Lothlórien - Tündék

Több
18 éve 9 hónapja #277888 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Anee írta: :roll: Fúúú... hát nem is tudom, sok minden kellene róluk, hogy hol és hogyan élnek... Miről lehet őket felismerni, a természetükról... Meg ilyesmik.. Esetleg különös tulajdonságok...
Hát én úgy gondoltam, hogy egy üzenetben.. Itt lehet küldeni azt is, de ha az nem megy, akkor majd megadok egy email címet. Előre is köszi!!!!


Ez minimum egy sokoldalas esszé témája.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277853 Írta: Anee
Anee válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
:roll: Fúúú... hát nem is tudom, sok minden kellene róluk, hogy hol és hogyan élnek... Miről lehet őket felismerni, a természetükról... Meg ilyesmik.. Esetleg különös tulajdonságok...
Hát én úgy gondoltam, hogy egy üzenetben.. Itt lehet küldeni azt is, de ha az nem megy, akkor majd megadok egy email címet. Előre is köszi!!!!

"Az út zárva van! A holtak vágták a sziklába, és a holtak őrzik! Az út zárva van!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277772 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Anee: pontosan mire vagy kíváncsi? Hova küldjük?
Azért kérdezem, hogy pontosan mire vagy kíváncsi, mert ez egy hatalmas téma, millió elágazással.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277770 Írta: Anee
Anee válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hellóka!
Lenne egy kérésem!!!!
Lenne valaki olyan kedves, hogy a tündékről egy tartalmas leírást elküld nekem! Nagyon fontos lenne egy teszt elkészítéséhez... Légysziiii!!!! Nagyon hálás lennék, előre is köszi;)

"Az út zárva van! A holtak vágták a sziklába, és a holtak őrzik! Az út zárva van!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272350 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Gilgolwen Nimrandir írta: A Silmarilok oldalai közt kutattam egy részlet után, és a keresgélés közben a következőre lettem figyelmes:

Híre érkezett Hithiumba, hogy Dorthonion elveszett, Finarfint legyőzték, s Feanor fiait elűzték a földjükről.

Silmarilok 180. oldal
Ha jól tudom, Finarfin nem ment a noldákkal Beleriandba, de akkor mit keres ott a neve a Dagor Bragollach idején? :roll: [size=9:1uczov4j](vagy félreértettem valamit?)[/size]


Meglehet, hogy Finrodról van szó... Ha jól emlékszem a Bragollach idején éppen arrafelé élt, és Tolkien korai koncepcióiban őt nevezték Finarfinnak (asszem...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272342 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A Silmarilok oldalai közt kutattam egy részlet után, és a keresgélés közben a következőre lettem figyelmes:

Híre érkezett Hithiumba, hogy Dorthonion elveszett, Finarfint legyőzték, s Feanor fiait elűzték a földjükről.

Silmarilok 180. oldal
Ha jól tudom, Finarfin nem ment a noldákkal Beleriandba, de akkor mit keres ott a neve a Dagor Bragollach idején? :roll: [size=9:3404a12o](vagy félreértettem valamit?)[/size]

Ám Finarfin elhagyta a menetet, és visszafordult, mert bánat töltötte el és harag Feanor háza iránt, hiszen rokonságban állt az alqualondei Olwéval; és sok embere is vele ment, bánatosan ballagtak vissza, míg meg nem pillantották a Mindon távoli sugarát, amely még mindig világított a Túnán az éjszakában, így értek végül Valinorba.

Silmarilok 103. oldal

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272194 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Láttam egy képet Uruvielről, aki elvileg Lórienben él. És természetesen tünde.

Ő csak egy kitalált személy v valahol olvasnom kellett volna róla? :oops:

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #270407 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Csókolom
A töndékről is szeretnék kérni egy idézetet. Kik Ők 10 sorban :D
Köszi

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #268949 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Belladonna írta:

olorin.papa írta: Igen, ez így van. Ugyanis Imrahil fejedelem egyik őse lórieni tünde hölgy volt...
Ha visszalapozol, erről sokat értekeztünk annak idelyén...


Igen, azt láttam, de a forrást is meg tudnád adni, mert azt nem találtam?
Üdv!


Források közvetettek, és nem egyértelműek.
De itt van egy oldal, ahol kicsit többet foglalkoztunk a dologgal...
www.tolkien.hu/forum/viewtopic.p ... hil#239387
böngészgesd... :wink:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #268938 Írta: Belladonna
Belladonna válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

olorin.papa írta: Igen, ez így van. Ugyanis Imrahil fejedelem egyik őse lórieni tünde hölgy volt...
Ha visszalapozol, erről sokat értekeztünk annak idelyén...


Igen, azt láttam, de a forrást is meg tudnád adni, mert azt nem találtam?
Üdv!


"és a Megye földje jó mély"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #268908 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Belladonna írta: Szervusztok!
Amikor Legolas Gimlivel bemegy a felszabadított Minas Tirithbe, összetalálkoznak Imrahil fejedelemmel. Legolas úgy látja, hogy a fejedelem ereiben tünde vér folyik. A fejedelem is elismeri, hogy népében él ilyen hagyomány.
Tudtok erről valamit? Volt még Dol Amrothban is vegyes házasság? Arra hajlanék, hogy ez csak mese és legenda, de Legolas nem szokott tévedni... 8O
Üdv!


Igen, ez így van. Ugyanis Imrahil fejedelem egyik őse lórieni tünde hölgy volt...
Ha visszalapozol, erről sokat értekeztünk annak idelyén...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #268897 Írta: Belladonna
Belladonna válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szervusztok!
Amikor Legolas Gimlivel bemegy a felszabadított Minas Tirithbe, összetalálkoznak Imrahil fejedelemmel. Legolas úgy látja, hogy a fejedelem ereiben tünde vér folyik. A fejedelem is elismeri, hogy népében él ilyen hagyomány.
Tudtok erről valamit? Volt még Dol Amrothban is vegyes házasság? Arra hajlanék, hogy ez csak mese és legenda, de Legolas nem szokott tévedni... 8O
Üdv!

"és a Megye földje jó mély"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #268697 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta:

Illuin írta: Echtelion, te az első kor végéről beszélsz, pedig a kérdés a harmadkorra vonatkozott. Másrészt az idézetben Beleriand tündéiről van szó, akik, bár sokan voltak, messze nem fedték le a teljes középföldei "tündeállományt".


Igen, de tán nem a beleriandból áttelepült tündék alkották a másod- és harmadkori tünde népet (meg persze az utódaik) elvegyülve a kelten élő tündékkel?! A valák az első kor végén szólították fel a tündéket (mert már akkor is el kellet volna hagyniuk KF-ét), és ez a felszólítás fent állt mindvégig!
A lényeg az, hogy legjobb tudomásom szerint minden tündének el kellet hagynia Középföldét, különben elhalványodtak. Az első kor végén, Morgoth bukása után jött a felszólítás, de sokan maradtak. Azonban akik maradtak azoknak is el kellet (volna) hagyniuk Középfölde vidékeit, mert a tündék lakhelye a nyugat.
Sokan az elhajózást kitolták későbbre, egészen a harmadkor végére, vagy azutánra, amikor nagyon belefáradnak a világba.
Hogy Celebornnal mi lett kséőbb, most nem tudnám megmondani, de gondolom idővel ő is hajóraszállt. :?


Kétlem, hogy a valák felszólítása az avárokat is érintette. A tündék jelentős része nem vállalkozott a Nagy Menetelésre, és véleményem szerint, mivel ők viszonylag békében élhettek Középfölde számunkra ismeretlen területein, ill. a Nagy Zölderdőben, ezért nem tizedelte meg őket a háború :arrow: a másod- és harmadkorban is sokan lehettek, sőt a negyedkorban is. Ezek a tündék viszont nem állhattak kapcsolatban a valákkal, nem tudhattak a felszólításról, hogy hagyják el Középföldét. Egyáltalán, ha a valák az első korban hagyták, hogy szabadon eldöntsék, elhajóznak-e Valinorba, akkor ez a döntésük később is érvényben maradhatott.
Galadriellel kapcsolatban inkább úgy tűnik, hogy a harmadkor végén nem parancsot, hanem engedélyt kapott a Nyugatra hajózásra (Namarie szövege: "A keletről jöttek most elveszítik, elveszítik Valimart!"). Ezek szerint pedig szó sincsen arról, hogy a tündéknek el kellett volna hajóznia nyugatra.

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #268662 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Oisin írta: Sziasztok,

Nemrég olvastam újra a Book of Lost Tales-ből Gondolin bukását, és most tűnt csak fel, h abban is szerepel egy Legolas, aki híres íjász és harcol Melkor seregei ellen a város pusztulásakor, ha jól emlékszem, segít is Tuornak és Idrilnek a menekülésben.

Az a kérdésem, h ennek a gondolini Legolasnak (aki nolda természetesen) van-e vmi köze a későbbi bakacsinerdei Legolashoz (aki sinda tudtommal). Lehet-e a reinkarnációja, mint a völgyzugolyi Glorfindel a korábbi, szintén Gondolin bukásánál elpusztult Glorfindelnek, vagy esetleg kaphatta-e róla a nevét? Van erre vonatkozóan vmilyen forrás?

Üdv, Oisin


A gondolini Legolas tudtommal nem azonos a bakacsinerdei Legolassal. Ez az én privát véleményem, de érdekes vitatéma lehetne...

Glorfindel igenis, és bizonyítottan azonos a Harmad-kori Glorfindellel.
Megengedték neki, hogy visszatérjen...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #268655 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok,

Nemrég olvastam újra a Book of Lost Tales-ből Gondolin bukását, és most tűnt csak fel, h abban is szerepel egy Legolas, aki híres íjász és harcol Melkor seregei ellen a város pusztulásakor, ha jól emlékszem, segít is Tuornak és Idrilnek a menekülésben.

Az a kérdésem, h ennek a gondolini Legolasnak (aki nolda természetesen) van-e vmi köze a későbbi bakacsinerdei Legolashoz (aki sinda tudtommal). Lehet-e a reinkarnációja, mint a völgyzugolyi Glorfindel a korábbi, szintén Gondolin bukásánál elpusztult Glorfindelnek, vagy esetleg kaphatta-e róla a nevét? Van erre vonatkozóan vmilyen forrás?

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268357 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta:

Illuin írta: Echtelion, te az első kor végéről beszélsz, pedig a kérdés a harmadkorra vonatkozott. Másrészt az idézetben Beleriand tündéiről van szó, akik, bár sokan voltak, messze nem fedték le a teljes középföldei "tündeállományt".


Igen, de tán nem a beleriandból áttelepült tündék alkották a másod- és harmadkori tünde népet (meg persze az utódaik) elvegyülve a kelten élő tündékkel?! A valák az első kor végén szólították fel a tündéket (mert már akkor is el kellet volna hagyniuk KF-ét), és ez a felszólítás fent állt mindvégig!


Azért nem az összes avárral keveredtek el, mert nem is mindegyikük lépte át az Anduin vonalát(bár ezek valszeg nagyon kevesen maradhattak a Harmadkor végére). A lényeg, hogy én (HANGSÚLYOZOM: csak vélemény) úgy gondolom, hogy nem volt kötelező elhagyniuk KF-t. Elvégre Eru Ardához kötötte őket és nem Amanhoz... :roll:

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268305 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta:

Illuin írta: Echtelion, te az első kor végéről beszélsz, pedig a kérdés a harmadkorra vonatkozott. Másrészt az idézetben Beleriand tündéiről van szó, akik, bár sokan voltak, messze nem fedték le a teljes középföldei "tündeállományt".


Igen, de tán nem a beleriandból áttelepült tündék alkották a másod- és harmadkori tünde népet (meg persze az utódaik) elvegyülve a kelten élő tündékkel?! A valák az első kor végén szólították fel a tündéket (mert már akkor is el kellet volna hagyniuk KF-ét), és ez a felszólítás fent állt mindvégig!
A lényeg az, hogy legjobb tudomásom szerint minden tündének el kellet hagynia Középföldét, különben elhalványodtak. Az első kor végén, Morgoth bukása után jött a felszólítás, de sokan maradtak. Azonban akik maradtak azoknak is el kellet (volna) hagyniuk Középfölde vidékeit, mert a tündék lakhelye a nyugat.
Sokan az elhajózást kitolták későbbre, egészen a harmadkor végére, vagy azutánra, amikor nagyon belefáradnak a világba.
Hogy Celebornnal mi lett kséőbb, most nem tudnám megmondani, de gondolom idővel ő is hajóraszállt. :?



Ráadásul a történetnek Galadriel szempontjából több verziója is van. Az egyik szerint a lázadó noldák vezérei közül egyedül ő élte meg a Harmadkor végét, és az Első Kor végén engedélyt kapott az elhajózásra. Az egyik verzió szerint ezt az engedélyt ő maga utasította el, mert nem gondolta, hogy a fivérei újjászülettek, és semmit nem élt volna az élet neki valinorban a testvérei nélkül, továbbá meg volt róla győződve, hogy ő csak Tol Eresseára mehet, ami szintén nem nyerte el a tetszését, hiszen ő Amanba vágyott.
A másik verzió szerint a rá vonatkozó tilalom egész a Harmadjkor végéig élt, és ezt csak a Gyűrűháborúban és az ezt megelőzőleg véghezvitt ténykedései oldották fel, tehát ő csak ekkor nyerte el a jogot, hogy visszamehessen.
Bővebben: A Gyűrű keresése

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268299 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem Celeborn biztosan elment Nyugatra, hiszen mint tudjuk nagy volt a szerelem közte és Galadriel közt. szal szerintem utána ment, csak még biztos akadt dolga kf-en, amit be kellett végeznie. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268231 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Illuin írta: Echtelion, te az első kor végéről beszélsz, pedig a kérdés a harmadkorra vonatkozott. Másrészt az idézetben Beleriand tündéiről van szó, akik, bár sokan voltak, messze nem fedték le a teljes középföldei "tündeállományt".


Igen, de tán nem a beleriandból áttelepült tündék alkották a másod- és harmadkori tünde népet (meg persze az utódaik) elvegyülve a kelten élő tündékkel?! A valák az első kor végén szólították fel a tündéket (mert már akkor is el kellet volna hagyniuk KF-ét), és ez a felszólítás fent állt mindvégig!
A lényeg az, hogy legjobb tudomásom szerint minden tündének el kellet hagynia Középföldét, különben elhalványodtak. Az első kor végén, Morgoth bukása után jött a felszólítás, de sokan maradtak. Azonban akik maradtak azoknak is el kellet (volna) hagyniuk Középfölde vidékeit, mert a tündék lakhelye a nyugat.
Sokan az elhajózást kitolták későbbre, egészen a harmadkor végére, vagy azutánra, amikor nagyon belefáradnak a világba.
Hogy Celebornnal mi lett kséőbb, most nem tudnám megmondani, de gondolom idővel ő is hajóraszállt. :?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268226 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Echtelion, te az első kor végéről beszélsz, pedig a kérdés a harmadkorra vonatkozott. Másrészt az idézetben Beleriand tündéiről van szó, akik, bár sokan voltak, messze nem fedték le a teljes középföldei "tündeállományt".

Az elhalványodáshoz nem tudok hozzászólni... :oops:

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268225 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
"Akkor Eonwe , az Első Király hírnöke felszólította a Beleriand tündéit, hogy hagyják el Középföldét."
(A Szilamarilok - XXIV. fejezet - 298. odlal)

Ez az egyik forrás, továbbá ha elolvasod a Gyűrű Keresése, Galadrielről és Celebornról c. fejezetét, akkor még többet találsz. Bár meg kell jegyeznem hogy itt sok különböző keltezésű változatot talál az ember (van olyan is ahol megtiltják Galadriel visszatértét). Továbbá harmadlagos forrásokból is olvashat az ember erről a dologról pl. Középfölde életre kel:

"A Morgoth's Ringben Christopher Tolkien közzétett egy tanulmányt, amelyben apja a tündék elhalványodásáról beszél. Melkor végső legyőzetése után Eonwe bejárta Középföldét, és még egyszer felszólította a tündéket, hogy vándoroljanak Amanba. Ezt a lehetőséget sokan elutasították, noha a valák ekkor arra ítélték őket, hogy elhalványodjanak, és testetlen szellemekké váljanak, ha végül nem kelnek át a tengeren."
(Michael Martinez - Középfölde életre kel: 200. oldal)

Ezek a tanulmányok mind a HoME kötetek alapján íródtak, tehát hiteles forrásokon alapulnak, és eme tanulmány idézett részének elején ugyanarról a felszólításról van szó, mint amit a Szilmarilokból idéztem.
Nekem ennyi elég ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268219 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta: Minden tündének mennie kellet! Középfölde az emberek birodalmának volt elrendelve, a tündék lakhelye pedig Valinor földje, ahonnan a noldák önnön száműzték magukat. Később a valák megtiltották hogy visszatérjenek (az első korban), azonban az első kor végén mégis felszólítottak minden tündét, hogy térjenek vissza, de sokan voltak, akik nem tették. Később azonban a harmadkor végén, mindnek el kellet hagynia Középföldét, ha ezt nem tették az elhalványodás várt rájuk (testük eltűnt, és szellemlényként, árnyként éltek tovább).


Konkrét forrásban szerepel, hogy minden tündének el kell hagynia Középföldét? Csak mert tudtommal jócskán maradtak pl. a Bakacsin-erdőben. Celeborn gyakorlatilag a negyedkor elején kezdte uralkodását Kelet-Lórienben.. :roll: És sehol nincsen arról szó, hogy fel lettek volna szólítva és mégsem mentek...

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268192 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Minden tündének mennie kellet! Középfölde az emberek birodalmának volt elrendelve, a tündék lakhelye pedig Valinor földje, ahonnan a noldák önnön száműzték magukat. Később a valák megtiltották hogy visszatérjenek (az első korban), azonban az első kor végén mégis felszólítottak minden tündét, hogy térjenek vissza, de sokan voltak, akik nem tették. Később azonban a harmadkor végén, mindnek el kellet hagynia Középföldét, ha ezt nem tették az elhalványodás várt rájuk (testük eltűnt, és szellemlényként, árnyként éltek tovább).

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268191 Írta: Ulver
Ulver válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy A Harmadkor végén minden tünde alanyi jogon elhajózott/elhajózhatott Halhatatlanföldekre, vagy azt ki kellett érdemelni? Csak az ismertebb tündék (Elrond, Celeborn...stb) vagy az "átlag" tündék is mehettek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263253 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
OFF
Valaki a nevemet emlegette? :roll: :D

Íme: www.chriswetherell.com/elf/ itt tünde nevet lehet "keresni" a keresztnév és vezetéknév alapján
www.chriswetherell.com/hobbit/ itt pedig hobbit nevet.
Egyetlen hátránya, hogy bár egészen szép neveket is kidobhat (pl: Léralondë) de ezek kevésbé hűek a Tolkieni világhoz. (bár ez csak az én véleményem)
De a Parf-en-Ereglasson a keresztnevednek megfelelő tündenevet megtalálhatod. parf-en-ereglass.uw.hu/names_page.htm
ill. van mégegy lehetőség, hogy átvonulunk ezzel a nyelvész topicba és ha megmondod hogy mit (milyen nevet...) szetertél lefordítanivalamelyik tünde nyelvre, akkor meg próbálnak/próbálunk segíteni. ;)

On

(elnézést az off-ért :oops: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263251 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

olorin.papa írta:

Panni írta:

olorin.papa írta:

Tündelány írta: Hallottam még régebben, h van egy oldal "tündenév generátor". Tudja vki hogy ez hol található?


Én nem hallottam ilyenrő, de előbb tisztázni kellene milyen nyelven akarsz nevet magadnak, mert "tündenyelvből" is mindjárt kettő van, qenya és sindarin.
De ha rám halgatsz, felütöd a Szilmarilok egy oéldányát, és a függelékből csipegetsz magadnak, aztán a nyelvek írások topicban segítenek neked.
Sok sikert. :wink:

Pedig létezik... Nekem egyszer gilg linkelt be egy ilyet, de már nem tudom a címet :oops:


Akkor bocs! :oops:
De szvsz szebb az a név, amit nem egy gép generál ki nekünk... :roll: :D

Ez OFF! :oops: Bocs.

OFF nekem az msn-es nevem onnét van... viszont nem tudom mennyire megbízhatóak ezek az izék... :roll: Ergo lehet, hogy a könyv jobb, sőt...

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263248 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Panni írta:

olorin.papa írta:

Tündelány írta: Hallottam még régebben, h van egy oldal "tündenév generátor". Tudja vki hogy ez hol található?


Én nem hallottam ilyenrő, de előbb tisztázni kellene milyen nyelven akarsz nevet magadnak, mert "tündenyelvből" is mindjárt kettő van, qenya és sindarin.
De ha rám halgatsz, felütöd a Szilmarilok egy oéldányát, és a függelékből csipegetsz magadnak, aztán a nyelvek írások topicban segítenek neked.
Sok sikert. :wink:

Pedig létezik... Nekem egyszer gilg linkelt be egy ilyet, de már nem tudom a címet :oops:


Akkor bocs! :oops:
De szvsz szebb az a név, amit nem egy gép generál ki nekünk... :roll: :D

Ez OFF! :oops: Bocs.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263247 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

olorin.papa írta:

Tündelány írta: Hallottam még régebben, h van egy oldal "tündenév generátor". Tudja vki hogy ez hol található?


Én nem hallottam ilyenrő, de előbb tisztázni kellene milyen nyelven akarsz nevet magadnak, mert "tündenyelvből" is mindjárt kettő van, qenya és sindarin.
De ha rám halgatsz, felütöd a Szilmarilok egy oéldányát, és a függelékből csipegetsz magadnak, aztán a nyelvek írások topicban segítenek neked.
Sok sikert. :wink:

Pedig létezik... Nekem egyszer gilg linkelt be egy ilyet, de már nem tudom a címet :oops:

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263246 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Tündelány írta: Hallottam még régebben, h van egy oldal "tündenév generátor". Tudja vki hogy ez hol található?


Én nem hallottam ilyenrő, de előbb tisztázni kellene milyen nyelven akarsz nevet magadnak, mert "tündenyelvből" is mindjárt kettő van, qenya és sindarin.
De ha rám halgatsz, felütöd a Szilmarilok egy oéldányát, és a függelékből csipegetsz magadnak, aztán a nyelvek írások topicban segítenek neked.
Sok sikert. :wink:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263227 Írta: Tündelány
Tündelány válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hallottam még régebben, h van egy oldal "tündenév generátor". Tudja vki hogy ez hol található?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.682 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére