Gondolatok

Több
16 éve 9 hónapja #350438 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem, aki kiveti magát egy emeletes ház tetejéről, a választható öngyilkossági formák legrosszabbikát válassza. Mi történik akkor, ha rájön, hogy igen, lehet, hogy rosszul döntött? Mi történik akkor, amikor érzi, hogy már csak másodpercei vannak vissza az életéből? Mi történik akkor, ha végiggondolta volna, hogy amit tesz az

Alyr Arkhon írta: egoista

dolog?

Ezek olyan kérdések, amiket nem gondolnak át, mielőtt ezt megcselekszik.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350436 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alyr: gondolkoztál már az öngyilkosságon? Ha igen, mi tartott vissza? Ha nem, akkor honnan tudod? (ez most egy halálosan komoly kérdés)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350415 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tünde: Szerintem az öngyilkosság gyávaság. A bizonytalan felcserélése a biztos semmire.
Ráadásul aki öngyilkos akar lenni az van annyira egoista (legalábbis pillanatnyilag) hogy ne gondolja végig kiket hagy ott, és mit fognak ők érezni.
A negatív dolgoktól akarnak szabadulni, nem a pozitívaktól. Senki nem akar azért öngyilkos lenni, hogy ne lássa a gyerekeit felnőni, vagy az unokáit látogatóba jönni. Ha túl sok ilyet végiggondolnának akkor megszakadna a sötétség bennük és látnák a fényt az alagút végén. (más kérdés h megfelelően depressziós állapotban nem tudják végiggondolni)
Azért igen, mert pl megtudja hogy megvakul és nem akar nyomorékan élni élete végéig (megtörtént ismerősi körömben, szintén akasztás).

Az élet eldobásához elég egy egyszeri hirtelen nekifutás. Vajon hányan gondolják meg magukat zuhanás közben úgy a hetedik tájékán?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350382 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Gondolatok
Acho, érdekes, érdekes.
A válasz szerintem egyértelmű Hamlet kérdésére (mert a kérdés ugye nem a lét vagy nemlét (mégha ezen egy sor alapján az emberek valamiért szeretnek jelentőségteljesen a semmibe meredni is), hanem hogy kinyírja-e anyuci új pasiját vagy sem). Én az ő helyében azonnal léptem volna. Már miért tűrném balsorsom minden nyűgét meg nyilát? Marhaság.

"A tett halála az okoskodás!"

-ha már klasszikus drámázunk.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350365 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
" Lenni vagy nem lenni: az itt a kérdés.
Akkor nemesb-e a lélek, ha tűri
Balsorsa minden nyűgét s nyilait;
Vagy ha kiszáll tenger fájdalma ellen,
S fegyvert ragadva véget vet neki?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350362 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az a 3-4 ember akit én hoztam fel példának mind férfiak és mindnek elsőre sikerült.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350354 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Gondolatok
Régebben olvastam valahol egy cikket mi szerint a nők általában figyelemfelkeltésből kísérelnek meg öngyilkosságot, és általában olyan formában, hogy ne sikerüljön biztosan (pl. begyógyszerezik magukat, az nem hat egyből, és van, hogy utána még segítséget is kérnek). Egyik barátnőm egyszer így próbálkozott, gyomormosás lett a vége.
Aztán a cikk szerint a férfiak, ha öngyilkosok akarnak lenni, akkor biztosra mennek, hogy már elsőre sikerüljön. Egy jóbarátomnak négy éve elsőre sikerült. :(

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350344 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez rettentően egyén kérdése, hogy ki, hogy dönt. Tény, hogy mindegyikhez nagy bátorság kell, hogy megtegye.
Ismerőseim között voltak olyanok akik afféle hobbi öngyilkosok voltak, pl.elkezdétek felvagdosni az ereiket éppen annyira csk, hogy elkezdjen folyni a vér, ami meglátszott rá hetekre, sőt évekre is, és ezek olyanok amik nem fognak elmúlni.

Az, hogy aki öngyilkos lesz és ez hányadszorra sikerül neki...hát nem tudom...a szomsszédunk 6 gyerekes férfi, megölte a feleségét, utána pedig felakasztotta magát a bőrtönben. (Első próbálkozás)

3 házzal arréb a férfi felakasztotta magát súlyos anyagi problémái miatt (elsőre).

A szembeszomszédunk nagyapja kútba ugrott télen (tavaly) meghalt (elsőre). Jólehet, hogy ezek lehetnek véletlenek is, de szerintem nagyon sok olyan eset van amikor inkább az emberek ilyen-olyan okok miatt készülnek rá, és így "sikerül" nekik elsőre.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350340 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
nagyon látszanak a véleményeken a korkülönbségek :P
(egyébként 10 évig dolgoztam öngyilkosok mellett, tudom miről beszélek)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350339 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Spuri007 írta:

Rabyn írta: Az élethez kell nagyobb bátorság és nem ahhoz, hogy aláugorjak, kiugorjak, felvágjam, felakasszam, kinyiírjam magam.

Ns szerintem ez itt a nagy igazság, hogy az élet hez kell nagy erő, nagy bátorság és kitartás a rossz időkben.


"Az élet küzdelem,
S az ember célja e küzdés maga"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350331 Írta: Spuri007
Spuri007 válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Az élethez kell nagyobb bátorság és nem ahhoz, hogy aláugorjak, kiugorjak, felvágjam, felakasszam, kinyiírjam magam.

Ns szerintem ez itt a nagy igazság, hogy az élet hez kell nagy erő, nagy bátorság és kitartás a rossz időkben.

Légysz nyomj rá: www.travian.hu/?uc=hu6_7650
s2.battleknight.hu/index.php?loc ... f=MjcwMzY=
Kössz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350320 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Anno amikor a nagyapám megtudta, hogy rákos és meg fog halni, (77 éves volt) akkor nagyon furcsa módón nem állt neki hisztáriázni, hogy meg fogok halni és jajaj, most leugrom, kinyírom magam. Helyette azt a kevés időt ami megadatott még neki a nagyanyámmal és családjával, barátaival tölötte. Elment olyan helyekre ahol még nem járt, szépen elrendezett mindent. És furcsa módón akkor is megmaradt számomra az emberi méltósága amikor már nagyon lefogyott, összetöpörödött, amikor már anyát hívta át, hogy megfürdesse.
Sokkal jobban tisztelem azt az embert aki képes szembenézni a problémáival, képes arra, hogy megküzdjön.
Aki tényleg meg akar halni az megteszi. Akik meg ilyen ál öngyilkosok (tudjátok akik bevesznek x gyógyszert ) azok meg... Ismertem ilyet is. Minden hónapban egyszer öngyilkos akart lenni és bevette a gyógyszereit, majd hetekig sajnáltatta magát...
A nagymamám mindig elmondja amikor beszélek vele, hogy szeretné ha már meghalna de mégsem öli meg magát.
Szerintem az élethez kell nagyobb bátorság és nem ahhoz, hogy aláugorjak, kiugorjak, felvágjam, felakasszam, kinyiírjam magam.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350319 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem az öngyilkos a legerősebb ember a világon. Képes arra, hogy a természet törvényeinek ellentmondva kioltsa saját maga életét. Általában azért lesznek öngyilkosok, mert úgy gondolják, a probléma, ami előttük áll, megoldhatatlan. Képesek lemondani az előttük álló életről, arról, hogy lássák felnőni gyermekeiket, megöregedni a párjukat, tovább együtt élni a szüleikkel. Én megbolondulnék, ha nem tudnám megvédeni a továbbiakban a fiaimat a világ viszontagságai ellen a saját eszközeimmel.
Általában nayon keveseknek sikerül elsőre, az öngyilkosság figyleme felhívás a környezetnek: Figyeljetek ide rám, bajban vagyok. Nagyon kevés sikerül elsőre. A legnagyobb tragédia azonban az (azt már nem ép ésszel követik el) amikor nem egyedül megy valaki a halálba, hanem megöli előtte a szeretteit. Gondoljatok a családját kiirtó apára vagy arra az anyára aki gyerekeivel ugrott ki az emeletről. Ehhez senkinek nincs joga, akkor sem, ha önmaga életének kioltására sikerül. Nem rendelkezhet senki mások élete felett. Hiába nem vagyok hívő, így gondolom.

Aki halálos beteg, és tudja az orvostudomány, hogy csak hetei vannak hátra, és gyógyíthatalan a mai tudomány állításai szerint annak igenis joga lenne szerintem a halálhoz, a szép csendes elalváshoz, nem kellene végigszenvednie azokat a hosszú órákat, amiket a természet rá mér. Ne ölje meg az orvos, de adjanak neki lehetőséget a szép halálhoz. Én nagyon szeretém, ha ebben az időben nem alázódnék meg emberi méltóságomban és nem rónék a gyerekeimre túl nagy súlyt és fájdalmakat a szenvedésem látásával, és az ellátásommal.
(tudom miről beszélek, 11 évig dolgoztam intenzív osztályon)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350318 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nessa: nem tudom. Szerintem is a körülményektől függhet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350312 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok

Acho írta: Szerintetek van joga egy embernek a saját halála felett rendelkezni?

Ez attól függ, hogy ki honnét eredezteti a "jogot". Aki hívő, annak Istentől ered az élete és neki tartozik elszámolással, ergo elutasítják. Akik társadalmi egyezményekből eredeztetik jogaikat, azok max. a társadalomnak tartoznak szerintük, és társadalmilag veszélyes dolog az öngyilkosság, ezért inkább elutasítják (mégha nem is olyan határozottan, mint a vallásos emberek), kivéve, ha az adott egyén már teljesen életképtelennek bizonyul.
Azok számára pedig, akik szerint a jog mindig is az övék volt, velüók született és senki nem ruházta rájuk, úgy gondolhatják, ők maguk rendelkeznek maximálisan az életükkel és halálukkal számukra az öngyilkosság is egy szabadságjog.

Persze, nem mindenki tartozik e három kategóriába, vannak átmenetek, összemosódások, és vannak olyan helyzetek, érzelmi viharok, amelyek felülírhatják a világképet, és egyébként az egyénre nem jellemző döntéskényszerhez vezethetnek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350311 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az a baj, hogy az emberek elgyávultak. Könnyebb kilépni egy problémából mint szembenézni vele és megoldani.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350305 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tény, hogy ez okoktól és emberektől is függ. Szerencsére a családunkban senki még nem volt öngyilkos. Viszont az ismertségi körünkben igen. Az a probléma, hogy az ilyesfajta emberek nem is engedik, hogy segítünk nekik pedig ezek nagyon fontosak lennének.

Sajnos valóban, mostanában (úgy az utóbbi 3-4 évben) kezdenek elszaporodni az ilyen "megoldások" aminek félek, nem lesz jó vége. Aminek sajnos ilyen-olyan okai vannak.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350303 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Acho: szerinted melyikhez? Szerintem ez esetenként változó. Az októl függ.

Nem igazán volt még öngyilkossági kísérletem, és szerencsére a környezetemben sem történt még ilyesmi (bár volt, hogy ettől féltem. nagyon.). Úgy hiszem igaz, hogy ezek nagy része 'ijesztés' akar lenni, és csak egy kis figyelem kéne. Na jó. Sok figyelem. De ha nem kapja meg az illető, akkor elfajulhat odáig a dolog, hogy komolyan gondolja és végül tényleg megteszi.
Indolokolt esetben lehet ilyesmihez joga az embernek. bár nem tudom. Igen komoly ok kell hozzá. Manapság meg mintha divat lenne mindent ezzel "megoldani"...

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350300 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok

Acho írta: Érdekes dolog, hogy mihez kell nagyobb lelkierő: ahhoz, hogy az ember megtegye, vagy ahhoz, hogy az életet válassza.


Egy beteg ember számára, mind a kettőben jó rejlik...csak sajnos a betegek nagy többsége az öngyilkosságot választja a küzdelem helyett.
Valószínűleg a harchoz kel nagyon lelkierő, mint ahhoz, hogy öngyilkos legyen. Sanjnos a betegek egy része ez miatt választja a szörnyebb utat.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350292 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
Érdekes dolog, hogy mihez kell nagyobb lelkierő: ahhoz, hogy az ember megtegye, vagy ahhoz, hogy az életet válassza.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350273 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem ha mondjuk valaki azért akar öngyilkos lenni, mert mondjuk nem beteg, hanem pusztán azért, mert valaki megbántotta, annak abszolút saját dolga, hogy mit kezd az életével. VISZONT! Aki mondjuk megtudta, hogy beteg s már a haláloságyán fekszik, annak viszont nincs joga azt mondani, hogy az orvos esetleg "vessen véget a szenvedéseinek" mivel, (ez most szörnyen fog hangzani) de Magyarországon nem engedett az eutanázia ergó, nincs hozzá joga.

Persze, mondjuk vannak olyan emberek akik megtudják, hogy ...(most mondok valamit) rákosak vagy AIDS-esek. Szerintem ebbe az a szörnyű, hogy ilyenkor már kétségbe estek (a nagy többség) és öngyilkos szeretne lenni, felveszi magára az utolsó kenetet, béke poraira. Pont itt van a hiba, nem kellene senkinek sem feladnia a küzdelmet. Tény, hogy meg kell harcolni az adott betegésggel, de mindegyn olyan nap amit úgy érzed, hogy betegként töltesz el, ajándék.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350226 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
"Nem csak a rózsánkért tartozunk felelőséggel"...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350225 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok
Aki komolyan eltökélte magát, hogy öngyilkos lesz, az valószínű, hogy már rég nem törődik azzal, hogy a tettével fájdalmat okoz-e másoknak, vagy sem. De szerintem már a szándék alapjában véve abnormális (nyilván), és kell hozzá bizonyos fokú őrültség, hogy a végrehajtás pillanatában ne legyen teljesen ura önmagának. (Ugyanakkor az őrületnek ez a foka valóban nem előzmény nélküli, nem ártana egy kis odafigyelés. De természetesen ez manapság már túl nagy kérés...)

és egyetértek Tündével, szvsz az egyénnek nem minden esetben van joga arra, hogy rendelkezzék saját halála fölött.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350223 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem nem minden esetben van joga. Hisz ha kisgyermeke van, akkor felelősséggel tartozik érte. És akkor bizony nincs joga, hisz - főleg a anya - ő akarta az életet, fel kell nevelje.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350208 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Eggen, a Belső Tenger című film is erről szól. (Mar Adentro)

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350205 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Gondolatok

Acho írta: Szerintetek van joga egy embernek a saját halála felett rendelkezni?


Úgy érted, öngyilkosságot elkövetni?
Szerintem van. Az ember saját magával azt tesz, amit csak akar.
Az már más kérdés, hogy ezzel másoknak mennyi fájdalmat okoz. :roll:

Viszont ahhoz nincs joga senkinek sem, hogy megkérjen mást, hogy ölje meg. Pl. egy beteg az orvosát, vagy ilyesmi. Jó, tudom, ezt nem is lehet, de remélem értitek, mire gondolok. Ezzel már átteszi egy másik ember kezébe a felelőséget, és a lelkiismeretfurdalást.
Ha valaki meg akar halni, csinálja egyedül, de számoljon a következményekkel, hogy mekkora fájdalmat okoz a családtagjainak, szeretteinek.

És mielőtt valaki bele találna kötni valamibe: aki öngyilkossági kísérletet követ el, és ezt észreveszik, meg kell menteni, és segíteni rajta! Lehet, hogy csak egy kis figyelmet szeretett volna, ezért tette.
Aki komolyan meg akarja ölni magát, az úgy csinálja, hogy mások ne, vagy csak későn vegyék észre, hogy ne tudjanak segíteni rajta.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350203 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Acho írta: Szerintetek van joga egy embernek a saját halála felett rendelkezni?


Aragornnak is volt.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350201 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintetek van joga egy embernek a saját halála felett rendelkezni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350060 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Említettem, hogy tegnap rosszul lett, most elmesélhetném a körülményeit, de nem látom sok értelmét. Így elmondom, hogy amikor nem ismerte meg anyut vagy aput, akkor próbáltam nem rémültem meg. Odamentem hozzá, amennyire tudtam annyira, elkezdtem vele beszélgetni, mosolyogni. Tudjátok, ha nálunk valaki beteg, sosem úgy kezeljük (anyut leszámítva) mint egy beteget, szerencsére én is ilyen vagyok. Most így visszagondolva örülök, hogy nem rémültetem meg, csak annyira amennyire a helyzet megengedte.

Ma már hazajöhetett (mivel a mamámnak 9 éve is volt egy ilyen agyérgörcse, akkor bent volt vagy 1 hétig a kórházban) most pedig azt mondták, hogy ez ugyanolyan, mint az, nem kell megijedni. Így is tettünk.

Most itthon van, beszélget, tv-t néz, zongorázik (valószínűleg tőle "örököltem" a zongorázást) és nagyon örülök, hogy jobban van.
Köszönöm mindenkinek, aki ebben a 2-3 napban ellátott pozitív gondolatokkal, tanácsokkal, történetekkel.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #350050 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sőt, ha belenézel a tükörbe és tetszik a látvány, még ha csak egy kicsit is, az egész napod vidámabb és könnyedebb. Aztán egyik ilyen alkalommal hazatérés után láttam, hogy igazából elég bénán néztem ki, mégis milyen jókedvem lett és hogy mennyire rányomta ez a bélyegét az egész napomra. Azóta tízperceket vigyorgok a tükör előtt reggelente, ha időm engedi, egészen biztos nem leszek morcos és ingerült, habár ezt mostanában gyakran a szememre vetik.

Attila: az én nagyim egyik pillanatról a másikra lett nagyon rosszul, bevitték a mentőbe és másnap hajnalban elhunyt. Ezzel nem riogatni akarlak, vagy szembesíteni a "rideg valósággal", hiszen több ilyen eset volt már, csak addig mindig pozitív vége lett a dolognak, jött a mentő, bent kivizsgálták, nevetgéltek, hogy a nagyi védőnő volt fiatal korában, és hazaengedték. 74 évet élt meg, utolsó tíz-tizenöt évét a lakásban töltötte, mert csúnyán elhízott, de legalább egész nap békésen fejtegette a keresztrejtvényt. Tudom, ez nem ide tartozik, de őt is úgy kezelték a kórházban - miután a foglalkozása kiderült -, mintha ép és egészséges ember lenne, mert tisztában volt azzal, mi történik vele.
A törődés és a szeretet akármilyen sallang és közhely, sokat segít. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.612 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére