem tájékozódtak előzőleg... )

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279666 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta:

olorin.papa írta:

Alyr Arkhon írta: És, mivel Yavanna áldása volt rajta, aligha kellett a hozzávalókat nagyon "termeszteni".


A készítést Galadriel tényleg Meliantól tanulta...
Szvsz az alapanyagok hétköznapiak voltak, csak volt még benn egy kis "tündevarázslat", Yavanna áldása meg csak javított a dolgon...


Tudtommal a magokat is a Valáktól kapták...



Ha ez így van, akkor tényleg hatalmas volt a kegy...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279368 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

olorin.papa írta:

Alyr Arkhon írta: És, mivel Yavanna áldása volt rajta, aligha kellett a hozzávalókat nagyon "termeszteni".


A készítést Galadriel tényleg Meliantól tanulta...
Szvsz az alapanyagok hétköznapiak voltak, csak volt még benn egy kis "tündevarázslat", Yavanna áldása meg csak javított a dolgon...


Tudtommal a magokat is a Valáktól kapták...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279351 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta: És, mivel Yavanna áldása volt rajta, aligha kellett a hozzávalókat nagyon "termeszteni".


A készítést Galadriel tényleg Meliantól tanulta...
Szvsz az alapanyagok hétköznapiak voltak, csak volt még benn egy kis "tündevarázslat", Yavanna áldása meg csak javított a dolgon...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279347 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Anduin írta: Hát, lehet, hogy csak ő tudta hogyan lekk, hiszen Belegnél is volt, tehát Doriath-ban tudták a titkát/elkészítési módját.
Ha ez valami sinda titok, akkor elképzelhető. :P


Nem.
Egyrészt Galadriel nolda volt, másrészt, mint már kétszer mondtam, lembast csak egy titkos női csoport tagjai tudtak csinálni akik Yavanna szolgálatában álltak.
Melian is köztük volt.
Galadriel is.
Mi több, Galadriel Meliantól tanulta a dolgot.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279315 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hát, lehet, hogy csak ő tudta hogyan lekk, hiszen Belegnél is volt, tehát Doriath-ban tudták a titkát/elkészítési módját.
Ha ez valami sinda titok, akkor elképzelhető. :P

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279230 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A lembas nagyon-nagyon különleges étel, a tündék nem azt nassolták minden nap.
Tényleg nagy kegy volt Galadriel részéről, hogy ezt adott a Szövetségnek.
Ha jól tudom, ekkor már csak ő egyedül tudta Középföldén hogyan készül.

És, mivel Yavanna áldása volt rajta, aligha kellett a hozzávalókat nagyon "termeszteni".

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279193 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hogy asszongya:

...csak egy bizonyos tündenőcsoport tud ilyet csinálni, és tudományuk egyenesen Yavannától származik. Ők maguknak termesztik hozzá a búzát.

Aztán meg:

Az embernőkre sem volt jellemző a földi történelemben sem, hogy szántanának, aratnának vagy trágyáznának. Az férfimunka volt.


Ez nem ellentmondás? Először azt mondod ők maguk termesztik, aztán meg nem hogy ők, de még az embernők sem. Vagy úgy érted ők maguk termesztik tündeférfiak segítségével? Vagy ott olyan egyszerű, hogy csak el kell vetni a magokat és kész?
Lehet hogy csak én nem értem, de nekem nem tiszta.

Viszont a tündék sem levegőn éltek, amivel Gildor és csapat kínálja Frodóékat az sem terem meg erdőben.


Ezért nem tudom, hogy akkor honnan szerzik be.

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279190 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta:

3.Aragorn írta: Bizony...
A Mester vszínű azért nem fordított több energiát a tündék hétköznapjainak leírására, mert ő sem tartotta őket hétköznapi lénynek...


A tündék nem-hétköznapisága szerintem egészen másban rejlik, nem a külső jegyekben. (persze némileg abban is)
Tudtommal a hobbitok sosem panaszkodtak a tündéknél a vendéglátás hiányossága miatt, pedig megtették volna, ha van mire panaszkodni.


Illetve a völgyzugolyi vacsora ezért elég jól le van írva.../még ha a filmből ki is maradt.../ szal a tündék nyílván tudtak főzni, és volt hozzávaló is dögivel... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279187 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

3.Aragorn írta: Bizony...
A Mester vszínű azért nem fordított több energiát a tündék hétköznapjainak leírására, mert ő sem tartotta őket hétköznapi lénynek...


A tündék nem-hétköznapisága szerintem egészen másban rejlik, nem a külső jegyekben. (persze némileg abban is)
Tudtommal a hobbitok sosem panaszkodtak a tündéknél a vendéglátás hiányossága miatt, pedig megtették volna, ha van mire panaszkodni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279185 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Bizony...
A Mester vszínű azért nem fordított több energiát a tündék hétköznapjainak leírására, mert ő sem tartotta őket hétköznapi lénynek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279183 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Daeron írta:

Alyr Arkhon írta: Középföldén a klasszikus értelemben vett varázslatok nagyon ritkák.

A lembas különleges dolog, csak egy bizonyos tündenőcsoport tud ilyet csinálni, és tudományuk egyenesen Yavannától származik. Ők maguknak termesztik hozzá a búzát. (asszem abból van...) És a készítés tudományát titokban tartják.

Egyébként nyilván a nagyobb tündekirályságoknak voltak földjeik, (főleg ugye Gondolinnak, mert úgy kereskedni is elég nehéz, hogy senki nem megy ki és senki nem jön be) meg tenyésztett állataik, (Celegorm és Curufin emlékeim szerint éppen vadászgattak amikor összefutottak Lúthiennel, úgyhogy az állatokat is megeszik nyugodt szívvel) de kereskedtek is.
Azonban, lévén, hogy a törpökre sosem volt jellemző a mezőgazdasági munka, mégis életben maradtak az emberek eljöveteléig, valószínűsíthatjük, hogy a tündék olyannyira termeltek dolgokat, hogy kivitelre is futotta.


Én értem, de pl. a Harmadkorban is így volt? Lórien egy erdő és ott nem igen terem búza. Völgyzugolyban se igen. Ráadásul a törp-tünde és ember -tünde viszonyok sem harmonikusak már ekkor, ld.Gimli-Legolas szópárbajok, Boromir idegenkedése Galadrieltől. Esetleg a dúnadánokkal.
Másrészt nehezen képzelek el egy tündenőt szántani, trágyázni, aratni stb. persze ezzel lehet csak én vagyok így. Bányák pedig egyáltalán nincsenek Lórienben ahogy emlékszem. De azt hiszem kár ebbe a kérdésbe ennyire belemenni én csak azt akartan tudni ki mit gondol, mert énnekem furcsa ez az egész. Másrészt a tündék hétköznapjairól keveset ír a Mester, ez kár. :(
A hobbitokról-ban egészen jól kideríthető mindez a hobbitokra vonatkozóan.


Az embernőkre sem volt jellemző a földi történelemben sem, hogy szántanának, aratnának vagy trágyáznának. Az férfimunka volt.
Ahogy a lórieni földet ismerem ott egyébként is aligha lett volna szükség trágyára.
Viszont a tündék sem levegőn éltek, amivel Gildor és csapat kínálja Frodóékat az sem terem meg erdőben.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279176 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Daeron írta:

Alyr Arkhon írta: Középföldén a klasszikus értelemben vett varázslatok nagyon ritkák.

A lembas különleges dolog, csak egy bizonyos tündenőcsoport tud ilyet csinálni, és tudományuk egyenesen Yavannától származik. Ők maguknak termesztik hozzá a búzát. (asszem abból van...) És a készítés tudományát titokban tartják.

Egyébként nyilván a nagyobb tündekirályságoknak voltak földjeik, (főleg ugye Gondolinnak, mert úgy kereskedni is elég nehéz, hogy senki nem megy ki és senki nem jön be) meg tenyésztett állataik, (Celegorm és Curufin emlékeim szerint éppen vadászgattak amikor összefutottak Lúthiennel, úgyhogy az állatokat is megeszik nyugodt szívvel) de kereskedtek is.
Azonban, lévén, hogy a törpökre sosem volt jellemző a mezőgazdasági munka, mégis életben maradtak az emberek eljöveteléig, valószínűsíthatjük, hogy a tündék olyannyira termeltek dolgokat, hogy kivitelre is futotta.


Én értem, de pl. a Harmadkorban is így volt? Lórien egy erdő és ott nem igen terem búza. Völgyzugolyban se igen. Ráadásul a törp-tünde és ember -tünde viszonyok sem harmonikusak már ekkor, ld.Gimli-Legolas szópárbajok, Boromir idegenkedése Galadrieltől. Esetleg a dúnadánokkal.
Másrészt nehezen képzelek el egy tündenőt szántani, trágyázni, aratni stb. persze ezzel lehet csak én vagyok így. Bányák pedig egyáltalán nincsenek Lórienben ahogy emlékszem. De azt hiszem kár ebbe a kérdésbe ennyire belemenni én csak azt akartan tudni ki mit gondol, mert énnekem furcsa ez az egész. Másrészt a tündék hétköznapjairól keveset ír a Mester, ez kár. :(
A hobbitokról-ban egészen jól kideríthető mindez a hobbitokra vonatkozóan.



Hát igen... ez is hozzásegít ahhoz, h a tündéket titokzatosabbnak, "távolibbnak" láttassa a mi halandó szemünknek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279169 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta: Középföldén a klasszikus értelemben vett varázslatok nagyon ritkák.

A lembas különleges dolog, csak egy bizonyos tündenőcsoport tud ilyet csinálni, és tudományuk egyenesen Yavannától származik. Ők maguknak termesztik hozzá a búzát. (asszem abból van...) És a készítés tudományát titokban tartják.

Egyébként nyilván a nagyobb tündekirályságoknak voltak földjeik, (főleg ugye Gondolinnak, mert úgy kereskedni is elég nehéz, hogy senki nem megy ki és senki nem jön be) meg tenyésztett állataik, (Celegorm és Curufin emlékeim szerint éppen vadászgattak amikor összefutottak Lúthiennel, úgyhogy az állatokat is megeszik nyugodt szívvel) de kereskedtek is.
Azonban, lévén, hogy a törpökre sosem volt jellemző a mezőgazdasági munka, mégis életben maradtak az emberek eljöveteléig, valószínűsíthatjük, hogy a tündék olyannyira termeltek dolgokat, hogy kivitelre is futotta.


Én értem, de pl. a Harmadkorban is így volt? Lórien egy erdő és ott nem igen terem búza. Völgyzugolyban se igen. Ráadásul a törp-tünde és ember -tünde viszonyok sem harmonikusak már ekkor, ld.Gimli-Legolas szópárbajok, Boromir idegenkedése Galadrieltől. Esetleg a dúnadánokkal.
Másrészt nehezen képzelek el egy tündenőt szántani, trágyázni, aratni stb. persze ezzel lehet csak én vagyok így. Bányák pedig egyáltalán nincsenek Lórienben ahogy emlékszem. De azt hiszem kár ebbe a kérdésbe ennyire belemenni én csak azt akartan tudni ki mit gondol, mert énnekem furcsa ez az egész. Másrészt a tündék hétköznapjairól keveset ír a Mester, ez kár. :(
A hobbitokról-ban egészen jól kideríthető mindez a hobbitokra vonatkozóan.

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279030 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ez utóbbi valószínűsíthető abból is, ahogyan Bilbó és tizenhárom társa annak idején kijutott Thranduil palotájából... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279028 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Középföldén a klasszikus értelemben vett varázslatok nagyon ritkák.

A lembas különleges dolog, csak egy bizonyos tündenőcsoport tud ilyet csinálni, és tudományuk egyenesen Yavannától származik. Ők maguknak termesztik hozzá a búzát. (asszem abból van...) És a készítés tudományát titokban tartják.

Egyébként nyilván a nagyobb tündekirályságoknak voltak földjeik, (főleg ugye Gondolinnak, mert úgy kereskedni is elég nehéz, hogy senki nem megy ki és senki nem jön be) meg tenyésztett állataik, (Celegorm és Curufin emlékeim szerint éppen vadászgattak amikor összefutottak Lúthiennel, úgyhogy az állatokat is megeszik nyugodt szívvel) de kereskedtek is.
Azonban, lévén, hogy a törpökre sosem volt jellemző a mezőgazdasági munka, mégis életben maradtak az emberek eljöveteléig, valószínűsíthatjük, hogy a tündék olyannyira termeltek dolgokat, hogy kivitelre is futotta.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279021 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nekem lenne egy kérdésem (majd ebből több) a tündékkel kapcsolatban.

Ha a tündék lembas-a valamilyen gabonából készül, akkor hol vannak a földjeik a tündéknek? Vagy nem gabonából készül? Akkor miből?
Nem tudom azt sem hogy pl. a többi nyersanyagot: fém, textil, stb. honnan szerzik be. Nem hiszem, hogy emberektől vagy törpéktől. Vagy ők az ipari és mezőgazdasági tevékenységeket valamilyen "varázslattal végzik el"? azt tudom hogy voltak tünde-kovácsok, de akkor más mesterséget űzők is?
Segítsetek.

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278738 Írta: Anee
Anee válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Okés, majd utánanézek;)

"Az út zárva van! A holtak vágták a sziklába, és a holtak őrzik! Az út zárva van!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278694 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Anee: nincs mit. Még egyszer javaslom a Szilmarilokat: ott bővebb leírást találhatsz róluk. A GYU-ban a függelék e témában a legnagyobb segítség.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278668 Írta: Anee
Anee válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nos, először is köszi mindenkinek!
Ez nem egy házifeladathoz kell, hanem egy teszt elkészítéséhez! Rám bízták a tündéket, aminek én örültem, de amilyen könnyűnek látszott a feladat, nos olyan nehéz is.
Eddig bárhol is néztem nem találtam ésszerű leírást. Vagy egy videójáték szereplőinek leírása volt, vagy pedig hülyeség, aminek semmi köze a tündékhez!

Nos, a Gyűrük Urát olvastam, a filmet már 60-szor láttam, és nekem személy szerint mind a kettő tetszett, habár a könyvet régebben olvastam, és csak most kezdtem neki pár napja olvasni.

"Az út zárva van! A holtak vágták a sziklába, és a holtak őrzik! Az út zárva van!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278404 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta: Na szerepjátékot azért inkább ne, mert ők elég meredek dolgokat tudnak kihozni... :roll:


Na igen, nem mondom, hogy a legtökéletesebb megoldás :oops: , de ha ez házi feladat, akkor elég kevés ideje lehet és végignyálazni a Szilt + a Gyu-t nem kis feladat, főleg ha először veszi kézbe az ember :) . Persze ha bővebb a határidő, akkor magam is ezt javaslom és persze én is elimerem, hogy nem minden szerepjátékos forás felel meg a tolkien által leírtaknak.
Erről ennyit.

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278400 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Na szerepjátékot azért inkább ne, mert ők elég meredek dolgokat tudnak kihozni... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278390 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Bölcsebbek - a koruknál, tapasztalatuknál fogva - és nem szeretnek tanácsot adni.


Mint e topic egyes tagjai, főleg tünde ügyben. :D :D :D

Na persze csak vicceltem, igaza van a többieknek Anee, de én azt ajánlanám, hogy ha mégsincs sok időd, nézz végig néhány GYU szerepjátékos oldalt v., könyvet, és ahol a kül. fajokkal foglalkoznak elég jól le van tömörítve, bár ez nem jelenti azt, hogy ez elegendő. Konrét oldalt, irodalmat nem írok, mert az reklám és nem akarok mindenféle jogi ügyekbe bonyolódni.

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278380 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hogyha "kiadták" a feladatot, akkor feltételezem, hogy valami iskolai/szakköri/bármilyen dolgozathoz vagy hasonlóhoz kell.

Ha ez a helyzet, azt javaslom, hogy inkább önállóan olvasd el a Gyűrűk Urát és a Szilmarilokat. Jobban hasznodra fog válni, mint az, ha rajtunk keresztül akarod megspórolni a házi feladatot. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278375 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem nagyon jól kiemelted a lényeget. :wink:
Ha én elkezdek mesélni valamit a GyU-ról akkor csak nehezen lehet leállítani akármilyen rövidre akarom is fogni... :D

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278370 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kedves Anee, ehhez talán a Szilmarilokat tudnám ajánlani; abban szinte minden kérdésedre választ találsz.
Röviden.
1: Alapvetően 3 törzsük volt (a tündék ősei 144-en voltak): Vanyák (a szépek népe), Noldák (a bölcsek) és a Telerek - ők voltak a legtöbben. A Vanyák és a Noldák mind Amanba távoztak, a Telerekből sok lemaradt: belőlük lettek a Sindák, Ossiriand zöld tündéi, illetve az avárok, a vonakodók. De alapvetően 3 törzsük volt.
2: magasabbak, mint az ember, kitartóbbak, erősebbek, szebbek, ügyesebbek, bölcsebbek és persze: halhatatlanok. Gyrekkorukban (anyjuk 12 hónapig terhes) nagyon hasonlítanak az embergyerekekre. Fülük hosszú és hegyes "manófül"
3: hát izé... Középföldén éltek a Sindák illetve a nagy utazást nem vállaló tündék, a többi Valinorba ment. A Noldák egy része később visszament Középföldére. Szauron bukása után lassan visszamentek szinte mindannyian: Lothlórienből és Völgyzugolyból is. Az itt maradtak "elhalványultak". Valinorban, az Áldott Birodalomban élnek.
4: Erre nehéz válaszolni: éppolyan sokfélék, mint az ember. Nagy általánosságban: többnyire nemesebbek, mint az ember, de ez sem mindig igaz. Bölcsebbek - a koruknál, tapasztalatuknál fogva - és nem szeretnek tanácsot adni.

Hmm... ez így persze nagyon kevés és elnagyolt: mindenképpen olvasást ajánlok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278369 Írta: Anee
Anee válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Öhh... igazán kedvesek vagytok, de nekem csak azt adták ki, hogy szedjek minél több infót össze a tündékről.. Úgyhogy én is bajban vagyok.. de azért igyekszek, pl..:
1, Milyen fajaik vannak?
2, Milyen külső adottságaik vannak?
3, Merre élnek?
4, Milyen a viselkedésük?
Ehh... ennyi jut eszembe, de szerintem, ha ezekre tudtok írni, az már bőven elég;) Előre is köcce

"Az út zárva van! A holtak vágták a sziklába, és a holtak őrzik! Az út zárva van!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278016 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Eklőször egy kérdést tegyél fel! Abból jobban ki lehet bontani.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277933 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Anee írta: Na jó, én sem arra gondoltam ,hogy egy egész könyvet kérek róla, hanem arra, hogy csak úgy a fontossabbakat! És azokat is lehet vázlatosan :wink:


Nézd, még egy nagyon szűk kivonat is több oldal lenne, de ha megmondod mire vagy leginkább kíváncsi, talán többet tudunk segíteni.

(Csak, hogy értsd, miért "akadékoskodunk": a Professzor kb 50000 oldalnyi anyagot írt Középföldéről, és ezek nagy része természetszerűen tündékkel foglalkozik. Ugye te se gondolod, hogy mondjuk a Háború és békét akarod összeszedni három egyszerű mondatban...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277925 Írta: Anee
Anee válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Na jó, én sem arra gondoltam ,hogy egy egész könyvet kérek róla, hanem arra, hogy csak úgy a fontossabbakat! És azokat is lehet vázlatosan :wink:

"Az út zárva van! A holtak vágták a sziklába, és a holtak őrzik! Az út zárva van!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.716 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére