Tanulószoba

Több
17 éve 6 hónapja #320368 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Ben írta:

Kar'sa írta: Cáfold, ha tudod... most a quenyát, sindát, etc. ne vegyük azért egy kalap alá a többi nyelvvel...

A quenya meg a sinda eszembe se jutott, azok nemigen érdekelnek. :P De én pl. szeretnék megtanulni pár nyelvet, ha lehetőségem adódik rá, csak úgy, mert érdekel. Nyilván egy idő után ha olyan szintre jutok, megpróbálok papírt szerezni belőle (meg ha van annyi pénzem, hehe), pl. engem is érdekel a héber, bár nem hiszem, hogy a későbbiek során égető szükségem lesz majd rá, de ettől függetlenül még érdekel. Tudom, hülye vagyok. :D


Egyáltalán nem vagy hülye. Csak annyira, amennyire én(így nyelvügyileg legalábbis) 8) :lol: Engem is érdekel a héber.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320364 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
SOS!

Sürgősen kéne egy-két napon belül Meredith Belbin: A team - avagy az együttműködő csoport c. könyve!!!

Ha tudsz segíteni, írj privit! Kösz!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320362 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kar'sa írta: Cáfold, ha tudod... most a quenyát, sindát, etc. ne vegyük azért egy kalap alá a többi nyelvvel...

A quenya meg a sinda eszembe se jutott, azok nemigen érdekelnek. :P De én pl. szeretnék megtanulni pár nyelvet, ha lehetőségem adódik rá, csak úgy, mert érdekel. Nyilván egy idő után ha olyan szintre jutok, megpróbálok papírt szerezni belőle (meg ha van annyi pénzem, hehe), pl. engem is érdekel a héber, bár nem hiszem, hogy a későbbiek során égető szükségem lesz majd rá, de ettől függetlenül még érdekel. Tudom, hülye vagyok. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320361 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Ben írta:

Missy írta: a legtöbb esetben azért, mert kell róla a papír

Na ezt azért cáfolnám... :P

Cáfold, ha tudod... most a quenyát, sindát, etc. ne vegyük azért egy kalap alá a többi nyelvvel... ha meg a hobbiból nyelvet tanulókra gondolsz... hát, asszem azok kevesebben vannak, mint a papírosok...
Jah, amúgy még alternatíva, hogy azért tanulnak, mert kötelező... hálistennek ilyenben nekem nem volt részem...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320353 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Missy írta: a legtöbb esetben azért, mert kell róla a papír

Na ezt azért cáfolnám... :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320352 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Szerintem ha belevágunk egy idegen nyelv tanulásába(a legtöbb esetben azért, mert kell róla a papír), akkor azt tegyük már úgy, hogy beszéljük is a nyelvet legalább középszinten(értsd: azt is értsék, hogy te mit makogsz, de te is értsed őket), és így a tanfolyamba ölt idő és pénz sem veszik kárba. Meg jól is jön, ha beszélsz vmilyen idegen nyelvet. :wink:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320346 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Értem. Ebben az esetben mondhatjuk, hogy nem tudsz angolul, csak a papírért hajtottál.
Vannak intenzív nyelvtanfolyamok, amik után ha egy héten belül mész, akkor megvan a papír, utána, az egész törlődik a rövid távú memóriádból. De akkor plz. ne mond azt, hogy beszéled a nyelvet, meg milyen könnyű. Különben sem az igeragozás ott a nehéz.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320345 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Dreamer_KF írta: Aha..What can function as a non-finite verb? Elég, ha felsorolod őket. Hiszen ez a legkönnyebb nyelv!:D

Azt nem mondtam, hogy beszélek is angolul, csak azt hogy megszenvedtem a nyelvvizsgámmal. Efkút kérdezd csak meg, egy internetes angol tesztet sem tudok kitölteni, tudod, azokat a divatos "melyik karakter lennél ...ból/ből". :) De valljuk be, könnyebb ragozni az igéket angolul, mint oroszul, franciául vagy németül. A többiről nem tudok nyilatkozni. :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320339 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta:

Nienna Táralóm írta: Tanultam héberül,hidd el,sokkal nehezebb mint az angol.(Ezért is hagytam abba.Meg azért,mert túl sok már az általam tanult nyelvek száma...)

az angol egy vicc, a legkönnyebb nyelv, habár én megszenvedtem vele, most franciául tanulok, de nagyon érdekel a héber, csak már egyszer megszenvedtem a cirill betűkkel és kicsit aggaszt, hogy ha oroszul se tudok folyékonyan olvasni, akkor a héberrel meg főleg nem járnék jól...
pedig nyelvmániás idióta vagyok.


Aha..What can function as a non-finite verb?

Elég, ha felsorolod őket. Hiszen ez a legkönnyebb nyelv!:D

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320304 Írta: Nienna Táralóm
Nienna Táralóm válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Snuffles!Ne aggódj,a héber ábc egyszerűbb,mint a cirill(legalábbis nekem)

"Fogd fel tenyeredben a végtelent,
S egy percben élj évezredet!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320303 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Tanulószoba
én 6 évig gyűrtem az oroszt, meg ballagáson a tanárnőt is :) de ... nem rég volt. Pedig fantasztikus nép..

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320302 Írta: Nienna Táralóm
Nienna Táralóm válaszolt a következő témában: Tanulószoba
:D


Rendben.Majd írok neki.Annyira nem sürgős,és inkább a mostani bejutási lehetőségek érdekelnek.

"Fogd fel tenyeredben a végtelent,
S egy percben élj évezredet!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320301 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Nienna Táralóm írta: Tanultam héberül,hidd el,sokkal nehezebb mint az angol.(Ezért is hagytam abba.Meg azért,mert túl sok már az általam tanult nyelvek száma...)

az angol egy vicc, a legkönnyebb nyelv, habár én megszenvedtem vele, most franciául tanulok, de nagyon érdekel a héber, csak már egyszer megszenvedtem a cirill betűkkel és kicsit aggaszt, hogy ha oroszul se tudok folyékonyan olvasni, akkor a héberrel meg főleg nem járnék jól...
pedig nyelvmániás idióta vagyok.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320300 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Meg nézz szét errefelé: www.kemet.hu is, bár vsz ismered. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320299 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Tanulószoba
de nem ám, mert sámán héber.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320297 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Nienna Táralóm írta: Már értem mi bajod van,**Shaman**.


Az ELTE egyiptológusi szaka érdekelne.Olyat is tudsz,aki itt tanul,Kincső?


Igen, Lamy , de ő már többedéves (tehát nem bolognais, az biztos :) ). Viszont magáról a szakról biztos tud Neked mesélni - írj neki privit, ha gondolod ;)

(Shaman ugratásával meg ne törődj, ő már csak ilyen, nem kell bedőlni neki ;) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320296 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Tanulószoba
mi bajom van? :D DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320294 Írta: Nienna Táralóm
Nienna Táralóm válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Már értem mi bajod van,**Shaman**.


Az ELTE egyiptológusi szaka érdekelne.Olyat is tudsz,aki itt tanul,Kincső?

"Fogd fel tenyeredben a végtelent,
S egy percben élj évezredet!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320292 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Nienna Táralóm írta: Más téma:
Nincs valaki,akit mostanában vettek fel az ELTE bölcsészkarára?


Ha pontosabban megmondod, mennyire mostanában és milyen szakra, és mondjuk a sűrűbben/többek által látogatott Beszélgetős topicban teszed fel a kérdést, biztosabb válaszra számíthatsz. :) (Ilyen tág körben több emberre is tudnék "ujjal mutogatni" ;) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320290 Írta: Nienna Táralóm
Nienna Táralóm válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Miért,mi bajod van vele?Egyébként azért,mert szeretek különböző nyelveket tanulni.Szerintem hasznos időtöltés.

"Fogd fel tenyeredben a végtelent,
S egy percben élj évezredet!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320284 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Hát elhiszem.. Gondoltam hogy nem könnyebb. Fúúúj és minek tanultál ilyen nyelveket?

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320283 Írta: Nienna Táralóm
Nienna Táralóm válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Tanultam héberül,hidd el,sokkal nehezebb mint az angol.(Ezért is hagytam abba.Meg azért,mert túl sok már az általam tanult nyelvek száma...)

"Fogd fel tenyeredben a végtelent,
S egy percben élj évezredet!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320281 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Tanulószoba
hogy a ****** tudjátok megtanulni ezeket az undorító angol meg német szavakat. Magyarok vagytok, nem külföldiek. Még jó hogy nem Héberül tanultok:PPPPP

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320256 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Ben írta: No widow is received. The Carthusian nuns have retained the privilege of the consecration of virgins, which they have inherited from the nuns of Prébayon.

Köszönet és hála, bár sajnos valószínűleg valami másnak is kell lennie, mert ahol nekem kell, ott akkor még csak férfiak voltak :?
De már ez is segített, köszönöm!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320255 Írta: Nienna Táralóm
Nienna Táralóm válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Más téma:
Nincs valaki,akit mostanában vettek fel az ELTE bölcsészkarára?

"Fogd fel tenyeredben a végtelent,
S egy percben élj évezredet!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320254 Írta: Nienna Táralóm
Nienna Táralóm válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Üdv Annis!

Néhány helyen én sem értek egyet a könyvek megfogalmazásával,de minden bennük van, ami szükséges lehet.(Néha kicsit több is,az igaz :) )

"Fogd fel tenyeredben a végtelent,
S egy percben élj évezredet!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320247 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Melyanna írta: HelpHelpHelp!!!
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mik voltak a kartauzi rend privilégiumai?
Szánom-bánom, de sehol nem találom, és nagyon kellene...! :oops:

Köszönet előre is!

Melian: Én sem találtam valami sokat, könyvekben sem, neten meg csak egyetlen mondatot:

No widow is received. The Carthusian nuns have retained the privilege of the consecration of virgins, which they have inherited from the nuns of Prébayon.


Vagyis nagyjából annyi, hogy a karthauzi apácáknak megvolt az az előjoguk, hogy csak szüzeket szentelhessenek fel, özvegyeket ne.

link - VIII. fejezet, a karhtauzi apácákról.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320236 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Tanulószoba
HelpHelpHelp!!!
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mik voltak a kartauzi rend privilégiumai?
Szánom-bánom, de sehol nem találom, és nagyon kellene...! :oops:

Köszönet előre is!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320176 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Ha konkrét cikket, képet tudtok adni, vagy könyvet, helyet ajánlani, ahol/amiben utána lehet nézni, azt tudnám igazából nagyon megköszönni. :)

Hát, ha esetleg némi aktualitást is szeretnél csempészni a dologba, a Stradivari-hegedűkről itt van egy cikk, Antonio Stradivariról némi info itt , illetve esetleg hasznos lehet a wikipédia zeneportálja: klikk

Belladonna írta: az Aquincumi Múzeumban van egy orgona, jó állapotban maradt meg. Úgy tudom, a világon nincs még egy abból a korból.

Ó, annak a feliratát mg régebben le is fordítottam, az szép. :) ))

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #320175 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Nienna Táralóm írta: Üdv!

Nálunk soha nem tanított Pethőné,mégis a fél iskola az ő könyveiből tanul...Szerintam azért,mert érthető,használható mindegyik.


Khm... ezzel vitatkoznék, de talán azért mert én ismertem is a hölgyet.
A legfőbb gondom az volt a könyvvel hogy szerintem inkább fektetett hagsúlyt arra hogy akár 15 soros mondatokon keresztül a műveltségét és szakmai jártasságát fitogtassa minél több idegen szakszóval mint arra hogy egy közérthető könyvet írjon... Pedig az utóbbira nagyobb szükség lett volna érettségi előtt... (a régi szép idők :P )
(vagy csak nekem volt gondom azzal hogy kb fél 11-kor már nem volt humorom a féloldalas mondatokból kibogarászni a két szükséges kifejezést...)

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.788 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére