Élménybeszámolók

Több
21 éve 1 hónapja #136248 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

csudi írta: Különösképpen a rohirok és a törpök előadása érdekelne, mert azon már nem voltunk ott.


Ezek jelen pillanatban még nekem sincsenek meg, de ma megkapjuk Virágtól, és átmásoljuk. A "nagyközönség számára" majd rendesen megvágott formában lesz megtekinthető elvileg - időpontról Ancalimont kell kérdezni.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135997 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
- Hiába lapult, mint dinnye a fűben, sajons Winstonnak meg kellet halnia. De ezért csak Darky bánkódott.
- Sikerült három szép nagy hullócsillagot látnom, mielött elaludtam volna.

Találtam egy fehérfedelű hosszúkás műanyagdobozt, szőlő lehetett benne. Nem hiányzik valakinek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135645 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
A ma esti Nabucco előadás fantasztikus volt! Még a tv is vette. Én most voltam először a margitszigeti szabadtéri színházban és nagyon tetszett, hogy a nézőtér körül erdő van és egyáltalán hogy szabadban van az egész. A színpadkép gyönyörű volt a megvilágított fákkal a háttérben. A zene nagyon jó volt, még a tücskök is besegítettek, a színház körül. Külön gratulációm a kórusnak! :hello: Nem voltak olyan rémesek azok a kalapok…:) ( az élő ló – Don Pedro egy kicsit meglepett :) de jól játszott!)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135590 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
alapvetQen nem volt rossz az elöadás. Végülis tetszett benne a ló, a jelmezek, és a zene. meg Estel abban a vicces sapiban. Ami zavaró volt: Egy büdös mukkot nem értettem belQle, lévén nem tudok olaszul. És mikor reménykedve megkértük petit, hogy mesélje el, csak úgy röpködtek a "zúzó", "házinéni", "részeges" kifejezések, és nem kerültünk közelebb a megvilágosodáshoz. A hangosítás nagyon vicces volt, 5 percig kerestem mindíg a színpadon, hogy most ki is énekel, mert a hang az csak egyfelöl jött. Biztosan nem értünk még meg Galadhal ehhez a remek operához, részemrQl maradok a Varázsfuvolánál. Hazafele találkoztam a buszmegállóban egy nénivel, aki maga is operaénekes volt fénykorában, és mondta, hogy a "Jani", aki a "jkghdgsz"-t játszotta, na Qt ismerem, és a "khksh"-t játszó színész hogy tetszett? Én pedig lelkendeztem, hogy csodás volt, persze, nagyon megragadott a történet, és a "Jani", a "Jani" valami fenomenálisat alakított! Közben próbáltam kitalálni, kit is játszhatott a "Jani". Egyszer majd megnézem magyarul, és talán érteni is fogom:)) De Estel: Azért örülök hogy ott lehettem:))

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135565 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
:D :D :D
Köszönöm szépen mindazoknak, akik eljöttek tegnap végigszenvedni a nyilvános főpróbánkat, remélem, Nektek is legalább olyan jó szórakozás volt, mint nekem... :itscool:
Szombaton én is jövök, és bárkinek nagyon szívesen elmagyarázom, hogy miről is szólt a darab tulajdonképpen. :wink:

(A fejfedőnkről egyébként nekünk, kórustagoknak is igen hasonló volt a véleményünk, amikor először megláttuk, de hát nincs mese: ez van, ezt köll hordani! :) :roll: )

Előre is hasonlóan jó szórakozást kívánok azoknak, akik ma vagy holnapután nézik meg az előadást! Ígérem, még jobak leszünk, mint tegnap! 8) :D

Pussz nektek!

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135557 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Nos, tegnap megnéztük Estelt a Nabuccóban. Hát az élmény volt...

-Dodie jön és telefonál, közben lemerül és sietünk a színpadhoz.
-Jé, ott van "dzsíílzz"
-Szia Fin hol ültök. -Még oda se értünk. -jaaa...
-Jé ott jön Aral, Brandir és Fin.
-Leülünk, zenekar hangol, megsüketülünk.
-Ott van Estel. -Hol? -Ott. -Az ő??? - Igen. -áááh!!!!!
-Estel a satyiban olyan mint egy manó, vagy mint a spermának öltözött emberkék a szigeten. Vagyis gááááz...
-Vajon mi történik és ki énekel?
-szünet, hátra megyünk.
-Aral és Brandir el akarja hitetni velünk, hogy tudják, miről szól.
-Nem sikerül nekik :arrow: A házinéni kalandjai
-Na és akkor a ló... -Volt ló??? -Te teljesen végigaludtad? -ja.
-Uzo és a lányai. -vagy a csajai? ki volt uzo???? Ja, a narancssárga.
-Mért gyapták a le a fehér ruhás néniket?
-Volt háború????? Nemá! Mikor?
-Második felvonás.
-Dodieval mangázunk a hátsó sorokban. Látjátok, mi legalább jól éreztük magunkat!
-Vége? Vége!!!!!!!!

Boldogan mentünk haza alukálni...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135517 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
No, pár mondatban elpanaszkodom az eseményeket. Az idén a Sziget legtöbb szinten borzalmasan pocsék volt. Nem csak nálunk, más helyen is rengeteg olyan probléma merült fel, amely egy tizenegy éve működő projektben nem lenne szabad. Két példa rajtunk kívüli dolgokról: a Labirintust utolsó nap látogattuk meg. Az egész egy nagy balesetveszélyes összevisszaság volt, a beígért dolgok egyszerűen nem voltak ott. Másik: az első napon tönkrement a lopásgátló azonosító kapu, így onnantól kezdve az egész rendszer semmit sem ért (persze azért árulták a matricát buzgón...).
Nálunk a következő kedvs események történtek:
Kocsibehajtó helyett egy központilag szervezett sofőr jött ki az Árpád Hídhoz a veszállítandó holmikért. A megbeszélt időpontban és előtte négy órán át az úriember elefonja nem volt bekapcsolva. Nosza, kézzel be mindent, bepakoltunk a szerepjáték-sátorba.
Előre leegyeztettük a tokaji cuccok átvételét. A jóember, akivel találkoznom kellett, csak a hűlt helyét hagyta hátra, és az információt, miszerint mindenünk ott van már a Szigeten. A telefonom közben lemerült. Másnap reggel sikerült kideríteni a holmikért felelős másik ember nevét. A sártengert dagasztva eljutottunk az illetékeshez, akitől megtudtuk, mindenünk Gyálon van és esélyünk sincs visszakapni, talán délután... Délután egyszer nem leltem ott, de addigra _Neo, Aralataion, Rayan, Laurelin (és ki még?) segítségével pótoltuk, amit lehetett. Utólag megtudtam, nem ment ki a fickó oda, a holmik visszaszerzése szervezés alatt. Hosszas kálvária és millió egyéb bosszúság (Peti táskája, Áfi jegye, a hiányzó emberek) után végre elkezdtünk működni. Ekkor már csak két dolog hiányzott: a jól látható megjelenés (egy sarokban voltunk, mellettünk pedig iszonyatos zajláda szólt), valamint a látogatók (a két nap alatt végig zuhogott az eső). A szomszédok és a víz együttműködése is hatékonynak bizonyult a holmijaink tönkretétele tekintetében. Brandir majdnem bunyózott. :D
Mikor úgy tűnt, a dolgok kezdenek normalizálódni, jött a hír: a sátor, amely a szerepjátéknak lett felállítva, mégsem a miénk, mi másikat kapunk, de az még nem érkezett meg. Kaptam egy telefonszámot. Onnantól két napon át kaptam az ígéreteket, végül a harmadik napon este lemondtam a sátorról és két partisátor, valamint a minimálisan szükséges mennyiségű asztal harmadával, áram és világítás nélkül megkezdtük a működést. Az eredeti tervekhez képest kiesett még három emberem is, a szerepjáték sátor működése onnantól tehát megint érdekes lett. Mivel első naptól kezdve sokan kerestek, de nem találtak, a tavalyi közönségem majdnem egésze lemondott a látogatásról és a forgalmunk erősen visszaesett. Nagyjából én is türelmem végére értem és onnantól kezdve kevéssé érdekelt az egész. A vasárnap és a kedd, amikor korán kimentem, nagyon jól sikerült, kipakoltuk a tolkienes zászlókat és csőstül jöttek az emberek, hogy végre megtalálták a Tolkien sátrat. Elszomorodtak ugyan, amikor kiderült, hogy csak első két nap voltak programok, de kb. hetven-nyolcvan tesztet így is kitöltöttek, sokan közülük kaptak jutalom Lassit (az eredeti 85%-os tudáshoz képest levittük a határt valamelyest), és páran jelezték belépési szándékukat, reményeim szerint eljutnak hozzánk a jelentkezési lapok.
Amit másképpen csinálhatunk, az egy olyan zászló, amelyet pár méterre a sátor előtt, a földbe szúrva kitűzhetünk, megpróbálhatunk egész hétre jogot szerezni, valamint úgy válogatni a résztvevőket, hogy lehetőség szerint egyben maradjon a társaság. Voltak, akikben nagyon kellemesen csalódtam és a jövőben lehet, többször találjuk meg őket, ha társadalmi munkáról van szó. Elsősorban _Neot emelném ki, ezúton is megköszönöm Tokaj és a Sziget kapcsán nyújtott fáradozásaidat. Sajnos az időjárás és a szervezők töketlensége olyan tényező, amelyet nem lehet kikapcsolni, de azzal, hogy jövőre átadom másnak a feladatok nagy részét, talán jobb reakcióidővel oldhatjuk meg a felmerülő problémákat.
Összességében idén nem voltam megelégedve a Szigettel, kivéve azt a néhány felejthetetlen kanaszta és Monopoly-partit, a M.É.Z. és a Kalyi Jag koncerteket, valamint azt a pár embert, akivel elvidulgattunk. Legalább a jegyért nem kellett fizetni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135122 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Emlitettem volt, hogy az RPG sator egy kulon kategoria...
Amilyen szinten sz*rtak a fejunkre a szervezok, az valami fantasztikus. Egyedul az a kedves, csinos, szoke fiatal holgy bizonyult maximalisan segitokesznek, aki megmutatta a satorhelyunket, minden 1eb szervezo csak b*szogatott, leszamitva 2db cb-s urget, aki megkerdezte 1x, hogy minden jo-e.
Szal Sziget suxx, foleg, ha nincs meg a kell publicitas -lsd zaszlo...
Jovore -mar ha megyunk- jobb lesz

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135011 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Gyerekek, tábori képek zseniálisak. Párat meg is könnyeztem. Árnyelf, bogaram, főleg neked köszi, ezért elsősorban: Happy, a vérengző terroregér

Meg kell zabálni!

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134979 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Sziasztok!
Mivel hétvégén épp Koppányéknál voltunk, akik Pécs közelében laknak, kitaláltam, hogy szervezzünk egy pécsi talit. Ryana és Szürke Gandalf sajnos nem ért rá, cserébe kaptam tőlük telefonszámokat, amelyek alapján beszerveztem Sünee-t és Priscát. Mivel nálam volt a táborban az én kamerámmal készült videofelvételeknek (még vágatlan, saját használatra készült és hiányos: sajnos /még/ nincs meg a törp és a rohír műsor) kazetta változata, és felajánlottam, hogy megnézhetjük, ha van hol, Sünee felajánlotta, hogy náluk lehet.
Így hát ma délelőtt Sünee + anyukája, Prisca, Koppány + a tesója, Luca, anyu/Rózsa és én (*) találkoztunk a pécsi Széchenyi téren, majd kis tanakodás és műv.ház keresés után elmentünk Sünee-ékhez (ugyanis ők viszonylag messze laktak, és próbáltunk közelebbi helyet találni), 5-en kocsival, Sünee és Prisca pedig busszal.
Mindenki megérkezvén, elkezdtük nézni a videót, közben magyarázva a nem-táborozó 4 emberkének (a 4. Sünee tesója), hogy mikor, mi, miért, stb. történt. Jókat nevettünk, pár dolgon vitatkoztunk (amelyek naygrészt az előadások színvonalával voltak kapcsolatosak). Ismételten megállapítottuk, hogy ha a tündék előre elárulják, hogy a Nap és a Hold meséje a történetük, vagy legalább beletesznek egy mondatot, hogy "Vidd te a Holdat, te meg a Napot!", akkor kicsit érthetőbb lett volna (bár nekem így is nagyon tetszett, mint már említettem :wink: ).
Dél körül érkezett Pippintől az SMS, hogy sajnos vesztett, így anyu/Rózsa érte ment. Közben megérkezett az óriási malomkerék pizza. Nem mondhatom, hogy igazán nem kellett volna, mert amikor nálunk volt énekkaros tali még asszem a LEP előtt, anyu/Rózsa sem bírta ki, hogy ne etesse meg egy kis (amúgy is készen lévő) rizskókkal a jónépet... :roll: :) Még bírkóztunk vele, amikor megjöttek Pippinék, és csodák-csodája, megette a gombás pizzát, pedig nem szereti (azaz eddig nem szerette) a gombát! 8O :) Mégiscsak "jóhobbit"? :roll: :wink:
Némi beszélgetés után folytattuk a videózást, majd a végén füstölögtünk egy sort a királyválasztáson [size=9:2velam7h](úgy, hogy a jelenlévő táborozók közül 3 törp volt, egy tünde és egy dúnadán).[/size] Majd beszélgettünk még. Kiderült, hogy Sünee és Luca a Leőwey-ben (asszem így írják) évfolyamtársak. Én jól éreztem magam, még1x köszi Sünee-éknek a vendéglátást, és további sok sikert a pécsi talik szervezéséhez. :wink:
Puszi:
Kincső


*Pippin (Kinga) azért nem, mert sakkversenyen volt. Igen már megint... :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134949 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Neeem dodie nem szaraksztikusan, csak nekem olyan rövid időnek tűnt amig sátrunk nyitva volt. UGYE JÖVÖRE EGY HÉTIG LESZ RENDES SÁTORBAN?? (ha a szerepjáték sátorral egybe nekem az se baj!!)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134943 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Rabyn: "Na aznap is elég hamar bezártunk.. " Ezt ugye szarkasztikusan értetted? :? Minden nap a tervezetthez képest minimum egy órával később zártunk.. volt, aki este 8körül jött oda, hogy akkor most itt mit is lehetne csinálni..
_Neo: Én olyan szempontból láttam rózsásan a szigetet, hogy én azért mindent egybevetve jól éreztem magam. voltak nagyon szar részek is, de azt hiszem szerencsénk volt, hogy kinn voltunk így együt, ezt mondjuk egy rakás idegennel végig nem csináltam volna. És minden elismerésem a tiéd, hogy annak ellenére, hogy voltak órák, amikor kizárólag te húztad az igát(nyelvleckék, plakátrajzolás..), nyugodt tudtál maradni...

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134934 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
_Neo ne aggdoj jövőre egy hétig leszünk UGYE?????
a hajfonással kapcs: Elég lett volna valakinek megcsörgetni amikot éppen nem voltam ott mert akkor rögtön zuzztam ovlna vissza. A gyér érdeklődést szerintem betudhajuk a kiváló időnek is.

Akkor most tőlem egy normális beszámolo) (az előzőhez képest)

Kedden már kint voltunk. Én elég hamar hazajöttem a többiekhez képest akik kint aludtak. Reggel olyan negyed11re értem ki. Sehol senki. wow mondom csúcs, nem elég, hogy esik az eső még azt se tudom pontosan hová kell menni. Na nagy nehezen megtaláltam a sátrunkat. ott jól elszorakoztunk és azért az se volt semmi, hogy amikor éppen nem esett _Neonak egész jó előadást sikerül tartani (egész sokan voltak ahhoz képest amennyien egésznap jöttek)
Este hatkor bezártunk, és mindenki szétfelé szaladt. Nemtudom pontosan milyen koncertekre mentünk de olyan éjfél1körül beültünk páran a lelkisegélysátorba teázni. Én utána hazajöttem.
Csütörtök: Sajnos később értem ki mint akartam. A szokásos eső a nyakamba zudult és vittem magammal a hugomat, aki teljesen elhalt attól, hogy Peti csavarja a cigijét. ezen a napon sokkal több eső esett, én a magam részéről olyan szinten megáztam, hogy nagyon. A GreenPeacesknál voltam egy csomót, aztán aikor visszatértem _Neo jól leszúrt, hogy méért mentem ki, mert, hogy jöttek hajatfonni. Há mondom telefonálj rám legk9özelebb azt jövök de nem tudok végig itt ülni mivel szakad az eső és nincsen szabad szék.. Na aznap is elég hamar bezártunk.. Megint voltunk valami koncerten és amior visszamentem a szomszédok zárták a sátrat és nagy adag vizet zúdítottak a táskámra és minden cuccomra.. Megint a lelkisegélybe mentóünk teázni ahol a hapsi mindenképpen belénk akarta szuszakolni, hogy mi azért olvasunk mert menekülünk valami elől. aztán odaküldött végre egy Gyűrűk Ura értő embert is. Hajlani5ig beszélgettün. Brandir közben elaludt, Hazajöttem és másnap egészen későn jöttem ki. Hiányoztatok... Dodieval voltunk a krisnásoknál, és koncerteken is. Tegnap pedig nagyon sokan kint voltak, és tökre örültünk neki!! Kint volt Darky, Angie, Áfi, Loth és még rengeteg ismerősőm! És jó volt aztán rosszul lettem kicsit mert már elég régen nem aludtam ki magam. Így most itthon vagyok. holnap megint megtalálható leszek odakint!
Csokoltatok mindenkit!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134930 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Aiya atya!

Nem beszeltem az RPG sator kalvariajarol, talan majd Telcontar megteszi...
Ennyit a Sziget szervezoirol ß///

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134927 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Aiya!

Sajnos, en korantsem olyan rozsaszinnek latom/lattam a Szigetet, es ezen belul az MTT szerepleset. Kedden jol kipakoltunk, mar akkor a nyakunkba zudult egy kellemes eso -ezt persze nem lehet senkinek a szamlajara irni, nem is akarom, de a rossz erzeseimnek megfelelo alapot szolgaltatott.
Snitt.
Szerda reggel. Negyed tizre kiertunk (csatlakoztam az RPG sator szemelyzetehez a Batyin), sehol egy Telcontar. Ez igy onmagaban nem volt gaz, hisz a kellekeinket ment bevasni, ha jol tudom. Felhivtam, megbeszeltuk, mit honnan kell elhozni, hogy vegre uzembe lehessen helyezni a satrat. A megadott helyen azt mondtak, az emberunk meg nincs kint, nem tudjak, mikor er vissza. Meg ketszer rakerdeztem kesobb, aztan elkertem a szamat. Az emberunk azt nyilatkozta, hogy nem tudja, hogy mikor er vissza Szigetre, nem lenne-e nagy gaz, ha holnap adnak oda a cuccot? Erre a valaszom az volt, hogy de, nagy gaz, mert szeretnenk nyitni. Akkor menjek el a Zebraba megkerdezni, hogy esetleg nem adtak-e mar le, vagy ha ott nincs, keressuk meg a Nagyszinpad feleloset, mert valszeg nala lesz. Snitt. Megjott Telcontar, vele is eljatszottuk az egeszet, a Nagyszinpadnal persze senkinek nem volt fogalma semmirol. Tok veletlenul megemlitett a szinpad fonoke egy nevet, ami ismerosen csengett, gyorsan meg is kerestuk az illetot, aki informalt minket, hogy az OSSZES cuccunk Gyalon van, egy raktarban. Egy picit felkaptam a vizet, ellentetben Telcontarral, aki vegig ver higgadt maradt, nem tudom, hogy csinalta. Egy kave mellett kidolgoztuk a valsagtervet: Telco bevasarolt, Rayanek (ha jol emlekszem) pedig elhoztak Poktol a nyeremeny Lassikat es ket tunde zaszlot. Megfirkaltam a plakatunkat, kinyitottunk. Az erdeklodes eleg punnyadt volt, a tokaji tapasztalatok alapjan sokkal tobb emberre szamitottam. Rossz ido volt, kicsi volt a sator, raadasul zaszlonk sem nagyon volt kint... Meg jo, hogy Morgana ott volt ß) A tarsasag ennek ellenere igyekezett vidam maradni, minden elismeresem azoke, akiknek ez sikerult. Galadh es Szu a Peredhil tanccal csalogatta a kozonseget ß) Hullafaradas, hazamenetel, szunya.
Csutortok.
Eso+sar. Kb ennyi eleg a masodik nap jellemzesehez. Punnyadas magasfokon, nehany tesztet kitoltottek okos emberek, akiknek nagy resze csak az eso elol menekult hozzank, erdeklodes szinte semmi, ez foleg a szep MTT zaszlo hianyanak tudhato be, ami szinten nem a mi hibank. Egyesek talan felteszik a kerdest: ennyit szamit egy zaszlo? Igen. Messzirol lathato, jol olvashato, a figyelmet megragado feluletrol van szo, amely sok lezengo szigetelot odavonzott volna, es ezert nagyon haragszom a szallitasert felelos bagazsra (akik termeszetesen kulsosok). Az eso elaztatott jopar cuccot, koztuk az en Complete Tolkien Companionomet is, ami miatt modfelett merges vagyok. Nem tudom, ki pakolta le az asztalrol, de irgumburgum! Meg egy kis elmarasztalas: a rajz- es verspalyazat, illetve a tunde hajfonas felelose(i) eleg sokszor hianyoztak, eppen amikor szukseg lett volna rajuk, igy sokan tavoztak fanyar keppel, akik hajfonni szerettek volna. A palyazattal nem ilyen rossz a helyzet, arrol csak ketten erdeklodtek, de mivel nem tudtunk erdemlegeset nyilatkozni... Ettol fuggetlenul, amennyire lehetett, mindenki jol erezte magat, ami jo dolog. Volt meg par "aprosag", ami jol felforralhatta az agyvizunket, de igyekeztunk emberien lekezelni (pl szomszed sator vizes akcioja).
Jovore jobb lesz!
PS: koszonom mindenkinek, hogy elviselte a hulyesegeimet, elegge felidegesitettek a korulmenyek. Hangsulyozom megegyszer, nem a szemelyekkel volt bajom, ti/mi egy nagyon jo tarsasag vagytok/vagyunk, akiket szeretek.
Mindenkinek tovabbi kellemes szigetelest!

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134792 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
A szerepjáték sátor már üzemel!!!! :) Lehet gyűlni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134722 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Rossz hogy nem vagytok itt... annyira megszoktam, hogy ott az MTT sátor, ahol könnyen megtalállak titeket... s most nem :cry: gyeherteheek vihisszahaaaaaa!!! :( (

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134719 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
No akkor én is írok-) itt ülök egy net sátroban..
Tehát. TEgnapelőtt tökre jó volt, hogy mindenki itt volt kint. Áfi kisebb afférja utána jegyéve nagy nehezen kijutottunk az MTT sátorhoz. Üldögélütnk jöttünk mentünk aztán eleredet az eső... Egésznap esett de úgy mintha dézsából öntenék ennek következtében az egész szigeten SÁRTENGER volt!! Második nap se volt más az eső.. Mind két nap este a lelkisegély sátorba ültünk be teázni-) Nem tudom leirni mit érzek most de nagyon hiányziok mindenki... Télleg komolyan. Nemsoká megyek konctertre ha lejárt a netelési időm..
Csokoltatok mindenkit inenn a szigetről-)
Bocs, hogy csak ennyit írok de halvány lila gőzőm sincsen meddig ülhetek még ebben a kényelmes székben ez előtt a jó gép előtt aminek kiváló billentyűzete van-))))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134642 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
valamit én is írok a Szigetről, hisz az MTT-hez kapcsolódó része már véget ért :cry:

Mint már Galadh említette, ki a Szigetre, énekeleés, szerepjáték sátorban lecucc, evés, mécsesek gyújtása, alvás(szakadó esőben..)reggeli ébredés, kajálás a Milli Tejbárban a nedves székeken, majd a túrórudi játékautomata kipróbálása, és néhány esetben a kiválasztott pöttyös termék elnyerése(ha szerencséd volt, bevette a huszast..), és rádöbbenés, hogy a barackos túrórudi nagyon válogatós. MTT sátor valahol a fenében, senki nem tudja még hol... Végül meglett, de már valami 11 volt, és még nem volt meg semmi, nem voltunk kipakolva, nem voltak meg a zászlók sem a Lassik... nehezen indult annyi szent. Én leléptem naívan haza, közölve hogy úgy másfél óra múlva itt vagyok, na 4 órámba telt megjárni az utat... Visszaérkezés, kedves arcok, már alakul a sátor, szálingóznak az emberek, _Neo rajzolja a plakátot, közben emberek haját fonjuk. Este szétszéledés, majd Nitin nemtommi koncertre induás szakadó esőben, közben beleszagolunk a Fabrikba, külön hangulatos így esőben. Megállapítottuk, hogy ha az ember már megázott, nem is olyan rossz az eső...Tehát, Nitin koncert, ami nagyon-nagyon jó volt, utánna még egy adag széledés, és Finnel valamint Brandírral indulás egy előadásra, nem jut eszembe a címe.Közben belenéztünk egy marha jó afrikai előadásba is:) Megleljük a sátrat(nem volt könnyű, körbejártuk a Szigetet), bemegyünk, átosonunk az emberek előtt..leülünk... részemről döbbenten bámultam az előadást. 3 perc múlva kijöttünk... annyit mondok: szörnyű volt. Ezekután Netsátor, majd onnan Carmina Burana, ami csodálatosan szép volt!! aztáán...... ööö.. vissza az immár üres MTT sátorhoz, ott maradunk páran(Szú, Fim, Rabyn és Én), beszélgetünk, majd beülünk melegedni a Lelkisegély sátorba, ahol teát is kapunk. aztán 3/4 3 körül Rabynnal elindultam hazafele, Galadhéktól nem is tudtam elköszönni(Ardenékkel meg nem is találkoztam..). Másnap 12-re mentem vissza, és feltett szándékom volt immár aktívan részt venni a munkában, de valahogy nem ment:)) néhányan Star Wars-os Monopolyt játszottak, mások a fűben található fa izékkel játszottak, megint mások teszteket töltöttek ki a szomszéd sátorban, _Neo meg okította a népet(szegény..). Valamikor délután rabyn visszatért hugával, és elregélte hogy szerzett Greenpeace-es pólót, ezen felbuzdulva Brandír és Peti is megindult, hogy kaparintson magának egyet. Eleredt az eső. De csak kicsit. Én azért vettem egy esőkabátot, biztos ami biztos. Mire a Greenpeace-hez értünk ömlött az eső. Azt hittem, rosszabb már nem lehet. De miközben néztük, ahogy a két srác fehér vegyvédelmi ruhában ugrabugrál egy palánkon két szintén vegyvédelmi ruhás csajjal, még jobban elkezdett esni...ilyen esőt még nem láttam... Ráadtam Boglárra a kabátom(Rabyn huga, 11 éves, nem akartam hogy tüdőgyuszit kapjon), ugyhogy tovább átam... szerencsére, akinek kapcsolatai vannak.. a bátyám a Greenpeace-nél dolgozik most kinn, ugyhogy kértem tőle törölközőt, száraz pólót és egy esőkabátot. Malacom volt:)) Aztán mondták a fiúknak, hogy most így esőben mást nem nagyon tudnak csinálni, jöjjenek vissza másfél óra múlva. Közben megjelent Fim is, ugyhogy immár vele kiegészülve indultunk vászoncsákó és óvszersapi keresésre. szereztünk tollat, öngyújtót, vászoncsákót és csokit. de a durex-es pasik nem akartak előkerülni. A Nagyszínpad előtti réten volt néhyán hatalmas pocsolya, amiben iszapbírkózást tartottak páran. Peti megbolondult, és átrohant az egyik ilyen nagy pocsolyán:)) Elmentünk a sátrához, közben a Peredáj táncért kaptunk igyen kávét. A sátor NEM ÁZOTT BE (halleluja), elenben egy helyes kis tavacskában csónakázott. utánna vissza a sátorhoz, még egy kicsit eset...Peti egy tálkával kimerte a vizet a sátor tetejéről, ami már nagyon besűllyedt a nagy súly alatt, és átszakadással fenyegetett... buborékfújkálás is volt, meg nemtom, aztán este kipróbáltuk a meteort, ami volt a kinek jól ment, volt akinek kevésbé, de mindenki nagyon élvezte:)) Utánna nem emlékszem mi volt, este meg Yaviékkal mászkáltunk szerteszét, Yavi is klecsúszott a csúszkán, aztán beültünk a Milli bárba, és elolvastunk a fűről egy füzetkét, amiben nagy baromságok voltak, viszont Morgi nagyon érdekeseket mesélt az arab(ugye arab???) bérgyilkosokról:))) ööö.. utánna ők leléptek, Yavi és rabyn pedig keresett egy vécét, közben megismertünk egy nőt akinél a harmadik kendő volt, amit kerestünk, már csak egy kell. onnan nem is tudom, ja igen, bementünk az Apacs ékszereshez, ahol marha jó gyűrűk voltak, meg nagyon szép fülbevalók. onnan visszamentünk a sátorhoz, pakolásztunk, a szomszédok hat liter vizet ráöntöttek a cuccainkra..Vagy ez még a Milli előtt volt? igen, előtte. szóval ott üldögéltünk, majd játszottunk egy marha vicces játékot, aztán mi páran beülünk ismét a Lelkibe, később a többiek is csatlakoztak, és jókat beszélgettünk, meg iszogattuk a teát, párszor elbóbiskoltunk, majd reggel ötkor elindult mindenki valami szállás felé, részemről haza. Áfitól könnyes búcsú az Árpád hídnál 6ra hazaértem, és 11kor keltem. Ennyi volt végülis az a két nap, ami eddig volt, és köze van az MTT-hez:))) Nagyon jól éreztem magam veletek, az eső, a dagonya és a kuszaság ellenére(vagy épp ezért), remélem jövőre is kinn lesz a Társaság, mert nagyon jó volt:)))
Most megyek és eszem valamit.. pápáá:Dodiee

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134586 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
tehát itt következik egy kis leírás a Cross Borns koncertről Sil kérésére...
a Cross Borns 7kor kezdett a Hammer színpadon.Ugy 2000-2500 ember lehetett,aminek nagyrésze a CB miatt jött a sátorba kis része pedig azért mert épp az eső elől keresett menedéket...
tehát elkezdődött a bepakolás után a koncert,ami sajnos rövid volt és kevés számra jutott idő de nagyon jó volt!ami volt:Minas Tirith,Mória,Leonardo álma,Álomföld,Vadászat (asszem ennyi volt,de ez csak 85%ban biztos)
a Leonardo álmáról kiderült hogy egy nagyon jó szám,bevallom hogy nekem a CB honlapos rövidített verzio alapján nem igazán jött be,de így teljes egészében egy nagyon gy9önyörű szám!az Álomföld szintén brilliáns dal az új albumról...
a régi számokhoz meg nem kell mit hozzáfűznöm hisz mindenki teli torokból üvöltötte a refréneket! :D
egy nagyobb koncertbeszámolóért szerintem keressétek a CB uj forumát mert biztos írt vki..
apropó:igaz hogy én nem vagyok CB-szövetség tag de a Szigeten kiosztották a szövetség kártyát a jelenlévő tagoknak!
a repkedő ajándéktárgyak:a koncert elején kidobott Feca egy fehér baseball sapkát ami szerintem nem volt dedikálva,míg a koncert végén volt pengetődobálás (vagy az a Sonata Arctica volt??) meg ewgy ujabb baseball-sapka került elő,ami ezúttal dedikálva volt,ezt onnan tudom hogy én kaptam el és az én tulajdonomat képezi innentől! :D
az uj albumbol és a polokbol tudtommal nem sikerült a szigetre hozni... :?
na ennyi volt a beszámoló bocsánat ha néhány helyen nem pontos vagy hibát vétettem!
Arden

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134585 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
A falramászást nem leszólni! :) fantasztikus volt a sherpa (valami turista felszereléseket gyártó cég) által felállított objektumot megmászni! És utána a repülés a toronyból, hihetetlen élmény. A durva részéről pedig annyit, hogy egy 10 méteres fal mégiscsak egy 10 méteres fal. (és ha ez eleve egy mászóka állvány tetején van akkor hmm…elég félelmetes bír lenni. :eek2: )

A mai napról két szóban tudnék nyilatkozni: eső & sár.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134566 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Ahoj!

Nos, itt lenne egy kis beszámoló a szigetről:
-Kedd van, délután van, kicsi@világos tali van, a legegyszerűbb, ha ezzel kezdem.
Kimegyek a Deákra, pontosan ötre, sehol senki. Felhívom Dodiet – „Szia mi már itt vagyunk, a többieknek ott kéne lenni vhol a mozgólépcsőnél.” –Jé, ott vannak.
Várunk kicsit, aztán elmegyünk és becsődülünk a k@v-ba. Sokan vagyunk, ami több, mint elég. Dodie 5-10 embert jelentett be, voltunk vagy húszan. „Ugye van kedved megmasszírozni???” Nincs de nem baj, majd körbemasszírozás, meglepetésvendégek, nomeg a két fotóművész, Aug és Léli. Rohangászás Felagundért és Aegért, akik kirándulgattak egyet a Deák téren és környékén :) =, meg Véniáért, aki még az ott maradt Hungaroconos cuccokat hozta. „Vajon mikor jön Cueddo?” „Jé, te is itt vagy? „ – és társaik. Cueddo képe a Cosmo-ban :) =, és a Cueddo fan club :D :D :D :D :D (szegénynek már biztosan az agyára mehetünk) Felagund mint Túrin és gyilkos „Te ki vagy a darabban? Na ne! Úristen!!!” és hasonló beszólások, avagy színművesek egymás közt. Sétálás Auggal, aztán Dodie és Rabyn meg még páran lelépnek, megbeszéltük, h talizunk a hévmegállóban, a hév jegypénztáránál. Ok. Még ettünk, ittunk, és masszíroztunk egy sort. _Neo beleivott Áfiba, és amikor Auggal megjöttünk, kiderült, h más is. „Hány óra van?” „Kilenc óra huszonegy.” „Mennyi?” „Kilenc óra huszonegy.” Jajj, futunk, mert tízre beszéltük meg a talit a hévnél. Szúval és Gillzzel, ja nem, bocsi, gillzzel :) = elindultunk, fel a metróra, le a metróról, fel a hévre, le a hévről, jé, ott egy Rabyn! Dodie késett, addig verekedtünk, és láttuk a libákat, akik Líthason voltak. Dodie megjön, jegyet veszek, nyomulunk befelé, jófej biztonsági őr, In Dreams, May it be és Elbereth- dal éneklés, hol fogunk aludni? Dodie tudja az utat, odaérünk, ott egy Peti meg egy Mogyi, meg egy Telco meg egy Laurelin, meg… meg még biztos volt más is, akire nem emléxünk. Szúval elmentünk vécét keresni meg beszélgetni, aztán jót röhögtünk egymás történetein meg a részeg embereken. A Tolkien sátor messze van, de azért mi sétálunk, és azt hiszem meg is látogattuk, aztán esett az eső ezért elmentünk a sátrunkba és aludtunk.

-Reggel van, a madarak csicseregnek, szegény mtt-sek mindjárt bepisilnek, ezért elmennek vc-t keresni. Aki keres, az talál, még reggelizőhelyet is. Ittunk a Milli résznél, sőt, az elvetemültebben ettek is tejberizst meg hasonlókat. Aztán visszamentünk a szerepjátéksátorba és összébb raktuk a cuccokat, majd fél tízkor elmentünk regisztrálódni, hogy festhessünk a falra. Húsz percet álltunk sorba, de aztán az elsők közt regisztrálódtunk és mehettünk festeni. Jajj de szép mondat :) = . Én 23-as számot, vagyis kéket festettem, és ezért kaptunk egy nyakbafityegőt és egy pólót. Aztán mentünk erre-arra, ki-ki tervei szerint. A Tolkien sátorban akkor már ott volt Fim, Fin, Cica, Áfi, _Neo, Morgana, Rayan, Brandir, és odafelé összeszedtük Laurelent is. Aranyos nénik az utcán adtak nekünk pöttyöt, de sajnos már lekoszhadt a gatyámról :( . Aztán elmentünk Laurelennel, Brandirral, Szúval, gillzzel és Fimmel körülnézelődni. A túrórudihelyen röplabdáztunk, vagyishogy mi annak szántunk, de nembaj, legalább jól éreztük magunkat. Fin megjelent egy fényképezőgéppel és nagyon jól szórakozott rajtunk :D . Aztán jött Rabyn is, úgyhogy együtt bénáztunk. Megmásztuk a pöttyös mászófalat, -Perredájj tááánc- amin eléggé halálfélelmem volt, úgy tűnt, mindjárt eldől, és Pókember – Brandirt úgy nyomja agyon, ahogy van. Főleg, mert előtte aláírattak velünk egy lapot, amin az volt, hogy ha meghalunk, az nem az ő bajuk. Hümmhümm… Aztán elmentünk inni és kezet mosni, közben láttunk négy táncikáló sperma-embert, nagy közönséggel, úgyhogy felálltunk eléjük négyen, és levágtuk nekik a Perredájj táncot :D . Vajon min vigyorogtak az emberek???? :D Vissza az mtt sátorhoz, majd megint el, hogy Rabynék felmászhassanak arra a nemtommire, amire tényleg képesek voltak felmászni, pedig ezer forint volt. Aztán Rabynnal mentünk sétálni, és csinált egy agyagköcsögöt… vagy az előtte volt? Jaaa, asszem igen. Szóval vmikor csinált egyet. Megint vissza, jé az ott Felagund, meg Aeglos meg Arden, pussz-pussz, cupp-cupp, Áfival el, a nyakbafityegőre nyakbafitygőkártyát csináltatni, „Van Tesco-újság?” „Jé, egy csomóan olyat kerestek…”
Tesco gazdaságos Sziget fesztivál- na ezt szeretném megélni! Vissza, mindenki eltűnt, aztán Aegék meglettek, mentünk koncertre, ott megint eltűntek, Fimmel ott maradtunk Fabrik koncerten, előrementünk, vizeshajrázás és megsüketülés, aztán el, kerestük a többieket, nem lettek meg, sajnos ezért nem tudtunk elköszönni tőlük. Este, vissza mtt sátor, Perredájj tááánc forevör, meg még előtte megalapítottuk Szúval az FKK-t, vagyis a feketekörműek klubbját, még Aralnak is belakkoztuk a körmét. Pasi a „meghallgatlak- sátor”-ban (lelkisegély sátor), vagyis Lolka, a Hitleres viccek mesélése és a finom tea, Fim beszólásai: „Gyertek Lord koncertre… Gyertek Lord koncertre… Gyertek Lord koncertre…” Lord koncertnek vége, nem mentünk. „Gyertek Beatriche koncertre… Gyertek Beatriche koncertre… Gyertek Beatriche koncertre… Gyertek Beatriche koncertre… (klikk :D )” Beatriche koncert vége, Laur haza, én vele a sátor felé, ami Telco sátra volt, mert a szerepjátékosból kiköltöztettek minket és nem volt hol aludni. Beájulok a sátorba, jön egy gillz vmikor, felkelt, hogy menjek arrébb, aztán alszunk együtt sokan…

-Reggel van, megy valami nyáltenger, arra ébredtem fel, aztán rájöttem, hogy az én jegyem nyolcig szól, és el kéne mennem. Keresem a többieket, sehol senki, eszek egy túrórudit, összepakolok, elköszönök a sátrasoktól, aztán repülök ki a szigetről…


Naggyon jó volt, életem első Szigetes élménye, pár mondatban leírva. Köszönöm hogy ott voltatok, a táncosoknak köszi a „Perredájj tááánc”- ot, Morganának a szendvicset, _Neonak a miruvort. (Áfi jobb!) és Telcónak a sátrat.

Pá,
A nem kicsi galadhka,
Arról lécc próbáljatok meg leszokni,
Mert az őrületbe kergettek vele,

Hanem Galadh

MAGYAR VAGYOK, NEM TURISTA!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134421 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Szijasztok!!!


Offocska, de mindegy máshová nem tom írni, szal:

Kedves Vimpáraim!!!!!!
azok akik a táborba lettek vimpárok ill kicsivel előtte v. utána azok megtennék, hogy írnának nekem egy privit.....s írják már oda az ölelőjüket is, jóóó? meg azt is h ők kit öleltek meg írom a családfát...
Azért ideírtam mert kevesen ismerik a Vegyes/Vimpár Gittegylet topicot, szal akikre vonatkozik azok nézzenek be időnként oda is...

Mah..Thaur (a Krónikás)

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134306 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Sziasztok!
Csiripelték a madarak, hogy valaki(k) válaszolni akart(ak) nekem, de úgy látom már Telcontar kimoderálta :arrow: jöhet a privi, ha akarjátok, mert nem volt módom elolvasni... :roll:

Szóval, úgy látom, elsőként, beszámolnék a mai táboros taliról. :wink:
Összesen max. 20-an voltunk, de volt, aki később érkezett ill. előbb ment el, és még utánunk (Vénia+én) is maradt a többség.
Képeket nézegettünk és beszélgettünk. _Neo hírhedt "Legolas buzi!" felkiáltással érkezett, és ezután többször visszatértünk a témára. Megvitattuk azt is, hogy van-e válasz a korábban valahol a fórumon valaki által feltett kérdésre, miszerint "hogy van quenyául a hobbit szó?". Mivel a "perian", amit Galadh válaszolt, sindául van. Erre felvetődött, hogy lehet, hogy quenyául nincs is szó rá, hiszen annak a hétköznapi használata az első korban megszűnt, és utána, bár valamennyire fejlődött, már csak hivatalos/ünnepélyes alkalmakkor és hivatalos szövegekben alkalmazták. _Neo: "Miért ne írhatták volna le hivatalos szövegekben? Mondjuk lexikonokban?" Én: "Tünde lexikonok?" 8O :) _Neo: "Miért ne?" :) Azután megszületett a vicc (copyright _Neo):
- Tünde enciklopédia. Mi az?
- ???
- Legzie-kon. :wink:
Természetesen készült egy csomó fénykép (hiszen ahol Léli ott van... :roll: :) ráadásul Aug-nál is volt egy digigép). :roll:
Megalakult a maszírózó-klub: láncban maszírozták egymást az emberek... 8O :)
Megtudhattuk, hogy beléphetünk a _Neo Fan Clubba... :roll: 8O :) Ezen még gondolkodom... :)
Aztán lassan elkezdtünk nagyon klikkesedni, de legalább egy jót beszélgettünk Véniával [size=9:2egghs53](már csak azt nem értem, ezért miért mentünk be a városba... :) elintézhettük volna itthon, Csepelen is :wink: )[/size]. Felmerült még egy kérdés, ha a 'th'-t 'sz'-nek kell ejteni, akkor Orthancot miért 'Orthank'-nak, és miért nem 'Orszhank'-nak kell ejteni? :?: :roll: Azért, mert az nem tünde szó? (Akkor rohír? Vagy gondori? :roll: )
Most többet nem tudok így kapásból felidézni. :roll: :wink:
Minden esetre nagyon jó volt újra találkozni Veletek, mindenkinek (az igazi után) egy-egy nagy virtuális puszit küldök! :wink:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134243 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
És kihagytam valmit: Köszönöm nektek (a teljesség igénye nélkül: Estel, Utahu, Gildor, Arden, Nimdorc, Fio, Galadh, Ryana, Thaur), hogy együtt réteztetek és csillagoztatok velem! (Velem, hahaha) Nekem EZ a legszebb emlékem. Hogy nagyon fáj, az más kérdés. :wink:

[size=9:1tdeqcop]Estel, meg akartál ölni?!! :evil: :D [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134222 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

Kincső írta: Sors - Áfonya
Elendil - Szürke gandalf
Anárion - Dae-elena/sissee
Isildur - Estel Adániel
Gil-galad - Arden
Tünde - Eia
(Többiek: kórus, harcosok, dúnadánok barátai.)


+: Szauron: Darkman (Hé, te legény! :D )
[size=9:1navjnpn](Vmint Jómagam és a Kő. : ) )[/size]

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134177 Írta: Pippin
Pippin válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
SZIASZTOK!!! :hello:

Néhány előttem szólóval ellentétben megpróbálok szűkszavú lenni: :wink:

ILYEN JÓ TÁBORBAN MÉG ÉLETEMBEN NEM VOLTAM! :lol: 8) :D :P

És köszönöm
:arrow: a tábvezeknek, hogy megszervezték :)
:arrow: törpbarát-társaimnak a kiváló csapatmunkát és hangulatot :lol:
:arrow: a Tesconak a kajákat :wink:
:arrow: és mindenki másnak a remek társaságot! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134166 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

Kedd
Mivel a keddi nap - jelenlegi időszámításunk szerint - voltaképpen az éjféllel kezdődik, idekívánkoznak még az előző éjszakához tartozó események is: A többórás lankadatlan éneklés némi enyhülése, majd lassankénti abbamaradása után sátorhelyem felé vettem az irányt, és útközben a Vardát a gyakorlatban is tisztelők maroknyi csapatába :D botlottam a dombon fekve - köztük volt Rouge is, aki a letelepedésem után többek közt azt is elpanaszolta, hogy neki vámpír módszerrel kell majd végeznie (meg nem nevezett) áldozatával, amely várhatóan elég húzós feladat lesz... Nos, e nehéz tehertől szívesen megszabadítottam volna, ez módomban is állt, sőt, feladatomul kaptam, hiszen ő szerepelt a nyakamba akasztott medalionba rejtett papírcsíkon - amelyeket Brandir osztott ki hétfő este mindenkinek - ; de mivel a gyilkolászás kezdetének kijelölt időpontjáig még legalább 7 órát kellett várnunk, nem tehettem mást, mint hogy osztoztam Elbereth - a tündék ébredése előtti - munkájának eredményében való gyönyörködésükben. Ebben mi bizonyultunk a két leghűségesebbnek, de nemsokára rajtunk is erőtt vett az álmosság, és nyugovóra tértünk. Elalvás előtt még a szomszéd hobbitsátorból áthallatszó - a pontos időre vonatkozó - találgatásokra adott válaszként kijelentettem, hogy NEGYED HÁROM MÚLT KÉT PERCCEL, aztán - Eiát idézve ;) - kiszénagyzékiszénagyzé... (z Z z Z, stb.)

* * *

Röpke négyórás alvás után azon kaptam magam, hogy felvirradt az eheti második reggel, és mivel mi, fiúk - a tegnapi napon közösen és nagy egyetértésben :look: - elvállaltuk, hogy az egyetlen zuhanyzót a hét során reggelenként vesszük igénybe, elindultam a házhoz, ahol már négyen vártak sorukra, így aztán velem együtt éppen sikerült maximálisan kihasználni a hat zuhanytálcából a működőképeseket... Mint kiderült, a lányok részéről már nem volt akkora egyetértés az esti használatban, de mivel a nemek aránya nagyjából 4:1 volt a javukra, szerintem nem volt különösebb okunk ilyen apróságokon fennakadni. :) A fürdés kifejezetten felfrissített, meg is fogadtam, hogy - dúnadánbarát létemre - naponta hódolni fogok eme szokásnak, kompromisszumként a hét során hajat egyszer se mostam, és borotvát sem vettem a kezembe. ;)

A reggeli időpontja hamarosan elérkezett, és tálcával, szalvétával és evőeszközökkel felfegyverkezve megkezdtem az attól kezdve napi három alkalommal visszatérő rituális sorbanállást, nem sejtve még, hogy a rítushoz az asztalhoz ülés után a darazsakkal vívott étel-halálharc is hozzá fog tartozni (feltéve, hogy a kinti asztalokhoz ül az ember, melyeknek csupán annyi előnyük volt a bentiekkel szemben, hogy szabadon körüljárta őket a levegő. Később egyébként - mintegy arany középútként - népszerűvé váltak a lépcsők is, étkezési helyszínként). Főként ezen rítusok során váltak részünkké az ún. TESCO Gazdaságos termékek, melyet az is mutat, hogy még a tábori újságban, a Lassi Tittében (= Kis Levelek) is visszatérő téma volt a jól ismert márkanév. (Ezek után egyáltalán nem lepett meg, amikor a tábor utáni kérdőívben is viszontláttam... ;) )

A tábor első előadására a Szent Vid hegyén került sor, ahova tanulságos túra keretében juthattak fel az érdeklődők. A pihenők alkalmával megismerhettük a növényzet zonalitását (avagy övezetességét), melynek oka a természeti adottságok és a fajok környezeti igényeinek egymásra találásában keresendő; a nyomok felderítésének módjait (egy elejtett utalással a "kósza jelekre", amelyek szinte bizonyosan certh írásjelekben nyilvánulnak meg); az iránytű nélküli tájékozódást az aktuális időpont közelítőleges ismeretének és a nap járásának figyelembevételével; sőt, a boszorkányok által előszeretettel felhasznált nadragulya (Atropa belladonna) nevű növényt is sikerült találtunk - nyilvánvalóan Angmar növekvő hatalmának biztos jeleként :heu: Odafönt aztán bevártuk előadónkat, akinek "Címerek, fegyverek, ruhák Középföldén" című előadásából azt is megtudhattuk, hogy az ősrégi törp-tünde viszály oka abban is keresendő, hogy a tündék valamikor az óidőkben még vadásztak a törpökre, nem tudván, hogy ők is értelmes lények, valamint hogy Mordornak volt légvédelme, hiszen ez utóbbinak zászlaját is megtekinthettük.

Ebédre értünk vissza, valamint arra, hogy a többiek sem maradtak restek, és már jó ütemben haladt az esti előadáshoz szükséges kellékek (paravánok, fejpántok, zászlók, fémmellvértek) elkészítése...

<folytatjuk...>

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134165 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
szombati lammas-tábortűz:
egyetértek minden előttem szólóval, csak annyit tennék még hozzá, hogy ennyi ömlesztett hülyeséget rég hallottam egyszerre... :lol: 8)

ja igen, az égbolt és a hulló csillagok pedig igazán szépek voltak.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134110 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Hellóóó népek,

csak annyit, hogy remek volt a szombati tábortűz =)
És micsoda hullócsillagokat láttunk... bizony! Jópárat kívánhatott minden szerencsés, aki kiszúrta őket =)))

Egyet kell értenem Telcoval, ilyen családias, bizalmas hangulat régen övezte a bandát =) Köszi, köszi, köszi.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.692 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére