Tolkien Tábor 2024

Filmklub

Több
12 éve 11 hónapja #395721 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmklub

Felagund írta: Üdv!

Egy ismerősöm kérdezi, hogy megvan-é valakinek a Gyűrűk Ura rajzfilm magyar felirattal vagy szinkronnal?

Köszi!

Nekem magyarul csak VHS-en. De miért nem tölti le?
Szerk: privi ment. ;)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #395717 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Filmklub
Üdv!

Egy ismerősöm kérdezi, hogy megvan-é valakinek a Gyűrűk Ura rajzfilm magyar felirattal vagy szinkronnal?

Köszi!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386849 Írta: Rarwenstar
Rarwenstar válaszolt a következő témában: Filmklub

Scriptures they heed have misled them,
All praise their sacrificed sons,
All praise their sacrificed sons.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386266 Írta: Hamandin
Hamandin válaszolt a következő témában: Filmklub
Akkor töltsd le innen: Katt.

Felirat: katt.

[center:1rrao6cc]Eorl Hamandin
[/center:1rrao6cc]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386264 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub

Attila írta:

Náda írta: lenne egy kérdésem...még ha jól emlékszem Gandalf belinkelte valahova ezt a linket: www.dailymotion.com/related/x93z ... 6c61746564
itt a The Hunt for Gollumot elvileg magyar felirattal is meglehet nézni. Én egyszerűen nem látom a magyar feliratot. Ugye felnyitom a menüt ott van jó sok pár nyelv meg ilyenek, de nem találom pedig szeretném megnézni felirattal(angol tudás hiányában).Tudna nekem valaki segíteni?
Köszönöm!

A menüben arra kattintottam, hogy "Enable Subtitles en", és nekem magyar felirat jött ki. ;)

Ami meg a filmet illeti, egyetlen egy dolog volt benne ami nagyon tetszett, mégpedig, amikor megjelent a Fekete Lovas először. Amúgy ezt leszámítva, a színészek nem tetszettek, a forgatókönyv csapnivaló, és ahogy előttem mondták már páran, vontatott a történet. Eltelik 5 perc és még mindig csak mászkál, és nem történik semmi. + Összemosták az animációt és a valós világot, de annyira, hogy még a vak is látja. Pl. amikor ott a Gyűrűt mutatják, meg amikor Gollamot, szörnyű szvsz. :/


Hát én akármit nyomok nem jön ki felirat.(((

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386261 Írta: Hamandin
Hamandin válaszolt a következő témában: Filmklub
Azért 1 amatőr csapatból álló emberek kezéből szerintem eléggé jó film lett,főleg hogy ezt ingyen csinálták saját pénzükből.
Én emelem virtuális kalapom előttük.

[center:1rrao6cc]Eorl Hamandin
[/center:1rrao6cc]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #379393 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub

Encsi írta: Nekem tetszeett :P Azon mosolyogtam, amikor zsákban vitte, és csak szerintem volt kilakkozva Arwen körme? :D

:D :D:D:D Oh my god... Tényleg :P :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #379378 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Filmklub
Nekem tetszeett :P Azon mosolyogtam, amikor zsákban vitte, és csak szerintem volt kilakkozva Arwen körme? :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #379370 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Filmklub
Áhh Atti hálás köszönet! :D

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja - 14 éve 9 hónapja #379367 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub

Náda írta: lenne egy kérdésem...még ha jól emlékszem Gandalf belinkelte valahova ezt a linket: www.dailymotion.com/related/x93z ... 6c61746564
itt a The Hunt for Gollumot elvileg magyar felirattal is meglehet nézni. Én egyszerűen nem látom a magyar feliratot. Ugye felnyitom a menüt ott van jó sok pár nyelv meg ilyenek, de nem találom pedig szeretném megnézni felirattal(angol tudás hiányában).Tudna nekem valaki segíteni?
Köszönöm!

A menüben arra kattintottam, hogy "Enable Subtitles en", és nekem magyar felirat jött ki. ;)

Ami meg a filmet illeti, egyetlen egy dolog volt benne ami nagyon tetszett, mégpedig, amikor megjelent a Fekete Lovas először. Amúgy ezt leszámítva, a színészek nem tetszettek, a forgatókönyv csapnivaló, és ahogy előttem mondták már páran, vontatott a történet. Eltelik 5 perc és még mindig csak mászkál, és nem történik semmi. + Összemosták az animációt és a valós világot, de annyira, hogy még a vak is látja. Pl. amikor ott a Gyűrűt mutatják, meg amikor Gollamot, szörnyű szvsz. :/

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Utolsó szerkesztés: 14 éve 9 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #379366 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Filmklub
lenne egy kérdésem...még ha jól emlékszem Gandalf belinkelte valahova ezt a linket: www.dailymotion.com/related/x93z ... 6c61746564
itt a The Hunt for Gollumot elvileg magyar felirattal is meglehet nézni. Én egyszerűen nem látom a magyar feliratot. Ugye felnyitom a menüt ott van jó sok pár nyelv meg ilyenek, de nem találom pedig szeretném megnézni felirattal(angol tudás hiányában).Tudna nekem valaki segíteni?
Köszönöm!

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #379192 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Filmklub

Orsie írta: én is megnéztem a Hunt for Gollumot, és valóban furcsa, hogy nem a megszokott színészeket látom, amúgy a technika, a látvány nem rossz - de a forgatókönyv, a sztori csapnivaló. iszonyúan vontatott és unalmas lett, szvsz. :P

Egy az egyben ugyanezt gondolom. Arwen tényleg nem egy szépség, és az egész pöröghetne jobban. De legalább van. :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja - 14 éve 10 hónapja #378944 Írta: Hírilorn
Hírilorn válaszolt a következő témában: Filmklub
Oké oké, tényleg bocs, ígérem, nem írok ilyet!

Csak csöndben a szó,
csak éjben a fény,
csak elmúlásban a lét:
sebes röptű sólyommadár
a tiszta égen át.
Utolsó szerkesztés: 14 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja - 14 éve 10 hónapja #378920 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Filmklub
én is megnéztem a Hunt for Gollumot, és valóban furcsa, hogy nem a megszokott színészeket látom, amúgy a technika, a látvány nem rossz - de a forgatókönyv, a sztori csapnivaló. iszonyúan vontatott és unalmas lett, szvsz. :P

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Utolsó szerkesztés: 14 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378913 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Filmklub

Nóli i linantea írta:

Hírilorn írta: Valaki meg tudná mondani, melyik oldalról tudom letölteni a LOTR bővítettet?

Mint Site Moderator, felhívom a figyelmed a "Szabályok" menüpontra a fejlécben. Igyekszünk eleget tenni a törvényi előírásoknak, így ilyen nagyon csúnya illegális dolgokról nem beszélünk nyíltan a fórumon!:)

Arról az apróságról nem is beszélve, hogy tudtommal még lehet kapni, és minden magára valamit adó rajongónak illik megvenni eredetiben. :)

(természetesen ha van rá módja)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378912 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Filmklub

Hírilorn írta: Valaki meg tudná mondani, melyik oldalról tudom letölteni a LOTR bővítettet?

Mint Site Moderator, felhívom a figyelmed a "Szabályok" menüpontra a fejlécben. Igyekszünk eleget tenni a törvényi előírásoknak, így ilyen nagyon csúnya illegális dolgokról nem beszélünk nyíltan a fórumon!:)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378906 Írta: Hírilorn
Hírilorn válaszolt a következő témában: Filmklub
Valaki meg tudná mondani, melyik oldalról tudom letölteni a LOTR bővítettet?

Csak csöndben a szó,
csak éjben a fény,
csak elmúlásban a lét:
sebes röptű sólyommadár
a tiszta égen át.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja - 14 éve 10 hónapja #378539 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Filmklub
megnéztem én is és le is szedtem HD-ban asszem, felirattal együtt
jól megcsinálták csak egy kicsit szokatlanok az arcok ha nagyon hozzászoktunk a Filmekhez :P
Utolsó szerkesztés: 14 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378520 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Filmklub
Tök jól elbeszélgetek magamban... :rolleyes:

Leszedtem a filmet fvl-formátumban, most éppen konvertálom át. Sajnos a feliratokat nem töltötte le, így azokat valahogy utólag kell mégis hozzácsapni. Aki nem értené az angol szöveget, először nézze meg online Pöcök feliratával! (Sajnos nem a HD változathoz, hanem a kisebb felbontásúhoz rakták hozzá a magyar szöveget.)

SPOILER!

Figyelem: Spoiler!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378513 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Filmklub
Ó, most látom, hogy van már hozzá magyar felirat (Subtitled version for Argentina, Hungary and Portugal), csak a menüben engedélyezni kell hozzá a feliratot. Fordította "Pöcök". :)

Akkor elég, ha feliratosan leszedi valaki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378485 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Filmklub
Megnéztem online, és egész impozáns alkotás. :D

Szép, látványos, ügyes, a forgatókönyv ugyan nem az erőssége, ennek ellenére én továbbra is jó ötletnek tartom a közös megtekintését.

Valaki szedje le plíz, aki tudja, hogyan kell, és akkor gyártsunk magyar feliratot hozzá! :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378382 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmklub

Gandalf írta: Arra gondoltam, hogy kéne egy naaaagy, közös The Hunt for Gollum filmnézést tartanunk a közeljövőben. Május 3-án lesz a világpremierje az interneten, ingyenesen megtekinthető lesz online HD-felbontásban. Ha leszednénk valahogy, tudnánk utána vetíteni a klubhelységünkben, tarthatnánk igazi Tolkien-mozizást, mint a régi szép időkben. hm? :cool: Még akár be is öltözhetnénk jelmezbe is a hangulat kedvéért.

Streamelve adják majd, passz, hogy le lehet-e majd szedni (biztos megpróbálkoznak majd vele páran). Amúgy összvissz 40 perces.
Én sajna épp Ausztriában leszek. :(

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378381 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Filmklub
Arra gondoltam, hogy kéne egy naaaagy, közös The Hunt for Gollum filmnézést tartanunk a közeljövőben. Május 3-án lesz a világpremierje az interneten, ingyenesen megtekinthető lesz online HD-felbontásban. Ha leszednénk valahogy, tudnánk utána vetíteni a klubhelységünkben, tarthatnánk igazi Tolkien-mozizást, mint a régi szép időkben. hm? :cool: Még akár be is öltözhetnénk jelmezbe is a hangulat kedvéért.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja - 14 éve 11 hónapja #377863 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Filmklub
Ajánlanám a Coraline és a titkos ajtó c. animációs filmet. 3D-ben érdemes megnézni. Nail Gailman története alapján készült "felnőtt" mese gyerek címmel. Szerintem jól sikerült megragadni a kezdetben ártatlan mese mögötti baljós, nyomasztó hátteret, majd a történettel együtt kibontva a film végéig fokozni a feszültséget.
Már a bevezető képsorok is megragadóak, ahogy csontkezekre emlékeztető fémujjak egy babát beleznek ki, ....... majd ismét összevarják valami gyanús port töltve bele és felvarva a gombszemeit.
Utolsó szerkesztés: 14 éve 11 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #377597 Írta: Orome
Orome válaszolt a következő témában: Filmklub
Igen, a Tintaszív szerintem is nagyon jó volt. :D Aki tudja, nézze meg!

"Miért van egyáltalán létező, nem pedig inkább semmi?Ez a kérdés." (Martin Heidegger)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 napja #377325 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub
Most szombaton néztem meg a Tintaszív c. filmet, és meg kell mondanom, hogy nagyon jó volt. Természetesen :D volt néhány GYU-ra emlékeztető jelenet benne, pl. amikor Helen Mirren a fehér lovon egyszerre megjelenik a filmvásznon. Nos, ez kísértetiesen emlékeztetett Gandalfra, amikor lovagol Minas Tirithbe. Sőt egyszer konkrétan meg is jelenik egy ilyen mondat, ugyanennek a szereplőnek a szájából, hogy ő már számtalanszor volt Perzsiában, Afrikában, Középföldén, az űrben...Egy szó mint száz, érdemes megnézni. :) :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376009 Írta: Petii
Petii válaszolt a következő témában: Filmklub
Most szerdán néztük meg a Szállító 3at Ernával és a hugával. A film az egész jó volt, leszámítva azt a néhány tulzást ami volt benne, pl.: autós üldözéses jelenet, kb 250mennek mire hősünk észreveszi, hogy két kamion elálja az utat, erre fogja és egy laza kormánymozdulattal két kerékre állítja az audit és átsuhan a két kamion között.
Amugy összességében egy izgalmas akciódús film volt.

Yas Kasarim Kasi Erna

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #375607 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Filmklub
A sötét lovagot - nagyon okosan - feliratosan adták a magyar mozikban, de a DVD-kiadáshoz készítettek azért egy szinkront is.

Most ne menjünk bele ezredszerre a "szinkron sose lehet jobb mint az eredeti" vitába, mert értelmetlen, csak annyit jegyeznék meg, hogy a szinkronhangok kiválasztása az átlag magyar szinkronkészítéshez képest is hagy maga után némi kívánni valót.

Joker magyar hangja Stohlbuci ("Trufa"). Oké, sosem mérném HL eredetijéhez, mert az a közmegegyezés alapján is zseniális, de amit Bucika művel, az még így is gáz önmagában.

De a magyar Harvey Dent talán még őt is alulmúlja.





filmdroid.blog.hu/2008/12/04/8_p ... otet_lovag

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374911 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Filmklub
Szerintem egyszer a gyakorlatban is kipróbálhatnánk a komolyfilm-nézést, ne csak elméletben döntsük el, hogy nem megy :D (Ugyebár az elméleti meg a gyakorlati fizika is olyan távol van egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől, pedig mindkettő fizika :D És ezzel most csak az elmélet-gyakorlat viszonyra akartam célozni, csak belebonyolódtam. :) )

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374877 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Szerintem lehet komoly filmet is nézni, csak akkor eleve olyannak kell hirdetni az adott napot. :)

De karácsonyra mindenképp valami kellemes vidám dolgot szeretnék.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.485 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére