BESZÉLGETŐS topic

Több
17 éve 5 hónapja #323177 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
sonkatémától kicsit elszakadva:
roxik.com/toy1.html :evil3:

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323173 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A húsvéti sonkát vasárnap reggel kell enni, amiután a templomban megszentelték

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323166 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nóli i linantea írta:

Rabyn írta:

Alyr Arkhon írta: A nyúl alapvetően mérhetetlenül agresszív is tud lenni, de mivel csoportban élő állat, nem feltétlenül az.
Olvassatok Konrad Lorenz-t.

Más: A húsvéti sonkát nem szombat este vacsorára kell enni?


Mi speciel hétfő reggel esszük:)

Mi meg vasárnap reggel. Sztem manapság már senki nem kövez meg senkit ha eltér a hagyományoktól...


igen, sonkát elvileg csak vasárnap reggel lehet enni. mármint húsvét után, először. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323116 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta:

Alyr Arkhon írta: A nyúl alapvetően mérhetetlenül agresszív is tud lenni, de mivel csoportban élő állat, nem feltétlenül az.
Olvassatok Konrad Lorenz-t.

Más: A húsvéti sonkát nem szombat este vacsorára kell enni?


Mi speciel hétfő reggel esszük:)

Mi meg vasárnap reggel. Sztem manapság már senki nem kövez meg senkit ha eltér a hagyományoktól...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323113 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: A nyúl alapvetően mérhetetlenül agresszív is tud lenni, de mivel csoportban élő állat, nem feltétlenül az.
Olvassatok Konrad Lorenz-t.

Más: A húsvéti sonkát nem szombat este vacsorára kell enni?


Mi speciel hétfő reggel esszük:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323110 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A nyúl alapvetően mérhetetlenül agresszív is tud lenni, de mivel csoportban élő állat, nem feltétlenül az.
Olvassatok Konrad Lorenz-t.

Más: A húsvéti sonkát nem szombat este vacsorára kell enni?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323106 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ha sajnálat alapon nem ennénk nyulat akkor enyni erővel semmilyen élőlényt nem ehetnénk meg. Ergo se hús se saláta se semmi amiben biológiailag van élet.
Merthogy még a vegetáriánusok is élőlényt esznek.
Tehát vagy maradna a teljes műanyagalapú étkezés vagy az éhenhalás (a kettő közül már inkább az utóbbi)
Vagy elfogadjuk a Kincső által felhozott oroszlánkirály példát (de ugyanerre ajánlom a Galaxis utikalaúz stopposoknak Vendéglő a világ végén című kötetét is) és tudomásul vesszük hogy ez az életünk alapja és az élet körforgása...

Egyébként érdekes de a legtöbben csak azt sajnálják amit láttak élőben is... pl lát egy ynulat eszébe se jutna hogy azt az édes kis szőrmókot meg lehetne enni. De ha a fagyasztópultnál befóliázott formában találkozik vele egyfelől fel se ismerné másfelől pedig nagyban csökkennek az aggályai...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323100 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
SÜRGŐSEN SZÜKSÉGEM LENNE CICAFÜL ELÉRHETŐSÉGEIRE, AKI TUDJA, PLS. PRIVI! KÖSZI! :!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323073 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kisvakond írta:

Rabyn írta: Én nem szeretem a nyuszit enni csak ha csokiból van:D


Én egyszer TUDTOM NÉLKÜL ettem meg (illetve etették meg velem) a husvéti nyulamat! 5éves koromban nem tűnt föl hogy a nyulam egyik napról a másikra eltűnt és karácsonykor nyúl volt a vacsora!


És legalább finom volt? :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323072 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kisvakond írta:

Rabyn írta: Én nem szeretem a nyuszit enni csak ha csokiból van:D


Én egyszer TUDTOM NÉLKÜL ettem meg (illetve etették meg velem) a husvéti nyulamat! 5éves koromban nem tűnt föl hogy a nyulam egyik napról a másikra eltűnt és karácsonykor nyúl volt a vacsora!

Az ilyen nagy genyaság... Bár nem tudom hogy mit lehetne helyette tenni, de ha ninsc elhelyezési lehetőség, akkor ne vegyenek nyuszit. :? vagy nemtom... Én sosem kaptam nyuszit húsvétkor :cry:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323062 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Én nem szeretem a nyuszit enni csak ha csokiból van:D


Én egyszer TUDTOM NÉLKÜL ettem meg (illetve etették meg velem) a husvéti nyulamat! 5éves koromban nem tűnt föl hogy a nyulam egyik napról a másikra eltűnt és karácsonykor nyúl volt a vacsora!

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323048 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Egyébként a csirkéket meg a többi tenyésztett állatot nem sajnálom láttam már csirkevágást és nagyon vicces volt ahogy fejetlenül rohangált a kertben.


egen.. az nagyon poén.. meg amikor a kutyám pásztorkodott a csirkék felett, és senki nem mondta neki h vigyázzon rájuk mert nincsen kerítésünk :D :D:D

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323046 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én nem szeretem a nyuszit enni csak ha csokiból van:D

Egyébként a csirkéket meg a többi tenyésztett állatot nem sajnálom láttam már csirkevágást és nagyon vicces volt ahogy fejetlenül rohangált a kertben.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323045 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Öö, én emlékezetem szerint nyulat még nem ettem. :D :P Bár nem hiszem, hogy kifogásom lenne ellene, a nyulakat szeretem mint kisállatokat de ilyen alapon akkor tényleg lehetne sajnálni az összes tenyésztett állatot. :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323044 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ethuil írta: Én húsvét hétfőn nem ettem sonkát, mert mindenütt az volt, és már rosszul voltam, ha csak rá kellett nézni. :P De nyulat soha nem ennék :cry: szegény, pöpp kisállatkák... gonosz kisz hobbitok, meg emberkék, megeszitek :P


Szegény malacka, meg bocika, meg csirke...
Ugyanolyan tenyésztett állat. :roll:
(És ha nem mondanák meg, h. mi az, nem jönnél rá, és ízlene.)

(Ja, és szegény búza.)

...nézzetek Oroszlánkirályt ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323043 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én húsvét hétfőn nem ettem sonkát, mert mindenütt az volt, és már rosszul voltam, ha csak rá kellett nézni. :P De nyulat soha nem ennék :cry: szegény, pöpp kisállatkák... gonosz kisz hobbitok, meg emberkék, megeszitek :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323041 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
áh, nálunk sonka volt. az a tradicionális :D tormával meg tojással :D és nagggyon finoomm.. :D mmmm...

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 5 hónapja #323037 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Lehet kövezni, de mi nyuszipörköltet ettünk a rokonoknál húsvétkor, és fiiiinom volt 8)
(Igaz, nyuszi-ajándékok nem voltak.)

szerk.: hétfőn sonka volt, de vasárnap nyuszi. :P :jóhobbit:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323006 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"Művészet vagy gyilkosság, ez gasztronóm szertartás.... " :mrgreen:

Bocsánat nem tudtam kihagyni. :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #323002 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Acho írta:

Annis írta: Mert?
Bár az már nekem is morbid hogy -mint idén számomra kiderült- a nyúl tradicionális húsvéti étel...
Azért ez inkább bosszúnak nevezhető :P

ez komoly? neeee.... :D


Nekem ezt mondták... konkrétan a szomszédnéni világosított föl. De ez így pont oylan mintha kivárnám amíg lerakja az ajándékokat aztán bónuszként megfognám és még meg is enném :P
Mi összenéztünk anyuékkal és úgy gondoltuk hogy ezt azért mégse... meghát a két kistesómnak is nehéz lett volna megmegyarázni hogy azért végezte az asztalon mert mondjuk nem teljesített minden kívánságot... vagy végelgyengülésben múlt ki az ajándékok súlyától...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322993 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Annis írta: Mert?
Bár az már nekem is morbid hogy -mint idén számomra kiderült- a nyúl tradicionális húsvéti étel...
Azért ez inkább bosszúnak nevezhető :P

ez komoly? neeee.... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322969 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ethuil írta:

Annis írta: Egyébként tényleg finomak...


Gyúúúúú.... nyulat soha! :P


Mert?
Bár az már nekem is morbid hogy -mint idén számomra kiderült- a nyúl tradicionális húsvéti étel...
Azért ez inkább bosszúnak nevezhető :P

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322963 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Annis írta: Egyébként tényleg finomak...


Gyúúúúú.... nyulat soha! :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322960 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv!

Azt én is megnéztem volna ahogy 100 nyúl szabadságát visszatérve nyargal az autópálya mellett (mancsában röhögve 4500 társán aki nem úszta meg) Egyébként tényleg finomak...
A fülnél való megfogás meg nem fáj nekik és én állattartóknál igen gyakran láttam, tudtommal szakszerű is.
Macskánál már érdekesebb a tarkófogás... azt ugye akkor alkalmazzák amikor nem akarják hogy mozogjon... ez egészen addig működik is amíg elfér a tenyeremben.... onnantól erre csak akkor nem immunis ha kedve van játszani mert pl amikor gyógyszert próbálok adni neki szemlélteti hogy így is kitűnően tud karmolni... (és nem az nem működik hogy oldalt megnyomom a cica pofiját kitátja a száját bele a tabletta és lenyeli tudom hogy ezt írja a szakkönyv de az enyém beköpte a hűtő alá aztán kilőtt az ajtón és csak két nap múlva jött vissza mire a lábam is úgy ahogy begyógyult)

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322937 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322921 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szinte biztos, hogy veszett volt. Ha jól tévedek, a nyúl inkább félénk és óvatos, és csak a veszett állatok ilyen agresszívak.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322871 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben írta: Több embert is megtámadott egy nyúl Ausztráliában

Akkor most kezdhetünk félni? 8O

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322852 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: (A sci-fi ott kezdődik, hogy előbújt a Pálvölgyi barlangból két mutáns dinoszaurusz méretű nyúl - egy hím és egy nőstény. És ők is gyorsan szaporodnak...)

:mrgreen:

Cak apám mondta, cikkel nem tudok szolgálni, de vhol, asszem-- na de mégis megvan a cikk: Több embert is megtámadott egy nyúl Ausztráliában - tisztára Gyalog Galopp... :P :D

Sil: Ez jóóóó. :-)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322851 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
David Brawn (a HarperCollins Publishing Director-a) azt mondta chaten (lásd Children of Húrin Release Party), hogy idén 8 nyelven jelenik meg a Children of Húrin, utána meg kb még 20-on. Megkérdeztem, hogy esetleg a magyar is benne lesz-e a 20-ban, és azt mondta, hogy úgy emlékszik, épp az utóbbi hetekben született róla megállapodás. :)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 5 hónapja #322850 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ulmo írta: Most viccen kívül: Ausztrália mezőinek nagy részét a betelepített üregi (vagy mezei) nyulak tarolták le a XIX. században. Szóval ez nem annyira sci-fi.

Hát ezért gondoltam, hogy ideje megint egynek. :) Akkor még nem volt műhold, mostmár van, csak féken lehetne tartani.
(A sci-fi ott kezdődik, hogy előbújt a Pálvölgyi barlangból két mutáns dinoszaurusz méretű nyúl - egy hím és egy nőstény. És ők is gyorsan szaporodnak...)

*
húha, nagyon késő van, megyek aludni, legyetek jók, álmodjatok szépeket, pápá :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.406 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére