Tanulószoba

Több
19 éve 6 hónapja #242237 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tanulószoba
upsz :oops: ezzel elkéstem :P mialatt írtam 2-en is válaszoltak :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #242236 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Akkor stimmel :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #242234 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Panni írta: Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna egy ici-picit segíteni a kémiában. Konkrétan sehogy sem tudoom kihozni az Al+HCl reakcióegyenlet végeredményét... :oops: Lécci segítsen valaki!!!!!


2 Al + 6 HCl = 2 AlCl*3 + 3 H*2

*: a jelölt szám indexben ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #242233 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tanulószoba
köszi felagund!:oops:
meg köszi Narmonak is!

Életet mentettetek!!!!!!

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #242231 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Késő :tongue:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja - 19 éve 6 hónapja #242230 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Panni kémiája lefoglalva! Stipi-stopi! :D

Mégiscsak Feláé a dicséret, én nem HCllel csináltam.. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja - 19 éve 6 hónapja #242229 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Panni írta: Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna egy ici-picit segíteni a kémiában. Konkrétan sehogy sem tudoom kihozni az Al+HCl reakcióegyenlet végeredményét... :oops: Lécci segítsen valaki!!!!!


2 Al + 6 HCl = 2 AlCl_3 + 3 H_2

De ez csak a fémalumíniumra működik. Az Al_2O_3 nem reagál! (és az emberek általában ebben a formában ismerik, ezért nem reagál az alumíniumkanál, ha mosogatod ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #242226 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna egy ici-picit segíteni a kémiában. Konkrétan sehogy sem tudoom kihozni az Al+HCl reakcióegyenlet végeredményét... :oops: Lécci segítsen valaki!!!!!

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #242183 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszi szépen :D :D:D Szemléltető példát hoztál :cheers: :D
A tanárunk is hasonlót mondott, de ez 1000x jobb volt ;)
Mégeccer köszi :D Ez alapján már meg tudom fogalmazni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja - 19 éve 6 hónapja #242168 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ha a csökkenő határhaszon törvénye érdekel, az azt jelenti, hogy az újabb egységek elfogyasztása egyre kisebb hasznosságnövekményt jelent a fogyasztónak. Például ha valaki júliusban, félnapos római városnézés után kap egy korsó sört, annak nagyon örül. A másodiknak is örül, de már nem annyira, mint az elsőnek, mert már nem olyan szomjas. És minden további korsónak egyre kevésbé örül, de örül. :lol: Addig örül, amíg eléri a telítettségi pontját, egyálatán nem szomjas már, onnantól a hasznossági görbéje lefelé halad (ha grafikonokat is rajzolgattatok), egyre meredekebben, mert minden további korsót egyre jobban gyűlöl.
Hogy bekavarjak, vannak kivételek is, pl a gyűjtőszenvedély, ott minden újabb darabnak jobban örül az ember, mint az előzőnek, mert jujjj, mindjárt meglesz az egész sorozat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #242157 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Egy kis közgáz :oops:

Most kezdtük el, ebben a félévben a közgazdaságtant, könyvünk még nincs, (miért is lenne) az órán + nem fogtam fel teljesen, ezért leírni sem tudtam. Szóval csak egy aprócska kérdésem lenne, egy alapvető fogalom... Mi a csökkenő hasznosság törvénye? :oops: Azt hiszem, hogy nagyjából értem a lényegét :roll: , de nem tudnám megfogalmazni.
:oops:

Előre is kösziiii :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 6 hónapja #242090 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Ki tudna nekem segíteni angol prepozíciók (időhatározók) tárgyában? (Holnap többek közt ebből is írunk csak hiányzás miatti lemaradás okán van pár kérdésem.)
:arrow: Christmas Eve ill. Easter előtt mit használok?


ON Christmas Eve mert ez egy különleges nap, de akkor is egy dátum :wink: (de: AT Christmas)
AT Easter mert nem egy nap hanem az egész ünnep ( de: ON Easter Sunday)

:arrow: 'the day before yesterday'-nél használok vmit?


nem, de nem tom megmagyarázni, miért: ez is a kivételek közé tartozik, mint maga a yesterday

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja - 19 éve 6 hónapja #242070 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ki tudna nekem segíteni angol prepozíciók (időhatározók) tárgyában? (Holnap többek közt ebből is írunk csak hiányzás miatti lemaradás okán van pár kérdésem.)
:arrow: Christmas Eve ill. Easter előtt mit használok?
:arrow: 'the day before yesterday'-nél használok vmit?
:arrow: és 'the holidays'-nál?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240913 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Segítség, segíítség: én keresnék valakit, aki fel tudna készíteni engem egy fizika érettségire. Igazából értettem én mindig is a fizikát, csak most kiegészítő érettségit teszek belőle, és egy évig nem foglalkoztam vele, úgyhogy olyan valaki kéne, akivel átismételhetem a dolgokat.

Ha tudtok valakit aki segíthetne nekem, akkor szóljatok lécci.

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240498 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Felkerült a dolgozatom Völgyzugolyra ( volgyzugoly.uw.hu/ ha valaki még nem tudná... ), a Letöltéseknél keressétek, végül magát az rtf-fájlt raktam fel, mert túl sok vacakolás lett volna az Esszék közé berakni több részre bontva. Azért ne harapjátok le a fejemet! Kommentárokat hozzá ne ide, hanem a Tolkien tanulmányok topicba írjátok vagy Völgyzugoly fórumára! Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240455 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nah, antropológiából négyest kaptam, de mivel ebben benne vannak a zh-jegyeim is, nem csak az MTT-s dolgozatom, s részeredményeket nem tudok pontosan (túl sokan álltunk sorban, így nem értékelt külön engem, csak beírta a jegyet), ezért nem tudom, a dolgozathoz mit szólt... :? Mindenesetre még ma este fel fogom rakni Völgyzugolyra a doksit, onnan letölthetitek vagy megnézhetitek (még nem tudom, mien formában rakom fel). :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240431 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Segítséget szeretnék kérni: ha valaki tud egy jó angoltanárt, aki egy hónap alatt felkészít nyelvvizsgára, az legyen oly jó, és dobjon meg egy privivel plíííz....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240174 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta: Ancalima: akkor gyere msnre: ))

Olvasónapló készen van.. TELJESEN POTYÁRA!! Mert a tanár mégcsak meg se nézte.. látta, hogy megvan és csokolom.. bele se olvasott..

off
Ez még a jobb eset Rabyn. minket év végén úgy zárt le a tanár, hogy egy dolgozatunkat sem javította ki amit írtunk (lusta dög volt) hanem csak megnézte milyen jegyünk volt félévkor és beírt vagy ket-három olyat. Pedig én javítani akartam és ráadásul a másik osztálytól kaptunk egy fülset hogy mi lesz a dolgozatban. Tuti ötös lett volna, így csak négyest kaptam.
bocs ha nagyon off

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240045 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Inczy írta:

Gandalf írta: Ugye, nem gond, ha az antropológia-dolgozatomban olyanokról is írok, mint a cucuje, gruphug, Gandalf-köszönés, vimpár-köszönések, meg egyéb ökörségeink? Nem nevezek néven senkit, nyugi... :oops: 8O 8) :wink: :roll: De így adhatok csak hiteles képet erről a bagázsról! :lol: (Azért a másik oldalról sem feledkezem meg, tudományos konferenciák, stb.)


Tényleg Gandalf, megtekinthető majd vhol ez a dolgozat? Engem is érdekelne... 8)

Pénteken tudom meg, az oktatónk hogyan értékeli, s ha nem lesz naon rossz, akkor felrakom a netre, le lehet majd tölteni! :oops: A szubjektivitásáért felelősséget nem vállalok! :wink: :twisted: 8) Kíváncsi leszek a reakciókra. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240040 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Gandalf írta: Ugye, nem gond, ha az antropológia-dolgozatomban olyanokról is írok, mint a cucuje, gruphug, Gandalf-köszönés, vimpár-köszönések, meg egyéb ökörségeink? Nem nevezek néven senkit, nyugi... :oops: 8O 8) :wink: :roll: De így adhatok csak hiteles képet erről a bagázsról! :lol: (Azért a másik oldalról sem feledkezem meg, tudományos konferenciák, stb.)


Tényleg Gandalf, megtekinthető majd vhol ez a dolgozat? Engem is érdekelne... 8)

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239865 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ancalima: akkor gyere msnre: ))

Olvasónapló készen van.. TELJESEN POTYÁRA!! Mert a tanár mégcsak meg se nézte.. látta, hogy megvan és csokolom.. bele se olvasott..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239864 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ja igen csatlakozok ha vkinek vmi némettel kapcsolatos gondja van, neten megoldható, azt vállalom. ;)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239812 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Már bocs hogy ilyen későn szólok. Természetföldrajzal(középiskolai) kapcsolatos dolgokban lehet hozzám fordulni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239531 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Rabyn, én is tudok neked olvasónaplót meg házidogát /Éva arcai/ küldeni, de mindenképp olvasd el, Nagyon megéri. :wink:

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239451 Írta: GalenEszter
GalenEszter válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Én a valószínűségszámításban kérnék egy kis segítséget. Nem tudja valaki pontosan a centrális (központi) határeloszlás képletét és a nagy számok törvényének mindkét képletét?

"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239209 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Esgal: minél hamarabb... És köcc!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239207 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta: Ja és nemtud valaki egy Ember Tragédiája színenkénti olvasónaplót? Elkeztdem olvasni müvet de egyszerüen nemtudok belöle írni.. (és el fogom olvasni csak ne kelljen olvasónaplót írnom, szerintem marhaság..)


Nem olvasónapló, hanem tétel, de színenként össze van foglalva néhány mondatba a történés.
Ide kattintva le tudod tölténi az irodalomtételeimet (az összeset), a 10. témakör erről szól.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239201 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta: Hogy van az németül, hogy valakiék. Pl Aragornék? Nem találom seholse.. Ha valaki nagyon ráérne akkor az segítsen egy picit nyelvtanozni.. és aaaa trigonometriális függvényeket gyakorolni (hétfön írok belöle és most mondták..)

Ja és nemtud valaki egy Ember Tragédiája színenkénti olvasónaplót? Elkeztdem olvasni müvet de egyszerüen nemtudok belöle írni.. (és el fogom olvasni csak ne kelljen olvasónaplót írnom, szerintem marhaság..)


Rabyn, nekem egy elemzésem van belőle, eléggé részletes, éppen hozzábiggyeszthetem a főbb történéseket. Érdekel? Mikorra kéne?

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239199 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta: Hogy van az németül, hogy valakiék. Pl Aragornék?


Egy -s betűt kell a személy neve után illeszteni. Aragornék - Aragorns (kicsit hülyén hangzik), Kleinék - Kleins. Kleinék lakása - die Wohnung von Kleins.
Remélem segítettem. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239192 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Hogy van az németül, hogy valakiék. Pl Aragornék? Nem találom seholse.. Ha valaki nagyon ráérne akkor az segítsen egy picit nyelvtanozni.. és aaaa trigonometriális függvényeket gyakorolni (hétfön írok belöle és most mondták..)

Ja és nemtud valaki egy Ember Tragédiája színenkénti olvasónaplót? Elkeztdem olvasni müvet de egyszerüen nemtudok belöle írni.. (és el fogom olvasni csak ne kelljen olvasónaplót írnom, szerintem marhaság..)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.140 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére