Gondolatok

Több
21 éve 2 hete #139178 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hiro hyn hídh ab 'wanath.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139174 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Pen: Sajnos ismerek pár ilyen esetet. ÉS ha ugy vesszük az is a csaj döntése, és mégsem. Ha voltál már őrülten szerelmes, olyannyira hogy gondolkodni se tudsz hidd el te is megtennéd.

Tudom, miről beszélsz, Rabyn, nem elítéltem a lányt! Voltam hasonló helyzetben... Csak azt mondom, hogy egy ilyen kapcsolatot NEM SZABAD megtartani, ami odáig fajul, hogy a srác azt mondja: "ha nem fekszel le velem, akkor szakítok veled", mert ez zsarolás és manipulálás, nem szeretet... ha meg a másik nem szeret viszont, akkor mi értelme ragaszkodni hozzá?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139172 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brigante írta: Sziasztok!

Namarie lehet egy kérdésem??? Ha túlzottan intim akkor ne válaszolj ( vagy csak magánba ha akarsz doszpoly@freemail.hu ).

Te miért nem fested ki magadat, miért nem jársz el bulizni?


Üdv:
Brigante

Ui.: Krisz Rudival kpcsolatba nagyon is egyet értek!!!!!!!!!!


Kedves Brigante!

Nem titkos, nem intim, de a topicgazda és a többiek megfojtanak, ha ezt itt tárgyaljuk ki. :wink: Ha megírom, inkább a fórumra írnám, priviben.

A lényeg: festéssel nem azt mutatom, amilyen valójában vagyok, / egyszer úgyis lekerül, meg fölösnek tartom vele kínlódni, mivel nem igazán látom, amit csinálok/ buli: mit értesz alatta? A zajos, lármás helyeket utálom, jobb szeretek értelmes beszélgetést lefolytatni.

Félreértés ne essék: hogy én valamit nem csinálok, nem jelenti azt, hogy mást elítélek azért, mert csinálja. Neki jó úgy, nekem nem, neki öröm, nekem bosszúság, vagy fordítva.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139058 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Anthony De Mello

Erőszakosság

"Egy buzgó tanítvány ama kívánságának adott hangot, hogy szeretne másokat tanítani az igazságra, s megkérdezte, hogy mit gondol erről a Mester? Ő csak annyit mondott:

-Még várj!

A tanítvány minden évben visszatért erre a kívánságára, de a Mester mindig ugyanazt válaszolta neki:

-Még várj!

Egy nap aztán a tanítvány megsokallta, s azt kérdezte a Mestertől:

-Mikor leszek már alkalmas a tanításra?
-Amikor a túlzott tanítási vágyad már alábbhagyott-válaszolta a Mester."

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139048 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tudjátok jó is hogy "kupán vágott" minket Baatoniakat mert itt borzasztó már a víz szint :crying: ideje volt már hogy jött

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139032 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem tudom, engem most nagyon lenyom ez az őszi idő.. mér jött ilyen hirtelen?? tavaly sunyin belopakodott a szeptemberbe, idén pedig csak úgy kupánvágott minket ez az idő.. és nem tesz ót, amúgy is rossz arra gondolnom, hogy majd ritkán látlak titeket...

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139028 Írta: Ringil
Ringil válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én spec. szeretem ezt az időt,már biztos sablonosnak tűnik az a megszokott szöveg,hogy milyen jó dolog az ablaknál ülni a fotelban és kinézni a hidegbe...

"Minden ember a Holdhoz hasonló;túlsó homályos oldalát senkinek sem mutatja meg"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139027 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn: valószínű az iskolakezdés. Hogy emiatt ritkábban tudunk találkozni, rövidebb ideig... Én hasonlóan elég rossz hangulatban vagyok mostanában [size=9:2zt1sy9m](ld az aláírásom...)[/size], szerintem szintén a suli miatt (is).
De ez az idő is szép, csak észre kell azt venni ;) A vastag felhőtakaró, a frissen hullott eső illata, a messzi néma táj varázsa... szerintem gyönyörű.
És ez is az, amit elvesz, amitől elzár minket a suli...

Najó, azért van jó is az iskolában. Pl. leköti tétlen óráimat, elkóborló gondolataimat... :) Az iskola feladatokat ad, és jobb esetben még célokat is.

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138997 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
kösszencs mindenkinek a tamácsát! sajnos a mesélek a barátaimrol dolog nagyon nem válik be.. Őt nagyon nem érdekli az én baráti köröm (régebben egy kicsit közös baráti körünk volt de az se érdekelte)

Egy teljesen más téma: Mért van, hogy ahogy ősz lett és már nem süt a nap teljes letargiába lehet esni.. Kinézek az ablakon és elmegy az életkedvem.. Vagy ezt csamk a holnapi iskolakezdés teszi?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138880 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hááj Rabyn :)

Szerintem kinövi - minden erőszakos tett a meg nem értés jele, ezért minél keményebben bánnátok vele, annál meszebbre sodródna tőletek. Inkább mondjátok meg neki, hogy a családban nem csak ő az, akinek jogai lehetnek. Alkalmazkodni kell, és fel kell állítani bizonyos kölcsönös szabályokat, ha boldogan akartok élni. Ha ebben a kisöcséd nem partner, hát úgy is jó: majd megtapasztalja milyen az, szenet lapátolni a bányában. Ha ez a sorsa. Ha meg nem, akkor hamarosan előbújuk a napocska.

Üdv

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138755 Írta: Brigante
Brigante válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Namarie lehet egy kérdésem??? Ha túlzottan intim akkor ne válaszolj ( vagy csak magánba ha akarsz doszpoly@freemail.hu ).

Te miért nem fested ki magadat, miért nem jársz el bulizni?


Üdv:
Brigante

Ui.: Krisz Rudival kpcsolatba nagyon is egyet értek!!!!!!!!!!

"... Amit elképzeltünk, arról soha sem szabad lemondani."
Clive Barker - Korbács

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138730 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Bocsánat a két részletben való hozzászólásért, de a gép leállt..

Van egy 16 éves hugom, hozzám képest bevallom, sok mindenben értelmesebb, és néha reálisabban és jobban láthja a dolgokat, mint én. Természetileg olyanok vagyunk, mint a tűz és a víz. Ő eljár ide- oda a barátaival, nekem egy pesti tali is nagy szám. Ő befesti vörösre a haját, és sminkel, én nem, és ebben kölcsönösen nem értjük meg egymást, de ráhagyjuk a másikra. Ő a Danubiust hallgatja, én a Bartókot.Ennek ellenére, amennyire lehet, toleráljuk egymás dolgait, és tegnap ért egy rendkívül kellemes meglepetés mindkettőnket: Krisz Rudi legújabb zengeményét nyomta a rádió, és teljesen kiakadt, hogy ilyen szöveggel hogy mer ember előállni, hisz ez olyan, mintha a szavakat csakúgy egymás után hajigálták volna.... Segített nekem szemüveget választani, annak ellenére, hogy aznap nyakon vágott, mert nem bírtam felfogni, hogy hogy írjuk bele a mobiltelefonba a számokat...

Ha nincs is sok közös pont, egy kis tolerancia sok mindent meg tud oldani..Szvsz Rabyn az öcséd hamarosan túljut ezen a korszakon, még egy- két évet bírj ki valahogy...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138725 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kedves Rabyn!

Szerintem se megnevelni kéne az öcséd, hanem valahogy gondolkodóba ejteni. Szerintem a "baráti " köre rontotta el, és ennk nem biztos , hogy köze van a lázadáshoz, sokkal inkább a közösségbe tartozás érzéséhez. Az öcséd a sörözés és a cigizés révén akar vagánynak, felnőttnek látszani, holott még nem az...Szerintem kérdezd meg tőle, hogy ezek az új barátai valóban a barátai- e, vagy csak a társaságukat élvezi- és lehet, hogy ez nála nem fog működni, de mesélj a Te baráti körödről, társaágodról, pl. a fórumosokról

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138677 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ezt most nem tom miért irom le de szinte semmi köze sincs az előbbi hozzászólásokhoz.talán annyi hogy én is ebben a "lázadó korszakban" vagyok 14 évesen az öcsi nővér kapcsolatról semmit sem tudok, de anyámmal naponta vagy 5x majdnem a b...megig megyünk de ahhoz képest megértjük egymást és nem is próbál szigorítani mert még nagyobb ellenállásba ütközne és ez így volt osztálykiránduláson is a tanárunk nem tiltott meg semmit csak ne cigizzünk előtte mert tudta ha szigorít csak rosszabb lesz, ed nem volt semmi gáz adtunk nekik 21h felé 2 üveg kevert fehér bort lift szőlőlével és elvoltak vele eegész éjjel. erőltetni csak végsőkben szabad! /szerintem/
de addig: :?:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138666 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
De őkegyelme kb egy két honapjailyen.. előtte teljesen normális volt. Egyébként csak akkor mondtam neki hogyrám van bizva amikor közölte: hazamegy..
Brisa: igen én már mindent megprobáltam.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138663 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa: Ez nem ér... ;)

Az öccs témához:
Nekem is van egy 15 éves öcsém. De vele elég jó a kapcsolatom már igen rég óta.Szóval kettőnk között igencsak más a szitu. De semmiképp nem lehet korlátozva nevelni egy kamaszt. A suli wc-ben olvastam egy iszonyú jó idézetet, nem tudom kitől van : "Ha tiltással nevelsz, hazudni tanítasz." Tényleg csak beszélgetve lehet megértetni magad vele. És ez tényleg enyhűlni fog. Azt viszont én sem hagytam volna 15 évesen,hogy bulizás közben valaki vigyázzon rám. Pedig annyira nem voltam lázadó. Viszont elmehetsz vele bulizni úgy,hogy ő ne érezze ezt tehernek. És ha még meg is találod vele a hangot,akár jól is szórakozhattok együtt. Mi is így vagyunk az öcsikémmel. Pedig gyakran eljutunk mi is a "baszdmegteis"-ig.
Üdv! Arlith

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138542 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn, és te mondtál már neki többet, mint ő neked? Már mint a "baszdmegteis"-en kívül? :D

Próbáld neki elmondani, hogy mit érzel, gondolsz. De normálisan, azaz nem üvöltve és veszekedve, nem támadva. (Tippek: Fontos, hogy egyes szám első személyben beszélj. Ha ő elkezd ordítani, te kezdj el suttogni.) Az a jó, ha ő is elmondja a saját érzéseit, gondolatait. Normálisan.

Persze, ha már bennevagytok egy játszmában, nehéz csak úgy kilépni. Ha a fentieket meg is teszed, nem válik az öcsédből kisangyal 1 perc múlva. De érdemes próbálkozni és közös megállapodásra jutni, amely mindkettőtök számára elfogadható.

Arlith, maradjunk annyiban, hogy mindennek megvan a maga oka. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138535 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oisin tudod apa alig van itthon nem is nagyon ismer minket. anya meg nem tud vele mit csinálni. Mivel én vagyok a legnagyobb ezért szoktam én jönni menni vele. Ha azt mondjuk nem mehet sehova akkor is elmegy. mivel kétszer akkora mint én elég könnyen félrelök az ajtóból. Nehéz ugy barátjának lenni valakinek ha a bazdmegen kivül mást nem nagyn szól hozzád.. föleg ha az a sajét öcséd..

Pen: Sajnos ismerek pár ilyen esetet. ÉS ha ugy vesszük az is a csaj döntése, és mégsem. Ha voltál már őrülten szerelmes, olyannyira hogy gondolkodni se tudsz hidd el te is megtennéd.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138525 Írta: Brigante
Brigante válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Mindenkinek van egy lázadó korszaka, amikor nem találja meg a helyét. Nektek is volt, nekem is volt.
Nem a testvér feladata kontrolálni az öcsöt, hanem a szülőkké. A testvér a barátja lehet az öcsének és ez segítene neki a legtöbbet.
Mindamellet oda kel rá figyelni mindenképpen, hogy mit csinál, mert ez a hejdenagy lázadás végződhet éppen nagyon rosszul is ( nekem majdnem sikerült el csesznem az életemet, de hál istennek voltak nagyon jó barátaim akik kihúztak a kakiból! (barátok és nem rokonok, ilyenkor nem kérsz soha a rokonokból)).
Szóval ne kontroláld a tesód, hanem próbálj meg a barátja lenni. Nem lesz egyszerű, de szüksége van rá mindenkinek. Próbáld meg ,de ne erőltesd halálra.

Üdv:
Brigante

"... Amit elképzeltünk, arról soha sem szabad lemondani."
Clive Barker - Korbács

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138523 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok

Oisin írta: Ha az őseid egyedül elengedik, nem Te leszel érte a felelős, ha nem engedik, otthon marad és elgondolkodik...

Ezzel nem értek egyet. Mármint azzal, hogy elgondolkodna. Csupán 'bebizonyosodna' számára, hogy mennyire "gonoszak" a szülei, hogy még szórakozni sem hagyják, meg hogy 'nem ismerik őt'...
A lázadó korban szerintem nem túl sok minden segíthet a dolgon. Remélni kell, hogy kinövi... (jobbat nem tudok)

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138511 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok

Hogyan lehet megnevelni egy félresikerült 15 éves öccsöt, aki háromszor erősebb nálam?


Beiratkozol egy konditerembe ... és felcsíped az edzőt, aki garantáltan erősebb mint az öcséd. :twisted: Komolyra fordítva, szvsz ez nem a Te feladatod. Annyit tehetsz h nem vállalsz érte felelősséget. Legközelebb nem vállalod el h "vigyázol rá". Ha az őseid egyedül elengedik, nem Te leszel érte a felelős, ha nem engedik, otthon marad és elgondolkodik... A szüleitek nem vették még észre h kissé elszaladt vele a ló? Szerintem nekik vannak eszközeik rá h befolyásolják, neked - ha a szép szóra nem hallgat - nem nagyon.

Üdv, Oisin[/quote]

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138508 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Nem mindig a lány választása szerintem ,hogy kivel fekszik le vagy kivel nem.Van hogyazért fekszik le valakivel hogy megtarthassa.

Na, szerintem ez a rossz hozzáállás... Mi az, hogy azért kell lefeküdni valakivel, hogy megtarthasd? Ha egy kapcsolat ide jut, akkor az nem jó kapcsolat, tehát nincs értelme fenntartani... És hány olyan esetről tudok, amikor a lány beadta a derekát, aztán mégis elhagyta a srác...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138506 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
az örömlány témához: állítom nektek hogy ők keresnek a legjobban. de nekik is van a legrosszabb helyzetük. Az lenne az értelmes ha (bpn belül) minden kerültenek egy félreeső részébe épitenének egy házat, ahová mehetnek és ott biztosngában is lennének..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138504 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
üdv! nagyon régen jártam erre.. Érdekes témáról maradtam le.

A témához: Ismerek egy csajt. nem sok mindenkivel feküdt még le. deakiel elöször járt azzal elég hamar ágybabujt.. Éss persze mindenki k*rvának tartja (az más kérdés milyen a jelemme)..
Nem mindig a lány választása szerintem ,hogy kivel fekszik le vagy kivel nem.Van hogyazért fekszik le valakivel hogy megtarthassa.

Más: Egy teljesen uj témát szeretnék felvetni, és egyben a segítségeteket is kérném. Van nekem egy 15 éves öcsém aki egy ideje (amiota uj baráti köre van) szinte teljesen elszállt magtától. Cigizni kezdett és elég sok alcoholt is fogyaszt (nagyon sokat nem de 1 üveg sör is egy üveggel több mint amennyi egy 15 éves fiunak kéne). Teljesen megváltozott, semmibe vesz minket (a családját) csak követel de semmit se ad cserébe. Elég rondán is beszél mostanában (inkább nem idéznék)
Tegnap voltunk a Zöldpardonban (oda se megyek többet). Őfelsége este fél11kor ugy döntött ö most elmegy haza (egyedül). Az már baromira nem érdekelte hogy anyu RÁM bizta. Rohanok utána, hogy azért álljon már meg a menet miaz hogy ő most megy haza.Semmi elmehetek haza a többiekkel? (egy ideig együtt ment a haverjaival) Nem öfelsége BEJELENTI hogy ő most megy haza. Szépen elküdött melegebb éghajlatra, kicsavarta a jobb kezem (a bal még gipszben van) majd elhuzott. Elég ideges lettem tőle mert ha bármi baja esik akkor én vagyok a felelős mivel ÉN nekem kellene vigyázni rá (bár nem tudom egy 15 éves fiura hogy lehet vigyázni hiszen ő már "felnőtt")
Pedig szerintem akinek az anyja adja a pénzt a buliaira, akinek az anyja meg a nővére takarit a bulijaután, akinek kiszolgálják a fenekét az még korántsem felnőtt. Nem tudom mit csináljak vele. Sokféle embertől kértem már tanácsot, de még a barátaira se hallgat. Ezért most kiváncsi lennék a ti tapasztalatiokra, meg véleményetekre. Hogyan lehet megnevelni egy félresikerült 15 éves öccsöt, aki háromszor erősebb nálam?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138384 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Üdv!

Brigante írta: Ha egy fiú sok nővel jön össze, az a falu bikája. Ha egy nő teszi ezt, ő a falu k****ja.


Ez tényleg egy nagyon súlyos probléma.És valahogy itt csődöt mond az agyam és nem tudom felfogni, miért kell úgy megkülönböztetni (vele való kapcsolatteremtésben, viselkedésben) az embereket, hogy férfi-nő, színes-fehér, vagy bármi más ilyesmi.Miért nem lehet egyénenkét kezelni az embereket?

Különben az átlagos "hülye qrva" kifejezés mára már káromkodássá, egyszerű szitokszóvá vált, mint a "fene egye meg", csak sokkal durvább.Legtöbbször azonban, amikor ezt használja vki, nem is magára a prostitúcióra gondol, hanem csak szidja az illetőt.

Azt viszont nem értem, miért kell a prostitúciót, mint foglalkozást elítélni...Mindigis volt rá kereslet, s amíg kereslet lesz, addig prostik is.Vagyis nemhiába emlegetik a legősibb foglalkozásként.
Az örömlányok helyzete viszont nagyon sok esetben borzasztó...

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138334 Írta: Brigante
Brigante válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Bocs, hogy bele szólok a beszélgetésbe, de szeretném megosztani veletek a véleményemet:

Ha egy fiú sok nővel jön össze, az a falu bikája. Ha egy nő teszi ezt, ő a falu k****ja.

Ez a megkülönbeöztetés szerintem nem helyes. Egyetlen ember se lesz jobb attól, hogy a mások érzelmeit meglopja, vagy minnél több emberrel vagy minnél kevesebb emberrel kavircol.

Másokkal játszani, mások érzelmeivel játszani ez a nem helyes.

De ha mind a két fél tudaja, hogy mit várhat a másiktól ( pl.: ez csak egy egy éjaszakás kaland stb... ) akkor az csak egy tiszta kaland. Ami kellemesen fog elsülni mind két fél részéről.

A végső véleményem annyi lenne, hogy egy kapcsolat ( legyen akár egy éjszakás vagy egy életre szóló) egy olyan játék, amit a legnagyobb egymásrafigyeléssel kell játszani. Különben negy fájdalmat és egy életre szóló csalódást adhatsz "ajándékba" a másiknak.

Bocsi mégegyszer, hogy kéretlenül belszótam:
Brigante

"... Amit elképzeltünk, arról soha sem szabad lemondani."
Clive Barker - Korbács

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138329 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Darkman: Nagyon jó ez az idézet.
Szerintem is nagyon sűrűn előfordul, hogy az emberek egy adott kapcsolatban (most ez lehet baráti is) elvárásokat támasztanak. Szerintem ezt nem szabad. Alázattal kell a másik ember felé fordulni, nem jó, ha különféle vélt jogokat támasztunk arra alapozva, hogy az illető a barátunk, szerelmünk. Ha esetleg nem váltja be a hozzá fűzött reményeinket akkor meg sérve érezzük magunk. Minden cselekedetét egy ajándéknak kell felfogni, amit az irántunk érzett szeretet által nyújt.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138251 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Anthony de Mello

Sebezhetőség

"Az állandóan veszekedő házaspárnak tökéletes megoldást ajánlott a Mester.
-Hagyjatok fel azzal, hogy jogként követeljétek azt, amit szivességként is kérhettek!

A veszekedés azonnal megszűnt."

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #137742 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Gondolatok
Halihó! Nagyon rég nem jártam erre. És őszintén szólva örülök, hogy felvetődött ez a kényes téma. Mert azt hiszem itt és így igenis meg lehet beszélni.
És nem értem miért nyúltál bele olyan hirtelen Brisa, tul.képpen semmi olya nem hangzott el, ami csorbítaná a hely színvonalát. Sőt. Éppenséggel kiderül, hogy ez a társaság még egy ilyen finoman kezelendő dologról is iszonyúan kultúráltan képes vitatkozni.
Szóval Brisa tényleg kiváncsi vagyok. Nem kötekedésből, hanem komolyan érdekel,hogy mi váltotta ki ezt a reakciót.
Egyébiránt egyetértek Oisin véleményével. Mondhatni teljes mértékben!

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #137637 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa: kösz h beismerted h hibáztál és visszatetted a törölt hozzászólásokat.

Gandalf: nem maradtál le semmiről. Kíváncsiak vagyunk a Te véleményedre is.

Namarie: veled vitatkoznom kell. A promiszkuitás az én fogalmam (és a szó eredeti jelentése szerint) egyszerűen csak a szexuális partnerek cserélgetését jelenti, amiben sehol sincs benne h ez válogatás nélküli lenne. Ha az, az szerintem se jó, de azt fenntartom, hogy ez nem erkölcsi kérdés. Pontosabban adott esetben lehet erkölcsi kérdés (pld. ha az ember vkinek kifejezetten hűséget ígért), de nem feltétlenül az, ui. egyfelől nem feltétlenül igaz, hogy ez az embert tárggyá alacsonyítja, másrészről, még ha igaz is, ez, ha valaki önként vállalja, nem feltétlenül rossz erkölcsileg. Legalábbis nem rosszabb mint pld. bérért dolgozni, ami legalább annyira tárggyá alacsonyít, mégsem szokták erkölcstelennek bélyegezni...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.500 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére