BESZÉLGETŐS topic

Több
17 éve 5 hónapja #325393 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben írta: Na jó, de a diákok többségét nem gyönyörködteti egy-egy kötelezően elemzendő vers,


Hát engem se. :D

hanem sajnos nem érti és ezért ír valamiféle zöldséget. Szerintem azért az interpretációnak is vannak határai, ez kb. olyan, mintha egy matematikai képletet helytelenül/rossz helyen próbálnál alkalmazni (na jó, ez most durva példa, kicsit erőltetett, de talán vhogy így - egyszóval ennek is megvan a maga logikája szvsz).


Igen de míg a vers művészet, addig a matematika tudomány, és eképpen értelmezendők. ;)
Amúgy én nem arra gondoltam, hogy iskolába vagy érettségin hogy kell verset elemezni, hanem csak arra, hogyha egy hozzám hasonló mezei paraszt levesz egy kötetet a polcról és olvassa és tetszik neki, akkor mindegy, hogy miképp értelmezi. A lényeg, hogy szórakoztasson - nem kell mindenkinek irodalmárnak, műértőnek lennie. Anélkül is élvezhető!
Persze iskolába ez más, ott kemény szabályai vannak ennek is. :) Nyilvánvaló hogy érettségin nem írhat az ember minden baromságot. Ezért is félek én a magyartól. :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325392 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ejnye, és a körülbelüli %-os eloszlást elfelejti odaírni... :P :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325391 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy írta: Jesszus emberek! Már 2 napja folyamatosan ez megy. Van vmi a levegőben? :P


Egy kis oxigén, nitrogén, szén-dioxid, vízgőz.... :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 5 hónapja #325390 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ecthelion írta: Najó de ha valakit gyönyörködtett egy vers - attól függetlenül mégha hülyén is értelmezi az illető -, akkor nem tökmindegy, hogy mégis valójában mit akar jelenteni? A célját elérte szvsz.

Na jó, de a diákok többségét nem gyönyörködteti egy-egy kötelezően elemzendő vers, hanem sajnos nem érti és ezért ír valamiféle zöldséget. Szerintem azért az interpretációnak is vannak határai, ez kb. olyan, mintha egy matematikai képletet helytelenül/rossz helyen próbálnál alkalmazni (na jó, ez most durva példa, kicsit erőltetett, de talán vhogy így - egyszóval ennek is megvan a maga logikája szvsz).


Missy: sztem most az irodalmi/egyéb(?) művek interpretációjának végességéről, avagy végtelenségéről folyik már az eszmecsere... :-)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325389 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jesszus emberek! Már 2 napja folyamatosan ez megy. Van vmi a levegőben? :P

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325388 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Najó de ha valakit gyönyörködtett egy vers - attól függetlenül mégha hülyén is értelmezi az illető -, akkor nem tökmindegy, hogy mégis valójában mit akar jelenteni? A célját elérte szvsz.

Na jó befejeztem. Tudom túlságosan "szeretem" a költészetet. :P :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325386 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ecthelion írta: Elvileg ez volna szép az irodalomban (és más művészetekben), hogy többféleképpen is értelmezhető az alkotás.... :P

Ectheeel. :D :D De, létezhet többféle interpretáció is, csak van egy bizonyos határ, amin túl már illogikus és sokkal inkább belemagyarázás, mint értelmezési lehetőség (és akkor még nem beszéltünk a jóízlésről). Pl. nem jelentheted ki explicite h Petőfi Az ítélet című versében a II. világháborút jövendölte meg. :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325385 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ecthelion írta: Elvileg ez volna szép az irodalomban (és más művészetekben), hogy többféleképpen is értelmezhető az alkotás.... :P


Nem szóltam! :D :D
Ne tessék nagyon komolyan venni! :D


Beszélgess el e drága költővel és mindent megtudsz az irodalom szabadságáról :P

Egyébként meg ahogy óhajtod drága, nem vagy komolyan véve :wink:

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325384 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Elvileg ez volna szép az irodalomban (és más művészetekben), hogy többféleképpen is értelmezhető az alkotás.... :P


Nem szóltam! :D :D
Ne tessék nagyon komolyan venni! :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325383 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ben: elvileg írt, gyakorlatilag nem olvastam túl sok költeményét mert nagyon hamar elment a kedvem tőle... amiket én olvastam abból a központozás és a rím hiányzott... témáját tekintve pedig nagyjából hasonló volt...
És ez az ember katedrát kapott... mellesleg családja van...
Azon már meg sem lepődtem amikor mesélték hogy Gogol Orr című művét úgy elemezte hogy a főhős reggel nem az orrát nem találja hanem a férfiasságát és hogy az egész mű tulajdonképpen a férfiasság és a férfiúi kiteljesedés keresése... :P

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325380 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Persze h megértem. Írt amúgy normális verseket is, vagy csak ilyen undorítóakat? Mert nem tudom, melyik kiadó mer kiadni ilyen verseket, bár a mai világban már... Hallottam már, h "x év legjobb versei" c. kötetbe bekerült egy hasonló témájú "költemény". :roll:

Sil: Hát, tudod, sic transit... :?

Mondjuk az igazsághoz hozzá tartozik, hogy egy-két tanárt nagyon tisztelek, aki tanított, ilyen a magyar tanárnő (irodalom/nyelvtan), a latintanárnőm, a faktos töritanárom. Meg filozófiából is rendes tanárt fogtunk ki, anno a kémiát is ő tanította, állítom, h a legkorrektebb tanár az egész iskolában.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325379 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Na ne... Csak én jártam itt igazi jó iskolába? Nálunk tök jó tanárok voltak. Imádtam pl az irodalomórát is, pedig én aztán nem vagyok humán beállítottságú. A matekot meg pláne, és a tanárnak is mi voltunk a kedvenc osztálya. Eljött velünk elsőben osztálykirándulásra, és beúszott a tóba a labdáért. Meg még akkor is megtartott minket, amikor igazgató lett, és csak 2 órája lehetett volna összesen egy héten (nekünk meg 6 volt). [size=9:4qofc9yo]Aztán államtitkár vagy micsoda is volt egy időben - nem politikai -, pár éve minden oktatási kérdésben őt állították oda nyilatkozni. De amúgy a legjobb tanár, akit ismerek.[/size]
És mivel mi voltunk az első hatosztályos évfolyam, tanultunk már elsőben egy csomó olyat, amit mások úgy harmadik körül (pl másodfokú egyenlet meg hasonlók). És az érettségin simán 7 kitűnő lett (a 28-ból, meg egy csomó jeles). Igaz, hogy voltak tárgyak, amiből a +2 év ellenére nem értünk végig az anyaggal (pl magyarból gyakorlatilag az egész negyedikes világirodalom kimaradt), de minket megtanítottak gondolkozni.
És volt egy csomó iskolán kívüli dolog, amit a lelkes tanárok és diákok csináltak, pl az énekkar mellett létrejött egy musical-stúdió is, meg minden évben voltak/vannak színielőadások is...
:nosztalgiázik:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325376 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben írta:

Annis írta: Jaja mókás egy ember volt... Múltkor láttam könyvesboltban a kötetét :P

A, a, khm... falloszos verseivel? :shock:


Khm... szerintem megértesz, de nem olvastam bele...
A "Hajnali mrevedés" (nem káromkodás hanem a vers címe) biztos nem ebben van de nem nagon voltam kívácsi rá hogy itt milyen témákat váálasztott...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325375 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Matek nem is gáz annyira, inkább fizika doga közben szokott jönni a meglepetés, mikor keresem az anyaghoz kapcsolódó infókat és akkor esik le, hogy azt se tudom mit veszünk. :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325372 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ecthel, órán mi sem igen használtuk a függvénytáblát, egyszerűen nem volt rá időnk, a tanár olyan sebességgel haladt sokszor, egyenletmegoldásnál kihagy 2-3-4 lépést is akár, kijön egy másodfokú, felírja, mondja h számoljuk ki, de már írja is fel fejből a két gyököt - felesleges belekezdeni a kiszámolásba. :D Csak sajnos a megértés rovására megy sokszor az, ahogy halad, plsuz ha még rosszul is látom a táblát, totál káosz egy-egy óra. :? Illetve mindez már múltidő. :shock: De a függvénytáblával azért boldogulok nagyrészt. :-)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325370 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Annis írta: tündéri magyartanárnőm

nekünk a magyartanárnőnk Magyar Tünde és tündéri :D folyton ordít de kedvességből és elvtikéimnek hív minket, meg csomó hülyesége van, jó arc... :D aki olvassa a blogom, ismer jónéhány sztorit. pl bolondballagáskor összefirkáltuk krétával, mert ő végigkergetett a fél sulin minket és tollal összefirkált mindenkit... bekergetett egy terembe ahol tanítás volt, mindenki röhögött, ő meg tiszta kréta volt, uramisten, de fura egy nőszemély :D DD

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325369 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tankönyvet én is csak házikészítésnél használok (már amikor csinálok), amúgy az tényleg semmit sem ér. Sokszínű matematika - hát igen olyan, mint egy elsőosztályos kifestőkönyv. :roll:
Függvénytábla tényleg hasznos, szorgalmazza is a mostani tanárunk, hogy vigyük órára és szokjuk meg, de valahogy mindig itthon marad. :D De még van egy évem kitapasztalni. Hehe. :twisted:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325367 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Annis írta: Jaja mókás egy ember volt... Múltkor láttam könyvesboltban a kötetét :P

A, a, khm... falloszos verseivel? :shock:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325366 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben írta:

Annis írta: És ez csak ízelítő volt :P

Szentséges jó ég... :mrgreen: :mrgreen: Bár az irodalomtanárt mesélted, a verseit is... :D DDDD


Jaja mókás egy ember volt... Múltkor láttam könyvesboltban a kötetét :P

Bár azért az is hozzátartozik hogy voltak ellenpéldák is mert volt 3 nagyon jó némettanárnőnk (ebből kettő szülni ment)

A fakultáción egy tündéri magyartanárnőm, jófej kistanáraink és még jópáran...

És hát nálunk a művészettörténet tanárnő is egy fantasztikus nő volt... Azóta is minden héten megyek hozzá rajzolni és textilezni, mert onanntól hogy rájött hogy én is oylan szenvedélyes textiles vagyok mint ő elválaszthatatlanok lettünk, gimi után pertut ittunk és azóta is mentorom és barátom...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325365 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Okés, akkor azt már nem is mesélem el, amikor a testnevelőtanárNŐ elkezdett velem ordítani, hogy mekkora szemét féreg ember vagyok és neki vannak besúgói az osztályban, szóval ha bármi rosszat mondok róla, ő azonnal megtudja... :D

Ez DURVAAAAAAAAA :mrgreen: :D

Ecthel, matekból mi a négy év alatt egyszer se nyitottuk ki pl. a könyvet és leckét is csak elvétve kaptunk. :P (De a függvénytáblában tényleg sok minden benne van.)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325364 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tavalyi matek tanárunk: Nem elég, hogy full alkesz volt az ipse, de meggyőződése volt, hogy semmit sem kell nekünk megtanulni, mert " a függvénytáblázatban minden benne van". És nem is vitte túlzásba a tanítást. Persze nem volt ő hülye, utolsó éve volt, nanáhogy a semmire is megadta kettest, csak ne kelljen bejönnie pótvitzsgáztatni :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325363 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Okés, akkor azt már nem is mesélem el, amikor a testnevelőtanárNŐ elkezdett velem ordítani, hogy mekkora szemét féreg ember vagyok és neki vannak besúgói az osztályban, szóval ha bármi rosszat mondok róla, ő azonnal megtudja... :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325362 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Annis írta: És ez csak ízelítő volt :P

Szentséges jó ég... :mrgreen: :mrgreen: Bár az irodalomtanárt mesélted, a verseit is... :D DDDD

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325361 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát nálunk is anno az "elit" gimihez elit tanári kar is tartozott...
Kezdve az irodalomtanárunkkal akinél nem volt óra hogy ne jegyezte volna meg hogy hogy van a kicsi szivünk és hogy a pólóm kihagsúlyozza a mélységeket és a magasságokat... (nem, nincs mit félreérteni tényleg csak azért nem szemezett velem órán mert nem mellmagasságban vannak a szemeim) bár hála égnek nem voltam egyedül, volt 5-6 kedvence...

Aztán a filozófiatanár akit orosz-testnevelés szakosból képeztek át... időre kellett megbeszélni a tananyagot (most öt perc Heideggerről...)

Angoltanárnőnk a szientológiai egyház oszlopos tagja volt és nézete szerint (úgyis pont most időszerű) érettségin meg kell simogatni a papírt mert akkor szeretni fogjátok ami rajta van, ha pedig valamit nem tudtok akkor mondjátok vizsgán hagosan hogy nem tudjátok, mert ha azt már tudjátok hogy nem tudjátok, akkor már igazából tudjátok :P

A kémiatanárnőnk félóránként befutott a szertárba egy-egy felesért aztán felcsapta a könyvet és azt vettük ahol éppen kinyitotta... ha összefoglalásnál akkor következő órán írtunk...

És ez csak ízelítő volt :P

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325359 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Annis írta: Ebben az a szép amikor a tankönyv írója (jelen esetben Pethőné Nagy Csilla - gondolom pár embernek ismerős a Pethőné féle könyv) mondja órán hogy felejtsétek el amit a könyvben írtam és most elmagyarázom rendesen...

Hű, ez már valami... :D :D

Mi első két évben rajzon/művtörin abból a könyvből tanultunk természetesen, amit a tanárnő lektorált. Mindenesetre az borzalmas volt. Meg a tanár is hülye, emlegettem már itt párszor szvsz, tavaly év elején pl. 4-5 óra elment a mindenféle összeesküvés-emélettel, Däniken fasságaival (már elnézést) és effélékkel, mindezt ő halálosan komolyan veszi. Ja, meg elsőben jelentette ki, h "megérik még maguk, mikor több rajzórájuk lesz, mint matematika!" :shock: :lol: A másik rajztanár meg még szinte diák, olyan fiatal, sztem még huszonvalahány lehet, inkább olyan tanársegédecskécske és az is iszonyatosan beképzelt. Első félévben a rajzterem mellett volt matekóránk és alig hallottuk a tanár hangját, mert a szomszéd teremből (ráadásul nem rendes fel, hanem csak vastagabb, széthúzható ajtó választotta el) áthallatszott a "Pisti néni" sikoltozása. :D :D :P Komolyan, azt a nőt meg a menzavezetőt nem bírtam egész négy év alatt, brr.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325358 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jó, akkor mondok mást: a tanterv országos... Attól nem lehet eltérni.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325357 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben írta: Volt, anno csináltam, de sztem az érdeklődés hiányában kipurcant, a narancs.com-osok törölték szépen.


És a Tolkien.hu csetjét miért nem szedik rendbe?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325356 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tankönyv....
Az egy vicces dolog. Nem sokat használjuk. :D NÁlunk a legtöbb tanár rossznak (csak hogy szalonképes legyek :D ) tart minden könyvet. :S Én mondjuk önszorgalomból tanulok abból is, hogy azért mégis tudjak valamit, mert az órai jegyzetből kb. semmi sem áll össze. Vagy csak én vagyok hülye. :roll: :D De pl. bioszt tankönyv nélkül, ábrák nélkük nehéz tanulni. :D szvsz

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325355 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Volt, anno csináltam, de sztem az érdeklődés hiányában kipurcant, a narancs.com-osok törölték szépen.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #325354 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Én egy elit gimibe járok és ugyanazokat tanuljuk, mitn bárki más. A tananyagot nem a tanáraink találják ki, hanem a tankönyvírók, azoknak a tankönyveknek az írói, amikből ugyanúgy tanultatok ti is... :)
Persze ettől függetlenül sok felesleges dolog is van benne... Mi is folyton ordítottunk és sírtunk, hogy még ezt is és még ezt is és MÉG EZT IS, na neee. :P


Ebben az a szép amikor a tankönyv írója (jelen esetben Pethőné Nagy Csilla - gondolom pár embernek ismerős a Pethőné féle könyv) mondja órán hogy felejtsétek el amit a könyvben írtam és most elmagyarázom rendesen...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.415 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére