Gondolatok

Több
14 éve 11 hónapja #384789 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok

Olorin írta: Természetesen valamikor úgy éreztem, hogy van elég erőm, de ez mára már elfogyott, vagy inkább belefásultam a mindennapi harcokba, főleg ha Sziszifuszi.
Ma már nem megy a váltás olyan könnyen, talán a kényelem miatt, vagy már nincsen több felesleges ballaszt, amit még kidobhatnék, már a "léghajó kosara" következik.
Természetesen le fogom vágni, hogy le ne zuhanjunk, de akkor Ti is kikerültök az életemből.
Pá-pá MTT!

Mért nézed ilyen végletesen? Legfeljebb kevesebb időt tölthetsz velünk, de ez nem végleges. Vigyázz, az ember ha változtatni akar könnyen belecsúszhat végletekbe, saját magamon tapasztalom. Mindent megakarunk változtatni, aztán meg vissza a régi kerékvágásba és megint vissza...ez egy ördögi kör. Biztos nem csak én voltam ezzel így hanem más is:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384788 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az utcán elesős példa: azért érdeke, mert jó érzése van a segítségtől, azért érdeke, hogy ne bántsa a lelkiismerete, azért érdeke, mert azta karja, hogy jó embernek tartsák. Például. És mindent meg lehet így indokolni.
Nem. Az öznetlen tett nem érdek kérdése, ha valaki csak azért segít egy haldoklón, hogy jó embernek tartsák, vagy jó érzése legyen belőle akkor jobban teszi ha mélyen magába néz (a haldoklóra úgy sem tud a szégyentől :P ) )
Az érdekben ott van a számítás, az önzetlen tettben ez nincsen, nem azért cselekszek jót, mert végiggondolom ravasz módon, hogy ebből majd nekem jóérzésem származik valamikor. Fordítva! Maga a tett születik jó érzésből és jó szándékból.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384787 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: De ha úgy érzed, hogy *** akkor is van lehetőség arra, hogy változtass. Mindig van rá lehetőség.
Csak ehhez erő kell.


Természetesen valamikor úgy éreztem, hogy van elég erőm, de ez mára már elfogyott, vagy inkább belefásultam a mindennapi harcokba, főleg ha Sziszifuszi.
Ma már nem megy a váltás olyan könnyen, talán a kényelem miatt, vagy már nincsen több felesleges ballaszt, amit még kidobhatnék, már a "léghajó kosara" következik.
Természetesen le fogom vágni, hogy le ne zuhanjunk, de akkor Ti is kikerültök az életemből.
Pá-pá MTT! :cry:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384783 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok

Finwe írta: De tényleg, a diplomácia azt jelenti, hogy azért viselkedsz bizonyos módon, mert valamit el szeretnél érni, vagy el akarsz kerülni. Az érdekek diktálnak mindenképp. Az emberlét azért ennél sokkal többről szól, de ezt szerintem Te is belátod.

Pedig, ha végigveszünk bármilyen szándékos cselekedet, akkor valahogy mindig az jön ki, h az embernek érdekében állt úgy cselekedni.

Az utcán elesős példa: azért érdeke, mert jó érzése van a segítségtől, azért érdeke, hogy ne bántsa a lelkiismerete, azért érdeke, mert azta karja, hogy jó embernek tartsák. Például. És mindent meg lehet így indokolni.

Szerintem nincs semmi baj annak a beismerésével, hogy celekedeteinkkel valamit el akarunk érni a világtól.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384768 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem pedig jobban tudom hogy minek tartom magamat mint Te:) Az meg teljesen mindegy, hogy a külvilág mit gondol rólam, nem ők döntik el, hogy ki vagyok. Egy politikai hatalom nagyon gyönge lábakon áll, ha annak tartod magadat, Te is könnyen össze fogsz omlani.
Ha így gondolkodsz, akkor például azt se várd el, hogy ha mondjuk az utcán összeesel, csak úgy emberségből segítenek rajtad. Kizárólag csak akkor, ha az nem sérti az érdekeiket. :)
De tényleg, a diplomácia azt jelenti, hogy azért viselkedsz bizonyos módon, mert valamit el szeretnél érni, vagy el akarsz kerülni. Az érdekek diktálnak mindenképp. Az emberlét azért ennél sokkal többről szól, de ezt szerintem Te is belátod. Az más kérdés, hogy sajnos a társadalomban ez sokszor valóban úgy valósul meg, ahogy Te mondod, de ez csak a felszín...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384762 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Finwe írta: Nem én nem vagyok az...


Dehogynem.
Mindenki a saját maga diplomatája és mások aszerint ítélik meg, mit kommunikál kifelé.
Az államok viselkedése a kisebb csoportokét mintázza, a kisebb csoportoké pedig az emberekét.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384761 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem én nem vagyok az...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384757 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Finwe írta:

fq: az udvariasság az diplomácia, nem bürokrácia.
Tehát a másik ember, akivel szemben udvarias vagyok az egy politikai hatalom vagy mi? Legalábbis számomra a diplomácia a politika világába tartozik. Én ha tehetem nem ezért vagyok udvarias.


Persze hogy az, és te is az vagy.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384683 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
fq: az udvariasság az diplomácia, nem bürokrácia.
Tehát a másik ember, akivel szemben udvarias vagyok az egy politikai hatalom vagy mi? Legalábbis számomra a diplomácia a politika világába tartozik. Én ha tehetem nem ezért vagyok udvarias.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384673 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
De ha úgy érzed, hogy szar akkor is van lehetőség arra, hogy változtass. Mindig van rá lehetőség.
Csak ehhez erő kell.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384672 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Én sem értem azokat akik állandóan nyavajognak, hogy deszar nekik itt. Akkor menj el, mire vársz? Nyavajogni mindenki tud.

Az én esetemben szó sincsen nyavajgásról, csak tényeket közöltem tömören, egyszerűen és lényegre törően.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384658 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
fq: az udvariasság az diplomácia, nem bürokrácia.
Amúgy nem azért írtam hogy állómedve buta lenne vagy akármi, csak én nekem most ez eszembe jutott, és le akartam írni.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384657 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Gondolatok

Nóli i linantea írta: Álló medve üzenetéről nekem cask ennyi jut eszembe:

Az első életévükben megtanítjuk gyermekeinknek hogyan kell járni és beszélni. Az elkövetkezendő 10 évben meg csak azért könyörgünk hogy üljenek már egy helyben és maradjanak csendben.

Az udvariasság tehát közösségi bürokrácia?

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384654 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én szeretek élni. Szeretek most élni. Tudom, hogy nehéz, hogy nem könnyű, de ha végignézek a történelmen, sosem volt az.
Szeretem a hazámat és nem akarok elmenni innen, mert máshol sem lenne könnyebb az életem. Dolgozni ugyanúgy kell mindenütt, és sehol sem fonják kolbászból a kerítést.

Én sem értem azokat akik állandóan nyavajognak, hogy deszar nekik itt. Akkor menj el, mire vársz? Nyavajogni mindenki tud.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384649 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Álló medve üzenetéről nekem cask ennyi jut eszembe:

Az első életévükben megtanítjuk gyermekeinknek hogyan kell járni és beszélni. Az elkövetkezendő 10 évben meg csak azért könyörgünk hogy üljenek már egy helyben és maradjanak csendben.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja - 14 éve 11 hónapja #384605 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok

Álló Medve írta: Megtanítottuk gyermekeinket, hogy csöndben üljenek, és örömüket leljék ebben. Megtanítottuk őket hogyan használják érzékszerveiket: hogy figyeljenek akkor is, ha elsőre nem ötlik szemükbe semmi látnivaló, hogy füleljenek akkor is, ha minden csöndesnek tűnik.
Elutasítottuk a túlzó, föltűnő viselkedést, mert őszintétlen. A szüntelenül fecsegő embert neveletlennek, üresfejűnek tartottuk. Sohasem kezdeményeztünk meggondolatlanul beszélgetést, és sosem heveskedtünk.
Senki nem kérdezett elhamarkodottan, ha mégoly fontos volt is a kérdése.
Valóban udvarias ember csak közös, töprengő csönd után kezdett bele bármilyen társalgásba. Beszélgetés közben is gondosan figyeltünk minden kis szünetre, hogy ha társunk elhallgatott, fontolóra vehesse a mondottakat, és elgondolkodhasson kissé.

Utolsó szerkesztés: 14 éve 11 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384604 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok

Röviden: sz*****! bővebben: nagyon sz****

No de ha válaszoltál rá legalább, akkor nem lehetsz annyira elveszve:) És miért sz*r? Mik ma a azok a dolgok amik miatt adott esetben sokan élni sem szeretünk. Őszintén!:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384600 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha nem lenne rossz, akkor mihez viszonyítanánk a jót? Az az ideális, amikor egy kicsit több jó van, mint rossz és onnantól már jól érzed magad a bőrödben.
Ki tudja milyen lenne más világban, más korban élni? Most itt vagyunk, ebből kell kihozni a legjobbat. Ezért nem értem pl az olyan embereket, akik ülnek valami rosszban és csak sajnálkozva fogják a fejüket és nem tesznek semmit ellene. Keveseknek adatik meg, hogy minden jó legyen körülöttük. Az ország, a gazdasági helyzet, a párjuk, a gyerekük, a munkahelyük. Ha valamelyik nem jó, akkor meg kell próbálni váltani. Ha nem megy - pl én sose tudnék elmenni az országból - akkor el kell fogadni, és nem minden nap azon keseregni, hogy mennyire nem jó. Ehhez képest mennyivel rosszabb helyzetben vannak mások. Akár az elmaradott országokban, akár ott, ahol még uralom van. Nyilván mindenkin kitör néha a depp és úgy gondolja nála rosszabb helyzetben senki sincs, és hogy őt a saját gondja érdekli, nem a másé, de.... de ő is kerülhet olyan helyzetbe még, hogy visszasírja az akkor épp legrosszabbnak gondoltat.
Nem mondom, hogy szeretek itt élni, és ha választhatnék nem próbálnék ki mást, de nem vagyok biztos benne, hogy ott boldogabb lennék. Ha az embernek mindig van mit várni még az élettől, van miért dolgozni, vannak céljai, akkor nincs elveszve...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384599 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Röviden: sz*****! bővebben: nagyon sz**** :(

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #384598 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy mit gondoltok erről a mai világról, úgy általában. Milyen itt élni szerintetek?
Mit szerettek benne, mit gyűlöltök?... És mi az aminek különösebben nem örültök, de jó hogy van, mert megtanítanak értékelni a szépet és a jót

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #381550 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én ezt klasszikus 'rebound'-nak nevezem.

Valaki nem lesz szebb/jobb/szerethetőbb ember, csak azért, mert mondogatja magának, majd ennek ellenére ezt elvárja, majd pofára esik...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #381546 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok

Olyan pozitív állítások ismételgetése után, mint "szerethető vagyok" és "sikerülni fog", az emberek egy része inkább rosszabbul érzi magát, semmint növekedne önértékelése - közölték kanadai kutatók csütörtökön megjelent tanulmányukban a Psychological Science című szakfolyóiratban.

Legalább 1952 óta - amikor a Pozitív gondolkodás ereje című, Norman Vincent Peale által írt könyv megjelent - a médiában azt tanácsolják az embereknek, hogy kedvező dolgokat mondogassanak maguknak - emlékeztetnek tanulmányukban kanadai pszichológusok.
A szakemberek kutatási tapasztalata azonban mást mutat: az emberek egy részénél nem válik be az a módszer; akik már addig is alulértékelték magukat, még rosszabbul lesznek a pozitív kijelentések ismételgetésétől.

Joanne Wood és John Lee, a Waterloo Egyetem, valamint Elaine Perunovic, a New Brunswick Egyetem kutatói gyenge és erős önértékelésű embereket vizsgáltak. Megkérték őket, hogy bizonyos pozitív kijelentéseket mondogassanak sokszor maguknak. Lelki állapotukat, önbecsülésüket kérdőíves teszttel mérték fel előtte és utána is.

A pszichológusok úgy találták, hogy az alacsony önértékelésű emberek még rosszabb lelki állapotba kerültek a pozitívnak vélt feladat után, mint amilyenben előtte voltak.

"Az történhet, hogy amikor egy alacsony önértékelésű ember pozitív dolgokat ismételget magának, valójában az ellenkezőjét gondolja, és ezek az ellentétes gondolatok elfedik a pozitív állítást" - mondta Wood. Ilyen lehet például, ha valaki azt mantrázza magának, hogy "szerethető vagyok", ám elméje rögtön hozzáfűzi: "nem mindig vagyok szerethető" vagy "így nem vagyok szerethető".

A pozitív gondolkodás hatékonynak tűnik szélesebb körű terápiás program keretében, önmagában és egyénileg alkalmazva azonban a fordított hatást érheti el - hangsúlyozta Wood, hozzátéve, hogy az öngyógyításra felszólító könyveknek, magazinoknak, show-műsoroknak nem kellene azt az üzenetet közvetíteniük az embereknek, hogy pusztán a pozitív kijelentések mantrázása javítja önbecsülésüket. "Frusztrálja az embereket, amikor kipróbálják, és náluk nem működik" - figyelmeztet Wood.

Forrás: MTI

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #378142 Írta: Araniel
Araniel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tavaly nálunk is volt ilyesmi a faluban. Ha jól emlékszek nem egy napon, de 1-2 nap különbséggel távozott mindkét fél, így a temetés itt is egyszerre volt.

Odi et amo. Quare id faciam, fortasse requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #378030 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem is tudom, hogy erre mit lehet mondani. Annyi ideig éltek együtt, amennyit más még meg sem ér. Biztos hatalmas kötődés volt köztük.
Valószínűnek tartom, hogy egyikőjük - tán a férj - beteg lehetett és speciális gondozást igényelt, azért nem egy helyen voltak.
Biztos nagyon szép életük volt...
Nyugodjanak békében...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #378025 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok

"Mintegy 67 év házasság után pár óra különbséggel szenderült jobblétre egy pár az Egyesült Államokban. A 93 éves asszony hunyt el előbb, álmában érte a halál családi házában szombaton hajnalban a kansasi Troy városában. Hat órával később követte 95 esztendős férje, aki viszont egy idősotthonban hunyt el egy másik városban, Wathenában. A párt egyszerre temették a gyászoló rokonok, akik elmondták, hogy az idősek elválaszthatatlanok voltak. Hogy miért nem éltek együtt az idősotthonban, arra nem tért ki az AP amerikai hírügynökség. (MTI)"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #377012 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Finwe írta: Érdekes, csak a kérdés maradt ki: Miért most?

Miért pont én (kapok smst)? ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #377005 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Namost ezzel az a probléma hogy Isten mindenható. Következésképp ismeri az összes érvedet mielőtt még kimondanád. És mindezek ismeretében döntött.(ha meg nem mindenható akkor csak annyit mondanék neki, hamár ugye visszahívom hogy "le lehet rólam szállni")

Ez inkább a mindentudóságából következik, mint a mindenhatóságából, bár az utóbbiból is következik az előbbi, szóval végülis mindegy. De amilyen komplikált ez az Isten, lehet, hogy direkt azért küldte az smst, hogy ezek az érvek megfogalmazódjanak benned, mert lehet, hogy ez megváltoztatja az életedet, és akkor hagyja magát meggyőzni, hogy aztán egy teljesebb életet élhess a következő smsig.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #377004 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Snuffles írta:

Tünde írta: Én az utóbbi azt hiszem. Ti?

Ez érdekes, nem gondoltam még arra, hogy egy ilyen esetben megmondjam neki, hogy nekem még dolgom van itt. De valószínűleg ezt tenném. Megmondanám neki az okokat is, aztán döntsön belátása szerint. Mivel véleményem szerint utána nincs semmi, nem fogom magam emészteni a mennyben/pokolban, hogy jaj mennyi mindent magam mögött hagytam.

Namost ezzel az a probléma hogy Isten mindenható. Következésképp ismeri az összes érvedet mielőtt még kimondanád. És mindezek ismeretében döntött.(ha meg nem mindenható akkor csak annyit mondanék neki, hamár ugye visszahívom hogy "le lehet rólam szállni")

Én a magam részéről kérnék tőle valamit így utoljára. (perpillanat van sejtésem hogy mit, de lehet hogy ha megkapnám az smst akkor mást kérnék)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja - 15 éve 7 hónapja #376988 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok

gondolom mindenki vérmérsékletétől függően "beszélgetne" vele. Ki fenyegetőzne - bár nem tudom mivel - ki könyörögne, ki meg észérvekkel próbálna meg hatni rá.

Érdekes, csak a kérdés maradt ki: Miért most?
Utolsó szerkesztés: 15 éve 7 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #376984 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Az ötlet nem is annyira új:
reformatus.hu/folytat_hirek.php?cikk=1236776399

Bár a vallás-topicba illene.

Szerintem ha sért valakit az nem hívja fel, nem foglalkozik vele, nem vagyok vallásos de szerintem Isten nem csak a templomban hallgat meg, mindegy mikor és hol beszélsz Hozzá. Miért ne éppen telefonon? Kreatív és legalább nem néznek hülyének az utcán :D

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.515 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére