Tolkien Tábor 2024

A 3. rész - A király visszatér

Több
19 éve 6 hónapja #222657 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Tényleg van reális esélye, hogy megjelenik majd a három bővített változat DVD-n összecsomagolva? :D
Mert gondolom az valamivel csak olcsóbb lesz, mint külön-külön. Legalábbis a moziverziós DVD-k esetében így volt.

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222642 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: Jah, egyébként a DVD-n lesz egy második "easter egg" is: az MTV Movie Awards rövid jelenete, amikor Ben Stillerék arról próbálják megygyőzni P.J.-t, hogy csináljon egy negyedik részt! 8) (forrás: www.herr-der-ringe-film.de/v2/de/news/news-detail_1072.php )

Ezt meg lehet már nézni? (Ha jól emlékszem, láttuk már, csak nem tudom, hol volt... :oops: )

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222589 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szvsz a Bővített extra változat - Trilógia doboza nem a díszdobozos kiadást tartalmazza majd, hanem a 3 bővített film 4 DVD-s változatát csak (tehát a filmenkénti 2 lemezt magával a filmmel és 2 lemezt az extrákkal), a bónusz DVD-ket és a szobrokat nem! A díszdobozos bővítettek eleve limitált széria voltak...
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222558 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ilweran: 3 extra díszdobozt, szobrokkal? Hát, én úgy tudom, a FotR díszdobozos verzió már elég régen elfogyott...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222548 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Már ideje lenne, ha kijönne a cucc, ezért nem vettem meg külön külön. :cooljump:

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222538 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sirgon Esgalnor írta: Mindettöl függetlenül én is kiváncsi vagyok arra, hogy lesz e nálunk együttes diszdobozos kiadása a három bövített verziónak. Van erröl valami elözetes hir? Tudnillik én arra készülök, hogy egyszerre venném meg mind a három részt.


Tuti hogy lesz, már láttam is róla képet, tök szép dobozban van, csak nem találom....
Én a három extra díszdobozt tervezem megvenni, szobrokkal...... meg hozzá egy DVD lejátszót...... elviszi az egész karácsonyi költségvetést, de sebaj!!!!!! A LOTR mindent megér! :D :D :D :roll: :roll: :roll:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222481 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Tudom, hogy kevesen értik a németet, de találtam egy egész jó kis oldalt a ROTK Bővítettről:
www.rotk.hdr-online.de/see.php
Rengeteg info van rajta, többek között megerősíti a pletykát, hogy lesz bővítettekből is Trilógia-doboz (70 euroért), s hogy Európában 10-én, Amerikában 14-én jelenik meg. Képek is vannak.
:wink:

Jah, egyébként a DVD-n lesz egy második "easter egg" is: az MTV Movie Awards rövid jelenete, amikor Ben Stillerék arról próbálják megygyőzni P.J.-t, hogy csináljon egy negyedik részt! 8) (forrás: www.herr-der-ringe-film.de/v2/de/news/news-detail_1072.php )
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222419 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Mindettöl függetlenül én is kiváncsi vagyok arra, hogy lesz e nálunk együttes diszdobozos kiadása a három bövített verziónak. Van erröl valami elözetes hir? Tudnillik én arra készülök, hogy egyszerre venném meg mind a három részt.
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222359 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Running írta: Ja az hány dvd lenne? Fémtok, benne 5 kilós ólomrúd, amiből figurákat önthecc magadnak... :lol:


Szerepjátékos vér :lol:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222351 Írta: ainu
ainu válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
... és jár hozzá egy uruk-hai is, aki cipeli helyetted a lemezeket :wink:

Artemisz (Erenya) - nem, nem, igazad van... tényleg a törpék voltak. Jó, de akkor is... :oops:
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222324 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ja az hány dvd lenne? Fémtok, benne 5 kilós ólomrúd, amiből figurákat önthecc magadnak... :lol:

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222241 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Running írta: Ki szerint lesz olyan extra kiadás, amelyben a 3 film vágatlan verziója együtt lesz. :roll:


A teljes vágatlan verzió?
Azt már kilóra lehetne adni még DVDn is...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222175 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ki szerint lesz olyan extra kiadás, amelyben a 3 film vágatlan verziója együtt lesz. :roll:

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222081 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha a Vikingek-Mítoszok és legendák c. könyvre gondolsz, ott csak a törpék kovácsolnak, nem? 8O Vagy csak kimaradt vmi nekem?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222070 Írta: ainu
ainu válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Eléggé... Az oké, hogy a GYU forgatásán úgy nézett ki, mint egy hobbit, de a King Kongban mire akar hasonlítani? :mrgreen:
A kard-kovácsolásról még pár dolog eszembe jutott: van egy könyvem a vikingekről, tudjátok, ilyen kicsiknek szóló képes, talán Usborne, vagy nem tudom; szóval gyerekkoromban egyfolytában azt nézegettem, és volt benne egy kép, ahogy valamit kovácsolnak valakik. Na, az a mozdulat, az a légies, földöntúli mozdulat egy az egyben olyan volt, mint a filmbéli kovácsé. Az emberek sokkal nehézkesebben csinálják... Szóval ütős jelenet, az biztos! :up:
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222037 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

Sil írta: OFF: Uramisten, ezt a képet nézzétek 8O :
www.theonering.net/scrapbook/view/14166
[size=9:jgaejmrc](Írták már régebben is, hogy hogy megváltozott, de hogy ennyire... 8O )[/size]


Pizsi eléggé lefogyott...Hiába, megszűnt a stressz :)

Eléggé??? Tejóég alig ismertem meg :eek4:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222017 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: OFF: Uramisten, ezt a képet nézzétek 8O :
www.theonering.net/scrapbook/view/14166
[size=9:vtn29k0b](Írták már régebben is, hogy hogy megváltozott, de hogy ennyire... 8O )[/size]


Pizsi eléggé lefogyott...Hiába, megszűnt a stressz :)
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222015 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
OFF: Uramisten, ezt a képet nézzétek 8O :
www.theonering.net/scrapbook/view/14166
[size=9:5smzkkve](Írták már régebben is, hogy hogy megváltozott, de hogy ennyire... 8O )[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #222004 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

.Elessar király. írta:

Sil írta:

Ulmo írta: Hát úgy néz ki, bakiparádé nem lesz a RotK bővített DVD-jén, de lesz helyette más rejtett extra:

Klikk ide

Angolosok előnyben!

Ja, erről már mesélt régebben is PJ. Lij-rajongók előnyben. :wink:

Miről szól a cikk?


Lesz egy rejtett Elijah Wood-interjú a DVD-n, ami a RotK berlini bemutatója alkalmából készült. Wood nem volt a helyszínen, az újságírók telefonon kérdezhették, ő videokamerán keresztül válaszolt. Aztán Dom Monaghan (Trufa) gondolt egyet, és megviccelte Frodót. Erős német akcentussal kezdett kérdéseket feltenni neki, egyre gázosabb témákban...Kíváncsi leszek rá, de egy bakiparádénak jobban örültem volna :?
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #221976 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta: Nekem a kard újrakovácsolása nem tetszett annyira.
de legalább bizonyította hogy Elrond nem maradt ott teljesen egyedül Völgyzugolyban... :D


Annyira nekem se... nem tudom, még életemben nem láttam milyen is igazából egy ilyen, nade mikor először rácsapott a vadedzéskor, s aztán olyan tüncibüncin elkezdett szikrázni.. jajj... :evil:
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #221966 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta:

Ulmo írta: Hát úgy néz ki, bakiparádé nem lesz a RotK bővített DVD-jén, de lesz helyette más rejtett extra:

Klikk ide

Angolosok előnyben!

Ja, erről már mesélt régebben is PJ. Lij-rajongók előnyben. :wink:

Miről szól a cikk?

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #221932 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Hát úgy néz ki, bakiparádé nem lesz a RotK bővített DVD-jén, de lesz helyette más rejtett extra:

Klikk ide

Angolosok előnyben!

Ja, erről már mesélt régebben is PJ. Lij-rajongók előnyben. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #221905 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A kardkovácsolással szvsz nem volt semmi baj, bár lehetett volna "tündésebb" (Értsd: több "mágiával")

Viszont a kovács volt az ízlésemnek legjobban megfelelő tünde karakter (értsd: nem nézett ki buzinak), bár lehet, hogy csak a megvilágítás tette... ;)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #221874 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nekem a kard újrakovácsolása nem tetszett annyira.
de legalább bizonyította hogy Elrond nem maradt ott teljesen egyedül Völgyzugolyban... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #221873 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Mae govannen!

Ulmo írta:

ainu írta: Szóval nekem mindhárom film közül ez tetszett a legjobban, egyrészt, mert a zenéje teljesen magával ragadott :D , másrészt, mert amikor egyes jeleneteibe még ma is beleborzongok, annyira hatásos (Gandalf és Pippin Gondorba érkezése, az őrtüzek, vagy Théoden lelkesítő szavai és a rohaniak rohama :itscool: ).


Szívemből szóltál :itscool: Théoden lelkesítő szavai alatt majdnem elsírtam magam a vetítőben *szipp* A Minas Tirith zenét pedig a mai napig nem tudom nyugton ülve végighallgatni :) Jó ez a film a hibái ellenére is, a +50 perc pedig erre is rátesz sok helyen!


+ ehhez még hozzájön a Kard kovácsolása!!!!!! Libabőr a köbön!!!!
/Az, hogy végre láthatjuk, ahogyan a tündék elkészítik a legújabb mesterművüket...totál odavagyok (oda és vissza :D ). Tényleg életre kelnek a történeten belül a régi legendák, még egyszer, utoljára, mielőtt még feledésbe merülnének. /

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #221866 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát úgy néz ki, bakiparádé nem lesz a RotK bővített DVD-jén, de lesz helyette más rejtett extra:

Klikk ide

Angolosok előnyben!
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #221849 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Számomra a harmadik rész legeslegnagyobb erénye az, hogy PJ MESTERIEN illesztette be a nagyon durva harci jelenetek közé az olyan lírai részeket mint a jelzőtüzek, Arwen látomása, a rohírok érkezése, Théoden és Éowyn beszélgetése.....
Még ha ezek sokszor olyan jelenetek, amik nem tökéletesen hűek a könyvhöz, szerintem ezek emelik a filmet Tolkien színvonalára!!!

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #221699 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

ainu írta: Szóval nekem mindhárom film közül ez tetszett a legjobban, egyrészt, mert a zenéje teljesen magával ragadott :D , másrészt, mert amikor egyes jeleneteibe még ma is beleborzongok, annyira hatásos (Gandalf és Pippin Gondorba érkezése, az őrtüzek, vagy Théoden lelkesítő szavai és a rohaniak rohama :itscool: ).


Szívemből szóltál :itscool: Théoden lelkesítő szavai alatt majdnem elsírtam magam a vetítőben *szipp* A Minas Tirith zenét pedig a mai napig nem tudom nyugton ülve végighallgatni :) Jó ez a film a hibái ellenére is, a +50 perc pedig erre is rátesz sok helyen!
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #221686 Írta: ainu
ainu válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Csak halkan jegyzem meg, hogy a mese kategória tényleg nem rossz, főleg, ha képesek vagyunk elvonatkoztatni kicsit a "mese csak gyerekeknek való" felfogástól. Azt hiszem, ha valakiknek, hát e fórum használóinak ez elég egyszerű. :wink: Gondolom nem lep meg senkit, hogy még a XX. század elején is elterjedt volt verbális mese (igen, igen, a fonóban, meg a csillagos ég alatt a pásztorok tábortüzénél), amik többnyire ősi időkből fennmaradt, generációról generációra öröklődő történetek voltak, és folyamatosan alakultak; a mesélő hozzátett és elvett belőle, de az alapmotívum megmaradt. Emellett a sok-sok archetipikus motívum segítségével - sárkány, legkisebb fiú, öreg király, aranyalmát termő fa, három próba, plusz rengeteg olyan dolog, amit mind ismerünk - bármikor lehetett új történeteket teremteni, ami - éppen ezeknek a motívumoknak, és az egész összetett jelképrendszernek köszönhetően - szervesen kapcsolódott a korábbiakhoz.
Namost.
Tolkien prof. egy olyan történetet mesélt el, amiben minden ilyen fellelhető, ami csak egy igazi meséhez kell, és itt természetesen nem CSAK az általa leírt világ résztvevőire, szereplőire gondolok, hanem a történetek menetére, cselekményére, az ismétlődő epizódokra, amik eléggé epikus jelleget adnak a dolognak. Szerintem tehát mese, a szó eredeti értelmében, és a felhasznált szimbólumrendszer és mitológiai háttér okán tényleg tündérmese. Más kérdés, hogy erről a szóról a legtöbbünknek egyből az oviban és alsó tagozatban hallott mesék ugranak be, úgyhogy talán ezért tiltakoznak páran.
Köszönöm, csak ennyit szerettem volna. :wink: ,
Ja, nem, mert a RotK-ről is akartam... Szóval nekem mindhárom film közül ez tetszett a legjobban, egyrészt, mert a zenéje teljesen magával ragadott :D , másrészt, mert amikor egyes jeleneteibe még ma is beleborzongok, annyira hatásos (Gandalf és Pippin Gondorba érkezése, az őrtüzek, vagy Théoden lelkesítő szavai és a rohaniak rohama :itscool: ). De a legfontosabb, hogy a változás, és a régi dolgok visszavonhatatlan elmúlása, ami szerintem a könyv egészének hangulatát meghatározza nagyon hatásosan jelenik itt meg, és azt az előző kettőben nem éreztem ennyire.
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #221674 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ilweran írta: A Gyűrűk Ura egy epikus tündérmese, nem fantasy és nem is szimplán regény...... De elfogadom hogy másnak mást jelent. "Hivatalos" besorolása pedig úgy tudom, (még) nincs..... :roll:
Viszont biztosan nem trilógia..... :wink:


Mint ahogy a filmek sem Gyűrűk Ura 1-2-3 néven futnak. Ezért komolyan harapni tudok! Grrrrrr :mad2:
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.079 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére