Tanulószoba

Több
17 éve 4 hónapja #326838 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Nóli i linantea írta:

Snuffles írta:

Annis írta: Engem már csak az érdekelne hogy vajon honnan tudják hogy ha egy újszülöttet a víz alá nyomnak, nem vesz levegőt...

Hát megnézik, hogy mennyire kékül el :P Lenyomják és azt lehet látni, hogy mikor kezd fuldoklani vagy nem kezd fuldoklani. És mivel az utóbbi történik, valószínűleg nem vett levegőt. Pontosabban vizet. :P

Hát ha lenyomják a víz alá, rövid időn belül mindenképp fuldokolni kezd :roll: :roll:


Off: szegedi boszorkánypereknél volt, hogy víz alá nyomták a delikvenst, és maikor kapálózott, nagyon örültek neki, merthogy milyen jólesz a szerencsétlennek, hogy kimegy belőle az ördög.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326717 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Nóli i linantea írta: Miért nem kisvérkört írtál?

Mert lusta voltam anno megtanulni, most meg nem tanultam meg... :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326713 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Miért nem kisvérkört írtál?
véralvadásos télleg gány volt. De mi tanultunk rüla ennyit, csak hát én spec felejtettem is :D

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326709 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ezt a mai nyomorék undorító feladatsort...! Hogy az a fibrinogénes néger nénikéjüket az összeállítóknak... Véralvadásról nem is lehet ennyit kérdezni emelt szinten se, nemhogy arról, hogy állóvízben milyen növények rohadnak (esszé).
Szóval ez nem ment valami fényesen, de legalább még csak nem is voltak élvezhető feladatok. Nembaj, csak jó lett... Végülis nem vagyok hülye, csak bizonytalan és vannak persze azért hiányosságaim... :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326696 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Felagund írta: Babból.
Ez egyértelmű ;)

Vazz. :P Mostmár javítva, az "babaolaj" akart lenni... :twisted:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326689 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Ben írta: "ha a napraforgóolaj napraporgóból készül, miből van a babolaj?"


Babból.
Ez egyértelmű ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326659 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Nóli i linantea írta: Nyugi, majd gondolok rád mint sorstárs a Táncsicsból.(De akkor majd te is énrám! :lol: ) (A Móriczban kémiáztam :P )

Wow, nem valami bizalomgerjesztő egy hely, ugye? :P Aki esetleg a Than Károlyba jönne bioszra, sikítson rám reggel a forgatagban :D Bár szerintem nincs ilyen...

Nóli, reggel nyolctól megy a viszontdrukk :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326658 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta: Egyelőre csak írásbeli jön, a szóbelinél már legalább konkrét tételek lesznek, de holnap nem tudom, mire számítsak. Csak hát kicsit összetettebbek, mint a közepeseknek, de annyira nem vészes, csak alaposnak kell lennem. :)

Nyugi, majd gondolok rád mint sorstárs a Táncsicsból.(De akkor majd te is énrám! :lol: ) (A Móriczban kémiáztam :P )

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326652 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Jó, de asszem láttam már kisbabákat víz alatt úszni. :P Sztem inkább erre vonatkozik az elmélet, nem az újszülöttre, és inkább úsztatásra, mint víz alá nyomásra. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326651 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Egyelőre csak írásbeli jön, a szóbelinél már legalább konkrét tételek lesznek, de holnap nem tudom, mire számítsak. Csak hát kicsit összetettebbek, mint a közepeseknek, de annyira nem vészes, csak alaposnak kell lennem. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326650 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Az úsztatás és a víz alá nyomás nem ugyanazt jelenti, vagy rosszul tudom? :P

Egyébként szokták, ismerősünk is vitte úszni a kislányát de neki volt ehhez spéci sapkája amiben hungarocell volt és így nem merült le hanem hanyatt fölfeküdt vízre és pancsikolt meg lábbal kavart... tündéri volt :D

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326649 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tanulószoba
De a babákat szokták úsztatni, vagy rosszul tudom?

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326648 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta:

Annis írta: A kérdésem főkén arra irányult hogy kinek jutott eszébe hogy érdekes kísérlet lenne egy újszülöttet víz alá nyomni és megnézi vesz-e levegőt... (azt én is tudom mik a tünetei annak ha nem teszi)

Jaa, azt sajnos ötletem sincs, sokan szülnek víz alatt, de nem a félórás újszülöttre gondoltam, hanem néhány hónapos korában még van ez a reflex, utána eltűnik, ha jól tudom. Jó, hogy ilyesmiket nem is tudok pontosan, holnap lesz a biosz érettségi...


Én érettségiztem belőle, és ne aggódj ott nem kérdezték hogy próbáltam-e már újszülöttet vízbe fojtani...

Bár nekem eleve mázlim volt mert kihúztam a hasnyálmirigyet és jellegzetes betegségét fő tételnek és hát anyu cukorbeteg... onnan a CO" kimutatása meszes vízzel kísérlet már csak kellemes befejezés volt mivel az érettségi elnök odavolt tőle hogy ott pancsolok

De az nekem tényleg magas hogy hogy jut valakinek esébe hogy kipróbálja mit cisnál az újszülött a víz alatt...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326647 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Annis írta: A kérdésem főkén arra irányult hogy kinek jutott eszébe hogy érdekes kísérlet lenne egy újszülöttet víz alá nyomni és megnézi vesz-e levegőt... (azt én is tudom mik a tünetei annak ha nem teszi)

Jaa, azt sajnos ötletem sincs, sokan szülnek víz alatt, de nem a félórás újszülöttre gondoltam, hanem néhány hónapos korában még van ez a reflex, utána eltűnik, ha jól tudom. Jó, hogy ilyesmiket nem is tudok pontosan, holnap lesz a biosz érettségi...

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326645 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba
A kérdésem főkén arra irányult hogy kinek jutott eszébe hogy érdekes kísérlet lenne egy újszülöttet víz alá nyomni és megnézi vesz-e levegőt... (azt én is tudom mik a tünetei annak ha nem teszi)

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326643 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta:

Annis írta: Engem már csak az érdekelne hogy vajon honnan tudják hogy ha egy újszülöttet a víz alá nyomnak, nem vesz levegőt...

Hát megnézik, hogy mennyire kékül el :P Lenyomják és azt lehet látni, hogy mikor kezd fuldoklani vagy nem kezd fuldoklani. És mivel az utóbbi történik, valószínűleg nem vett levegőt. Pontosabban vizet. :P

Hát ha lenyomják a víz alá, rövid időn belül mindenképp fuldokolni kezd :roll: :roll:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 5 hónapja #326631 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Na ja, éérdekes... :P Erről az olyasfajta viccek/kérdések jutnak eszembe, mint pl. "milyen színű lesz a hupikék törpike ha sokáig püfölöm?" vagy "ha a napraforgóolaj napraporgóból készül, miből van a babaolaj?" és tsai :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326593 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Annis írta: Engem már csak az érdekelne hogy vajon honnan tudják hogy ha egy újszülöttet a víz alá nyomnak, nem vesz levegőt...

Hát megnézik, hogy mennyire kékül el :P Lenyomják és azt lehet látni, hogy mikor kezd fuldoklani vagy nem kezd fuldoklani. És mivel az utóbbi történik, valószínűleg nem vett levegőt. Pontosabban vizet. :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326584 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Valóban érdekes elmélet.
Engem már csak az érdekelne hogy vajon honnan tudják hogy ha egy újszülöttet a víz alá nyomnak, nem vesz levegőt...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326571 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta:

Kisvakond írta: Lehet hogy nagyon off de szeretném megkérdezni nem-e tud valaki valamit a vízi majom elméletről? (lehet h egybe kéne írni :oops: )

vízimajom elmélet az nekem nagyon szimpatikus, elvileg egybe kell írni, de ez most lényegtelen. :) Afrika környékéről származtatja elsősorban a humanoidokat, akik a víz környékén éltek, az elmélet szerint ezért izzadunk és könnyezünk sós folyadékot, valamint ezért nincs szőr rajtunk olyan mennyiségben. ezt támasztja alá az a tény, hogy az újszülötteknek merülési reflexük van, vagyis nem vesznek levegőt, ha víz alá nyomják őket.
bőrünk alatt zsírréteg van, úszóhártyánk is van az embrionális fejlődés egyik szakaszában és szabályozható a légzésünk is, valamint sokkal szívesebben járunk vízpartra nyaralni, mint máshova.
később kijöttünk a szárazföldre és úgy folytattuk tovább a kis életünket, nagyon röviden ez a vízimajom elmélet :)

szerk.: találtam "szakirodalmat": hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%ADzim ... m%C3%A9let


Nagyon szépen köszönöm!!!
Sok-sok pusszancs

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326570 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta: vízimajom elmélet az nekem nagyon szimpatikus, elvileg egybe kell írni, de ez most lényegtelen. :) Afrika környékéről származtatja elsősorban a humanoidokat, akik a víz környékén éltek, az elmélet szerint ezért izzadunk és könnyezünk sós folyadékot, valamint ezért nincs szőr rajtunk olyan mennyiségben. ezt támasztja alá az a tény, hogy az újszülötteknek merülési reflexük van, vagyis nem vesznek levegőt, ha víz alá nyomják őket.
bőrünk alatt zsírréteg van, úszóhártyánk is van az embrionális fejlődés egyik szakaszában és szabályozható a légzésünk is, valamint sokkal szívesebben járunk vízpartra nyaralni, mint máshova.
később kijöttünk a szárazföldre és úgy folytattuk tovább a kis életünket, nagyon röviden ez a vízimajom elmélet :)

szerk.: találtam "szakirodalmat": hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%ADzim ... m%C3%A9let

Hmm, most az jutott eszembe, h a placebonak van egy 'space monkey' című száma, a következő ilyen teória az, lesz, hogy kimentünk az űrbe pár millió évre, majd visszajöttünk? :D

Na de ne legyünk rosszmájúak, főleg, hogy még egész érdekes is ez a felvetés. :-) Csak azt nehezen tudom elképzelni, hogy az emebrszabású lény pármillió évre beköltözött a tengerbe, aztán mégis inkább visszajött (pedig milyen kár, lehet, hogy mára már hatalmas víz alatti városaink lennének, odavernénk Jar-Jarékat :D ).
Na jó, tudom, nem ilyen egyszerű, de akkor is furcsán hangzik, a részleges vízi életmódhoz való alkalmazkodás már hihetőbb szvsz. De tök érdekes. :-)

Egyébként sztem is kötőjellel kell írni ("vízimajom-elmélet" - mint az "összeesküvés-elmélet" szót is :P ), mint ahogy a wikipédia is írja.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326562 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kisvakond írta: Lehet hogy nagyon off de szeretném megkérdezni nem-e tud valaki valamit a vízi majom elméletről? (lehet h egybe kéne írni :oops: )

vízimajom elmélet az nekem nagyon szimpatikus, elvileg egybe kell írni, de ez most lényegtelen. :) Afrika környékéről származtatja elsősorban a humanoidokat, akik a víz környékén éltek, az elmélet szerint ezért izzadunk és könnyezünk sós folyadékot, valamint ezért nincs szőr rajtunk olyan mennyiségben. ezt támasztja alá az a tény, hogy az újszülötteknek merülési reflexük van, vagyis nem vesznek levegőt, ha víz alá nyomják őket.
bőrünk alatt zsírréteg van, úszóhártyánk is van az embrionális fejlődés egyik szakaszában és szabályozható a légzésünk is, valamint sokkal szívesebben járunk vízpartra nyaralni, mint máshova.
később kijöttünk a szárazföldre és úgy folytattuk tovább a kis életünket, nagyon röviden ez a vízimajom elmélet :)

szerk.: találtam "szakirodalmat": hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%ADzim ... m%C3%A9let

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326556 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Lehet hogy nagyon off de szeretném megkérdezni nem-e tud valaki valamit a vízi majom elméletről? (lehet h egybe kéne írni :oops: )

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326250 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Ben írta: Fent van az om.hu-n javítókulccsal együtt.


nézd a jószándékot Ben... :s... :D

*matekfakttal sosincs egyedül az ember :D :D

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326237 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Galadriel14 írta:

Holtak vezére írta: de, írtunk, például matekból, eléggé emeltszintűt.. a középszintű feladatsort nem láttam, de az emelt az www.sulinet.hu/komal/ innen volt, és ez azért érdekesebb játék :) holnap meglátjuk.


mi megkaptuk a középszintű feladatsort.. ha kell esetleg be tudom szkenneltetni és át tudom emailben küldeni.. :D amúgy nem olyan vészes.. az volt a hf-nk fakton :D


matekfakt?! :) :) höhö. akkor nem vagyok egyedül. illetve most már nem aktuális, de aki egyszer matekfaktos volt az egész életében az lesz.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326230 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Galadriel14 írta: mi megkaptuk a középszintű feladatsort.. ha kell esetleg be tudom szkenneltetni és át tudom emailben küldeni.. :D amúgy nem olyan vészes.. az volt a hf-nk fakton :D

Fent van az om.hu-n javítókulccsal együtt.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326228 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Holtak vezére írta: de, írtunk, például matekból, eléggé emeltszintűt.. a középszintű feladatsort nem láttam, de az emelt az www.sulinet.hu/komal/ innen volt, és ez azért érdekesebb játék :) holnap meglátjuk.


mi megkaptuk a középszintű feladatsort.. ha kell esetleg be tudom szkenneltetni és át tudom emailben küldeni.. :D amúgy nem olyan vészes.. az volt a hf-nk fakton :D

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326106 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Missy írta: Ha a googlen rákeresel teszemazt? :roll:

A területeset pedig történelmi atlaszban kéne megkuksolni.
Esetleg könyvtárba, ha mész..


jaj, pöpp naiv :D :wink:

Nálunk atlaszolni (amiből mellesleg van négy: Csehszlovák atlasz, Csehszlovák történelmi atlasz, Magyar töri atlasz - ami használható -, Szlovák töri atlasz) nem soká kell. Megmutatjuk piciny ujjunkkal, aztán lehet szónokolni az előre gyártott történelemről... bőven... dióhélyban két-három oldal :D :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326105 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ha a googlen rákeresel teszemazt? :roll:

A területeset pedig történelmi atlaszban kéne megkuksolni.
Esetleg könyvtárba, ha mész..

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #326097 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Drága feleim! Mielőtt egy hétre elbúcsúznék, megkérdezném, hogy esetlegesen nincs-e valakinek használható anyaga ezekben a témakörökben:
- Szlovákia területe a vaskorban
- A szláv nép a kárpátmedencében és első államuk (Samo Birodalma)
- Szlávok őstörténete

Azt hiszem nem kell kommentálnom, hogy mennyire szeretem az oktatásügyi miniszterünket... :roll: köp-köp

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.597 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére