Tanulószoba

Több
19 éve 7 hónapja #238948 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
EZÚTON SZERETNÉM MEGKÖSZÖNNI MINDENKINEK AKI SZENVEDETT VELEM MATEKOZÁS KÖZBEN, HOGY SZENVEDETT VELEM, UGYANIS ÁTEMNEEEM!!
És ha valakinek van kevde, ideje, stb.. németül cseverészni akkor az kattintson rám.. Most pedig megyek vissza igeidőket tanulni..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238945 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszönöm szépen, megkaptam a mailt! :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238930 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Olosta: email ment :)

De ne vedd szentírásnak amit írtam :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238899 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tanulószoba

GilGolwen Nimrandir írta: Szííja :D

Milyen témában kellene kérdőívet készítened?
Az elkészítéshez tudok tanácsokat adni ill. van egy kérdőívem értékeléssel, ill egy másik a nélkül.

Az első címe: Kérdőív az emberi kapcsolatokról, pénzről, tanulásról
Egy pályázati kiírásra készítettem még középsuliban. Második lettem vele, de most elolvastam gyorsan, és háát, majd eldöntöd... :oops: :P viszont van hozzá értékelés...
A másik már fősulis kérdőív. Ez egészségügyi vonatkozású (mivel hogy eü fősulira járok). Egy kutatási tervhez kellett csatolni. A címe: Kérdőív az Elsősegélynyújtásról. Ehez viszont nincs értékelés...
Szívesen segítek, ha tudok. Elküldhetem mindkettőt, ill. egy új elkészítésében is segíthetek, ha szeretnéd...

Ha érdekel jelezz visza ;) :D :D


Hú, persze hogy érdekel!
Az elsőt elküldenéd nekem e-mailben?
Meg a tanácsaidat is nagyon szívesen fogadnám.
Őszintén szólva a témát még nem döntöttem el, szóval ilyen általánosabb jellegű jótanácsok jól jönnének. :D
Köszi!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238786 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Olosta (Aelalin) írta: Sziasztok!

Az én kérdésem szociológiai tárgyú lenne.
Csütörtökre (jan. 20.) készítenem kéne egy kis kérdőívet értékeléssel együt. Az egésznek (kérdőív+értékelés) 3-4 oldalnál többnek nem kell lennie.
Szóval tudna nekem valaki segíteni abban, hogy hogyan kell elkészíteni egy kérdőívet? Vagy esetleg egy kész kis valamit nem tudnátok küldeni nekem?

Előre is köszi!!!


Szííja :D

Milyen témában kellene kérdőívet készítened?
Az elkészítéshez tudok tanácsokat adni ill. van egy kérdőívem értékeléssel, ill egy másik a nélkül.

Az első címe: Kérdőív az emberi kapcsolatokról, pénzről, tanulásról
Egy pályázati kiírásra készítettem még középsuliban. Második lettem vele, de most elolvastam gyorsan, és háát, majd eldöntöd... :oops: :P viszont van hozzá értékelés...
A másik már fősulis kérdőív. Ez egészségügyi vonatkozású (mivel hogy eü fősulira járok). Egy kutatási tervhez kellett csatolni. A címe: Kérdőív az Elsősegélynyújtásról. Ehez viszont nincs értékelés...
Szívesen segítek, ha tudok. Elküldhetem mindkettőt, ill. egy új elkészítésében is segíthetek, ha szeretnéd...

Ha érdekel jelezz visza ;) :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238779 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Olosta: kérdőívem van, de kiértékelnem nem kellett, ezért kiértékeléssel nem szolgálhatok! A kérdőívet viszont elküldhetem mail-ben, ha akarod!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238705 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Sziasztok!

Az én kérdésem szociológiai tárgyú lenne.
Csütörtökre (jan. 20.) készítenem kéne egy kis kérdőívet értékeléssel együt. Az egésznek (kérdőív+értékelés) 3-4 oldalnál többnek nem kell lennie.
Szóval tudna nekem valaki segíteni abban, hogy hogyan kell elkészíteni egy kérdőívet? Vagy esetleg egy kész kis valamit nem tudnátok küldeni nekem?

Előre is köszi!!!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238690 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Gandalf írta: Ugye, nem gond, ha az antropológia-dolgozatomban olyanokról is írok, mint a cucuje, gruphug, Gandalf-köszönés, vimpár-köszönések, meg egyéb ökörségeink? Nem nevezek néven senkit, nyugi... :oops: 8O 8) :wink: :roll: De így adhatok csak hiteles képet erről a bagázsról! :lol: (Azért a másik oldalról sem feledkezem meg, tudományos konferenciák, stb.)


OFF
Cucuje RULZ! Kőszegi utcákon lelkem mélyén lepke vagyok-ot énekelni egy kis marachos indulóval, szintén RULZ! Ha szóba jövök valahol, engem név szerint is nyugodtan említhetsz :P ;)
ON

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238671 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Gandalf írta: Ugye, nem gond, ha az antropológia-dolgozatomban olyanokról is írok, mint a cucuje, gruphug, Gandalf-köszönés, vimpár-köszönések, meg egyéb ökörségeink? Nem nevezek néven senkit, nyugi... :oops: 8O 8) :wink: :roll: De így adhatok csak hiteles képet erről a bagázsról! :lol: (Azért a másik oldalról sem feledkezem meg, tudományos konferenciák, stb.)


Mint vimpár, rólam nyugodtan írhatsz, akár név szerint is (amúgy is mindenkinek a zöldség fog a nevemről eszébe jutni :D )
1ébként engem érdekelne, hogy mit írtál rólunk abban a dolgozatban... :)
:roll:

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238659 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ugye, nem gond, ha az antropológia-dolgozatomban olyanokról is írok, mint a cucuje, gruphug, Gandalf-köszönés, vimpár-köszönések, meg egyéb ökörségeink? Nem nevezek néven senkit, nyugi... :oops: 8O 8) :wink: :roll: De így adhatok csak hiteles képet erről a bagázsról! :lol: (Azért a másik oldalról sem feledkezem meg, tudományos konferenciák, stb.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238576 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Ringbearer írta: Valaki tudna irodalomban segíteni?
a problémám a következő:
Mindig úgy írunk TZ-t, hogy tételeket húzunk, és
ki kell fejteni (majd ahogy évvégén is lesz a vizsgán szóban).
De lassan másfél éve egyszer szereztem ilyen Tz-ből 5öst...
Nem tudom a háromnegyedóra alatt összeszedni a gondolataim,
ráadásul nekem alapproblémám, hogy nagyon bonyolultan fogalmazok.
A vége mindig az, hogy a tanárnő ott toporog az orrom előtt,
és sosincs időm befejezni, meg át nézni a helyesírást amit pedig nem ártana mert ebben az évben 2esnél jobban nem sikerült (csak ezekben a dolgozatokban.)

Szal a lényeg:
Hogy írhatnék rövidebben? Hogyan szedjem össze a gondolataim?
Ha a tanárnőt megkérjük, hogy segítsen mindig azzal jön, hogy
"hát ezt nekünk tanulnunk kellett volna általánosban" kösz.. :?


Alyr a lényeget leírta, én csak kiegészítést tennék hozzá:

A lényeg, hogy tudd, honna hova akarsz kilyukadni. Ha állítazs valamit, inkold. (Ez ebből és ebből következik, tehát, stb...).
Ha azt mondod egyrészt, mondd, hogy másrészt, harmadrészt, stb.
Kerüld a töltelékszavak használatát: tulajdonképpen, izé, stb.

Ha nincs lehetőség előre leírni, egy fél percet nyugodtan ülj, és ha megvan az első gondolta, csak akkor kezdd. Ez viszonylag jó dolog, csak próbáld úgy, hoyg ne az süljön ki, hoghy nem tudsz semmit, ezért mélyen hallgatsz.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238464 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Tanulószoba
bocs, a 'chien du docteur' tényleg félreérthető. szóval: a birtokos szerkezetben a sorrend: birtok+'de' +birtokos, tekát ez esetben a chien a birtokolt dolog, ergo a doktor kutyájáról van szó :)
francia nyelvtani kérdésekben nagyon ajánlom a francia kisokost, főleg az igeragorási táblázatot a végében :)
[size=9:2u76uzer]Nima, drukk neked![/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238418 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Hanna, bár én nem kértem segítséget, köszííí! A chien du docteur viszont félreérthető, élről azt hittem, h a kutya orvosáról van szó. :mrgreen: Hogy lesz ebből 2 nap múlva középfokú...
Plíz drukk for me! :oops:
[size=9:3ss3imje]Ps: king az új avatar, grat[/size]

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238334 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Cassie: anyagnévelőt (de la, de l',du) használunk ha :arrow: pontosan meg nem számolható dolgokról beszélünk , pl. du pain
:arrow: elvont főneveknél pl. avoir du courage
:arrow: műveket jelölő tulajdonneveknél pl. C'est du Bartók
:arrow: műfajt jelölő szóknál pl. écouter de la musique
:arrow: időjárási jelenségeknél pl. il y a du vent
ha tagadod, mindig 'de' lesz belőle

a 'de' szócskát használjuk :arrow: birtoklásnál pl. le chien du docteur :arrow: ilyenkor összeolvadhat a névelővel
:arrow: határozatlan névelő tagadásánál (kiv. ha a létigét tagadod. Ce ne sont pas des maison, viszont Je n' ai pas vu de maison. kiv: ha a tagadás részleges ('nem iszom kávét, csak teát ' jellegű mondatokban)
:arrow: mennyiséget jelölő határozók vagy főnevek után (beaucoup de, un verre de..)

nem tudom mennyit tudtam segíteni..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238287 Írta: Cassie
Cassie válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nagyon ötletes a topic, köszi ezért az ötletadó(k)nak. 8)

Én egy nagyon alapfokú(idén kezdtem el) francia-nyelv problémát kérdeznék.

-Az anyagnévelő használata.(du,de la és d l')

Hogy milyen dolgokat(például saláta) nem illetünk anyagnévelővel ill. milyeneket igen, és ezeket hogyan alkalmazzuk.

A másik kérdésem:

-A 'de' szócska használata.

Milyen igék után használjuk tagadáskor, illetve legfontosabb jelentései.

És mégegyszer, idén szeptemberben kezdtem ela nyelvet, úgyhogy csak semmi mélyebb dolog.

Nagyon szépen köszönöm előre is.

Puszi:
Cassie

" The greatest thing you'll ever learn os just to love and be loved in return."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #237999 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Panda írta:

cortez71 írta: Két vonat egyenes pályán egymás mellett halad 70 km/h sebességgel. Az egyik fékez,sebessége 40 km/h-ra csökken.
a. Mekkora A FÉKEZŐ VONAT SEBESSÉGVÁLTOZÁSA A TALAJHOZ ÉS A MÁSIK VONATHOZ KÉPEST?
b. Mekkora a nem fékező vonat sebességváltozása a talajhoz és a másik vonathoz képest?
plíz help me. Naon béna vagyok fizikában. És ebből felelünk,pedig a tanár meg se tanította.

Józan paraszti logikára támszkodva: a fékezQ vonat sebességváltozása a másikhoz képest -30 km/h, a talajhoz képest is ugyanennyi.
A másiknak nem változik a sebessége a talajhoz képest, mert a talaj marad "a helyén", a vonat ugyanúgy megy, mint azelQtt. Itt nem kell figyelembe venni a másik vonatot, tudod, ez csak olyan bezavaró adat! :wink: A másikhoz képest pedig 30 km/h- val nQ a sebessége.
Persze ez szubjektív vélemény, csak akkor hidd el, ha hozzáértQ is megerQsíti!

És van egy kérdésem, asszem számtechkel függ össze, vagy nettel. Miért nem tudok hosszú ö betqt írni (helyette Q- t), és hosszú ü- t (q)? Ha Shiftet is nyomok hozzá, akkor P és p jelenik meg. Nem állítottam át semmit, és ezt ráadásul szelektíven csinálja, csak fórumokon.

Köszi szépen,Panda!
A Valák kegyelme óvjon utadon,örök hálám üldözni fog!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #237998 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tanulószoba
köszi Alyr. :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #237995 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta: Holnap??


Igen, holnap. Csak mondd meg, mikor és hol találkozzunk :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #237994 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Holnap??

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #237991 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta: Üdv!
Ki az aki holnap tudna velem élőben Logaritmusozni? Nagyon nagyon megköszönném mert ma tudtuk,meg, hogy pénteken írunk belőle..


A logaritmus jó, a logaritmus szép, a logaritmus a barátunk... :D én elvileg ráérek, délután simán :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #237989 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Üdv!
Ki az aki holnap tudna velem élőben Logaritmusozni? Nagyon nagyon megköszönném mert ma tudtuk,meg, hogy pénteken írunk belőle..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #237988 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tanulószoba

cortez71 írta: Két vonat egyenes pályán egymás mellett halad 70 km/h sebességgel. Az egyik fékez,sebessége 40 km/h-ra csökken.
a. Mekkora A FÉKEZŐ VONAT SEBESSÉGVÁLTOZÁSA A TALAJHOZ ÉS A MÁSIK VONATHOZ KÉPEST?
b. Mekkora a nem fékező vonat sebességváltozása a talajhoz és a másik vonathoz képest?
plíz help me. Naon béna vagyok fizikában. És ebből felelünk,pedig a tanár meg se tanította.

Józan paraszti logikára támszkodva: a fékezQ vonat sebességváltozása a másikhoz képest -30 km/h, a talajhoz képest is ugyanennyi.
A másiknak nem változik a sebessége a talajhoz képest, mert a talaj marad "a helyén", a vonat ugyanúgy megy, mint azelQtt. Itt nem kell figyelembe venni a másik vonatot, tudod, ez csak olyan bezavaró adat! :wink: A másikhoz képest pedig 30 km/h- val nQ a sebessége.
Persze ez szubjektív vélemény, csak akkor hidd el, ha hozzáértQ is megerQsíti!

És van egy kérdésem, asszem számtechkel függ össze, vagy nettel. Miért nem tudok hosszú ö betqt írni (helyette Q- t), és hosszú ü- t (q)? Ha Shiftet is nyomok hozzá, akkor P és p jelenik meg. Nem állítottam át semmit, és ezt ráadásul szelektíven csinálja, csak fórumokon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #237975 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszi 8)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #237961 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Valaki tudná nekem definiálni a "relatív prím" fogalmát? [size=9:jkau9ppl](Egész konkrétan úgy hangzik a feladat, hogy "hány olyan 2000-nél kisebb pozitív szám van, amely a) a 2000-rel b) a 315-tel relatív prím?", de ha tudnám mi az a relatív prím már meg tudnám oldani :) ) [/size]Azt hiszem, a mostani tanárom úgy gondolja, h. a régivel már vettük, mi ez, ami lehetséges, de nekem egyáltalán nem rémlik... :roll: [size=9:jkau9ppl](Ez a hátránya, ha csöngetéskor adja fel a tanár a leckét: már senki sem nézi meg, mik is a feladatok...)[/size]
Előre is köszi! :wink:


Két szám akkor relatív prím egymással, hogyha nincs közös osztójuk. Pl. 4 és 9. De a 4 és 8 már NEM relatív prímek, mer van közös osztóluj. Sőt, másik ellenpélda: 6 és 9. Ezek sem relatív prímek (a 3-as szám miatt :) ).

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #237955 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Valaki tudná nekem definiálni a "relatív prím" fogalmát? [size=9:1su8npxm](Egész konkrétan úgy hangzik a feladat, hogy "hány olyan 2000-nél kisebb pozitív szám van, amely a) a 2000-rel b) a 315-tel relatív prím?", de ha tudnám mi az a relatív prím már meg tudnám oldani :) ) [/size]Azt hiszem, a mostani tanárom úgy gondolja, h. a régivel már vettük, mi ez, ami lehetséges, de nekem egyáltalán nem rémlik... :roll: [size=9:1su8npxm](Ez a hátránya, ha csöngetéskor adja fel a tanár a leckét: már senki sem nézi meg, mik is a feladatok...)[/size]
Előre is köszi! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #237948 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Két vonat egyenes pályán egymás mellett halad 70 km/h sebességgel. Az egyik fékez,sebessége 40 km/h-ra csökken.
a. Mekkora A FÉKEZŐ VONAT SEBESSÉGVÁLTOZÁSA A TALAJHOZ ÉS A MÁSIK VONATHOZ KÉPEST?
b. Mekkora a nem fékező vonat sebességváltozása a talajhoz és a másik vonathoz képest?
plíz help me. Naon béna vagyok fizikában. És ebből felelünk,pedig a tanár meg se tanította.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #237945 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Tanulószoba

cortez71 írta: Plíz,fizika,a rémálmom!
Egy ilyen egyszerű kérdésre nem tok válaszolni:
Mi okozza a bumeráng visszafordulását?
Én a levegőre és a bumeráng alakjára gyanakszom. Nem tudna vki segíteni?


Jól tippeltél, nekünk legalább is a tanár ezt mondta valamikor régen...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #237941 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Plíz,fizika,a rémálmom!
Egy ilyen egyszerű kérdésre nem tok válaszolni:
Mi okozza a bumeráng visszafordulását?
Én a levegőre és a bumeráng alakjára gyanakszom. Nem tudna vki segíteni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #237926 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Ringbearer írta: Valaki tudna irodalomban segíteni?
a problémám a következő:
Mindig úgy írunk TZ-t, hogy tételeket húzunk, és
ki kell fejteni (majd ahogy évvégén is lesz a vizsgán szóban).
De lassan másfél éve egyszer szereztem ilyen Tz-ből 5öst...
Nem tudom a háromnegyedóra alatt összeszedni a gondolataim,
ráadásul nekem alapproblémám, hogy nagyon bonyolultan fogalmazok.
A vége mindig az, hogy a tanárnő ott toporog az orrom előtt,
és sosincs időm befejezni, meg át nézni a helyesírást amit pedig nem ártana mert ebben az évben 2esnél jobban nem sikerült (csak ezekben a dolgozatokban.)

Szal a lényeg:
Hogy írhatnék rövidebben? Hogyan szedjem össze a gondolataim?
Ha a tanárnőt megkérjük, hogy segítsen mindig azzal jön, hogy
"hát ezt nekünk tanulnunk kellett volna általánosban" kösz.. :?


Ismerős helyzet.
Megoldás a következő:
Vázlat

Otthon, ha tanulsz és a füzetedbe a tanár nem vázlatszerűen diktálta le a dolgokat akkor készíts egyet magadnak.
Végigolvasod a témát, elgondolod mi benne a fontos (ez a tankönyvben alfejezetcímekkel van ált. jelölve)
és minden fontos pont lesz egy vázlatpont.
A vázlatpontok alá gondolatjellel írsz kulcsszavakat, kulcsmondatokat, egyéb kulcsizéket, illetve legalábbis egy emlékeztetőt a könyvben vastag betűkkel és/vagy végkövetkeztetésként szereplő dolgokról

Így kapsz egy vázlatot, ami alapján aztán elviekben (főleg ha olvastda rendesen a témát) eszedbe kell jusson a többi.

Dolgozatnál nem mindig van hely/idő/tanári engedély ilyesmire, de ha otthon elég vázkatot készítesz akkor automatikusan tudsz csinálni egy vázlatot gondolatban.

A röviden kifejtést meg gyakorolni kell.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #237923 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Valaki tudna irodalomban segíteni?
a problémám a következő:
Mindig úgy írunk TZ-t, hogy tételeket húzunk, és
ki kell fejteni (majd ahogy évvégén is lesz a vizsgán szóban).
De lassan másfél éve egyszer szereztem ilyen Tz-ből 5öst...
Nem tudom a háromnegyedóra alatt összeszedni a gondolataim,
ráadásul nekem alapproblémám, hogy nagyon bonyolultan fogalmazok.
A vége mindig az, hogy a tanárnő ott toporog az orrom előtt,
és sosincs időm befejezni, meg át nézni a helyesírást amit pedig nem ártana mert ebben az évben 2esnél jobban nem sikerült (csak ezekben a dolgozatokban.)

Szal a lényeg:
Hogy írhatnék rövidebben? Hogyan szedjem össze a gondolataim?
Ha a tanárnőt megkérjük, hogy segítsen mindig azzal jön, hogy
"hát ezt nekünk tanulnunk kellett volna általánosban" kösz.. :?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.241 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére