Tanulószoba

Több
19 éve 3 hónapja #260984 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Toma gazda írta: tisztelettel: átmentem fiizikából :)

Gratulálok, eképpen immár elmondható,
hogy Toma úr felsőbb osztályba léphet? Ó!
:cheers: Ünnepeljünk, vígadjunk,
Napfordulóra készüljünk!

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260924 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Narbeleth:

Találtam egy angol nyelvű részt az internetes fórumokról a Wikipedián (magyaron sajna nincsen):

en.wikipedia.org/wiki/Internet_forum

Ebből összeollózhatsz valami meghatározás-féleséget (az angol Neked nem okozhat gondot :wink: )!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260922 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Narbeleth: ugyan nem valami nagy cucc..de esetleg jó lehet: olyan internetes oldal, ahol topicokban folyik egy adott témakörrel kapcsolatos információcsere. :D Elég durva.. Ez inkább körülírás meg hülyeség, de aki nem ért hozzá annak ez is megteszi ;)

HV: ez gonosz volt.. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260805 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Toma gazda írta: tisztelettel: átmentem fiizikából :)


gratula :) már 2,5-től is megadja a 2-est? :)

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260797 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Valaki legyen olyan rendes és mondjon nekem egy szép, hivatalosnak hangzó definíciót arra h mi is egy fórum!
Köszi! :nagyonszépennéz:

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260322 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Lenne egy nagyon nagy kérdésem.
Lenne-e köztetek olyan személy aki a nyáron tudna velem németezni?
Ha megvágnak azért ha nem vágnak meg akkor azért, hogy le tudjak érettségizni. (sajnos nagy az esélye, hogy megvágnak)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260059 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Tanulószoba
tisztelettel: átmentem fiizikából :)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258891 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Tudna nekem valaki sürgősen ajánlani egy jó kis letölthető nyelvtan gyakorló programot?

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256350 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Gandalf írta: Olosta: Az alábbi könyveket ajánlanám hozzá:

Em Griffin: Bevezetés a kommunikációelméletbe, Harmat kiadó, Bp. 2003.
Michael Tomaselo: Gondolkodás és kultúra, Osiris kiadó, Bp. nem emlékszem évszámra.
Buda Béla: A közvetlen emberi kommunikáció szabályszerűségei, Animula kiadó, Bp. 1986.

Sajnos konkrét tételekkel nem szolgálhatok, a témák kifejtésére meg nincs időm, de ezek a könyvek biztos segítenek Neked! :wink:


Köszi szépen!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256318 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Olosta: Az alábbi könyveket ajánlanám hozzá:

Em Griffin: Bevezetés a kommunikációelméletbe, Harmat kiadó, Bp. 2003.
Michael Tomaselo: Gondolkodás és kultúra, Osiris kiadó, Bp. nem emlékszem évszámra.
Buda Béla: A közvetlen emberi kommunikáció szabályszerűségei, Animula kiadó, Bp. 1986.

Sajnos konkrét tételekkel nem szolgálhatok, a témák kifejtésére meg nincs időm, de ezek a könyvek biztos segítenek Neked! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256282 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Olosta (Aelalin) írta: Kommunikációt tanulók segísetek!

Két tételem hiányzik, amikhen nincsen anyagom. Kérlek segítsetek!
A tételek:
:arrow: Mutassa be a kultúra és kommunikáció, a kommunikációs kultúra és a kulturális kommunikáció kapcsolatát!
:arrow: Mutassa be a humán kommunikáció lényegét, funkcióit!

Előre is köszi!


[size=9:iwcd9okp]Ja, és 500.[/size]


Segíteni sajna nem tudok... :(

De azért Gratula a "félezerhez" :cheers: :hello:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256278 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Kommunikációt tanulók segísetek!

Két tételem hiányzik, amikhen nincsen anyagom. Kérlek segítsetek!
A tételek:
:arrow: Mutassa be a kultúra és kommunikáció, a kommunikációs kultúra és a kulturális kommunikáció kapcsolatát!
:arrow: Mutassa be a humán kommunikáció lényegét, funkcióit!

Előre is köszi!


[size=9:3c9z0gcg]Ja, és 500.[/size]

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256222 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Szofi írta: Üdv, emtétések! A szociolingvisztika szemináriumi dogámhoz kell a kérdőív, ami fenn van a blogomon: lonnia@freeblog.hu .


Izé, ugye úgyérted, www.lonnia.freeblog.hu ? :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 4 hónapja #256217 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Üdv, emtétések! A szociolingvisztika szemináriumi dogámhoz kell a kérdőív, ami fenn van a blogomon: lonnia@freeblog.hu . Minél gyorsabban minél többen kitöltitek és külditek el nekem a lonnia@freemail.hu -címemre, annál nagyobb esélyem van arra, hogy ne rúgjanak ki és legyen még ebben az évtizedben diplomám. Előre is köszi a segítséget: Szofi.

Ui.:
A kérdőív négy blokkból áll: az elsőben rólad és életkörülményeidről, a másodikban a Magyar Tolkien Társasághoz fűződő viszonyodról, a harmadikban kapcsolattartási szokásaidról, a negyedikben pedig nyelvhasználati szokásaidról kérdezlek. A válaszok közül válaszd ki (húzd alá) azt, amelyik igaz rád!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256057 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: Tanulószoba
www.pythonchallenge.com/

azthiszem lehet vele "tanulni"

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255107 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Gandalf írta:

Timona írta:

Olosta (Aelalin) írta: Én meg azt nem értem, hogy akár pénzügyi művelet, akár számvitel, de mi köze van ennek az újságíráshoz???? :roll:

Na látod, erre már végképp nem tudom a választ :D

Egy újságírónak egy picit mindenhez kell értenie. :wink:


Addig talán elviselem, míg magyarul kell ezekről beszélnem. De németül is???!!! :x
Eh... bocsi az offért!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255006 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Timona írta:

Olosta (Aelalin) írta: Én meg azt nem értem, hogy akár pénzügyi művelet, akár számvitel, de mi köze van ennek az újságíráshoz???? :roll:

Na látod, erre már végképp nem tudom a választ :D

Egy újságírónak egy picit mindenhez kell értenie. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255001 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Olosta (Aelalin) írta: Én meg azt nem értem, hogy akár pénzügyi művelet, akár számvitel, de mi köze van ennek az újságíráshoz???? :roll:

Na látod, erre már végképp nem tudom a választ :D

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255000 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Timona írta: www.phil.uni-sb.de/FR/Medienzentrum/verw...her/buchfuehrung.htm
www.fbwi.fh-karlsruhe.de/gruende ... ltungT.htm

Olosta, ezeken az oldalakon nézz körül, itt van néhány fogalom és alapszabály, ha ez kevés keresek még ;)

[size=9:33ahrtbw]Amúgy nem értem miért nevezi a tételed pénzügyi műveletnek mindezt, hiszen ez tömény számvitel [/size]:roll:


Hú, nagyon köszike! Most már talán van némi remény arra, hogy ne mukjak meg a vizsgán! :D

[size=9:33ahrtbw]Én meg azt nem értem, hogy akár pénzügyi művelet, akár számvitel, de mi köze van ennek az újságíráshoz???? :roll: [/size]

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254998 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Tanulószoba
www.phil.uni-sb.de/FR/Medienzent ... ehrung.htm
www.fbwi.fh-karlsruhe.de/gruende ... ltungT.htm

Olosta, ezeken az oldalakon nézz körül, itt van néhány fogalom és alapszabály, ha ez kevés keresek még ;)

[size=9:1ghp8wcq]Amúgy nem értem miért nevezi a tételed pénzügyi műveletnek mindezt, hiszen ez tömény számvitel [/size]:roll:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254958 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Timona írta:

Olosta (Aelalin) írta: :arrow: Alapvető pénzügyi műveletek (számlázás, barter, kintlevőség, behajtás, mérleg)

Erről nekem van anyagom dögivel, gazdaságis szaknyelv német tanulmányaimból kifolyólag, de tankönyv formájában, majd megpróbálok keresni neked valami netes forrást, mert vizsgaidőszak közeledtével nincs annyi időm, hogy begépeljek ennyi tömérdek infót...


Hú, nem kell regényeket mesélnem ezekről, elegek csak a legfontosabb dolgok. Minden esetre köszi! :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254939 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Olosta (Aelalin) írta: :arrow: Alapvető pénzügyi műveletek (számlázás, barter, kintlevőség, behajtás, mérleg)

Erről nekem van anyagom dögivel, gazdaságis szaknyelv német tanulmányaimból kifolyólag, de tankönyv formájában, majd megpróbálok keresni neked valami netes forrást, mert vizsgaidőszak közeledtével nincs annyi időm, hogy begépeljek ennyi tömérdek infót...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254873 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Szeretnék segítséget kérni olyan kedves emberkéktől, akik járatosak a német nyelvben, és tudnának nekem valamilyen anyagot eljuttatni az alábbi témakörökben (természetesen német nyelven):
:arrow: Az újságírás és nyomdatechnika története
:arrow: Az újság főbb szerkezeti felépítése
:arrow: Számítógépes tördelés
:arrow: Terjesztés, logisztika
:arrow: Hirdetés (hirdetési fajták, kedvezmények, felületek, ügynökségek)
:arrow: Alapvető pénzügyi műveletek (számlázás, barter, kintlevőség, behajtás, mérleg)
:arrow: Nyomtatás (nyomdai előkészítés, nyomtatás, postaszoba)
:arrow: Marketing és PR tevékenység a médiákban

[size=9:1xybqa7l](Ezek lennének a szakmai nyelv tételeim, amiket kb. két hete kaptam meg, és egy hónap múlva már vizsgáznom kell belőlük. :( )[/size]

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252968 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Tanulószoba
off

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252454 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Ring: ez jó ötlet! :wink:
Hogy konkrétan milyen nyelven, azt úgyis az adott társaság szabja meg. Ha már van két ember, aki tud hottentottául, azok hottentottául is beszélgethetnek :D

egyetértek. Angwen, ha azt veszed, hogy átlagban mindenki tud 2 nyelven akkormár azér lehet kezdeni valamit. Ha mondjuk 10en eljövünk egy nyelven 2 ember már csak tudni fog beszélgetni egymással! 8)
Meg ha azt vesszük, hogy a nagy része angol avagy német + olasz, spanyol, francia.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252239 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ring: ez jó ötlet! :wink:
Hogy konkrétan milyen nyelven, azt úgyis az adott társaság szabja meg. Ha már van két ember, aki tud hottentottául, azok hottentottául is beszélgethetnek :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #252236 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ez jó ötlet! :D (Nekem vannak különféle nyelvekre kijelölt ismerőseim, és velük majdnemmindig külföldiül beszélgetünk. Lol egy elfoglaltság! :lol: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #252235 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Angwen írta:

Ringbearer írta: Arra gondoltam, hogy lehetne olyat csinálni, hogy havonta egyszer, vagy kétszer (vagy ahogy akarjátok)összejönni, mivel itt elég sokan tanulnak/tanultak idegennyelvet/eket, és csak idegennyelven beszélgetnénk egymással. Így gyakorolhatnánk, meg hoznánk kaját, piát, és jól éreznénk magunkat. A lényege az lenne, hogy egy fél/1 óránál tovább nem lehet valakivel beszélni, hogy ne csak egyvalakivel beszélgess. Na, mit szóltok?

Hm. Az ötletet támogatnám, csak nem ártana jobban meghatározni, milyen nyelv(ek)en is beszélgetnénk... ;)


Vagy lehetne msn-en gyakrabban... :) Jó, ezt most nem csak azért mondom, mert én nem tudnék eljárni :lol: , de tény, hogy nem tanulsz meg helyesen írni, ha csak HALLOD a nyelvet... :roll: :twisted:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252230 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Ringbearer írta: Arra gondoltam, hogy lehetne olyat csinálni, hogy havonta egyszer, vagy kétszer (vagy ahogy akarjátok)összejönni, mivel itt elég sokan tanulnak/tanultak idegennyelvet/eket, és csak idegennyelven beszélgetnénk egymással. Így gyakorolhatnánk, meg hoznánk kaját, piát, és jól éreznénk magunkat. A lényege az lenne, hogy egy fél/1 óránál tovább nem lehet valakivel beszélni, hogy ne csak egyvalakivel beszélgess. Na, mit szóltok?

Hm. Az ötletet támogatnám, csak nem ártana jobban meghatározni, milyen nyelv(ek)en is beszélgetnénk... ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252229 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Arra gondoltam, hogy lehetne olyat csinálni, hogy havonta egyszer, vagy kétszer (vagy ahogy akarjátok)összejönni, mivel itt elég sokan tanulnak/tanultak idegennyelvet/eket, és csak idegennyelven beszélgetnénk egymással. Így gyakorolhatnánk, meg hoznánk kaját, piát, és jól éreznénk magunkat. A lényege az lenne, hogy egy fél/1 óránál tovább nem lehet valakivel beszélni, hogy ne csak egyvalakivel beszélgess. Na, mit szóltok?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.607 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére