Tanulószoba

Több
17 éve 6 hónapja #321359 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta:

Rabyn írta: Jelentem SIKERES vizsgát tettem:D

gratula :)

Nagy-nagy gratulaaa! :D DD

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321355 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta: Jelentem SIKERES vizsgát tettem:D

gratula :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321353 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Jelentem SIKERES vizsgát tettem:D

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321202 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Annis, ne aggódj, szakmai rátermettség - alapon IS dönthetnek! :wink:
De ha te úgyis felsőben vagy gimiben/szakközépben fogsz tanítani, kizárólag a szakmai tudásodat nézik az adott tudományágból, a pedagógiai adottságaiddal majd úgy is csupán a gyakorlótanítás során szembesülsz!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321149 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Amilyen szakra én fogok jelentkezni ott egész biztosan nincs.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321144 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Annis írta:

Alyr Arkhon írta: Lehet hogy a suliban ahol tanítani fogsz az a szokás, hogy más tartja a tornaórát (alsóban még ez a neve), de lehet hogy nem. A képzés során nem építhetnek arra, hogy talán olyan iskolában kapsz állást ahol ilyen a szokás.


Nem én szeretnék ilyen iskolában tanítani... Engem a tanári pálya felsőbb korosztályoknál vonz... inkább gimnáziumba mennék, bár nem a tanári pálya az elsödleges cél de amerre tovább szeretnék menni ott ez a lehetőség is felmerül.
Mondjuk felvételizni csak jövőre fogok, mert ha már belekezdtem a fotózásba akkor szeretném befejezni és megcsinálni a szakmai vizsgát, mert nem gondolnám hátránynak ha van egy szakma a kezemben...

A kérdést csak azért tettem fel mert nekem furcsa volt hogy ez is követelmény...


Az egyetemen (és elvileg gimnáziumi tanárhoz egyetemi végzettség kell ha jóltudom) nincs testnevelés felvételi. Bár az eltén van két félév kötelező testnevelés.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321142 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Alyr Arkhon írta: Lehet hogy a suliban ahol tanítani fogsz az a szokás, hogy más tartja a tornaórát (alsóban még ez a neve), de lehet hogy nem. A képzés során nem építhetnek arra, hogy talán olyan iskolában kapsz állást ahol ilyen a szokás.


Nem én szeretnék ilyen iskolában tanítani... Engem a tanári pálya felsőbb korosztályoknál vonz... inkább gimnáziumba mennék, bár nem a tanári pálya az elsödleges cél de amerre tovább szeretnék menni ott ez a lehetőség is felmerül.
Mondjuk felvételizni csak jövőre fogok, mert ha már belekezdtem a fotózásba akkor szeretném befejezni és megcsinálni a szakmai vizsgát, mert nem gondolnám hátránynak ha van egy szakma a kezemben...

A kérdést csak azért tettem fel mert nekem furcsa volt hogy ez is követelmény...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321137 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Lehet hogy a suliban ahol tanítani fogsz az a szokás, hogy más tartja a tornaórát (alsóban még ez a neve), de lehet hogy nem. A képzés során nem építhetnek arra, hogy talán olyan iskolában kapsz állást ahol ilyen a szokás.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321128 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Annis írta: Édesanyám meg évekig bölcsisnéniként dolgozott (szerencsére ott nem volt iylen követelményrendszer) és ott az volt a felvételi (mondjuk ez az állásinterjú volt, mert ehhez nem egyetemi/főiskolai végzettség kellett és ő is érettségi után ment) hogy beküldték a csoportbe és megnézték mihez kezd velük... fél óra múlva kihívták és mondták hogy másnap reggel kezdhet...



a bölcsisnéni, azaz a gondoznői végzettségnek semi köze az ovó és tanítóképzőhöz. Az a végzettségem nekem is megvan, ugyanis egészségügyi iskolában a végzettség általános ápoló/csecsemőgondozó. Ez 3 éves korig ad jogosultságot, de ott az a lényeg, hogy másra tudj figyelni, mint az énektanítás. Hisz annyira az még nem fontos, hogy kottázz, ne légy annyira hamis :)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321114 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Üdv!

A válaszokat köszönöm, bár továbbra sem értem hogy miért nem szakmai rátermettség (értem ezalatt hogy mekkora érzéke van ahhoz hogy kisgyerekekkel hogyan kell bánni) alapon döntenek...

Egyébként van délelőttös meg délutános tanítónéni és ovónéni is ergo sztem megoldható lenne hogy az egyiknél inkább az ének a másiknál más domináljon, csak arra kell figyelni kiket raknak párba. (óvodában pedig ezek naponta váltják egymást úgyhogy abból sincsen gond ha a gyerek mondjuk csak minden délelőtt van ott)

Édesanyám meg évekig bölcsisnéniként dolgozott (szerencsére ott nem volt iylen követelményrendszer) és ott az volt a felvételi (mondjuk ez az állásinterjú volt, mert ehhez nem egyetemi/főiskolai végzettség kellett és ő is érettségi után ment) hogy beküldték a csoportbe és megnézték mihez kezd velük... fél óra múlva kihívták és mondták hogy másnap reggel kezdhet...

Egyébként én meg enyhén raccsolok (enyhe alatt azt értem hogy nem mindenki veszi észre) de ami szintén kizáró oknak számítana, de amennyi beszédhibás kistanárral találkoztam eddig ettől annyira nem tartok...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321059 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Annyira azért nem vették vérkomolyan, de én tényleg elszúrtam nagyon. Remélem mostt jobb lesz. Mert énekelni tudok, visszaénekelni amit előttem énekeltek tudok. Majd meggyőzőm a tanerőt aki vizsgáztat, hogy vegyenek fel... Az alapokat kell tudni (ergo ha megadnak egy hangot tudd, hogy a következő hang az micsoda és kb milyen hangon szólal meg...) mondjuk én tartok tőle...

A tesit én se értem. Sosem az alsós tanárom volt a tesitanár. Majdnem megkérdeztem felvételin, hogy oké, most tudok tesizni de mi lesz ha mondjuk kiderül, hogy öt éve múlva nem tudok majd járni és kerekesszékbe kerülök, akkor nem lehetek tanító,pedig a többi képességem megvan hozzá? De nem kérdeztem meg. Talán ha felvesznek megkérdezem:)

Igazából szerintem minden pedagógusi pályát rátermettség alapján kellenne tanítani. Aki alkalmatlan tanárnak az ne tanítson később sem semmit.

Majd ha oktatásügyi miniszter leszek megváltoztatom:)

Snuff: ha tudsz valamilyen hangszeren játszani vidd magaddal és mond el, hogy tudsz! az előny!! És azt is említsd meg, hogy kórusoltál.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321055 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Szerintem egy óvónéninek énekelnie tudnia kell... az óvodai énektanulás nem arról kéne szóljon, hogy "na most akkor leülünk és egy órát éneket tanulunk", hanem bármikor, játék közben, mindig együtt énekelni. :) (Mi mondjuk Anyuval oviba menet is végigénekeltük az utat :D )
Hogy miért elvárás a felvételin a kottaolvasás, azt magam sem értem, mint lentebbről kiderül...

A tanítónéni hasonló okokból nem árt, ha tud énekelni, bár az éneket mint tantárgyat már taníthatja más... De én pl. azt nem értem, hogy miért feltétel, hogy képes legyen tesit is tanítani?! Tehát egy egyensúlyzavaros (mint én :P ), egy labdavezetésben ügyetlen, egy túlzott rövidlátó (mmint szemüveggel lát, de a megerőltetés veszélye miatt nem vagy nem annyit mozoghat) vagy más betegség miatt a tesitanításra nem képes ember miért ne lehetne ugyanolyan jó tanító(nő)?! A tesit úgyis más tanítja többnyire...

szerk.: na közben írtak mások :P nem igaz, h. az éneket és a tesit is muszáj ugyanaz a tanítónő tartsa... nálunk simán más volt (mondjuk zenei tagozat, de a tesit is más), és több iskolából hallottam hasonlót.

Snuff, ha a szolmizációs hangokat tudod a kórusos múltadból, sztem nem lesz nehéz a kottaolvasás... ;) ha nem, akkor már bajosabb így szűk egy hét alatt :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321054 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Rabyn: köszönöm szépen, megpróbálok egy hét alatt fejleszteni magamon valamit. öt éve éneklek kórusokban és az iskolai énekkarban, ha ez nem segít, akkor más se nagyon. de ez végülis úgyis csak az utolsó hely, amit megjelöltem, reménykedem, hogy ha mégse lesz meg az alkalmasságim, akkor ez nem olyan nagy gond. nem tudom, hogy megy ez a szegedi egyetemen.
bár néha az a túl nagy gond, hogy nagyon optimista vagyok...

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321053 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Annis, a válasz nagyon egyszerű: az óvodapedagógusnak és a tanítónak/tanítónőnek is énekeket kell tanítania. A tanároknak természetesen nincsen ilyen készségfelmérés (kivéve, ha énektanárnak mész). De ált. isk. alsóban még nincsenek külön tanárok a tantárgyakra, mindent a tanító/tanítónő tart meg, a tesitől az olvasás órán át az énekig és a technikáig. Az óvodában meg a foglalkozások ilyen jellegűek.

Természetesen nem ezek az egyedüli szelekciós szempontok felvételinél.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321052 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Üdv!

Csak félig-meddig témába vágó a kérdés, de egy llendő pedagógusnak/óvodapedagógusnak miért kell tudnia kotátt olvasni, vagy egyáltalán énekelni?
A kérdés leginkább azért merült fel bennem, mert engem is érdekel a tanári pálya (bár felsőbb korosztályoknál tehát inkább gimnázium) de botfülem és pocsék hangom van (ezt bizonyítja hogy az első énektanárnőm kirohant a teremből a második meg mondta hogy ha nem akarok nem kötelező bejárni órára az énekkar meg sajnos már telített - akkor volt 3 fős - úgyhogy nem férek be) ettől függetlenül nem érzem hogy rosszabb pedagógus, óvodapedagógus lennék mint az, aki tud is énekelni. Természetesen nem én tanulnám velük a népdalokat, de ez miért kizáró ok?
És ez inkább kíváncsiság, de eleve nem értem hogy miért készségtárgyakkal szórják az embert ahelyett hogy azt mérnék föl hogy mihez kezd ha beküldik 15 futkosó rohangáló kisgyerek közé akiknek le kell kötni a figyelmét... mert lehet hogy valaki nem jó kézügyességben, énekben stb. (rám szerencsére csak az ének rész vonazkozik) de attól függetlenül csodálatosan tud bánni a gyerekekkel. Nem ez lenne a fontosabb? Azért van két ovóvnéni hogy ne feltétlenül egyformán foglalkozzanak a gyerekekkel.
Szerintem.
És ez tényleg cska kíváncsiság de nagyon érdekelnének erre a magyarázatok, vélemények.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321051 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Alyr Arkhon írta:

Kincső (Thilanna) írta: nem hiszem, h. a kottaolvasás miatt kivágnának...


Mért nem? Mit számít a meggyőzőkészség ha nem tudod leszolmizálni az elédrakott kottát?

(egyébként bárkinek szívesen segítek, elvileg elvégeztem a zeneiskolai szolfézst)


hát, mert nem tudtam, hogy ennyire vérkomolyan elvárják, h. már felvételin tudjon egy leendő óvodapedagógus szolmizálni...
gondoltam, ha minden más skillje megvan, talán emiatt nem küldik el, de Rabyn beszámolója alapján valsz mégis :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321049 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: nem hiszem, h. a kottaolvasás miatt kivágnának...


Mért nem? Mit számít a meggyőzőkészség ha nem tudod leszolmizálni az elédrakott kottát?

(egyébként bárkinek szívesen segítek, elvileg elvégeztem a zeneiskolai szolfézst)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #321034 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn írta: Én az előfelvételin elbuktam a kottázást. Most csak abból kell mennem. Remélem sikerül:)

Mi is! :-) ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320936 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Snuffles elmesélem neked az eltés előfelvételit:

Az úgy néz ki, hogy vagy vagytok ezren... Közlik, hogy na ez a csapat irány a tesiterem. Átöltözés stb. Be a tesiterembe. Ottan megkérdezik, hogy ki minek jön. Elmondod. Akkor megkérdezik, hogy ki volt felmentett.
Aztán kell futni picit, meg gimnasztikázni meg ilyenek.
Aztán dögfáradtan kimész.

A beszédalk. Az olyan, hogy elédpakolnak egy könyvet és előtte van legalább 5-6 perced elolvasni! Csak azt nézik amikor felolvasod, hogy van-e valamilyen beszédhibád.

Az ének amúgy a szóró szerintem. KELL tudni kottázni az ovipedagogusoknak is! Meg vinni 20 dalos listát és abból dalolni, meg visszadúdolni és visszatapsolni is.

Egyébként ha idén nem sikerül akkor van egy éved rá, hogy felkészülj jövőre.

Én az előfelvételin elbuktam a kottázást. Most csak abból kell mennem. Remélem sikerül:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320921 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta:

Kincső (Thilanna) írta: Egyáltalán nem tanultál kottából olvasni? Mert ha egy picit igen, akkor próbáld átnézni, és menni fog sztem... ;)

nem, soha nem tanultam és most kicsit megijedtem. ha zavarban vagyok, élőszóban is dadogok, olvasni egyenesen nem is tudok olyankor :D jézusom, össze kell szedjem magam csütörtökig! köszönöm az információkat, sajnos a könyv nincs meg.


Nyugiii, csak magabiztosan ;) ha minden más megy, és meggyőző vagy, akkor nem hiszem, h. a kottaolvasás miatt kivágnának...
Ill. addig azért fuss össze egy kottával sztem, meg vkivel aki tud segíteni! ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320917 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Egyáltalán nem tanultál kottából olvasni? Mert ha egy picit igen, akkor próbáld átnézni, és menni fog sztem... ;)

nem, soha nem tanultam és most kicsit megijedtem. ha zavarban vagyok, élőszóban is dadogok, olvasni egyenesen nem is tudok olyankor :D jézusom, össze kell szedjem magam csütörtökig! köszönöm az információkat, sajnos a könyv nincs meg.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320904 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta:

Kincső (Thilanna) írta: Milyen szak?
Azt tudom, h. Rabynnak ELTE tanítóképző alkalmasságiján kellett kottátolvasnia...

óvodapedagógus. de kottából nem tudok olvasni, ha beledöglök se. pláne jövő csütörtökig. én úgy tanultam dalokat, ha elénekelték nekem, mint ahogy énekkaron elénekli a tanárnő, úgy tisztán el tudom énekelni. de így... :S


Mit találtam Neked: klikk

Egyáltalán nem tanultál kottából olvasni? Mert ha egy picit igen, akkor próbáld átnézni, és menni fog sztem... ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320899 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Milyen szak?
Azt tudom, h. Rabynnak ELTE tanítóképző alkalmasságiján kellett kottátolvasnia...

óvodapedagógus. de kottából nem tudok olvasni, ha beledöglök se. pláne jövő csütörtökig. én úgy tanultam dalokat, ha elénekelték nekem, mint ahogy énekkaron elénekli a tanárnő, úgy tisztán el tudom énekelni. de így... :S

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320897 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta: Behívott az SZTE, mert alkalmassági vizsgára van szükségem, ami testi alkalmassági, beszéd alkalmassági és ének alkalmassági vizsgából áll. Namármost a kérdésem arra irányul, hogy kottából ugye nem kell olvasnom, mert én csak hobbiból éneklek a gimis énekkarban, nem tanultam soha hangszeren játszani és kottázni, szolmizálni. (Illetve tanultam, de az rég volt...)


Milyen szak?
Azt tudom, h. Rabynnak ELTE tanítóképző alkalmasságiján kellett kottátolvasnia...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320891 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Behívott az SZTE, mert alkalmassági vizsgára van szükségem, ami testi alkalmassági, beszéd alkalmassági és ének alkalmassági vizsgából áll. Namármost a kérdésem arra irányul, hogy kottából ugye nem kell olvasnom, mert én csak hobbiból éneklek a gimis énekkarban, nem tanultam soha hangszeren játszani és kottázni, szolmizálni. (Illetve tanultam, de az rég volt...)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320613 Írta: Nienna Táralóm
Nienna Táralóm válaszolt a következő témában: Tanulószoba

A cirill ábc sem annyira ördöngős.

Viszonyítás kérdése...Az arabhoz képest nagyon egyszerű.Igazából mindent meg lehet tanulni,ha az ember kitartó és nem mellesleg van rá elég ideje.

"Fogd fel tenyeredben a végtelent,
S egy percben élj évezredet!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320487 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Help míííí...!

Összehasonlító elemzést kell írnom Arany János: Sejtelem és Illyés Gyula: 77 c. versekből.
"...élethelyzet és motívumok bemutatásával..."
Túl kocka vagyok én ehhez... :D
Tudnátok az anyaggyűjtésben segíteni? Vagy csak pár kiinduló pontot adni, amiből vmit kihozhatok?

KÖSZI! 8)

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320441 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta:

Dreamer_KF írta: Értem. Ebben az esetben mondhatjuk, hogy nem tudsz angolul, csak a papírért hajtottál.
Vannak intenzív nyelvtanfolyamok, amik után ha egy héten belül mész, akkor megvan a papír, utána, az egész törlődik a rövid távú memóriádból. De akkor plz. ne mond azt, hogy beszéled a nyelvet, meg milyen könnyű. Különben sem az igeragozás ott a nehéz.

??? 12 évig tanultam. és a rohadt életbe is, meg tudok írni egy levelet a saját szavaimmal igényesen és szépen akármilyen nyomorult kft-nek vagy kiadónak, de a szókincsem elég gyatra. nagyon nem akarom greed-módra egy pillanat alatt feltoszni az agyam, de asszem ez folyton sikerül.

és tudod a papír csak a *&@{#!!! a pontokért kellett. soha nem hajtottam semmiért, aminek lehet anyagi vonzata.


Az, hogy ki hoigy beszél egy nyelvet, relatív. van egy ismerősöm, a szaknyelvet pipecül tudja, de tedd le London közepébe... Aveoris azt mondta, hogy aki 20 évig tanul oroszul, az fog tudni alapszinten- farasangra menet bezsélgettünk erről. Tudjátok, igazat adok neki. Számomra egy nyelv ugyanis nem a hétköznap beszélt, nem is az üzleti, hanem az irodalmi- mert az egy nyelv igazi lelke, abban muatatkozik meg a gyönyörűsége. Lásd: Tolkien eredetiben. Vagy akár a Próféta angolul. Szinte zeng... élet van benne.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320421 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Nienna Táralóm írta: Snuffles!Ne aggódj,a héber ábc egyszerűbb,mint a cirill(legalábbis nekem)



A cirill ábc sem annyira ördöngős. Mondjuk én egy hét itthon fekvés után tudtam olvasni, és hála a szlováknak, értem is valamennyire. Nekem tetszik az orosz, nem lenne rossz egyszer rendesen beszélni is :D Amúgy nyelvet tanulni tényleg nem rossz hobbi, én is beszereztem jó pár nyelvkönyvet (spanyol, orosz, japán, francia). Bár, mostanság elég nekem a szlovák meg az angol is :D (A magyar az elég jól megy XD)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320401 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Dreamer_KF írta: Értem. Ebben az esetben mondhatjuk, hogy nem tudsz angolul, csak a papírért hajtottál.
Vannak intenzív nyelvtanfolyamok, amik után ha egy héten belül mész, akkor megvan a papír, utána, az egész törlődik a rövid távú memóriádból. De akkor plz. ne mond azt, hogy beszéled a nyelvet, meg milyen könnyű. Különben sem az igeragozás ott a nehéz.

??? 12 évig tanultam. és a rohadt életbe is, meg tudok írni egy levelet a saját szavaimmal igényesen és szépen akármilyen nyomorult kft-nek vagy kiadónak, de a szókincsem elég gyatra. nagyon nem akarom greed-módra egy pillanat alatt feltoszni az agyam, de asszem ez folyton sikerül.

és tudod a papír csak a *&@{#!!! a pontokért kellett. soha nem hajtottam semmiért, aminek lehet anyagi vonzata.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.595 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére